Hírek A LEGO is kapott 4300 millió forintnyi közpénzt, hogy Magyarországon építkezzen

Szijjártó Péter szerint 300 új munkahelyet hoz a közpénzből megtámogatott beruházás.

Ki ne szeretné a LEGO-t?!

– Szijjártó Péter külgazdasági miniszter ezzel jelentette be Facebook-oldalán, hogy a dán tulajdonosi hátterű LEGO Manufacturing Kft. 54 milliárd forint értékben bővíti csomagoló- és raktárkapacitásait Nyíregyházán, a 2023-2025-ös időszakban.

A fejlesztést az állam 4,3 milliárd forintnyi közpénzzel támogatja. A nagyvállalat megtámogatását azzal indokolják, hogy a terv szerint 300 új munkahely jön létre a beruházás végére.

Kérdés persze, hogy a cég mennyire szorul rá az adófizetők pénzére: a nyilvános cégadatok szerint a LEGO Manufacturing Kkft. nettó árbevétele 2022-ben meghaladta a 74,6 milliárd forintot az előző évi 55,8 milliárd után, adózott eredménye 2,5 milliárd forintra nőtt 1,9 milliárd forintról.

1695951670899.jpeg
 
A fenti példából
Lassan az a gyanúm épp úgy hibás a munkahelyteremtő támogatás fogalom
Mint a pályáztatási fogalom és annak gyakorlati megvalósulása
Mindenütt visszaélés lehetősége
És meg is teszi a korrupt társaság(ormány)
 
Utoljára módosítva:
Megbeszélték veled ?
És neked kimondta hogy kiviszi?
a valamikori jobbik féle Multiellenes szöveg?
Az akácfánk is megmaradt a mák is
Én nem ülök fel olyannak hogy egy cégből lerabolnak minden pénzt
Az visszaforgatni szokták
Ki az aki lerabol és mínuszra visz?
A mátrai hőerőmű
Ő viszi ki a hasznot és nem forgat vissza
Tőkés vállalatok inkább beruháznak a gyárba
Az az fejlesztenek
Ne higgyél el korai EU , NATO és világbank ellenes jobbik és Orbán szövegeket
Azóta ők is tudják: Az EU pénzek kellenek a NATO-ban lenni biztonság
Az IMF-t kizavarni csak kirakat volt
2 hónapon belül könyörögtek hitelért
Még a Kínaitól is hitel kell
A multik se rossz emberek már jöhetnek akkugyárak
300 embert foglalkoztató LEGO gyár
Még fizetünk is érte
Hol van már az a szöveg kiviszi a hasznot
Á lopjuk inkább el mi, mert az a lopás itthonit gazdagít
Épp csak semmit nem forgat vissza Mészáros féle itthoni.
 
Majd amikor jön a gendersemleges transz legó, akkor kirúgja őket viki. Amúgy nem mindegy? Ha itt gyártják, ha nem, én ugyanúgy üvöltők a fájdalomról, amikor rálépek egy legókockára...
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.

Statisztikák

Témák
39,237
Üzenet
5,060,175
Tagok
631,000
Legújabb tagunk
Rózsa György
Oldal tetejére