Válaszolj NEKEM és kérdezz TŐLE!

A Nemzet ünnepeit félretéve....

Sajnos, a családi ünnepek is egyre jobban nélkülözik
a szeretet alapú indíttatást.
Üzletté vált ez is, mint minden.
Ilyenkor - rendszerint - szidjuk az egész világot, holott
mi magunk tudjuk csak megállítani, visszafordítani !

Vagy rosszul gondolom ?

*****

Nem. Tökéletesen jól látod a helyzetet. Sajnos...
Én ünneplő ruhába öltözöm és ünneplőbe öltöztetem a gyerekeimet, ha egy születésnapot vagy névnapot ünneplünk. Készülünk az ünnepekre, és az együtt készülődés okozza a legnagyobb örömet.
Az iskolában viszont azt látom, hogy ez a legtöbb családban nem így van. Lehet, hogy van drága ajándék, de hiányzik az érzelem, a szív, a lélek...

*****

Hogy a témánál maradjunk: hogyan ünneplitek a karácsonyt?
 
Hogy a témánál maradjunk: hogyan ünneplitek a karácsonyt?

Együtt készül a család az ünnepre, ünneplőbe öltözünk és meghitten ünneplünk. Nálunk még szerencsére "hagyományosan" zajlanak az ünnepek, de a karácsony pláne.

****

Van valamilyen étel, sütemény, amit kimondottan karácsonykor szoktatok elkészíteni, és ami végül is nem a megszokott karácsonyi süti-étel?
 
Remekül, gyerekpezsgővel, igazi pezsgővel, és sok sok konfettivel. :)
----------
Mit szerettek a legjobban a szilveszterben?
 
Remekül, gyerekpezsgővel, igazi pezsgővel, és sok sok konfettivel. :)
----------
Mit szerettek a legjobban a szilveszterben?

Én nem rajongok a szilveszterért, főleg, mióta gyerekeim vannak. A tavalyii már elég nyugodt volt, de mikor még a belvárosban laktunk, egész éjszaka sírtak az őrült ricsaj, petárdázás miatt.

Tovább adom a kérdést olyannak, aki szereti a szilvesztert.
Mit szerettek a legjobban a szilveszterben?
 
Tovább adom a kérdést olyannak, aki szereti a szilvesztert.
Mit szerettek a legjobban a szilveszterben?

Tánc, jókedv, buli!
Ezt bármikor megteszem bármelyik hétvégén - teszem is, ha alkalmunk van rá -, de a szilveszter nekem már különleges jelentőséggel bír. Méghozzá: még egy ajándékév az Istentől, az Élettől. Köszönve, hálával ünneplek - és önfeledten szórakozom, táncolok.
Akit a halál szele megcsapott, az teljesen másképp gondolkozik ezekről a dolgokról.

****

Érdekes a téma - ember és sorsfüggő is egyben. Továbbgördítem:
Mit szerettek - vagy mit nem szerettek - a szilveszterben? Hogy szilvesztereztek?
 
Szilveszter.....szeretem ha szep ho van es lehet menni barati korben kint es jol erezni magunkat(...meg jegyzem,nem leinni magamat).Ugy erzem a szilveszternek meg van a varazslata ebben a kornyezetben.Itt is sziveszterezunk barati tarsosagban es mindig valami kis vendegloben vagy szalodanak a vendeglojeben.Van zene,van tanc es jol erezunk magunkat.

************
Es te hogy szilveszterezel? (.....tovabb viszem a temat)
 
A kedvenc kávézómban szűk baráti körrel. A bulik nem jöttek be.

*********
Szoktál újévi fogadalmat tenni?
 
A kedvenc kávézómban szűk baráti körrel. A bulik nem jöttek be.

*********
Szoktál újévi fogadalmat tenni?

Nem.
Ostobaságnak tartom.
Ha valaki valóban meg akar tenni valamit, az nem ígérget,
hanem cselekszik.
Szerintem, az ígérgetés a gyenge emberek "mentsvára" !
Ebből kifolyólag nem igazán csípem az ígérgetős emberkéket.:rolleyes:
****

És Te ?
 
Én sem tettem soha újévi fogadalmat, szerintem nem is fogok.
---
Mindig elhatározom, hogy már jóval karácsony előtt beszerzem az ajándékokat (vagy legalább egy részét). Persze eddig még soha nem jött össze.
Te hogy vagy ezzel? Jó időben megvan minden vagy utolsó pillanatban rohangálsz a tömegben?
 
Gyűlölök tömegben vásárolni, tolakodni, küzdeni az eladók figyelméért, ezért messze elkerülöm az utolsó napokat és az adventi hétvégéket. Egyébként is egész évben figyelek a hozzám közelállókra, s amint elhagyja a szájukat egy sóhaj "...de jó lenne!", máris feljegyzem az óhajt a noteszembe ragasztott post-itre, így sose állok ötlet nélkül, kit mivel lephetnék meg. Figyelemmel és előrelátással megúszható az idegeskedés és valódi meglepetés szerezhető pl. egy fél éve megkívánt (és esetleg azóta el is felejtett, vagy pénzügyi okokból mellőzött) vágy teljesítésével.
---
Mit gondolsz, ésszerű egyáltalán karácsonyi ajándékokat adni, vagy ez csupán egy marketingfogás a kollektív költekezés ösztönzésére?
 
Mit gondolsz, ésszerű egyáltalán karácsonyi ajándékokat adni, vagy ez csupán egy marketingfogás a kollektív költekezés ösztönzésére?

A karácsonyi ajándék egyáltalán nem arról szól, hogy pénzt költsünk. Ez már úgymond "elfajzott" dolog.
Nagymamám anno mindig azt mondta, hogy micsoda dolog ez, hogy az emberek megveszik a drága ajándékokat? Nem erről szól az egész! Itt a szeretetről van szó. És nem pénzzel mérik a szeretetet.
Természetesen a világ - a marketing - arról szól, hogy vegyél minél nagyobb összegért ajándékot. És sajnos már nagyon sok ember csakis abban méri az ajándékozó szeretetet, hogy milyen értékben kapott X.Y-tól ajándékot.
***

Volt már olyan ajándék, amin nagyot koppantatok? Aminek abszolút nem veszitek hasznát? Vagy nagyon, de nagyon nem tetszik? Kiült az arcotokra a döbbenet? Vagy hogy rendeztétek a dolgot, hogy ne legyen sértődés?
 
A karácsonyi ajándék egyáltalán nem arról szól, hogy pénzt költsünk. Ez már úgymond "elfajzott" dolog.
Nagymamám anno mindig azt mondta, hogy micsoda dolog ez, hogy az emberek megveszik a drága ajándékokat? Nem erről szól az egész! Itt a szeretetről van szó. És nem pénzzel mérik a szeretetet.
Természetesen a világ - a marketing - arról szól, hogy vegyél minél nagyobb összegért ajándékot. És sajnos már nagyon sok ember csakis abban méri az ajándékozó szeretetet, hogy milyen értékben kapott X.Y-tól ajándékot.
***

Volt már olyan ajándék, amin nagyot koppantatok? Aminek abszolút nem veszitek hasznát? Vagy nagyon, de nagyon nem tetszik? Kiült az arcotokra a döbbenet? Vagy hogy rendeztétek a dolgot, hogy ne legyen sértődés?

Én kaptam egyszer egy elektromos, falra szerelhető!!!!! :confused:KONZERVNYITÓT.
Aki vizuális, biztos el tudja képzelni, hogy lehet azzal kinytni egy konzervet:mrgreen:
Ha lé is van benne, akkor csodaszép patakocska folydogál végig a falon.
Bár nem szoktam leszólni ajándékot, de akkor kicsúszott a számon, hogy "biztos azért valamire használható lesz, ha elég kreatívak vagyunk".
Megoldódott a használat kérdése rövid időn belül, mert fiacskám akkor volt a legnagyobb barkácsolós korszakában, nagyon hamar szétszedte, hogy megnézze a működését. Szerencsére akkor még csak szétszerelni tudott, össze nem.
Nemrég lomtanítottuk ki, mert azért emlékbe eltettem.:-D



"Sikerült"-e már olyan ajándékot adnod, aminek láthatólag nem igazán örült a megajándékozott?
 
Nem igazán. Vagy lehetséges, hogy olyannak adtam, aki jól tudta leplezni a döbbenetét.



Szereted a sárguló, lehulló leveleket?
 
szeretem
ilyenkor gyűjtöm és lepréselem a leveleket
nagyon szép képeket lehet belőle készíten:)




szoktál verset írni?
 
A hazugságot.Mert elveszítesz minden bizalmat a másik iránt.

Melyik az a tulajdonság, amit nem tudsz megbocsájtani?
 
Oldal tetejére