Mit olvastál utoljára ?

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

Julot

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok! Tudnátok nekem ajánlani történelmi kalandregényeket? Mint például Ken Follett Veszélyes gazdagság, Alattunk az óceán, Vagy az Évszázad trilógia első része?

Köszönöm!
 

versuccerai

Állandó Tag
Állandó Tag
Kurt Vonnegut és Boris Vian, ha vevő vagy a fekete humorra.
Chick Palahniuk, ha egy kis elvontságra vágysz.
Nagyon hosszú, de szerintem megéri: Elfújta a szél :D
Douglas Adams, egy kis derültség borús napokra.
 

versuccerai

Állandó Tag
Állandó Tag
G. Szabó Juditot ajánlom a magyarok közül elsősorban. most kaptam rá Mikszáth, Móricz és Jókai regényeire - félelmetesen élvezetesek, ha nem kötelezők :D
A Harry Potter megvan? :p
 
nekem norman mailertol a hoher dala a kedvenc konyvem,jopar eve olvastam eloszor es most ujraolvasom,de masodjara is fantasztikus! mindenkinek ajanlom hogy olvassa el!

meg a frei konyvek is nagyon jok.

jah es a millenium trilogia, stieg larssontol kiraly!!!!
 

emils

Állandó Tag
Állandó Tag
Anna Gavalda: Csak azt szeretném ha valaki várna rám valahol
novelláskötet, engem nagyon lekötött, konkrétan nem tudtam letenni
 

WhiteMagic

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

Az én ajánlásom:
A. J. Cronin: Réztábla a kapu alatt (1-2)
Ez a regény egyben egy kapcsolatról, egy karierről és egy életútról is szól.

Üdv, WM
 

györke

Állandó Tag
Állandó Tag
Robin Hobb: Az orgyilkos tanítvány
Szépen leírja egy fiú személyiségfejlődését, aki szerencséjére vagy inkább szerencsétlenségére a fedhetetlen Lovag fattyának született. Mit értékeltem benne? A visszaemlékezés formájába csomagolt önvallomásos történetmesélést, nem a technikát, hanem az egész őszinteségét. Jól megfér a fantasyvel a magány, a bizonytalanság beszámolója, a vágyé, hogy Fitz tartozni szeretne valahová (ez tehát ötös). Nem kell olyan sokszereplős külön mitológiával rendelkező világot várnunk, mint mondjuk Martin vagy Tolkien esetében – nem ez az erőssége. Többen méltatták előttem a fordítást, mivel nem olvastam az eredeti angolt, így az ítélet nem volna megalapozott, de tény, hogy az új kiadásban voltak értelmetlen mondtatok, ami kizökkent és feldühít. Az is tény, hogy türelmesen olvasni kell, hogy pontosan kiderüljön, mi az Ösztön, a Mesterség és persze nem kell összekeverni az orgyilkossággal egyiket sem. Nem éreztem mindehol következetesnek, ez kicsit levont az értékéből. Összességében azonban bátran ajánlom, vegyétek-vigyétek-kölcsönözzétek!
 

györke

Állandó Tag
Állandó Tag
Camilla Läckberg: A prédikátor
A skandinávoknak fekszik ez a műfaj (én Stieg Larsson Millenium trilógiája után kezdtem rákapni). A Jégkirálynőhöz képest itt kevésbé kerül reflektorfénybe Erica, mert éppen gyereket vár, így Patrik Hedström nyomoz kedves neje nélkül. Sikerül megint egy fjällbackai család szennyesét kiteregetni, ami csak úgy bűzlik a vallási fanatizmusból eredő beteg küldetéstudattól, szerelmi háromszögektől, tiltott viszonyoktól, ergo van itt mindenféle nyalánkság – és persze közben új részleteket kapunk Erica húgának, Annának a sorsáról is, mert a családon belüli erőszak is szervesen beépül ezekbe a könyvekbe. Talán egy kicsit nyúlós volt, és van egy-két olyan kifejezés benne, amit kb. nagyanyáink használtak utoljára (fordítás?), ezt tudnám negatívumként felhozni.
 

györke

Állandó Tag
Állandó Tag
Bartimaeus trilógia + Salamon Gyűrűje
Nekem tetszett, nem egyformán a 3 könyv, de határozottan érdemes elolvasni. A szamarkandi amulett és a Ptolemaiosz kapuja ügyesebb, a második rész lagymatagabbra sikerült. Itt is igaz az, hogy amitől egy regény jó lehet, azt egy fantasy is tudhatja (ezzel csak annyit akartam mondani, hogy ne legyünk finnyás sznobok).
Többen megjegyezték, nem értik, miért nem lett olyan sikeres (itthon), mint a Potter könyvek. Hasonló témakör, mégis mást nyújt, mint Rowling. A HP sorozat jobb a cselekmény kidolgozásában, viszont a szereplők statikusabbak, a jellemek erősebbek a Bartimaeus könyvekben. Izgalmasabb az elbeszélőtechnika is, jellemzően Bartimaeus és Nathaniel, illetve a második könyvtől Kitty szemszögéből látjuk az eseményeket, valamint párhuzamosan a múltban is kalandozunk. Kimondottan tetszett, hogy változnak a jellemek, Nathaniel érvényesülni akar és hibázik is, majd rádöbben erre, szóval, itt van abból a bizonyos jellemfejlődésből is, még ha kicsit direkten is jeleníti meg a szerző. Másik nagy erőssége az eredeti humora, Bartimaeus megjegyzései ütősek és gyakran igen találóak.
Összegezve: nagyon jól szórakoztam.

Salamon gyűrűje
Szerettem ezt a könyvet is. A trilógia előzménye (de teljesen külön álló történet), a felépítés, a stílus már ismerős. Bartimaeus ezúttal is megmondja a tutit. Tanulhatunk belőle olyanokat, mint hazaszeretet vagy önálló gondolkodás (szellemi szabadság, ha így jobban tetszik), mindezt egy mozgalmas, vicces regényben. Általános iskola felső tagozatában lehetne Jonathan Stroud az irodalmi anyag része, mondjuk a 40 éve változatlan (és a korosztálynak változatlanul olvashatatlan) Pál utcai fiúk vagy Légy jó mindhalálig helyett. Javaslom a Bartimaes könyveket a szülőknek, akik meg akarják szerettetni utódaikkal az olvasást, és persze azoknak, akik vonzódnak a műfajhoz és a magyar tanároknak (nekik mindenképp).
 

györke

Állandó Tag
Állandó Tag
Camilla Läckberg: Jéghercegnő
Ez egy jó krimi. Kicsit beteg, amolyan skandináv módra, de pont ezt szeretjük. Engem olyan momentumok idegesítettek inkább, mint miért csak a szuper írólánykának jut eszébe a helyszínen a telefon redial gombját megnyomni, a rendőröknek meg persze nem, vagy miért kell a főszereplő súlyproblémáit ecsetelni… biztos szükség volt erre, hogy hitelesebb legyen a figura? (Szerintem nem, és nem mellesleg ezzel nyilván bebukja a férfi olvasókat.) Viszont szépen összefésüli a szálakat a végére, tud meglepetést okozni, tehát bőven elég jó ahhoz, hogy kapjon egy esélyt a másik könyve is.
 

Eve_17

Új tag
A végzet ereklyéi

Cassandra Clare: Üvegváros
Tulajdonképpen 4 nap alatt behabzsoltam az első három könyvet (Csontváros, Hamuváros, Üvegváros), és most esedezek a 4.-ért, de még nem jártam sikerrel...Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki szereti a fantasy-történeteket. Magával ragad az egész, gazdag fantáziavilág, és hát ott van a romantika is.
 

Robodri

Új tag
könyvek

Sziasztok!

Én most kaptam párat, szép sorban felteszem őket, Ez egy sorozat első része, sajnos nincs időm elolvasni, de csak jót hallok róla.
Jó olvasást, idővel felteszem a többit is.
 

Lunantishee

Állandó Tag
Állandó Tag
Szép napot mindenkinek!! segítséget szeretnék kérni.. most fejeztem be Susan E. Phillips Angyalcsók, Mindent a szerelemért c. könyvét... nagyon tetszettek!!! pedig nem vagyok nagy romantikus könyvolvasó.. :) de ezek aranyosak voltak... próbáltam egy két másik könyvét is az írónőnek de azok nem voltak ennyire jók.. tudna valaki hasonló regényt ajánlani? nagyon megköszönném...
 

Alpesz

Állandó Tag
Állandó Tag
H.G.Wells- A láthatatlan ember Tetszett a könyv, mégis mintha valami hiányzott volna, vagy lehet, hogy én pozitívabb véget szántam volna neki.
 

Pruntyi

Állandó Tag
Állandó Tag
Barath Katalin: A fekete zongora
1900-s evek elejen jatszodo krimi. Nagyon hangulatos volt a konyv; mondhatni meg izgalmas is; nagyon elveztem egeszen az utolso ket fejezetig - ami nem is illett a tortenetben, idetlennek tartottam es maga a krimi megoldasa sem tetszett... az irono vmi nagyon nagy csavarintast akart belevinni, de szerintem nem sikerult... Viszont a tortenet maga nagyon kellemes, kikapcsolo olvasmany volt....
 

jeles1

Állandó Tag
Állandó Tag
Jeanne Kalogridis- Medici Katalin a démoni királyné
- Én Mona Lisa
Anya Seton-Katherine 1-2
Árpa Attila-Bochkor Gábor-Gesztesi Károly-Macsópapák
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére