Kanada bocsánatot kér a zsidóktól

Kanada hivatalosan bocsánatot fog kérni, amiért 1939-ben visszafordított egy, a náci Németországból menekülő zsidókat szállító hajót - jelentette be szerdán Justin Trudeau miniszterelnök.

A Saint Louis nevű német tengerjáró hajó 1939. május 13-án, néhány hónappal a második világháború kitörése előtt hagyta el Németországot közel 1000 utassal a fedélzetén. A náci üldöztetés elől menekülő 907 német zsidó volt közöttük, akiknek a befogadását előbb Kuba és az Egyesült Államok, majd Kanada utasította el. Az utasok kénytelenek voltak visszatérni Európába, Antwerpen kikötőjébe, ahonnan Belgiumba, Franciaországba, Hollandiába és Nagy-Britanniába utaztak tovább.Kétszázötvenen közülük meghaltak a holokauszt alatt.

Egy zsidó jótékonysági rendezvényen kedden mondott beszédében Trudeau kijelentette, hogy a hajó visszafordítása folt Kanada múltján.

"A parlament bocsánatkérése nem írja újra történelmünk ezen szégyenletes fejezetét. A bocsánatkérés nem tudja visszahozni azokat, akiktől elrabolták az életüket, és nem tudja helyrehozni a helyrehozni a tragédia által összetört életeket" – tette hozzá a kanadai kormányfő.

20170317justin-trudeau1.jpg

Justin TrudeauFORRÁS: KAY NIETFELD / DPA / AFP
Miután a XIX. században Kanada több tízezer bevándorlót fogadott be, a két világháború között megszigorította a bevándorlási szabályokat. A második világháborút megelőzően és a holokauszt idején a kanadai kormány szigorúan korlátozta a zsidók bevándorlását. 1933 és 1945 között mindössze 5000 zsidó menekültet fogadtak be.

A kanadai vezetők az elmúlt három évtizedben több olyan kisebbség tagjaitól is bocsánatot kértek, akiket valaha hátrányos megkülönböztetés sújtott az országban, így a japánoktól és az ukránoktól.

MTI
 
van aki nem kért? félek a jövőtől nem fog visszájára fordulni?mi volt az ok? Kanada most érezte eljött az idő ?
 
Utoljára módosítva:
Majd 80 év múlva lehet Magyarország is bocsánatot kér azoktól a migránsoktól, akik az üldöztetés miatt ide szerettek volna jönni, de egy kerítésbe botlottak és vissza kellett hogy forduljanak.
 
Én csak a saját tetteimért vagyok hajlandó bocsánatot kérni. Nem másokéiért, ráadásul 70 évvel korábbról. Amúgy még Izrael sem kért bocsánatot az egyiptomi tíz csapásért...
 
Én csak a saját tetteimért vagyok hajlandó bocsánatot kérni. Nem másokéiért, ráadásul 70 évvel korábbról. Amúgy még Izrael sem kért bocsánatot az egyiptomi tíz csapásért...

Viszont van egy nagy nagy kerdes, ami mar jonehany ezer eve foglalkoztatja az embereket, lasd a gorog sorstragediakat peldaul, de aztan kesobb is sokat foglalkoztak vele:
Aki nem tesz rosszat, de hallagat, es elturi hogymasok tegyék, az vajon jobb-e?
"
Oly korban éltem én e földön,
mikor besúgni érdem volt s a gyilkos,
az áruló, a rabló volt a hős, –
s ki néma volt netán s csak lelkesedni rest,
már azt is gyűlölték, akár a pestisest.
"

vagy a mar itt is beidezett Martin Niemoller:
"
Mikor a nácik elvitték a kommunistákat,
csendben maradtam,
hisz nem voltam kommunista.

Amikor a szakszervezeti tagokat vitték el,
csendben maradtam,
hisz nem voltam szakszervezeti tag.

Amikor a szocialistákat bezárták,
csendben maradtam,
hisz nem voltam szocialista.

Amikorra engem vittek el,
nem maradt senki,
aki tiltakozhatott volna.
"
Esetleg Babits Jonas konyvenek mondata:
"...vetkesek kozt cinkos aki némma..."
 
Utoljára módosítva:
Izrael állam 70-dik születésnapja.
OLYAN INFORMÁCIÓKHOZ JUTOTTAK, HOGY AZ ISZLAMISTA SZERVEZET CÉLJA AZ, HOGY FEGYVERTELEN CIVILEK EZREIT KÜLDI A KERÍTÉSHEZ, ÉS MIUTÁN ŐK ÁTSZAKÍTOTTÁK AZ AKADÁLYT, FEGYVERESEIK A TÖMEGGEL EGYÜTT BENYOMULNAK IZRAELBE.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Bruce Polly wrote on Melitta's profile.
"Gondolat: Amíg elvárások és félelmek határozzák meg életünket, nem vagyunk függetlenek, így a szenvedés mindig megtalál. Óvakodjunk ezért attól, hogy a nyolc világi dolog reményei és félelmei vezéreljenek, melyek a következők: nyerés-vesztés, dícséret-elmarasztalás, jóhírnév-
rosszhírnév, öröm-fájdalom. Elkerülésük és életünk valódi értékeinek megtalálásában segít bennünket az elmélkedés, a négy gondolaton."
Bruce Polly wrote on Melitta's profile.
20.
Tett-ok következmény: Ha meghalok, nincs választásom; sorsom uralni ha akarom, soha rosszat, csak jót gyakorolok. Naponta önmagam vizs-
gálom.
A kényszer köre: Helyek, társak, öröm és vagyon, hóhér adta étek módjára, létkör három kínját okozza. Ébredésért, nagy buzgalommal,
kötődést elvágva gyakorolok.
Bruce Polly wrote on Melitta's profile.
19.
Mulandóság: Világ és a lények elmúlnak, életerőnk vízben buborék, halál óráját nem tudhatom, holttest leszek. Mikor meghalok, csak az ös-
vény segíthet rajtam. Mától szorgalmasan gyakorolok.
Bruce Polly wrote on Melitta's profile.
18. Négy alapgondolat. Négy tény, ami a dharma gyakorlására motiválnak bennünket.
A drága emberi test: Első gondolatom e drága, szabad, áldott emberéletem; nehéz elnyerni, könny elveszíteni, mától értelmesen használom.
Bruce Polly wrote on Melitta's profile.
17. "Ha a világunkat csakugyan Isten teremtette, s jónak teremtette, szeretném tudni ki packázta azóta ennyire el." /valahol olvastam, kijegyzeteltem, de a forrást elfelejtettem feljegyezni. :-( /

Statisztikák

Témák
38,140
Üzenet
4,804,393
Tagok
615,831
Legújabb tagunk
Baludoki8008
Oldal tetejére