Hírek Brüsszel kiverte a biztosítékot az orosz gáz fő vásárlóinál, és nem Magyarországról van szó

A Politico beszámolója szerint Franciaország, amely az orosz gáz legnagyobb vásárlója az unióban, az alternatív beszállítók keresését részesíti előnyben a teljes tilalom helyett. „Amit mi védünk, az egy európai diverzifikációs stratégia, amely már az asztalon van” – nyilatkozta Marc Ferracci francia energiaügyi miniszter, utalva arra, hogy Franciaország katari termékekkel kívánja helyettesíteni az orosz beszállításokat.

Belgium, a második legnagyobb vásárló, részletes gazdasági hatástanulmányt követel az intézkedések következményeiről. „Szükséges megvárni a jogi csomagot, hogy jobban megértsük az összes következményt országunkra nézve” – mondta Mathieu Bihet belga energiaügyi miniszter.

Ezzel szemben Spanyolország és Hollandia támogatja a tervezett jogszabályt. Spanyolország közlése szerint „támogatjuk az Európai Bizottság javaslatát az orosz gázimport mielőbbi betiltására”, míg Hollandia kiemelte: „Továbbra is támogatjuk az orosz gáz teljes kivezetését.”

Milliárdos szerződések és jogi aggályok

A négy ország tavaly 16,77 millió tonna orosz LNG-t importált, amely az EU teljes importjának 97 százalékát és Moszkva globális exportjának több mint felét jelenti. Együttesen több mint 6 milliárd eurót költöttek az üzemanyag vásárlására.


A francia ellenállás részben a TotalEnergies energiavállalat 2032-ig tartó szerződéséből fakad a Novatek orosz céggel, valamint a szibériai Yamal projektben lévő 20 százalékos részesedésből.

Ferracci aggodalmát fejezte ki a „jogi biztonság” miatt, attól tartva, hogy a magáncégeket orosz perek érhetik a félbehagyott szerződések következtében.

Belgium 2035-ig tervezi az orosz LNG fogadását és tárolását, ezért mélyreható hatásvizsgálatot kér a bizottságtól az intézkedések következményeiről.

Az Európai Bizottság várhatóan jövő hónapban terjeszti elő javaslatát, amely idén betiltaná a rövid távú vásárlásokat és 2027-ig fokozatosan megszüntetné a hosszú távú szerződéseket is.

Magyarország is pórul járhat az orosz gázimport tiltásával​


Brüsszel korábban már jelezte, hogy hajlandó több amerikai LNG-t vásárolni az orosz mennyiség pótlására, amit Donald Trump elnök is követelt az EU-tól az Egyesült Államokkal fennálló kereskedelmi többletének csökkentése érdekében, és ami enyhítheti a két blokk gazdasági feszültségeit. Az Egyesült Államok már most is Európa legnagyobb LNG-beszállítója, részesedése a piac 45,3 százalékát teszi ki.

Korábban Révész Béla Ákos, a Makronóm Intézet elemzője jelezte lapunknak, hogy az LNG-gáz drágább, mint a közvetlenül az orosz vezetékekből érkező. A függőség megszüntetése az Európai Bizottság szerint tisztább és biztonságosabb energiarendszer kiépítését teszi lehetővé, és elősegíti Európa dekarbonizációs céljait.

Az Európai Bizottság meg kívánja tiltani az orosz gáz importját, ami Magyarország esetében drágább energiaimportot jelentene, rontva ezzel a folyó fizetési mérleg egyenlegét és erodálva a versenyképességet.

1749074660001.jpeg
 
Hogyan fűtünk?
Hogyan főzünk?
Hmmm
Vissza a fához? Csak az nem mindenkinek elérhető.
Elektromosság? Ahhoz ki épített vezetékekre lenne szükség.
 
Komolyra forditva:
Nalam kiveri szinten a biztositekot az, hogy egy szervezet, ami elvileg azert van, hogy szamunkra minel magasabb szinvonalat biztositson, anelkul hoz meg ilyen donteseket, hogy alternativat tudna kinalni!
Hol vannak azok a gazdasagi hatastanulmanyok, amik ezt igazolnak? (tolunk folyamatosan ezt kovetelik!!)

Tenyleg demokratikus az az eljaras, ahol nem a meggyozes, a megoldaskereses a megoldasa a dolgoknak, hanem diktatorikus intezkedesek?

Hozunk egy hatarozatot, aztan mindenki befogja a pofacskajat és kussol!

Leallitani az atomeromuveket, elzarni a gazcsapokat, lekapcsolni a "szennyezo" eromuveket...

Ettol tudatosabb rombolas szamomra elképzelhetetlen!
 
Ettol tudatosabb rombolas szamomra elképzelhetetlen!
A vicces részéhez nem akartam írni, de látom, hogy ez már komoly.
A következmény egyértelmű.
Minden EU országot megelőztünk, ha úgy nézzük, hogy az utolsó az első.
Ursula nem kap évente minimum 2,5 Millió forintnak megfelelő ingyen pénzt a kormányától.
/ Lehet, nincs is rá szüksége és soha nem vacog télen. /
Az új villanyszámlám szerint már ahhoz is havonta 100 Ezer forint feletti támogatást kapok a nem túl nagy számlám kifizetéséhez.
 
Az új villanyszámlám szerint már ahhoz is havonta 100 Ezer forint feletti támogatást kapok a nem túl nagy számlám kifizetéséhez.
Bármekkora összeget odaírhatnának úgy sem tudjuk mi a való.
De, ez egy nagyon jó húzás volt a kormánytól hisz bármit mondhatnak nem lehet őket überelni.
Már várom hogy mikor lesz a tejen is felirat hogy ha nem lenne az árrés akkor mennyit kellene fizetni érte,,,,
 
Bármekkora összeget odaírhatnának úgy sem tudjuk mi a való.
De, ez egy nagyon jó húzás volt a kormánytól hisz bármit mondhatnak nem lehet őket überelni.
Már várom hogy mikor lesz a tejen is felirat hogy ha nem lenne az árrés akkor mennyit kellene fizetni érte,,,,
A gáz beszerzési ára alacsonyabb a villanyé kicsit magasabb / kb. a másfélszerese / lehet a fizetett árnál.
Ezért is érthetetlen a képzelt közel tízszeres ár.
A gaz multi boltosoknak egyre több terméknél legfeljebb tíz százalékos árréssel / nem tízszeres árral / kell kötelezően megoldani a költségek fedezését.
A drága miniszterelnök úr bizonyára nem tud a gáz és a villany közel tízszeres áráról mert egyébként biztosan nem engedné.
 
Utoljára módosítva:
A gáz beszerzési ára alacsonyabb a villanyé kicsit magasabb / kb. a másfélszerese / lehet a fizetett árnál.
Ezért is érthetetlen a képzelt közel tízszeres ár.
A gaz multi boltosoknak egyre több terméknél legfeljebb tíz százalékos árréssel / nem tízszeres árral / kell kötelezően megoldani a költségek fedezését.
A drága miniszterelnök úr bizonyára nem tud a gáz és a villany közel tízszeres áráról mert egyébként biztosan nem engedné.
A jelenlegi árakkal számolva. Ha az oros gázt és uránt kititlják, akkor marad a sokkal drágábba LNG, ami külföldön is emeli az árakat. Maga az urán "nem annyira ritka", csak ugye a feldolgozás és a fűtő kazetta összerakás nem két fillér, tehát Pakson is emelkedhetnek az árak és a többi Európai atom és gázerőművekben.
Mivel a kínálat egy része eltűnik, mig a kereslet megmarad, az árak emelkednek, kérdés mennyivel. A 10x túlzás szerintem is, max 2-4x ha magas a gázár egy kemény tél miatt
 
Egyes elméletek szerinte ez is a cél, csak nem egyben, hanem sok kis köztársaságként venné fel, hogy könnyebben lehessen irányítgatni.
Ezt a megoldast el is tudnam fogadni, de embertomegek halalat okozo fegyverek szállitást nem dijazom :(
Mondjon mindenki amit akar, de az EU vezetes egyre inkabb militarizalodik!
Nem csak ukrajna támogatásában, de ez intezkedeseikkel is parancsuralmi rendszert épit, amivel teljesen háttérbe szoritaná a fuggetlen orszagok szuverenitását!
 
teljesen háttérbe szoritaná a fuggetlen orszagok szuverenitását
Annak már régen itt lenne az ideje.
Mit ér egy olyan szervezet, amely soha nem tud egységesen megnyilatkozni?
Túró az, nem unió.
Gittegylet. Kisdedóvó. "De én akkor se veszem föl a sapkámat!"
Nemzetek Európája, na hiszen. Értelme annyi mint a hámozott léggömbnek.
 
Jut eszembe, a Nemzetek Óvodája még abban sem tud következetes lenni, hogy mi legyen a glifozáttal. Egy ideig be volt tiltva (mindenhol? vagy csak nálunk?) most megint lehet venni.
De aki szőlővel foglalkozik...... volt a Cabrio gombaölő. Nagyon jó volt, használtam. Egyszercsak kivonták. Aztán pár évre rá megint lehetett kapni. És most megint nem!
Mikor ki vétóz, mikor kinek van ellenjavallata, mikor kinek az embere van döntési helyzetben?
 
Annak már régen itt lenne az ideje.
Mit ér egy olyan szervezet, amely soha nem tud egységesen megnyilatkozni?
Túró az, nem unió.
Gittegylet. Kisdedóvó. "De én akkor se veszem föl a sapkámat!"
Nemzetek Európája, na hiszen. Értelme annyi mint a hámozott léggömbnek.
Ezt szabadpártnapon tanultad?
Utana jön az ütemes taps: ursula---Ursula
 
Ezt szabadpártnapon tanultad?
Utana jön az ütemes taps: ursula---Ursula
Jaj de frappáns valaki..... most aztán jól idemondogattál. Nem szeretnék a bőrömben lenni.

Ursulára csak ránézek, és máris megvan a besorolás. Vígan elférne a NER-ben.
Csakhogy, aki kicsit is gondolkodik, belátja, hogy Ursula nem a döntéshozó testületben van (az a Tanács), hanem a végrehajtóban (Bizottság).
 
Jut eszembe, a Nemzetek Óvodája még abban sem tud következetes lenni, hogy mi legyen a glifozáttal. Egy ideig be volt tiltva (mindenhol? vagy csak nálunk?) most megint lehet venni.
De aki szőlővel foglalkozik...... volt a Cabrio gombaölő. Nagyon jó volt, használtam. Egyszercsak kivonták. Aztán pár évre rá megint lehetett kapni. És most megint nem!
Mikor ki vétóz, mikor kinek van ellenjavallata, mikor kinek az embere van döntési helyzetben?
Ha megszűnne az EU, valószínűleg minden országot egy miniatur Trump torzszülött uralna.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,241
Üzenet
5,063,465
Tagok
631,140
Legújabb tagunk
Morci cica
Oldal tetejére