Bregret: Reggelre a valóság berúgta az ajtót

Csalódott, szomorú, elkeseredett, dühös a brexit-szavazók egy része. Úgy érzik, becsapták őket a kilépéspárti politikusok. Valaki egyenesen úgy fogalmazott, ellopták a szavazatát. Sokan meggondolták magukat másnapra és már maradnának az EU-ban.

A Nagy-Britannia EU-tagságáról szóló kérdésre a választásra jogosultak 72 százaléka válaszolt a csütörtökre kiírt népszavazáson. Míg a brexit, vagyis a kilépés mellett 51,9 százalékuk tette le a voksát, ami 17 410 742 szavazatot jelent, az EU-tagságra 16 141 241-en szavaztak, ami a résztvevők 48,1 százaléka.

Ezzel eldőlt: Nagy-Britannia önállóan folytatja tovább.

Feltámadt a bregret
20160625brexit-csalodott.jpg

Többen bánják már, hogy a kilépésre szavaztak

Forrás: AFP/Justin Tallis
A szorongás keltette életre a bregretet (a regret szó megbánást jelent) a szavazás másnapján, miután kiderült, hogy a font értéke lezuhant, az angol tőzsde pedig azonnal beszakadt amiatt, mert a britek úgy döntöttek, kilépnek az Európai Unióból. Péntekre az is kiderült, nem tudni, mi lesz az angol egészségbiztosítással, pedig Nigel Farage kilépéspárti brit politikus óriás posztereken is megígérte, lesz pénz erre.

A bennmaradáspárti szavazók felháborodtak, amikor meghallották, hogy a brexit-pártiak egy része meggondolta magát és ha tehetné, már maradna. Erről írt az Independent. Egy diák, Mandy Suthi, aki maga is a brexitre szavazott, az ITV News-nak azt mondta, ha kapna egy második esélyt, a bennmaradás mellé tenné az ikszet. Azt is bevallotta, hogy a szülei és a testvérei is sajnálják már, hogy így döntöttek.

Visszamennék a szavazófülkébe és azt választanám, hogy maradjunk bent, egyszerűen amiatt, mert ma reggelre a valóság berúgta az ajtót

-magyarázta Mandy, aki nem leplezte csalódottságát és azt sem, hogy szeretne újra szavazni a kérdésről.

Khembe Gibbons suffolki úszómester is arról beszélt, hogy megbánta a döntését azok után, hogy Farage bejelentette, nem tudja garantálni az egészségbiztosítás finanszírozását.

Kiléptünk az EU-ból, David Cameron lemondott, itt maradt nekünk Boris (Boris Johnson), és Nigel (Nigel Farage) most adta elő, hogy az egészségbiztosításról szóló állítása hazugság volt. Én személy szerint azért szavaztam a kilépés mellett, mert hittem a hazugságokban. Megbántam, mindennél jobban, úgy érzem, ellopták a szavazatomat.

20160625brexit-csalodott1.jpg

Csalódottak a britek

Forrás: AFP/Rob Stothard
Egy másik Brexit szavazó arról beszélt, ha tudott volna róla, hogy a kilépésnek milyen rövidtávú következményei lesznek a brit gazdaságra nézve, biztosan nem így szavaz. Bevallotta, hogy nagyon dühös lett, amikor a miniszterelnök lemondott.

Politikusok megmondták
Egyébként több EU-párti politikus, például a munkáspárti Diane Abbott vagy a zöldek képviselője, Caroline Lucas is arról beszélt, hogy péntekre a kilépésre szavazók meg fogják bánni a döntésüket. Azzal érveltek, hogy az euroszkepticizmus az olyan mélyen gyökerező problémák, mint az illegális bevándorlás vagy az egészségbiztosítás egyfajta helyettesítő megoldása lett.

Tony Blair, egykori miniszterelnök pedig úgy fogalmazott, a "Maradjunk az EU-ban kampány" egyszerűen nem tudta megértetni az emberekkel, hogy ez a szavazás nem arról szólt, maradjon-e vagy menjen a kormány.

Vége az uniós támogatásnak
Érdekes, hogy Cornwallban is a brexit-pártiak voltak többségben a szavazás napján, pedig ez a megye egyértelműen élvezte az Európai Uniós tagság előnyeit. Európai támogatásból fejlesztették a helyi infrastruktúrát, az egyetemeket és a széles sávú internet kiépítését is.

A Financial Times azt írta, 2007-től 2013-ig 654 millió eurót kaptak. A 2014-2020-as konvergencia alapból pedig 592 millió eurót különítettek el Cornwallnak. A kilépéssel ez a támogatás is veszélybe került. A kilépéspárti vezetők korábban megígérték, hogy biztosítják a töretlen fejlődést itt, de John Pollard, a helyi tanács elnöke nem optimista. Aggódik amiatt, hogy folytathatják-e, amit elkezdtek.

Ragaszkodunk ahhoz, hogy Cornwall az uniós programban biztosított támogatással egyenlő beruházási összeget kapjon, ami átlagosan 60 millió fontot jelentett évente az elmúlt tíz évben.

Lehet második népszavazás
Az Independent szerint a szoros népszavazási végeredmény, valamint az EU-párti szavazók egyre növekvő dühe és a Bregret jelenség feltámadása együtt indította el a második népszavazás kiírásának folyamatát és a petíciót, amit több mint kétmillióan írtak alá.

20160624brexit-referendum--situation-in1.jpg

Kilépni vagy maradni: Eldőlt a kérdés?


Eszerint a brexitszavazást addig kellene ismételni, amíg legalább 60 százalékkal nyer valamelyik oldal, legalább 75 százalékos részvétel mellett. Ha százezernél többen írnak alá egy petíciót, Nagy-Britanniában a parlamentnek kötelező döntenie arról, vitára bocsátja-e az abban megfogalmazott kérdést.

A kilépéssel nem csak a brit gazdaság került veszélybe és az Európai Unió, amely könnyen azzal szembesülhet, hogy kilépési hullámot generál a britek döntése, hanem Nagy-Britannia egysége is. A brexit máris felvetette egy második skót függetlenségi népszavazás kérdését. Ugyanakkor, ha a skótok elszakadnak az angoloktól, még dönthetnek úgy, hogy maradnak az Európai Unió tagjai.

brit kilepes.jpg
 
Világunk alapvető mészárosai megint rá szabadulhatnak a békés emberek tömegeire, (miért mészáros nézd meg a cselekedeteiket évszázadokban). Abból a nagykalapban mit is találtak meg, KÁRTÉTELT AZ ELKÖVETET BŰNEIKÉRT!!!!!
 
Evtizedek ota az EU az ördög, ha a nationális kormányok nem tudnak valamit megoldani, hülyeséget csinálnak mindig Brüssel volt a felelös. Ennek most megisszik a levét.
 
