Én Makarskán szoktam a házigazdáinkkal ilyen kevert,horvát-angol nyelven társalogni. Próbálok udvariasságból horvátul beszélni velük,de ami nem jut eszembe,azt mondom angolul. Sokszor észre se veszem és az agyam átvált románra,no ilyenkor néznek vigyorogva,hogy mit is akarok?! Ha nem magyarul kell beszélnem elsőnek mindig a román ugrik be,azt használtam a legtöbbet,mondhatni belenőttem,és nem sikerült elfelejtenem amikor átköltöztünk Magyarországra. Akkor nagyon sok harag volt bennem,évekig nem voltam hajlandó megszólalni azon a nyelven,de most már örülök,hogy nem felejtettem el,szívesen használom amikor olyan környezetben vagyok. Arra vagyok kíváncsi,Spanyolországban mi fog beugrani,mert egy kukkot se beszélek spanyolul!![]()
Activiti?
Na ezt a sormintát kellene végig csinálnom,mert öröm és üröm és minden kaland volt itt! Az nagyon jó,hogy nem hagytátok ki a kiállítást és az is ,hogy 60. érettségi találkozó ! Na azért roppant pöttyös a májam! nekünk 10 évente van és nagyon fogyunk!
Na, leesett egy kő a szívemről, mert nagyon félek, de ettől függetlenül
Addig meg 3 szemüveggel szaladgálok. (Legalább nem fúl el a szél.