Kibeszélem magamból avagy a betegség megelőzése

vandorcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
http://www.vilagok.hu/index.php?opt...sztalo-irni-naplot-mint-anna-frank&Itemid=580
A gyógyító írás - Írni jó. Írni vigasztaló. Írni naplót, mint Anna Frank

könyvbook.jpg


Szendi Gábor: A gyógyító írás - Írni jó. Írni vigasztaló. Írni naplót, mint Anna Frank, írni levelet, mint Mikes Kelemen. Írni, mintha majd valaki olvasná, írni egy képzeletbeli személynek- valójában írni önmagunknak. Az írás különös dolog. Egészen más, mint gondolkodni valamin. A gondolkodás sokszor körbeforgó, önigazoló,

az írás szembesít, kényszerít a megfogalmazásra és a kifejezésre. Az elmúlt kb. harminc év kutatásai azt bizonyítják, hogy nemcsakszubjektíve jó leírni bánatunkat, vagy a minket ért sorscsapást, hanem az írás pozitív hatása mérhető. Az első meglepő vizsgálatot James W. Pennebaker végezte két immunológussal.

Diákokat arra kértek, írják le életük legnagyobb traumatikus eseményét, majd az írókat összehasonlították őket másokkal. Kiderült, hogy immunaktivitásuk javult a nem-írókhoz képest. Amikor tovább követték ezeket a fiatalokat, kiderült, hogy a későbbiekben sokkal ritkábban keresték fel az egyetem egészségügyi központját, mint korábban.

A "gyógyító írás" ettől kezdve bontakozott ki, mint kutatási irányzat. Az ilyen kutatásokban általában két csoportot hoznak létre, s egyikbe-másikba véletlenszerűen sorolják be az embereket. A "gyógy"-csoportba soroltak 3-5 napon át naponta 15-30 percet írnak az instrukció szerint:
"Írja le a legmélyebb gondolatait és érzéseit olyan rendkívül fontos érzelmi témákról, melyek hatottak Önre és életére. Írásában ara kérjük, valóban engedje szabadjára és fejezze ki legmélyebb érzéseit és gondolatait. A választott témája vonatkozhat a másokkal való kapcsolatára, mint pl. szüleire, szerelmeire, barátaira, rokonaira, írhat a múltról, a jelenről, a jövőről, arról, ami lehetett volna, vagy aki szeretne lenni, vagy amilyen most. Írhat naponta ugyanarról, vagy másról. Ne törődjön a helyesírással, a nyelvtannal, csak írjon!""!"

A vizsgálatokat elvégezték gyerekekkel, idősekkel, éltanulókkal és börtönlakókkal. Az írások elvesztett szerelmekről, halálokról, szexuális és fizikai traumákról, balesetekről és tragikus kudarcokról szóltak. kísérleti személyek némelyike sírt és mélyen felkavaródott, de a legtöbbje arról számolt be, hogy az írásélmény értékes és jelentőségteli volt életükben. A kontrolcsoportot mindig arra kérik, felszínes, hétköznapi témákról írogassanak.

Az írás általános hatása
A "gyógyító írás" vizsgálatokban részt vettek hosszú távon általában testileg egészségesebbekké váltak, hangulatuk tartósan kiegyensúlyozottabbá lett. A tanulók tanulmányi eredménye általában javult a következő hónapokban, a munkahelyükről elbocsájtottak könnyebben találtak új munkátírás után. Csökken a munkahelyi hiányzás is a megjavult egészségi állapot miatt azoknál, akik ilyen vizsgálatokban vettek részt.

Ezek az eredmények azonban nem annak köszönhetők, hogy a vizsgálati személyek mondjuk többet tornáztak volna ezután, vagy kevesebbet dohányoztak volna. Az egyetlen eltérés az alkoholfogyasztás csökkenésében mutatkozott. A módszert a későbbiekben mindféle variációban kipróbálták. Nem meglepő módon az is gyógyitólag hatott, ha valaki őszintén beszélhetettőt mélyen érintő lelki problémákról. Ez történik, amikor barátunkkal, szerelmünkkel, bizalmasunkkal kibeszéljük magunkat, de még inkább ez történik a pszichoterápia bizalmas légkörében, ahol még az is elmondható, ami talán egy szerelmesnek sem.

A kutatók számos megfigyelést tettek azzal kapcsolatban, hogy bizonyos helyzetekben bizonyos témák sokkal hatékonyabbak, mint mások. Nagyobb hatást találtak akkor, ha ugyanarról a témáról nagyobb, pl. hetes szünetekkel írtak, nem pedig kétnaponta. Ennek oka nyilvánvalóan az, hogy az írás nem egyszerűen reprodukciója annak, ami bennünk van, hanemátstrukturálja gondolatainkat és élményeinket.

Mind ahányszor "ugyanazt" írjuk le, mindig átfogóbb és világosan lesz számunkra az, amiről írunk. A megértés útja az ismétlés.Mivel valójában magunknak írunk, mindegy is, hogy utána megsemmisítjük az írást, vagy elrakjuk. Nem a végtermék ugyanis a lényeg, hanem az írás folyamata, az önkifejezés kibontakozása. Vizsgálták, van-e olyan specifikus személyiségvonás, amely miatt valaki többet profitálhat az írásból, de ilyet nem találtak. Ill. egy vizsgálatban a sokkal ellenségesebb személyek többet gazdagodtak az írás által.

Az is világossá vált a kutatások során, hogy az írás gyógyító hatása független az iskolázottságtól, hiszen mindenki önmagát haladja meg, amikor küzd az önkifejezésért, és így mindenki önmagához képest kerül egy megvilágosodottabb és megtisztultabb állapotba.

Mitől működik az írás?
Pennebaker kezdeti feltevés az volt, hogy a "hallgatás", vagyis a trauma, fájdalom megtartása, ki nem beszélése egyfajta testi-lelki gátlást eredményez (freudiánusok most lecsaphatnak, íme az elfojtás megbetegítő hatása), de ezt a feltevést nem sikerült igazolni. Összehasonlítottak olyan személyeket, akik már korábban másoknak elmesélt traumát írtak le, olyanokkal, akik egészen az írásig titkolták bajukat, de mindkét típusra egyaránt jól hatott az írás.

A ma érvényben lévő magyarázóelv szerint az írás hatása abból ered, hogy az emberek nyelvileg fogalmazzák meg érzéseiket gondolataikat. Pennebakerék vizsgálták, milyen nyelvi jellemzőkkel írhatók le azok, akikre a legpozitívabban hatott az írás. A sok pozitív, ill. mérsékelt mennyiségű negatív emocionális leírást használók a későbbiekben egészségesebbeknek bizonyultak,mint azok, akik kevés pozitív, ill. kevés vagy túl sok negatív emóciót fejeztek ki írásaikban.

