Szia!
Szerintem ez nagyon egyéni - személyre szabott. Függ a csoporttól, a gyerekektől a lehetőségektől.
Mi ezt "keverve" alkalmazzuk.
Az én csoportomban a srácokkal minden alkalommal sorakozással kezdünk, majd bemelegítünk: futással, járással és gimnasztikával. Persze van egy MOZGÁS táblájuk, melyre előre kiteszem a tervezett gyakorlatokat. A gimnasztikába sokminden belefér.
Aztán magát a tananyagot "gyakoroljuk" - egyensúlyozástól kezdve a labdapattogtatáson át a Bobath labdán való ugrálástól a bordásfalig --> tehát amit meghatározok aznapra, és a csoporthoz illik.
Utána általában "szabadfoglalkozás" jön. Van, hogy javasolnak valami kedvelt foglalatosságot (kosárlabdázni, kuglizni imádnak.), van hogy az én "ötletemet" csináljuk.
Aztán légzőgyakorlat, majd vége az órának.
Persze minden gyakorlatot bemutatok én is, ha kell fizikailag is segítek. És minden gyakorlat végénél leveszik az adott gyakorlatra vonatkozó kártyát.
A sorakozó helye színes tappancsokkal kijelölt, és minden gyakorlatot világos "útvonalak" jeleznek.
És én is csinálom sokszor velük együtt.
Szóval vizuálisan kijelölve, megerősítve, támpontokat adva szerintem sokminden belefér - csoporttól függ.
Remélem segítettem. Üdv:
Banilla
Szerintem ez nagyon egyéni - személyre szabott. Függ a csoporttól, a gyerekektől a lehetőségektől.
Mi ezt "keverve" alkalmazzuk.
Az én csoportomban a srácokkal minden alkalommal sorakozással kezdünk, majd bemelegítünk: futással, járással és gimnasztikával. Persze van egy MOZGÁS táblájuk, melyre előre kiteszem a tervezett gyakorlatokat. A gimnasztikába sokminden belefér.
Utána általában "szabadfoglalkozás" jön. Van, hogy javasolnak valami kedvelt foglalatosságot (kosárlabdázni, kuglizni imádnak.), van hogy az én "ötletemet" csináljuk.
Aztán légzőgyakorlat, majd vége az órának.
Persze minden gyakorlatot bemutatok én is, ha kell fizikailag is segítek. És minden gyakorlat végénél leveszik az adott gyakorlatra vonatkozó kártyát.
A sorakozó helye színes tappancsokkal kijelölt, és minden gyakorlatot világos "útvonalak" jeleznek.
És én is csinálom sokszor velük együtt.
Szóval vizuálisan kijelölve, megerősítve, támpontokat adva szerintem sokminden belefér - csoporttól függ.
Remélem segítettem. Üdv:
Banilla