Magyar térrendezés

gyufaarus

Állandó Tag
Állandó Tag
Ezoka, én azt érzem, hogy a szimbólumoktól nem félni kell (amúgy sem, mert a FÉLelem magához vonzza a másik felét...), hanem megismerni őket, és használni az eszünkön kívül egyéb érzékelésünket is. Vannak univerzális szimbólumok amikről akár Jung is sokat írt anno... ezek az emberiség közös kincsei.
Figyelni kell és tudatosnak lenni. :)

De, kíváncsian várom Gabi válaszát is. :)
 

Igipapa

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Gabi!
Nagyon érdekes ez a blogg. Engem az érdekelne ha van egy észak-keleti bejárat, az ebből adódó negatív energiákat hogyan lehet semlegesíteni? Továbbá ha a lakás alaprajzát tekintve ugyan négyzet alapú de úgy hogy a lakás közepe pont az előszoba végében van, ahonnan lépünk a nagyszobába, mellette pedig beépített szekrény az egyik oldalról a másik oldalról pedig a fürdőszoba bejárati ajtó- szóval a lakás közepét ebben az esetben hogyan lehetne pozitív energiával feltölteni ?
köszönöm


Ez a leírás szinte az én lakásomról készült :) annyi kiegészítéssel hogy az előszoba végén szemben a bejárattal nyílik egy harmadik szoba is .
Megjegyzem a Gabi által leírt szempontok valahogy az ember zsigereiben vannak :)
Amikor beléptünk a megvásárolni kívánt lakásba, úgy érezetem megérkeztem, ez az én helyem pedig valami leírhatatlanul lelakott igénytelen emberek által lakott lakás volt.
Amikor leültem a nagyszoba bejárati ajtaja melletti fotelbe, megint csak azt éreztem ez az én helyem.
Az már csak hab a tortán hogy a nejem is ugyan úgy érzett :) és így érzünk nap mint nap.
Nagyon kellemes jó hangulatú fészek lett belőle.

Más.

Tudom, nem ildomos nem magyaros térrendezési elvekelt írni egy ilyen helyen de amikor beköltöztünk, még nem is hallottam ilyesmiről.
Tény, szereltem a mennyezetre egy nagyon kellemes "moll "hangolású szélcsengőt és.... azóta is ( 8 éve ) minden rendben :)

üdv Igi
 

Anasztázia1

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Gabi!
Nagyon örülök ennek a fórumnak, most találtam rá.Érdekel a feng shui, néhány dolgot próbáltam megvalósítani. De mindig úgy éreztem, hogy magyar embernek magyar dolgok valók. (Pl. az élelmiszer ami itt terem nálunk, a mi éghajlatunkon, az tud legjobban beépülni a szervezetünkbe és hasznosulni)
Nagyon elgondolkodtató, amit az óráról írtál. Nálunk a lakásban egyetlen egy falióra sincs. Videón, magnón van digitális óra, de hagyományos óra és falióra nincs a lakásban. Lehet, hogy ezért akadtunk el bizonyos dolgokban? Ezen gondolkodom most.
Szeretném megkérdezni, hogy a magyar térrendezés szerint milyen területek vannak és melyik hol található a lakásban? Lehet, hogy már szerepel a fórumban, akkor bocs, ha nem voltam figyelmes.
Válaszodat előre is köszönöm!
Szép napot!
Anasztázia
 

Mabell

Állandó Tag
Állandó Tag
Mindenkinek áldás, béke!
Kedve sGabi!
szeretném megkérdezni, hogy pl daganatos beteg tarthat-e a lakásában kis-állatot, macskát, akár?
Előre is köszönöm!
 

Németné W. Gabi

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Gabi!
Nagyon érdekes ez a blogg. Engem az érdekelne ha van egy észak-keleti bejárat, az ebből adódó negatív energiákat hogyan lehet semlegesíteni? Továbbá ha a lakás alaprajzát tekintve ugyan négyzet alapú de úgy hogy a lakás közepe pont az előszoba végében van, ahonnan lépünk a nagyszobába, mellette pedig beépített szekrény az egyik oldalról a másik oldalról pedig a fürdőszoba bejárati ajtó- szóval a lakás közepét ebben az esetben hogyan lehetne pozitív energiával feltölteni ?
köszönöm

Kedves Lightman!

Elnézést késői reagálásomért, de ami késik nem múlik. Ahogy már korábban írtam a magyar térrendezés komplex szemléletet követ, azaz nem elég csak a bejárat energiájával foglalkozni. Egészében kell nézni a ház energetikáját. Az is lehet, hogy nem is kell semlegesíteni, mert pl.: keleten vagy délen van egy többletterület, ami az északi bejárat passzív energiáit semlegesíti. Ha pontosabb választ szeretnél kapni, küldjél légyszives alaprajzot északi égtájjal bejelölve és néhány fotót a lakásról a privát e-mail címemre. [email protected]

A lakás középpontját sem kell ennyire szigorúan venni. Az általad leírt adottságokkal én úgy érzem, hogy a lakás középpontját legjobban a nagyszobában tudnád erősíteni. Ha ilyen speciális helyzet adódik a középponttal mindig azt érdemes figyelembe venni,hogy melyik helyiségben vagyunk a legtöbbet, mert ez lehet a lakás szíve. A legjobb, ha a lakás közepén vagy a központi helyiség közepén ég a gyertya. Tehát a tűz elemmel lehet a legjobban erősíteni ezt a területet.
Szép napot
Gabi
 

Németné W. Gabi

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Gabi,

örülök a témának és egyben meglepett, mert a magyar térrendezésről még én sem hallottam, viszont Feng Shui-ban jó vagyok. Kérdésem itt is figyelembe veszik a bennt lakók születési paramétereit és ezeket hasonlítják össze a ház és azok tereinek fekvéseivel?
köszi a választ

Kedves Anoi!

Igen, a lakók életkora alapján meghatározható, hogy kinek melyik fekvés a legkedvezőbb.

Üdvözlettel
Gabi
 

Németné W. Gabi

Állandó Tag
Állandó Tag
A te fiókjaid mit rejtenek? Térrendezés titkok az önismerethez 2010. szeptember 20. 07:46


A magyar térrendezés szerint a ház, lakás belseje az ember belső, lelki életét tükrözi. Az otthonunkban található fiókok lelkünk mélyét szimbolizálják, azaz a rejtett lelki tartalmak laknak itt. Tartalma, rendje sokat elárul gazdája tulajdonságairól, lelki életéről. Mit jelent, ha nincs saját fiókunk, ha sok fiókunk van, ha üres a fiók, ha teli van a fiók, ha rendezett, ha rendetlen, ha nem használjuk?





