vizuális technikák gyerekenek

tagi58

Állandó Tag
Állandó Tag
:)Sokféle technikával lehet színes lapokat előállítani, majd ezeket felhasználni. Akár formákat vághattok ki belőlük, háttérnek fel lehet használni, negatív formát ragaszthattok rá.

-A golyós technikát talán ismeritek. Doboztetőbe tesszük a színezendő lapot, erre tempera pacnik jönnek, s nehezebb fagolyókat v. üveggolyókat a tető segítségével mozgatjuk.
-A papírra 2 különböző színnel írka-firkálunk. Erre tehetünk negatív mintákat (pl. falevél, teknős, esernyő, szirmos virág...). A kisebbek egyenként is használhatják a 2 színt a pici kezük miatt).
-A festéket spriccelhetjük (pl. fogkefe), fújhatjuk a papírra (szívószál).
-Lufival is tudunk nyomot hagyni a papíron. Nem túl nagyra, nem túl keményre fújjuk. Az üveglapra v. műa. tálba tett festékbe nyomkodjuk, majd a papírra. Jó kis ráncos hatású nyomot hagy.
- Kül. színű aqua tintával teaszűrős papírra ( jó, ha fehér) vagy itatóspapírra csepegtetünk. Gyönyörűen összefolynak a színek. A legapróbb darabját is fel lehet használni képkészítéshez.

Most ennyi jutott eszembe. Remélem, tudjátok használni..
 

tagi58

Állandó Tag
Állandó Tag
:pMég egy jó kis technika.
Nem túl durva smirglire (dörzspapír- háztartásiban,festékesboltban kapható) zsírkrétával rajzolgathattok kül. átmérőjű köröket ( egymásba is), pöttyöket. Szép, ha kilátszik a smirgli papír eredeti színe is (ugyanis kül. színekben kapható). De volt gyerek, aki kissé türelmetlenül becsíkozta, így is mutatott. Erre ragasztjuk rá a kivágott negatív formát, ami szintén lehet más és más színű kartonból kivágva. Ezeket rajzzal is ki lehet egészíteni. Pl. kivágsz egy ovális formát, ragasztás után megrajzolja a gy. a lufi madzagját, vagy kiegészíti a szirmos virág szirmait, levelét a szárával. stb.
 

ptiborne

Állandó Tag
Állandó Tag
Képet nem tudok feltenni,de egy pár ötletet írnék.
Dekorgumi nyomat:külömböző formákat kivágni és ráragasztani pl.vékony nikecelre a dekorgumit filctollal befesteni,pöttyözni,vonalakat huzni és lehet nyomdázni.
Smirglis kép:80-as smirgli Képnek való méretet vágunk és az egészet kitöltjükpl.virággal ,tojás diszités...olajpasztellel vagy bármilyen viaszos krétával,jó .sűrűn szinezzünk.A kész képet szinével rátesszük egy kartonra,majd egy fénymásoló papirt a smirgli hátuljára ezen keresztül átvasaljuk.Többször felhasználható.
 

ubetty

Állandó Tag
Állandó Tag
Rubina!

ez nagyon ötletes, ki is fogom próbálni sztem, a 7 szín virág meséhez illene.
most vagyok végzős a kecskeméti főiskolán és a zárófoglalkozásomhoz keresek ötleteket.
Szép napot!
 

Icus40

Állandó Tag
Állandó Tag
zsírkrétakarc

Egy nagyon mutatós technika:

Zsírkrétakarc

egy kisebb lapot sűrűn teleszínezünk egy világosabb pl. sárga zsírkrétával. Teljesen színezzük be. Utána a tetejét egy másik színnel pl. kékkel beszínezzük. Utána fogunk egy kicsit meghegyezett hurkapálcikát, és a mintákat, a rajzot belekarcoljuk, vagyis a felső réteg zsírkrétát lekapargatjuk és ahol lekapartuk előtűnik az alsó szín. Lehet szívószállal is kapargatni a felső réteget. A lekapart zsírkrétaforgácsokat szórjuk kis tálba, mert ha beletenyerelünk, maszatol. Nem minden zsírkréta alkalmas rá, csak a nagy viasztartalmúak, ki kell próbálni melyik jó.

A zsírkrétakarcnak van egy sokkal mutatósabb, de bonyolultabb változata, inkább iskolásoknak: Az alapot jól beszínezzük - legszebb ha színes foltokkal, erre jön egy réteg száraz szappanos átdörzsölés, majd sűrű fekete temperával befestjük. Száradás után "rajzolunk" rá vagyis a temperát tetszőleges mintában lekapargatjuk, nagyon izgalmas, hol milyen szín tűnik elő a fekete alól.
Erős szappanos átdörzsölés azért kell hogy a temperát biztosan ne igya be a papír, hanem külön réteget képezzen ami jól lekaparható.
Sajnos fotót nem tudok feltenni mert már nagyon rég csináltam ilyet de ha az előkészítés jól sikerül, gyönyörű a kép.
 
Oldal tetejére