Magyar-román hokiliga - Győzött a Miskolc és a Csíkszereda

<RIGHT>

A magyar-román jégkorongbajnokság, a MOL Liga vasárnapi játéknapján:

Miskolci Jegesmedvék - Újpest 7-2 (3-1, 4-0, 0-1)
-------------------------------------------------
gól: Raffaj (3., 11.), Dubek (17.), Fodor (26.), Saluga (31., 37.) Sijka (34.), illetve Gergely (8., 50.)

HSC Csíkszereda (román)-Brasov (román) 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)
----------------------------------------------------------
g: Becze (6., 26.), Papp (48.), illetve Bartzen (13.), Filip (31.)

<RIGHT>

A magyar válogatott büntetők után nyert a litván csapat ellen a donyecki U20-as divízió II-es jégkorong-világbajnokság hétfői nyitófordulójában.

A nemzetközi szövetség honlapjának beszámolója szerint Eric Thurston tanítványai összesen 59-szer lőttek kapura, míg a litvánok csak kilenc alkalommal próbálkoztak.

Eredmény:
Magyarország-Litvánia 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 0-0) - büntetőkkel
----------------------------------------------
magyar gólszerző: Németh

A magyarok szerdán a házigazda ukránokkal, csütörtökön a hollandokkal, szombaton a dél-koreaiakkal, vasárnap pedig a spanyolokkal találkoznak. A csoportból az első helyezett jut fel a divízió I-be.

T

TH6777

Vendég
Jaroszlavli tragédia - Első meccsét vívta az újjáalakult Lokomotiv

Kilencvenhat nappal a tragédia után lejátszotta első mérkőzését a légi szerencsétlenségben a teljes első keretét elveszítő Lokomotiv Jaroszlavl jégkorongcsapata.

Az együttes hétfőn a Neftyanik Almetevszket fogadta telt ház, azaz tízezer néző előtt az orosz másodosztályban. A jegyek alig négy óra alatt elfogytak, a meccset pedig élőben közvetítette az állami televízió. A hírek szerint a következő, keddi hazai találkozóra sincs már belépő.

Az eredetileg az élvonalban (KHL) szerepelt klub repülőgépe szeptember 7-én, közvetlenül a felszállás után lezuhant, s az összes játékos - olimpiai és világbajnokok, Stanley Kupa-győztesek -, valamint a szakmai stáb elhunyt.

A 44 áldozatot követelő baleset után a Jaroszlavl úgy döntött, hogy a második vonalban folytatja, ám a KHL már jelezte, hogy eredményétől függetlenül garantál egy rajthelyet a csapatnak a következő szezonban.

T

TH6777

Vendég
Himnuszbotrány Romániában

Páratlan botrányként tálalja a román sajtó, hogy a pénteken Csíkszeredában lejátszott román-magyar válogatott jégkorongmérkőzésen a román válogatott magyar nemzetiségű tagjai is a magyar himnuszt énekelték.

Romániában alaposan felborzolta a kedélyeket a tény, hogy "Euro Ice-hockey Challenge" elnevezésű csíkszeredai jégkorongtorna pénteki román-magyar mérkőzése előtt a román válogatott - többségükben magyar nemzetiségű - tagjai némán hallgatták végig a román himnuszt, viszont a magyar csapattal együtt énekelték a magyar himnuszt és a mérkőzés végén a székely himnuszt is elénekelték, amely spontán módon tört fel a lelátókon.

A román lapok internetes oldalain a "botrányos, vérlázító" jelzőkkel illették a történteket.

A mérkőzést egyébként 4-1 arányban a román válogatott nyerte, melynek 24-es keretében a 22 magyar nemzetiségű játékos mellett egy román és egy honosított ukrán játékos szerepel. Ilie Nastase egykori román teniszcsillag az Adevarul című lap internetes változatában azt tartotta égbe kiáltónak, hogy a román jégkorongszövetség és a román olimpiai bizottság büntetlenül hagyta a történteket.

