Vendég
Teremlabdarúgó bajnokság - Szegeden folytatódik a sorozat
2011. 01. 14. 11.01

<RIGHT>

Öt élvonalbeli csapat mellett a házigazda NB III-as Szeged részvételével rendezik meg szombaton a Borsodi teremlabdarúgó bajnokság második selejtezőjét.

A december 22-i sorsolás értelmében a vendéglátók az A csoportban a Vasassal és a Pápával találkoznak, a B jelű négyesben pedig a Kecskemét, a Szolnok és a Ferencváros csap össze. A két csoportelső játssza a selejtező döntőjét, s ennek győztese bejut a debreceni Főnix Csarnokban sorra kerülő január 30-i fináléba.
Az eseményen a külön erre a célra felépített műfüves pályán játszanak majd a gárdák, a játéktér mérete nagyobb, mint a hagyományos kispályáé. A pálya 30x45 méteres, a kapuk pedig 5x2 méteresek, a csapatok öt mezőnyjátékossal és egy kapussal állnak fel, s összecsapásonként 2x12 percet játszanak. A szervezők tájékoztatása szerint a rendezvényt különböző show-programok, így például amerikaifutball-bemutató is színesíti majd.
A következő selejtezőre január 23-án Szombathelyen kerül sor, a győztesek - kiegészülve a három torna két legjobb másodikjával - a házigazda jogán már döntős Debrecennel találkoznak január utolsó napján. A végső győztes ötmillió forinttal lesz gazdagabb, az összdíjazás 19 millió forint.
Az első, nyíregyházán megrendezett múlt vasárnapi selejtezőn a Diósgyőr diadalmaskodott, miután a döntőben büntetőkkel verte a Gyirmót együttesét.
A téli bajnokságot utoljára 2005-ben rendezték meg, akkor a REAC nyerte a sorozatot.

<RIGHT>

A vasárnap sorra kerülő szombathelyi selejtezőn harcolhatja ki a döntőbe jutást a Borsodi teremlabdarúgó-bajnokság címvédője, a másodosztályú REAC, amely a B csoportban az élvonalbeli Győri ETO-val és a Siófokkal találkozik.

A rákospalotaiak a 2006-os, azaz legutóbbi terembajnokság fináléját nyerték meg.
A december 22-i sorsolás értelmében az A csoportban két NB I-es gárda mellett egy NB II-es kapott helyet, a házigazda Szombathelyi Haladás az Újpesttel és a Péccsel találkozik. A két csoportelső játssza a selejtező döntőjét, s ennek győztese bejut a debreceni Főnix Csarnokban sorra kerülő január 30-i fináléba.
Az első, Nyíregyházán rendezett január 9-i selejtezőn a Diósgyőr győzött, egy héttel később, Szegeden a Vasas diadalmaskodott, hozzájuk csatlakozik a szombathelyi torna nyertese, illetve a három selejtező két legjobb másodikja. Ez az öt együttes találkozik majd január utolsó napján a házigazda jogán már döntős Debrecennel. A végső győztes ötmillió forinttal lesz gazdagabb, az összdíjazás 19 millió forint.

<RIGHT>

A házigazda debreceni csapat nyerte meg a Borsodi teremlabdarúgó-bajnokság vasárnapi döntőjét.

A diósgyőri szurkolók jóvoltából végig remek hangulatban futballozhattak a csapatok, a közönség pedig látványos, sok gólt hozó mérkőzéseket láthatott. A fináléban a DVSC-TEVA végül a Diósgyőrrel csapott össze, s nyert 4-2-re.
Az idén 19 millió forint összdíjazású teremlabdarúgó-bajnokságot utoljára 2006-ban rendezték meg, akkor a REAC diadalmaskodott. Most a debreceniek sikerükért 5 millió forintot kaptak.

Eredmények:
döntő:
DVSC-TEVA - DVTK 4-2 (2-1)
--------------------------
gól: Kabát (4.), Balajti (11.), Czvitkovics (14.), Bódi (22.), illetve Gohér (8.), Vadász (19.)