Utóbbi elég érthető: aki túl kevés negatív emóciót jelenít meg, az vagy visszafogja magát, vagy számára nem jelentős eseményt írt le. Ami viszont igazán érdekes a nyelvi elemzésekből, az az ok-okozatot (ezért, azért, miatt) és belátást (megértettem, rájöttem) kifejező szavak használata volt. Ez azt jelenti, hogy azok gazdagodnak igazán az írás által, akik az írásélmény során mélyebb belátásra és megértésre jutnak életük fontos eseményeivel kapcsolatban.

Ez a megértési folyamat tetten érhető abban is, hogy traumájuk újabb és újabb megfogalmazásai egyre koherensebbekké válnak.Amit megértünk, azt valamiképp el is fogadjuk. Az elfogadás azt jelenti, hogy egy addig lelkünkből kirekesztett élmény újra helyet kap a belső fényképalbumunkban, hozzájárul önismeretünkhöz, megszűnik tabu lenni. Az elfogadás és megértés csökkenti a trauma jelenlévőségét, megszűnik lassan az újra és újra való akaratlan felidézése.

Trauma és írás
Elissa J. Brown és munkatársai 2001-es vizsgálatukban nemi erőszakkísérletet vagy nemi erőszakot elszenvedett nőket kértek arra, hogy írják le minél részletesebben a velük történteket. A vizsgálatot követő egy hónap után azt értékelték, csökkent-e a nők szorongásszintje, ill. beszéltek-e másoknak az őket ért traumáról. Jól ismert jelenség ugyanis, hogy a nemi erőszakot átélt nők gyakran szégyellik, ami velük történt, sokszor bűntudatuk van, önmagukat vádolják, s ettől a megbélyegzettség érzéstől gyakran kiközösítettnek érzik magukat, növelve ezzel is lelki terheiket.

A vizsgálat azt bizonyította, hogy minél részletesebben írták le történetüket, annál oldottabbakká váltak, és annál valószínűbben mertek a későbbiekben másokkal is beszélni az őket ért támadásról. Érdekes mód egy másik fontos változó a "személyes-részletek" volt. Akik jegyzőkönyvi tárgyilagossággal, vagy túlzott bevonódással írtak az eseményről, azok kevésbé javultak, mint azok, akik bizonyos távolságtatással, ugyanakkor mégis személyesen megélt eseményként tudták leírni a történteket.

Ez megint csak arra utal, hogy az elzárkózás, vagy a még túlságosan erős bevonódás kevésbé segít. Természetesen az ismételt írás éppen ezeket a problémákat képes megoldani! Joshua M. Smyth és munkatársai 2002-es vizsgálatukban egy hurrikánt és az azt követő szökőárt átélteket vizsgáltak.

A traumatizáltság egyik tünete, hogy az átélt félelmetes trauma képei és az azokat kísérő élmények újra és újra betörnek az egyén gondolkodásába, felkavarják és védtelenné teszik. A trauma ismételt akaratlan és tudatilag le nem gátolható átélése az, ami igazán szenvedést okoz, és kihat a személy testi és lelki egészségére. Akik traumatikus élményükről írtak a vizsgálatban, azok hónapokkal később már nem mutatták a traumatizáltak jellemzőit, míg akik nem az átélt természeti katasztrófáról írtak, azoknál a későbbiekben még sokáig fennálltak a traumatizáltság tünetei.

Joshua M. Smyth és munkatársai egy 1999-es vizsgálatukbanasztmás és reumás izületi gyulladásban szenvedő betegeketkértek meg arra, írják le életük legmegrázóbb eseményét három egymást követő napon. E háromszor húszperces tevékenység négy hónapos megfigyelés során jelentősen csökkentette mindkét betegcsoportban a tüneteket.

Írás, mint gyógyszer
A stressz egyértelműen testi megbetegedéseket okoz. Ennek csökkentése gyógyuláshoz vezet. David Spiegel, aki arról híres, hogy először mutatta ki a relaxáció és a csoportos pszichoterápia túlélési időt megduplázó szerepét a mellrákkezelésében, Smythék vizsgálata kapcsán ezt írta:

"Ha a szerzők hasonló eredményt mutattak volna fel egy gyógyszer alkalmazásával, a módszer rövid időn belül futótűzként terjedne el. Miért? Mert azt gondolhatnánk, megértettük a "mechanizmust" (függetlenül attól hogy igen vagy sem) és mert volna egy közvetítő gyógyszeripar, amely szorgalmazná ennek a szernek a használatát. A papír és ceruzaipar azonban nem valószínű, hogy szaklapokban jelentetné meg, hogy ezek az eszközök terápiásan hatékonyak az asztma és a reuma kezelésében."
Ez az írás tehát szeretné a papír és ceruzaipar ügyetlen marketingjét ellensúlyozni, és arra buzdítani mindenkit, aki szenved, hogy írjon, írjon és írjon. forrás: pszichoterapia.tenyek-tevhitek.hu
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
Áldásokban gazdag karácsony kívánok egy ficsi mézes süti recepttel.

Kakaós-tejfölös mézes recept
story
A cukormáz a Citrom szeletemnél leírt módon készült. Készíthetjük nem emeletesnek, ilyenkor 4 kisebb lapot nyújtunk. 40 éve készítem ezt a süteményt. Az unokám szerint ez a kedvenc a kedvencek között.
Siettethetjük a puhulást, ha nedves konyharuhával letakarjuk, még mielőtt a máz rákerülne.

story folytatása
nehézség: közepes
sütés: 30perc



    • sütési hőfok: 180°C
    • tepsi mérete: 28x38 cm
    • elkészítettem: 100 alkalommal
hozzávalók / 8 adag


A tésztához

A krémhez
A rétegzéshez

  • 5 ek sárgabaracklekvár (vagy más savanykás lekvár, dzsem)
  • elkészítés

    1. Először elkészítjük a pudingot, a cukrot csak akkor tesszük bele, amikor a puding megfőtt, mert kevesebb a tej a szokásosnál, ezért könnyen odakap. Még melegen belekavarjuk a tejfölt, és kihűtjük. A vajat a porcukorral habosra kavarjuk, majd fokozatosan adagolva a pudingba keverjük.
    2. Tészta: A liszt kivételével a hozzávalókat gőz felett felmelegítjük (habzásig). Hozzáadjuk a lisztet, és simára kavarjuk. A masszát három részre osztjuk, kettőt az edénybe hagyjuk, lefedjük, és a lángot elzárjuk. A sütőt begyújtjuk, lisztezett deszkán az első adagot kinyújtuk. Kezdetben ragad, ezért alul-felül lisztezzük.
    3. Sütőpapíron tepsi háton előmelegített sütőben megsütjük. Gyorsan sül, figyeljük, mert könnyen megég (kb. 8 -10 perc). Ezalatt kinyújtjuk a második, majd a harmadik lapot, ezeket is megsütjük. Sütés előtt a lapokat villával megszurkáljuk, hogy ne púposodjon fel.
    4. A kihűlt lapokat megtöltjük. Az első lapra krém, rátesszük a második lapot, újra krém, rá a harmadik lap, ekkor középen a tészát keresztbe félbevágjuk, a fél lapot (harmadik lap) megkenjük lekvárral, majd ráhelyezzük a másik tészta tömböt. A tetejét bevonjuk cukormázzal vagy csokival, de megszórhatjuk porcukorral is.
    5. Fóliával letakarva hidegre tesszük, amíg megpuhul.

    • sütési hőfok: 180°C
    • tepsi mérete: 28x38 cm
    • elkészítettem: 100 alkalommal
Legyen nagyon szép, és vidám napotok!
Nagyon sok szeretettel Erzsi.

mezes_.jpg mézes házikó.jpg karácsony.jpg
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
Ma karácsonyi nagybevásárlást csináltam. Általában utálok bevásárolni. Ma sem volt ez másképpen. Amikor végeztem, a kocsi tolom az autómhoz, és egy hajléktalan jön felém. Meg kérdezte adnák e neki tüzet. Azt nem tudtam adni, de ha éhes azon segíthetek. Mondta, hát ő tegnap este óta nem evet, most 17:10 van. Megkértem várjon, bepakolok az autómba, és meghívom a bevásárló központba enni.
Ellenkezett, hogy őt onnan ki fogják küldeni. Megértettem vele, addig még velem van, ez nem történhet meg. Na, mint ha kicsit megnyugodott volna, pakoltam a táskákba, ő segített és közben beszélgettünk.
Elmesélte ács volt, maszek. Mivel a megrendelők nem fizették ki, tönkrement. Mindent elveszített. A családot, otthont, munkát.
Mióta utcára került iszik is, mert a hideget amúgy sem lehetne pálinka nélkül kibírni, meg a szép múltját, családját így tudja elfelejteni. Miután bepakoltunk, mondom, neki mehetünk. Ő erre azt mondta, ő mégsem jön be, mert fél, hogy kiküldik. Megint győzködtem, még nagy nehezen a korgó gyomra miatt igent mondott.
Belépünk a bevásárló központba, megyünk a gyorsétterem felé, akkor veszem észre, hogy egy biztonsági őr követ bennünket. Nem tulajdonítottam különösebb figyelmet rá, hisz mi enni szeretnénk. Nézegetjük, mit szeretne kérni, mondtam bármit kérhet, a lényeg, hogy forró levest is válasszon. Ott tanakodunk, mire oda lép a biztonsági őr. Meg kérdezte minden rendben van e…
Mondom neki igen, és hogy milyen figyelmes, hogy minden vendégnek ugyan ezt a kérdést felteszi. Erre tudatta velem, hogy nem minden látogatónak teszi fel ezt a kérdést, csak olyanoknak, akik nem illenek be az áruház megszokott közönségéhez.
Tudattam vele, velünk minden rendben, legyen szíves hagyni, rendelni és enni minket. No, erre elvánszorgott, de csak pár lépésre tőlünk. Rendeltünk, várjuk, hogy megkapjuk az étel, erre becsomagoltan oda akarják adni. Én nagyon néztem és meg kérdeztem, hallotta e tőlem azt a kérést, hogy elvitelre. Ő nem hallotta, de nem szeretnék, ha a hajléktalan ott enne, nem jó fényt vet a gyorsétteremre. Na, erre én jól felhúztam magam. A hátam mögött sor állt. Hangosan megkérdeztem az emberektől, hogy zavarja e őket ha egy hajléktalan aki tegnap este óta nem evett, és a hidegben éjjel, nappal kint az utcán kell élnie, egy forró levest elfogyaszt. Mindenki meg volt döbbenve, és elkezdték a felháborodottságukat kifejezni. Milyen embertelen bánásmód stb. Az emberek mellénk álltak, és kénytelenek voltak megengedni, hogy ott bent együnk.
Kicsomagolták az ételt, és ahogyan azt megszoktuk megkaptuk, leültünk.
A hajléktalan (Péter), nekilátott a levest enni, az emberek néztek bennünket, ahogyan evett, az a megtört arc, én csak néztem és könnyeztem , a mellettem lévő asztalnál a hölgy a 2 gyermekével ugyan azt tette, mint én. És aki körülöttünk volt, csendben és látszólag meghatódva figyelték Pétert. Miután megette a levest hozzá látott rántott húshoz és a krumplipüréhez, mert a krumplipüré a kedvenc körete. Alig kezdett a másodikat enni, egy kedves úr oda jött hozzánk, és egy szatyrot adott át Péternek, boldog karácsonyt kívánt. Gyümölcs volt benne.
Egy másik asztaltól felállt egy másik úr, és Péternek 5000Ft-ot nyújtott át boldog karácsonyt kívánva. Péter csendben tovább evett és közben sírt. Annyira sírt, hogy szalvétát kellett neki adnom. Erre felállt a másik asztaltól az 5 év körüli kisfiú, oda jött Péterhez, megrázta pici kezeivel Péter lábát, és azt mondta neki- ne sírj bácsi. Erre felállt az édesanyja, ő is oda jött, zsebkendőt adott Péternek és 1000 Ft-ot…. Péter rám nézett és azt mondta, a három év alatt annyi emberséget nem tapasztalt, mint most 1 óra alatt. Megette az ételt, és kezdtük felhúzni kabátunkat, amikor az étteremből ki jött egy kedves hölgy, és azt mondta Péternek, minden nap 16 és 18 óra között menjen be és kap egy tányér meleg levest. Erre én ledöbbentem. Ahol még 1 órája, kiszolgálni sem szolgálták volna ki, most ingyen levest kap minden nap.
Péter nagyon hálás volt, és én is. Mindenkinek, aki ma délután segített és emberszámba vette Pétert nagyon köszönöm.Oszd meg te is ezt a történetet!
↓↓↓Kattints a képre és nézd meg↓↓↓
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
A történet ismeretlen szerzőtől származik, az üzenete viszont teljesen megfogott minket:
,,21 év házasság után a feleségem arra kért, hogy vigyek el egy másik nőt egy vacsorára és utána esetleg egy mozira. Majd hozzátette: “Szeretlek, de tudom, hogy ez a másik nő is szeret és jól esne neki, ha egy kis időt együtt töltenétek”
És ez a bizonyos másik nő, akivel a feleségem kért, hogy randizzak nem más volt mint az ÉDESANYÁM, aki már 19 éve özvegy volt, viszont a munkám és a 3 gyerek miatt ritkábban tudtam látogatni, jóformán csak a nagyon jeles alkalmakkor. Még aznap este felhívtam, hogy menjünk el egy vacsorára meg esetleg egy moziba utána. ,,Mi történt, jól vagy, minden rendben?” kérdezte aggódva…
Talán nem is csodálom, viszonylag későn este hívtam és ez a meghívás eléggé váratlan is volt, mivel ilyen randink soha nem is volt még. ,,Semmi baj nem történt, csak gondoltam jó lenne egyet vacsorázni, beszélgetni.” válaszoltam. ,,Csak te és én”. Majd egy kis néma csönd után rávágta, hogy ,,Nagyon szeretném, ez nem is kérdés.”
Azon a pénteken ahogy érte mentem, hogy felvegyem a házánál egy kicsit ideges voltam, bár láttam rajta, hogy ő is elég izgatott a randi miatt. Az ajtóban várt, már a kabátját is magára vette. Még fodrásznál is volt előtte, a haja szépen begöndörítve és azt a ruhát viselte, amit a legutolsó házassági évfordulójukon vett fel. Úgy mosolygott mint egy angyal. ,,Mondtam a barátnőknek, hogy randink lesz, teljesen odavoltak” szólt egyből, ahogy beült az autóba. ,,Alig várják, hogy meséljek mi volt a találkánkon.”
Elmentünk egy hangulatos kis étterembe, úgy belém karolt mintha csak a First Lady lett volna. Éreztem, hogy milyen büszkén állt az oldalamon, mint, ahogy egy igazi anyának kell.. Miután leültünk elkezdtem felolvasni a menüt, mivel nem igazán látta tisztán az apró betűket. Ahogy olvastam, nagyjából a felénél felnéztem és láttam, milyen ámulattal bámul engem, egy kedves mosollyal az arcán. ,,Régebben mindig én olvastam fel a menüt neked amikor kicsi voltál” mondta majd a tekintetében látszódott is, hogy elmerengett ezeken a régi szép időkön. Nagyon kellemes, jó kis beszélgetés volt. Lényegében átbeszéltük kinek mik a jelenlegi dolgai, élményei stb. tehát jól elnyúlt, sőt olyannyira, hogy le is késtük a mozit is. Később, ahogy megérkeztünk a házhoz ezt mondta: ,,Mit szólsz egy következő alkalomhoz, de csakis ha megengeded, hogy a vendégem légy kisfiam” mondtam legyen, semmi gond.
,,Milyen volt a randi?” kérdezte a feleségem, mikor hazaértem. ,,Nagyon jó, sokkal jobb, mint amit elképzeltem” válaszoltam neki lelkesen.
Pár nappal később édesanyám meghalt egy hirtelen szívrohamban. Nem tudtam semmit tenni, teljesen váratlan volt, így elbúcsúzni sem volt lehetőségem. Nem sokkal rá pedig jött egy boríték, egy előre kifizetett számlával, rajta az étterem neve, ahol a közös randink volt, benne egy cetlivel: ,,Előre kifizettem a számlát, mert nem voltam benne biztos, hogy már ott lehetek. Két főre, egyik a tiéd a másik pedig a feleségedé. Soha nem fogod megtudni, milyen fontos volt nekem az az este! Szeretlek fiam!”
Most már tudom, hogy milyen fontos, hogy kimondjuk: ,,Szeretlek” és azt a másikat akkor szeressük amikor lehet, amikor velünk van. Semmi más az életben nincs olyan fontos mint a családunk. Szánjunk rá elég időt és ezt akkor tegyük amikor lehet, ne akkor amikor már esetleg késő”

Most pedig szeretnék minden kedves Olvasómnak békés, boldog, meghitt Karácsonyt kívánni!

anya.jpg
 

most

Állandó Tag
Állandó Tag
hasonló történet egy kb 6 éves gyerek... kért pénzt... mondom veszünk valamit a boltban.. háát ugyis jó ..
mondom mit ennél ...nehezen válaszol, latolgat... végül kitaláljuk mit ... lehetne duplán kérdi mert a testvére is éhes...
veszek duplán
majd már ...újra a az utcán ..... segíthetnék a lakbérben is mert arra sincs az anyukájának
elkoszontem
 

vandorcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
Évekkel ezelőtt olvastam,hogy lelke csak a Földön élő,érző embereknek és állatoknak van.
Lélek nélkül csak bábuk,robotok az egyedek.
Kevés lélekkel rendelkező ember él már a Földön,több a lélek nélküli ,mert ilyen dolgok nem fordulnának elő mint amiről kicsifecske és most ír.
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
"December 24. – Hitünk beteljesülése. Megkapjuk mindazt a kegyelmet, amit készek vagyunk elfogadni, és amiről elhisszük, hogy megérdemeljük. Ma délután 5 órakor visszatérnek az angyalok, benépesednek a Föld körüli dimenziók terei és mi ajándékot kapunk. Nagyon jelentősek ebben az időben a napnak és órának a számai. "
10858390_853235084696764_4539247337688434392_n.jpg
angyal.jpg Jézus1.jpg
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=853235308030075&set=pcb.853235568030049&type=1
Freya Morgan LeFay 3 új fényképet osztott meg.
December 24. – Hitünk beteljesülése. Megkapjuk mindazt a kegyelmet, amit készek vagyunk elfogadni, és amiről elhisszük, hogy megérdemeljük. Ma délután 5 órakor ...visszatérnek az angyalok, benépesednek a Föld körüli dimenziók terei és mi ajándékot kapunk. Nagyon jelentősek ebben az időben a napnak és órának a számai. Az évszám összeadva: 7 (Krisztus száma), a hónap száma 3 (Szentháromság). E kettő kiadja a Nap számát, azaz az 1-et (Isten, a Teremtő), mint a Fény és a Teljesség isteni erejét. Az 1-es szám rezgése az isteni teremtés és egység száma. Ez azt jelenti, hogy ebben évben érkező kegyelem egy teljesen új minőségben, az ÚJ-ra kezdés lehetőségében erősíti és szenteli meg lelkünket, hogy kellőképpen felkészülhessünk 2015. erőteljes változásaira. Ha az órát nézitek az délután 5, az ember száma, hiszen a kitárt karú, kis terpeszben álló ember egy ötágú csillagot formáz. Ugyanakkor a délután 5 óra 17-ként is leírható. Mint már előbb írtam: 1 az Atya száma, 7 pedig Jézusé. Ha megfigyeljük ez most nagyon erősen isteni és fiúi erők, azaz yang típusú teremtő energiák. Együtt (1+7), a 8 pedig az Örökkévaló, a Teremtés körforgása, a folyton Megújulás száma. A 8-as, mint páros szám, női minőséget képvisel, yin típusú energia, de mégis van benne férfias erő, a teremtés marsikus rezgése. Ezért a napfordulón megtámogatott női minőség erejét behívva egységet teremthetünk magunkban.
Ha szíveddel megérted, hogy te is a Teljesség mindörökkön létező szellemi entitása vagy, megkapod az isteni Tudás, a Felsőbb Megértés ajándékát! Az Új Élet ajándékát! Egy új Tudatosságot, mely a megnyíló Fénykapun keresztül árasztja ránk az áldást. Fényenergiái borítják be az egész dimenziós teret. Ha megnézzük az érkező energiákat, olyan fényeket láthatunk, mintha az a csillag tért volna vissza sokszorosan, mely Jézus születését adta hírül. Mindenhonnan csillagfény szitál, fénycsóvák szelik át a tereket, mint angyali tűzijátékot.
Ünnepeljünk hát!
Örömnek ereje költözik szívembe, boldogságnak fénye ragyog életemben!
Szeretettel
Pusztai Orsolya
Kristálycsakra
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
Emberségből jeles! - szívbemarkoló történet

