Foci

pisti72

Állandó Tag
Állandó Tag
Az első bécsi döntés [szerkesztés]

A müncheni egyezmény záradékába olasz javaslatra bevették, hogy Csehszlovákiának Lengyelországgal és Magyarországgal fennálló területi vitáit is rendeznie kell. 1938. október 9-13. között került sor a magyar–csehszlovák tárgyalásokra (Magyarországot Kánya Kálmán külügy- és Teleki Pál oktatásügyi miniszter képviselte) Komáromban. Kölcsönös megállapodás híján, a tárgyalások végeztével a két ország (1938. október 29-én) kérte a müncheni egyezményt aláíró nagyhatalmak döntőbíráskodását. Mivel Nagy-Britannia és Franciaország érdektelenségre hivatkozva kivonta magát a döntéshozatalból, a döntőbírók Joachim von Ribbentrop német és Galeazzo Ciano olasz külügyminiszterek voltak.
Az I. bécsi döntés 1938. november 2-án született Magyarország és Csehszlovákia vitájában, és lényegében az etnikai revíziót valósította meg.
Magyarország, az I. világháborút lezáró trianoni béke által elvett területeiből visszakapott 11 927 km²-t, zömében Csehszlovákia (pontosabban az akkor már autonóm Szlovákia) déli részét (lásd: Felvidék), benne Kárpátalja déli részével (Ungvár, Munkács, Beregszász környéke). Az 1941-es magyar népszámlálás szerint az átkerült 1 millió 62 ezer lakosnak 84%-a volt magyar és kb. 10%-a szlovák. (Az 1930-as – vitatott hitelességű – csehszlovák népszámlás szerint a magyarok aránya itt 57% volt.)
85 391 szlovák került át a magyar oldalra és kb. 67 000 magyar maradt a szlovák oldalon. (Emellett, a Szlovákiánál maradt 89 000 főnyi zsidók többsége is magyar anyanyelvűnek vallotta magát.)
A békeidőben született első bécsi döntést az európai nagyhatalmak (beleértve Nagy-Britanniát és Franciaországot) ekkor még nemzetközi jogi érvényűnek ismerték el. (Csak a II. világháború folyamán változtatták meg álláspontjukat.)
Az első bécsi döntés után kb. 4 hónappal, miután 1939. március 14-én a Tiso vezette Szlovákia önállóvá vált, és másnap Hitler bevonult Prágába (létrehozva a Cseh-Morva Protektorátust), Magyarország március 15-18 között megszállta Kárpátalja fennmaradó, saját önállóságát március 14–15-én kikiáltó részét is.
 

tibymester

Állandó Tag
Állandó Tag
Úgy vélem,ebben a Loki-MTK párharcban,hogy tavaly még nagy meccs lehetett ,de mostmár kicsit más a helyzet.Nem érzem olyan veszélyesnek az MTK-t mint régen.Lokinak meg akárhogy alakul a játékosállományuk,mindig benne van a veszély a játékukban.Jó persze voltak rossz meccseik,dehát kinek nem.Lényeg a lényeg,hogy a Loki most sokkal esélyesebb szerintem.És én nekik drukkolok.Mivel fater Debreceni,és átragadt rám a Loki-láz :D
 

afca

Kitiltott (BANned)
DAC–Slovan: biztonságilag igényesebb, mint a királynői látogatás?


<!-- /#content-header -->2008, október 31 - 09:14
Mármint a szombati focimeccs, amelynek biztonságos lebonyolítását a kerületi rendőrkapitányság sajtó- és megelőzési osztályának tájékoztatása szerint a rendőrtestület nem kevesebb, mint 760 tagja fogja biztosítani!

Rendőri felügyelet a DAC–Trnava mérkőzésen
Fogas Ferenc felvétele


Nos, a brit uralkodónő, II. Erzsébet nem régi látogatása ilyen tekintetben állítólag nem követelt többet 600 rendőrnél, pedig jóval tovább tartott és térben is nagyobb területeket érintett, mint egy focimeccs.
A DAC–Slovan kapcsán a Nagyszombati kerület rendőreit nemcsak a szomszédos Pozsonyi és Trencséni, hanem a távolabbi Zsolnai és Kassai kerületbeli kollégáik fogják kisegíteni, a vasúti rendőrség tagjaival egyetemben.
Az akcióba gyakorlatilag a közbiztonsági erők valamennyi szegmensét bevonták, a rendészeti, készültségi, közlekedés-biztonsági, bűnügyi alakulatokon, valamint a törvényszéki őrszolgálaton át egészen a lovas rendőrökig. S természetesen a speciális technika is elő lesz készítve a bevetésre. A biztonsági intézkedések már szombaton délelőtt 10.00 órakor elkezdődnek és bizonyos közlekedési korlátozásokkal, valamint alkoholtilalommal is járnak majd.
A kerületi rendőrkapitányság arra kéri a lakosságot, hogy vegye tekintetbe a rendőrség utasításait. A mérkőzés 13.30-kor kezdődik.
(–re)
 

afca

Kitiltott (BANned)
Focistop Kweukénak, Marcinnak és Gerichnek, Lorant megúszta


<!-- /#content-header -->2008, október 30 - 18:22
Csütörtök délután a Szlovák Futballszövetség fegyelmi bizottsága már érdemben is foglalkozott a labdarúgó Szlovák Kupa Artmedia–DAC (0:0) pozsonyi negyeddöntőjében kiállított dunaszerdahelyi kettős, Kweuke és Marcin vétségével.
Fogas Ferenc
Kweuke hiányozni fog a Slovan elleni meccsen


A gólerős kameruni támadót három, a védő Marcint két meccsre szóló eltiltással sújtotta. Egyikőjük sem lehet ott a szombaton zajló Slovan elleni rangadón. Kweuke még a jövő heti kupavisszavágon sem állhat a sárga-kékek szakvezetőinek rendelkezésére. Négy sárga lap miatt ugyancsak egy mérkőzésre szóló eltiltással sújtotta a DAC további védőjét Tomáš Gerichet.A DAC német mestere, Werner Lorant, aki a nagyszombatiak elleni idegenbeli meccs befejezése után élesen bírálta a játékvezető (Richtárik) ténykedését, megúszta büntetés nélkül, ő ott lehet a kispadon a fővárosiak elleni összecsapáson.A játékvezetői bizottság pedig bírócseréről döntött. Ennek értelmében nem Olšiak, hanem Vlk vezeti a DAC–Slovan párharcot.

ái
 

afca

Kitiltott (BANned)
Chelsea FC

A Chelsea Football Club (Chelsea FC) egy profi angol labdarúgóklub Nyugat-Londonban. 1905-ben alapították egy kocsmában, jelenleg az FA Premier League-ben, az angol elsőosztályban szerepel. A 2005-06-os szezonban sikeresen megvédték előző idényben szerzett bajnoki elsőségüket.
A Chelsea stadionja, a Stamford Bridge a Fulham Road-on található Nyugat-Londonban. 42,055 fő befogadására képes. A Chelsea megalapítása óta itt rendezi otthoni mérkőzéseit.
A klub hagyományos mezszíne a kék felső és alsó, valamint a fehér sportszár, jelvényében egy pálcát tartó kék címeroroszlán látható. Roman Abramovics orosz olajmágnás 2003-ban megvásárolta a klubot.

Az alapítás előtt [szerkesztés]
1896-ban a futballrajongó üzletember, Henry Augustus „Gus“ Mears és a testvére, Joseph megvásárolták a Stamford Bridge Athletics Ground-ot Fulham-ben, Nyugat-Londonban, hogy ott elsőosztályú labdarúgó mérkőzéseket rendezhessenek. Egészen 1904-ig, a korábbi tulajdonos haláláig várniuk kellett, hogy megvehessék a fennmaradó tulajdont. A Fulham FC-t nem sikerült rávenniük, hogy használják a területet, a csapat egy, a bérleti díjról szóló vitát követően utasította el az ajánlatot, így Mears fontolóra vette az ötletet, hogy eladja a területet egy vasúti vállalatnak, a Great Western Railway Company-nek, akik szenet akartak itt lerakni. Ezt végül mégsem tette meg, kollégája, Fred Parker rábeszélte, hogy tartsa meg a területet, és alapítson egy saját labdarúgócsapatot.