A rendezett fiók ritka, mint a fehér holló…
01.jpg
Amikor belépünk egy házba és látszólag rend van, nem tudhatjuk, hogy mit rejtenek a fiókok. A fiókokat általában csak tulajdonosa használja fizikai értelemben, azaz nem szoktak a barátok, ismerősök egy-egy látogatás alkalmával belenézni, belenyúlni. Tehát csak olyan dolgokat teszünk ide, amiket nem szánunk közszemlére. Nézzünk bele saját fiókunkba és szembesülhetünk saját magunkkal, lelkünk rejtett titkaival. Sokan a fiókok helyett dobozokat használnak és abba teszik azokat a dolgokat, amiket őrizgetnek a múltból és nem tudnak rajta túllépni.

Tegyük fel a következő kérdést önmagunknak: Használjuk-e a fiók tartalmát vagy azt sem tudjuk, hogy mi van benne? A nem használt fiók utalhat arra, hogy tulajdonosa nem tud vagy nem akar szembenézni saját mély lelki tartalmaival. A hiányos önismeret jele lehet az állandó keresgélés. Tudjuk-e, hogy mi hol van otthonunkban, fiókjainkban?

A másik véglet a kényszeres rend a fiókban. Rögtön azt gondolnánk, hogy az ilyen embernek rendezett a lelki élete. Ez nem igaz, éppen a belső rendetlenséget szeretné eltakarni, kompenzálni. Nem tudja szabadon megélni önmagát, elfojtja vágyait, indulatait. Szabályok, merev sémák szerint rendezi el dolgait a fiókban, éppen úgy, ahogy az életben is viselkedik.

A zsúfolt fiókok tulajdonosai azt érezhetik, hogy nem kapnak elég mozgásteret, pedig az is lehet, hogy ők kívánnak túl sokat.

Érdemes összehasonlítanunk a fiókjaink rendjét otthonunk rendjével. Ha teljesen más képet mutat, akkor teljesen másnak szeretnénk látszani a külvilág szemében, mint amilyenek valójában vagyunk.

Ha nagyon sok fiókunk van…
Azok az emberek, akik vonzódnak a kis fiókokhoz nehezen megközelíthető, kiismerhetetlen, rejtélyes emberek. Különleges emberek, akiknek viselkedése távolságtartó. Mély lelki életet élnek és sokszor saját magukat is nehezen ismerik ki. A titokzatosságban rejlik vonzerejük.

02.jpg

Ebben a száz fiókos szekrényben ékszereket tárolnak és tulajdonosa pontosan tudja, hogy mi hol van. Ez fejlett önismeretre utal ill. arra is következtethetünk, hogy ez a hölgy pontosan tudja, hogy mikor milyen praktikával tudja elbűvölni, elcsábítani a férfiakat.

Ha egyáltalán nincs fiókunk…
A gyermekeknél megfigyelhető, hogy milyen boldogsággal rakják teli első fiókjukat. A kislányok öröme határtalan, ha kapnak egy kis fiókos szekrényt vagy egy ládikát, amibe beletehetik mindazt, ami számukra fontos. Ez az igény egyre inkább előtérbe kerül a tinédzsereknél, akik teli vannak titkokkal. Az énfejlődés korai szakaszában már van igénye a gyermekeknek arra, hogy személyes tárgyaikat egy külön helyre tehessék. Teret kívánnak önmaguknak.

03.jpg

Elegendő teret kapok-e saját személyiségem kibontakozásához?

Érdemes átgondolni az alábbi idézet üzenetét.
„Akit otthon gátolnak, a munkahelyén rendez be saját fiókot. Akit munkahelye gátol, hazaviszi szakmája lényegét vagy számára fontos részeit. Akinek sehol nincs lehetősége, az egy aktatáskába, tarisznyába, dobozba vagy akár a zsebébe menekül.” Polcz Alaine: Rend és rendetlenség

Bele tudom tenni a lelkemet a munkámba? - Munkahelyi fiókok üzenete
Manapság jellemző az a tendencia a munkahelyeken, hogy a dolgozók nem kapnak saját asztalt, mindig máshol kell dolgozniuk. Ez a bizonytalanság érzéséhez vezethet, mivel nincs állandó helyük. A legfőbb üzenete az, hogy nem tudják saját személyiségüket kibontakoztatni a munka közben, mivel ehhez egyáltalán nem kapnak teret. Érzelmeinket elnyomjuk, holott anélkül nem lehet igazán alkotni. Gépiesség, monotónia, hidegség jellemzi ezeket a munkahelyeket.

A magyar térrendezés elvei szerint az ember csupán azt tudja igazán jól csinálni, amit szívvel- lélekkel végez. Azok az emberek, akiknek van saját asztaluk, fiókjuk, munkahelyükön biztosan nagyobb mozgásteret kapnak a munkában, mint azok a kollégák, akiknek nincs személyes terük, azaz személyiségüket nagymértékben elnyomják.

Németné Wéber Gabriella
 

romcica

Állandó Tag
Állandó Tag
Nekem tárolási gondjaim vannak állandóan. Nem tudtok olyan megoldást tárolásra, ami sok mindent elnyel?
 

Németné W. Gabi

Állandó Tag
Állandó Tag
Mindenkinek áldás, béke!
Kedve sGabi!
szeretném megkérdezni, hogy pl daganatos beteg tarthat-e a lakásában kis-állatot, macskát, akár?
Előre is köszönöm!

Kedves Mabell!

Én azt gondolom igen, de erről érdemes megkérdezni a kezelőorvosát. A kisállatok lelki, érzelmi állapotunkra nagyon jó hatással vannak.

Szép napot
Gabi
 

Németné W. Gabi

Állandó Tag
Állandó Tag
Nekem tárolási gondjaim vannak állandóan. Nem tudtok olyan megoldást tárolásra, ami sok mindent elnyel?

Kedves Romcica!

Válogass, lomtalaníts és máris könnyebb dolgod lesz. A manapság nagyon elterjed tolóajtós szekrényekben rengeteg hely van. Ha nem fér el, vegyél dobozokat, fogasokat. A bútoráruházak kínálata nagyon széles.
Üdv
Gabi
 

Németné W. Gabi

Állandó Tag
Állandó Tag
A magyar térrendezés segíthet halottaink elengedésében

spacer.gif

A mai kor embere az örömöt, a boldogságot keresi, nem nagyon tud mit kezdeni az elmúlással, a szenvedéssel, a fájdalommal, a halállal. Pedig az élet akkor teljes, ha nemcsak a napos oldalát vesszük észre, mert az olyan természetes folyamatok, mint például az öregedés, megállíthatatlanok, még akkor is, ha nem kívánunk tudomást venni róla.