Jegyeket, bérleteket!” – emelem fel a hangra a fejem, mellettem egy kis öreg hölgy, talán már több mint 75 éves.

Ahogy keresem a zsebemben a jegyem, a szemem sarkából látom, hogy mozdulatlanul ül.
“Asszonyom! A jegyét kérem!” – szól hozzá most az ellenőr.
Az öreg hölgy mosolyogva néz rá és válaszol csendesen:
“Nekem nincs. A dédunokáimhoz utazom Dortmundba.
Sajnos nem tudtam megvenni a jegyet. Mondhatnám, hogy a jegy automata túl bonyolult volt, ahol felszálltam, vagy tehetnék úgy, mint aki időskori demenciában szenved. Talán még el is hinné nekem. De az igazság az, hogy hónap vége van, egyszerűen nem volt elég pénzem a jegyre, de nagyon szerettem volna látni a családomat, ezért kockáztattam.”
3%2879%29.jpg

Az ellenőrt láthatóan meglepi a válasz, elakad a szava.
“Ez a legnagyobb szégyen most az életemben – folytatja a hölgy -, de soha nem hazudtam. Most sem teszem.”
A fiatalember csendesen ír valamit, közben beérkezünk az állomásra.
A hölgy szemébe néz, vesz egy mély lélegzetet, majd kis türelmet kér.
Látjuk amint leszáll a vonatról, odamegy a pénztárhoz, kinyitja a saját pénztárcáját. Néhány másodperc múlva jegyeket nyújt át a hölgynek:
“Ezek itt négy utazásra elegendő jegyek, így kétszer láthatja őket ezen a héten!”
Szótlanul nyelem a könnyeimet a nénivel együtt.
Forrás: zacc.cafeblog.hu
 

vandorcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
http://ujvilagtudat.blogspot.hu/2014/11/8-dolog-amit-nem-tudtal-halalrol.html#.VKwbKoc3n1Y
8 dolog, amit nem tudtál a halálról

11/24/2014

Annie Kagan, Billy Fingers Túlvilága című könyvéből.
8 dolog, amit az én "rosszfiú" bátyám tanított a halálról
Amikor a bátyám Billy három héttel a halála után felébresztett, leírva, hogy mi történik vele a túlvilágon, azt gondoltam, hogy talán kissé megőrültem. Hogyan lehetne az én rosszfiú testvérem, aki tragikus halált halt, aki egész életében szenvedélybeteg volt, aki nem élt, ahogy a legtöbben nevezik sikeres életet, és hogyan oszthatná meg a legnagyobb rejtélynek számító titkokat egy másik dimenzióból? De ahogy telt az idő, kételkedésem csodálatba fordult, ahogy Billy mindent megtanított nekem a halálról.

1. Az első dolog ami történik, az a boldogság

Amint meghalsz, kiszívnak a testedből egy Gyógyító Kamrába. A fények ebben a Kamrában kitörölnek minden sérelmet, amit egész életed során elszenvedtél, fizikait, lelkit és érzelmit. Szóval kevesebb, mint egy ezredmásodperc alatt minden fájdalmad elmúlik.

2. Még mindig önmagadnak érzed magad

Bár már nincs tested, még mindig egyénnek érzed magad. Voltaképpen úgy érzed, hogy még inkább önmagad vagy, miután meghaltál, mint amikor még életben voltál. Annyira sok befolyás ér a többiek részéről, miközben a Földön vagy, hogy emiatt nem lehetsz önmagad.

3. A fénynek van egy személyisége

A túlvilágon a fénysugarak minőségekkel rendelkeznek, mint mondjuk a bölcsesség, kedvesség, együttérzés és intelligencia. Ez a fény láthatóvá teszi azt, ami a Földön láthatatlan, minden dolog isteni természetét.

4. A bűn és a büntetés egy emberi fogalom

Van egy csomó halandzsa a Földön arról, hogy mi vár rád, miután meghalsz. Hibákat elkövetni, míg élsz, a földi alku része. Ha tökéletesnek kellene lennünk, hogy elérjünk az úgynevezett Mennyországba, senki sem tenné.

5. A földi életed még csak nem is büntetés

Persze van fájdalom az életben, de nem azért, mert bármit is tettél, amivel megérdemelted. A fájdalom része az emberi tapasztalatnak, olyan természetes, mint a légzés, vagy a látás, vagy ahogy a vér áramlik az ereidben.

6. Miután meghaltál, nincs ítélet napja

Amikor áttekinted az életedet, látod azokat az útvonalakat, melyeket bejártál, és azokat is, amelyeket nem. Látod, hogy hol voltál zseniális, és azt is, ahol jobban is csinálhattad volna, de nem érzed úgy, hogy ítélkezned kellene önmagad felett. És bár lehet, hogy ennek most nincs értelme számodra, miután meghalsz megérted, hogy egy nagyszerű életed volt, még a nehéz részekkel együtt is.

7 . Boldog vagy, ahogy magadra nézel

Nem vagy nyugtalan az út miatt, amit nézel. Nincs szándék vagy erőfeszítés bármelyik irányban. Csak azt sugárzod, ami megerőltetés néküli.