Mert tájékozódok és gondolkodok. ;) Sajnos mi most egyenlőre egyetlen dolgot tehetünk: a legkisebb rosszat választjuk, egészen addig, amíg az illető Kadhafi, vagy Szaddam sorsára nem jut. Nagyon rosszul viselkedik és ha a pávatáncolás nem jön be, akkor bajban lesz, meg mi is, persze.
És most képzeld el, hogy szemeim levesestál méretűre nyíltak, homlokomon a vízszintes ráncok a fejem búbjáig rándultak és ilyenné
745365-6000cb31374da4db96ce41882d404410.jpg
vált a tekintetem, egyúttal felmerült bennem a naiv kérdés; miért kell egyáltalán bármilyen rosszat is választani? Hiszen a sok választható nyomorult önjelölt politikus-aspiráns csupa szépet és jót mond, ígér és jár elöl jó példával mintaszerű életével, amely már egészen kis csecsemő korától nyomon követhető. Miért nem közülük választasz? Miért kell olyan "csavart" bele tenni, hogy a "legkisebb rossz"? És ha Kadhafi, vagy Szaddamra gondolok, ezek mind becsületes arab emberek voltak, akik nem akartak alárendelődni a nyugati gazdasági érdekeknek, pusztán a saját helyi hatalmukat szándékoztak megtartani, uralkodni a kisebb lázadó törzsek felett ezáltal a békét is fenntartani. Nézd meg egyik sem törekedett területbővítésre, vagy gazdasági hatalmuk nemzetközivé tételére, pusztán a saját és helyi érdeküket tartották szem előtt. Ameddig éltek és nem "makacskodtak" nem volt háború, na jó, kisebb csete és paték előfordultak, de nem generált több milliós elvándorlási kényszert. Aztán amikor rájuk fogták, hogy terrorista vezetők és miattuk forog veszélyben a világbéke, akkor egyszer csak a hetedik mennyországba küldték őket és kialakult a Közel-keleti káosz, amit még elég sokáig fogunk szívni azok miatt a politikusok miatt, akik nem kicsit érdekeltek a fegyvergyártás és eladás bizniszében és NEKED, CSAK CSUPÁN JÓT AKARNAK, de mellékesen lóvétól duzzad a házi kasszájuk.
Hát, ezért vált naivan csodálkozóvá a tekintetem és kérdezem én, miért kell a "legkisebb rosszat" választani, amikor világunk telis teli van születésüktől fogva, fejükön glóriával tündöklő, patyolat tiszta lelkületű, őszinte és becsületes és vérük hullatásával, munkájukban éjt nappallá tevő csupa csupa szimpatikus és csak a Te voksaidra apelláló békére, az emberiség gyarapodására vágyó politikussal. :D :D :D
 

Csatolások

  • rácsoda.jpg
    rácsoda.jpg
    43.5 KB · Olvasás: 31
Mert a választék olyan, hogy egyik tizenkilenc... Ez a demokrácia lényege. A jelölteket úgy jelölik ki, hogy teljesen mindegy kire szavazol.
Nem. Nem mindegy, hogy kire szavazok. Én abban a parlamentális demokráciában hiszek, amelyben megvan a megfelelő ellensúly és a "hülyeség" megszavazását, vagy nem megszavazását nem a frakciófegyelem határozza meg, hanem a hozzáértés és az előre gondolkodás.
Emlékszik még valaki arra, hogy mit tanultunk a klasszikus görög és római demokráciáról? (a helótákat és a rabszolgákat most felejtsük el, de akkor az volt a "normális" társadalmi felépítmény)
 
Nem. Nem mindegy, hogy kire szavazok. Én abban a parlamentális demokráciában hiszek, amelyben megvan a megfelelő ellensúly és a "hülyeség" megszavazását, vagy nem megszavazását nem a frakciófegyelem határozza meg, hanem a hozzáértés és az előre gondolkodás.
Emlékszik még valaki arra, hogy mit tanultunk a klasszikus görög és római demokráciáról? (a helótákat és a rabszolgákat most felejtsük el, de akkor az volt a "normális" társadalmi felépítmény)
Örülök, neked legalább megvan az az érzésed, hogy tehetsz valamit.
Nekem meggyőződésem, hogy az itthoni viszonyokról szólva az egyik politikus abban különbözik a másiktól, hogy ki jobbra, ki balra kezdi a csárdást. De a kettőt erre, kettőt arra mindegyiknek standard, lévén, hogy egy sor dolog erősen határok közé szorítja.
Maga az, hogy ki juthat olyan helyzetbe, hogy egy választási listán szerepeljen, már eleve behatárolja a szóbajöhető embereket. Kinek van pénze arra, hogy választási kampányt folytasson? Ki engedheti meg magának, hogy becsületes kereső foglalkozás helyett politikával töltse az idejét?
Nagyon messze jutott a mi "demokráciánk" attól, ami az antik világban demokrácia volt.
 
Örülök, neked legalább megvan az az érzésed, hogy tehetsz valamit.
Nekem meggyőződésem, hogy az itthoni viszonyokról szólva az egyik politikus abban különbözik a másiktól, hogy ki jobbra, ki balra kezdi a csárdást. De a kettőt erre, kettőt arra mindegyiknek standard, lévén, hogy egy sor dolog erősen határok közé szorítja.
Maga az, hogy ki juthat olyan helyzetbe, hogy egy választási listán szerepeljen, már eleve behatárolja a szóbajöhető embereket. Kinek van pénze arra, hogy választási kampányt folytasson? Ki engedheti meg magának, hogy becsületes kereső foglalkozás helyett politikával töltse az idejét?
Nagyon messze jutott a mi "demokráciánk" attól, ami az antik világban demokrácia volt.
Ez nálam nem érzés, hanem cselekvés kérdése is.
Sokan vannak akik azt hangoztatják, hogy "Mindegy kire..., Úgysem változik semmi..., El sem megyek, mert minek, az lesz amit a politikus akar..." stb.
Részemről ez úgy működik, hogy tudom, hogy kire szavazok, tudom, hogy hol, és hogyan lehet elérni, ha pedig szükséges fel tudom keresni, mert van hol és el tudom neki mondani, hogy "Kedves ecsém*, húgom* (*a megfelelő aláhúzandó) én nem erre az ígéretedre apellálva szavaztam rád" és számon tudom kérni, csúnyán ránézni és figyelmét felhívni a szavahihetőség fontosságára, ja és "erősen hagyom" hogy legalább helyben válaszoljon is, ne csak később írásban, tehát felkészült-e az illető (ez nálam olyan mint a parlamentben az azonnali kérdések című mutatvány, csak én nem hagyom hogy kamu legyen a válasz)?
Persze ez csak akkor tud előfordulni, ha van az illetőnek elérhető fogadó-találkozó helyisége, erre vonatkozó időpontja. Ha ilyen nincs akkor eleve szóba sem jöhet mint voksot kapó egyed. Ilyen személy csak kevés van szép hazánkban, de az hogy elérhető, már valamelyest szimpatikusabbá teszi. Ha nincs ilyen akkor az az én olvasatomban olyan, mint az agyon reklámozott "gyógyizé" amit csak akkor kapsz meg, ha megrendeled, utalod a pénzt, de se garancia, se elérhetősége nincs, vagyis kamu az egész.
Szóval, nem olyan terhes ez, csak megfelelő időt és energiát kell áldozni rá.
Tudom, hogy kevés az ilyen "madár", de nálam ebben az esetben így működik a demokrácia.
 
Utoljára módosítva:
Ez nálam nem érzés, hanem cselekvés kérdése is.
Sokan vannak akik azt hangoztatják, hogy "Mindegy kire..., Úgysem változik semmi..., El sem megyek, mert minek, az lesz amit a politikus akar..." stb.
Részemről ez úgy működik, hogy tudom, hogy kire szavazok, tudom, hogy hol, és hogyan lehet elérni, ha pedig szükséges fel tudom keresni, mert van hol és el tudom neki mondani, hogy "Kedves ecsém*, húgom* (*a megfelelő aláhúzandó) én nem erre az ígéretedre apellálva szavaztam rád" és számon tudom kérni, csúnyán ránézni és figyelmét felhívni a szavahihetőség fontosságára, ja és "erősen hagyom" hogy legalább helyben válaszoljon is, ne csak később írásban, tehát felkészült-e az illető (ez nálam olyan mint a parlamentben az azonnali kérdések című mutatvány, csak én nem hagyom hogy kamu legyen a válasz)?
Persze ez csak akkor tud előfordulni, ha van az illetőnek elérhető fogadó-találkozó helyisége, erre vonatkozó időpontja. Ha ilyen nincs akkor eleve szóba sem jöhet mint voksot kapó egyed. Ilyen személy csak kevés van szép hazánkban, de az hogy elérhető, már valamelyest szimpatikusabbá teszi. Ha nincs ilyen akkor az az én olvasatomban olyan, mint az agyon reklámozott "gyógyizé" amit csak akkor kapsz meg, ha megrendeled, utalod a pénzt, de se garancia, se elérhetősége nincs, vagyis kamu az egész.
Szóval, nem olyan terhes ez, csak megfelelő idők és energiát kell áldozni rá.
Tudom, hogy kevés az ilyen "madár", de nálam ebben az esetben így működik a demokrácia.
Aha. Ha van fogadóóra és azon megjelenik a nagyember, és 10 percnél többet bír ott eltölteni és meg is jegyzi, hogy miről esett szó.

A pártlista harmadik - tizedik helyén bejutott pártkatonák nem ígértek neked semmit, ők a Vezérnek ígértek. Nekik mivel érvelsz, ha a pártfegyelem irányítja a voksukat?
 
Aha. Ha van fogadóóra és azon megjelenik a nagyember, és 10 percnél többet bír ott eltölteni és meg is jegyzi, hogy miről esett szó.

A pártlista harmadik - tizedik helyén bejutott pártkatonák nem ígértek neked semmit, ők a Vezérnek ígértek. Nekik mivel érvelsz, ha a pártfegyelem irányítja a voksukat?
Túlságosan leegyszerűsíted.
Az én hírmemóriám évtizedekre visszamenőleg is működik és a döntéseimben sem az elmúlt napok, hetek tapasztalatára hagyatkozom.
Nagyon szeretek középen lenni ezért elvem és a gyakorlatom az, hogy politikusnak nem tapsolok és a kevés szimpatikus dolog miatt nem állok be oda, ahol a jóval több (számomra) negatívum is van Ez okán nem állok be egyik táborba sem. Ennek következtében egyik oldalnak sem szurkolok, csupán a demokrácia alapelveinek.
Tudom naivitásnak tűnik, de ebben roppant konzervatív vagyok.
 
Aha. Ha van fogadóóra és azon megjelenik a nagyember, és 10 percnél többet bír ott eltölteni és meg is jegyzi, hogy miről esett szó.

A pártlista harmadik - tizedik helyén bejutott pártkatonák nem ígértek neked semmit, ők a Vezérnek ígértek. Nekik mivel érvelsz, ha a pártfegyelem irányítja a voksukat?
Jelen pillanatban Magyarországon (az interneten is közzétéve) kettő, azaz 2 pártnak van dekralált fogadó helyisége és fogadó órája.
Ezek a
  • Jobbik Magyarországért Mozgalom
és a
  • Demokratikus Koalíció
A többi esetében: "Mari néni, Bodvarákóról -Borsod m.- (78 fő) , Iborfia - Zala m.- (8 fő) elébb e-mailen levelezd le, egyeztess időpontot, találkozási helyszínt, írd meg hogy mit akarsz, majd buszozz be...". És ha bokros teendői, -vadászat, foci, tenisz,stb...- nem felejti el akkor az adott 10 percben talán az illetékes ott is lesz. :D
 
Ebben ennyire nem volnék biztos.

És most, erősen elkezdem gondolkodni, hogy elköltözöm az Északi pólusra az eszkimók közé.

Nem régiben egy előadáson egy "fajvédő" előadó hangoztatta amerikai tudósok (magyar származású a lelkem -sokat szerepel egy sajátos honi TV csatornán- , és az US-ban élt hosszú évtizedekig) felmérését, amely szerint az európaiak IQ-ja 100 körüli, a zsidóké 117 és a négereké mindössze 80 környékén mozog.
Ekkor "elgondolkodtam". Nem kell tanulni, fejlődni, tájékozódni, ismereteket bővíteni, kulturálódni hiszen az IQ csupán faj kérdése (?).
Az IQ nem tudást, ismeretet takar, hanem képességet. Tehát egy nagy tudású ember IQ-ja lehet alacsonyabb, mint egy somigyi kanászé. Már bocsánat. :)
 