Ahogy az egész világ egyre gépiesebb, így a személytelen, sokszor lélektelen világban ma már kevesen találkozunk a halállal, a legtöbben nem vagyunk jelen személyesen, amikor valaki a környezetünkben meghal. Sok ember hal meg kórházakban, ahol gyökereitől, biztonságérzetétől megfosztva sokszor családtagjai nélkül távozik az élők sorából. Mégis ott van a halál a mindennapjainkban, elég ha bekapcsoljuk a TV-t néhány órára. A filmekben az emberek sokszor úgy halnak meg, mintha egy felállított dominó eldőlő darabjai lennének, erőszakos, tehát nem természetes halállal. Vigyázzunk, mert téves képet kap az ember (főleg a gyerekekre van rossz hatással) egy olyan halálról, ahol nincsenek valódi emberi érzések.

03.jpg


Különös jelek otthon a halál időpontjában és a halál utáni napokban

Egy Svédországban élő magyar hölgy mesélte, hogy amikor nagynénje meghalt, nem tartózkodott Magyarországon, de akkor éjszaka éppen abban az időpontban felébredt és érezte, hogy mi történt. Mivel abban az időben még nem lehetett könnyen telefonálni, előre be kellett jelenteni és várni kellett rá. Amikor sikerült elérni a családtagokat, megdöbbentek, hogy ő honnan tudta, hogy baj van. A halottak lelke sokszor elmegy elbúcsúzni és ilyenkor az ember érzi, hogy valóban ott van vele az elhunyt. Aki ezt megtapasztalja, tudja, hogy elég bármikor rágondolni a későbbiekben is, és fel tudja vele venni a kapcsolatot. Ez nagyon megnyugtató és sokan tapasztalták, hogy nehéz helyzetekben odaátról is tudnak segíteni.

Az elhunyt lelke sokszor zörejekkel jelez, megmagyarázhatatlan dolgok történnek pl.: leesik a bögre a polcról stb. Az állatok viselkedése is furcsa lehet pl.: madarak szokatlan hangot adnak vagy közel repülnek, kutyák vonyítanak stb. Az is sűrűn előfordul, hogy a gyászolók álmukban találkoznak az elhunyt emberrel. Sokan tapasztalták azt is, hogy elektromos berendezések elromlanak és szokatlan dolgok történnek pl.: a riasztó bekapcsol magától stb. Ha a halott lelke nyugodtan el tud menni és a hozzátartozók békében elengedik őt, akkor a csend elfogadást, megnyugvást üzen.

Népszokások az otthonunkban a halál és a gyász időszakában
Mivel manapság szinte tabutémának számít a halál, a gyász, kezdenek feledésbe merülni azok a szokások, rítusok, amelyek megkönnyítik az elengedést mind a haldokló, a távozó lélek, mind az itt maradók részéről. Ezért érdemes feleleveníteni azokat a népi szokásokat, amelyeket még nagymamáink korában alkalmaztak és ma is segíthetnek.

01.jpg
A halál beálltakor az otthonokban ki szokták nyitni az ablakokat, hogy a halott ember lelke szabadon távozhasson. Az órákat meg szokták állítani a temetés időpontjáig, ezzel is jelképezve azt, hogy a halott ember számára „utolsót ütött az óra” és most egy átmeneti állapotban van. A temetés után újra elindítják az órákat, ezzel is erősítve azt a fájdalmas tényt, hogy az élet megy tovább… Találkoztam egy ápolónővel, aki beszámolt arról, hogy az intenzív osztályon nagyon sokszor tapasztalták azt, hogy éppen akkor állt meg az óra, amikor valaki meghalt.

Nehogy a halott lelke visszajárjon…
A tükör is különleges tárgy, mivel dimenziókapu, őseink is azt tartották, hogy a másvilágot jelképezi. Sok helyen még ma is letakarják a tükröket, nehogy a halott lelke visszajárjon, és az a hiedelem is gyakori, hogyha gonosz a halott lelke, magával viheti azt, aki belenéz. A halott embert lemosdatták (rituálisan megtisztították a földi bűnöktől), átöltöztették, majd a virrasztás után lábával az ajtó felé vitték ki a házból (az udvarból is, nehogy a halott lelke visszajárjon). A virrasztás, a halottsiratás sok helyen még ma is élő hagyomány, bár már nem otthon, hanem a temető halottasházában szokták ezt megtenni. Ez nemcsak a halott lelkének tesz jót, hanem az itt maradt családtagokat is segíti azzal, hogy a fájdalmat mélyen átélik (nem fojtják el), kisírják magukból. A temetés után a halotti tor az ún. búcsúlakoma volt, ahol még megterítenek a halott embernek.

Hogyan tudjuk segíteni az elengedést térrendezéssel?
Amikor egy ember meghal és itthagy minden tárgyat, nem kis munka elpakolni, szétválogatni, túladni az örökségen. Ez tehát nem megy egyik napról a másikra, ez egy folyamat, ahogy a gyász is az. A mai világban mindent gyorsan szeretne ez ember elintézni, de az érzéseket nem lehet siettetni. Arra hivatkoznak az emberek, hogy nincs idejük a gyászra, saját magukra, pedig az elfojtás sokszor súlyos bajokat okozhat. A gyász időszaka változó, elterjedt a hat hetes, de az egy éves gyász is. Azzal vonják párhuzamba, hogy a test mennyi idő alatt porlad el a földben. A rövid gyász időszaka negyven nap, ez idő alatt a halott gyakran jelentkezhet az élők környezetében. Ha párhuzamba állítjuk a térrendezést a gyász időszakával, akkor az egy éves időszak az, aminek leteltéig át kell válogatni, túl kell adni az elhunyt ember holmiján. A temetésig nem illik hozzányúlni a tárgyakhoz, mivel addig „itt van velünk a tulajdonosa”. A legjobb megoldás, ha a használható tárgyakat, ruhákat elajándékozzuk a rászorulóknak.

A legjobb az lenne, ha ez nem okozna gondot és könnyen túladnánk az elhunyt dolgain. Az természetes, ha az ember megtart néhány kedves tárgyat, emléket, amit olykor elővesz és szeretettel emlékezik. A másik eset sajnos jellemzőbb, hogy a gyászév letelte után sem tudja elengedni szeretteit. Mivel az emberben játszódó lelki folyamatokat tükrözi a környezete, így ha nem sikerül egy év után sem rendezni az örökölt tárgyakat, akkor érdemes többet foglalkozni ezzel a dologgal, mert elakadt a feldolgozás.

02.jpg
„Három éve halt meg édesanyám, azóta minden ugyanúgy van a házában, semmit nem mozdítottunk el a helyéről”
– már a gondolattól is elsírta magát egy asszony, amikor szóba jött, hogy érdemes lenne kipakolni az édesanya elhagyott lakását, ami már három éve áll ugyanúgy. A pszichológusok szerint a gyász normál ideje akár 2 évig is elhúzódhat, ha nincsen előgyász.

Találkoztam olyan esettel, ahol a család konyhájában a papa kabátja a fogason lógott évekkel a halála után is (nem használta senki) úgy, ahogy ő otthagyta annak idején.

Ha nem változtatunk és minden ugyanúgy van, akkor próbáljuk megállítani az időt, de ez persze nem lehetséges. Nem akarunk tudomást venni arról, hogy itt az anyag világában már nincs velünk a szerettünk, pedig csak elég, ha gondolunk rá. Azzal, hogy a tárgyakat nem mozdítjuk, azt hisszük, hogy megtarthatjuk őt magunknak a jövőben. Ez téves elképzelés, hiszen az élet megy tovább. Egy fiatal hölgy mesélte, hogy nagyon erős volt a kapcsolata az édesapjával és több éve már, hogy meghalt, de a szobája érintetlenül ugyanúgy van. A lány szívesen tölt el időt ebben a helyiségben és megfogja azokat a tárgyakat, amiket utoljára édesapja fogott.

Az elengedéssel az emberek nagy részének problémája van. A mai materiális szemléletű világban az ember mindent az anyaggal azonosít. Birtokolni szeretne nemcsak tárgyakat, hanem a másik embert is tulajdonának tekinti. Hagyni kell elmenni, mert neki már máshol van dolga.

Urna a házban
Ma egyre nagyobb a divatja annak, hogy a hamvasztás után a test maradványait egy urnában helyezik el. Ezt az urnát sokan hazaviszik és egy vitrines szekrényben vagy éppen egy falfülkében elhelyezik saját otthonukban. Ebben az esetben nem történt meg az elengedés és azzal, hogy az ember birtokolja, saját otthonában tárolja a hamvakat, nem adja vissza az örök körforgásba. Sokan azt mondják erre, hogy nem oda való. Az élettérbe egy halott energia kerül, ami visszahúz a múltba, tehát nem tudunk a jelennek élni. Ha valaki mégis nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy otthonába vigye az urnát, akkor tegye az élettér északi részére. A magyar térrendezés szerint ugyanis ehhez a részhez tartozik a halál.

Pszichológusok szerint a gyászmunka fontos része, hogy részt vegyünk a temetésen, ahol szembe kell nézni a megváltozhatatlannal, tudomásul kell venni, hogy valóban elment a szerettünk. Manapság távol kerül az ember ettől a természetes folyamattól, aminek jobb, ha részese, mert hozzátartozóink gyakran nem otthon halnak meg.

A fenti sorokat gondolatébresztőnek szántam egy olyan témában, ami előbb-utóbb mindenki életében felmerül. Beszéljünk róla, mert együtt könnyebb lesz.

Németné Wéber Gabriella
 

annamária76

Állandó Tag
Állandó Tag
Hozzá nem értő ember is képes a környezetét úgy alakítani hogy a legtöbbet hozza ki az otthonából? Miben tud segíteni a családi kapcsolatokon, az egészségben stb.?
 

Eperfa

Kitiltott (BANned)
Kedves Gabi!
Nagyon örülök ennek a fórumnak, most találtam rá.Érdekel a feng shui, néhány dolgot próbáltam megvalósítani. De mindig úgy éreztem, hogy magyar embernek magyar dolgok valók. (Pl. az élelmiszer ami itt terem nálunk, a mi éghajlatunkon, az tud legjobban beépülni a szervezetünkbe és hasznosulni)
Nagyon elgondolkodtató, amit az óráról írtál. Nálunk a lakásban egyetlen egy falióra sincs. Videón, magnón van digitális óra, de hagyományos óra és falióra nincs a lakásban. Lehet, hogy ezért akadtunk el bizonyos dolgokban? Ezen gondolkodom most.
Szeretném megkérdezni, hogy a magyar térrendezés szerint milyen területek vannak és melyik hol található a lakásban? Lehet, hogy már szerepel a fórumban, akkor bocs, ha nem voltam figyelmes.
Válaszodat előre is köszönöm!
Szép napot!
Anasztázia


A fenti hozzászólásban kiemeltem a lényeget. Nagyon pontosan fején találta a szöget.
A Feng-Shui kínai, távolkeleti hagyomány, így természetesen ott működik. Mi Magyarok vagyunk, és nekünk is van hagyományunk, ami nekünk működik. Ezt írta le színia a könyveiben nagyon szépen. www.szinia.hu
Nem látom értelmét, hogy a két hagyomány elemeit keverjük, mert abból csak káosz lesz. A magyar hagyományban is meg van a ház tájolása (pont ellentétes a kínaival) és meg van a beosztása, de a kínaitól eltérően nincs gazdagság, siker, egészség,.. stb sarkok, hanem minden házban volt házioltár, ami harmonizálja és védi az egész házat. Gyönyörű népművészeti motívumaink vannak, melyekben benne van az összes Magyar szimbólum. Bármit teszünk be a lakásunkba az jó nekünk. Régen a magyar gyártmányú férfi ingeken egy pici tulipán volt hímezve. Ez a pici jelkép már tökéletesen működik. A világ legősibb tudásának az őrzői vagyunk, hát őrizzük ezt a tudást, a hagyományainkat, jelképeinket, népműveszetünket, dalainkat, táncainkat, ételeinket, mert kincs. Minden népnek meg van a kultúrája és hagyománya és az jó neki, ott az ő hazájában. Nekünk a miénk jó! Valamiért a Magyar ember elvesztette a hitét, hazaszeretetét, önértékelését. Valamiért azt hiszi, hogy ami külföldi az jobb! Persze van ilyen is, de csak nézzük meg, hogy mennyi tudást, találmányt adtunk és ma is folyamatosan adunk a világnak. Már a Sumérok is úgy hívát a Magyarokat, hogy a TUDÁS NÉPE. És ez ma is így van, legyünk büszkék magunkra, nyelvünkre, hagyományainkra, és hazánkra. Külföldi tankönyvekben a két világháború közötti időben élt legnagyobb tudósok csoportját úgy hívják, hogy a Budapesti tizenkettek, mert a világ akkori legnagyobb 12 tudósából 10 magyar volt.
A Magyar embrnek a magyar hagyomány, a magyar élelmiszer, a magyar víz, a magyar bor, a magyar levegő és a magyar barátság és összefogás kell, mert ez éltet minket.
Legyen újra egészséges Magyarság tudatunk. Mi nem vagyunk kevesebbek mint más népek, csak másak vagyunk, Magyarok.
 