8. A szeretet nem ugyanaz, mint a földi szeretet

Nem szeretnek amiatt, amit teszel, ahogy kinézel, hogy milyen híres vagy, vagy mennyi pénzt keresel. Ez nem olyan, hogy tegnap még szerettelek, de ma már nem. A szeretet valóban feltétel nélküli. A legellentmondásosabb az, hogy a túlvilágon tökéletes együttérzés van, és nem számít, hogyan éltél, akkor is szeretnek.

The Afterlife of Billy FingersKönyvajánló
AnnieKagan.png Billy-Fingers-Cover.png billy-fingers-sephia.jpg
The Afterlife of Billy FingersHow My Bad-Boy Brother Proved to Me There's Life After Death
Annie Kagan

Annie Kagan nem egy médium, nem halt meg, és tért vssza az életbe; sőt, amikor elhunyt testvérével ébredt, úgy gondolta, hogy egy kicsit megőrült. Könyve a bizonyíték arra, hogy van élet a halál után, melyben Kagan megosztja rendkívüli történetét bátyja vele folytatott kommunikációjáról, aki hetekkel a halála után kezdett el beszélni hozzá. Az egyik legrészletesebb és legmélyebb halált követő kommunikáció, amit lejegyeztek. Kagan könyve az olvasót a halálközeli élményen túlra vezeti. Billy élénk, valós idejű beszámolója a halál rejtélye körüli utazásáról megváltoztatja azt, ahogy az életről , a halálról és az univerzumban elfoglalt helyünkről gondolkodunk. Dr. Raymond Moody, az "Élet az élet után" szerzőjének könyvhöz írt előszavában magyarázza a világok közötti átjárás jelenségét, mely ősidők óta ismert, és szerinte Annie Kagan elgondolkodtató könyve ennek kiváló példája.
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
Rémálommá vált a család élete, miután az alig egyéves Emmett megkaparintotta a nappali egyik mindennapi kellékét... 65 műtéttel mentették meg a kisfiú életét

140_emmett-rauch-8450-cropped_20150118_084152.jpg


Hatvanöt műtéten esett át egy gyermek, miután lenyelt egy gombelemet


Négy éve, nem sokkal az első születésnapja után lett rosszul a kisfiú, mostanra jutott el odáig, hogy tud enni, beszélni, és könnyebben lélegzik.
Ma már vidáman rúgja a labdát a focipályán az öt éves Emmett Rauch. Az arizonai Phoenix-ben élő kisfiú eddigi életének nagy részét kórházban töltötte: négy év alatt hatvanöt operáción esett át, s mindezt egy apró gombelem miatt, amit nem sokkal az első születésnapja után nyelt le.
Emmett egy DVD lejátszó távirányítójából szedte ki az elemet, ami szétégette a nyelőcsövét, elzárva légútjait. Az orvosok a fiú vastagbeléből kioperált szövetek segítségével „építették újjá” a nyelőcsövet, majd sikerült működésre bírniuk a lebénult hangszálakat is. Emmett édesanyja, Karla Rauch aktivistává vált az évek során. Alapítványával azért küzd, hogy felhívja a szülőtársai figyelmét arra, hogy mekkora veszélyt rejtenek az apró méretű elemek. Fia küzdelméről a Today.com-nak beszélt.
„Emmett első születésnapja után, egy szombati napon vettük észre, hogy valami nincs rendben. Belázasodott és folyton köhögött ezért orvoshoz vittük, de megnyugtattak minket, hogy biztosan csak meghűlésről van szó, és majd hamarosan jobban lesz. De úgy tűnt, hogy csak romlik az állapota, és keservesen sírt, valahányszor enni próbált. Kedden, amikor Emmett vért köhögött fel, kiborultam, és visszarohantam vele a kórházba, de újra csak próbáltak megnyugtatni, hogy csak torokgyulladásról lehet szó. Már útban voltunk kifelé amikor gyermekorvos utánunk jött, hogy van egy megérzése, ezért inkább elvégezne egy ER vizsgálatot. Akkor találták meg Emmett torkában a gombelemet.
A három órás műtét után, a gyermeksebész azt mondta olyan, mintha egy petárda robbant volna fel a fiam torkában, és egyáltalán nem biztos, hogy túléli. A férjemmel teljesen összeomlottunk, akkor még azt sem tudtuk elképzelni, hogy került Emmetthez az elem.
A kisfiúnak a műtét utáni éjszakán leállt a szívműködése, újra kellett éleszteni. Aztán tizenegy hónapig billeget élet és halál között a kórházi ágyon. Voltak időszakok, amikor biztosak voltunk benne, hogy meg fog halni, de szerencsére harcos szellem. Az összes orvosnak és nővérnek a szívébe lopta magát a mosolyával.
Az első időszakban Emmettnek tizenhárom nagyobb műtétje volt, az orvosok kioperálták a fél gyomrát, hogy megpróbálják helyrehozni a nyelőcsövet, de a szövetek annyira károsodtak, hogy nem tartottak ki. Ekkor csövet vezettek ki a torka alsó részén, hogy azon keresztül itathassák, és táplálhassák.
Emmettet 2012-ben szállították át Cincinnatibe, ahol szokatlan megoldásokkal próbálták gyógyítani. Szétroncsolódott nyelőcsövét teljes egészében eltávolították, és a vastagbeléből kivett szövettel pótolták, bénult hangszálainak kiszabadításához pedig egy a bordaporcából vett, öt centiméteres darabot használtak. Az állapota lassan javulni kezdett.
Még most is van egy cső Emmett torkában, mert túl szűk gyomra miatt evéssel nem tudna elegendő tápanyaghoz jutni, de már képes önállóan enni, beszélni, és sokkal könnyebben lélegzik, mint azelőtt. Ami pedig a legfontosabb, hogy végre birkózhat a bátyjával, a barátaival ugrálhat a trambulinon, és túl van már élete első fociedzésén is."
forrás: http://www.hir24.hu
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
Ez a kivezető út!


