Kanada

Kell még folyóírást tanulni a gyerekeknek a 21. században? Érvek pro és kontra

  • 5,775
  • 21
Finnországban, Kanadában, Ausztráliában és az Egyesült Államok több államában jó ideje eltörölték a folyóírást a nemzeti alaptantervből, csak a nyomtatott kisbetűs, illetve nagybetűs írás kötelező. Vajon jót tesz, ha a feleslegesnek tartott folyóírást kiiktatjuk az életünkből?

A szavakat alkotó betűk összekapcsolása helyett viszont a tízujjas gépelést oktatják a tanulóknak, mivel ennek sokkal több gyakorlati hasznát veszik a jövőben, kevesebb időt is vesz igénybe megtanulása, így olyan, a jövőre nézve fontos készségeket is elsajátíthatnak, mint a programozás.

Európában egyáltalán nem örülnek a finnek döntésének

Hasonlót a kontinensen eddig egyedül Franciaország engedett meg magának, akkor is csak ideiglenesen. A legtöbben attól félnek, hogy a folyóírás híján a diákok nem tudják majd elolvasni a régen, kézzel írt dokumentumokat, és nem lesznek majd képesek hitelesen aláírni egy szerződést, a reformhívők szerint viszont folyóírást tanítani olyan elavult, mintha a...

Csige Gábor torontoi magyar konzul tájékoztatása a SKYGREECE járatkimaradással kapcsolatban!

  • 3,891
  • 0
SkyGreece augusztus 19-ei járata nem indult el, de augusztus 22-én az utasok hazajuthattak a légitársaság egy másik járatával.

Tegnap, augusztus 26-án állampolgári bejelentés alapján szereztünk tudomást arról, hogy a SkyGreece GW428 járata, aminek 17:55-kor kellett volna indulnia Toronto-Budapest-Thessaloniki útvonalon, törlésre került.

Emiatt a főkonzulátusi telefonra, majd az ügyeleti telefonra is kaptunk bejelentést. Azonnali segítségnyújtást egy állampolgár sem kért.

A légitársaság honlapján fellelhető e-mail címeken ([email protected] és [email protected] ) tájékoztatást kértünk. Csak automata válasz üzenetet kaptunk, amely 15 munkanapon belül ígért választ.

A légitársaság honlapon elérhető telefonszámait próbáltuk hívni és tájékoztatást kérni, sikertelenül.

A mai napon, augusztus 27-én a főkonzulátus egyik munkatársa felkereste a SkyGreece torontói irodáját (477 Danforth Ave., Suite 300, Toronto, Ontario, M4K 1P1...

Kanada már nem utasítja el azonnal a magyar menedékkérőket

  • 4,472
  • 3
Egyre több magyar menedékkérelmet bírálnak el pozitívan a kanadai hatóságok. Míg 2010-ben alig 2 százalékát fogadták be a Magyarországról érkező menekülteknek, idén ez a szám 68 százalékra nőtt.

A kanadai Bevándorlási és Menekültügyi Igazgatóság adatai szerint 2013-ban a kérvények 20, 2014-ben 30, 2015 első félévében pedig 68 százalékát bírálták el kedvezően - írja a National Post nevű helyi lap. Az észak-amerikai országban a magyar menedékkérők mindössze 2 százalékát fogadták be 2010-ben, miután a kormány egy évvel korábban fellépett az általuk „színlelt menekülteknek" nevezett, Magyarországról érkező csoportok ellen.

A menedékkérők száma jelentősen csökkent: jelenleg évente néhány száz kérelem érkezik a hatóságokhoz, szemben a 2009-2011-es időszakkal, amikor számuk meghaladta az évi kétezret.

Kanada 2012-ben azok közé a...

“Göllner András szerint Kanada meszebb van Magyarországtól mint Makó Jeruzsálemtől”.

  • 8,568
  • 17
A Klubrádióban Bolgár György Megbeszéljük c. műsora keretén belül interjút készített Göllner Andrással, aki by side a KMH szerzőtársa (is).
Alább következik a hangfelvétel átirata.

Bolgár György: A telefonnál Göllner András, Kanadában élő egyetemi tanár. Jó napot kívánok!
Göllner András: Jó napot kívánok!

B.Gy. A beszélgetés apropóját az adta, hogy a napokban a New York Timesban olvastam egy, számomra innen a távoli Magyarországból egészen meglepően kemény hangú, ledorongoló írást Kanadáról, a kanadai kormányról, a kanadai miniszterelnökről, aki nemrégiben választásokat írt ki október közepére. Egy konzervatív politikusról van szó, aki már 9 és fél éve hatalmon van és a NYT cikkírója szerint egészen katasztrofális módon változtatta meg ezt a liberális, békés, befogadó országot, amiről mi itt, Magyarországon elég keveset tudunk. Nekem az írásról az ugrott be, hogy jé, mintha Steven Harper olyan lenne, mint Orbán Viktor. Tehát az orbáni modell terjed...

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)
babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.

Statisztikák

Témák
39,237
Üzenet
5,061,097
Tagok
631,032
Legújabb tagunk
Gfilo
Oldal tetejére