Menekult statusz Canadaban

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
[h=2]Kanadai munka: csak akkor mehetünk, ha van állásunk[/h] Forrás: D. I.
Hasznos:


Szinte kizárólag a hiányszakmákban lehet külföldiként elhelyezkedni Kanadában.

Kanadában a külföldiek csak munkavállalási engedéllyel dolgozhatnak. Kétféle módon vállalhatnak munkát a más országokból érkezett emberek: időszakos munkásként, illetve megigényelhetik a bevándorlói státuszt is, ha hosszabb időre telepednének le. Ez utóbbit azonban július elsejétől nagyon megszigorították. Kanada Bevándorlási Hivatala (Citizenship and Immigration Canada) honlapján azt olvashatjuk: előreláthatólag 2013-ig leállították a bevándorlást, kizárólag a rendkívül magasan képzett embereket (doktori fokozattal rendelkezőket), illetve azokat fogadja az ország, akiknek már a "zsebükben van" egy állásajánlat, munkaszerződés.
Az időszakos munkákra a hiányszakmák listáján szereplő szakemberek kapnak munkavállalási engedélyt. Az időszakos engedély kiadásának a feltétele, hogy valaki rendelkezzen olyan szakmával, amire Kanadának "szüksége van". A munkavállalási engedélyt az illetékes Kanadai Nagykövetségen kell kérelmezni.
Mérnökökre és egészségügyi dolgozókra nagy a kereslet, ám igen nehéz elismertetni az itthoni bizonyítványokat, okleveleket; előfordul, hogy évekig tartó kanadai munkavégzés szükséges hozzá.
canadanurse-sb10069454x-001.jpg
Szociális munkásokat is keresnek - mondta a Profession.hu-nak egy, a neve elhallgatását kérő, évek óta Kanadában élő magyar férfi. A tanári diplomával és gyakorlattal is rendelkező férfi eleinte fizikai munkásként dolgozott Vancouverben, közben szociális munkásnak tanult. Most autista és mentális betegségekben szenvedő gyerekekkel foglalkozik. Lapunknak elmondta: British Columbiahiányszakmáiról itt tájékozódhatunk, és úgy hallotta, hogy Alberta és Saskatchewan tartományokban például olajmérnökök találhatnak munkát, illetve itt keresnek szakmunkásokat is - tette hozzá.
Van egy úgynevezett "Live-in Caregiver Program" Kanadában. Ez azt jelenti, hogy a külföldieket magánemberek alkalmazzák, a munkások feladata az, hogy gyerekekre kell vigyázniuk vagy időseket gondozniuk.
Az észak-amerikai országban a munkanélküliségi ráta 7,3 százalékos volt 2012 júliusában, a foglalkoztatottság kissé csökkent egy év alatt (főként a részmunkaidős állásokban dolgozók száma lett kevesebb) - írja a Statistics Canada. Az adatok szerint főként a kiskereskedelemben, a szolgáltató szektorban és a közszférában voltak elbocsátások. Az információs, kulturális és a rekreációs szolgáltatások területén, illetve a gyártó cégeknél bővült a foglalkoztatás.
Mennyit keres egy kanadai munkás?
Kanadában tartományonként más és más a minimálbér, 10-11 kanadai dollár között mozog a legkisebb órabér (azaz 226 forintos árfolyamon átváltva 2260-2486 forint). Magyar "informátorunk" elmondta, hogy az emberek nagy része magasabb bért kap, mint a törvényben megállapított minimálbér (általában a diákmunkások kapnak ennyi fizetést). Heti 40 órát dolgoznak, így tehát a havi bruttó minimálbér körülbelül 1600-1760 dollár (361 600 - 397 760 forint).
A teljes munkaidős férfiak átlagos órabére 24,81, a nőké 23,44 kanadai dollár (5607, illetve 5297 forint) volt 2011-ben. Kanadában élő "informátorunk" elmondta: amikor évekkel ezelőtt megérkezett Kanadába, rakodómunkásként 12 dolláros órabérrel dolgozott. Úgy tudja, hogy például az ápolók éves keresete 60-70 ezer dollár (13,5-15,8 millió forint évente, azaz egy hónapban 1,1-1,3 millió forint), és ebben a rengeteg túlóra és ügyelet nincs benne. Egy mérnök órabére akár 47 dollár is lehet (havi 7520 dollár, azaz 1,7 millió forint).
canadadollar-89269268.jpg
A pincelakás a legolcsóbb
Vancouver az egyik legdrágább város az országban, ám éveken keresztül a legélhetőbb település címet is elnyerte. A kanadai magyar férfi elmesélte, hogy van egy érdekes lakástípus Kanadában: a családi házak alsó részét, a pincét a helyiek lakássá alakítják, és kiadják. Ez a legolcsóbb lakás, körülbelül 600 dollár a havi lakbér. A hátránya, hogy általában távol van a belvárostól, eléggé sötét, előnye viszont az, hogy igazán rövid időre, akár egy-két hónapra is kivehetjük.
