Köszönjük szépen. Én egy ideje használom a Calibrét, de még nekem is mondtál újat.
Pár tapasztalat, ha nem baj.
A pdf-et is áttolom rajta, és mobiként teszem fel, így bírja a Kindle is. Előfordul, hogy hibázik, (Ő,Ű), de akkor a bemeneti pdf-fel van a zizi, mert ilyenkor a mobipocket is hibásan jeleníti meg. Ha szerencséd van, worddel javítható. Ilyenkor egy ctrlC, Ctrl+V-vel nemes egyszerűséggel átmásolom wordbe a szöveget, és lecserélem automatán a hibás betűket. Többnyire meg tudja különböztetni, hogy adott négyzetnek látszó-t ő-re, az ugyanolyannak látszót ű-re cserélje helyesen. Innen meg úri kedvem diktálja, hogy milyen formátum lesz belőle.
Ha éppen van időm, akkor beleteszek egy borítót is kezdésnek, átformázom A6-ra, 11-es betűre, adok neki egy kedvemre való betűtípust. Csinálok neki 9-es betűvel szürke fejlécet, láblécet, páros páratlan oldalon különbözőt, ahogy Smilecat kollégától tanultam
. Worddel elmentem pdf-be, és ha jó volt az alapanyagom, akkor van egy tetszetős könyvem. Oldalszámmal, fejléccel, borítóval.
A képek alapján szerintem a te blogodban kérdezősködtem, közben rá is jöttem a megoldásra, hátha valakinek érdekes. Ha több szerző van, & jellel kell bevinni őket a Calibrébe, és akkor nem kereszteli át őket.
Egy kérdésem is lenne. Általában Collection szerint jelenítem meg a Kindle-n a könyveket, mert számomra úgy átláthatóbb. Viszont bosszant, hogy a maradékot, vagy a collection-ön belül még véletlenül sem pl. ABC vagy szerző szerint jeleníti meg. Mondjuk adott a történelmi, amiben van vagy 20 szerző. Bírnám értékelni, ha mondjuk a Merle, Saylor, stb. könyvek egy kupacban lennének, nem összevissza. Van erre megoldás, vagy ez van és kész?