Az egykori sportoló szerint árulás történt, amit a közvéleménynek kell a leghatározottabban elítélni.

Nastase azt is kijelentette, ha ez így megy tovább, a románok azt is tétlenül nézik végig, hogy a magyarok kitűzik a magyar zászlót a bukaresti diadalívre.

Tánczos Barna, a Román Jégkorongszövetség elnöke a Mediafax hírügynökségnek nyilatkozva kijelentette, a sajtó hamis ügyet kreál a himnuszéneklésből, amelynek nincsen köze a valósághoz.

A sportvezető azt hangsúlyozta, hogy a találkozó előtt mindkét ország himnusza elhangzott a jégcsarnokban, a román válogatott pedig történelmi jelentőségű győzelmet aratott a magyar válogatott felett.

Tánczos alaptalannak és méltatlannak tartotta a játékosokat ért sajtótámadásokat. Hozzátette, valamennyi játékos teljes odaadással küzdött, és a mérkőzés első percétől az utolsóig élvezte a hazai közönség támogatását.

T

TH6777

Vendég
U18: rajtra készen!

Utolsó összetartásán és edzőmérkőzésén egyaránt túl van a női U18-as válogatott, amely december 29-től Norvégiában játszik a világbajnokságon.

Gömöri Csaba tanítványai a november végi kvalifikációs tornát fölényesen nyerték, ezzel kivívták a divízió I/A csoportban való szereplés jogát. Karácsonykor pihennek a lányok, akik december 28-án repülnek Tromsőbe, egy nappal később pedig már Ausztria ellen kell bizonyítaniuk, hogy nem véletlenül korcsolyázhattak magasabb osztályba.
December 22-én az újpesti jégcsarnokban találkozott egymással az U18-as és a női felnőtt válogatott. „Sikerült két egyformán erős csapatot összeraknom” – mondta Gömöri Csaba, majd útnak indította a korongot az indulás előtti utolsó edzőmérkőzésen.
Még egy hónap sem telt el az asiagói kvalifikációs világbajnokság óta, amit fölényesen nyert meg az együttes, december 29-től már Norvégiában, Tromsőben kell bizonyítaniuk a lányoknak. Amint azt a szövetségi kapitány honlapunknak elmondta, az olaszországi sikert még csak részben ünnepelték meg.

„A Fehérvár–Vienna mérkőzés előtt köszöntötte a szövetség érmekkel a lányokat. Akkor volt róla szó, hogy egy banketten megünnepeljük a sikert. Annyira rövid azonban az idő a két világverseny között – ráadásul Karácsonykor inkább legyenek a családdal a lányok –&shy;, hogy majd januárban, ha Norvégiából hazajöttünk, koccinthatunk. Ha onnan is éremmel térünk haza, akkor duplán ünnepelünk!”

<RIGHT>

Második mérkőzését is megnyerte az U18-as női válogatott a tromsői világbajnokságon. Gömöri Csaba szövetségi kapitány szavaival élve csapata újabb lépést tett tehát a „nagy utazáson”, ahol a lányok egyre távolabbi célállomást tűzhetnek ki maguk elé. A divízió I/A csoportos vébén Szlovákiát 7-0-ra győzték le a torna 2. játéknapján.

December 31-én a tervezett program szerint szünnap lett volna a Norvégiában zajló női U18-as divízió I/A csoportos világbajnokságon. Az első játéknapon azonban valamennyi csapatból legalább 5-6 játékos panaszkodott rosszullétre, ezért a Nemzetközi Jégkorong Szövetség Tromsőben tartózkodó elöljárói úgy döntöttek, 30-ára helyezik át a pihenőnapot.​

Az északi szürkületben (a földrajzi elhelyezkedés miatt Norvégiában télen napközben is szinte „este” van) a hirtelen jött szünnapot próbálta minden csapat a legjobban kihasználni: a gyengélkedőknek szigorúan pihenés szerepelt a programban, a többieknek városnézés és átmozgató edzések. Ezt ki-ki a maga módján oldotta meg, a norvégok például egy napra elfelejtették a hokiütőt, és teremfocival múlatták az időt.​

