Vendég
Párizsi tenisztorna - Arn Gréta kiesett
2012. 02. 08. 04.43

<RIGHT>

Arn Gréta búcsúzott a további küzdelmektől a 637 ezer dollár összdíjazású, keménypályás párizsi női tenisztornán, miután a nyitófordulóban, kedden két szettben kikapott a horvát Petra Martictól.

A viadal hivatalos honlapja szerint a világranglista 76. helyén álló magyar játékos gyorsan 0:4-es hátrányba került, innen még visszakapaszkodott 4:5-re, de a 39 perces első felvonás a nála tíz pozícióval előrébb lévő Marticé lett. A folytatásban a rivális 2:2-nél vette el a selejtezőből érkezett Arn adogatását, majd előnyét végig megtartva megnyerte a második játszmát és a meccset is.

Davis Kupa - Federer kikapott, komoly előnyben az amerikaiak

Stanislas Wawrinka, majd Roger Federer is vereséget szenvedett pénteken, így az amerikai csapat 2-0-ra vezet a saját közönségük előtt játszó svájciak ellen a tenisz Davis Kupa Világcsoportjának első fordulójában.

Wawrinkát Mardy Fish verte öt szettben, Federert pedig John Isner négy játszmában. A világranglista harmadik helyezettje, Wawrinkával az oldalán szombaton javíthat a Mike Bryan, Ryan Harrison kettős ellen. Amennyiben a svájciak sikerrel járnak, Federer a vasárnapi első egyesben Fishsel szemben egyenlíthet, s következhet a mindent eldöntő utolsó egyes csata. Amerikai párosgyőzelem esetén már szombaton eldől az összecsapás.

Petzschner-Monaco 3:6, 3:6, 3:6
Mayer-Nalbandian 6:2, 0:6, 1:6, 6:7 (5-7)

Vendég
Csak már nincs sok idő, tudtommal Federer idén leteszi az ütőt és vissza vonul. Legalábbis 1-2 éve ilyesmit olvastam. Már nincs benne a tűz stb... a 2012 -es olimpián még akar játszani aztán kész. Persze láttunk már olyat hogy valaki bejelentette a visszavonulást és mégsem :)

T

TH6777

Vendég
Rotterdami tenisztorna - Döntőbe küzdötte magát Federer

Roger Federer lesz az argentin Juan Martin del Potro ellenfele az 1,21 millió euró összdíjazású, fedettpályás rotterdami férfi tenisztorna döntőjében.

Az első helyen kiemelt svájci játékos nagyon megizzadt Nyikolaj Davigyenko ellen a szombati összecsapáson. Az orosz teniszező megnyerte az első szettet és a másodikban már 3-1-re vezetett, de Federer egyenlített. A döntő játszmában is kiélezett volt a küzdelem, amely 4:4 után dőlt el, amikor Federer elnyerte ellenfele adogatását, majd hozta a sajátját.

A mérkőzés 2 óra 15 percig tartott.

Eredmény, elődöntő:
Federer (svájci, 1.)-Davigyenko (orosz) 4:6, 6:3, 6:4

korábban:
Del Potro (argentin, 3.)-Berdych (cseh, 2.) 6:3, 6:1

Dohai tenisztorna - Azarenka-Stosur döntő lesz

A világranglistát vezető, első helyen kiemelt fehérorosz Viktorija Azarenka és a harmadikként rangsorolt ausztrál Samantha Stosur jutott be a vasárnapi döntőbe a 2,17 millió dollár összdíjazású, dohai keménypályás női tenisztornán.

<RIGHT>

Marosi Katalin hétfőn főtáblára jutott a mexikói Monterreyben zajló 220 ezer dollár összdíjazású, salakpályás tenisztornán, miután a selejtező harmadik, utolsó fordulójában két játszmában legyőzte kínai riválisát.

Hosszú évek óta először fordul elő, hogy egy WTA-tornán három magyar szerepel a főtáblán, ugyanis Marosi mellett alanyi jogon indul Babos Tímea és Arn Gréta is, utóbbi ráadásul hatodik kiemeltként várja a küzdelmet.

Eredmény, selejtező, 3. forduló:

Marosi Katalin - Szun Szeng-nan (Sun Seng Nan, kínai) 7:6 (7-3), 6:4

Női tenisz világranglista: Babos a legjobb 100 küszöbén

A remek bogotái szereplés hatására Babos Tímea a 107. helyre jött fel a WTA világranglistáján, és egy jó monterreyi szerepléssel már a jövő hétfőn betörhet a Top100-ba.

Az elődöntő jelentette a végállomást Babos Tímea számára a 220 ezer dollár összdíjazású bogotái WTA-tornán. A Felix Promotion sportmenedzser irodával együttműködő magyar tehetség 6:2, 6:3-ra kapott ki az orosz Alekszandra Panovától, de így is élete legjobb eredményét könyvelhette el.

Köszönöm szépen az egész heti drukkolást es a sok-sok gratulációt. Sajnálom, hogy nem sikerült, de azért így sem volt rossz hetem. Ma a szervám cserben hagyott, és nélküle sajnos nem tudtam partiban maradni Panovával”írta a találkozó után Timi.

Babos remek kolumbiai szereplése a világranglistán is éreztette hatását, hiszen a magyar játékos 26 helyet előrelépve már a 107. a WTA-nál, ami karriercsúcs a számára. Ezzel a helyezéssel honfitársaink között a második, csak a 68. helyre rangsorolt Arn Gréta áll nála előkelőbb helyen.
De ezzel még nincs vége a jó híreknek! Az eredeti tervekkel ellentétben Serena Williams nem áll rajthoz a Monterreyben hétfőn kezdődő 220 ezer dollár összdíjazású WTA-tornán, bokasérülése ugyanis nem jött rendbe.
Williams visszalépése pedig azt jelenti, hogy utolsóként Babos Tímea is felfért a főtáblára, ráadásul a sorsolása sem rossz, hiszen a mexikóiak szabadkártyás játékosával, Ximena Hermosóval találkozik az első körben.
A szabadkártyás nyitó ellenfél pedig Bogotában is szerencsét hozott…

T

TH6777

Vendég
Monterreyi tenisztorna - Babos is negyeddöntős

Arn Gréta után Babos Tímea is bejutott a legjobb nyolc közé a 220 ezer dollár összdíjazású monterreyi salakpályás női tenisztornán: a 18 éves magyar játékos - aki múlt héten Bogotában az elődöntőig jutott - a csütörtöki negyeddöntőben a harmadik helyen kiemelt román Sorana Cirsteát győzte le három szettben

A viadal honlapja szerint Babos 1 óra 54 perc alatt győzte le riválisát. A magyar játékos a legjobb nyolc között - várhatóan szombat hajnalban - az osztrák Patricia Mayr-Achleitnerrel mérkőzik.

A negyeddöntőben:
Arn-Bratcsikova (orosz), Cadantu (román)-Dominguez Lino (spanyol, 8.), Mayr-Achleitner - BABOS, Minella-Errani (olasz, 2.)

korábban:
páros, negyeddöntő:
Errani, Vinci (olasz, 1.)-MAROSI, Husarova (magyar, szlovák) 6:1, 6:1

T

TH6777

Vendég
Az argentin Juan Martín del Potro nyerte meg a Marseille-ben zajló, 512 ezer euró összdíjazású keménypályás férfi tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben két szettben legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Michael Llodrát.

A dél-amerikai játékos idei első, pályafutása tizedik ATP-tornagyőzelmét szerezte meg.

2012. 02. 27. 12.06 <RIGHT>

Babos Tímea óriási bravúrral megnyerte a 220 ezer dollár összdíjazású monterreyi keménypályás női tenisztornát, miután - magyar idő szerint hétfőre virradóra - két játszmában győzött a román Alexandra Cadantu ellen.

A viadal honlapja szerint a mindössze 18 esztendős Babos 1 óra 22 perc alatt verte meg Cadantut, megszerezte első WTA-tornagyőzelmét és pályafutása legjobb eredményét érte el.

Eredmény:
Egyes,
döntő:
-------------------
BABOS TÍMEA-Cadantu (román) 6:4, 6:4

Az első játszmában a magyar teniszező az ötödik gémben brékelte ellenfelét, majd előnyét végig megtartva magabiztosan jutott előnyhöz.
A második, egyben utolsó felvonásban 4:4-ig fej fej mellett haladt a két játékos. Babos ekkor ismét villant egyet, nagy csatában elvette Cadantu adogatójátékát, és remek játékkal három meccslabdához jutott, amelyek közül már az elsőt értékesítette.
A soproni teniszező végig magas színvonalon teniszezett, öt ászt ütött és az alapvonalról is védhetetlen ütéseket küldött riválisa térfelére.

"Nem is tudom mit mondhatnék, csodálatos érzés, hogy megnyertem életem első WTA-tornáját" - mondta győzelme után a boldog bajnok.

A rangsorban jelenleg 107. Babos hatvanadik hely környékén lehet a legfrissebb világranglistán.

A 18 éves teniszezőnek ez még csak a negyedik WTA-tornája volt, a múlt héten elődöntős volt Bogotában, azt megelőzően mindössze egy (!) győzelme volt - tavaly Budapesten - a sorozat főtábláján.

Babos Tímea győzelméért 37 ezer dollárt és 280 ranglista-pontot kapott.

T

TH6777

Vendég
Indian Wells-i tenisztorna - Arn győzött a selejtezőben és főtáblás

2012. 03. 07. 03.42
<RIGHT>

Arn Gréta három játszmában győzött kedden az Indian Wells-i tenisztorna 4,5 millió dollár összdíjazású női versenyének selejtezőjében és feljutott a 128-as főtáblára.

A viadal honlapja szerint a magyar játékos a kvalifikáció második körében a hazai közönség előtt szereplő Julia Cohen ellen nyert 2 óra 52 perc alatt.

Az Indian Wells-i tenisztornán szinte a teljes élmezőny pályára lép, a világelső fehérorosz Viktorija Azarenkát emelték ki az első helyen és az orosz Marija Sarapovát a másodikon.

Arn tavaly a főtábla első körében búcsúzott.

[h=2]Monte-carlói tenisztorna - Nadal lesz Djokovic ellenfele döntőben[/h]
A volt világelső Rafael Nadal lesz a jelenlegi listavezető szerb Novak Djokovic ellenfele a 2,43 millió euró összdíjazású, monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna döntőjében, miután a spanyol sztár szombaton két játszmában legyőzte a francia Gilles Simont.

Nadal (spanyol, 2.)-Simon (francia, 9.) 6:3, 6:4

T

TH6777

Vendég
[h=2]Wimbledon - Rafael Nadal egyelőre nem gondol az újabb diadalra[/h]
Rafael Nadal egyelőre nem foglalkozik az esetleges harmadik wimbledoni diadalával.

"Túlságosan nagyképű dolog lenne, ha már most, a torna kezdetén azzal foglalkoznék, hogy megnyerem a viadalt" - nyilatkozott a spanyol teniszező, aki három héttel ezelőtt hetedik alkalommal diadalmaskodott a Roland Garroson.

A mallorcai játékos, aki kedden az első fordulóban a brazil Thomaz Belluccit búcsúztatta az angol nyílt bajnokságon, a párizsi fináléban a világelső szerb Novak Djokovicot győzte le imponáló tenisszel.

[h=2]Wimbledon - Murray és Azarenka könnyű sikere[/h]
A férfiaknál a negyedik helyen kiemelt brit Andy Murray, míg a nőknél a másodikként rangsorolt fehérorosz Viktorija Azarenka is könnyedén győzött kedden az angol nyílt teniszbajnokság első fordulójában, Wimbledonban.

Murray (brit, 4.)-Davigyenko (orosz) 6:1, 6:1, 6:4
Kohlschreiber (német, 27.)-Haas (német) 3:6, 7:6 (10-8), 6:7 (5-7), 7:6 (7-1), 6:2

Tsonga (francia, 5.)-Hewitt (ausztrál) 6:3, 6:4, 6:4
Garcia-Lopez (spanyol) - Roger-Vasselin (francia) 6:7 (2-7), 6:3, 7:6 (7-4), 5:7, 10:8
Lacko (szlovák)-Ungur (román) 7:6 (7-4), 6:1, 6:3
Bagdatisz (ciprusi)-Montanes (spanyol) 6:2, 6:4, 6:4
Almagro (spanyol, 12.)-O. Rochus (belga) 6:7 (4-7), 3:6, 7:6 (7-4), 6:2, 6:4
Nieminen (finn)-Lopez (spanyol, 14.) 7:6 (7-4), 3:6, 7:6 (7-5), 6:4
Fish (amerikai, 10.)-Ramírez Hidalgo (spanyol) 7:6 (7-3), 7:5, 7:6 (7-1)

Wozniak (kanadai)-Dusevina (orosz) 6:2, 7:5
Svedova (kazah)-Scheepers (dél-afrikai) 7:6 (7-5), 7:6 (7-5)

páros 1. forduló (a 32 közé jutásért):

Kirilenko, Petrova (orosz)-Babos, Brianti (magyar, olasz) 6:3, 6:0

T

TH6777

Vendég
[h=2]Wimbledon - Djokovic a harmadik fordulóban[/h]
A címvédő szerb Novak Djokovic bejutott a wimbledoni nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójába, miután szerda este legyőzte az amerikai Ryan Harrisont.

A világelső három játszmában, 1 óra 56 perc alatt verte riválisát.

[h=2]Wimbledon - Kiesett Rafael Nadal a második fordulóban[/h]
Hatalmas meglepetést okozva kiesett Rafael Nadal a wimbledoni tenisztornán csütörtökön.

A világranglistán második helyezett spanyol játékost a cseh Lukas Rosol búcsúztatta öt játszmában. A küzdelem 3 óra 18 percet tartott. A harmadik szett után 45 percre megszakították a párharcot, mert az est közeledtével be kellett húzni a tetőt a centerpálya felett, s bekapcsolták a lámpákat.

A 26 éves cseh versenyző a világranglistán jelenleg a 100. helyezett. Csak tavaly jutott be először a top százba, s számtalan kudarc után először jutott főtáblára a wimbledoni tenisztornán.

Nadal az első fordulóban, kedden a brazil Thomaz Belluccit búcsúztatta az angol nyílt bajnokságon.

Hét éve fordult elő utoljára, hogy Nadal már a második fordulóban kiesett egy Grand Slam-tornán. 2005-ben éppen Wimbledonban a luxemburgi Gilles Muller győzte le négy szettben. Utána viszont ötször jutott döntőbe és kétszer (2008, 2010) nyert is a spanyol teniszező a világ legrégebbi és legtöbb hagyománnyal bíró teniszversenyén.
Az idei immár a 126. wimbledoni teniszbajnokság, egyben az év harmadik Grand Slam-tornája.

Eredmény, 2. forduló:
Rosol (cseh) - Nadal (spanyol, 2.) 6:7 (9-11), 6:4, 6:4, 2:6, 6:4

T

TH6777

Vendég
[h=2]Wimbledon - Federer nehezen nyert[/h]
A korábbi világelső, Roger Federer, rendkívül nehezen, ötjátszmás mérkőzésen győzte le a francia Julien Benneteau-t a wimbledoni angol nyílt teniszbajnokság pénteki játéknapján.

A nyolcaddöntőbe jutásért rendezett mérkőzésen a svájci legenda nem tudott mit kezdeni Benneteau kiváló és agresszív játékával, így utóbbi kétszettes előnyre tett szert. Ezt követően Federer egy játszmát könnyedén nyert meg, majd a következőben hatalmas küzdelem alakult ki, Benneteau a rövidítésben két labdára volt a sikertől, azonban Federer végül egyenlített. A meccset eldöntő ötödik játszmában pedig tulajdonképpen már csak ő volt a pályán, Benneteau fizikálisan és mentálisan is elkészült az erejével.

Eredmények:
3. forduló (a 16 közé jutásért):

férfiak:

Federer (svájci, 3.)-Benneteau (francia, 29.) 4:6, 6:7 (3-7), 6:2, 7:6 (8-6), 6:1
Mayer (német, 31.)-Janowicz (lengyel) 7:6 (7-5), 3:6, 2:6, 6:3, 7:5
Juzsnyij (orosz, 26.)-Tipsarevic (szerb, 8.) 6:3, 6:4, 3:6, 6:3
Gasquet (francia, 18.)-Almagro (spanyol, 12.) 6:3, 6:4, 6:4