Isten és más mesék - 2013

vandorcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
Hinnye az istenit ! Én ezeket nem is ismerem,mégis életben maradtam!

Kedves Hamp!
Nem kell mindenkinek ismerni mindent,hiszen nagyon sok minden van amit nem ismerünk.
Különbem is azt mondják,amiről nem tudunk,az nem fáj.
Gondold csak el,hogyan bánkódnál,milyen szomorú lennél ha csalódnál valamelyik istenbe.
Örülök és gratulálok az életben maradásodhoz.Remélem még nagyon sokáig élvezheted az életet.
Ez volt a régi magyar himnusz,legalábbis így tudom.
...Boldogasszony Anyánk,
Régi nagy Pátrónánk!
Nagy inségben levén,
Így szólít meg hazánk:

Refrén:
Magyarországról,
Édes hazánkról,
Ne felejtkezzél el
Szegény magyarokról!...

Az Öreg Östen pedig egy nagyon jó cimbora,a magyarok igaz istene,de mondják azt is,hogy ő a Napisten.
Jézusról és Mária anyánkról biztos hallottál már egyet s mást.
Nekem ennyi elég is amit tudok róluk .
Neked is további szép és tartalmas napokat .
 

Burgundii

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem tudom mire vagy fogadóképes...maradjunk annyiban elég fura válaszaid és írásaid vannak de nem csak felém :D
Ezért ha nem haragszol...továbbra is válaszok nélkül hagylak :) meg ha haragszol akkor is...de haragudni meg nem érdemes;)talán azt is tudod miért...
:dr_31:
Látod TmintTibi, mindig az okfejtegető esik bele a szívcsakra illúzió csapdájába, ha kérik nem tudja ÖNZETLENÜL ADNI, mit adna nincs még meg benne az egység lénye a lényében...... szegmens csak az egészben ha részleteiben akarod látni az egészt? kedvesen :)
 

vandorcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
1000%-ban ki merem jelenteni, hogy nem igaz amit ALAJE mond, mert vezettetett MÉDIUMI csatornázás eredménye az egész....

Hello Burgundii!
Ki a csatornázó? Ismered az ALAJE videókat? Elmondanád akkor mi az igazság?
Ha lenne még valami érdekes mondanivalód írd meg.
Lenne még egy kérdésem,mi lett a Vagyokakivagyok Fórummal?
Köszöm a válaszaidat.
 

eroberter

Állandó Tag
Állandó Tag
Folytassuk a bibliát a 6. fejezettel, mely rengeteg kérdést vet fel bennem:

Az előző fejezetben írt „földön, melyet elátkozott az úr”, az emberek hogy-hogysem, sokasodni kezdtek, és valamiért azt írja, hogy „leányaik születének”. Mintha eddig csak fiaik születtek volna... Vagy innentől csak leányaik születtek? Nem egyértelmű.

És láták az Istennek fiai” – ezek meg kik? Eddig nem volt szó arról, hogy az öregnek utódai is lettek volna… Megint semmi magyarázat. Totál mesekönyv ez az egész így.

És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő” – Nem mintha eddig örökké maradt volna, eddig is „csak” olyan 800-930 esztendőt húztak le az elátkozott földön. Sőt, egy figura még meg sem halt, csak „eltűnék”…

Ez meg, hogy „ne maradjon az én lelkem” – megint micsoda? Merthogy az első fejezetben szimplán csak teremtve és megáldva volt az első emberpár, a másodikban pedig, miután a férfit, azaz az ember hímjét megteremtette, „lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét” – ez volna a lélek? Az élet lehellete? Itt meg hogy az én lelkem? Most akkor sima „élet lehellete, vagy az úr lelke? Mert számomra ez a kettő nem ugyanaz.

Igaz, a folytatásban „Így lőn az ember élő lélekké.” Most akkor az állat nem élő lélek? Ja persze, hisz az állatoknak nincs lelkük, ugye...? Itt meg azt írja, hogy „mivelhogy ő test”. Most akkor test, vagy élő lélek? Tudom, a „helyes” válasz: a kettő egysége. De ez nem így világlik ki ezekből. Mint írja, az ember az egy élő lélek. Tehát a lélek az ember maga. A személyisége, mindene. De ha a lélek maga az ember, akkor nem lehet annyival letudni, hogy „mivelhogy ő test”. És a lélek, ami benne van az úr lelke… Ez esetben pedig, ha az úr az ő lelkét kiveszi az emberből, akkor azt, mivel az ő, azaz az úr része, nem küldheti pokolra. Vagy nem is a része, hanem a tulajdona? Akkor meg az úrnak van egy csomó „lélek” nevezetű tulajdona, amit emberekbe plántál bele, és… Bonyolult ez így, az írók ezt sem nem gondolták át, csak rótták a pergamenlapokra az át nem gondolt „ szent okosságokat”…

Menjünk tovább: „Az óriások valának a földön abban az időben” – „Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak” – Most akkor miféle óriásokról szól ez a passzus? Fizikailag óriások, vagy csak hatalmasok (itt „hatalommal bírók” jelentéssel), a híres-neves emberek? Mert valahol olyat olvastam, hogy az „óriások” állítólag a dinók lettek volna…

És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz”. Most akkor azok az emberek, akik az ő fiai és az emberek lányainak keveredéséből születtek, vagy kik? Azon emberek gonoszsága, kiket egyszer, az első fejezetben leírtak szerint, a maga képére és hasonlatosságára teremtett?