Az első évek


A csapat 1905-ben


A Chelsea FC-t 1905. március 14-én alapították a stadionnal szemben levő Rising Sun pubban (ma: The Butcher's Hook) a Fulham Road-on. Mivel a stadion London Fulham kerületében volt, a reális csapatnév a Fulham FC lett volna, viszont ez már foglalt volt. Végül a szomszédos kerületről, a Royal Borough of Kensington and Chelsea-ről lett az újonnan alapított klub elnevezve, miután a London FC, Kensington FC és Stamford Bridge FC nevek el lettek utasítva. A Southern Football League-be nem nyertek felvételt a Fulham és a Tottenham Hotspur tiltakozása miatt, viszont nem sokkal később, 1905. május 29-én felvették a klubot az akkori másodvonalba. A Chelsea lett az első csapat, akik lejátszott mérkőzés nélkül kerültek a Football League-be.
A klub első címerén egy nyugdíjas volt látható, amiről aztán a csapat az egyik becenevét is kapta: The Pensioners, azaz a nyugdíjasok. Első felszerelésük kék mez volt fehér nadrággal és sötétkék sportszárral. A kék színt Lord Chelsea lóversenyző ruhája után vették fel. Első bajnoki mérkőzésüket a Stockport County ellen játszották 1905. szeptember 2-án, amit 1–0-ra elveszítettek. Első hazai meccsük egy barátságos mérkőzés volt az élvonalbeli Liverpool ellen, amit 4–0-ra megnyertek.
A skót John Tait Robertson volt a csapat első menedzsere. A Chelsea ezután már más csapatokból is erősítette keretét; olyan játékosok érkeztek, mint a kapus William Foulke, aki FA Kupa-győztes volt korábbi klubjával, a Sheffield United-del, vagy a csatár Jimmy Windridge, aki a Small Heath csapatától igazolt át. A csapat az első szezonja végén a tekintélyes 3. helyen végzett. Robertson 1907 januárjában hagyta ott a Chelsea-t, és ment át a Glossop-hoz. Utódja a menedzseri posztot ideiglenesen átvevő William Lewis lett, aki feljuttatta a csapatot az elsőosztályba. A feljutáshoz nagyban hozzájárult góljaival Windridge és George Hilsdon, aki debütáló mérkőzésén 1906. szeptember 1-jén máris öt gólt szerzett a Glossop ellen, a teljes szezonban pedig 27-ig jutott.<SUP class=reference id=cite_ref-0>[1]</SUP> Ő volt a legelső játékos, aki 100 gólt szerzett a csapatnak.
Lewis-t David Calderhead követte, aki az elkövetkező 26 évre, egészen 1933-ig a Chelsea menedzsere lett. A csapat első szezonjai csak kisebb sikereket eredményeztek, és nem volt állandó helyük az elsőosztályban; az 1909–10-es szezonban kiestek, majd 1911–12-ben ismét élvonalbeliek lettek. 1914-ben elérték addigi legjobb eredményüket: a 8. helyet a tabellán. Az 1914–15-ös szezonban utolsó előttiként végeztek, ez volt a legutolsó szezon, mielőtt az első világháború miatt felfüggesztették a labdarúgást Angliában. A csapat normális esetben kiesett volna, de a bajnokság a háború után 20-ról 22 csapatra bővült, így maradhadtak az elsőosztályban.
A változatos sors ellenére a Chelsea az egyik legnagyobb szurkolótáborral rendelkező csapat lett. A kezdeti mérkőzéseikre csak 5-6,000 ember látogatott ki, majd 1906-ban nagypénteken már 67,000 ember előtt játszottak a Manchester United elleni bajnokin, ami akkor egy másodosztályú mérkőzésnél rekordnak számított. 55,000 néző előtt játszották le az első londoni derbit az élvonalban a Woolwich Arsenal ellen, ami szintén rekord volt akkor az elsőosztályban. A Swindon elleni FA Kupa mérkőzést pedig 77,952-en nézték meg 1911. április 13-án.
1915-ben a csapat egészen az FA Kupa döntőjéig vitte, ahol aztán az Old Traffordon 3–0-ra kikaptak a Sheffield Unitedtől. A döntőt Khaki Final-ként is nevezték, mivel sok egyenruhás katona követte a nézők közt a mérkőzést.<SUP class=reference id=cite_ref-1>[2]</SUP>

A két háború közt (1919-1940) [szerkesztés]

A két világháború között nem sikerült semmilyen kiírásban sem győzedelmeskednie a Chelsea-nek. Az 1919–20-as volt az első teljes szezon a világháború után, és a Chelsea addigi legsikeresebb idénye. Jack Cock 24 góljának is köszönhetően harmadikként végeztek a bajnokságban, és az FA Kupa elődöntőjébe is bekerültek, ahol azonban az későbbi győztes Aston Villa csapatától kaptak ki 3–1-re, így nem játszhattak a döntőben a Stamford Bridge-en.
A csapat a 1923–24-es idényben ismét kiesett a másodosztályba. A következő 5 évben négyszer végeztek feljutásközeli helyen (1925-ben 5.-ek, 1926-ban 3.-ak, 1927-ben 4.-ek és 1928-ban ismét 3.-ak lettek), végül az 1929–30-as idényben sikerült a feljutás az élvonalba, ahol a következő 32 évben meg is maradtak. A visszajutás örömére a csapat 25,000 fontért vásárolt új játékosokat: a skót támadót, Hughie Gallacher-t (10,000 fontért), Alex Jackson-t és Alec Cheyne-t. Különösen Gallacher számított korszakának egyik legnagyobb tehetségének, korábbi klubjában a Newcastle United-ben 160 mérkőzésen 133 gólt szerzett, és ő volt a csapat kapitánya is, mikor bajnokságot nyertek 1926–27-ben. A Chelsea gólkirálya volt a csapatnál eltöltött négy szezonjának mindegyikében, összesen 81 gólt szerzett, viszont Nyugat-Londonban eltöltött ideje sokszor volt eltiltásokkal tarkítva. Ő és Jackson a híres Wembley Wizards tagjai voltak, vagyis azé a skót válogatotté, akik 1928-ban legyőzték az angol válogatottat 5–1-re a Wembley-ben. Habár a csapat jó néhány találkozón remekelt (6–2-es győzelem a Manchester United ellen, 5–0-s győzelem a Sunderland ellen) a trió nem váltotta be a hozzájuk fűzőtt reményeket, és pár éven belül mindegyikük elhagyta a klubot.
Az FA Kupa volt a legelérhetőbb trófea a Chelsea-nek a 30-as évek elején. 1932-ben a Liverpool és a Sheffield Wednesday ellen fontos győzelmeket szereztek, a Newcastle United elleni elődöntőt viszont nem tudták megnyerni, és így nem jutottak a döntőbe. Calderhead 1933-ban elhagyta a klubot, utódja Leslie Knighton lett. Az edzőváltással együtt a csapat szerencséje is változott: habár olyan játékosok szerepeltek a keretben, mint Tommy Law, Sam Weaver, Syd Bishop, Harry Burgess, Dick Spence és Joe Bambrick, akik mind válogatott labdarúgók is voltak, a Chelsea legmagasabb elért pozíciója a bajnokságban csak a 8. hely volt. 1932–33-ban és 1933–34-ben csupán két pontra voltak a kieséstől, 1938–39-ben pedig csak egy pont mentette meg a csapatot.
A csapat a sikertelenség ellenére is az ország egyik legnagyobb szurkolótáborral rendelkező csapata maradt. 1935. október 12-én az Arsenal elleni mérkőzésre 82,905-en látogattak ki a Stamford Bridge-re, ami ma is klubrekordnak, valamint a második legnagyobb angol bajnokságbeli nézőszámnak számít. Gallacher és Jackson szereplése hazai pályán is 50,000 fő körüli tömegeket vonzott. 1939-ben Knighton lemondott posztjáról, helyére a skót Billy Birrell került, aki korábban a Queens Park Rangers menedzsere volt.

A háború, és az új rendszer (1940-52) [szerkesztés]

Birrell röviddel a második világháború kitörése előtt vette át a Chelsea irányítását. Három mérkőzés után az 1939–40-es szezonban a profi labdarúgást felfüggesztették Angliában a háború idejére, ami azt jelentette, hogy a háborús eredményeket nem tekintették hivatalosnak. A Chelsea több helyi kiírásban is versenyzett, és mint a többi klubnál, a háború miatt náluk is kiürült a keret, csupán két olyan játékos maradt a csapatban, akik az 1938–39-es szezonban is játszottak. Így a csapat "vendégjátékosok" sorát játszatta, közülük a legjelentősebb Matt Busby, Walter Winterbottom és Eddie Hapgood. A Chelsea az FA Kupát helyettesítő Football League War Cup-ban is indult, itt játszhatott a csapat először a Wembley-ben. A kiírás során egyszer, 1944-ben veszítettek el döntőt (a Charlton Athletic ellen 1–3-ra), majd egy évvel később, 1945-ben megnyerték a kupát (a Millwall ellen 2–0-ra győztek), több, mint 80,000 néző előtt. Utóbbi mérkőzésen John Harris lett az első Chelsea csapatkapitány, aki trófeát emelhetett fel a Wembley-ben, amit Winston Churchill miniszterelnöktől vett át.

John Harris (balra) és Mikhail Semihastni 1945. november 13-án


1945 októberében, mikor a háborúnak már majdnem vége volt, az angol futballhatóságok a békebeli játék visszatérésének ünneplésére kerestek valamilyen módot. Ennek a jóakaratú gesztusnak a részeként meghívták a Szovjetunió bajnokát, a Dinamo Moszkvát Angliába, hogy ott hazai csapatokkal, többek közt a Chelsea-vel is játsszanak. A mérkőzésre 1945. november 13-án került sor a Stamford Bridge-en. A Chelsea a megszokottól eltérő vörös mezt viselt. A kezdőrúgás előtt a Dinamo játékosai átadtak egy-egy csokor virágot az ellenfél játékosainak. A Chelsea 2–0-ra vezetett, majd 3–2-re, végül a szovjet csapat kiegyenlített. Az egyenlítőgól lesből született, amit sokak szerint diplomáciai szempontok miatt adott meg George Clark bíró. A mérkőzést több, mint 100,000 néző követte a helyszínen, ezrek jutottak be illegálisan a stadionba. Ez a nézőszám a legmagasabb a Stamford Bridge történetében.
A háborút követően a Chelsea újból költekezni kezdett, és három újabb nagy nevű játékost hozott a Stamford Bridge-re, ezúttal Tommy Lawton, Len Goulden és Tommy Walker volt az új szerzemény mintegy 22,000 fontért. A trió gólokról és szórakoztató játékról is gondoskodott - Lawton az 1946–47-es szezonban 34 bajnokin 26 gólt szerzett - a Chelsea mégis 15. lett az idény végén, és Birrell irányítása alatt sosem sikerült a 13. helynél feljebb végezniük, 1948-ban pedig majdnem kiesett a csapat, mivel 18.-ak lettek. Birrell-el ugyan nem ért el a gárda eredményeket, viszont az ő irányításával alakult ki a Chelsea-nél az utánpótlásképző rendszer, és olyan jeles labdarúgók csatlakoztak a klubhoz, mint a csatár Roy Bentley, akit a Newcastle-tól igazoltak 11,500 fontért 1948-ban, valamint Eric Parsons.
Az 1950-es év kedvezőnek tűnt a csapat számára az FA Kupában. Miután a Manchester Unitedet 2–0-ra győzték le a negyeddöntőben, az elődöntőben a White Hart Lane-en döntetlent játszottak a rivális Arsenal-lal, majd a visszavágón az Ágyúsok győztek 1–0-ra. Egy évvel később ismét megmenekültek a kieséstől, csak a jobb gólkülönbségük miatt sikerült bennmaradniuk. 1952-ben a Chelsea újból az Arsenal-lal találkozott a kupában, az elődöntő első mérkőzésén még 1–1-es döntetlent játszottak egymással a csapatok, majd a visszavágón, mint két évvel korábban, az Arsenal győzedelmeskedett, ezúttal 3–0-ra. Birrell röviddel ezután lemondott.

Ted Drake: Modernizáció és az első bajnoki cím (1952-61)

1952-ben Ted Drake, az egykori Arsenal játékos, és angol válogatott középcsatár lett a menedzser, aki megkezdte a klub modernizációját. Megváltoztatta a klubcímert, kivette a nyugdíjas képét a programfüzetekből, ezzel együtt a csapat beceneve is megváltozott Nyugdíjasokról Kékekre. Ő vezette be először a ma is használt oroszlános címert. Ezen kívül nagy hangsúlyt fektetett az utánpótlásra és az edzésekre. Bevezette a labdajátékra összepontosító edzést, ami akkor Angliában szinte teljesen ismeretlen volt. Szakított a klub korábbi elvével, és a sztárigazolások helyett alsóbb osztályokban játszó fiatalokat hozott a csapathoz, így került a Chelsea-hez többek közt Jim Lewis, Frank Blunstone, John McNichol, Derek Saunders, Leslie Stubbs és Peter Sillett. Továbbá arra ösztönözte a szurkolókat, hogy a mérkőzéseken hangosan buzdítsák a csapatot, mivel akkoriban a Chelsea szurkolótábora az ország legcsendesebbjei közé tartozott.
Drake edzői pályafutása a Chelsea-nél kezdetben nem hozott sikereket. Az 1952–53-as idény őszén hét fordulós vereségszéria sújtotta a csapatot, a szezon végén pedig a 19. helyen végeztek, egy pontra a kiesést jelentő 20. helytől. Drake második szezonjában már a 8. helyet sikerült elérniük a bajnokságban, ami nagyban volt köszönhető Roy Bentley 21 góljának.
Majd elérkezett a jubileumi év, a csapat fennállásának 50. évfordulóját ünnepelte az 1954–55-ös szezonban. A kezdeti vereségek, és a közepes teljesítmény után (novemberben még a 12. helyen álltak) húsvétra feltornázták magukat az első helyre, négy ponttal megelőzve akkori legnagyobb riválisukat, a Wolverhampton Wanderers-t. Az idény végén is megtartották pozíciójukat, és a kezdeti eredménytelenség ellenére történetük óta először bajnoki címet ünnepelhettek - mindezt sztárjátékosok nélkül érték el. A bajnok csapatban a kapus Charlie 'Chic' Thomson, két amatőr játékos, Derek Saunders és Jim Lewis, a középpályás Johnny 'Jock' McNichol, a szélső Eric "Rabbit" Parsons, a balszélső Frank Blunstone, a hátvéd Peter Sillett és a későbbi angol szövetségi kapitány, Ron Greenwood játszott, valamint a klub oszlopos tagjai, a jobbhátvéd Ken Armstrong, a balhátvéd Stan Willemse és a veterán védő John Harris. Az egyedüli "sztár" a csapatban a csapatkapitány, gólkirály és angol válogatott Roy Bentley volt.
A bajnoki cím elnyerésével a csapat -első angol klubként- indulhatott volna az akkor induló Bajnokcsapatok Európa-kupájában. Már össze is sorsolták őket a svéd bajnok Djurgårdens-szel, mikor a nevezést a Football League és az F.A. visszautasította, mivel a tagok többsége a hazai kupákat tartotta elsőbbrendűnek. A Chelsea így nem indult a kiírásban, helyette szerveztek a csapatnak egy mérkőzést a skót bajnok, az Aberdeen ellen, amit azonban nem nyertek meg.
A következő szezonban nem sikerült újabb bajnoki cím begyűjtése, a csapat a 16. helyen végzett. Az első fordulóban már kikaptak a Bolton Wanderers-től 2–0-ra, a következő hat mérkőzésből is csak egyet tudtak megnyerni. Az 50-es évek utolsó szezonjaiban sorra a középmezőnyben végzett a csapat. Az egyetlen reménysugár a klub saját nevelése, a 18 éves korában profiszerződést kapott Jimmy Greaves volt, aki 1959-ben 33, majd 1960-ban 41 góllal lett a bajnokság gólkirálya. Greaves mellett több tehetséges fiatal is bemutatkozott a csapatban, de a játékuk nem volt annyira hatásos, mint Greaves-é. Ezt a csapatot Drake's Ducklings-nak, vagyis Drake kiskacsáinak nevezték.
Az időszak legfájdalmasabb veresége az FA Kupa harmadik körében, a negyedosztályú Crewe Alexandra ellen elszenvedett vereség volt 1961 januárjában. Greaves 1961 nyarán az AC Milan-hoz igazolt, góljai nélkül a csapat teljesítménye nagy mértékben megromlott.
Drake-et szeptemberben, a Blackpool elleni 4–0-s vereség után meneszették, mikor a Chelsea a tabella utolsó helyén állt. Helyét a 33 éves Tommy Docherty vette át.

Felemelkedés (1963-71)


Tommy Docherty

A hatvanas évek elején tehát Tommy Docherty, a klub játékosa vette át a csapat irányítását. Ekkorra már meglátszott az utánpótlás-nevelés eredménye - Docherty több régi játékost is elengedett, helyettük viszont ígéretes, saját nevelésű fiatalokat sorakoztatott fel a felnőttcsapatban: Peter Bonetti, Ron Harris, Barry Bridges, Bobby Tambling, Peter Houseman, és Terry Venables nevét ekkor ismerte meg a közönség.
Docherty kinevezésekor már nem tudta megmenteni csapatát a kieséstől, viszont első teljes szezonjában vissza is kormányozta őket az élvonalba, miután a Chelsea ezüstérmes lett a másodosztályban. A Chelsea már egy új, fiatalokból álló csapattal érkezett vissza az elsőosztályba. A saját nevelésű játékosok mellett a csapat olyan futballistákat igazolt minimális áron, mint a csatár George Graham, a balszélső Eddie McCreadie, vagy a hátvéd Marvin Hinton. Belőlük kovácsolódott össze "Diamonds", vagyis a "Gyémántok", ahogy Docherty nevezte csapatát.
A Chelsea a feljutás után, 1963–64-ben az előkelő 5. helyet szerezte meg. A következő szezonban már a triplázást (bajnokság, FA Kupa, Ligakupa) sem tartották lehetetlennek, ám a három kupából csak a Ligakupát sikerült elhódítaniuk, miután a Leicester City elleni döntő első mérkőzését 3–2-re nyerték meg (a visszavágó 0–0-ra végződött a Filbert Street-en). A győztes harmadik gólt Eddie McCreadie szerezte, miután 70 méteren át vezette a labdát. Az FA Kupában a Liverpool ejtette ki a csapatot egy 2–0-ra elveszített elődöntő után. A Chelsea-nél a vereség után csak fokozódott a feszültség, mikor a bajnokságban márciusban a Manchester United győzte le őket. Docherty a cssapatkapitányt, Venablest okolta, majd a menedzser a Burnley elleni döntő idegenbeli mérkőzés előtt hazaküldött nyolc kulcsjátékost: Venables-t, Graham-et, Bridges-t, Hollins-t, McCreadie-t, Hinton-t, Bert Murray-t és Joe Fascione-t, mert nem tartották be a takarodót a meccs előtti napon. A csapat hátramaradt része, a tartalékok és a tapasztalatlan fiatalok 6–2-es vereséget szenvedtek, így a bajnoki remények elúsztak. Viszont a 3. helyen végeztek, ezzel együtt indulhattak a Vásárvárosok Kupájában.
Az 1965-66-os szezon sem volt túl eredményes. A bajnokságban az ötödik helyet érték csak el, az FA Kupában ismét csak az elődöntőig sikerült eljutniuk, ott a Sheffield Wednesday győzte le a csapatot 2–0-ra. A Vásárvárosok Kupájában a Chelsea kiejtette az AS Roma csapatát - ez többek közt Venables mesterhármasának volt köszönhető -, majd a TSV 1860 Münchent és az AC Milant is. Végül az FC Barcelona állította meg a csapatot az elődöntőben.
Docherty nem volt elégedett ezekkel az eredményekkel, így a csapat kulcsjátékosainak többsége -többek közt Venables, Graham, Bridges, és Murray- más klubokhoz távozott. Ekkor érkezett a Chelsea-hez a skót szélső, Charlie Cooke 72,000 fontért, és az utánpótlásképzőből a felnőtt csapatba kerülő tinédzser, Peter Osgood. Az új szezon októberében, tíz mérkőzés után a csapat veretlenül állt a tabella első helyén, azonban Osgood egy Ligakupa-mérkőzésen eltörte a lábát. Hogy helyettesítse a csapat talán legfontosabb emberét, Docherty klubrekordnak számító 100,000 fontért leigazolta az Aston Villától Tony Hateley-t. Hateley játéka nem illett bele a Chelsea játékstílusába, és a csapat teljesítménye lassan romlani kezdett. A szezon végén a kilencedik helyen végeztek. Az idény fénypontja az FA Kupa döntő volt, az úgynevezett Cockney Cup Final, ahová 52 év után sikerült ismét bekerülniük. A Chelsea 22 éves védője, Ron Harris lett a legfiatalabb csapatkapitány, aki a Wembley-ben irányíthatta csapatát. Az ellenfél a korábbi Chelsea legendákkal, Greaves-szel és Venables-szel felálló Tottenham Hotspur volt. A kupát végül a Spurs nyerte 2–1-re, a Chelsea gólját Tambling szerezte.
Docherty-t szeptemberben menesztették a klubtól, miután a csapat csak kettőt nyert meg első tíz mérkőzéséből. Hateley a Liverpool-hoz távozott, Osgood pedig még nem épült fel teljesen.

Dave Sexton

A Docherty távozása utáni első mérkőzésen a Chelsea 7–0-s vereséget szenvedett a Leeds United ellen. Dave Sexton lett Docherty utódja, aki korábban már dolgozott a klubnál. A csapat magját meghagyta, de a védelmet megerősítette: leszerződtette John Dempsey-t és David Webb-et, majd a csatár Ian Hutchinson-t, és játéklehetőséget adott a gyors középpályásnak, Alan Hudson-nak. A Chelsea a 60-as évek végén az 5. majd a 3. helyet szerezte meg, és ismét bekerült az FA Kupa döntőjébe. Ezúttal a Leeds United, az akkori angol bajnok volt az ellenfél. Az első mérkőzésen április 11-én a Wembley-ben 100 000 néző előtt 2–2 lett az eredmény -a Chelsea-nél Houseman és Hutchinson voltak a gólszerzők, mindkét alkalommal egyenlítőgólt szereztek-, két héttel később, április 29-én a visszavágón az Old Trafford-on már a Chelsea bizonyult jobbnak. Ezen a mérkőzésen 1–0-ról fordítottak, és Osgood majd Webb góljaival megnyerték a kupát.
Az FA Kupa elhódításával a Chelsea indulhatott a KEK-ben. Miután legyőzték az Aris Thessaloniki-t és a CSKA Sofiát, a negyeddöntőbe értek, ahol a Club Brugge csapatával találkoztak. Az első forduló után a belgák utazhattak nyugodtabban a visszavágóra, miután 2–0-s vezetést szereztek. Londonban Osgood egyenlített 2–2-re, majd a hosszabbítás után 4–0-ra nyerték meg a mérkőzést. Az elődöntőben a szintén angol Manchester City-t győzték le, így következhetett a döntő. Az Athénban rendezett finálé első mérkőzése 1971. május 19-én 1–1-re végződött a spanyol Real Madrid ellen, a megismételt döntőt két nappal később azonban már a Chelsea nyerte 2–1-re Dempsey és Osgood találataival (utóbbi játékos már az első mérkőzésen is eredményes volt). A Chelsea indulója, a Blue is the Colour ekkor született, és a leghíresebb angol futballslágerek egyike lett.

Nehéz idők (1972-83)


Az East Stand, a Chelsea pénzügyi problémáinak egyik forrása


A KEK-győzelmen felbuzdulva a Chelsea vezetői nekiláttak a stadion bővítésének: 60,000 férőhelyesre szerették volna átépíteni. Az East Stand építése az 1973-as olajválsággal egyidőben zajlott, majd sztrájkok, és egyéb késleltető tényezők miatt egyéves késéssel, a tervezettnél 1.3 millió fonttal drágábban készült el. A klub adósságokba hajszolta magát, amiknek a nagysága 1976-ra elérte a 3.4 millió fontot. Ennek eredményeként 1974 augusztusa és 1978 júniusa között a Chelsea egy játékost sem tudott pénzért leigazolni.
A pályán is látszódtak a válság jelei. A KEK 1971–72-es kiírásából a kevésbé ismert Åtvidabergs FF ütötte ki a csapatot az idegenbeli 0–0-t követő hazai 1–1 után, az FA Kupa nyolcaddöntőjében a másodosztályú Leyton Orient győzte le őket 3–2-re 0–2-ről fordítva. Ezután elvesztették az 1972-es Ligakupa döntőjét is a bajnokságban kiesés ellen küzdő Stoke City ellen 2–1-re. A szezon végén a bajnokságban a 7., majd a következő szezonban a 12. helyen végeztek, 1974-ben pedig 17. lett a csapat, egy pontra a kiesést jelentő 18. helytől. Eközben Sexton és három kulcsjátékos - Osgood, Hudson és Baldwin - között az ellenségeskedés egyre nagyobb lett. A trió 1974-ben hagyta ott a klubot, de a csőd miatt több más sztárjátékost is el kellett adni.
Sexton az 1974–75-ös szezon elején távozott, asszisztense, Ron Suart vette át a helyét, de nem tudta megakadályozni a csapat kiesését 1975-ben. Suartot a korábbi hátvéd, Eddie McCreadie váltotta az edzői poszton 1975-ben. Az első másodosztályban eltöltött szezon után a Chelsea megerősödve harcolta ki ismét a feljutást 1976–77-ben. Ebben az időben a csapatot még rutintalan fiatal játékosok alkották, úgy mint Ray Wilkins vagy Steve Finnieston, és még pár veterán a régi sikeres időkből, mint Cooke, Harris és Bonetti. McCreadie nem sokkal ezután egy vita után elhagyta a klubot. Utódja egy újabb korábbi Chelsea-játékos, Ken Shellito lett. Shellito az 1977–78-as szezonban benntartotta az élvonalban a csapatot, annak ellenére, hogy a pénzügyi helyzet továbbra sem engedte sztárjátékosok igazolását. A szezon fénypontja a BEK-győztes Liverpool feletti 4–2-es győzelem volt az FA Kupában. Shellito 1978 végén lemondott, miután a csapat karácsonyig csak három mérkőzést nyert meg, és a tabella alján helyezkedtek el.
A Chelsea irányítását ezután a Tottenham Hotspurrel bajnokságot és kupát nyert csapatkapitány, Danny Blanchflower vette át, de a kiesést már nem tudta megakadályozni; a Chelsea a szezon végén csupán öt bajnoki győzelemmel és 27 vereséggel zárt a tabella alján. Wilkins a klub egyik utolsó sztárjátékosa a Manchester Unitedhez igazolt, 1979 szeptemberében pedig a menedzser Geoff Hurst, az 1966-os világbajnokság döntőjének hőse lett, asszisztense Bobby Gould. Érkezésükkel a Chelsea hirtelen remekelni kezdett, és hosszú ideig a Kékek vezettek a másodosztályban, a szezon végén mégis csak a 4. helyen végeztek, így nem sikerült a feljutás. A következő szezonban a csapat a gólszerzéssel küzdött: utolsó kilenc bajnoki mérkőzésükön nem szereztek gólt, húsz mérkőzésből is csak hármat nyertek meg, az idény végén pedig a 12. helyen végeztek. Ezek után elkerülhetetlen volt Hurst elbocsátása. Brian Mears, a csapat elnöke nem sokkal ezután felmondott (ezzel megszűnt a Mears család 76 éves kapcsolata a klubbal), de még távozása előtt kinevezte edzőnek John Neal-t.
Egy évvel később, 1982-ben a Chelsea már tengernyi adósságok mellett működött, és sokszor már a játékosait is képtelen volt fizetni. Ezen a mélyponton vásárolta meg a klubot mindössze 1 fontért az üzletember és az Oldham Athletic egykori elnöke, Ken Bates, az új menedzser, Neal pedig kisköltségű, de hatékony gárdát állított össze. Az 1981–82-es szezonban a Chelsea ismét 12.-ként végzett, azonban az FA Kupában az aktuális BEK győztes Liverpoolt ejtették ki az ötödik körben, miután 2–0-ra megnyerték a mérkőzést. A negyeddöntőben azonban a rivális Tottenham Hotspur-től szenvedtek vereséget, a Spurs 3–2-re nyerte a mérkőzést, annak ellenére, hogy a Chelsea vezetett Mike Fillery révén.
Az 1982–83-as szezon a Chelsea történetének legrosszabb idényének bizonyult. A remek kezdés után a csapat teljesítménye nagymértékben romlott, kilenc mérkőzésen át nem tudtak győzni, és a közel kerültek a kieséshez. A harmadosztály pedig - a pénzügyi nehézségek miatt - egyet jelentett volna a klub megszűnésével. A szezon utolsó előtti mérkőzésén a szintén kiesés ellen küzdő Bolton Wanderers ellen Clive Walker szerzett döntő fontosságú gólt az utolsó percben, 23 méterről. Az utolsó mérkőzésen pedig elég volt egy döntetlen a Middlesbrough ellen a bennmaradáshoz.

Egy új kezdet (1983-89)

1983 nyara fordulópont volt a Chelsea történetében. Neal jó játékosok egész sorával gazdagította a keretet, akik megfordították a klub sorsát. Ekkor érkezett a csapathoz - összesen kevesebb, mint 500,000 fontért - a csatár Kerry Dixon a Reading-től, és David Speedie a Darlington-tól, a szélső Pat Nevin a Clyde-tól, a középpályás Nigel Spackman a Bournemouth-tól és a kapus Eddie Niedzwiecki a Wrexham-től, valamint John Hollins is visszatért, mint játékos-edző. Dixon, Speedie és Nevin rendkívül gólerős hármast alakított ki, három év alatt 200 gólt szereztek együtt. Az "új" Chelsea az 1983–84-es szezont egy 5–0-s, Derby County elleni győzelemmel kezdte, majd 5–3-ra győzték le a Fulham-et, és 4–0-ra Kevin Keegan-nel felálló Newcastle United-et. Dixon 36 gólt szerzett a szezonban, amivel gólkirályi címet szerzett. Az utolsó mérkőzésen idegenben a Grimsby Town ellen a csapat bajnoki címet ünnepelhetett, és öt másodosztályban eltöltött szezon után ismét feljutott az élvonalba.
Az 1984–85-ös idényben egészen a 6. helyig jutottak az elsőosztályban, az FA-kupában pedig az elődöntőig meneteltek, ott azonban a Sunderland ellen mindkét mérkőzést elveszítették. A hazai 3–2-es vereséget a szurkolók és a rendőrök közti összecsapások követték a pályán, majd folytatódtak az utcán is. Neal a szezon végén egészségügyi problémák miatt visszavonult, helyét Hollins vette át. Hollins első szezonjában a Chelsea nagy esélyes volt a bajnoki címre egészen februárig, majd Dixon és Niedzwiecki sérülése miatt hamar lecsúsztak az első helyről. Nélkülük a csapat teljesítménye jelentősen romlott, húsvét táján volt a leglényegesebb a változás. Tíz gólt kaptak két mérkőzésen (a West Ham United-tól négyet, a Queens Park Rangers-től hatot), ami végleg szertefoszlatta bajnoki reményeiket és csak a 6. helyet szerezték meg. Az UEFA-kupa indulás azonban a Heysel-tragédia miatt nem valósult meg, mivel minden angol klubot eltiltottak a nemzetközi kupaszerepléstől, helyette az FA megrendezte a Full Members Cup-ot. Az első kiírást a Chelsea nyerte, miután 5–4-re győzte le a Manchester City-t a Wembley-ben, amiből David Speedie mesterhármassal vette ki a részét.
A következő szezonban a 14. helyen végeztek, és a csapat egysége is romlani kezdett, aminek oka főleg Hollins konfliktusa volt néhány játékossal, különösen Speedie-vel és Spackmannel, akik 1987-ben el is hagyták a klubot. Hollinst nem sokkal ezután, 1988 márciusában elbocsátották, a klub vezetői Bobby Campbellt nevezték ki helyette, de már nem tudta megakadályozni a csapat kiesését; a Middlesbrough elleni elveszített rájátszás után ismét másodosztályúvá vált a csapat. A mérkőzés után a feldühödött Chelsea szurkolók elözönlötték a pályát, mire a szövetség hat mérkőzésre megtiltotta a nézők beengedését a stadionba. A csapat gyorsan visszatalált az élvonalba, habár az első hat mérkőzést nem nyerték meg, a szezon végén 17 ponttal a Manchester City előtt, 99 ponttal lettek a másodosztály bajnokai. Ezt a rekordot csak a 2006-ban a Reading tudta felülmúlni. A Chelsea ezután a bravúros feljutás után folyamatosan az élvonalban szerepel.

Premier League

A Chelsea az élvonalban is megtartotta jó formáját, első szezonjukban, 1989–90-ben Bobby Campbell menedzser jobbára sztárjátékosok nélkül az 5. helyre vezette csapatát. Habár az angol klubokra vonatkozó tilalmat feloldották, a csapat nem indulhatott az UEFA-kupában, mivel az egyetlen angol csapatnak biztosított hely az ezüstérmes Aston Villáé lett. Ugyanebben a szezonban második Full Members Cup győzelmüket ünnepelhették, a Wembley-ben tartott döntőben a Middlesbrought győzték le 1–0-ra. Campbell egy évvel később lemondott, a helyét Ian Porterfield vette át, akivel az 1991–92-es szezonban 11. lett a csapat, így elérték, hogy indulhassanak az újonnan alapított Premier League-ben. A Chelsea azóta is a bajnokság tagja, rajtuk kívül csak hat csapat mondhatja el magáról ugyanezt: az Arsenal, az Aston Villa, az Everton, a Liverpool, a Manchester United és a Tottenham Hotspur. Közben csatlakoztak a klub később meghatározó tagjai, Dennis Wise és Andy Townsend; ők voltak a Chelsea első egymillió font értékű játékosai. Porterfield fél év után elhagyta a csapatot, ideiglenesen az 1970-ben a Chelsea-vel FA-kupa-győztes David Webb lett az edző. Őt a szezon végén a 35 éves, korábbi angol válogatott játékos, Glenn Hoddle váltotta, aki játékos-edzőként a Swindon Townnal épp feljutott az élvonalba.
1992-ben Ken Bates nagy harcok árán visszaszerezte a stadion tulajdonjogát. 1994-ben a csapat ismét kupadöntőt játszott, de a Manchester Unitedtól vereséget szenvedett. 1996-ban Ruud Gullit lett a menedzser. Irányítása alatt számos kiváló játékos érkezett, így például Gianfranco Zola is, akit később a klub történetének legjobb játékosává választottak. 1997-ben újabb FA-kupa kiírásban győzedelmeskedett a Chelsea, 1998-ban pedig ismét megnyerte a KEK-et és a Ligakupát, utóbbi kettőt már úgy, hogy a menedzser Gianluca Vialli volt. 2000-ben sikerült egy újabb FA-kupa döntőt nyerni, nemzetközi porondon pedig egészen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjéig jutni.
Viallit Claudio Ranieri váltotta, azonban az új menedzser nem volt képes semmilyen trófeát sem hazavinni, ezért a 2003-ban a klubot 140 millió fontért megvásárló Roman Abramovics a portugál José Mourinhot szerződtette erre a posztra, aki a 2003-04-es idényben az FC Portoval megnyerte a Bajnokok Ligáját.

2004-2005


Ferreira, Terry, Lampard és a bajnoki serleg


A 2004-05-ös szezon volt a Chelsea történetének legsikeresebb idénye. 2005-ben ünnepelte a csapat fennállásának 100-adik évfordulóját. "Ennek alkalmából" megnyerték a Ligakupát és -50 év után újra- bajnokok lettek, ezzel együtt számos rekordot is felállítottak (legtöbb meccs kapott gól nélkül, legtöbb győzelem, legtöbb pont). A Bajnokok Ligájában egymás után a második szezonban is bejutott az elődöntőbe. A Chelsea alapembere a csapatkapitány-helyettes Frank Lampard az Aranylabda szavazáson a második lett.
A bajnokság első fordulójában máris legyőzték a Manchester United-et Eiður Guðjohnsen góljával, azonban első kilenc mérkőzésükön csupán nyolc gólt szereztek, és öt ponttal voltak lemaradva az első helyen álló Arsenal-tól. A vezetést 2004 novemberében vették át, mikor legyőzték az Everton-t, az Arsenal pedig 1–1-s döntetlent játszott a kapuban Király Gáborral felálló Crystal Palace-szal.<SUP class=reference id=cite_ref-2>[3]</SUP> Ezután már nem mozdultak el az első helyről, a szezonban csak egyetlen mérkőzést veszítettek el (a 9. fordulóban a Manchester City ellen), és rekordszámú, 29 mérkőzést nyertek meg. A szezont rekordnak számító 95 ponttal zárták. A rekordok felállításában nagy szerepe volt a kapus Petr Čech-nek, aki az egész szezonban csupán 15 gólt kapott, 25 mérkőzésen pedig egyet sem. Ezzel maga is rekordot állított fel, összesen 1025 percig védte kapott gól nélkül a Chelsea hálóját.
A csapat a bajnoki címüket a 36. fordulóban biztosították véglegesen, mikor 2–0-ra győzték le idegenben a Bolton Wanderers-t Frank Lampard góljaival. A bajnoki trófea csak az egyik volt a kettő közül; februárban megnyerték a Ligakupát is. A Cardiff-i Millennium stadionban rendezett döntőben a Liverpool-t győzték le 3–2-re.
A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében Európa egyik legerősebb klubjával, az FC Barcelonával sorsolták össze a csapatot. Az első mérkőzésen a Nou Camp-ben a Chelsea 1–0-ra is vezetett, viszont az 56. percben Drogba megkapta második sárga lapját, és kiállították. Végül egyenlített, majd megfordította az állást a Barcelona, a végeredmény 2–1 lett.<SUP class=reference id=cite_ref-3>[4]</SUP> José Mourinho a mérkőzés után azt állította, hogy az ellenfél trénere, Frank Rijkaard a félidőben megpróbálta befolyásolni Anders Frisk bírót. Miután a Chelsea-szurkolóktól halálos fenyegetéseket kapott, Frisk visszavonult <SUP class=reference id=cite_ref-4>[5]</SUP><SUP class=reference id=cite_ref-5>[6]</SUP>, Mourinho pedig büntetést kapott. A második mérkőzés Londonban 4–2-es Chelsea győzelemmel végződött, a továbbjutást eldöntő gólt John Terry fejelte be.<SUP class=reference id=cite_ref-6>[7]</SUP> A negyeddöntőben a német bajnok Bayern München volt az ellenfelük; az első mérkőzést hazai pályán 4–2-re nyerte a Chelsea <SUP class=reference id=cite_ref-7>[8]</SUP>, majd a visszavágón 3–2-re kapott ki, viszont a továbbjutást ez sem akadályozta.<SUP class=reference id=cite_ref-8>[9]</SUP> Az elődöntőben a szintén angol Liverpool-lal találkoztak. A Stamford Bridge-en 0–0-s döntetlent <SUP class=reference id=cite_ref-9>[10]</SUP> követően Liverpoolban egy vitatható góllal a vörösök győztek.<SUP class=reference id=cite_ref-10>[11]</SUP>

2005-2006

2005-06-ban a Chelsea az 1930-as évek óta az első londoni csapat, valamint a második világháború óta az ötödik olyan csapat lett, akiknek sikerült megvédeni a bajnoki címet.
Ebben a szezonban több rekordot is felállítottak: hat mérkőzésen nem kaptak gólt a bajnokságban, és a csapaté lett a legjobb hazai mérleg az idényben. 18 győzelem és 1 döntetlen született a Stamford Bridge-en.<SUP class=reference id=cite_ref-stat_11-0>[12]</SUP>
Az FA kupa elődöntőjében a Liverpool ellen estek ki (2–1-re győztek a "vörösök"), a Bajnokok Ligájában pedig az FC Barcelona ejtette ki a csapatot a nyolcaddöntőben.<SUP class=reference id=cite_ref-autogenerated1_12-0>[13]</SUP>

2006-2007


Az FA Kupa-győztesek 2007-ben


A Chelsea korábbi kitűnő teljesítménye jóra mérséklődött, hiszen a 2006-2007-es Premier League szezonban már nem tudta megvédeni bajnoki címét a Manchester Uniteddel szemben. A bajnoki cím sorsa 2007. május 13-án dőlt el véglegesen, mikor a Chelsea 1–1-es döntetlent játszott az Arsenal-lal <SUP class=reference id=cite_ref-13>[14]</SUP>, míg a Manchester 1–0-ra győzte le riválisukat, a Manchester City-t. A Bajnokok Ligája trófea továbbra is nagy hiányzó a kékek vitrinjéből, hiszen, mint 2005-ben, a 2007-es szezonban is a Liverpool FC búcsúztatta a londoniakat a királykupától az elődöntőben, ezúttal tizenegyesekkel. Azt viszont hozzá kell tenni, hogy a Chelsea a 2006-2007-es szezonban szerzett egy Angliában igen nagyra becsült FA kupát, és egy Ligakupát is, nem mellesleg az FA kupa döntőjében az idény (2006-2007) bajnokát, a Manchester Unitedet, a Ligakupa-döntőben pedig az Arsenal-t győzték le. A Chelsea lett az első csapat, akik FA Kupát nyertek az új Wembley stadionban.

2007-2008

Akik érkeztek: Florent Malouda (a Lyon-tól), Alex (a PSV Eindhoven-től), Claudio Pizarro (a Bayern München-től), Juliano Belletti (a Barcelonától), Tal Ben Haim (a Bolton Wanderers-től), Steve Sidwell (a Reading-től <SUP class=reference id=cite_ref-14>[15]</SUP>)
Akik távoztak: Arjen Robben (a Real Madrid-hoz), Geremi (a Newcastle United-hez), Lassana Diarra (az Arsenal-hoz)
Az elmúlt évekkel ellentétben a csapat nem költött súlyos fontmilliókat játékosok szerződtetésére. Az egyetlen (pénz szempontjából) jelentősebb igazolás Florent Malouda volt, akit közel 13 és fél millió fontért vettek meg az Lyon-tól. Január 11-én 15 millió fontért leigazolták a Bolton Wanderers-től a csatár Nicolas Anelkát a 2008-as Afrikai Nemzetek Kupája miatt hiányzó Didier Drogba helyére.<SUP class=reference id=cite_ref-15>[16]</SUP>

Avram Grant


2007 szeptemberében közös megegyezés után távozott a klubtól José Mourinho <SUP class=reference id=cite_ref-16>[17]</SUP>, ennek egyik oka feltehetőleg a Bajnokok Ligája csoportkörében, a Rosenborg elleni hazai döntetlen volt. Utódja Avram Grant lett.<SUP class=reference id=cite_ref-17>[18]</SUP> Először mindenki csak ideiglenesnek találta helyét az edzői poszton, de decemberben négy évre kapott szerződést a csapatnál.
Az edzőváltás után a csapat teljesítménye hatalmas mértékben megromlott. Avram Grant első Chelsea mérkőzésén a csapat máris kikapott a rivális Manchester United-től, és a Fulham ellen, a Stamford Bridge-en is csak egy pontot sikerült szerezniük. Mentségükre szólva a Ligakupában legyőzték a Hull City csapatát idegenben 4-0-ra, és a Bajnokok Ligájában a Valenciát 2-1-re -szintén idegenben. Viszont a bajnokságban a 9. forduló után csak a 7. helyen álltak.
2007. október 27-én szezonjuk eddigi legnagyobb arányú győzelmét aratták a bajnokságban; a 3. helyen álló, megerősödött Manchester City-t tarolták le 6 góllal. Didier Drogba duplázni tudott, őt még Essien, Kalou, Joe Cole, és Sevcsenko segítették egy-egy góllal. A Chelsea ezzel a 4. helyre ugrott a tabellán. A 2008-as új évet egyből győzelemmel kezdték: január 1-jén a Fulham-et tudták legyőzni idegenben 2-1-re Kalou és Ballack góljaival. Ezután elfoglalták a 3. helyet a tabellán, ahonnan egészen április elejéig nem tudtak elmozdulni. Majd miután az Arsenal 1–1-es döntetlent játszott a Liverpool-lal, feljebb léptek a 2. helyre. 2008. március 12-én 6–1-re győzték le az utolsó helyen álló Derby County-t. Frank Lampard 4 gólt szerzett ezen a mérkőzésen. 2008. április 26-án hazai pályán győzték le az első helyen álló, címvédő Manchester Unitedet 2–1-re. A hazaiak mindkét gólját Michael Ballack szerezte. Ezzel azonos pontszáma lett a két csapatnak, a Chelsea-nek pedig esélye maradt a bajnoki cím újbóli elhódítására. Végül mégsem sikerült a Premier League trófea; a Manchester 2-0-ra nyert a Wigan ellen, míg a Chelsea csak 1–1-es döntetlent játszott a Boltonnal.
A csapat 2–1-re elveszítette a 2008-as Ligakupa döntőjét a Wembley-ben 2008. február 24-én. Az Everton-t legyőzve jutottak be a döntőbe, ahol a Tottenham Hotspur-rel találkoztak. A mérkőzés első gólját Didier Drogba szerezte, azonban Dimitar Berbatov büntetőből egyenlített, végül Jonathan Woodgate fejelte be a győztes gólt az ellenfél számára.
Ebben a szezonban az FA kupában sem sikerült a címvédés, a Barnsley búcsúztatta a csapatot a hatodik körben Kayode Odejayi góljával, akik korábban a Liverpool-t is legyőzték.

A kezdőcsapatok a Bajnokok Ligája döntőjében


A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a török Fenerbahçe volt az ellenfelük. Az első 2–1-re elveszített mérkőzés után a Stamford Bridge-en 2–0-ra győztek. Az elődöntőben a korábbi évekhez hasonlóan a Liverpoollal találkoztak, az első mérkőzés április 22-én az Anfield-en 1–1-re végződött, a visszavágón április 30-án 3–2-es Chelsea-sikerrel végződött. Didier Drogba gólja után kiegyenlített a Liverpool, majd a 30 perces hosszabításban Frank Lampard értékesített egy tizenegyest, végül ismét Drogba szerzett gólt. 3 perccel a lefújás előtt még szépíteni tudtak a Vörösök. A Chelsea -a csapat történetében először- bekerült a döntőbe (4–3-as összesítéssel), ahol a Manchester United volt az ellenfelük. A döntőt május 21-én, Moszkvában tartották. A félidőben 1–1 volt az állás Cristiano Ronaldo és Frank Lampard góljaival, és ez is maradt az eredmény. Bár a Chelsea uralta a pályát a hosszabításban, képtelen volt előnyhöz jutni, végül a tizenegyespárbajban 6–5-re győzött a Manchester United, elhódítva ezzel a BL serleget. Avram Grant menedzser a vereség után 3 nappal elhagyta a klubot.<SUP class=reference id=cite_ref-18>[19]</SUP>

2008–2009

2008. június 11-én bejelentették, hogy Luiz Felipe Scolari a Chelsea új vezetőedzője 2008. július 1-től.<SUP class=reference id=cite_ref-19>[20]</SUP> Scolari első igazolása a szintén brazil születésű Deco volt, aki a Barcelonától érkezett 10 millió euróért. A 2008-09-es szezont egy Portsmouth feletti 4–0-s győzelemmel kezdték hazai pályán, a gólokat Joe Cole, Anelka, Lampard és Deco szerezték. A Bajnokok Ligája 2008–09-es kiírásában az első mérkőzésen 4–0-ra győztek a francia Bordeaux ellen. 2008. szeptember 21-én hazai pályán értek el 1–1-es döntetlent a Manchester Uniteddel. A Chelsea gólját Salomon Kalou szerezte a 80. percben, így megőrizték már 85. mérkőzéses hazai veretlenségi rekordjukat.<SUP class=reference id=cite_ref-20>[21]</SUP>

Stamford Bridge


A Stamford Bridge 1905-ben


A klub stadionja a Stamford Bridge, ahol a Chelsea a megalapítás óta játssza hazai mérkőzéseit. Hivatalosan 1877. április 28-án nyitották meg, az ezt követő 28 év során pedig a London Athletics Club atlétikai versenyeinek szolgált otthonul. 1904-ben Gus és J T Mears megvásárolták, hogy futballpályává alakítsák át a Bridge-et, melyet aztán Archibald Leitch tervezett meg. A stadiont felajánlották a Fulham FC-nek, a visszautasítás azonban arra ösztönözte a tulajdonosokat, hogy saját klubot alapítsanak. Így született meg a Chelsea.

A Stamford Bridge belülről


A harmincas években megépült a déli oldalon a lelátó, ami később a Shed End nevet kapta. A klub története során ez vált a leghangosabb szurkolók törzshelyévé, főként a hatvanas és a hetvenes évektől kezdve. Ebben az időben döntöttek úgy a tulajdonosok, hogy az egész stadiont modernizálják. Az állóhelyeket meg akarták szüntetni és összesen 50,000 férőhelyes lelátókat szerettek volna kialakítani.<SUP class=reference id=cite_ref-21>[22]</SUP> A munkálatokat az East Stand-en kezdték, a költségek azonban akkorák voltak, hogy az építkezéseket le kellett állítani, a Chelsea ugyanis csődközeli helyzetbe került. Egészen a kilencvenes évek közepéig kellett várni a folytatásra. Ken Batesnek köszönhetően ekkorra már normalizálódott a klub pénzügyi helyzete. A felújítások ismét megkezdődtek, az északi, a nyugati és a déli oldalon a lelátókat átalakították, az állóhelyeket ülőhelyekre cserélve; a Stamford Bridge 2001-re teljesen elkészült. Ma 42,522 férőhelyes és Európa egyik legkorszerűbb stadionja.

Címerek


A Chelsea első címere (1905-1952)


A klub megalakulása óta ötféle címert használt, bár mindegyik keresztülment kisebb változtatásokon. 1905-ben a legelső címeren egy Chelsea nyugdíjas (Chelsea pensioner) volt látható, amiről a csapat az egyik becenevét is kapta: Pensioners, vagyis Nyugdíjasok. Habár sosem jelent meg a mezeken (viszont a programfüzeteken igen), a címert fél évszázadig használták, egészen 1952-ig. Mikor Ted Drake 1952-ben menedzser lett, átformálta a klub imidzsét; eltávolíttatta a régi címert a programfüzetekből, mivel egy teljesen újat szeretett volna bevezetni.

A klub címere 1953-1986-ig


Amíg az új címer kész nem lett, a csapat egy átmeneti címert használt: a pajzs alakú kék címerben a C.FC betűk voltak láthatóak. Ez csupán egy évig volt használatban. Drake új címerében egy hátranéző, álló kék oroszlán volt, és egy pálcát tartott, körülötte vörös rózsák és focilabdák voltak. Az oroszlán gróf Cadogan címeréből való, aki akkor a klub elnöke volt, a pálca a Westminster-apátságra utal, a rózsák pedig Anglia nemzeti szimbólumai.<SUP class=reference id=cite_ref-22>[23]</SUP> Ez volt az első címer, ami már a mezeken is megjelent.

A címer 1986-2005-ig


A klub újra csak 1986-ban váltott címert, mikor új tulajdonosa lett a Chelsea-nek. Az új címerben megmaradt az oroszlán, viszont ez már sokkal egyszerűbb, természethűbb minta volt, mint az előző, és kék helyett sárga volt, de előfordult piros változatban is.

A centenáriumi címer (2005-2006)


Körülötte a korábbi változathoz hasonlóan a C.FC betűk voltak olvashatóak. A címer használatos volt kék címerpajzsban és anélkül is.
A 2005-06-os szezonban ünnepelte a klub fennállásának századik éfordulóját, ennek tiszteletére ismét új címert vezettek be, amiben visszatértek a Ted Drake által terveztetett címer elemei, a kék pálcatartó oroszlán és a körülötte levő rózsák, labdák, amik a szezon végén aranyszínűről ismét vörösre változtak.<SUP class=reference id=cite_ref-23>[24]</SUP>

Mezek

<TABLE class=toccolours cellSpacing=0><TBODY><TR><TD class=toccolours style="PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 0px; BACKGROUND: #ffffff; PADDING-BOTTOM: 0px; WIDTH: 110px; PADDING-TOP: 0px"><TABLE style="MARGIN: 0px auto; TEXT-ALIGN: center" cellSpacing=0 cellPadding=0><TBODY><TR><TD bgColor=#4682b4> </TD><TD bgColor=#4682a6> </TD><TD bgColor=#4682a6> </TD></TR><TR><TD bgColor=#fffff0 colSpan=3> </TD></TR><TR><TD style="BORDER-BOTTOM: #ffffff 5px solid" bgColor=#191970 colSpan=3> </TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD style="FONT-SIZE: 94%; LINE-HEIGHT: 140%">A Chelsea első meze (1905- kb. 1912)</TD></TR></TBODY></TABLE>
A csapat mindig kék mezt viselt, habár kezdetben a jelenleginél világosabb árnyalatúbbat, és a maival ellentétben fehér nadrágot és sötétkék zoknit. A világoskék színt a klub akkori elnökének, Earl Cadogan-nak a lovaglóruhájáról vették át. A világoskék mez nem volt hosszú életű, 1912 körül felváltotta a királykék változat. Mikor Tommy Docherty az 1960-as évek elején menedzser lett, ismét megváltoztatta a mezt: a nadrágot kékre, a sportszárt fehérre cserélte. Szerinte ezek a színek egyedülkállóvá tették a csapatot, mivel egy nagy klub sem használta ezt a színösszeállítást. Ezt a felszerelést először az 1964–65-ös szezonban viselték.
<TABLE class=toccolours cellSpacing=0><TBODY><TR><TD class=toccolours style="PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 0px; BACKGROUND: #ffffff; PADDING-BOTTOM: 0px; WIDTH: 110px; PADDING-TOP: 0px"><TABLE style="MARGIN: 0px auto; TEXT-ALIGN: center" cellSpacing=0 cellPadding=0><TBODY><TR><TD bgColor=#d4ff00> </TD><TD bgColor=#d4ff00> </TD><TD bgColor=#d4ff00> </TD></TR><TR><TD bgColor=#000000 colSpan=3> </TD></TR><TR><TD style="BORDER-BOTTOM: #ffffff 5px solid" bgColor=#000000 colSpan=3> </TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD style="FONT-SIZE: 94%; LINE-HEIGHT: 140%">Idegenbeli mez 2007–08-ban</TD></TR></TBODY></TABLE>
A Chelsea hagyományos idegenbeli színei a sárga és a fehér kék szegéllyel, de mint a legtöbb csapatnál, náluk is voltak kivételek. Az első idegenbeli mez fekete-fehér csíkos volt, de egy mérkőzésen, az 1966-os FA Kupa elődöntőn az olasz Internazionale csapatához hasonlóan kék-fekete csíkos mezt viseltek. Voltak azonban mentazöld (az 1980-as években), piros-fehér kockás (az 1990-es évek elején), valamint szürke-narancssárga (az 1990-es évek közepén) idegenbeli mezek is.<SUP class=reference id=cite_ref-24>[25]</SUP> A 2007-08-as szezonban neonzöld, fekete csíkokkal ellátott idegenbeli mezt használtak.<SUP class=reference id=cite_ref-25>[26]</SUP> Az Adidas három csíkja fekete, ami végigfut a mez ujján. A nadrág fekete, ugyanúgy, mint a sportszár, viszont néhány mérkőzésen ezek is neonzöld színűek. A csapat címerének háttere ezen a mezen neonzöld, az oroszlán és a kerete pedig fekete a hagyományos kék, fehér, piros és arany színek helyett. A 2006–07-es szezonban harmadik mezt is készíttettek, ami teljesen fehér, kék és fekete szegéllyel.
A Chelsea mezeit 2006-tól az Adidas készíti, a korábbi mezgyártójuk az Umbro volt. Az első mezszponzoruk a Gulf Air volt az 1983–84-es szezonban, majd a Grange Farms, a Bai Lin majd az olasz Simod volt a szponzor, mielőtt a számítógépgyártó Commodore International-lel írtak alá hosszútávú szerződést 1989-ben. A Commodore után 1995–1997-ig a Coors, 1997–2001-ig az Autoglass, és 2001–2005-ig az Emirates Airline szponzorálta a Chelsea-t. A jelenlegi mezszponzor a Samsung Mobile.

Statisztikák, rekordok [szerkesztés]
A jelenlegi játékosok közt Frank Lampard játszott a legtöbb mérkőzésen, és ő a gólkirály is.


A Chelsea-ben a legtöbb mérkőzést egy korábbi csapatkapitány, Ron Harris játszotta, aki 795 mérkőzésen lépett pályára a csapatban 1961 és 1980 között. Ezt a rekordot a közeljövőben senki sem dönti meg: Harris-t Frank Lampard követi 380 mérkőzéssel.<SUP class=reference id=cite_ref-current_player_28-0>[29]</SUP> A Chelsea kapusai közt Peter Bonetti játszott a legtöbb mérkőzésen: 729-en 1959 és 1979 között. A francia Marcel Desailly a csapat legtöbb válogatottsággal rendelkező játékosa: 116-szor lépett fel a francia válogatottban.
Bobby Tambling a csapat gólkirálya, 1959 és 1970 között 370 mérkőzésen 202 gólt szerzett. További hét játékos szerzett több mint 100 gólt: George Hilsdon (1906–12), George Mills (1929–39), Roy Bentley (1948–56), Jimmy Greaves (1957–61), Peter Osgood (1964–74 és 1978–79), Kerry Dixon (1983–92), és Frank Lampard (2001–). Dixon az egyetlen játékos a klub eddigi történetében 193 góllal, aki Tambling rekordjához közel járt. Greaves tartja a rekordot az egy szezonban elért gólok számában: az 1960-61-es idényben 43 gólt szerzett. Lampard a klub jelenlegi gólkirálya.<SUP class=reference id=cite_ref-current_player_28-1>[29]</SUP>
A Chelsea legnagyobb hazai nézőszáma hivatalosan 82 905 volt, 1935. október 12-én az Arsenal ellen az elsőosztályban. Ennek ellenére a Dinamo Moszkva elleni barátságos mérkőzés felbecsült nézőszáma 1945. november 13-án 100 000 felett volt. <SUP class=reference id=cite_ref-29>[30]</SUP> Ez a rekord a jövőben várhatóan nem fog megdőlni: a stadion jelenleg 42 055 fő befogadására képes.

