Hírek Eldőlt a választás, Magyar Péter kétharmaddal alakíthat kormányt, mutatjuk az adatokat

A megszerezhető szavazatok több mint 53 százalékát gyűjtötte be a Tisza Párt 83,17 százalékos feldolgozottságnál, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert. Így eldőlt, hogy Magyar Péter először alakíthat kormányt, ráadásul kétharmaddal.
Orbán Viktor tizenhat év kormányzás után leköszön a miniszterelnöki posztjáról, és Magyar Péter alakíthat kormányt.

Este 10 előtt 77,45 százalék volt a szavazatok országos feldolgozottsága, a listáké 68,89 százalék. Az állás szerint 138 mandátuma (43 listás, 95 egyéni) lenne a Tisza Pártnak, ami behozhatatlan előny, így eldőlt, hogy ők nyerik a 2026-os országgyűlési választást, és Magyar Péter alakíthat kormányt. A Fidesz–KDNP 54 mandátummal (43 listás, 11 egyéni) állt akkor, a Mi Hazánk Mozgalom pedig a parlamenti küszöb fölött 7 mandátummal.
83,17 százalékos feldolgozottságnál a listás állás:

  • Tisza Párt – 53,67 százalék
  • Fidesz-KDNP – 37,72 százalék
  • Mi Hazánk Mozgalom – 5,94 százalék
  • Demokratikus Koalíció – 1,18 százalék
  • Magyar Kétfarkú Kutya Párt – 0,82 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 87,82 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 44 listás, 94 egyéni, összesen 138
  • Fidesz-KDNP – 42 listás, 12 egyéni, összesen 54
  • Mi Hazánk – 7 listás

Orbán Viktor elismerte a vereségét​


„A választási eredmény még nem teljes, de számunkra fájdalmas és egyértelmű. A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem nekünk adták. A győztes pártnak gratuláltam. Nektek, önöknek köszönöm a rengeteg munkát. Soha ennyien és ennyit nem dolgoztunk egyetlen kampányban sem. Van is ennek látszatja, két és fél millió szavazót sikerült összegyűjtenünk, két és fél millió ember bízott bennünk a mai napon is” – fogalmazott Orbán Viktor a választás estéjén, egyúttal jelezve, hogy nem adják fel, ellenzékből folytatják.

A Tisza Párt az első adatoktól kezdve fölényesen vezetett​


A Nemzeti Választási Iroda folyamatosan közölte a pártok listás eredményét, 10,38 százalék feldolgozottságnál a Tisza Párt vezetett 49,43 százalékkal a Fidesz–KDNP (41,99 százalék), a Mi Hazánk Mozgalom (6,10 százalék), a Demokratikus Koalíció (1,15 százalék) és Magyar Kétfarkú Kutya Párt (0,73 százalék).

A parlamenti mandátumarány országosan 21,54 százalék feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 36 listás, 92 egyéni, összesen 128
  • Fidesz–KDNP – 49 listás, 13 egyéni, összesen 62
  • Mi Hazánk – 8 listás

Kétharmados többséggel vezetett a Tisza Párt 21 óra előtt​


A Tisza Párt már az első eredmények után közel állt a kétharmados többséghez, nem sokkal 21 óra előtt pedig már meg is volt ez az előny, 31,03 százalékos feldolgozottságnál a pártok listás eredménye a következő volt: Tisza Párt 51,98 százalék, Fidesz–KDNP 39,38 százalék, Mi Hazánk Mozgalom 6,07 százalék, Demokratikus Koalíció 1,18 százalék, Magyar Kétfarkú Kutya Párt 0,77 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 45,71 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 40 listás, 95 egyéni, összesen 135
  • Fidesz-KDNP – 46 listás, 11 egyéni, összesen 57
  • Mi Hazánk – 7 listás
Történelmi rekord született a részvételi adatok tekintetében
Az idei országgyűlési választás megdöntötte a részvételi rekordot, 18.30-ig az arra jogosultak 77,80 százaléka adta le szavazatát. Az eddigi csúcs a 2002-es második forduló 73,51 százaléka volt.

De már a vasárnap kora reggeli órákban számítani lehetett rá, hogy megdől a történelmi csúcs, ugyanis

az első, 7 órás részvételi adatok minden várakozást felülmúltak, a névjegyzékben szereplő 7 527 742 szavazó 3,46 százaléka adta le a szavazatát, összesen 260 556 fő járult az urnákhoz.

Összehasonlításképpen, a magas végső részvételt hozó, 2022-es országgyűlési választáson ez az arány 1,82 százalék (139 667 fő) volt ebben az időpontban – úgy, hogy akkor 8 215 304 fő volt jogosult a szavazásra, míg a 2018-as választásokon reggel 7 órakor a választók 2,24 százaléka szavazott le, akkor végül 70,22 százalékos részvétellel zárultak az urnák.

Végső eredmény csak április végén lesz​


Az országgyűlési választáson 199 képviselőt szavazunk be a parlamentbe, közülük 106-an egyéni jelöltként, míg 93 fő listáról jut be az országgyűlésbe. Ahhoz, hogy egy párt bejusson a parlamentbe, az érvényesen leadott szavazatok legalább öt százalékát kell megszereznie, különben fizetheti vissza az államnak a kampányra kapott központi támogatást.

Az egyéni választókerületben az a jelölt lesz országgyűlési képviselő, aki a legtöbb érvényes szavazatot kapta. A szavazatok, amelyek nem számítanak bele az egyéni mandátumszerzésbe, töredékszavazatnak minősülnek, ezeket az országos pártlistás mandátumok kiosztásánál veszik figyelembe.

Töredékszavazatnak minősül a vesztes jelöltek összes szavazata, valamint a győztes jelölt minden olyan szavazata is, amely már nem volt szükséges a mandátum megszerzéséhez, vagyis a második legtöbb szavazatot elérő jelölt eggyel növelt szavazatainak kivonása után fennmaradó szavazatszám.

Az országos listáról kiadható mandátumoknál figyelembe veszik az egyéni választókerületi töredékszavazatokat, valamint a pártlistára leadott voksokat.

A választás éjszakáján várhatóan előzetes eredményt közöl az NVI, de a választás jogi eredményét csak a külföldön leadott szavazatokat tartalmazó urnák hazaszállítása és a levélben leadott szavazatok megszámlálása után állapítják meg. Az egyéni választókerületek eredményét legkésőbb április 18-án, újraszámlálás esetén április 20-án, a választás országos listás eredményét pedig legkésőbb május 1-jén. A május 1-jei határidőt – mivel az munkaszüneti nap – a miniszter eltérő időpontban állapíthatja meg. Az új Országgyűlésnek legkésőbb május 12-ig kell megalakulnia.

A megszerezhető szavazatok több mint 53 százalékát gyűjtötte be a Tisza Párt 83,17 százalékos feldolgozottságnál, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert. Így eldőlt, hogy Magyar Péter először alakíthat kormányt, ráadásul kétharmaddal.

Orbán Viktor tizenhat év kormányzás után leköszön a miniszterelnöki posztjáról, és Magyar Péter alakíthat kormányt.

Este 10 előtt 77,45 százalék volt a szavazatok országos feldolgozottsága, a listáké 68,89 százalék. Az állás szerint 138 mandátuma (43 listás, 95 egyéni) lenne a Tisza Pártnak, ami behozhatatlan előny, így eldőlt, hogy ők nyerik a 2026-os országgyűlési választást, és Magyar Péter alakíthat kormányt. A Fidesz–KDNP 54 mandátummal (43 listás, 11 egyéni) állt akkor, a Mi Hazánk Mozgalom pedig a parlamenti küszöb fölött 7 mandátummal.
83,17 százalékos feldolgozottságnál a listás állás:

  • Tisza Párt – 53,67 százalék
  • Fidesz-KDNP – 37,72 százalék
  • Mi Hazánk Mozgalom – 5,94 százalék
  • Demokratikus Koalíció – 1,18 százalék
  • Magyar Kétfarkú Kutya Párt – 0,82 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 87,82 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 44 listás, 94 egyéni, összesen 138
  • Fidesz-KDNP – 42 listás, 12 egyéni, összesen 54
  • Mi Hazánk – 7 listás

Orbán Viktor elismerte a vereségét​


„A választási eredmény még nem teljes, de számunkra fájdalmas és egyértelmű. A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem nekünk adták. A győztes pártnak gratuláltam. Nektek, önöknek köszönöm a rengeteg munkát. Soha ennyien és ennyit nem dolgoztunk egyetlen kampányban sem. Van is ennek látszatja, két és fél millió szavazót sikerült összegyűjtenünk, két és fél millió ember bízott bennünk a mai napon is” – fogalmazott Orbán Viktor a választás estéjén, egyúttal jelezve, hogy nem adják fel, ellenzékből folytatják.

A Tisza Párt az első adatoktól kezdve fölényesen vezetett​


A Nemzeti Választási Iroda folyamatosan közölte a pártok listás eredményét, 10,38 százalék feldolgozottságnál a Tisza Párt vezetett 49,43 százalékkal a Fidesz–KDNP (41,99 százalék), a Mi Hazánk Mozgalom (6,10 százalék), a Demokratikus Koalíció (1,15 százalék) és Magyar Kétfarkú Kutya Párt (0,73 százalék).

A parlamenti mandátumarány országosan 21,54 százalék feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 36 listás, 92 egyéni, összesen 128
  • Fidesz–KDNP – 49 listás, 13 egyéni, összesen 62
  • Mi Hazánk – 8 listás

Kétharmados többséggel vezetett a Tisza Párt 21 óra előtt​


A Tisza Párt már az első eredmények után közel állt a kétharmados többséghez, nem sokkal 21 óra előtt pedig már meg is volt ez az előny, 31,03 százalékos feldolgozottságnál a pártok listás eredménye a következő volt: Tisza Párt 51,98 százalék, Fidesz–KDNP 39,38 százalék, Mi Hazánk Mozgalom 6,07 százalék, Demokratikus Koalíció 1,18 százalék, Magyar Kétfarkú Kutya Párt 0,77 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 45,71 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 40 listás, 95 egyéni, összesen 135
  • Fidesz-KDNP – 46 listás, 11 egyéni, összesen 57
  • Mi Hazánk – 7 listás

Történelmi rekord született a részvételi adatok tekintetében​


Az idei országgyűlési választás megdöntötte a részvételi rekordot, 18.30-ig az arra jogosultak 77,80 százaléka adta le szavazatát. Az eddigi csúcs a 2002-es második forduló 73,51 százaléka volt.

De már a vasárnap kora reggeli órákban számítani lehetett rá, hogy megdől a történelmi csúcs, ugyanis

az első, 7 órás részvételi adatok minden várakozást felülmúltak, a névjegyzékben szereplő 7 527 742 szavazó 3,46 százaléka adta le a szavazatát, összesen 260 556 fő járult az urnákhoz.

Összehasonlításképpen, a magas végső részvételt hozó, 2022-es országgyűlési választáson ez az arány 1,82 százalék (139 667 fő) volt ebben az időpontban – úgy, hogy akkor 8 215 304 fő volt jogosult a szavazásra, míg a 2018-as választásokon reggel 7 órakor a választók 2,24 százaléka szavazott le, akkor végül 70,22 százalékos részvétellel zárultak az urnák.

Végső eredmény csak április végén lesz​


Az országgyűlési választáson 199 képviselőt szavazunk be a parlamentbe, közülük 106-an egyéni jelöltként, míg 93 fő listáról jut be az országgyűlésbe. Ahhoz, hogy egy párt bejusson a parlamentbe, az érvényesen leadott szavazatok legalább öt százalékát kell megszereznie, különben fizetheti vissza az államnak a kampányra kapott központi támogatást.

Az egyéni választókerületben az a jelölt lesz országgyűlési képviselő, aki a legtöbb érvényes szavazatot kapta. A szavazatok, amelyek nem számítanak bele az egyéni mandátumszerzésbe, töredékszavazatnak minősülnek, ezeket az országos pártlistás mandátumok kiosztásánál veszik figyelembe.

Töredékszavazatnak minősül a vesztes jelöltek összes szavazata, valamint a győztes jelölt minden olyan szavazata is, amely már nem volt szükséges a mandátum megszerzéséhez, vagyis a második legtöbb szavazatot elérő jelölt eggyel növelt szavazatainak kivonása után fennmaradó szavazatszám.

Az országos listáról kiadható mandátumoknál figyelembe veszik az egyéni választókerületi töredékszavazatokat, valamint a pártlistára leadott voksokat.

A választás éjszakáján várhatóan előzetes eredményt közöl az NVI, de a választás jogi eredményét csak a külföldön leadott szavazatokat tartalmazó urnák hazaszállítása és a levélben leadott szavazatok megszámlálása után állapítják meg. Az egyéni választókerületek eredményét legkésőbb április 18-án, újraszámlálás esetén április 20-án, a választás országos listás eredményét pedig legkésőbb május 1-jén. A május 1-jei határidőt – mivel az munkaszüneti nap – a miniszter eltérő időpontban állapíthatja meg. Az új Országgyűlésnek legkésőbb május 12-ig kell megalakulnia.

1776026766286.png
 
..és mi a neve?
Magyarorszag alkotmanya!

Aztan most jon egy uj banda és mást szavaz meg.
Az is magyarorszag alkotmanya.

Meglepo ha rohognek rajtunk?
Nem röhögnek te se teszed
A Fidesz félére is azt mondták gránitszilárdságú amit nem kell módosítani.
Ha lesz egy igazi alkotmány annak elkészítési ideje nem 1 hónap.
Megelőzi egy megvitatás csapatmunka alapján készül
Az elfogadtatás az országgyűlésben történik.Legitimációt népszavazása ad
De előtte módosítani kell azt a Fidesz ostobaságot
(ne lehessen népszavazás rá)
Nem kettő lesz csak 1 alkotmány
Ennek lesz a neve Alkotmány
Gondolom hatályon kívül helyezik a toldott foldottat
Csak el ne felejtsék átvezetni ami most készült a mostaniba.
Mert van már pár.
 
Utoljára módosítva:
Már 8 évről is szó van. Aki ennél régebben tag a Canadahun oldalon, törölje magát vagy csak nem szólhat hozzá semmihez?
Mi fejlettebbek vagyunk a Parlamentnél.
Ha kapok az eddigi hozzászólásaimért fizetést akkor megszabhatja a CanadaHun hogy maradhatok-e.
Tessék sorba állni!
Én 20+ éve moderálok vatikáni valutáert.
Mellesleg egyelőre a tét, hogy a ch marad-e.
Az orvosokat és az ápolókat is kirúgnád 8 év után az eü intézményekből? Tanárokkal, színészekkel, írókkal stb. mi legyen?
Érdekes, a felsoroltaknak, de a rendőröknek, katonáknak, meg szinte mindenki másnak előirnak mindenféle vizsgát, továbbképzést....
Akkor panaszkodhatnak, ha majd nekik is vizsgázni kell.
Mellesleg a katonáknak például aki nem oltatta be magát n+1-szer, egy év fizetés nélkül szabadságra küldtek, ami alatt jogszerűen nem dolgozhatott máshol, majd kirúgták.
Volt ehhez hasonló a képviselőknél?
 
Már leírtam. Csak Mészáros Lőrinc tavalyi vagyon növekménye 138 milliárd volt.
Ok és oklás nem stimmel
Abból még nem következik
Hogy elrendelte az elbocsájtásokat
Mert ott a lé mészárosnál
Én másképp kérdeztem nézd meg
"Ezt milyen politikai és gyakorlatias dologgal indokolnád?"
Ami még ott volt:
"Nem tette, mert bünteti azokat akik nem hozták a várt eredményt."
Ez egy bosszúszomjas ez hihető de politikailag értelmetlen
 
Magyar Péter és Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter ma az Uzsoki Utcai Kórházba látogatott, ahol nemcsak sajtótájékoztatót tartottak, hanem szó szerint fel is másztak a tetőre, hogy megmutassák: már működik az új folyadékhűtő.
Rendkívüli hőségriadóra készül az ország: a kormány külön rendeletben hangolja össze a védekezést, amelyet személyesen Magyar Péter miniszterelnök irányít majd.
Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy délután három után nyilvánosságra hozza az aranykonvojos üggyel kapcsolatos „érdekes és fontos információkat”, amennyiben addig a legfőbb ügyész nem számol be önként a nyomozás részleteiről. Magyar hétfőn már jelezte: Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és ez összefügghet az üggyel. A Fidesz közleményben reagált a kormányfő bejelentésére, leszögezve, hogy „Magyar Péter megint nem tud uralkodni magán”.
Czunyiné dr. Bertalan Judit elveszítette a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program és annak Plusz változata monitoringbizottságainak elnöki tisztségét, miután Magyar Péter felmentette az Orbán Viktor által tavaly áprilisban kinevezett politikust. A helyére Szabó Mátyás államtitkár lép.
(nincs kec-mec akció van ezerrel....ez csak azoknak fura akiknek nem tünt fel hogy a bukott Orbán kormány hogyan politizált ..most megkapják azt pepitában...)
1782393229003.png
 
Rendkívüli hőségriadóra készül az ország: a kormány külön rendeletben hangolja össze a védekezést, amelyet személyesen Magyar Péter miniszterelnök irányít majd.
Egyre ijesztőbb már csak Müller Cecília kell
ijesztőbb mert valóban Orbán módszereket másol
A hibáit is
Még a végén igaza lesz Orange Blossomnak
idesz2.0
 
Ok és oklás nem stimmel
Abból még nem következik
Hogy elrendelte az elbocsájtásokat
Nem rendelt el semmit. Tojik a talpasaira. Mivel nem voltak elég hatékonyak, mentek a levesbe.
Mert ott a lé mészárosnál
Én másképp kérdeztem nézd meg
"Ezt milyen politikai és gyakorlatias dologgal indokolnád?"
Ami még ott volt:
"Nem tette, mert bünteti azokat akik nem hozták a várt eredményt."
Ez egy bosszúszomjas ez hihető de politikailag értelmetlen
Ez egyszerű veszteségleírás.
Érdekelte 2012-ben a 65 alatti elonyugdijas katonák sorsa? Nem.
Elvette a nyugdíjat és csak a Strasbourgi bíróság döntese után adta vissza részben járandóság formájában. 2 hónapig a nejem tartott el anno...

Vagy 2010-ben az 5 évre visszamenőleges 98%os adó a képviselői\miniszterialis végkielégítésekre?
Orbánnak nincs politikája, kivéve azt, hogy oda állok, ahol a hasznot remélem.
 
Egyre ijesztőbb már csak Müller Cecília kell
ijesztőbb mert valóban Orbán módszereket másol
A hibáit is
Még a végén igaza lesz Orange Blossomnak
idesz2.0
pedig jól csinálja. Hisz ha az ellenzék támadni akarja akkor Orbánt is támadják.
A saját tábor meg támogatja mert tudja hogy így lehet kiszorítani az ellenzéket a maradékból.
 
pedig jól csinálja. Hisz ha az ellenzék támadni akarja akkor Orbánt is támadják.
A saját tábor meg támogatja mert tudja hogy így lehet kiszorítani az ellenzéket a maradékból.
Egy okos harcosnak tudnia kell, hogy nem szabad sarokba szoritani az ellenfelet!
Vagy pont ez lenne a cel?
Az hogy agressziora kenyszeritse?

Sokak szamara mar az is csalodas volt, hogy Orbanek siman átadták a kormanyzast.
Vajon miert akarjak az utcara kenyszeriteni az ellenfelet?
 
Egy okos harcosnak tudnia kell, hogy nem szabad sarokba szoritani az ellenfelet!
Vagy pont ez lenne a cel?
Az hogy agressziora kenyszeritse?

Sokak szamara mar az is csalodas volt, hogy Orbanek siman átadták a kormanyzast.
Vajon miert akarjak az utcara kenyszeriteni az ellenfelet?
Nem tudom mi lesz a cél.
Vagy mit tudott volna tenni a bukott kormány?
Inkább az lesz most hogy ami bevált 2010 előtt hogy folyamatosan morálisan és anyagilag cáfolni fognak mindent amit a kormány csinál vagy tervez.
Megerősítik a média frontját (mert front lesz hisz a bukott orbán folyamatosan harcolt és harcolni is fog) és háttérből fognak zavargásokat szítani.
Vagy nem.
Visszatérve a médiumra
Augusztus 1-től hetilapként működik a Magyar Nemzet és több megyei hírlap is. A döntésről a Mediaworks egy közleményt adott ki, az előfizetők szombatonként fogják megkapni az olvasmányosabb, hosszabb cikkeket tartalmazó példányokat.
Ez érinti a Békés Megyei Hírlapot, a Délmagyarországot (Csongrád-Csanád), az Észak-Magyarországot (Borsod-Abaúj-Zemplén), a Fejér Megyei Hírlapot, a Hajdú-bihari Naplót, a Kelet-Magyarországot (Szabolcs-Szatmár-Bereg), a Naplót (Veszprém), a Petőfi Népét (Bács-Kiskun), a Somogy Megyei Hírlapot, a Tolnai Népújságot, az Új Dunántúli Naplót (Baranya) és az Új Néplapot (Jász-Nagykun-Szolnok) is.

Hangsúlyozták, hogy tartalmasabb és olvasmányosabb formában jelennek majd meg az új hetilapok, az előfizetők szombatonként fogják megkapni őket. Ezekben az interjúk, riportok és különböző véleménycikkek kerülnek majd fókuszba, de közéleti, gazdasági, kulturális és társadalmi témák is olvashatók lesznek.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,063,207
Tagok
631,122
Legújabb tagunk
Kaszalak
Oldal tetejére