Mindegy. Az úr a fentiek okán megbánta, hogy embert teremtett. Szerintem meg a „fiaival” való keveredés lehet itt a gond… És persze mindent, de mindent (a barmot, a csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait) el akar törölni, mert közben azokat is megbánta… Azok vajon mit vétettek?

Másik kérdés: az élettartam 120 esztendőre való lekorlátozása után mikor történt ez a „megbánás”? Menyi idő telhetett el azóta?

Mindegy úgysem tudjuk meg, de menjünk tovább, mert itt lép a színre Noé, aki az előző fejezetben apjának vigasza volt az elátkozott földön, és ő is „Istennel jár vala”. Az előzőben nem, de itt megkérdem, hogy ez mit jelent? Követte a parancsait? Nem voltak még parancsok, sem törvények. De akkor mit? Áldozatokat mutatott be neki? Az egyik teremtmény a teremtőnek, mindenek teremtőjének és tulajdonosának, egy másik teremtményéből és tulajdonából mutat be áldozatot, és az ennek örül? Nem tud odaszólni, hogy figyi, tudom, mit teremtettem, nincs ilyesmire szükségem, ha úri kedvem tartja, sokkal különbet teremtek magamnak??? Mint látjuk a későbbiekben, nem. Sőt még majd pontos leírást is ad az áldozat minőségét illető elvárásairól és az áldozás mikéntjéről. Ezt sem értem, mire való, mi szükség. „Ajándékul néked mit adhat híved hisz az égen, s földön minden a tied…”

A föld pedig romlott vala Isten előtt és megtelék a föld erőszakoskodással” – most már az egész föld romlott lett? Egyébként az erőszakoskodás mintha azóta sem maradt volna abba, mintha mai napig töretlenül dívna… Sőt mintha az élet egyik legfontosabb, a célok elérésének leghasznosabb elemeként funkcionálna…

minden test megrontotta vala az ő útát a földön” – tehát a barmok, a csúszó-mászó állatok, és az ég madarai is „megrontották az ő útjukat”? Miben állt ez egyáltalán? Merthogy így totál nevetséges ez a história…

Monda azért Isten Noénak: Minden testnek vége elérkezett előttem, mivelhogy a föld erőszakoskodással telt meg általok: és ímé elvesztem őket a földdel egybe” – most akkor a „föld” nem a Földet” mint bolygót jelenti? Mert akkor nem volna értelme a bárkázásnak… De akkor milyen „földet” akar elveszteni?

Ezt sem tudjuk.

Noé megkapja az utasítást a bárkaépítésre, hogy és mint nézzen ki. Illetve arra, hogy mindenféle elemózsiát vigyen önmagának is, és az állatoknak is. Mindent, ami csak ehető.

És: „minden élőből, s minden testből, mindenből kettőt-kettőt vígy be a bárkába.”

„Minden élőből”? Tehát a növényekből is? Vagy akkor azok még nem számítottak élőnek, csak a mozgást végző állatok? Mert ha igen, azok is élőnek számítottak, akkor óriási hely kellett ám abban a bárkában, hogy minden, de minden elférjen!

De máris jön a felsorolás: „A madarak közül az ő nemök szerint, a barmok közül az ő nemök szerint és a földnek minden csúszó-mászó állatjai közül az ő nemök szerint; mindenből kettő-kettő menjen be hozzád, hogy életben maradjanak.” Tehát csak az állatok, a növények nem megmentendők, csak ami ehető, az is csak ott, a bárkában, az evés céljára.

Amit viszont újfent csak nem értek: ha mindent, „minden testet” el akar veszíteni „a földdel egybe”, akkor miért kell abból a „minden testből” kettőt-kettőt, hímet és nőstényt megmenteni, hogy „életben maradjanak”? Az erőszakoskodókból, az ő útjukat megrontókból? Amik miatt bánkódott az ő szívében??? Merthogy tovább örökítik ám a rossz természetüket az utódaikra, és azok is csak bajt csinálnak, erőszakoskodnak, „megrontják az ő útjaikat”, hisz az van benne a génjeikben, ugyebár, azt örökölték! Persze tudom: a szelídeket, a jókat, a kezesebb állatokat, ugye? És az, hogy nincs így leírva, az nem jelenti ám, hogy nem úgy történt, ugye? Bizony nem, az én véleményem szerint, ha így lett volna, csak lett volna erre utalás, egyértelműen. Szóval nem, nem és nem. Számomra nem érthető, miért kellett a pusztulásra ítélt élőlényekből mégiscsak egy-egy párt megmenteni, hogy tovább örökíthessék rossz génjeiket.

Ha egy gyümölcsöskertet valami csúnya vírusos, vagy egyéb nyavalya ér, és minden fa beteg, sőt menthetetlen, az egész kertet el kell pusztítani, minden egyes fát ki kell irtani, el kell égetni, hogy ne terjessze, ne örökítse tovább a nyavalyát, a vírust, és szó nem lehet arról, hogy minden fából egy-egy hajtást elmenteni!!! Sőt még a területet is felégetni ilyenkor, biztos ami biztos!

