Uj Hirek

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

empe3

Állandó Tag
Állandó Tag
A box már csak ilyen. Csak akkor ünnepelünk ujjongva, ha Balzsay ellenfelét kell levinni. Balzsay előtt így is megemelem a kalapom (vagy ami éppen a fejemen van).
 

afca

Kitiltott (BANned)
<TABLE class=contentpaneopen><TBODY><TR><TD class=contentheading width="100%">Betonfallal választották el a romákat és a szlovákokat </TD><TD class=buttonheading align=right width="100%"> </TD><TD class=buttonheading align=right width="100%"> </TD></TR></TBODY></TABLE><TABLE class=contentpaneopen><TBODY><TR><TD class=createdate vAlign=top colSpan=2>2009.10.17. </TD></TR><TR><TD vAlign=top colSpan=2>
roma05.jpg
A felvidéki Osztrópatakon falat húztak a roma és nem roma lakosság közé. 150 méter hosszú és 2 méter magas betonfal épült nagyjából két hete Osztrópatakon, a felvidéki faluban. A falat azért emelték, hogy elválasszák egymástól a roma és a szlovák lakosságot. A település 1757 lakosából 1184 roma. A két csoport között éles etnikai ellentétek húzódnak.

Felvidék Ma, korzár </TD></TR></TBODY></TABLE>

http://www.felvidek.ma/index.php?option=com_content&task=view&id=17869&Itemid=1
 

siriusB

Állandó Tag
Állandó Tag
Mit oldottak meg 150 méteres betonfallal vajon? Szomorú, hogy más már nem jut az emberek eszébe, csak a betonfal, mint Izraelben. Ott legalább értelme volt, mert kilómétereken keresztül húzódik, de 150 méter....
 

afca

Kitiltott (BANned)
Értelmetlen cselekvésnek látszik a 150 m fal.
A jelképe több mint a gyakorlati jelentősége.A jelképessége ismét a faji megkülönböztetés
Nem értelmetlen!Faji megkülönböztetés??Az,hogy nekik mindent szabad az nem megkülömböztetés???Az USA-ban voltak,vannak rezervátumok......
 

afca

Kitiltott (BANned)
2029. április 13-án lesz a világvége?


<!-- /#content-header -->2009, december 30 - 19:42
<META content=Word.Document name=ProgId><META content="Microsoft Word 11" name=Generator><META content="Microsoft Word 11" name=Originator><LINK href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CBARAKL%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE><!--/* Style Definitions */p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal{mso-style-parent:"";margin:0cm;margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman";mso-fareast-font-family:"Times New Roman";}@page Section1{size:612.0pt 792.0pt;margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt;mso-header-margin:35.4pt;mso-footer-margin:35.4pt;mso-paper-source:0;}div.Section1{page:Section1;}--></STYLE>A Föld felé tart az Apophis nevű aszteorida, és egyes források szerint 2029. április 13-án pénteken, mások szerint attól kezdve 2036-ig többször kerül igen közel bolygónkhoz, esetleg be is csapódhat, de a Roszkoszmosz orosz űrügynökség már foglalkozik a problémával, és hozzálátott az esetleges világvége elhárítását célzó tervek kidolgozásához.
Az Apophis becsapódása
dancewithshadows.com


<!-- JavaScript tag: 50837 --><SCRIPT type=text/javascript> // <![CDATA[ var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write('<sc'+'ript type="text/javascript" src="http://ad.adverticum.net/js.prm?zona=50837&ord='+ord+'"><\/scr'+'ipt>'); // ]]> </SCRIPT><SCRIPT src="http://ad.adverticum.net/js.prm?zona=50837&ord=6044752" type=text/javascript></SCRIPT><NOSCRIPT> </NOSCRIPT>​
Erről Anatolij Perminov, a Roszkoszmosz elnöke szólt az Oroszország hangja rádióban szerdán, s egyben bejelentette, hogy a probléma megvitatására már össze is hívták az ügynökség kollégiumának és tudományos-műszaki tanácsának zárt ülését.
Perminov elmondta, hogy már több tervet is eljuttattak hozzá a katasztrófa megelőzésére. "Belátható időn belül építeni lehet egy olyan berendezést, amely lehetővé teszi az aszteroida pályájának módosítását, és ezzel ütközés elkerülését, úgy, hogy nagy lökést ad neki, de nem semmisíti meg, és nem tesz szükségessé nukleáris robbantást" - fejtette ki.
A Roszkoszmosz elnöke azt mondta, amint az orosz tudósok kiválasztják a lehetőségek közül a legmegfelelőbbet, felhívják a megvalósításban való részvételre a legfontosabb űrügynökségeket, köztük az amerikai NASA-t, az Európai Űrügynökséget és több mást, mivel a projekt nyilvánvalóan igen költséges lesz.
Az Apophis aszteroidát, vagyis kisbolygót 2004-ben fedezték fel. Becslések szerint átmérője mintegy 300 méter, vagyis háromszor akkora, mint az 1908-ban Szibériában a Hirosimára ledobott atombomba erejének százszorosával hatalmas pusztítást végző Tunguz meteorité volt.
mti/para
 

afca

Kitiltott (BANned)
Megtalálták az első antarktiszi repülőgép maradványait


<!-- /#content-header -->2010, január 3 - 18:43
Egy, a repülés hőskorából származó, közel 100 éve jégbe fagyott repülőgép maradványait találták meg ausztrál kutatók Újév napján az Antarktiszon.
Az egypropelleres, egyszemélyes Vickers repülőgépet az ausztrál sarkkutató, Douglas Mawson hagyta a végtelen jégmezőn
farm4.static.flickr.com

Az egypropelleres, egyszemélyes Vickers repülőgépet a leghíresebb ausztrál sarkkutató, Douglas Mawson geológus hagyta a végtelen jégmezőn 1911-14-es expedíciója során a Denison-foknál. Nyolc évvel a Wright-fivérek első sikeres repülése után Mawson elsőként akart átrepülni a Déli-sarkot fedő jégsapka fölött, ám a kiválasztott járművet az indiszponált őspilóta és kalandor az expedíció előestéjén darabokra törte egy bemutatórepülés során. A kutató ennek ellenére elszállíttatta a brit Vickers Művekből elsőként kikerült repülőgépet az Antarktiszra, hogy ott szánhúzó traktorként használja - a szárnyak helyett sítalpakat szereltek rá -, de a Vickers motorja csődöt mondott a rettentő hidegben.
Bár Mawson 1929-ben még egyszer visszatért a repülőhöz, 1931-ben végleg a sorsára hagyta. A roncsot legutóbb 1975-ben látták teljesen belefagyva a jégbe.
Egy újabb expedíció, amely már harmadik nyáron kutatott a roncs után, január 1-jén bukkant a Mawson-féle repülőgép jégbe fagyott maradványaira, a fém csőváz darabjaira a Commonwealth-öbölbeli Denison-foknál.
A maradványokat a Mawson Kunyhói Alapítvány kutatói fedezték fel, akik igyekeznek konzerválni a néhai sarkkutató expedíciójának emlékeit a helyszínen, Denison-foknál is.
Tony Stewart, az expedíció vezetője az antarktiszi repüléstörténet nagy pillanatának nevezte a felfedezést, amelyet a telihold és az apály egy ritka, csak sokévenként előforduló konstellációja tett lehetővé.
 

delvidek

Állandó Tag
Állandó Tag
a jelenlegi pályaadatok szerint a legvalószínűbb az, hogy nem csapódik be
a legközelebbi állapot meg állítólag 2036-ban lesz
az április 13-a péntek meg jó egy kis pánikkeltésre
 

rissjozsi

Állandó Tag
Állandó Tag
A legfrissebb számítások szerint az Apophis rekord közelségben fog elhúzni bolygónk mellett 2029. április 13-án. A 30 ezer km-es távolság azt jelenti, hogy hozzávetőleg a geostacionárius műholdak pályájának távolságában fog elhaladni mellettünk. Az egyiptomi mitológiában szereplő, pusztítást hozó alakról elnevezett kisbolygó ekkor szabad szemmel is látható lesz, így a közelítés egyúttal pazar látványosságot és remek alkalmat kínál majd az újabb tudományos mérések (például radaros alakmeghatározás) számára.




Astronomy Now Online, 2009. október 8.
 

rama2010

Állandó Tag
Állandó Tag
A legfrissebb számítások szerint az Apophis rekord közelségben fog elhúzni bolygónk mellett 2029. április 13-án. A 30 ezer km-es távolság azt jelenti, hogy hozzávetőleg a geostacionárius műholdak pályájának távolságában fog elhaladni mellettünk. Az egyiptomi mitológiában szereplő, pusztítást hozó alakról elnevezett kisbolygó ekkor szabad szemmel is látható lesz, így a közelítés egyúttal pazar látványosságot és remek alkalmat kínál majd az újabb tudományos mérések (például radaros alakmeghatározás) számára.




Astronomy Now Online, 2009. október 8.
És ha rosszul számoltak, vagy valamit nem vettek számításba, akkor mi lesz? Most akkor mit kell bespájzolni? A lekvárt már eldugtam! A befőttet tavaly az öcsém rakta el, még most is keresi! :grin:
 

siriusB

Állandó Tag
Állandó Tag
Még ha hajszál pontosan ott megy el, ahova várják, itt a műholdak között szépen tarol majd...:mrgreen:

Nagy_drzx_szemet.jpg


Szerintem már ma is hiányozna néhány műhold, ha valahogy felmondanák a szolgálatot.
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére