Identity Pszichológiai Társasjáték
Egy a maga nemében kuriózumnak mondható termék, az
Identity pszichológiai önismereti társasjáték került a szerkesztőségünkbe. Kipróbáltuk, leteszteltük, nekünk tetszett.
A játék
A játék igényes, könnyen hordozható dobozban található, kinyitáskor az egyik fedélen találhatók a játék szabályai, a másik fedélen pedig a játék mezői találhatóak, ahol a bábukkal léphetünk. A doboz belsejében található a dobókocka, a bábuk (üveggomb), és a kártyák.
A kártyák
A játékban 7 féle feladat kártya, és
A
Bölcsesség kártyákon idézeteket találhatunk, segítségükkel feltárhatjuk, hogyan jelennek meg a bölcsességek életünkben.
A
Lélekerő kártyák azokat a pozitív élményeket hívják elő, amikor továbbléptünk egy nehézségen.
Az
Öröm kártyák sikereinket, boldog pillanatainkat tudatosítják bennünk.
A
Teremtés kártyák mindig a jövőre irányulnak, jövőbeni feladatainkról, vágyainkról szólnak.
A
Szeretet kártyák a szeretet-tisztelet témakörét járják körbe.
A
Megoldás kártyák a ránk váró feladatokról szólnak.
A
Visszajelzés kártya húzásakor valamelyik játékostársról lehet intuíció, vagy tapasztalat alapján pozitív visszajelzést adni, adott témában. 5 fajta úgynevezett szabálykártya van. A 7 féle húzható feladat kártya különböző témájú feladatok köré csoportosul, míg az 5 féle szabálykártyából 3-3 darabot kapunk a játék elején, ezeket felhasználva passzolhatunk, vagy módosíthatunk a játékmeneten.
A szabályok
A játék során a szerencse és saját szándékunk egyaránt befolyásolja, milyen kártyát húzunk. A kártyán lévő önismereti feladatokat el kell végenzni.
A játékban nagyon jól összeválogatott feladatok vannak. A játék keretét alkotó szabályok önismereti csoportokból lehetnek ismerősek: "Ne kritizáld a másikat. Hagyd hogy megnyíljon, ne tanácsokkal segítsd, inkább elfogadással. Stb."
A játék élménye
Kicsit gyanakodva, szkeptikusan álltunk hozzá de a játék már rövid idő után is komolyan elgondolkodtatta a résztevőket. Én például jobban megértettem a barátságunk hátterében meghúzódó hasonlóságainkat a "címer rajzolása" feladatban (célkitűzéseinket, mottónkat kellett lerajzolnunk, és mindannyiunk pajzsán elég hasonló motívumok jelentek meg). Nagyon fontos témákat jár körbe a játék: életcélokat, pozitív érzelmeket, leküzdendő hibáinkat, fejlődési lehetőségeinket, hogy mi köt össze bennünket szeretteinkel, merre fejlődhetünk, mik akadályoznak bennünket. A végén valahogy jobban kedveltük egymást, összehangolódtunk, miközben fontos dolgokról beszélgettünk 2 órán át.
Eseménydús, mégis meditatív hangulata van a játéknak.
Kinek ajánljuk a játékot?
A játékot 2-6 fő 13 év feletti személy játszhatja, vagyis
párok, baráti társaság, család, ismerősök, vagy éppen ismerkedők. A játék megfelelő bizalom esetén
csapatépítő tréningeknél is jó eszköz lehet,
önismereti csoportokba nagyszerűen beilleszthető. Pedagógusoknak, fiatalokkal dolgzók számára instant önismereti játéklehetőség, elég a dobozból elővenni mehet is a másik jobb megismerése, egymásrahangolódás.
Baráti társaságoknak nagyon jó időtöltés, akár nyáron a vízparton, és méginkább télen a sötét és hideg elől a meleg szobába menekülve. Ideális karácsonyi ajándék.