Szabadon Ébredők

Próbáljuk mi is így...
IQ teszt és az indiánok
Miután a tudósok kidolgozták az IQ tesztet, világszerte elkezdtek felméréseket végezni, hogy ki hogyan teljesít. ...A tesztet elvégezték gyerekeken, felnőtteken, szegényeken, gazdagokon, városiakon, vidékieken, stb.
Volt olyan eset, amikor kifejezetten annak érdekében töltették ki a tesztet, hogy majd az összegzésnél megállapítsák, hogy a különböző embercsoportok hogyan teljesítenek.
Amikor egy már-már kihalófélben lévő szűk indiáncsoportra került a sor, különös dolog történt. Ahogy kézhez kapták a tesztet, elkezdték egymást közt megbeszélni. Ekkor a felügyelő azonnal közbelépett:
- A tesztet nem szabad egymással megbeszélni és senki nem segíthet a másiknak. Mindenki csak magára számíthat! - harsogta fennhangon.
Erre az indiánok nagyon dühösek lettek, és az egyikőjük felkiáltott:
- Nem az a fontos, hogy én vagyok az okosabb vagy a testvérem! Csak az számít, hogy együtt mire vagyunk képesek!
A mai önző világunkban már gyerekkorunktól kezdve arra vagyunk nevelve, hogy csak az egyéni teljesítmény számít. Az iskolában, a sportban, a munkában csak az számít, hogy egyénileg hogyan teljesítünk! Pedig ez helytelen látásmód. Az valóban fontos, hogy tisztában legyünk egyéni képességeinkkel, de Isten minket társas lénynek teremtett. Szükségünk van egymásra, mert csak csapatban tudunk eredményesek lenni. Ehhez pedig olyan erények szükségesek, melyek már nem divatosak pl. alázat, önfegyelem stb.
A versengés kapzsiságot, büszkeséget és szeretetlenséget okoz. Lássuk be, hogy szükségünk van egymásra, és az ehhez szükséges erények alapja a szeretet.
Forrás: Anett Dénes
 

vandorcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
Meghalt Demis Roussos
R.I.P.
Az énekes 68 éves volt. Athéni otthonában érte a halál múlt szombatról vasárnapra virradó éjjel.

Az eredeti nevén Artémios Ventoúris Roúsos énekes halálhírét a lányára, Emilyre hivatkozva közölte alefigaro.fr. A lap úgy tudja, hogy gyomor, hasnyálmirigy és májrákban halt meg az énekes.

Demis Roussos 1946. június 15-én született Alexandriában. Világszerte csaknem 60 millió albumot adott el, ő volt a frontembere az egykori Aphrodite’s Child nevű progresszív rockegyüttesnek (ennek a zenekarnak volt tagja Vangelis is), a hetvenes évek egyik legjellegzetesebb popikonja.

Több nyelven is énekelt, az angol és a görög mellett franciául, németül, olaszul és spanyolul is.

Legismertebb slágerei közé tartozik a Rain and Tears, a We Shall Dance, a Forever and Ever és a My Friend the Wind, valamint a Goodbye My Love, Goodbye.

https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84503534&v=YQyxCL1uMlU&x-yt-ts=1421914688






Gyermek- és ifjúévek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]
Egyiptomban élő, jómódú görög szülők első gyermekeként látta meg a napvilágot 1946. június 15-én Alexandriában. A város ekkor egy multikulturális közeg volt, ahol jól megfért egymás mellett mind az európai, mind az arab kultúra. Ez az összekevert atmoszféra nagy hatást gyakorolt az ekkor még gyermek Demis-re, aki ebben a miliőben felnőve, fogékony lett minden más kultúra befogadására, és élete részévé vált a keleti hangszínek, a dekoratív ruhák irányába való vonzódás és a bőség, a gazdagság iránti hajlam.

A családot nagy megrázkódtatásként érte az ötvenes évek helyi nacionalista politikája, valamint aszuezi válság utáni nyugtalan hangulat. Miután Demis apjának, Georges-nek munkahelyét államosították 1961-ben, a Roussos-família úgy döntött, elhagyja Egyiptomot, és visszatelepülGörögországba, Athénbe.

Demis élete ettől kezdve gyökeresen megváltozott. Mivel kiváló nyelvérzéke volt (Roussos hét nyelven beszél: görögül, arabul, franciául, olaszul, spanyolul, portugálul és angolul), ezért édesanyja azt szerette volna, hogy a vendéglátásban kezdje a pályáját, ugyanis Görögországban igen gyors ütemben fejlődött ekkortájt a turizmus. Ám őt sokkal jobban érdekelte a zene. Barátaival együttest alapított, ő maga gitáron és bőgőn játszott. Tizennyolc éves korában már rendszeresen zenélt és fellépett, egy év múltán pedig megkezdte a muzsikuséletet; a saját lábára állt. Bohém mindennapok következtek, együtteseivel klubokban, lokálokban, diszkókban lépett fel főként mint basszusgitáros, és a kor aktuális számait játszották, elsősorban olasz és más nyelvű, híres nemzetközi slágereket. Ekkor ismerkedett meg Lukász Sziderász-szal és Argírisz (Silver) Kulúrisszel, azokkal a zenészekkel, akik később szintén tagjai lettek a legendás Aphrodite’s Child-nak.


Találkozás Vangelis-szel; az Aphrodite’s Child-korszak[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]
Demis 1966 nyarán ismerkedett meg Vangelis-szel. Ő ekkor már ismert sztár volt Görögországban, ugyanis a „The Forminx” nevű együttes billentyűseként tevékenykedett. A megismerkedés után együtt játszottak egy keveset, míg végül Vangelis, felismervén Roussos nem mindennapi énekhangját, azt kérte tőle, hogy ezentúl próbálkozzon a szóló énekléssel. Demis hallgatott Vangelis-re, és idővel lassan valóban szólistává vált. Görögországban ez idő tájt azonban az együttesek szinte el voltak zárva a nemzetközi zenei élet eseményeitől. Demis előtt is nyilvánvalóvá vált, hogy amennyiben híres karriert akar befutni, el kell hagynia az országot. Éppen ezért szakított korábbi zenekarával, és Vangelisszel és Lukász Sziderásszal társulván belefogtak a nagy útba Nyugat felé.

1968 márciusában Demis és Lucas összecsomagolt, majd vonatra szállt. A cél London volt, ahol pár nap múlva hozzájuk csatlakozott volna Vangelis, aki később kívánt felutazni oda a barátnőjével. Az út azonban lerövidült. A fiúk amint Doverbe, az angol határra érkeztek, a vámosok, felfedezvén a csomagok közt az együttes fényképeit és hangszalagjait, nem engedték be őket az országba. Ennek oka az volt, hogy a 60-as évek Angliáját szinte elárasztották a kezdő zenészek egész Európából, akik szintén egy sikeres karrier reményében akartak szerencsét próbálni a szigetországban. Annak lehetősége, hogy egy ismeretlen zenész szabályszerű munkavállalási papírok nélkül Nagy-Britanniába beutazzon, szóba sem jöhetett. Így végül kénytelenek voltak Demis-ék is visszafordulni. Az új célpont Párizs lett, ahol egy szállodában béreltek szobát. Miután Vangelis is megérkezett, hosszas megbeszélések után a fiúk úgy döntöttek, maradnak, és itt, Párizsban próbálnak szerencsét.