És hát ugye, egy elátkozott földön végül is milyen teremtmények léteznének, ha nem erőszakoskodók, rosszak, az ő útjukat megrontók??? Nem az átkot kellett volna inkább eltávolítani? A rosszat megszüntetni???
 

eroberter

Állandó Tag
Állandó Tag
Bocs az újfent extra hosszúra sikerült szövegért, de ez ugye egy elemzés, én pedig igyexxem a lehető legrészletesebben leírni ezzel az üggyel kapcsolatban a gondolataimat, ily mód másokat is gondolkodásra késztetni (több-kevesebb sikerrel).
Amúgy meg, aki nem akarja elolvasni, mert túl hosszú, az nem olvassa el, kész, nincs harag :)
 

Hamp

Állandó Tag
Állandó Tag
Bocs az újfent extra hosszúra sikerült szövegért, de ez ugye egy elemzés, én pedig igyexxem a lehető legrészletesebben leírni ezzel az üggyel kapcsolatban a gondolataimat, ily mód másokat is gondolkodásra késztetni (több-kevesebb sikerrel).
Amúgy meg, aki nem akarja elolvasni, mert túl hosszú, az nem olvassa el, kész, nincs harag :)
Folytassuk a bibliát a 6. fejezettel, mely rengeteg kérdést vet fel bennem:

Az előző fejezetben írt „földön, melyet elátkozott az úr”, az emberek hogy-hogysem, sokasodni kezdtek, és valamiért azt írja, hogy „leányaik születének”. Mintha eddig csak fiaik születtek volna... Vagy innentől csak leányaik születtek? Nem egyértelmű.

És láták az Istennek fiai” – ezek meg kik? Eddig nem volt szó arról, hogy az öregnek utódai is lettek volna… Megint semmi magyarázat. Totál mesekönyv ez az egész így.

És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő” – Nem mintha eddig örökké maradt volna, eddig is „csak” olyan 800-930 esztendőt húztak le az elátkozott földön. Sőt, egy figura még meg sem halt, csak „eltűnék”…

Ez meg, hogy „ne maradjon az én lelkem” – megint micsoda? Merthogy az első fejezetben szimplán csak teremtve és megáldva volt az első emberpár, a másodikban pedig, miután a férfit, azaz az ember hímjét megteremtette, „lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét” – ez volna a lélek? Az élet lehellete? Itt meg hogy az én lelkem? Most akkor sima „élet lehellete, vagy az úr lelke? Mert számomra ez a kettő nem ugyanaz.

Igaz, a folytatásban „Így lőn az ember élő lélekké.” Most akkor az állat nem élő lélek? Ja persze, hisz az állatoknak nincs lelkük, ugye...? Itt meg azt írja, hogy „mivelhogy ő test”. Most akkor test, vagy élő lélek? Tudom, a „helyes” válasz: a kettő egysége. De ez nem így világlik ki ezekből. Mint írja, az ember az egy élő lélek. Tehát a lélek az ember maga. A személyisége, mindene. De ha a lélek maga az ember, akkor nem lehet annyival letudni, hogy „mivelhogy ő test”. És a lélek, ami benne van az úr lelke… Ez esetben pedig, ha az úr az ő lelkét kiveszi az emberből, akkor azt, mivel az ő, azaz az úr része, nem küldheti pokolra. Vagy nem is a része, hanem a tulajdona? Akkor meg az úrnak van egy csomó „lélek” nevezetű tulajdona, amit emberekbe plántál bele, és… Bonyolult ez így, az írók ezt sem nem gondolták át, csak rótták a pergamenlapokra az át nem gondolt „ szent okosságokat”…

Menjünk tovább: „Az óriások valának a földön abban az időben” – „Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak” – Most akkor miféle óriásokról szól ez a passzus? Fizikailag óriások, vagy csak hatalmasok (itt „hatalommal bírók” jelentéssel), a híres-neves emberek? Mert valahol olyat olvastam, hogy az „óriások” állítólag a dinók lettek volna…

És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz”. Most akkor azok az emberek, akik az ő fiai és az emberek lányainak keveredéséből születtek, vagy kik? Azon emberek gonoszsága, kiket egyszer, az első fejezetben leírtak szerint, a maga képére és hasonlatosságára teremtett?

Mindegy. Az úr a fentiek okán megbánta, hogy embert teremtett. Szerintem meg a „fiaival” való keveredés lehet itt a gond… És persze mindent, de mindent (a barmot, a csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait) el akar törölni, mert közben azokat is megbánta… Azok vajon mit vétettek?

Másik kérdés: az élettartam 120 esztendőre való lekorlátozása után mikor történt ez a „megbánás”? Menyi idő telhetett el azóta?

