Hírek Világháború: itt a drámai bejelentés a NATO vezetőjétől

A NATO főtitkára azt is előrevetítette, hogy a védelmi kiadások jövőbeli kvótája „jóval meghaladja majd a két százalékot. Ez drámai növekedést jelentene a jelenlegi szinthez képest, és komoly terhet róna a tagállamok költségvetésére. A pontos részleteket a következő hónapokban fogják meghatározni, de Rutte már most jelzi, hogy „sokkal, sokkal több lesz, mint két százalék”. Ez a felhívás a fegyverkezésre és a katonai felkészülésre sokakat emlékeztethet a hidegháború legsötétebb időszakaira.

Nagyon világosan mondom: Fel kell készülnünk a háborúra. Ez a legjobb módja annak, hogy elkerüljük a háborút– húzta alá.

A NATO-tagállamok közötti tehermegosztás kérdése is kiemelt figyelmet kap. Rutte hangsúlyozta, hogy „a terhet igazságosan kell elosztani Európa, Kanada és az Egyesült Államok között”. Ez különösen fontos annak fényében, hogy Donald Trump amerikai elnök azzal fenyegetőzött, hogy véget vet a NATO-szövetségnek, ha az európai országok nem költenek többet védelemre.

A csúcson a diplomaták keserves alkudozásra számítanak a magasabb, kezdetben három vagy 3,5 százalékos cél felett. Ezzel összefüggésben Rutte nagyobb szolidaritásra szólította fel a szövetség partnereit.

Kozma Zoltán


1738544822869.jpeg
 
Eléggé ideje lenne. Kicsit visszás helyzet, hogy gyakorlatilag az egész NATO nem vagy csak alig tud finanszírozni, itt a lőszer és egyéb "fogyó" eszközökre gondolok, egy helyi háborút. A hidegháború végével elkényelmesedett Európa.
 
Eléggé ideje lenne. Kicsit visszás helyzet, hogy gyakorlatilag az egész NATO nem vagy csak alig tud finanszírozni,
Való igaz, hogy a NATO -nak van saját költségvetése, csakhogy az elmegy az adminisztratív feladatokra.
A fegyvert, löszert az egyes tagországok finanszírozzák a saját (honvédelemre elkülönített) költségvetéséből, ami jobb esetben eléri a GDP 2%-t.
A NATO-nak nincsenek saját fegyverei, löszerei, söt, még katonái sem.
Az van amit az egyes tagországok felajánlanak a NATO felé, ha valamire reagálni kell. Ráadásul azt is célorientáltan.
itt a lőszer és egyéb "fogyó" eszközökre gondolok, egy helyi háborút. A hidegháború végével elkényelmesedett Európa.
A látszat csal.
Ez egy nagy lehetőség minden ország számára, hogy az ukránok felé elsózza azon fegyvereket és lőszereket, amiket kivontak a hadrendjükböl és külön költség lenne a megsemmisitésük.
Trump hamisan állítja be, hogy milliárdokat adtak az ukránoknak.
Ezt a pénzt az USA fegyveres erői kapták modernebb hadieszközök beszerzésére, majd az így felszabadult eszközök mehettek Ukrajnában, ha egyáltalán mehettek.
Például az ígért F16-osokbol még egy sem. (Amit kaptak az ukránok, az a hollandoktól van és annak az engedélyezését is nyújtotta az USA, amíg tudta.)
 
NATO = A tagországok összessége. A felajánlások, kérések csak technikai, adminisztrációs történet.
Csak Európáról írtam, az USA más.
(pl. a Németek: Van raktárban 2.000.000 karabély lőszer, adjunk 1.000.000-t oda, majd gyártunk újat. Odaadták, oszt csak néztek, hogy a gyártási kapacitásuk gyakorlatilag nulla, tehát nem vagy alig tudták pótolni azt a mennyiséget amit átadtak. Nem beszélve arról, hogy további adagot nem tudtak adni...) Más európai országban szinte azonos a helyzet. Sok, elég fegyver, lőszer etc. van, volt letárolva, de az utánpótlás csak szűkösen volt megoldva, szinte csak az amortizáció, amely ezekben az eszközökben béke időben elég lassú folyamat, volt pótolható.
 
Na, retteghetünk.Megint.

Bár én inkább azt veszem észre, hogy Covid-gentechnikai kezelés következményeitöl rettegnek a népek. S azt joggal.,
 
Arra se lenne elég pénz.
Pénz arra lesz, amit a politikusok úgy látnak jónak
Mint ahogy Ukrajnai békefentartónak sem elég katona
Békefenntartó lenne, csak jogalap nincs hozzá.
Ukrajna tucatszor kérte az ENSZ BT -t, hogy küldjön békefenntartókat, de az oroszok mindannyiszor vétóztak.
Európa önmaga nem sok vizet zavar.
Már gazdaságilag sem.
Ezt meg mire alapozod?
 
Én meg ugy latom, hogy most kellene nagyon észnél lenni!

Volt a Covid.
Aztan jott az ukran haboru, ami most kezd kifutni!
Ki kell talalniuk egyes pénzugyi koroknek arra valamit, hogy az europai gazdasag nehogy erore kaphasson ujra!

Fegyverkezzunk!
Noveljuk a hadi kiadasokat!
Ne strategiat gyartsanak a politikusok a gazdasagi gondokbol valo kilabalásra, hanem talaljuk meg mire kolthetjuk a keletkezo penzeket valami hasznos helyett!

Nem tudom ki jatszik velunk, de ha a politikusok nem ternek észhez, és mennek a sajat paraszti eszuk alapjan uj uton nagy bajban leszunk!

Ez az igazi gond, és nem Putyin!
 