Kezdetben nem sok siker érte őket, maradék pénzük is megfogyatkozott, ráadásul az akkor, ’68 májusában tomboló diáklázadások hangja is egyre csak erősödött. Végül nagy nehezen sikerült összehozniuk egy lemezszerződést a Phonogramm-mal, és habár a szerződés feltételei rájuk nézve rendkívül rosszak voltak, legalább neki tudtak kezdeni a felvételek készítésének. Egy pincében ütöttek tanyát, és megkezdődtek a próbák. Többek közt ott született meg a Rain and Tears című dal is, amely meghozta nekik az átütő sikert. Miután a dal a slágerlista élére került, pályájuk gyorsan ívelt felfelé. Rövid idő alatt két stúdióalbumot is készítettek (End of the World [1968], It’s Five O’Clock [1969]), dalaik pedig egész Európát meghódították. A siker Demis magánéletébe is beköszönt. 1970-ben házasságot kötött akkori barátnőjével, Monique-kal, és még ugyanezen évben megszületett lánya, Emily.

Az Aphrodite’s Child sikert sikerre halmozott, ám az együttes valódi vezetője, Vangelis mégsem volt teljes mértékben elégedett. Hiába készültek sorra a remek számok, ő valami komolyabb, maradandóbb alkotásra vágyott. Olyan zenét akart, amivel a csapat még az angol és az amerikai piacra is betörhetne. Mindezek miatt egyre több nézetletérés támadt közte és Demis között. Vangelis félbe akarta hagyni a turnékat, és több időt kívánt szánni a lemezfelvételekre, hogy módjában álljon kísérletezgetni mindenféle zenei újdonsággal. Demis azonban éppen a turnékból befolyó pénzből élt elsősorban, így nem merte felvállalni az esetleges bukás kockázatait. A harmadik Aphrodite’s Child-album, a 666 nevet viselő, János jelenéseit feldolgozó dupla nagylemez, Demis pályájának egy kritikus pontja volt. Már a stúdiófelvételek közben heves viták törtek ki a tagok között; nyilvánvalóvá vált, hogy a célok nem azonosak, és hamarosan be is következett a szakítás. Vangelis bezárkózott a stúdiójába, Demis és Lukász, illetve az időközben hozzájuk csatlakozott „Silver” Kulúrisz pedig folytatta a turnézást. Az album végül is nagy nehézségek és némi hercehurca után, 1971-ben-ben kiadásra került. Igazán remek kritikát kapott, és a mai napig ez lett talán a legnépszerűbb nagylemez az Aphrodite’s Child-től. Hiába azonban a késői siker, az együttes feloszlott, Demis pedig megkezdte szólókarrierjét.

Szólókarrier[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]
Demis midőn belekezdett szóló pályafutásába, megmaradt a korábbi, jól bevált receptnél. Első szólóalbuma, az 1971-ben kiadott On The Greek Side Of My Mind akár hű folytatása is lehetne a korábbi Aphrodite’s Child-albumoknak. A nagylemezről két dal, a We Shall Dance és a Fire and Ice is sikeres volt; több európai ország slágerlistáját is megjárták. 1971-ben Demis elvált feleségétől, és összeházasodott egy francia asszonnyal, Dominique-vel. Kétségtelen, karrierjének csúcspontja az 1973-ban kiadott Forever and Ever című nagylemez volt, amely még az előbbi albumnál is messze nagyobb sikereket ért el. A címadó dal számos ország slágerlistájának az élére került, magából az albumból pedig több mint 13 millió darab fogyott el világszerte. A nagylemez még további híres slágereket is tartalmazott, mint például a My Reason-t, a My Friend The Wind-et és aGoodbye My Love, Goodbye-t. Demis Roussos ettől kezdve valóban igazi világsztárrá vált; az európai könnyűzenének egyik meghatározó alakja lett. Életét és mindennapjait a média kitüntetett figyelemmel kísérte, nagyzási hóbortjai legendássá váltak.

Óriási munkakedvvel és energiabírással dolgozta végig a hetvenes éveket. Egy sor további nagylemezt készített, és csak úgy ontotta magából a slágereket. Zenéje és dalai milliókhoz jutottak el, mely annak is köszönhető volt, hogy az angol mellett francia, német, olasz és spanyol nyelvű albumokat is kiadtak tőle. Munkásságának fénykorában családjával gyakran változtatta lakhelyét, 1975-ben pedig újabb gyermeke született, fia, Cyril. Vangelis-szel ápolt barátsága sem szűnt meg, 1977-ben, 1982-ben és 1984-ben is dolgoztak együtt (ezen együttműködés egyik legsikeresebb dala lett a Mourir Aupres De Mon Amour című Vangelis-szerzemény, valamint a Blade Runner filmzenei albumon található Tales Of The Future című szám).

A nyolcvanas évekre a lendület némiképp alábbhagyott, maga Demis is új életet kezdett. Feleségétől elvált, ezenkívül pedig látványosan lefogyott. (Karakterének egyik jellegzetessége korábban éppen a hatalmas súlya volt, a hetvenes-nyolcvanas évek fordulójára azonban 147 kilóról sikerült lefogynia 90 kilóra.) A változások Demis zenéjében is megmutatkoztak. A korábbi, népies dalokat elektronikusabb hangzásúak váltották fel, Demis pedig újszerű stílusirányzatokkal is kísérletezni kezdett. (Eme zenei kitérő eredménye lett az 1982-ben kiadott Attitudesalbum, amely korábbi ismert slágereket öltöztetett modern ruhába.) Az évtized végén gyors egymásutániságban több popalbumot is kiadott (Le Grec, Time, Voice and Vision), és ezzel ismét bekerült az akkori könnyűzene élvonalába. Karácsonyi albumokat is készített 1987-ben, illetve 1991-ben, melyek több címen és változatban kerültek kiadásra. A kilencvenes években is folytatta a munkát, és stúdióalbumaiban újabb utazásokat tett a könnyűzene világában, sőt, 1996-os Serenade című albumában klasszikus operadarabokat bújtatott populáris köntösbe.

Noha még egyszer sem vonult vissza, a kétezres években igen keveset lehetett hallani róla annak dacára is, hogy az elmúlt években folyamatosan turnézott és koncertezett. Közel kilenc évig nem jelentkezett új anyaggal, mígnem 2009 májusban kiadásra nem bocsátották a következő korongját. A szimplán csak Demis címet viselő album egy újabb út eredménye, amelyet Roussos fiatal zenészekkel készített, a rajta lévő dalok pedig stílusukat tekintve visszanyúlnak pályafutása gyökereihez, a hatvanas évek beat- és rockzenéjéhez.
 
Utoljára módosítva:
Oldal tetejére