Mindegy úgysem tudjuk meg, de menjünk tovább, mert itt lép a színre Noé, aki az előző fejezetben apjának vigasza volt az elátkozott földön, és ő is „Istennel jár vala”. Az előzőben nem, de itt megkérdem, hogy ez mit jelent? Követte a parancsait? Nem voltak még parancsok, sem törvények. De akkor mit? Áldozatokat mutatott be neki? Az egyik teremtmény a teremtőnek, mindenek teremtőjének és tulajdonosának, egy másik teremtményéből és tulajdonából mutat be áldozatot, és az ennek örül? Nem tud odaszólni, hogy figyi, tudom, mit teremtettem, nincs ilyesmire szükségem, ha úri kedvem tartja, sokkal különbet teremtek magamnak??? Mint látjuk a későbbiekben, nem. Sőt még majd pontos leírást is ad az áldozat minőségét illető elvárásairól és az áldozás mikéntjéről. Ezt sem értem, mire való, mi szükség. „Ajándékul néked mit adhat híved hisz az égen, s földön minden a tied…”

A föld pedig romlott vala Isten előtt és megtelék a föld erőszakoskodással” – most már az egész föld romlott lett? Egyébként az erőszakoskodás mintha azóta sem maradt volna abba, mintha mai napig töretlenül dívna… Sőt mintha az élet egyik legfontosabb, a célok elérésének leghasznosabb elemeként funkcionálna…

minden test megrontotta vala az ő útát a földön” – tehát a barmok, a csúszó-mászó állatok, és az ég madarai is „megrontották az ő útjukat”? Miben állt ez egyáltalán? Merthogy így totál nevetséges ez a história…

Monda azért Isten Noénak: Minden testnek vége elérkezett előttem, mivelhogy a föld erőszakoskodással telt meg általok: és ímé elvesztem őket a földdel egybe” – most akkor a „föld” nem a Földet” mint bolygót jelenti? Mert akkor nem volna értelme a bárkázásnak… De akkor milyen „földet” akar elveszteni?

Ezt sem tudjuk.

Noé megkapja az utasítást a bárkaépítésre, hogy és mint nézzen ki. Illetve arra, hogy mindenféle elemózsiát vigyen önmagának is, és az állatoknak is. Mindent, ami csak ehető.

És: „minden élőből, s minden testből, mindenből kettőt-kettőt vígy be a bárkába.”

„Minden élőből”? Tehát a növényekből is? Vagy akkor azok még nem számítottak élőnek, csak a mozgást végző állatok? Mert ha igen, azok is élőnek számítottak, akkor óriási hely kellett ám abban a bárkában, hogy minden, de minden elférjen!

De máris jön a felsorolás: „A madarak közül az ő nemök szerint, a barmok közül az ő nemök szerint és a földnek minden csúszó-mászó állatjai közül az ő nemök szerint; mindenből kettő-kettő menjen be hozzád, hogy életben maradjanak.” Tehát csak az állatok, a növények nem megmentendők, csak ami ehető, az is csak ott, a bárkában, az evés céljára.

Amit viszont újfent csak nem értek: ha mindent, „minden testet” el akar veszíteni „a földdel egybe”, akkor miért kell abból a „minden testből” kettőt-kettőt, hímet és nőstényt megmenteni, hogy „életben maradjanak”? Az erőszakoskodókból, az ő útjukat megrontókból? Amik miatt bánkódott az ő szívében??? Merthogy tovább örökítik ám a rossz természetüket az utódaikra, és azok is csak bajt csinálnak, erőszakoskodnak, „megrontják az ő útjaikat”, hisz az van benne a génjeikben, ugyebár, azt örökölték! Persze tudom: a szelídeket, a jókat, a kezesebb állatokat, ugye? És az, hogy nincs így leírva, az nem jelenti ám, hogy nem úgy történt, ugye? Bizony nem, az én véleményem szerint, ha így lett volna, csak lett volna erre utalás, egyértelműen. Szóval nem, nem és nem. Számomra nem érthető, miért kellett a pusztulásra ítélt élőlényekből mégiscsak egy-egy párt megmenteni, hogy tovább örökíthessék rossz génjeiket.

Ha egy gyümölcsöskertet valami csúnya vírusos, vagy egyéb nyavalya ér, és minden fa beteg, sőt menthetetlen, az egész kertet el kell pusztítani, minden egyes fát ki kell irtani, el kell égetni, hogy ne terjessze, ne örökítse tovább a nyavalyát, a vírust, és szó nem lehet arról, hogy minden fából egy-egy hajtást elmenteni!!! Sőt még a területet is felégetni ilyenkor, biztos ami biztos!

És hát ugye, egy elátkozott földön végül is milyen teremtmények léteznének, ha nem erőszakoskodók, rosszak, az ő útjukat megrontók??? Nem az átkot kellett volna inkább eltávolítani? A rosszat megszüntetni???
A bálna mindezen csak röhögött a halak meg tapsoltak neki !
 

Csillagözön

Állandó Tag
Állandó Tag
Folytassuk a bibliát a 6. fejezettel, mely rengeteg kérdést vet fel bennem:

Az előző fejezetben írt „földön, melyet elátkozott az úr”, az emberek hogy-hogysem, sokasodni kezdtek, és valamiért azt írja, hogy „leányaik születének”. Mintha eddig csak fiaik születtek volna... Vagy innentől csak leányaik születtek? Nem egyértelmű.

És láták az Istennek fiai” – ezek meg kik? Eddig nem volt szó arról, hogy az öregnek utódai is lettek volna… Megint semmi magyarázat. Totál mesekönyv ez az egész így.

És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő” – Nem mintha eddig örökké maradt volna, eddig is „csak” olyan 800-930 esztendőt húztak le az elátkozott földön. Sőt, egy figura még meg sem halt, csak „eltűnék”…

Ez meg, hogy „ne maradjon az én lelkem” – megint micsoda? Merthogy az első fejezetben szimplán csak teremtve és megáldva volt az első emberpár, a másodikban pedig, miután a férfit, azaz az ember hímjét megteremtette, „lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét” – ez volna a lélek? Az élet lehellete? Itt meg hogy az én lelkem? Most akkor sima „élet lehellete, vagy az úr lelke? Mert számomra ez a kettő nem ugyanaz.

Igaz, a folytatásban „Így lőn az ember élő lélekké.” Most akkor az állat nem élő lélek? Ja persze, hisz az állatoknak nincs lelkük, ugye...? Itt meg azt írja, hogy „mivelhogy ő test”. Most akkor test, vagy élő lélek? Tudom, a „helyes” válasz: a kettő egysége. De ez nem így világlik ki ezekből. Mint írja, az ember az egy élő lélek. Tehát a lélek az ember maga. A személyisége, mindene. De ha a lélek maga az ember, akkor nem lehet annyival letudni, hogy „mivelhogy ő test”. És a lélek, ami benne van az úr lelke… Ez esetben pedig, ha az úr az ő lelkét kiveszi az emberből, akkor azt, mivel az ő, azaz az úr része, nem küldheti pokolra. Vagy nem is a része, hanem a tulajdona? Akkor meg az úrnak van egy csomó „lélek” nevezetű tulajdona, amit emberekbe plántál bele, és… Bonyolult ez így, az írók ezt sem nem gondolták át, csak rótták a pergamenlapokra az át nem gondolt „ szent okosságokat”…

Menjünk tovább: „Az óriások valának a földön abban az időben” – „Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak” – Most akkor miféle óriásokról szól ez a passzus? Fizikailag óriások, vagy csak hatalmasok (itt „hatalommal bírók” jelentéssel), a híres-neves emberek? Mert valahol olyat olvastam, hogy az „óriások” állítólag a dinók lettek volna…

És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz”. Most akkor azok az emberek, akik az ő fiai és az emberek lányainak keveredéséből születtek, vagy kik? Azon emberek gonoszsága, kiket egyszer, az első fejezetben leírtak szerint, a maga képére és hasonlatosságára teremtett?

Mindegy. Az úr a fentiek okán megbánta, hogy embert teremtett. Szerintem meg a „fiaival” való keveredés lehet itt a gond… És persze mindent, de mindent (a barmot, a csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait) el akar törölni, mert közben azokat is megbánta… Azok vajon mit vétettek?

Másik kérdés: az élettartam 120 esztendőre való lekorlátozása után mikor történt ez a „megbánás”? Menyi idő telhetett el azóta?

Mindegy úgysem tudjuk meg, de menjünk tovább, mert itt lép a színre Noé, aki az előző fejezetben apjának vigasza volt az elátkozott földön, és ő is „Istennel jár vala”. Az előzőben nem, de itt megkérdem, hogy ez mit jelent? Követte a parancsait? Nem voltak még parancsok, sem törvények. De akkor mit? Áldozatokat mutatott be neki? Az egyik teremtmény a teremtőnek, mindenek teremtőjének és tulajdonosának, egy másik teremtményéből és tulajdonából mutat be áldozatot, és az ennek örül? Nem tud odaszólni, hogy figyi, tudom, mit teremtettem, nincs ilyesmire szükségem, ha úri kedvem tartja, sokkal különbet teremtek magamnak??? Mint látjuk a későbbiekben, nem. Sőt még majd pontos leírást is ad az áldozat minőségét illető elvárásairól és az áldozás mikéntjéről. Ezt sem értem, mire való, mi szükség. „Ajándékul néked mit adhat híved hisz az égen, s földön minden a tied…”

A föld pedig romlott vala Isten előtt és megtelék a föld erőszakoskodással” – most már az egész föld romlott lett? Egyébként az erőszakoskodás mintha azóta sem maradt volna abba, mintha mai napig töretlenül dívna… Sőt mintha az élet egyik legfontosabb, a célok elérésének leghasznosabb elemeként funkcionálna…

minden test megrontotta vala az ő útát a földön” – tehát a barmok, a csúszó-mászó állatok, és az ég madarai is „megrontották az ő útjukat”? Miben állt ez egyáltalán? Merthogy így totál nevetséges ez a história…

Monda azért Isten Noénak: Minden testnek vége elérkezett előttem, mivelhogy a föld erőszakoskodással telt meg általok: és ímé elvesztem őket a földdel egybe” – most akkor a „föld” nem a Földet” mint bolygót jelenti? Mert akkor nem volna értelme a bárkázásnak… De akkor milyen „földet” akar elveszteni?

Ezt sem tudjuk.

Noé megkapja az utasítást a bárkaépítésre, hogy és mint nézzen ki. Illetve arra, hogy mindenféle elemózsiát vigyen önmagának is, és az állatoknak is. Mindent, ami csak ehető.

És: „minden élőből, s minden testből, mindenből kettőt-kettőt vígy be a bárkába.”

„Minden élőből”? Tehát a növényekből is? Vagy akkor azok még nem számítottak élőnek, csak a mozgást végző állatok? Mert ha igen, azok is élőnek számítottak, akkor óriási hely kellett ám abban a bárkában, hogy minden, de minden elférjen!

De máris jön a felsorolás: „A madarak közül az ő nemök szerint, a barmok közül az ő nemök szerint és a földnek minden csúszó-mászó állatjai közül az ő nemök szerint; mindenből kettő-kettő menjen be hozzád, hogy életben maradjanak.” Tehát csak az állatok, a növények nem megmentendők, csak ami ehető, az is csak ott, a bárkában, az evés céljára.

Amit viszont újfent csak nem értek: ha mindent, „minden testet” el akar veszíteni „a földdel egybe”, akkor miért kell abból a „minden testből” kettőt-kettőt, hímet és nőstényt megmenteni, hogy „életben maradjanak”? Az erőszakoskodókból, az ő útjukat megrontókból? Amik miatt bánkódott az ő szívében??? Merthogy tovább örökítik ám a rossz természetüket az utódaikra, és azok is csak bajt csinálnak, erőszakoskodnak, „megrontják az ő útjaikat”, hisz az van benne a génjeikben, ugyebár, azt örökölték! Persze tudom: a szelídeket, a jókat, a kezesebb állatokat, ugye? És az, hogy nincs így leírva, az nem jelenti ám, hogy nem úgy történt, ugye? Bizony nem, az én véleményem szerint, ha így lett volna, csak lett volna erre utalás, egyértelműen. Szóval nem, nem és nem. Számomra nem érthető, miért kellett a pusztulásra ítélt élőlényekből mégiscsak egy-egy párt megmenteni, hogy tovább örökíthessék rossz génjeiket.

Ha egy gyümölcsöskertet valami csúnya vírusos, vagy egyéb nyavalya ér, és minden fa beteg, sőt menthetetlen, az egész kertet el kell pusztítani, minden egyes fát ki kell irtani, el kell égetni, hogy ne terjessze, ne örökítse tovább a nyavalyát, a vírust, és szó nem lehet arról, hogy minden fából egy-egy hajtást elmenteni!!! Sőt még a területet is felégetni ilyenkor, biztos ami biztos!

És hát ugye, egy elátkozott földön végül is milyen teremtmények léteznének, ha nem erőszakoskodók, rosszak, az ő útjukat megrontók??? Nem az átkot kellett volna inkább eltávolítani? A rosszat megszüntetni???

Érdekesek a kérdéseid, és nem is te vagy az első, aki sokmindent megkérdőjelez a saját nézőpontjából vizsgálva a Szentírásban leírtakat.

Azt gondolom, hogy értelmezéséhez van még néhány dolog, amit legalább "sejtés" szintjén kellene "tudnunk".Pl. azt, hogy mi az élet? Mi a feladatunk? És lehetne hosszan sorolni, mert a feltett kérdések is újabb kérdéseket vetnek fel.

Az esetleges megválaszolásukról nem is beszélve...

Az alábbi cikk valamiféle támpontot nyújt, nyújthat az eligazodáshoz....


http://idokjelei.hu/2014/12/mennyire-megbizhato-a-biblia/
 

eroberter

Állandó Tag
Állandó Tag
Na, akkor nézzük:
Hogy mi az élet? Hát mikor az illető sejt, szervezet anyagcserét végez, nedvkeringés, egyéb keringés zajlik benne, fejlődik. Úgy tudom, valahogy így lehet legegyszerűbben leírni. De ha vki mást, egyszerűbbet, találóbbat tud, hajrá! :)

Mi a feladatunk? - Amit mi adunk magunknak, illetve más (leginkább főnök, családtag) ad nekünk, és mi elfogadjuk. Az én meglátásom szerint legalábbis. Mert az, amit el aKARUNK végezni, az cél, célkitűzés.
Az élet nem ad konkrét feladatot, az élet tulajdonképp nem vár el tőled semmit, csak egy lehetőség, egy ajándék, amit úgy használsz, ahogy akarsz, ahogy tudsz, ahogy képes vagy. Én így látom.
De ez filozófia, az én kérdéseim nem erre vonatkoznak.

Hogy mennyire megbízható a biblia? Szerintem semennyire, pusztán egy adott kor adott emberei által leírt, átírt, átszelektált, máshonnan elemelt, esetleg ellopott gondolat, illetve irathalmaz, aminek valakik olyan nagy mágikus izémizéket tulajdonítanak, hogy csak na. És nem utolsósorban jócskán túl van értékelve.
Ennyi az én meglátásom.

A cikk pedig semmi választ nem ad a kérdéseimre, csak túlhájpolja a bibliát.
 

Csillagözön

Állandó Tag
Állandó Tag
Na, akkor nézzük:
Hogy mi az élet? Hát mikor az illető sejt, szervezet anyagcserét végez, nedvkeringés, egyéb keringés zajlik benne, fejlődik. Úgy tudom, valahogy így lehet legegyszerűbben leírni. De ha vki mást, egyszerűbbet, találóbbat tud, hajrá! :)

Mi a feladatunk? - Amit mi adunk magunknak, illetve más (leginkább főnök, családtag) ad nekünk, és mi elfogadjuk. Az én meglátásom szerint legalábbis. Mert az, amit el aKARUNK végezni, az cél, célkitűzés.
Az élet nem ad konkrét feladatot, az élet tulajdonképp nem vár el tőled semmit, csak egy lehetőség, egy ajándék, amit úgy használsz, ahogy akarsz, ahogy tudsz, ahogy képes vagy. Én így látom.
De ez filozófia, az én kérdéseim nem erre vonatkoznak.

Hogy mennyire megbízható a biblia? Szerintem semennyire, pusztán egy adott kor adott emberei által leírt, átírt, átszelektált, máshonnan elemelt, esetleg ellopott gondolat, illetve irathalmaz, aminek valakik olyan nagy mágikus izémizéket tulajdonítanak, hogy csak na. És nem utolsósorban jócskán túl van értékelve.
Ennyi az én meglátásom.

A cikk pedig semmi választ nem ad a kérdéseimre, csak túlhájpolja a bibliát.

Igazad van. Egy sejthalmaz vagyunk, feladatunk, hogy ezt a tömeget működtessük......

http://canadahun.com/blogbejegyzes/véletlen.13634/




Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!​
 

eroberter

Állandó Tag
Állandó Tag
Nos, egyrészt neked is kellemes ünnepeket!

Másrészt: szóval szerinted mindenképp feladatod van az életben, ugye?
Tudsz arról, hogy nekded speciel micsoda? Értsd jól: TUDOD, vagy csak SEJTED, vagy csak "KITALÁLTAD" magadnak? És honnan TUDOD, hogy pont az, amit te annak érzel?
Mert én ezt sohase értettem.
Volt egy kétgyerekes családapa ismerősöm. Épp megszületett a kisebbik leánya, nem sokkal utána rákos lett szerencsétlen és meghalt, az anyuka meg azóta sem bírta kiheverni, depressziós szegény. Ennek már sok éve, a kislány azóta már kamszlány, de nem is emlékszik az apukájára. Szerinted mi volt annak az apukának a feladata? Hogy két gyereket világra hozzon, aztán finito?
Egy másik családban egy kislány pár órával a születése után valami kórházi fertőzésben meghalt. Az ő feladata mi volt az életben? Lefoglalni az anyuci pociját 9 hónapra, pár óráig örömet okozni, majd szörnyű bánatot?
Másutt meg a gyerek pár hónap embrionális lét után elvetélődik. Na, neki mi volt a feladata? Hiábavaló reménnyel kecsegtetni az anyukát?
Mi volt Hitler feladata? Átalakítani NO-t 12 év latt, hogy végül rá sem lehessen ismerni? (Mondjuk ez pont sikerült is). Sztálinnak mi volt a feladata? Sorolhatnám még...
Tényleg, szerinted ilyen feladataik vannak egyeseknek? Megkapják "odafenn", bevállalják, majd születésük után sutty, elfelejtik, és majd sok-sok év után "találják ki"? Vagy nem találják ki, hanem csinálnak valamit, ami szerintük jó?
Átgondoltad te jól egyáltalán mindezeket, vagy csak ezt a hitet preferálod, mert ez neked a szimpi?

A "túlvilágos" fantáziálmányokról majd később írok, hogy azokat miként látom.
 

Hamp

Állandó Tag
Állandó Tag
"Annak idején a kígyó is kifrogatta a szavakat"
A kígyó tud beszélni? Milyen nyelven ? Kígyóul? Értesz a nyelvén ?Hát még nem láttam beszélő kígyót ! Kipusztultak mint a dínók ?
 
T

tuncu

Vendég
"Annak idején a kígyó is kifrogatta a szavakat"
A kígyó tud beszélni? Milyen nyelven ? Kígyóul? Értesz a nyelvén ?Hát még nem láttam beszélő kígyót ! Kipusztultak mint a dínók ?
:) Kedves Hamp!

Régen az a világ ami már úgy mond "láthatatlan" az látható volt...Sőt! Istennél minden lehetséges! De ugye, hogy a kígyó tud beszélni az nélkül is ,hogy az ember látná?
 

steve3

Állandó Tag
Állandó Tag
9 Minden szenvedésöket Ő is szenvedte, és orczájának angyala megszabadítá őket, szerelmében és kegyelmében váltotta Ő meg őket, fölvette és hordozá őket a régi idők minden napjaiban.

-

14 Mint a barmot, a mely völgybe száll alá, nyugodalomba vitte õket az Úr lelke: így vezérletted népedet, hogy magadnak dicső nevet szerezz!

-

16 Hiszen Te vagy Atyánk, hiszen Ábrahám nem tud minket, és Izráel nem ismer minket, Te, Uram, vagy a mi Atyánk, megváltónk, ez neved öröktől fogva.

Ézsaiás próféta 63.
upload_2017-6-6_18-19-6.png
 
Utoljára módosítva:

Csillagözön

Állandó Tag
Állandó Tag
Nos, egyrészt neked is kellemes ünnepeket!

