Technikai kérdések és válaszok az Xszemes,ill. minden hímzéssel kapcsolatban

Kedves Xszemezők! A DMC fonal ugyanolyan számú fonalai kicsit eltérő színűek. Így a maradék fonalat hogy használjam egy következő képhez, ha az nem elég? Ne foglalkozzam vele? Ha kidobom pocséklás, de gyűjteni is elég nehéz és várni arra, hogy lesz egy olyan kép, amelyet ezzel a maradékkal meg lehet oldani. Ti mit csináltok ilyen esetben?
 
Sziasztok Lányok, olyan "technikai" kérdésem lenne....szabad e blog címet/oldalt megosztani?? Van egy kedves XXX szemező hölgy akinek a blogját olvasom. Nagyon sok édes kis mintája van, ingyen megosztja. Most egy őszi SAL -t indított, saját mintával.
Èn csak arra gondoltam, hogy ha valakinek van ideje ...varrja ki♥️
Persze,hogy lehet, csak rejteni kell,mivel már rég csináltam és az új ikonok között nem találom azt a jelet amivel elrejtheted, igy arra kérlek,hogy irj Sorciernek és Ö tud segíteni.
 
Jószerivel arra sem emlékszem, tegnap mi volt. :D :D :D De most, hogy említed, tényleg beugrott ilyesmi. Megpróbálom valamelyiket, csak lesz szakálla az öreg tengeri medvének. :D
Szia! Végül kipróbáltad a szakállbolyhozást? Mik a tapasztalataid?
Törpék szakállát készülök bolyhozni, Madeira Lanát fogok hozzá beszerezni. De az a félelmem, hogy a körülötte lévők is ki fognak bolyhosodni. Vagy először ezt hímezzem, bolyhozzam, és utána a többit köréje?
Van valakinek tapasztalata? Köszi!
 
Szia! Végül kipróbáltad a szakállbolyhozást? Mik a tapasztalataid?
Törpék szakállát készülök bolyhozni, Madeira Lanát fogok hozzá beszerezni. De az a félelmem, hogy a körülötte lévők is ki fognak bolyhosodni. Vagy először ezt hímezzem, bolyhozzam, és utána a többit köréje?
Van valakinek tapasztalata? Köszi!
Nem. Hagytam xxxxnek. Nem kockáztattam.
 
Segítséget szeretnék kérni ! Édesanyám hagyatékában találtam egy kézimunka minta ívet amin többféle minta található, többek között "Torockói és írásos varrottas " párna minta. Sajnos nem tudom ,hogy ezeket a mintákat milyen öltéssel lehet varrni. Ha tudtok segíteni nagyon megköszsönöm.
 

Csatolások

  • IMG_20230202_0006.jpg
    IMG_20230202_0006.jpg
    1.5 MB · Olvasás: 22
  • irasos .jpg
    irasos .jpg
    1.3 MB · Olvasás: 27
Segítséget szeretnék kérni ! Édesanyám hagyatékában találtam egy kézimunka minta ívet amin többféle minta található, többek között "Torockói és írásos varrottas " párna minta. Sajnos nem tudom ,hogy ezeket a mintákat milyen öltéssel lehet varrni. Ha tudtok segíteni nagyon megköszsönöm.
Talán segít. Ezen a linken - https://www.5mp.eu/web.php?a=nagyji&o=WXpmMf9KfJ - további lényeges információk találhatók a kalotaszegi írásos készítésével kapcsolatban. Jó próbálkozást kívánok!
 

Csatolások

  • f6f6b04aa4e38c5e3541a63631897758.jpg
    f6f6b04aa4e38c5e3541a63631897758.jpg
    365.2 KB · Olvasás: 21
  • img_1829.jpg
    img_1829.jpg
    95.6 KB · Olvasás: 45
Utoljára módosítva:
Valaki aki használja a "Pattern Maker " programot segítsen egy kicsit! Nem tudom melyik panelen kell beállítani,hogy a fonalszükségletet is hozza.:mad2:
 
Sziasztok!
A Pindiy oldallal kapcsolatban kérnék segítséget - remélem maradhat a kérésem- ha nem, kérlek admin- töröld nyugodtan.
Letöltöttem egy mintát 2 db RAR file-ban és nem tudjuk összerakni, mert hibás a fájl. ( a férjem informatikus, ő is megpróbálta).
Írtam a minta oldalára, de semmi válasz nem érkezett. Be tudom valahol jelenteni, hogy hibás a fájl?

Köszi
 
A 2 rar-t általában együtt kell kicsomagolni. Ha úgy gondolod tedd fel és megpróbáljuk.
Úgy próbáltuk - mint írtam, a férjem informatikus :) De felteszem ide, hátha ti ügyesebbek vagytok. Előre is köszi a segítséget
 

Csatolások

  • Good Home.part2.rar
    4.9 MB · Olvasás: 7
  • Good Home.part1.rar
    10 MB · Olvasás: 6
Próbáld meg ezt. Én 5.5-ös rar-ral végeztem a csomagolást és minden rendben ment, majd újra becsomagoltam a pdf fájlt. Lehet, hogy neked régebbi típusú a tömörítő progi.
 

Csatolások

  • BOUlL66g-eE.jpg
    BOUlL66g-eE.jpg
    356.6 KB · Olvasás: 36
  • Új mappa.rar
    14.5 MB · Olvasás: 17
Utoljára módosítva:
Sziasztok!
Technikai segítséget szeretnék kérni. A mellékelt képet szeretném mintába áttenni, hogy meg tudjam csinálni. Sajnos a méret adott kb 30*21.
Nagyon sok programmal próbáltam már megcsinálni, de a kisebb feliratoknál mindegyik szétesik és nem tudom olvashatóvá megcsinálni. Van valami ötletetek, hogy hogy tudnám megcsinálni?
Köszönöm szépen.Csatolás megtekintése 1561166
Ezt én is szeretném megcsinàlni
 
Legyetek szívesek segíteni. Nem értem,hogy a színes mintaív és a fekete fehér mintaív miért nem ugynaz. Pl a ? ikon a fekete fehéren nincs ,de nem jelöli hogy egy szállal kéne varrni vagy valami más különbség lenne. A többi botanikai mintában ugyan ebből a sorozatból voltak egyszálas színek,de ott jelölve volt. Köszönöm a segítséget.
 

Csatolások

  • Paradicsom.pdf
    618.6 KB · Olvasás: 14
Legyetek szívesek segíteni. Nem értem,hogy a színes mintaív és a fekete fehér mintaív miért nem ugynaz. Pl a ? ikon a fekete fehéren nincs ,de nem jelöli hogy egy szállal kéne varrni vagy valami más különbség lenne. A többi botanikai mintában ugyan ebből a sorozatból voltak egyszálas színek,de ott jelölve volt. Köszönöm a segítséget.
Felteszem az eredetit, hátha az jobb.
 
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy az új DMC színekből van-e valakinek átváltója Anchor-ra, illetve Venusz-ra.Konkrétan a DMC 23, és 26 átváltása érdekelne, de a többinek is örülnék. Köszönöm...
A cyberstitchers.com oldalán van ezeknek az átváltója, én csak az Anchorra váltást néztem.
 
Oldal tetejére