Balaton mindenes

Sch.E.

Állandó Silver Tag
Állandó Tag
Kékszalag: menteni kellett a vitorlásokat a vihar miatt

Kékszalag: menteni kellett a vitorlásokat a vihar miatt

34 embert mentettek ki a balatoni Kékszalag bajnokság vitorlásversenyzői közül az éjszaka megérkező erős szél miatt, s a vízi rendőrök közel teljes készültségben tejesítenek szolgálatot - tájékoztatott Horváth László, a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság vezetője.

A kapitány beszámolója szerint a csütörtök reggel indult, 48 órás tókerülő versenyt az első nap délutánjától érte el a fokozódó szél, amely éjszakára óránként 60-80 kilométerre erősödött, kihívást jelentve a rutinos vitorlázóknak is. A várható időjárásról kellő tájékoztatást kapott a versenyen elindult 588 hajó több mint 3500 főnyi legénysége. Nagyon erős vihar és zápor jelenleg nincs a térségben, mégis folyamatosan mentést kérnek a versenyzők.

A legkönnyebben felboruló hajótípusnak számító Liberák zömmel már célba értek. Borulás eddig egy esetben történt, ahol a legénység nem kívánt partra kerülni a hajója nélkül, így egyelőre győzködik őket a vízirendőrök. A Balaton 27 fokos, és a szél is kellően meleg, így kihűlés nem veszélyezteti a vízbe kerülteket. A bajba jutott hajók legénységeinek többnyire el kell magyarázni, hogy ne sodródjanak, hanem vessenek egy vagy több horgonyt, minél jobban világítsák ki magukat, így várjanak a szél csendesedésére, hacsak nem érzik magukat valamiért életveszélyben. (Vizsgaanyag!!!) Több mentést kérő versenyző nem képes megmondani sem a hajója GPS korordinátáit, sem azt, hogy merre jár, így nagyon nehéz megtalálni őket a sötétben, ahol a hajók fénye keveredik a parti fényekkel.

A vízi rendészet tíz hajója a teljes sötétedés óta értékmentést nem vállal, kizárólag életmentésre koncentrál. Többen sérelmezik, hogy nem partra vontatják őket, hanem csak a személyeket szállítják a legközelebbi kikötőbe, miközben a hajójukat ott kell hagyniuk a víz közepén lehorgonyozva, és kivilágítva.

"Anyagi kár biztos lesz, de reméljük emberéletet nem követel az erősen szeles időjárás" - mondta Horváth László, akinek emlékezete szerint hasonló helyzet utoljára egy évtizede történt egy Fehérszalag vitorlásversenyen, ahol szintén éjszaka csapott le az erős szél a mezőnyre.

A VMSZ folyamatosan ment

A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata az első, de még nem végleges adatok szerint az elmúlt este érkezett vihar következtében bajba kerültek mentését végezte és végzi folyamatosan. A Balatonon zajló vitorlásverseny résztvevői közül csak a VMSZ 68 hajóról 233 főt mentett le. Információink szerint még most is legalább 30 olyan hajó van, mely zátonyra, vagy nádasba futott, vagy elmerült.

A mentések közben egy vízimentő is megsérült, szerencsére "csak" könnyebben. A mentés közben komoly anyagi károk keletkeztek az eszközökben is. Egy mentőhajó motorja totálkáros lett, de a "Rupert" sürgősségi mentőhajóban is keletkeztek károk. Ezek felmérése folyamatban van. A VMSZ 7 saját hajóval, valamint a keszthelyi vízimentők egy hajójával és két - önkéntes, együttműködő - vitorlás egyesületi hajóval vett részt a mentési munkákban.

(Inforádió)


 

Sch.E.

Állandó Silver Tag
Állandó Tag
Litkey Farkas nyert a Kékszalagon

Litkey Farkas nyert a Kékszalagon

A Litkey Farkas kormányozta Budapest Bank Lisa nyerte a 43. Kékszalag Telekom Nagydíj Balaton-kerülő vitorlásversenyt. A tavaly negyedik Litkey tizedszer bizonyult a leggyorsabbnak Európa legnagyobb hagyománnyal rendelkező és leghosszabb tókerülő viadalán.

A szervezők tájékoztatása szerint csütörtök reggel 588 hajó vágott neki a légvonalban 145 km-es távnak. A versenyzők Balatonfüredről először Balatonkenesére, onnan Siófokra, majd a tihanyi szoroson át Keszthelyre vitorláztak - a mezőny nagy része még most is úton van -, a befutó pedig ismét Balatonfüred előtt volt.

A 43. Kékszalag szombat reggel 9 óráig tart, a még a vízen lévő vitorlásoknak így 48 óra alatt kell teljesíteniük a távot.

A kiírás szerint idén - páratlan évben - a hagyományos építésű hajók vehettek részt Európa legrégebbi és leghosszabb távú tókerülő viadalán, Litkey azzal a Lisával vágott neki a távnak, amellyel korábban már négyszer nyert.

A Kékszalag 1955-ös, 10 óra 40 perces csúcsa idén sem dőlt meg, a győztes hajó - a viadal honlapja alapján - 12 óra 23 perc alatt ért célba.

Nemere II. 1955. óta tartja Kékszalag-beli rekordját, miszerint 10 óra 40 perc alatt sikerült megkerülnie a Balatont.


 

Csatolások

  • Litkey Farkas.jpg
    Litkey Farkas.jpg
    6 KB · Olvasás: 5
  • Lisa..jpg
    Lisa..jpg
    7.3 KB · Olvasás: 4
  • Lisa.jpg
    Lisa.jpg
    10.1 KB · Olvasás: 4
  • Lisa...jpg
    Lisa...jpg
    5 KB · Olvasás: 4
  • Kékszalag,Lisa.jpg
    Kékszalag,Lisa.jpg
    6.1 KB · Olvasás: 4

Sch.E.

Állandó Silver Tag
Állandó Tag
Nemere II. a Kékszalag rekorder

Nemere II. a Kékszalag rekorder, 1955-ben. Ez volt a 10. Kékszalag verseny.

tUChvCenLaEcBxIs.jpg


Idézet a Népsportból

„Szombaton reggel rajtolt Balatonfüreden a 10. balatoni Kékszalag verseny nagyhajós mezőnye. A feladat a Kenese, Siófok, majd Keszthely előtt elhelyezett bóják kerülése után a legrövidebb idő alatt bevitorlázni a balatonfüredi célba. Az egész nap kitartó erős északi szélben a résztvevők nagyszerű versenyt vívtak. 11 óra előtt kerülték a kenesei bóját, majd nemsokára a siófokit. Itt már Németh István vezetett, sőt Siófok után a 75 m2-es cirkáló előnye már közel három kilométer volt. Az első hajó (Nemere, a szerk.) innen nem egészen öt óra alatt érte el Keszthelyt. Előnye ekkor közel fél óra volt.

A célba 19 óra 40 perckor futott be a győztes hajó, s ezzel új Kékszalag csúcsot állított fel: 10 óra 40 perc alatt vitorlázta körbe a Balatont.”
 

Acapulco

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem szoktak vihar miatt lefújni vitorlásversenyt

Nem szoktak vihar miatt lefújni vitorlásversenyt

Csütörtök este a Szigligeti-öblöt, majd éjszaka a Balaton teljes területét érte el a viharos szél, amelynek következtében több vitorlás elsüllyedt, némelyik még a reggeli órákban is horgonyon vesztegelt. Az éjszaka során a helyzetet nehezítette, hogy több mentést kérő versenyző nem volt képes megmondani sem a hajója GPS-koorrdinátáit, sem azt, hogy merre jár, így nagyon nehéz volt megtalálni őket a sötétben, ahol a hajók fénye keveredett a parti fényekkel.

Az ilyen típusú versenyeket, amelyek nagy hírűek és nagy távolságon zajlanak, nem szoktak vihar miatt lefújni menet közben – mondta el az fn.hu-nak Náray Vilmos, a rendezvény kommunikációs vezetője. Természetesen folyamatosan tájékoztatják a versenyzőket, akik saját felelősségükre cselekszenek. Több módon, rádión, sms-üzenetek formájában és a kísérők is folyamatos tájékoztatást adnak a várható időjárásról a versenyen részt vevőknek – mondta el Náray Vilmos.

Ez egy olyan verseny, amelyen nincsenek etapok, amelyek végén dönteni lehetne, legyen-e folytatás, a csapatok a versenyre való jelentkezéssel vállalják a feltételeket. Ugyanakkor nem indulhat bárki a versenyen – bár szép számmal vannak kevéssé gyakorlott legénységek is – minden hajón kell lennie legalább egy regisztrált hajózónak. Nyilván a kormányosnak – mondta Náray Vilmos.

A 43. Kékszalag során egyébként 150 esetben kellett a hajósoknak szembenézniük olyan nehézséggel, amely külső segítséget igényelt. Ebből kiemelkedik a rendkívül rossz, éjszakai időjárás miatti mentések száma, amelyben a Magyar Vitorlás Szövetség, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata és a verseny rendezősége is részt vettek – közölte a kommunikációs vezető.

Az előzetes adatok szerint 350 főt mentettek ki a sérült hajókról. Ezek részben horgonyon állva vagy elsüllyedve, sok törött árboccal jelenleg is a Balatonban vannak, részben a legközelebbi kikötőbe vontatták őket. A többi hajó még részben a balatonfüredi cél felé vitorlázik, részben pedig egy kikötőben vár az időjárási körülmények javulására. Péntek reggel nyolc óra körül, azaz 23 órával a rajt után az 589 nevezett hajó közül több mint 200 már célba ért.

fn.hu

kekszalag_39.jpg
 

Akhilleusz

Állandó Tag
Állandó Tag
Európa legrégebbi és leghosszabb távú tókerülő versenyén elsőként ismét Litkey Farkas ért célba, másodikként Rauschenberger Miklós a Vodafone-Budacash (Principessa) nevű hajójával (21 óra 49 perc), harmadikként futott be Király Zsolt, a Sponsor Wanteddel (22 ó 27 p). Negyedik lett a Soponyai Géza vezette Infiniti Mediacontact Avatar (22 ó 43 p), ötödik helyre került Pomucz Tamás a Capella nevű vitorlással (22 ó 51 p), hatodik pedig Cittel Lajos lett a Siroccóval (23 ó 10 p).
 

Sch.E.

Állandó Silver Tag
Állandó Tag
Balatoni túra 1. nap

Balatoni túra 1. nap

Üdvözlet Tihany után Zánkáról, a vízimentők paradicsomából!
(Rendszeres vízimentés oktatás folyik a zánkai kikötőben) A régmúlt idők dicsősége, a Zánkai Úttörö Tábor körüli park még mindig gyönyörű.
Viharban nem a legideálisabb kikötők egyike a zánkai, mert úszóbójás. Ám most szélcsend volt, malomkeréknyi vörös Holddal és tükörsima vízzel az esti kikötésnél. Valahonnan a közelből Fenyő Miki és Charlie éneke zsongott át. Hajnalban három csér és egy sárgarigó bolondozott, később bevonultak a nádasból a vadkacsák, a rablóhalak pedig körbeugrálták a hajót. További útirány Révfülöp, kirándulás Hegyestűre.
 

Sch.E.

Állandó Silver Tag
Állandó Tag
Balatoni túra 2. nap

Balatoni túra 2. nap

Révfülöpről a hegyestűi biciklis túra után (Kerékpárbérlés a Kempingben) erős DNY-i egyenletesen kifújt szélben vitorláztunk át Badacsonyba.
Borfesztivál van, remek hangulat, késő este a Babos Csizmeg duó játszott nagyon kellemes dzsesszzenét.

Érdekes, hogy nincs tele a BAHART Kikötő, mint máskor......
Jólesik az egésznapos forróság utáni ücsörgés a hajón az éjszakai friss szélben. Fogyóban van a hold, többen kint ücsörögnek a fedélzeten és halkan beszélgetnek, vagy csak élvezik az esti fényeket és a hullámverést.
 

Sch.E.

Állandó Silver Tag
Állandó Tag
Balatoni túra 3. nap

Balatoni túra 3. nap

Kirándulás a szénaillatú Káli medencében. Salföldig busszal mentünk Badacsonyból, majd tovább gyalog a Pálos kolostorig. Szent György-hegy egyike a legkedvesebbeknek. Errefelé az égből mosolygó eső esik a szóló szőlőkre, a tücsök hangosabban húzza. Nem lehet betelni vele. Az Ify kápolna egyre romosabb sajnos.
 

Csatolások

  • DSC02975.JPG
    DSC02975.JPG
    157.2 KB · Olvasás: 6
  • DSC02972.JPG
    DSC02972.JPG
    64.4 KB · Olvasás: 4
  • DSC02969.JPG
    DSC02969.JPG
    91.1 KB · Olvasás: 4
  • DSC02964.JPG
    DSC02964.JPG
    63.9 KB · Olvasás: 5
  • DSC02955.JPG
    DSC02955.JPG
    177 KB · Olvasás: 4
  • DSC02954.JPG
    DSC02954.JPG
    164.1 KB · Olvasás: 4
  • DSC02938.JPG
    DSC02938.JPG
    118.7 KB · Olvasás: 5
  • DSC02937.JPG
    DSC02937.JPG
    107.7 KB · Olvasás: 3
  • DSC02931.JPG
    DSC02931.JPG
    160.4 KB · Olvasás: 4
  • DSC02912.JPG
    DSC02912.JPG
    165.5 KB · Olvasás: 3
  • DSC02905.JPG
    DSC02905.JPG
    170.4 KB · Olvasás: 3
  • DSC02904.JPG
    DSC02904.JPG
    146 KB · Olvasás: 4
  • DSC02927.JPG
    DSC02927.JPG
    122.1 KB · Olvasás: 4
  • DSC02925.JPG
    DSC02925.JPG
    154.6 KB · Olvasás: 4
  • DSC02941.JPG
    DSC02941.JPG
    108.6 KB · Olvasás: 4

Sch.E.

Állandó Silver Tag
Állandó Tag
Ify Lajos

Az Ify-család történelmi múltja a XVI. századi Erdélybe vezet vissza, legelső ismert ősükig, a nagyváradi főispánságig jutott Ify Jánosig, aki a somlyói-ág béli Báthori-fivérek (András és Gábor) nevelőjeként említtetik a krónikák megsárgult lapjain. Erdőelve fejedelmi trónján, az 1479-ben első Báthoriként kerülő, tudottan írástudatlanként ecsedi-István még mint vajda után, András, majd újra István és Kristóf, Zsigmond és András bíbornok, majd megint István és Zsigmond után ”végre”, 1608-ban utolsó Báthoriként fejedelmi székbe jutó Gábor ”basa” tanácsnokaként, annak zsarnoksága, ”hiúsága és kéjvágyósága” okán történt Bethlen Gábor általi elcsapása, s Szilassy János és Nadányi Gergely uramék meggyilkoltatása miatti menekültében Szegeden át került a család ”Magyarországba”, ott is a Balaton vidékére, hol is Keszthely környékén gyökeret verve hosszú éveken át virágzott. A család egy rebellis tagját említik még a históriák, az 1830-as években Balatonkeresztúron jobbágylázító Ify Györgyöt, kit elfogatván fővesztésre ítéltek, de betyároktól megszabadítván fogságából végül Simontornyára menekült, hol végre jó útra térve megvetette az Ify-család ottani ágát. Ezen felvezetések után visszatérve a keszthelyi Ify-ághoz és a belőle nyíló Ify Lajoshoz, annyi tudható, hogy édesapja folytatott a Monarchia béli boldog békeidőkben a Balaton fővárosaként emlegetett Keszthelyen ”jól menő” ügyvédi praxist. Három fiút hagyott maga után. Lajost, az 1980-as években magtalanul elhunyt budapesti MÁV Kórház szemész professzoraként, egyetemi katedrán is oktató Imrét és az I.vh. legelső ütközeteiben, 1914. szeptemberében, 29 éves korában hősi halált halt, különben Keszthely szerte ügyes kezű fodrászként ismert Kálmánt. Kálmán, korai halála ellenére a családi ”hagyományokat” ápolva két fiú árvát (ifj Kálmán és József), s a harmadikúkkal (Ferenc) várandós hitvesét hagyta hátra, kik az özveggyé lett Kapa Mária újpesti gazdag bútorgyáros családjához megtérve jutottak Budapestre, hol ifj. Kálmán és József révén a család leányágon virágzik tovább.

Ify Lajos

A Keszthelyen született legifibb Ifynek, a természettudományok felé irányított Imre és a kézműves szakma felé terelt Kálmán után szülei a papi hivatást választottak. Lajos fiatalon került az egész élete szerelmeként meghatározó Fonyódra, hol mint fiatal káplán, nagy buzgóságával vetette bele magát a törökök megszüntette, gróf Zichyek hatalmas birtokából, 100 holdnyi adományozással kiszakított Fonyódi plébánia megteremtésébe. Segítségére volt ebben a budapesti Gázgyár vezérigazgatójaként fővárosszerte ismert (később 1925 és 1932 között főpolgármester) ám itt a Balaton-partján elsődlegesen szép villájáról ismert dr. Ripka Ferenc. Segítségével 1921. augusztus 13-a szombatján, 2000 előkelő vendég előtt, köztük Boglár tetemes birtokosával Gaál Gasztonnal és gróf Hunyady Ferenccel, Rott Nándor veszprémi megyéspüspök által az 1920-ban alapköve letett fonyódi plébánia felszenteltetett. E plébánia első vezetője volt az alapítástól 1921-től 1949-es önkéntes száműzetéséig Ify Lajos atya. Vezetése alatt Fonyód Nagykönyvébe jeles betűkkel iktatott be a költői szépségű beszédeiről híres plébános, a háború utáni éveket karakánsága miatt megsínylette, így a megalázó félreállítása helyett magától lemondva vonult vissza Szent György hegyi családi birtokára, hol az 50-es években önerőből építette fel remetelakát, a zarándokoknak üzenő Emmaus felirattal ékített Ify-kápolnát. (Első és utolsó állomáshelyén a kor jellemzőjeként Abaligeti Kázmér békepap követte őt egészen 1976-ig, kit káplánként ugyan segített, ám otthonában is gyakran maga misézett.) Otthonául lett tanúhegyen három szobája volt. Egyikben tárolta a harmóniumait, a másikba óráit fabrikálta, míg a harmadik, pihenőnek használt helyisége falán lógott a sokaknak emlékezetes Lehel-kürt másolata. Míg ez utóbbi a magyarság eredetére emlékeztette, úgy óraműhelye az idő múlására figyelmeztette, míg harmóniumai rakhelye az egyházközösségéhez való tartozását jelképezte. Kápolnája előtt a zarándokoknak és fonyódi szerettei jelzésére nagy póznán egy magyar lobogót tartott melynek felhúzásával jelezte látogatóinak otthonlétét, s az általa irányába foganatosítható látogathatóságát. Végül a legendáról! Ify Lajost végrendelkezése szerint, az önként vállalt száműzetésének helyszínéül választott Szent György hegyi kápolnájánál temették el, a remetelak felett, hol sírköve a következő feliratával tudatja az arra járókkal magának szánt utolsó intelmét: ”Ludovici Memento Mori” vagyis Lajos, emlékezz a halálra!


ifykap.jpg
 

Piroska49

Állandó Tag
Állandó Tag
Balatonfüred Jégkorong

A balatonfüredi Fehérszalag vitorlásversenyen a Magyar Túrizmus Zrt-vel a Magyar Jégkorong Szövetség a sportág népszerűsítése érdekében családi rendezvényen vett részt. Vendégeink voltak a Magyar jégkorong női és féfi válogatott játékosok, valamint a Magyar Floorball U19 válogatott tagjai is. Természetesen volt asztali hoki, kapura lövő verseny és Ganxsta Zolee is ellátogatott a programra

A Fehér Szalag verseny idén rendhagyó rendezvénnyel egészült ki: jégkorongozók, floorballosok és mini görhokisok érkeztek Balatonfüredre június 25-én, akik megmutatták, hogy a hoki, és annak különböző válfajai nem csak télen, de nyáron is kitűnő szórakozást nyújthatnak a Balatonra látogatóknak. A családi nap különlegessége, hogy a felsorolt sportokat – számos más ügyességi feladattal együtt – bárki kipróbálhatta.







4e0b1c4f75caf.jpg


gyere a Balatonra
 

Sch.E.

Állandó Silver Tag
Állandó Tag
Balatoni túra 4. nap

Balatoni túra 4. nap

Az összes időjós mára viharokat, szeleket jövendölt. Kihagytuk Szigligetet, majd visszafelé betérünk! Irány Keszthely, a legtávolabbi célpont, ahol az idén is rengeteg látnivaló akad. Nnna de szél az semmi, és a távolság légvonalban Badacsony és Keszthely között 20 km.
Mindezt tűző napon hajóval megtenni lógó vitorlákkal igen fárasztó, szerencsére közben rengeteget lehet fürdeni. Amint kikötöttünk befeketedett az ég, eleredt a zápor. Azóta felváltva hol esik, hol nem esik. A helyiek nagyon örülnek, mert már fonnyadtak a szőlőszemek, kiszáradt a talaj. Pihenőnapot tartottunk, eltelt a délután a kikötőben az ide oda téblábolással, beszélgetés a szintén túrázó ismerősökkel és a közös vacsorával.

 

Csatolások

  • DSC02932.JPG
    DSC02932.JPG
    167.4 KB · Olvasás: 5
  • DSC02930.JPG
    DSC02930.JPG
    134.4 KB · Olvasás: 4

Sch.E.

Állandó Silver Tag
Állandó Tag
Bessenyei Ferenc: Badacsonyi kéknyelű

Badacsonyi kéknyelű

Bizony nagyon finom, ha jó borász készíti!!!!!!!!!

A kéknyelű egy ősi magyar szőlőfajta, amit kimondottan csak Badacsonyban és a Balaton-felvidéken termesztettek. A fajta nevét a kékes-vöröses árnyalatú levélnyeléről kapta. Korábban elterjedt olyan feltételezés, amely szerint a fajta megegyezik az észak-olaszországi Friuli–Venezia Giulia régióban honos „picolit” nevű szőlőfajtával, ezt a feltevést 2006-ban izoenzim és mikroszatellit vizsgálatokkal sikerült megcáfolni.


Fagyérzékeny, de a szárazságot jól tűri és nem rothad. Női virágú ezért termékenyülése bizonytalan; az idegen beporzás a szél segítségével megy végbe. A fő porzó fajtája a budai zöld és a „mézes” fajták, ezért általában ezekkel együtt telepítik. Későn érő, október elején-közepén szüretelhető fajta, emiatt mustfoka erősen függ az évjárattól. A növény – felsorolt tulajdonságaiból kifolyólag – nem hoz nagy mennyiségű termést, de többnyire jó minőséget ad. A helybeli parasztok éppen ezek miatt a természetes hozamkorlátozó tulajdonságai miatt „úri szőlő” gúnynévvel illették, mivel megélhetésük a szüretelhető termés mennyiségétől függött, így termesztésére csak úri passzióként gondoltak.
Ennek ellenére a filoxéravész előtt népszerű és drága fajta volt. A második világháború utáni nagyüzemi gazdálkodás a magasabb hozamú szőlőfajták telepítését tette szükségessé és fokozatosan háttérbe szorította a kevés termést hozó fajták – így a kéknyelű – termesztését is. Napjainkban – az egyedi borok iránt fellendülő kereslet hatására – ismét egyre több pincészet készít tisztán kéknyelűből jó minőségű bort. A fajta népszerűsítésének érdekében 2003. óta, június első hétvégéjén, Badacsonyban a kéknyelű virágzását ünneplő rendezvénysorozatot is tartanak.


Bora halvány citrom színű. Illata visszafogott, főleg fehér húsú gyümölcsökre, csonthéjasokra (barack), citrusokra, néha virágokra és zöldfűszerekre emlékeztet. Egyesek szerint minerális, füstös aromái miatt kiválóan alkalmas termőhelyének bemutatására. Testes, karakteres, magas alkohol- és extrakt tartalommal rendelkezik. Határozott savtartalma szép szerkezetű. Ízében visszafogott aromavilágú, kissé fanyar, hosszú érlelés után válik igazán zamatossá. Magas savtartalma miatt késői szüretelésű bor – sőt jégbor – is készíthető belőle, amely törökmézes, diós aromákkal egészül ki. Nem igényel különleges borászati technológiát, reduktív és oxidatív eljárással egyaránt kiváló minőségű bor készíthető belőle.



<iframe src="http://www.youtube.com/embed/WfnYJPw4daY" allowfullscreen="" frameborder="0" height="145" width="180"></iframe>
badacsony-bor-1.jpg

 

Sch.E.

Állandó Silver Tag
Állandó Tag
Balatoni túra 5. nap

Balatoni túra 5. nap

Keszthely romjaiban is megkapó, a Fő tér teljes átalakítás, építkezés alatt. Mint egy mediterrán város, tele a sétány pálmákkal, díszcserjékkel. Ma ázott madarakként sietősen fázva kapkodtuk magunkat a város utcáin, komor felhők tornyosultak hol Fonyód, hol a Bakony felől.
 

Csatolások

  • DSC02999.JPG
    DSC02999.JPG
    111.5 KB · Olvasás: 6
  • DSC02990.JPG
    DSC02990.JPG
    165.4 KB · Olvasás: 7
  • DSC02991.JPG
    DSC02991.JPG
    104.1 KB · Olvasás: 5
  • DSC03000.JPG
    DSC03000.JPG
    101.9 KB · Olvasás: 5
  • DSC03002.JPG
    DSC03002.JPG
    121 KB · Olvasás: 5
  • DSC03003.JPG
    DSC03003.JPG
    134.8 KB · Olvasás: 6
  • DSC02998.JPG
    DSC02998.JPG
    112.5 KB · Olvasás: 5
  • DSC02992.JPG
    DSC02992.JPG
    139.7 KB · Olvasás: 5
  • DSC02994.JPG
    DSC02994.JPG
    91.5 KB · Olvasás: 4

Sch.E.

Állandó Silver Tag
Állandó Tag
Balatoni túra 5. nap

Balatoni túra 5. nap, Szendrey kúria

A Szendrey Júlia szülőházában kialakított emlékszoba előzetes bejelentkezés alapján látogatható. Javaslom mindenkinek, aki Keszthelyen jár, hogy tegye meg a Festetics majorba vezető 2,5 km sétát és vegye igénybe az idegenvezetést. ÉRDEMES! A tiszttartóház nagyon romos állapotban van, lakattal zárt, környezetét felette a gaz. Az emlékszoba és gondozója azonban páratlan kincseket és hatalmas tudást rejteget történelmi múltunk egyik romantikus, hányattatott sorsú asszonyáról, Szendrey Júliáról.

Telefon: +36309607460


 

Csatolások

  • DSC03041.JPG
    DSC03041.JPG
    153.6 KB · Olvasás: 4
  • DSC03050.JPG
    DSC03050.JPG
    139.8 KB · Olvasás: 4
  • DSC03049.JPG
    DSC03049.JPG
    150.6 KB · Olvasás: 4
  • DSC03046.JPG
    DSC03046.JPG
    152.2 KB · Olvasás: 3
  • DSC03045.JPG
    DSC03045.JPG
    134.9 KB · Olvasás: 5
  • DSC03044.JPG
    DSC03044.JPG
    128.3 KB · Olvasás: 3

Sch.E.

Állandó Silver Tag
Állandó Tag
Balatoni túra 5. nap, Keszthely, Balaton Múzeum

Balatoni túra 5. nap, Keszthely, Balaton Múzeum
 

Csatolások

  • DSC03007.JPG
    DSC03007.JPG
    129.4 KB · Olvasás: 6
  • DSC03006.JPG
    DSC03006.JPG
    113.6 KB · Olvasás: 6
  • DSC03015.JPG
    DSC03015.JPG
    75.3 KB · Olvasás: 6
  • DSC03009.JPG
    DSC03009.JPG
    102.2 KB · Olvasás: 6
  • DSC03016.JPG
    DSC03016.JPG
    73.6 KB · Olvasás: 7
  • DSC03022.JPG
    DSC03022.JPG
    88.7 KB · Olvasás: 7
Oldal tetejére