Másrészt: szóval szerinted mindenképp feladatod van az életben, ugye?
Tudsz arról, hogy nekded speciel micsoda? Értsd jól: TUDOD, vagy csak SEJTED, vagy csak "KITALÁLTAD" magadnak? És honnan TUDOD, hogy pont az, amit te annak érzel?
Mert én ezt sohase értettem.
Volt egy kétgyerekes családapa ismerősöm. Épp megszületett a kisebbik leánya, nem sokkal utána rákos lett szerencsétlen és meghalt, az anyuka meg azóta sem bírta kiheverni, depressziós szegény. Ennek már sok éve, a kislány azóta már kamszlány, de nem is emlékszik az apukájára. Szerinted mi volt annak az apukának a feladata? Hogy két gyereket világra hozzon, aztán finito?
Egy másik családban egy kislány pár órával a születése után valami kórházi fertőzésben meghalt. Az ő feladata mi volt az életben? Lefoglalni az anyuci pociját 9 hónapra, pár óráig örömet okozni, majd szörnyű bánatot?
Másutt meg a gyerek pár hónap embrionális lét után elvetélődik. Na, neki mi volt a feladata? Hiábavaló reménnyel kecsegtetni az anyukát?
Mi volt Hitler feladata? Átalakítani NO-t 12 év latt, hogy végül rá sem lehessen ismerni? (Mondjuk ez pont sikerült is). Sztálinnak mi volt a feladata? Sorolhatnám még...
Tényleg, szerinted ilyen feladataik vannak egyeseknek? Megkapják "odafenn", bevállalják, majd születésük után sutty, elfelejtik, és majd sok-sok év után "találják ki"? Vagy nem találják ki, hanem csinálnak valamit, ami szerintük jó?
Átgondoltad te jól egyáltalán mindezeket, vagy csak ezt a hitet preferálod, mert ez neked a szimpi?

A "túlvilágos" fantáziálmányokról majd később írok, hogy azokat miként látom.

Fenti mondataidból nem nehéz kikövetkeztetni, hogy nem feltétlenül vagy a teremtés híve.

Ez persze elég általános, hiszen jó néhány szkeptikus, vagy hitetlen ember van.

Napjaink egyik legérdekesebb, sok esetben legmegdöbbentőbb eredményei azok, melyekre a nagybetűs Tudomány hívja fel a figyelmünket. Persze ezek a jelzők elsősorban a hitetlen emberek számára lehetnek érdekesek. Hiszen ők azok, akik a tudományra hivatkozva tagadják egy Isten, valamilyen Teremtő létét. És ugye most a legújabb TUDOMÁNYOS !!! eredmények igazolják egy felsőbb hatalom, a teremtettség létét. Ha pedig teremtettek vagyunk, akkor a Teremtőnek igencsak komoly beleszólása lehet abba, hogy minek, miért, milyen feladatokkal jövünk erre a Világra. Így gondolom - a feltett kérdésedre válaszolva.

Persze ez saját vélemény, és semmilyen formában nem kívánom senkire ráerőltetni sem hite, sem hitetlensége okán....

Néhány tudományos vélemény, eredmény :

".......Ma már biztosra vehetjük, hogy egy olyan paradigmaváltás fog bekövetkezni a tudomány területén, amely egy megosztó, spiritualitást tagadó, az anyagon alapuló tudománytól egy olyan tudomány irányába vezet bennünket, amely integrálja a tudományt és a spiritualitást..
Jelenleg nem kevesebbnek vagyunk tanúi, mint hogy a tudomány újból felfedezi Istent és a lefelé irányuló ok-okozati összefüggést (downward causation )..

A kvantumtudat - amely a kvantum-valószínűségekből a fentről lefelé ható okozati láncon (szerk.megj: a tudat, mint ok teremti az anyagi valóságot, az okozatot) keresztül végrehajtja a választást - egyenértékűnek tekinthető a szellemi hagyományok Isten képzetével. Azt is mondhatjuk, hogy a tudomány berkein belül újra felfedeztük Istent. A tudat az összes létező alapjának tekinthető, mely egyúttal azonos az ősi szellemi hagyományok Isten-képzetével.. Istent a kvantum-tudat formájában fedezzük fel újra....."

De az alábbiak is érdekes módon messzire vezethetnek:

"........A könnycseppek közül talán a bánatból vagy az örömből származó könnycsepp a legérdekesebb. Ugyanis két pszichikus eredetű könnycsepp eltérése igazán rejtélyes.

Ezek szerint ugyanis a szervezetben valahogy meg van különböztetve biológiai szinten a szomorúság, a fájdalom, és az öröm. Vagyis eme érzelmek fizikailag képesek manifesztálódni a szervezetben: könnycsepp formájában.


konnyek-2-0193672c97.jpg


Ez valami sokkal felsőbbrendű világszemléletet vetíti előre. Feltételez egy olyan viszonyrendszert, mely a fizikai lét, és a test felett áll.

Valamit, amiről még nem tudunk, és mivel nincsen kellő fogalmunk róla, így ráhatásunk sincsen. Ez lehet az anyagon túli világ, mely olyan nagymértékben képes ránk és a testünkre hatni, amennyire csak lehet.

Ezért különbözhetnek a fájdalommal létrejött könnycseppek az örömkönnyektől.

A kutatóknak még sok-sok évre van szükségük ahhoz, hogy fényt derítsenek eme rejtélyes kapcsolatra az anyagtalan világ, és a fizikai valóság között......"



Persze hozzá kell tennem, hogy a fentiek beidézése egyáltalán nem vitathatatlan bizonyíték arra, amit nagyon sokan nem tagadni, hanem keresni próbálnak. Széles körű tájékozódás mellett a saját megéléseink "tudatosabb" megfigyelésére is szükség van.

Ez pedig a saját véleményem:

http://canadahun.com/blogbejegyzes/véletlen.13634/
 
Oldal tetejére