Én meg ugy latom, hogy most kellene nagyon észnél lenni!

Volt a Covid.
Aztan jott az ukran haboru, ami most kezd kifutni!
Ki kell talalniuk egyes pénzugyi koroknek arra valamit, hogy az europai gazdasag nehogy erore kaphasson ujra!

Fegyverkezzunk!
Noveljuk a hadi kiadasokat!
Ne strategiat gyartsanak a politikusok a gazdasagi gondokbol valo kilabalásra, hanem talaljuk meg mire kolthetjuk a keletkezo penzeket valami hasznos helyett!

Nem tudom ki jatszik velunk, de ha a politikusok nem ternek észhez, és mennek a sajat paraszti eszuk alapjan uj uton nagy bajban leszunk!

Ez az igazi gond, és nem Putyin!
Mesélj, kérlek. A géntechnikai kezelésről is meg a jogos rettegésről is. Tehát?
Hát egy iljen kedves felkérésnek nehéz lenne ellenállni.
Akkor:

a nök attól félnek, hogy ennek a gyogyito miraculumnak köszönhetöen szülésképtelenné váltak/hatnak/.
Lásd Steve Kirsch,

Azután itten van ez a John Bell is...

1738678324037.jpeg
 
Eddig nem mentem bele Covid vitakba, mert abszolut nem értek hozza!
Amire viszont fel kell hivni a figyelmet, a "steril" szo jelentése!
A viruselenzok Bellnek ezt a kijelentését zászlora tuztek és lengetik!
A magyar nyelv értelmezo szotara szerint - és nem csak a magyar nyelvre igez - a kovetkezo jelentésekkel bir a szo:

1. (orvostudomány) Fertőző anyagtól mentes; csírátlan, fertőtlenített <anyag, dolog>. Steril köpeny, műszer, vatta.
2. (orvostudomány) Megtermékenyítésre v. megtermékenyülésre alkalmatlan <személy, állat>.

Vajon ha valaki a Covid kapcsan azt mondja hogy sterillé tették az emberek nagy szazalekat, melyik értelmezés a helyénvalo!!!!!
 
Eddig nem mentem bele Covid vitakba, mert abszolut nem értek hozza!
Amire viszont fel kell hivni a figyelmet, a "steril" szo jelentése!
A viruselenzok Bellnek ezt a kijelentését zászlora tuztek és lengetik!
A magyar nyelv értelmezo szotara szerint - és nem csak a magyar nyelvre igez - a kovetkezo jelentésekkel bir a szo:

1. (orvostudomány) Fertőző anyagtól mentes; csírátlan, fertőtlenített <anyag, dolog>. Steril köpeny, műszer, vatta.
2. (orvostudomány) Megtermékenyítésre v. megtermékenyülésre alkalmatlan <személy, állat>.

Vajon ha valaki a Covid kapcsan azt mondja hogy sterillé tették az emberek nagy szazalekat, melyik értelmezés a helyénvalo!!!!!
Hogy kérdezhetsz ilyet?
Természetesen az orvostudományi értelmezést kell alapul venni!
 
Nagyon világosan mondom: Fel kell készülnünk a háborúra. Ez a legjobb módja annak, hogy elkerüljük a háborút– húzta alá.
Erre mondotta Zelinszkij az ukrán elnök:
"Ukrajna megsemmisítette Oroszország szárazföldi támadó potenciálját, vagyis többé nem veszélyes ellenfél az USA számára, megsemmisítettük tapasztalt hadseregüket, és ukránok életének árán semmisítettük meg azokat - Zelenszkij. "Nekünk köszönhetően az amerikaiak tudják, hogyan harcol a modern orosz hadsereg, ki harcol és ki színlel, kik a profik a harctéren. Tudják, hogy mire képesek, hol élnek, mire alkalmasak, mit értek el, mire nem képesek és mit nem fognak megtenni soha - mindez nagyon értékes információ" - mondta."
(tudom hogy erre mindjárt jönnek a válaszok hogy nincs is megválasztva...mennyi ukrán embert küldött a halálba stb...)
De, amikor a magyar történelem kerül szóba azonnal jönnek sokan hogy a középkori magyar királyság (na ez így bonyolult, egyszerűbben MI MAGYAROK ) védte meg európát a töröktől....nos ha akarom ez a háború is olyan.
 
Ilyen badarságokat hogy lehet mondani???

"Ukrajna megsemmisítette Oroszország szárazföldi támadó potenciálját"
Kokainszkij megint valami uj cuccost szivhatott.
 
  • Tetszik
Reagált: YVS
Eddig nem mentem bele Covid vitakba, mert abszolut nem értek hozza!
Amire viszont fel kell hivni a figyelmet, a "steril" szo jelentése!
A viruselenzok Bellnek ezt a kijelentését zászlora tuztek és lengetik!
A magyar nyelv értelmezo szotara szerint - és nem csak a magyar nyelvre igez - a kovetkezo jelentésekkel bir a szo:

1. (orvostudomány) Fertőző anyagtól mentes; csírátlan, fertőtlenített <anyag, dolog>. Steril köpeny, műszer, vatta.
2. (orvostudomány) Megtermékenyítésre v. megtermékenyülésre alkalmatlan <személy, állat>.

Vajon ha valaki a Covid kapcsan azt mondja hogy sterillé tették az emberek nagy szazalekat, melyik értelmezés a helyénvalo!!!!!
Egyik se. Igazából az 5G-állomások sterilizálnak, de csak azokat, akik nem hordanak alumínium sisakot.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.

Statisztikák

Témák
39,237
Üzenet
5,060,247
Tagok
631,007
Legújabb tagunk
icm88com4
Oldal tetejére