December 31-én, szombaton aztán ismét jégre léptek a csapatok, elsőként a magyar válogatott találkozott a szlovákkal. Az ellenfél nem volt ismeretlen a mieink előtt, lévén, hogy ebben az évben kétszer is megmérkőzött a magyar garnitúra a tavalyi világbajnokság ezüstérmesével – egy szoros győzelem, egy szoros vereség volt a mérleg.
Ezúttal szoros eredménynek nyoma sem volt. A nyolcadik percben Dabasi Réka kezdte a gólgyártást, három perccel később pedig már a kispadhoz vonultak a szlovákok: Stanislav Kubus időt kért, mert a mieink Huszák és Kiss góljaival 3-0-ra elhúztak. Kiss Andrea újabb találata pedig azt jelentette, hogy a lélektani előnyt kiharcolta a csapat, a számtanit pedig jó védekezéssel kellett megtartani.
A Gömöri, Buzás edzőpáros stratégiája azonban az előny megszerzése után általában nem annak megtartására, hanem növelésére irányul. Ezúttal sem volt másképp: támadásban maradtak a lányok a második harmadra is, olyannyira, hogy bő két perc alatt újabb két magyar gól esett.​

Németh Anikó Ausztria ellen háromszor szedte ki a kapujából a pakkot, Szlovákia ellen egyszer sem! • Fotó: Julian André Stavnesvik

Huszák és Tóth révén már fél tucatnál járt az együttes és még mindig nem telt el a találkozó fele akkor, amikor Huszák Alexandra (aki a meccsen a magyar csapat legjobbja lett) belőtte saját maga harmadik, a magyar csapat hetedik gólját. Olyannyira nem tört meg a lendület, hogy a harmad végén a magyar válogatott kapott büntetést azért, mert egy cserénél túl sokan korcsolyáztak vissza a jégre.
A záró etapban már tényleg csak arra kellett figyelni, hogy ne sérüljön meg a csapatból senki. Az óvatosabb játéknak egy 0-0-s harmad lett az eredménye, a szlovák kaput ekkor már Stefanyakova védte Hullova helyett. A magyar garnitúra megőrizte kétszer húsz perc alatt szerzett magabiztos előnyét, ezzel komoly lépést tett afelé, hogy az előzetes célkitűzésnek megfeleljen: éremmel térjen haza Tromsőből.​

U18-as divízió I/A csoportos világbajnokság, Tromsö, 2. játéknap

Magyarország−Szlovákia 7-0 (3-0, 4-0, 0-0)

Tromsö, Ishallen, 800 néző, vezette: Gabriella Gran (svéd), Ma Dzsin Ping (kínai), Ivana Kmonyickova (cseh).​

Gól: Huszák Alexandra (3), Kiss Andrea (2), Dabasi Réka, Tóth Enikő

A nap az osztrákok győzelmével folytatódott, nyugati szomszédaink a briteket győzték le 4-1-re. Az eredmény csalóka, hiszen roppant szoros összecsapást nyert meg Ausztria az ellen a brit válogatott ellen, amely a mieinkkel együtt került fel a divízió I/A-ba a november végi előselejtezőből. A briteknek nagyon hamar kellett kapust cserélniük sérülés miatt, Fletcher a hatodik percben váltotta Pullent. A legeseménydúsabb a második játékrész volt, ahol 2-0-s osztrák vezetés után Allen révén szépítettek a britek, ám egy buta szabálytalanság miatt az egyenlítés helyett emberhátrányba kerültek, amit Ausztria Willenshofer góljával szinte rögtön ki is használt. A 4-1-s végeredményt nem sokkal a lefújás előtt állította be Anja List.
Az óévet az elitcsoportból a két „visszaeső”, Norvégia és Japán összecsapása zárja. A magyar válogatott az utóbbi ellen játszik 2012-ben először azzal a tudattal, hogy győzelme esetén szinte biztosan a dobogón végez.​

<RIGHT>

A Sapa Fehérvár AV19 négygólos győzelmet aratott a Villach vendégeként az osztrák jégkorongliga 2012-es nyitányán.

Eredmény:

Villach (osztrák)-Sapa Fehérvár AV19 0-4 (0-2, 0-1, 0-1)
a magyar csapat gólszerzői: Sofron (5.), Vas (7.), Ladányi (32., 56.)

Rendbontót keres a fehérvári hokicsapat

A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata a rendőrség segítségével keresi azt a rendbontót, aki a pénteki, Red Bull Salzburg elleni osztrák bajnoki (EBEL) mérkőzésen a pályára benyúlva megütött egy vendégjátékost.

Az albavolanhockey.hu hétfőn bemutatta az esetről készült felvételt és az elkövető fényképét. A klub számít szimpatizánsaira is a rendbontó megtalálásában.
A képeken jól látható, hogy egy néző a palánk fölötti plexin átnyúlva többször megüti a salzburgi Rob Davison fejvédőjét, miközben a hokis Magosi Bálinttal verekedett a jégen.

Pierre Page az osztrákok NHL-t is megjárt edzője jelezte, hogy ez az eset pályafutása során egyedülálló, és eljárást indítanak az EBEL-nél a Fehérvár megbüntetése érdekében.

Mindezért akár 10 ezer euróig terjedő pénzbírság és zárt kapus mérkőzés elrendelése is járhat a Volánnak.

Magyar-román hokiliga - Magabiztos Dunaújváros
2012. 01. 03. 00.47

A Dunaújváros hazai környezetben 7-1-re legyőzte a Fehérvár együttesét csapatát a magyar-román jégkorongbajnokság, a MOL Liga hétfői játéknapján.

Eredmény:

Dab.Docler - Sapa Fehérvár AV19 farm 7-1 (1-0, 2-1, 4-0)

NHL - A New York Rangers nyerte a Winter Classicot

A New York Rangers kétgólos hátrányból felállva 3-2-re legyőzte a vendéglátó Philadelphia Flyers csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) hagyományos nyitott pályás mérkőzésén, a Winter Classicon.

Az NHL-ben ez volt az ötödik ilyen jellegű bajnoki találkozó, amelyet most kivételes alkalommal nem január elsején, hanem másodikán tartottak, mert újév napjára esett az Egyesült Államokban hatalmas népszerűségnek örvendő amerikaifutball-liga (NFL) alapszakaszának zárása.

A mostani Winter Classicnak a philadelphiai Citizens Bank Park, a helyi Phillies baseball-együttesének stadionja adott otthont, és a helyszínen 47 ezer szurkoló foglalt helyet. Az elmúlt napokban többek között egyetemi és öregfiúk összecsapásokat is rendeztek a pályán. A legolcsóbb jegy 275, a legdrágább pedig – amelyhez VIP-parkoló is tartozott – 1755 dollárba került.

A meccs még világosban – és nagy szélben - kezdődött, majd az első harmad után felkapcsolták a reflektorokat is. A két csapat játékosai tisztelegve a hagyományok előtt régi, úgynevezett retromezben léptek pályára, és a felvezetés, a körítés is látványos, közönségszórakoztató volt. Például az amerikai himnusz záró soránál két szuperszonikus vadászgép húzott el a stadion felett, míg az HBO-csatorna hetek óta valóságshow-t forgatott az érintett hokisokkal.

A Rangers már a 15. másodpercben kapuvasat lőtt, majd a túloldalon Giroux – akinek lánytestvérét, Isabelle-t az előző nap éppen ezen a jégen jegyezték el -, valamint Jagr, a New York-iaktól pedig Gaborik hagyott ki ziccert. A folytatásban a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, és a 33. percben a nyomás góllá érett. Az olimpiai bajnok Lundqvistról kipattant egy távoli lövés, Schenn pedig közelről beütötte élete első NHL-es gólját. Két perc múlva Giroux is betalált, ám kereken 30 másodperc múlva Rupp szépített.

Közvetlenül a szünet után Rupp éles szögből is eredményes volt, majd három perc elteltével Richardsról feledkeztek meg a Flyers-védők. A hajrában volt esély az egyenlítésre, 19,6 mp-cel a vége előtt büntetőt kapott a Philadelphia, ám Briere kihagyta, így nyert a Rangers.

Eredmény:

Philadelphia Flyers-New York Rangers 2-3 (0-0, 2-1, 0-2)
------------------------------------------------
gól: Schenn (33.), Giroux (35.), illetve Rupp (35., 43.), Richards (46.)

Magyar-román hokiliga - Fölényes FTC-siker
2012. 01. 04. 00.00

A magyar-román jégkorongbajnokság, a MOL Liga keddi játéknapján:

Ferencváros-Újpest 8-1 (1-0, 2-1, 5-0)
--------------------------------------
gól: Berta (3.), Jánosi (22., 46., 51.), Wéber (28.), Hegyi (45.), Hekkinen (55.), Hoffmann (58.), illetve Rusznyák (39.)

Korábban:

Miskolci Jegesmedvék-Dab.Docler 2-3 (2-0, 0-0, 0-2, 0-0, 0-1) - büntetőkkel
-------------------------------------------------------------
gól: Rafaj (5., 14.), illetve Szappanos (46.), Azari (47.)

HSC Csíkszereda (román)-Steaua Rangers (román) 4-3 (1-3, 3-0, 0-0)
--------------------------------------------------------------
gól: Mihály (4., 27.), Papp (34.), Novak (38.), illetve Berdila (2.), Krug (13.), Piszarenko (19.)

Vendég
Jégkorong, női U18 divízió I vb: Feljutott az A-csoportba a magyar ifjúsági válogatott
2012. 01. 05. 03.01

<RIGHT>

A házigazda Norvégia ellen lépett pályára kedden a Tromsőben zajló női U18-as divízió I-es világbajnokságon a magyar válogatott.

Gömöri Csaba együttese tavaly év végén Asiagóban még selejtezőt vívott azért, hogy indulhasson a D1-es vb-n, most pedig már karnyújtásnyira került a feljutáshoz.
Sőt, élni is tudott a lehetőséggel, hiszen újabb nagyszerű győzelmet aratott, s ezzel immár matematikailag is bizonyossá vált, hogy – az utolsó forduló eredményétől függetlenül – feljutott az A-csoportba.

Pedig ez a meccs élethalál csata volt a norvégok számára is, hiszen egy sikerrel még életben tarthatták volna aranyérmes álmaikat. Ám a mieink már a 4. percben megszerezték a vezetést. Gasparics Fanni talált be Toini Nielsen kapujába. A folytatásban kihagytunk két emberelőnyt, s a hazaiak ezt góllal büntették. A 15. percben Victoria Lovdal egyenlített. Már csak 18 másodperc volt a szünetig, amikor Gasparics Fanni újabb találatával visszavettük a vezetést (2-1).

A második felvonás közepén emberelőnybe kerültek a vendéglátók, és Ramona Wais jóvoltából kíméletlenül gólra váltották Huszák Alexandra kiállítását. A gólt követően Németh Anikó kapott 2 percet, vagyis további 2 percen át négy-az-öt-ellen kellett hokiznunk. A védelmünk azonban ekkor már szerencsére tökéletesen zárt. A 38. percben mi is kaptunk egy emberfórt, de az eredmény nem változott. A döntés tehát az utolsó 20 percre maradt (2-2).

Ebben a periódusban aztán parádéztak a magyar hölgyek. Előbb kivédekezték Maszlova Jekatyerina kiállítását – akit már a 32. percben a büntetőpadra száműzött az amerikai vezetőbírónő, Katie Guy –, majd az 51. percben Kiss Andrea révén megszerezték a vezetést.
Egy perc 33 másodperccel újra ünnepelhettek a mieink, ekkor Huszák Alexandra talált be. Aztán egy rossz csere miatt megint emberhátrányba kerültünk, de bravúros védekezéssel ezt is kihúztuk. A rendes játékidő vége előtt 1 perc 9 másodperccel kapust áldoztak a norvégok, de ráfizettek arra, hogy kockáztattak. Tizenegy másodperccel a végső dudaszó előtt ugyanis Kiss-Simon Franciska betalált az üresen hagyott hazai kapuba, s ezzel kialakította az 5-2-es végeredményt.

A kapusok közül Németh Anikó 20/22-es, míg Toini Nilsen 29/33-as védési mutatót produkált. Gasparics Fanni 4 ponttal (2+2) zárta a meccset.

Magyarország–Norvégia 5-2 (2-1, 0-1, 3-0), Tronsö

Magyarország: Németh A. – Molnár, Kiss-Simon, Gasparics, Huszák, Maszlova; Köles, Ungár, Kiss A., Medgyes, Pintér; Németh B., Tóth E., Bikás, Horváth T., Dabasi; Kocsondi, Krivi, Jókai-Szilágyi K.

6. Szlovákia 0

A magyar csapat a keddi záró napon 12.30 órától a britekkel találkozik, de az eredménytől függetlenül már feljutott az A-csoportba.

T

TH6777

Vendég
Jégkorong: Az U18-as női válogatott veretlenül feljutott a legjobbak közé!
2012. 01. 06. 00.02

<RIGHT>

Fantasztikus sportágtörténeti bravúrt hajtott végre a norvégiai Tromsőben jelenleg is zajló divízió I-es világbajnokságon az U18-as magyar női jégkorong válogatott!

Gömöri Csaba lányai mind az öt találkozójukat megnyerték, és így – mindössze egy pontot veszítve – az élen végeztek, ami egyúttal azt is jelenti, hogy jövőre a nyolc nemzetet tömörítő A-csoportban, vagyis a legjobbak mezőnyében léphetnek jégre!

Nem is lehet azon csodálkozni, hogy sokan a felnőtt férfi válogatott szapporói csodája után máris a tromsöi csodáról beszélnek. Hiszen az ifjúsági korú Hölgyek bő egy hónappal ezelőtt még azért játszottak selejtezőt az olaszországi Asiago-ban, hogy egyáltalán ott lehessenek a norvégiai világbajnokságon.
Az akadályt sikerrel – mi az, hogy! – vették Gasparics Fanniék, hiszen 100%-os teljesítménnyel (sorrendben Kínát, Franciaországot, Nagy-Britanniát, Kazahsztánt és Olaszországot győzte le együttesünk) utasítottak mindenkit maguk mögé. Jöhetett az igazán nagy falat: december 29. és január 4. között a világbajnokság Norvégiában!

Gömöri Csaba szövetségi kapitány az előzetes esélyekről a kiutazás előtt úgy nyilatkozott, hogy mindenképpen bízik az éremszerzésben, ám a lányok egyéni képességeit figyelembe véve akár különösen szép eredménnyel is zárulhat számunkra a divízió I-es torna. Ma már tudjuk: a tréner nemcsak szakvezetőnek elsőrangú, hanem jósnak is.

A vébé első játéknapján, december 29-én, Ausztria ellen kezdtük meg szereplésünket Tromsőben, és szoros, 4:3-as győzelmet arattunk a „sógornők” felett. A jó rajt pedig megadta a lendületet a csapatnak. Amit még az sem tört meg, hogy – technikai okok miatt - az eredeti menetrendhez képest egy nappal később, december 31-én következett a második mérkőzésünk. A szép magyar óévbúcsúztatást a szlovák együttes bánta: északi szomszédainkat 7:0-ra léptük le!

Az újév aztán a legnehezebb találkozóval kezdődött: a legutóbb még az A-csoportban szereplő Japán következett a sorban. Az ázsiaiak kétszer is vezettek a találkozón, ám Huszák Alexandra mindkétszer egyenlíteni tudott, így pedig a rendes játékidőt követően 2:2-re álltak a felek.
A hosszabbítás sem vezetett eredményre, jöhettek a büntetők! Egyetlen játékos volt csak a jégen, aki betalált: Medgyes Dorottya. Győztünk 3:2-re, ami azt jelentette, hogy ha az utolsó előtti napon, a rendes játékidőben megverjük a házigazda norvégokat, akkor készülhetünk Kanadára, az Egyesült Államokra, meg a többiekre…

És mikor annyi más magyar válogatottnak megremegett volna a keze és a lába, ifjú Hölgyeink higgadtak tudtak maradni, és hazai jégen 5:2-re diadalmaskodtak Norvégia felett, úgy, hogy a záró harmadban három gólt ütöttek!

Feljutottunk, A-csoportosak lettünk!

Ennek következtében aztán jutalomjátékká alakult át a január 4-i záró mérkőzés, amelyet a kvalifikációs körből velünk együtt felkerült britek ellen vívtunk. A Gömöri-leányok azonban a tétnélküli találkozón sem ismertek tréfát, amit az 5:3-as végeredmény is bizonyít. Válogatottunk így 14 pontot gyűjtve, 24:10-es gólkülönbséggel megnyerte a divízió I-es világbajnokságot!

A tromsöi hősnők névsora:

Németh Anikó, Csató Viktória – kapusok;

Köles Kata, Kocsondi Nóra, Kiss-Simon Franciska, Molnár Mónika, Németh Bernadett, Tóth Enikő, Bikás Luca, Gasparics Fanni, Horváth Tifani, Huszák Alexandra, Jókai-Szilágyi Kinga, Krivi Krisztina, Maszlova Kátya, Ungár Rebeka, Kiss Andrea, Medgyes Dorottya, Pintér Lili, Somogyi Vivien, Dabasi Réka – mezőnyjátékosok

Piroska49

Állandó Tag
Állandó Tag
Sportország

Az utánpótlás rajtra kész

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/xUiq9gbhFUI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

T

TH6777

Vendég
Magyar-román hokiliga - Nyert a Miskolc és a Brasov
2012. 01. 23. 02.50

<RIGHT>

A magyar-román jégkorongbajnokság, a MOL Liga rájátszásának vasárnapi játéknapján:

Eredmények:
az elődöntőbe jutásért, 1. mérkőzések:

Brasov (román)-Steaua Rangers (román) 4-3 (0-2, 1-0, 2-1, 0-0) - hosszabbítás után
------------------------------------------------------------
gólszerzők: Péter (26.), Fodor (46.), Barinka (54.), Varga (67.), illetve Georgescu (8.), Nicolescu (10.), Krug (58.)

Miskolci Jegesmedvék-Ferencváros 6-1 (3-1, 0-0, 3-0)
gólszerzők: Bonar (11., 14., 58.), Dubek (15.), Szilágyi (46.), Jarabek (50.), illetve Hietamaki 8,

T

TH6777

Vendég
Osztrák hokiliga - Győzött a Fehérvár
2012. 01. 28. 04.36

<RIGHT>

A Sapa Fehérvár AV19 pénteken 2-1-re legyőzte a vendég Klagenfurt együttesét az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszában.

Eredmény:

Osztrák liga (EBEL), középszakasz az 1-6. helyért:

Sapa Fehérvár AV19-Klagenfurt (osztrák) 2-1 (2-1, 0-0, 0-0)
-----------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Klassen (7.), Mihály (19.)

Piroska49

Állandó Tag
Állandó Tag
Sportország-Pólus

Az utánpótlás lelkesedése sokat fejlődott!!!!!!