Eszeperente verselve!

Teszem rendbe kedves, kellemes, meleg rejtekem


Kezdetben szerelmes lettem szép szemedbe kecses termetedbe, de lelked nem felelt érzelmemre.
 
Merengtem reggelente: merre menjek,
Nem szerettem vele lenem, elengedem,
"Elmentem Ede" levelem letettem,
Elfeledtem mert nem szerettem.
 
Kedves emberek versezeteket szerkesztenek e helyen,
s kedvemen e tettek rendesen emelnek.
De egyesek belekevernek e remek "e"-s estekbe
"é"-s neveket, szerkezeteket, s ez nem helyes.
"E"-k kellenek, emberek, "e"-k, melyek lelkemnek kedvesek,
s eszemben keveredve remek eseteket gerjesztenek. Értitek?
 
felvetem fejemet
nem feledem e helyet
mert szeretem
s benne kedvem lelem
gyertek velem
kedves emberek
nyelvetek peregjen
verseljetek e-nyelven!
 
Helló!

Egy újabb eszperente!
Ennek a játéknak az a lényege, hogy eszperentéül kell verset írnod az előző hozzászóló egyik neked tetsző szavával ( persze nem lehet mondjuk e vagy ilyesmi).
Na mondok egy példát!
1 emberke:
Egekbe felmenvén
repdes kergetvén
ezer egérkét
merre lelé lelkét?

2 emberke:

ettől kezdve
e egérke
el lesz kergetve
messze hegyekbe

Na hát kb. így. Tudjátok eszperentében csak e vagy é lehet a magánhangzó!
A rímeknek nem kell túl hosszúnak lennie. Ez egy kicsit nehéz :)555:), de nekem tetszik :p



Éhes egérke
lelt egy kekszet,
de ezt védelmezte
egy éber medve :p
 
Kedves emberek versezeteket szerkesztenek e helyen,
s kedvemen e tettek rendesen emelnek.
De egyesek belekevernek e remek "e"-s estekbe
"é"-s neveket, szerkezeteket, s ez nem helyes.
"E"-k kellenek, emberek, "e"-k, melyek lelkemnek kedvesek,
s eszemben keveredve remek eseteket gerjesztenek. Értitek?
Lehet , "é" -t tehetnek , de ez nekem sem tetszett , mert rendes eszperente e-vel nemes/helyes s erre lett megteremtve .
 
Oldal tetejére