Natuka

Állandó Tag
Állandó Tag
Milyen a szingli nők lakása? 2010. november 18. 06:07
- Németné Wéber Gabriella,
spacer.gif

Olvassunk a szimbólumok üzenetéből! Min érdemes változtatni, ha egy nő szeretne kilépni ebből a helyzetből? A szingli nők általában tudatosan vállalják az egyedüllétet a függetlenségért és a karrierért cserébe. Tehát ez nem ugyanaz az állapot, mintha valaki hiányát érzi egy kapcsolatnak és a magányt hiányállapotként éli meg. Bár az ember társas lény és egy nő igazán a családban tud kiteljesedni.

Jelek a szingli nők lakásában
A magányos nők lakásában általában nincsenek növények vagy ha vannak is, jellemzően nem éppen életerősek. Ez arra utal, hogy nehezükre esik gondoskodni, folyamatosan táplálni valamit. A növények a fa elemet képviselik, azaz folyamatos növekedésükkel szimbolizálják azt, hogy van–e változás az életünkben vagy egyhelyben toporgunk. Száraz virágokat annál inkább találhatunk, ám ezek nem pótolhatják az igazi növényeket. Ezek a virágok már nem tartalmaznak vizet, nincs bennük élet. Éppen az érzelmeket jelképező nedvesség, víz hiányzik.

A régi világban az eladósorban lévő lányok feladata volt a virágoskert gondozása, rendben tartása. Aki gondozott már kertet, tudja, hogy nem kis munka és folyamatos odafigyelést igényel az öntözés, gazolás stb. A virágok a női lélek finomságát, gyönyörűségét jelenítik meg. A legfontosabb női értékek: a táplálás, odaadás energiáit serkenthetjük azzal, hogy növényeket gondozunk.

01.jpg

Árulkodó virágok

Szingli lányoknál tapasztaltam, hogy szívesen tartanak otthonukban szúrós, hegyes levelű növényeket. Ez utalhat egy önvédelmi mechanizmusra, arra a keménységre, amellyel egyes élethelyzetekben reagálnak. Ilyenkor a lágy, érzékeny női lelket palástolják egy kemény határozott álarccal, továbbá a megközelíthetetlenséget sugározzák.
Ha szeretnék a lelkük mélyén alvó nőt felébreszteni, érdemes elhelyezni otthonukban néhány virágzó növényt pl.: orchideát. Amennyiben képeket tesznek ki a falra virágokról, lehetőleg kerüljék a nap formájú virágokat, mert ezek a férfi energiákat erősítik. A kehely formájú virágok viszont igazi női szimbólumok.

Se kutyája, se macskája…- szól a mondás. A szingli nőknek általában nincsenek kisállataik, pedig nagyon jó hatással lehetnek gazdájuk lelki, érzelmi életére. Már a tudat is boldoggá teszi az embert, hogy van, aki várja őt otthon. Azok a magányos emberek, akik otthonukban kisállatokat tartanak, kevésbé blokkolják érzelmeiket. Alkalmazkodóképességük is fejlett, hiszen a háziállatok szükségleteit és saját igényeiket össze kell csiszolni. Gondoskodásukat, szeretetüket ki tudják mutatni.

Család vagy karrier?
A legtöbb nő életében felmerül ez a kérdés. A szinglikre jellemző, hogy a nap nagy részét munkahelyükön töltik, azaz a karrier számukra egyenlő az önmegvalósítással. Sokszor hazaviszik munkájukat, de az is előfordul, hogy otthon dolgoznak. Így a dolgozóasztal általában központi helyre kerül az otthonukban. Mivel félnek a kudarcoktól, kerülik azokat a helyzeteket, ahol kiszolgáltatottnak érzik magukat. Ilyen lehet egy érzelmi kapcsolat, az anya-gyermek kapcsolatról nem is beszélve.

Mosni, főzni, takarítani…
A legfontosabb, hogy minél kevesebb időt vegyenek el a szabadidejéből ezek a tevékenységek. Ezért a legmodernebb háztartási gépek általában nem hiányoznak otthonából. Sok egyedülálló ember válik rendmániássá, ami akár annyira elfajulhat, hogy nem szívesen lát otthonában senkit, nehogy bárki megzavarja saját világát. Ez a túlzott merev rend pl.: egy nyitott újság, egy díszpárna kupac, egy félig égett gyertya is utal arra, hogy életében fontos a rend, a pontos időbeosztás, a szabályok, az irányíthatóság.

Amilyen a konyha, olyan a nő
A magyar térrendezés szerint a konyha a nő helye a lakásban, így ha nem használjuk, az azt jelenti, hogy nem tudunk kiteljesedni nőiességünkben. Az étel a szeretet anyagba öntött formája, ezért nagyon nem mindegy, hogy a gyorsétteremben készítik vagy otthon szeretettel. A konyha általában a legkisebb helyiség a magányos nők lakásában.

Amitől úgy érzik nincsenek egyedül…

02.jpg


Az egyedül élő emberek lakásában a csönd olykor rémisztő lehet, mert gondolkodásra késztet és arra, hogy szembenézzünk önmagunkkal, életünk alakulásával. Éppen ezért a tévé, a rádió, az internet és a telefon általában központi helyre kerülnek és mindig szól valami. A valódi, mély emberi kapcsolatok hiányában mégsem érzi magát egyedül és itt is a kontrollálhatóság fontos – sokan csak akkor keresik a kapcsolatokat, amikor nekik szükségük van rá.

Modern, hideg, rideg…
A szingli nők otthonát sokszor nem érezzük meghittnek, otthonosnak. Hiányzik a melegség, a szeretet. Mivel általában keveset tartózkodnak otthonukban, nincs lehetőségük „belakni” a lakást, ami könnyen élettelen marad. Az alábbi képen meleg fények, ágytakaró, faliszőnyeg, párnák teszik hangulatosság, békéssé a szobát.

Azoknak, akik változtatni szeretnének életükön, érdemes átgondolni a fentieket és eszerint alakítani otthonukat. A szingli életforma igazán fiatalkorban elterjedt, később, 40 felett már másképpen éli meg az ember az egyedüllétet. Ahhoz, hogy időskorunkban is tartalmas, szép életet éljünk, szükségünk van emberi kapcsolatokra, érzelmi kötődésre.

Németné Wéber Gabriella
 

Németné W. Gabi

Állandó Tag
Állandó Tag
Terasz titkok - A teraszokról egy kicsit másképp…


Miért szeret az ember annyira a teraszokon lenni? Mit árul el rólunk a teraszunk? Mennyire vagyunk nyitottak a külvilág felé? Van- e ill. mekkora a szereplési vágyunk? Természetesség vagy mesterkéltség jellemzi a viselkedésünket? – ezekre a kérdésekre választ kapunk a következő cikkből.

A terasz, a régi parasztházak tornácainak mai változata. A terasz összeköti a kinti és a benti világot. Nagyon jó hatású ez az átmenet, mert az ember lelkét felkészíti a váltásra. Valódi összekötő kapocs akkor, amikor a teraszról a szabadba tud az ember kimenni, ez a kertkapcsolatos házak előnye. A gyakrabban elterjedt változata a mai építkezési szokások mellett a lakásból nyíló erkély, ami meghosszabbítja a sokszor szűk lakások alapterületét. Lehetőséget ad arra, hogy az ember a saját életterében kimenjen a szabad levegőre, még akkor is, ha nincs saját kertje. A régi világban ezt a köztes területet főként munkára, tárolásra használták, manapság a pihenés, szórakozás egyik kedvelt színtere lett.

Kilátás a lakásból a teraszra, erkélyre

Szabad kezet kap az ember annak tekintetében, hogy mire lát rá a lakásból, mivel maga rendezi be ezt a területet. Hihetetlen módon fel tudja dobni a látképet egy virágos terasz balkonládákba ültetett növényekkel, felakasztott futó virágokkal. Akár egy panellakásban olyan érzésünk lehet, mintha egy természeti környezetben lennénk, mert a szemközti szürke panelház helyett színes virágokra láthatunk rá bentről.

Kilátás a teraszról, erkélyről

A ház a magyar térrendezés szerint analógiában van az emberrel. Tehát minden érzésünk, gondolatunk kivetül a tárgyi környezetbe. Éppen ezért érdekes megvizsgálni a teraszokat ilyen szempontból, hogy hogyan illeszkedik a környezetbe és mire látunk rá erről a helyről. A terasz elhelyezkedéséből következtethetünk arra, hogy milyen a viszonyulásunk a többi emberhez. Ha például a teraszunk egy domboldal tetején van és egy településre, azaz sok-sok házra (emberre) nézünk le, akkor ez az elhelyezkedés utalhat felsőbbrendűség érzésre. Viszont ugyanez a jel megmutathatja azt is, hogy rálátásunk van a világra, széles a látókörünk, könnyen átlátjuk az összefüggéseket és fejlett az empátiás készségünk, könnyen beleérezzük magunkat más emberek életébe.

Rejtőzködés vagy inkább szereplési vágy - Nyitott vagy zárt a terasz?

Az erkélyek, teraszok hasonlatosak lehetnek az egykori dísztribünökhöz, ahonnan a nyilvános események, ünnepségek alkalmával a királyi család és a felsőbb réteg nézhette végig az eseményt. Ebben az esetben az emberek felnéztek a királyra, aki lenézett az alattvalókra. Ebben egyfajta távolságtartás ismerhető fel, azaz „egy térben vagyunk, de mégsem ugyanott”.

Színésznők ill. táncosnők lakásában tapasztaltam, hogy az életterükhöz nagy terasz ill. erkély tartozott és ez a terület volt a kedvenc tartózkodási helyük az otthonukban. A szereplési vágy megmutatkozhat ilyenformán is.

Azok az emberek, akik visszavonultabban élnek és nem fontos számukra a nyilvánosság, a szereplés, a zártabb teraszokat kedvelik. Sok esetben a ház hátsó kertjéhez csatlakozik a teraszuk vagy a nagyobb fák takarásában nem láthatók mások által.

Elbújni a világ elől vagy éppen kiülni mindenki szeme elé? Sok terasz kialakításánál megfigyelhető a tulajdonosoknak az a hozzáállása, hogy ők látni szeretnének mindent és mindenkit, de őket lehetőleg ne lássa senki. Sokan választják a terasz, veranda borostyánnal, vadszőlővel való befuttatását, ami nemcsak díszíti, hanem kellemesebbé, hangulatosabbá, intimebbé teszi ezt a teret. Azokat az erkélyeket, aminek egy vagy két oldala tömör fallal határolt loggiának hívjuk. A falak által szűkül a tér, viszont védettebb érzést ad.

Természetesség vagy mesterkéltség

Amikor a terasz berendezése természetes és éppen annyi növény és bútor van, ami az adott hely méreteihez képest megfelelő, akkor az arra utalhat, hogy a tulajdonosok természetesen viselkednek a külvilág felé. Nem szeretnének többet adni a külvilágnak, mint ami valóban jön a lelkükből. Érdemes megvizsgálni azt is, hogy a kint és a bent mennyire van összhangban. Érdekes kontraszt lehet, ha pl.: a terasz teli van virágokkal, míg a lakásban bent nincsenek élő növények. Ez arra utaló jel lehet, hogy a lakás tulajdonosának a külsőségek számítanak inkább és szeretné többnek látszani, mint aki valójában. A valódi megújulás hiányzik az életéből, viszont a külsőségek, a szerepjátszás nagyon fontos lehet.

Terasz kialakítása a magyar térrendezés elvei szerint

A teraszokkal, erkélyekkel kapcsolatban is érdemes megtalálni a középutat, amiben a Magyar Térrendezés szerint a mértékletesség és a természetesség elveinek betartása segíthetnek. Minden embernek mások az igényei, amit láthatunk abból is, ha pl.: megnézzük a teraszok, erkélyek ill. azok használati módjának sokféleségét. Vannak olyan emberek, akik konyhaként használják, vannak akik beépítik télikertnek, vannak akinek nagyobb a terasza, mint a lakása és még sorolhatnám az egyéni megoldásokat. Abban viszont mindenki megegyezik, hogy a harmónia akkor tud megvalósulni ebben a térben is, ha a terasz berendezésénél minél több természetes anyagot használunk. A fonott kosár ülőgarnitúrák vagy a fa asztalok, székek, padok kiváló kiegészítők. Az élő növények elengedhetetlen kellékei a teraszoknak. Nem utolsó sorban figyeljünk oda a rendre, mert pihenni, feltöltődni igazán csak rendezett körülmények között tud az ember.

Németné Wéber Gabriella
 

yeti108

Állandó Tag
Állandó Tag
A magyar térrendezés segíthet halottaink elengedésében

spacer.gif

A mai kor embere az örömöt, a boldogságot keresi, nem nagyon tud mit kezdeni az elmúlással, a szenvedéssel, a fájdalommal, a halállal. Pedig az élet akkor teljes, ha nemcsak a napos oldalát vesszük észre, mert az olyan természetes folyamatok, mint például az öregedés, megállíthatatlanok, még akkor is, ha nem kívánunk tudomást venni róla.

Ahogy az egész világ egyre gépiesebb, így a személytelen, sokszor lélektelen világban ma már kevesen találkozunk a halállal, a legtöbben nem vagyunk jelen személyesen, amikor valaki a környezetünkben meghal. Sok ember hal meg kórházakban, ahol gyökereitől, biztonságérzetétől megfosztva sokszor családtagjai nélkül távozik az élők sorából. Mégis ott van a halál a mindennapjainkban, elég ha bekapcsoljuk a TV-t néhány órára. A filmekben az emberek sokszor úgy halnak meg, mintha egy felállított dominó eldőlő darabjai lennének, erőszakos, tehát nem természetes halállal. Vigyázzunk, mert téves képet kap az ember (főleg a gyerekekre van rossz hatással) egy olyan halálról, ahol nincsenek valódi emberi érzések.

03.jpg


Különös jelek otthon a halál időpontjában és a halál utáni napokban

Egy Svédországban élő magyar hölgy mesélte, hogy amikor nagynénje meghalt, nem tartózkodott Magyarországon, de akkor éjszaka éppen abban az időpontban felébredt és érezte, hogy mi történt. Mivel abban az időben még nem lehetett könnyen telefonálni, előre be kellett jelenteni és várni kellett rá. Amikor sikerült elérni a családtagokat, megdöbbentek, hogy ő honnan tudta, hogy baj van. A halottak lelke sokszor elmegy elbúcsúzni és ilyenkor az ember érzi, hogy valóban ott van vele az elhunyt. Aki ezt megtapasztalja, tudja, hogy elég bármikor rágondolni a későbbiekben is, és fel tudja vele venni a kapcsolatot. Ez nagyon megnyugtató és sokan tapasztalták, hogy nehéz helyzetekben odaátról is tudnak segíteni.

Az elhunyt lelke sokszor zörejekkel jelez, megmagyarázhatatlan dolgok történnek pl.: leesik a bögre a polcról stb. Az állatok viselkedése is furcsa lehet pl.: madarak szokatlan hangot adnak vagy közel repülnek, kutyák vonyítanak stb. Az is sűrűn előfordul, hogy a gyászolók álmukban találkoznak az elhunyt emberrel. Sokan tapasztalták azt is, hogy elektromos berendezések elromlanak és szokatlan dolgok történnek pl.: a riasztó bekapcsol magától stb. Ha a halott lelke nyugodtan el tud menni és a hozzátartozók békében elengedik őt, akkor a csend elfogadást, megnyugvást üzen.

Népszokások az otthonunkban a halál és a gyász időszakában
Mivel manapság szinte tabutémának számít a halál, a gyász, kezdenek feledésbe merülni azok a szokások, rítusok, amelyek megkönnyítik az elengedést mind a haldokló, a távozó lélek, mind az itt maradók részéről. Ezért érdemes feleleveníteni azokat a népi szokásokat, amelyeket még nagymamáink korában alkalmaztak és ma is segíthetnek.

01.jpg
A halál beálltakor az otthonokban ki szokták nyitni az ablakokat, hogy a halott ember lelke szabadon távozhasson. Az órákat meg szokták állítani a temetés időpontjáig, ezzel is jelképezve azt, hogy a halott ember számára „utolsót ütött az óra” és most egy átmeneti állapotban van. A temetés után újra elindítják az órákat, ezzel is erősítve azt a fájdalmas tényt, hogy az élet megy tovább… Találkoztam egy ápolónővel, aki beszámolt arról, hogy az intenzív osztályon nagyon sokszor tapasztalták azt, hogy éppen akkor állt meg az óra, amikor valaki meghalt.

Nehogy a halott lelke visszajárjon…
A tükör is különleges tárgy, mivel dimenziókapu, őseink is azt tartották, hogy a másvilágot jelképezi. Sok helyen még ma is letakarják a tükröket, nehogy a halott lelke visszajárjon, és az a hiedelem is gyakori, hogyha gonosz a halott lelke, magával viheti azt, aki belenéz. A halott embert lemosdatták (rituálisan megtisztították a földi bűnöktől), átöltöztették, majd a virrasztás után lábával az ajtó felé vitték ki a házból (az udvarból is, nehogy a halott lelke visszajárjon). A virrasztás, a halottsiratás sok helyen még ma is élő hagyomány, bár már nem otthon, hanem a temető halottasházában szokták ezt megtenni. Ez nemcsak a halott lelkének tesz jót, hanem az itt maradt családtagokat is segíti azzal, hogy a fájdalmat mélyen átélik (nem fojtják el), kisírják magukból. A temetés után a halotti tor az ún. búcsúlakoma volt, ahol még megterítenek a halott embernek.

Hogyan tudjuk segíteni az elengedést térrendezéssel?
Amikor egy ember meghal és itthagy minden tárgyat, nem kis munka elpakolni, szétválogatni, túladni az örökségen. Ez tehát nem megy egyik napról a másikra, ez egy folyamat, ahogy a gyász is az. A mai világban mindent gyorsan szeretne ez ember elintézni, de az érzéseket nem lehet siettetni. Arra hivatkoznak az emberek, hogy nincs idejük a gyászra, saját magukra, pedig az elfojtás sokszor súlyos bajokat okozhat. A gyász időszaka változó, elterjedt a hat hetes, de az egy éves gyász is. Azzal vonják párhuzamba, hogy a test mennyi idő alatt porlad el a földben. A rövid gyász időszaka negyven nap, ez idő alatt a halott gyakran jelentkezhet az élők környezetében. Ha párhuzamba állítjuk a térrendezést a gyász időszakával, akkor az egy éves időszak az, aminek leteltéig át kell válogatni, túl kell adni az elhunyt ember holmiján. A temetésig nem illik hozzányúlni a tárgyakhoz, mivel addig „itt van velünk a tulajdonosa”. A legjobb megoldás, ha a használható tárgyakat, ruhákat elajándékozzuk a rászorulóknak.

A legjobb az lenne, ha ez nem okozna gondot és könnyen túladnánk az elhunyt dolgain. Az természetes, ha az ember megtart néhány kedves tárgyat, emléket, amit olykor elővesz és szeretettel emlékezik. A másik eset sajnos jellemzőbb, hogy a gyászév letelte után sem tudja elengedni szeretteit. Mivel az emberben játszódó lelki folyamatokat tükrözi a környezete, így ha nem sikerül egy év után sem rendezni az örökölt tárgyakat, akkor érdemes többet foglalkozni ezzel a dologgal, mert elakadt a feldolgozás.

02.jpg
„Három éve halt meg édesanyám, azóta minden ugyanúgy van a házában, semmit nem mozdítottunk el a helyéről”
– már a gondolattól is elsírta magát egy asszony, amikor szóba jött, hogy érdemes lenne kipakolni az édesanya elhagyott lakását, ami már három éve áll ugyanúgy. A pszichológusok szerint a gyász normál ideje akár 2 évig is elhúzódhat, ha nincsen előgyász.

Találkoztam olyan esettel, ahol a család konyhájában a papa kabátja a fogason lógott évekkel a halála után is (nem használta senki) úgy, ahogy ő otthagyta annak idején.

Ha nem változtatunk és minden ugyanúgy van, akkor próbáljuk megállítani az időt, de ez persze nem lehetséges. Nem akarunk tudomást venni arról, hogy itt az anyag világában már nincs velünk a szerettünk, pedig csak elég, ha gondolunk rá. Azzal, hogy a tárgyakat nem mozdítjuk, azt hisszük, hogy megtarthatjuk őt magunknak a jövőben. Ez téves elképzelés, hiszen az élet megy tovább. Egy fiatal hölgy mesélte, hogy nagyon erős volt a kapcsolata az édesapjával és több éve már, hogy meghalt, de a szobája érintetlenül ugyanúgy van. A lány szívesen tölt el időt ebben a helyiségben és megfogja azokat a tárgyakat, amiket utoljára édesapja fogott.

Az elengedéssel az emberek nagy részének problémája van. A mai materiális szemléletű világban az ember mindent az anyaggal azonosít. Birtokolni szeretne nemcsak tárgyakat, hanem a másik embert is tulajdonának tekinti. Hagyni kell elmenni, mert neki már máshol van dolga.

Urna a házban
Ma egyre nagyobb a divatja annak, hogy a hamvasztás után a test maradványait egy urnában helyezik el. Ezt az urnát sokan hazaviszik és egy vitrines szekrényben vagy éppen egy falfülkében elhelyezik saját otthonukban. Ebben az esetben nem történt meg az elengedés és azzal, hogy az ember birtokolja, saját otthonában tárolja a hamvakat, nem adja vissza az örök körforgásba. Sokan azt mondják erre, hogy nem oda való. Az élettérbe egy halott energia kerül, ami visszahúz a múltba, tehát nem tudunk a jelennek élni. Ha valaki mégis nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy otthonába vigye az urnát, akkor tegye az élettér északi részére. A magyar térrendezés szerint ugyanis ehhez a részhez tartozik a halál.

Pszichológusok szerint a gyászmunka fontos része, hogy részt vegyünk a temetésen, ahol szembe kell nézni a megváltozhatatlannal, tudomásul kell venni, hogy valóban elment a szerettünk. Manapság távol kerül az ember ettől a természetes folyamattól, aminek jobb, ha részese, mert hozzátartozóink gyakran nem otthon halnak meg.

A fenti sorokat gondolatébresztőnek szántam egy olyan témában, ami előbb-utóbb mindenki életében felmerül. Beszéljünk róla, mert együtt könnyebb lesz.

Németné Wéber Gabriella


Én is ismerek olyat, aki két év óta minden nap kimegy virágot vinni a baleset színhelyére, ahol meghalt valakije.....nem hinném, hogy ez már egészséges....
 

CuteRiana

Állandó Tag
Állandó Tag
A feng shui szerint érdemes különböző eszközöket elhelyezni otthonunkban, ha nem megfelelő az egyes területek energiaszintje. Serkenthetjük az energiákat pl.: kristályokkal, hangforrásokkal, fényekkel, tükrökkel stb. A magyar térrendezés elvei szerint nincsen szükség az otthonunkban dísztárgyakra, őseink azokat a tárgyakat díszítették, amiket használtak is. Pl.: tányérok, sótartó stb. Az egyes berendezési tárgyak (székek, ládák, terítők stb.) díszítése őseink spirituális beállítottságát, világnézetét közvetítette. Nem véletlenül került például a tulipánosládára (mint női bútordarabra) a tulipán motívum, ami a nőiességet szimbolizálta. A népművészetben hagyományozódott jelképek a magyarság feladatához kapcsolhatók. Közvetítik számunkra azokat az információkat, amelyek segítenek feladatunk teljesítésében itt a Kárpát medencében. Magyarország a szívcsakra országa, ezért nekünk magyaroknak a feltétel nélküli odaadó szeretet gyakorlása a legfőbb feladatunk. A lakás középső része szimbolizálja az ember lelkét, szívét, éppen ezért került ide a magyar házakban a tűz elem hordozójaként a kemence, cserépkályha.


Dióhéjban bemutattunk néhány szempontot a kínai és a magyar térrendezés azonosságairól és különbségeiről.

Németné Wéber Gabriella[/QUOTE]


Őszentsége a Dalai láma nem erősítette ezt meg, szóval nem kéne ezt a szívcsakrás dolgot ennyire erőltetni. Maradjunk annyiban hogy vannak jó kis energiáink, helyeink, de nem a szívcsakra országa, bár sokan nyilván ezt szeretnék :)
 

yeti108

Állandó Tag
Állandó Tag
Én is hallottam, amikor a DL. azt mondta, hogy ez a szívcsakrás dolog csak a magyarok egós dolga.
 
Oldal tetejére