A Dinamo Moszkva csapata a Stamford Bridge-en


A Chelsea számos rekordot tart Angliában és Európában egyaránt. A bajnokságban ők szerezték a legtöbb pontot egy szezonban (95-öt), ők kapták a legkevesebb gólt egy szezonban (15-öt), 10 egymás utáni mérkőzésen nem kaptak gólt, 29 mérkőzést nyertek meg egy szezonban, és ők tartják a legtöbb kapott gól nélküli mérkőzés rekordját is egy szezonban (25 mérkőzés); mindezt a 2004-05-ös idényben sikerült elérniük.<SUP class=reference id=cite_ref-30>[31]</SUP>
A csapat 21–0-s összesítésű győzelme a Jeunesse Hautcharage ellen a Kupagyőztesek Európa-kupája 197172-es kiírásában rekord az európai kupaporondon.<SUP class=reference id=cite_ref-31>[32]</SUP> Roberto Di Matteo szerezte az FA-kupa történetének leggyorsabb gólját egy Middlesbrough elleni döntőben a Wembley-ben 1997-ben: a 42 másodpercben szerzett gólt, a Chelsea 2–0-ra nyerte meg a döntőt.<SUP class=reference id=cite_ref-32>[33]</SUP> Az angol élvonalban a Chelsea tartja a hazai pályán leghosszabb idejű veretlenségi sorozat rekordját. A korábbi csúcstartó a Liverpool volt 63 mérkőzéssel (1978–1980), ezt a rekordot 2007. augusztus 12-én döntötték meg.<SUP class=reference id=cite_ref-33>[34]</SUP> Veretlenségi sorozatuk 2008. október 26-án ért véget, mikor a Liverpooltól szenvedtek 1–0-s vereséget a Bridge-en.<SUP class=reference id=cite_ref-34>[35]</SUP>.
A Chelsea volt az első angol klub (az Arsenallal együtt), akik számozott mezben játszottak (először 1928. augusztus 25-én a Swansea Town ellen).<SUP class=reference id=cite_ref-35>[36]</SUP> Ők voltak az elsők Angliában, akik repülőgéppel utaztak egy idegenbeli mérkőzésre, mikor 1957. április 19-én a Newcastle United otthonába látogattak; valamint az első élvonalbeli csapat, akik vasárnap játszottak mérkőzést, mikor a Stoke City-vel játszottak 1974. január 27-én. 1999. december 26-án addig egyedüli csapatként egy teljesen külföldi játékosokból álló kerettel játszottak a Premier League-ben a Southampton ellen.<SUP class=reference id=cite_ref-36>[37]</SUP> 2007. május 19-én első csapatként az új Wembley stadionban megnyerték az FA-kupát; ők voltak azok is, akik a régi Wembley-ben nyerték meg ezt a kupát.<SUP class=reference id=cite_ref-37>[38]</SUP>

<H4>86 mérkőzéses hazai veretlenségi sorozat [szerkesztés]</H4>Az angol rekord négy és fél évre nyúlik vissza. Az utolsó vereséget a Stamford Bridge-en 2004. február 21-én szenvedte el a csapat, mikor az Arsenal tudta őket legyőzni 2–1-re. A sorozatot a Liverpool törte meg 2008. október 26-án egy 1–0-s győzelemmel. A 86 hazai mérkőzésből 62 győzelem, 24 döntetlen. Összesen 175 hazai gól született ezeken a mérkőzéseken, a vendég csapatok 44-et szereztek. A sorozat első gólját Eiður Guðjohnsen lőtte, az utolsót Nicolas Anelka. Négy menedzser ült a rekord során a kispadon: Claudio Ranieri (6 mérkőzés), Avram Grant (16 mérkőzés), José Mourinho (60 mérkőzés) és Luiz Felipe Scolari (4 mérkőzés). A legnagyobb győzelem 6–0 volt a Manchester City ellen 2007-ben, a Derby County együttesének is 6 gólt lőtt a csapat ugyanebben az évben. Öt gólt szereztek két alkalommal, négyet 12-szer.
 

afca

Kitiltott (BANned)
DAC-Slovan: Ezer magyar ultra jön, képviselőjük már pénteken figyelmeztette a nagykövetet


<!-- /#content-header -->2008, október 31 - 16:56
Gőbl Gábor, sport- és rendezvényszervező levélben tájékoztatta a pozsonyi magyar nagykövetet arról, hogy több mint ezer magyar állampolgár tart szombaton Dunaszerdahelyre.




A magyar szurkolóknak ismerős lesz majd a korábbi ferencvárosi közönségkedvenc, Pinte Attila, valamint Regedei Csaba és Vasas Zoltán is. A DAC-Slovan a szlovák bajnokság egyik legnagyobb rangadója, a városban 16 óráig szesztilalom lesz érvényben, várhatóan tízezer néző biztatja majd a csapatokat.
Békés szurkolásra nem igazán lehet majd számítani, hiszen internetes fórumokon már elterjedt a hír, hogy a pozsonyi ultrákat cseh huligánok is "segítik" majd, míg Magyarországról várhatóan a Ferencváros, a Zalaegerszeg és a Győr keménymagja is képviselteti magát. A DAC-Slovan mérkőzés szombaton 13:30 órakor kezdődik.
MTI/para
 

aniko45

Állandó Tag
Állandó Tag
Érdeklődéssel várom ,mi lesz a végkimenetele a meccsnek!Te ott leszel Afca?Várom a beszámolót!Üdv.
 

pisti72

Állandó Tag
Állandó Tag
Úgy vélem,ebben a Loki-MTK párharcban,hogy tavaly még nagy meccs lehetett ,de mostmár kicsit más a helyzet.Nem érzem olyan veszélyesnek az MTK-t mint régen.Lokinak meg akárhogy alakul a játékosállományuk,mindig benne van a veszély a játékukban.Jó persze voltak rossz meccseik,dehát kinek nem.Lényeg a lényeg,hogy a Loki most sokkal esélyesebb szerintem.És én nekik drukkolok.Mivel fater Debreceni,és átragadt rám a Loki-láz :D

Mindenképp el kell hozni a 3 pontot. A lilák x-eltek Zalaegerszegen !!!!!
 

pisti72

Állandó Tag
Állandó Tag
Mi a jóistennek mennek a csehek a slovan meccsre? Mert jobban utálják a magyarokat, mint a tótokat?
Afca, azért vigyázz magadra! :D
 

tibymester

Állandó Tag
Állandó Tag
Pisti el fogják hozni a 3 pontot,effelől semmi kétségem.
azt is megmondom hogy az 1.félidő 0-0 lesz,és a 2.ban bepakol a Loki 2-őt :D
 

afca

Kitiltott (BANned)
Mi a jóistennek mennek a csehek a slovan meccsre? Mert jobban utálják a magyarokat, mint a tótokat?
Afca, azért vigyázz magadra! :D

A fura az,hogy a Csehek sosem szivlelték a Szlovákokat.Én Csehországban voltam katona.Nagyon szerették a Csehek a Magyarokat.Egy rossz szavam nem lehet rájuk.
A fiammal és a haverokkal megyek a meccsre.Remélem nem lessz semmi baj.
 

pisti72

Állandó Tag
Állandó Tag
Pisti el fogják hozni a 3 pontot,effelől semmi kétségem.
azt is megmondom hogy az 1.félidő 0-0 lesz,és a 2.ban bepakol a Loki 2-őt :D
Úgy legyen.
Bár sok sérültünk van sajna, főleg a védelemben, ami amúgy is a leggyengébb pontunk. Bandi a meccs előtt szokása szerint már sír is, mint a fürdős q..va.
A Bányász mikor játszik? Akinek ma otthon játszik a csapata és kimegy a meccsre szerencsésnek mondhatja magát, tök jó idő van, legalábbis mifelénk.
 

pisti72

Állandó Tag
Állandó Tag
Elkezdődött a buli:

Dunaszerdahely, november 1., 13.29 Több szlovák huligánt lekapcsoltak a rendőrök a meccs előtt.

Még el sem kezdődött a DAC-Slovan rangadó, máris rengeteg esemény történt már a stadionban, és annak környékén: mikor a szlovák drukkereket a létesítményhez vezették, voltak összetűzések a magyar szurkolókkal és rendőrökkel is, míg a klub székházát üvegekkel és görögtüzekkel dobálták meg a pozsonyiak. A rendfenntartó erők határozott közbelépése nyomán több vérző fejű szlovákot vittek el a helyszínről – ők valószínűleg csak a fogdából élvezhetik a találkozót, már amennyiben felszerelték azt televízióval...
Közel teltház, és frenetikus hangulat várja a csapatokat, rengeteg magyar szurkolói csoport drapériáját felfedezni a kerítéseken.
A biztonsági intézkedésekről legtöbbet talán a számadatok tudnak mesélni: 1020 rendőr mellett rengeteg biztonsági őr és katona ügyel a rendre.
s.z., nl
 

tibymester

Állandó Tag
Állandó Tag
Ebben a pillanatban megy a bányász meccs,én most nem tudtam kinnt lenni,de a neten követem hogy hogy áll a meccs.eddig 0-0.
 

pisti72

Állandó Tag
Állandó Tag
Bemondták a Hírtv-ben, hogy meghalt a magyar gyerek, akinek a szlovák rendőrök eltörték az állkapcsát. Oltári nagy balhé volt, mint 92-ben.
 
Top