Scheiße! Már megint Brüssellel van problémánk! :(
-
Nekem mindig olyan kelemetlen a public viewing közben elmagyarázni miért legyeznek a magyar szurkolok az Osztrák-Magyar Monarchiát ábrázolo zászloval. Ne tegyétek ezt velem. :(
Én nem láttam o-M monarchiás zászlót egyet se, de Nagymagyarországot ábrázolót többet is. Mert Kassa, Temesvár, Kolozsvár a történelmi Magyarország része, melyet a környező országok elloptak tőlünk a nyugati hatalmak segédletével. Ezt tanította a nagypapám nekem, én meg a fiaimnak. És ez így fog folytatódni generációkon át. :)
 
Én nem láttam o-M monarchiás zászlót egyet se, de Nagymagyarországot ábrázolót többet is. Mert Kassa, Temesvár, Kolozsvár a történelmi Magyarország része, melyet a környező országok elloptak tőlünk a nyugati hatalmak segédletével. Ezt tanította a nagypapám nekem, én meg a fiaimnak. És ez így fog folytatódni generációkon át. :)

Oh te meglopott ember! :(
Képzeld el ha Törökök az Ozmán birodalmat - 3 millio négyzetkilométert - rárajzolnának a zászlojukra? Az is ugyanabban az évben veszett el. :)
Vagy az Angolog akik a világ összes országának az 1/4 részén uralkodtak 100 évvel ezelött. :)
-
Az emberek szorakozni szeretnének, focit nézni nem háborus zászlokat felvonultatni.
-
 
Oh te meglopott ember! :(
Képzeld el ha Törökök az Ozmán birodalmat - 3 millio négyzetkilométert - rárajzolnának a zászlojukra? Az is ugyanabban az évben veszett el. :)
Vagy az Angolog akik a világ összes országának az 1/4 részén uralkodtak 100 évvel ezelött. :)
-
Az emberek szorakozni szeretnének, focit nézni nem háborus zászlokat felvonultatni.
-
Hogy te mekkora baromságokat tudsz összehordani! Ezeket a hihetetlen hasonlatokat spontán, saját kútfőből sikerül kiizzadnod magadból, vagy valami speciális kiképzés eredménye? De a lezavaróbb az benne, hogy nem tudom eldönteni sírjak vagy nevessek rajt... Minden esetre a török és angol földrablásokat ne hasonlítsd ahhoz, hogy kb 896-tól 1918-ig döntően magyarok népesítették be a Kárpát-medencét.(Természetesen a tatár és törökdúlást követően jelentős mennyiségű német, román és délszláv betelepülések történtek az elnéptelenedett területekre.) De ez nem jogosítja fel a többi hasonló nyelvű éhenkórász szomszédot arra, hogy pofátlanul rátegyék a kezüket ezen területekre. És ezt rajtam kívül hál'isten (bár ez szerintem inkább emberi érdem, mint természetfeletti :) )még elég sokan szintén így gondolják errefelé.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

B Szabó Imre wrote on favorit82's profile.
Köszönöm szépen a Dolina.mp3 -at!
koby11 wrote on Recsi70's profile.
Szia! Érdekelne engem is a hiányzó oldal, ha el tudod küldeni. Köszi előre is!
Beka Holt wrote on zsebipicur23's profile.
Ne kérj olyan könyvet aminek a magyar nyelvű kiadásától még nem telt el 6 hónap!
livian wrote on bnrn's profile.
Szia. Csak így ismeretlenül is szeretném megköszönni neked a Sutherland könyvek fordítását, nagyon nagy örömet okoztál a fiamnak. Hétről-hétre várta a fordításodat, napi szinten érdeklődött mindig, hogy van-e új rész. Kicsit szomorú, hogy több rész ebből a sorozatból már nem lesz.
Esetleg megkérdezhetem, tervezel hasonló sorozatot még? Olvashat még tőled fantasy fordítást?

Köszönettel: Livian

Statisztikák

Témák
38,140
Üzenet
4,805,375
Tagok
615,884
Legújabb tagunk
MolnarTamara82
Oldal tetejére