Egy hagyományos (30-40 négyzetméteres) bérházi lakás a városközponttól távol 800 dollárnál kezdődik, a belvárosi felhőkarcolókban egy kicsinyke apartman ára viszont már 1500-1600 dollárba kerül. A rezsi nem túl drága, körülbelül a magyarországi áraknak felel meg.
Egy 60 dekás kenyér ára 2,80 kanadai dollár, 2 liter tejet pedig 3,29 dollárért vehetünk. Egy kiló alma 3,50, ugyanennyi banán viszont csak 1,70 dollár. A disznóhús kilója 10, a csirke pedig 7 dollár. A gyorséttermek árai eléggé alacsonyak. Vendéglőben már 15-20 dollárért megebédelhetünk. A ruhák ára nagyjából annyi, mint itthon - mondta külföldön élő forrásunk.
Jól élnek a kanadaiak
Kanadában magasabbak az árak, mint az Egyesült Államokban. Az USA határához közel élők - így a lapunknak nyilatkozó férfi is - gyakran átjárnak a szomszédos országba vásárolni, tankolni, ugyanis ott szinte minden olcsóbb.
Egy átlagos kanadai háztartás nettó értéke a most először haladta meg az amerikaiét, méghozzá több mint 40 ezer dollárral - közölte nemrég az Environics Analytics adataira hivatkozva a The Globe and Mail kanadai napilap. Egy közepes kanadai háztartás nettó vagyona 2011-ben 363 202 amerikai dollárra rúgott, addig egy amerikaié "csak" 319 970-re. (Az értéket a háztartások összeadott ingó és ingatlan értéke adja, amelyből kivonták az adósságot.)
A kalkuláció számba vette az USA gazdaságának viszonylagos gyengeségét és azt, hogy a megerősödött kanadai dollár jelenleg majdnem annyit ér, mint az amerikai, de figyelmen kívül hagyta a közszféra felhalmozott, GDP-arányos adósságát, amelyben az Egyesült Államok megelőzi északi szomszédját - írta az MTI. A két ország helycseréjének az oka az, hogy a 2008-as gazdasági válság jobban megrázta az Egyesült Államokat, mint Kanadát, és miközben az amerikai ingatlanárak a mélybe zuhantak, addig Kanadában megerősödött a piac.
Menekültként nem mehetünk: Magyarország "biztonságos"
Magyarországot illetően azt állapította meg a kanadai Jason Kenney bevándorlásügyi miniszter, hogy az elmúlt néhány évben jelentősen nőtt az onnan menedéket kérők száma. "A Kanadában menedékért folyamodók elsőszámú forrástérsége nem Afrika, Ázsia vagy Latin-Amerika (...) nem is Észak-Korea, Irán vagy Venezuela, hanem Magyarország" - jelentette ki.
Még áprilisban a miniszter azt hangoztatta, hogy szerinte sok magyarországi roma menedékkérő valótlan okokra hivatkozik, és visszaél Kanada menekültrendszerével. Feltette a kérdést, hogy a menedékért folyamodó magyar állampolgárok miért nem használják ki az Európai Unión belüli "teljes mozgásszabadságot". Azt mondta, hogy a magyar menedékkérők csaknem 95 százaléka Kanadához fordul, mert részesülni akar ott a bőkezű szociális juttatásokból, a munkalehetőségekből és az alapszint fölötti egészségügyi ellátásból, amelyek jobbak, mint Magyarországon.
Éppen ezért szigorították a menekülteket ellenőrző rendszert, és megváltoztatták az egészségügyi programot: Kanada a jövőben nem biztosít a "biztonságos" országokból érkezőknek az alapellátáson felüli gyógykezelést a Kanadába érkezésük utáni egy évben.
Kanadába 1994. november 1-jétől lehetett vízummentesen utazni, de az országba érkező nagyszámú, főként roma menekültek miatt 2001. december 5-én újból vízumkötelezettséget vezettek be Magyarországgal szemben. 1998-tól 2001-ig 8600 - csak 2001-ben 3500 - magyar állampolgár folyamodott menekültstátuszért Kanadában.
A vízumkényszert Kanada 2008. március 1-jével újra megszüntette Magyarországgal, Csehországgal és Szlovákiával szemben, s akkor ismét nagyobb menekülthullám indult el. A kanadai hatóságok adatai szerint Mexikó után Magyarországról érkezik a legtöbb menekült az észak-amerikai országba. A menekültkérelmeket a kormánytól független Bevándorlási és Menekült Igazgatóság (Immigration and Refugee Board) bírálja el.
A "biztonságosnak" minősített országokból érkezők kérelmét gyorsított eljárásban bírálják majd, és a döntésig a menedékkérők nem maradhatnak az országban, és ha elutasítják a kérelmüket, akkor nem lesz lehetőségük fellebbezni ez ellen. (A törvényt még csak a kanadai parlament alsóháza szavazta meg, így nem tudni, pontosan mikor lép hatályba).
 

&&&&&

Kitiltott (BANned)
(A törvényt még csak a kanadai parlament alsóháza szavazta meg, így nem tudni, pontosan mikor lép hatályba).

2012 júniusában a kanadai parlament megszavazta, hogy Magyarországot biztonságos országnak minősítsék, így az innen érkező menekülteknek szinte semmi esélyük nem lesz kint maradni, és rövid úton visszaküldik őket. Kanada milliárdokat spórolhat így. A magyar Külügyminisztérium előre üdvözölte a hírt, hogy a menekültügyi eljárás az eddigi több évről másfél hónapra csökkenhet.

A C-31 kódjelű javaslat a konzervatívok támogatásával 159 igen, 132 nem mellett ment át az alsóházban, és június 27-én a szenátus is jóváhagyta.
 

moroder65

Állandó Tag
Állandó Tag
2012 júniusában a kanadai parlament megszavazta, hogy Magyarországot biztonságos országnak minősítsék, így az innen érkező menekülteknek szinte semmi esélyük nem lesz kint maradni, és rövid úton visszaküldik őket. Kanada milliárdokat spórolhat így. A magyar Külügyminisztérium előre üdvözölte a hírt, hogy a menekültügyi eljárás az eddigi több évről másfél hónapra csökkenhet.

A C-31 kódjelű javaslat a konzervatívok támogatásával 159 igen, 132 nem mellett ment át az alsóházban, és június 27-én a szenátus is jóváhagyta.

Es ennek ellenere a gyakorlatban meg nincs alkalmazva es nem is lesz legalabb 2013 ig, es nincs masfel honapos elbiralas sem es nincs meg safe country lista sem ! A magyar kulugy meg mit udvozol ezek utan azt ok maguk sem tudjak, gozuk sincs hogy a gyakorlatbsan hogy es mikor vezetik be az uj torvenyt. Addig pedig marad a jo oreg PIF es a regi hataridok mint azelott ! Es em ezt szajkozom mar miota es mindenki csak lehurrogot hogy jobb ha befogom a szam mert igy junius 30 meg ugy uj torveny meg miniszteri nyilatkozat, valtozas meg azota sincs sehol, ugyanugy jonnek menekultkerok es ugyanazon az eljarason esnek at mint aki ket evvel ezelott erkezett . De eddig meg senki nem irta volna meg hogya morodernek megis igaza volt !
 
...

Szeretném a segítségeteket kérni! A párommal szeretnénk kivándorolni Kanadába! Mi egy meleg pár vagyunk! Sok atrocitás.és megalázás ér minket hovatartozásunk miatt itt Magyarországon! Szeretnénk kimenni és néhány tanács és információ a kinti életről nagyon megköszönnénk!
 

moroder65

Állandó Tag
Állandó Tag
A "biztonságosnak" minősített országokból érkezők kérelmét gyorsított eljárásban bírálják majd, és a döntésig a menedékkérők nem maradhatnak az országban, és ha elutasítják a kérelmüket, akkor nem lesz lehetőségük fellebbezni ez ellen. (A törvényt még csak a kanadai parlament alsóháza szavazta meg, így nem tudni, pontosan mikor lép hatályba .

Ezt szeretnem annyiban pontositani hogy egyenlore jo darabig meg nincs es nem is lesz hatalyban es gyakorlatban bevezetve ez a torveny ,es semmelyen gyorsitott eljaras sincs es nem is lesz 2013-ig , a fellebezesi jog az meg lesz a kegfelsobb birosag fele, viszont az ugynevezett PRRA -beadvany csak az elutasitas utan egy evre ra adhato majd be ami igen nehez dio lesz ha a legfelsobb birosag gyors elutasito dontest hoz. Ezert fontos a jo fellebbezeshez a jo ygved aki legalabb egy eveg elhuzza a federal court-on az ugyet.
 

sani07

Kitiltott (BANned)
Csak az szamolgat forintban ami valoban ertelmetlen aki nem elni szeretne canadababan hanem csak megszedni magat itt es odabb allni !.

Igen, ebben teljesen igazad van! Viszont abbol a celbol meg nem nagyon eri meg odamenni. Egy reszt az utazas is draga es a lakhatas is, egyszerubb europaba menni akkor mar. Szerintem csak annak esszeru kanadaba menni dolgozni, aki hosszabb tavra tervez.
 

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
Sőt! Attól tartok, hogy egy eset papírjai nem elegendőek, mert másutt is történik hasonló (másutt is lopnak, vernek, rabolnak...), de attól még "átlagában véve" biztonságosnak tekinthető az adott ország "statisztikailag

Való igaz az EU-n belül is vannak toleránsabb országok, ahová viszonylag könnyedén át lehet települni.
Ebből kiindulva, ha egy esetre nem gyakran alapoznak.
 
Sajnos ez nem egy esetet takar! Ezek az úgymond "akciók" lehet mondani rendszeresek! Nem beszélve arról hogy egészségügyi dolgozók vagyunk! Egyszerűen képtelenség az előrejutás a szakmában a nemi hovatartozásunk miatt! Ez az egyik! A másik mi nem azért szeretnénk kimenni hogy majd 2-3 év múlva haza jojjünk! Mi végleg és a szó szoros értelmében mondva végleg szeretnénk kitelepülni!
 

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
Igazad van.
Rosszul fogalmaztam.
Egyes eseteket kellett volna írnom.
Ha valakit többször is atrocitás ér, attól még az országát tekinthetik biztonságosnak.
Itt jön a képbe az egyedi elbírálás, hogy mennyire tekinthető "megalapozottnak" az "üldöztetés".
Azonban - ahogy írtam - van még több, mint két tucat EU-s ország, ahová át lehet települni és ez bizony az EU-s országokból érkezett kérelmek tekintetében biztosan nem a kérelmező javára szól.
Sajnos ez nem egy esetet takar! Ezek az úgymond "akciók" lehet mondani rendszeresek! Nem beszélve arról hogy egészségügyi dolgozók vagyunk! Egyszerűen képtelenség az előrejutás a szakmában a nemi hovatartozásunk miatt! Ez az egyik! A másik mi nem azért szeretnénk kimenni hogy majd 2-3 év múlva haza jojjünk! Mi végleg és a szó szoros értelmében mondva végleg szeretnénk kitelepülni!
 

&&&&&

Kitiltott (BANned)
A "biztonságosnak" minősített országokból érkezők kérelmét gyorsított eljárásban bírálják majd, és a döntésig a menedékkérők nem maradhatnak az országban, és ha elutasítják a kérelmüket, akkor nem lesz lehetőségük fellebbezni ez ellen. (A törvényt még csak a kanadai parlament alsóháza szavazta meg, így
nem tudni, pontosan mikor lép hatályba
.


pontosan lehet tudni A TORVENY ELO es HATALYOS + MUKODIK
A C-31 kódjelű javaslat a konzervatívok támogatásával 159 igen, 132 nem mellett ment át az alsóházban, és június 27-én a szenátus is jóváhagyta.

Ezt szeretnem annyiban pontositani hogy egyenlore jo darabig meg nincs es nem is lesz hatalyban es gyakorlatban bevezetve ez a torveny ,es semmelyen gyorsitott eljaras sincs es nem is lesz 2013-ig , a fellebezesi jog az meg lesz a kegfelsobb birosag fele, viszont az ugynevezett PRRA -beadvany csak az elutasitas utan egy evre ra adhato majd be ami igen nehez dio lesz ha a legfelsobb birosag gyors elutasito dontest hoz. Ezert fontos a jo fellebbezeshez a jo ygved aki legalabb egy eveg elhuzza a federal court-on az ugyet.

ez szemenszedett HAZUGSAG !!!!
a torveny BEVEZETVE + azonnal mukodik NEM KELL 2013 -ig varni !!!
IGAZ ez a BIROI SZAK a tolmacs minderrol meg csak NEM IS szagol nem am ,hogy tudjon rola !!!!

amirol FOGALMAD SINCS arrol NE IRJ UGY MINT VALOSAG !!!
a FEDERAL COURT NEM UL EVEKIG AZ UGYEKEN
ugyanis SZAKOSODOTT BIRAK NAGYON GYORS UTEMBEN LETARGYALJAK !!!
 

moroder65

Állandó Tag
Állandó Tag
ez szemenszedett HAZUGSAG !!!!
a torveny BEVEZETVE + azonnal mukodik NEM KELL 2013 -ig varni !!!
IGAZ ez a BIROI SZAK a tolmacs minderrol meg csak NEM IS szagol nem am ,hogy tudjon rola !!!!

amirol FOGALMAD SINCS arrol NE IRJ UGY MINT VALOSAG !!!
a FEDERAL COURT NEM UL EVEKIG AZ UGYEKEN
ugyanis SZAKOSODOTT BIRAK NAGYON GYORS UTEMBEN LETARGYALJAK !!!

Miert olyan nehez a te agyadnak felfogni hogy gyakorlatban nincs bevezetve a repteren es meg minden a regi rendszer szerint mukodik
 

moroder65

Állandó Tag
Állandó Tag

MINDENKINEK

A C31-es coddal ellatott toveny EL es MUKODIK

....
a torveny MINDEN BETUJET MINDEN BIRO SZOSZERINT BETARTJA !!!
SENKINEK eszebe SEM jusson ,hogy a canadai birot/kat / kijatsza
a BIRAK , akik a magyar ugyekre specializalodtak ZOME ERT es BESZEL MAGYARUL IS !!!!!

Akkor most megegyszer &&&&& kedveert elmondom, a repteren a mai napig a rendszer nem valtozott, ugyanugy a pif-et hasznaljak aminek a hatarideje 28 nap es nem a Boc formot, az orvosi vizsgalatra ugyanugy 60 napot kapnak a menekultek hogy elintezzek, kerdem en okos elvtarstol hogy minek a 60 nap orvosira ha valakit 45 nap utan mar targyalnak, vagy minek a pif es miert adnak ra 28 napot ? EZT IS MEGVALASZOLHATNAD, es jobb ha nem tolmacsocskazol mert rolad az eg vilagon semmit nem tudunk hogy mibol vagy mivel tengeted eleted . Es azert mert te csak hirekbol meg ujsagbol tudsz dolgokat es nem fizikailag vagy ott ahol dolgok tortennek azetr nem kell mast hazugnak nevezned egyszeruen csak nem vagy teljesen tisztaban a dolgokkal ami nem szegyen de ugylatszik te presztizs kerdest csinalsz ebbol.
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos


amirol FOGALMAD SINCS arrol NE IRJ UGY MINT VALOSAG !!!

Akkor mi is a valóság?


Bill C-31

This bill has received Royal Assent and is now law.

Részletes folyamata:

http://www.parl.gc.ca/LegisInfo/BillDetails.aspx?Language=E&Mode=1&Bill=C31&Parl=41&Ses=1



A törvény:

http://parl.gc.ca/HousePublications/Publication.aspx?Language=E&Mode=1&DocId=5697417

http://parl.gc.ca/HousePublications/Publication.aspx?Language=E&Mode=1&DocId=5697417&File=63#13


"COMING INTO FORCE

ENTRÉE EN VIGUEUR


85. (1) Sections 4 and 6, subsection 9(2) and sections 30, 47 and 78 come into force on a day to be fixed by order of the Governor in Council.
85. (1) Les articles 4 et 6, le paragraphe 9(2) et les articles 30, 47 et 78 entrent en vigueur ŕ la date fixée par décret.




(2) Sections 7 and 8, subsections 9(1) and 11(1), sections 17 to 22, subsection 23(1), sections 29, 31, 33 to 35, subsections 38(1) and (2) and sections 39 to 46, 49 to 51, 53, 54 and 70 to 77 come into force on a day or days to be fixed by order of the Governor in Council.
(2) Les articles 7 et 8, les paragraphes 9(1) et 11(1), les articles 17 ŕ 22, le paragraphe 23(1), les articles 29, 31, 33 ŕ 35, les paragraphes 38(1) et (2), et les articles 39 ŕ 46, 49 ŕ 51, 53, 54 et 70 ŕ 77 entrent en vigueur ŕ la date ou aux dates fixées par décret."
 
Oldal tetejére