Farkas Imre: Odahaza
Magam ülök kis szobámba,/A derengő félhomályba,/ A kályhában pattog a fa, –/Én Istenem, de jó voln’ most/ Odahaza.//Szinte érzem, szinte látom –/Együtt ül a kis családom./Hallik édesapám szava
/Áhítattal hallgatják azt/ Odahaza.//Annyi mesét nem tud talán/ Senki, mint az édesapám,/Története ezer fajta,/Nevetnek, meg sírnak rajta/ Odahaza.//Csak az anyám nem a régi/ – Szívem-lelkem látni véli –/A szemébe bánat ragyog,/Fáj neki, hogy én nem vagyok/ Odahaza.
Magam ülök kis szobámba,/A derengő félhomályba,/ A kályhában pattog a fa, –/Én Istenem, de jó voln’ most/ Odahaza.//Szinte érzem, szinte látom –/Együtt ül a kis családom./Hallik édesapám szava
/Áhítattal hallgatják azt/ Odahaza.//Annyi mesét nem tud talán/ Senki, mint az édesapám,/Története ezer fajta,/Nevetnek, meg sírnak rajta/ Odahaza.//Csak az anyám nem a régi/ – Szívem-lelkem látni véli –/A szemébe bánat ragyog,/Fáj neki, hogy én nem vagyok/ Odahaza.