Mit olvastál utoljára ?

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

kaliban

Állandó Tag
Állandó Tag
Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak
A világ egyetlen öt (6) részes trilógiája.

1. Douglas Adams - Galaxis útikalauz stopposoknak
2. Douglas Adams - Vendéglő A Világ Végén
3. Douglas Adams - Az élet, a világmindenség meg minden
4. Douglas Adams - Viszlát, és kösz a halakat!
5. Douglas Adams - Jobbára ártalmatlan
-------------------------------------------------------------------------------------
Douglas Noel Adams a Galaxis Útikalauznak, a világ egyetlen ötrészes trilógiájának szerzője 2001. május 11-én távozott közülünk.
Eoin Colfer Adams jegyzeteit felhasználva megírta a Galaxis Útikalauz-trilógia hatodik kötetét.
-------------------------------------------------------------------------------------
6. Eoin Colfer - Ja, és még valami...
 

Mioma

Állandó Tag
Állandó Tag
Az emberi faj rejtélyes eredete

Az intelligens tervezést boncolgatja, s próbál régészeti bizonyítékokat felmutatni igaza mellett.
 

hogyhogy

Állandó Tag
Állandó Tag
Csak a tartalmával ismerkedhettem meg ezidáig...
Fejes Pál: Mit írtak az ősmagyarokról 46000 évvel ezelött ? ...című művéről van szó.
Szeretném elolvasni az egész könyvet, de egyenlőre nem sikerült rálelnem sehol E-book formában.
Talán itt,valaki tudna tanácsot adni , hol és hogyan(?) :)
 

hannula

Állandó Tag
Állandó Tag
Douglas Noel Adams a Galaxis Útikalauznak, a világ egyetlen ötrészes trilógiájának szerzője 2001. május 11-én távozott közülünk.
Eoin Colfer Adams jegyzeteit felhasználva megírta a Galaxis Útikalauz-trilógia hatodik kötetét.

Douglas Adams pótolhatatlan, a szememben talán a legnagyobb.
Hogy lehet hozzájutni a 6. kötethez? :shock:
 

Nobilissima

Állandó Tag
Állandó Tag
Karen Essex: Leonardo Hattyúi A köny történelmi korrajz Ludovico Sforza milánói udvarából,ahol a mester évekig dolgozott.
A történet mesélője egy testvérpár Beatrice és Isabella Estes, Beatrice Ludovico felesége, Isabella Mantova őrgrófnéja. A töténet jó és nagyon jól van megírva. Történelem, és a nagy művek megszületésének története.
 

Nobilissima

Állandó Tag
Állandó Tag
Jelenleg Charles Dickens: Örökösök című könyvét olvasom, és meglepően jónak találom. Mondjuk én szeretem Dickenst. Hihetetlen a humora főleg az emberi hülyeség ábrázolásában. Ebben a könyvében a jótékonykodást állítja pellengérre. Korai nőmozgalmak és erőszakos jótékonykodás, az áldozatok akarata ellenére is. Avagy milyen jó lenne 200 Angol családot Afrikába telepíteni ( az 1870-es években), akik majd megtanítják a bennszülötteket zongoralábat faragni és ettől, majd jól fellendül a gazdaságuk. Persze nem ez a történet lényege, hanem egy évtizedek óta húzódó örökösödési per, de a mellékszálak is nagyon élvezetesek.
 

ixchel

Új tag
Azokat a sci-fi , fantasy írókat szeretem, akik összeszövik a történeteiket a mi közös kultúrkincsünkkel, nem felejtik el, hogy végső soron a ma emberének írnak: pl. Ray Bradbury
 

barman70

Állandó Tag
Állandó Tag
Gyerekkoromban szinte faltam a sci-fi-ket, az egyik kedvencem Isaac Asimov volt. Akkoriban monumentálisnak gondoltam, hogy rengeteg regénye között volt kapcsolat.
Most már nem tudom, hogy annyira tetszene-e, mindenesetre teszek egy próbát.
 

Pruntyi

Állandó Tag
Állandó Tag
Most olvastam ki Gerard Durrel, Családom és egyéb állatfajták c. konyvet. Nekem nagyon tetszett. Rendkivul vidam, jo hangulatu, kifejezetten feludito konyv. :)
 

prtiduj

Új tag
Philippa Gregory regényét, A másik Boleyn lány-t olvastam utoljára. Szeretem a történelmi ponyvát, de nem vagyok biztos benne, hogy ez a regény olyan jó, mint a híre.
 

Pa1adin

Állandó Tag
Állandó Tag
Michio Kaku: Párhuzamos világok

Eredetileg földrajztanár révén, mindig is vonzott a csillagászat. Annak is leginkább a kozmológia része, amely a világmindenség (univerzum) szerkezetével, létrejöttével foglalkozik. Így meglehetősen felcsigázva vettem kézbe Kaku könyvét. Ugyanis a a szerző korunk egyik legismertebb elméleti fizikusa, a téma avatott szakértője. Ráadásul nemcsak kiváló szakember, hanem jó tollú író, elismert ismeretterjesztő is.
A könyv érdekes, és izgalmas is. Kezdők számára is könnyen érthető módon írja le a húrelmélet születését. Érdekes betekintést ad a gondolatkísérletbe, miként is képzelünk el egy 11 dimenziós teret. :)
Mi a helyzet a párhuzamos univerzumokkal, vannak-e más világok.

Mindenkinek figyelmébe ajánlom.
 

Pa1adin

Állandó Tag
Állandó Tag
Donna Tartt: Titkos történet

Mindig vonzódtam az egyetemen, főiskolán játszódó történetekért. Talán azért, mert ha valamit igazán sajnálok, hogy kimaradt az életemből, az az igazi egyetemista/főiskolás feeling és minden, ami vele jár: kolesz (de inkább egy campus :)), bulik, pletykák, közös tanulás és a többi.

Amerikában járunk, egy kisebb vermonti egyetemen, ahol narrátorunk belecsöppen egy különös kis társaságba. Ógörögöt akar ugyanis tanulni, de az iskolában csak egy nagyon zárt, 5 fős kis társaság tanulja ezt a nyelvet. A tanáruk csak nagyon nehezen fogad új embert a csoportba, Richardnak mégis sikerül bekerülnie, mivel már korábban is foglalkozott ezzel a nyelvvel és valamiért személye meggyőzi a tanárt, a különc Juliant. Bekerül tehát a csoportba, amely nem mindennapi fiatalokból áll. 4 fiú és egy lány. A fiúk öltönyben, nyakkendőben járnak, jómódúak. Aztán van egy fiú-lány ikerpár, akik nagyon hasonlítanak egymásra. Az iskolán belül a csoport nem érintkezik szinte senkivel, állandóan együtt vannak és sokszor görögül beszélnek egymással, hogy mások ne értsék.

Aztán történik egy baleset, gyilkosság, ki tudja mi - valami szörnyűség, amit az elkövetők egy másik gyilkossággal próbálnak fedezni. Többet nem árulok el a történetről. Az az emberi tulajdonság kerül a középpontjába, amit oly sok helyen boncolgattak már: hogy meddig képes elmenni az ember, hogy mentse a bőrét, hogyan képes hidegvérű gyilkossá válni, és mennyire képes elviselni a lélek, az elme egy ilyen tettet....
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére