Hazassagon belul kulon kassza????

hangay13

Állandó Tag
Állandó Tag
Nálunk külön számlán van a pénzünk, de a kiadásoknál nem azt nézzük, hogy ki mennyit fizetett eddig, hanem azt, hogy kinek mennyi pénze van még. A nagyobb kiadásokat megbeszéljük, de azt nehezen tudom elképzelni, hogy a párom kiporciózza a kávépénzemet, vagy én az övét. Furcsa lenne, ha tőle kellene pénzt kérnem, hogy vegyek neki egy szál rózsát.
Mindkettőnknek megvan a szabadsága a pénzköltésre, de egyikünk sem lépi túl az ésszerűség határait. Mindketten tisztába vagyunk a lehetőségeinkkel, ha az egyikünk számlája kimerül, mindig számíthat a másikra. Olyan még nem volt, hogy mindketten nulláztunk annyira, hogy a számlákat ne tudtuk volna kifizetni, még hó végén sem. Tudjuk, hogy meddig ér a takaró.
Az idén leszünk 40 éves házasok, így működik.
 

caslavska

Állandó Tag
Állandó Tag
persze az nem gond ha van páromnál kevés összeg amit nekem nem kell feltétlen tudnom hogy van e. legyen nála mindig de a külön kassza....
 

hangay13

Állandó Tag
Állandó Tag
külön kassza külön háztartás?! akkor minek házastárs?

A házasság nem csak a kasszáról szól! Ha csak arról, akkor baj van! Szerintem ez másodlagos kérdés. Fontos az, hogy közös megeggyezéssel legyen kialakítva.
Sokkal fontosabb a megértés, a közös témák, problémák, érdeklődési körök, amikről lehet beszélgetni, időnként vitatkozni, de nem sűrűn veszekedni.
 

sziszikécske

Állandó Tag
Állandó Tag
Nálunk ez úgy van megoldva, hogy a férjem bankkártyáját is én kezelem, ugyanis ő nem szereti magával hordani, de ha kell pénz neki, megmondja és még soha nem volt ebből probléma, hogy én kezelem a pénzt.
 

meerkat89

Állandó Tag
Állandó Tag
nálunk nincs külön kassza, bár egyenlőre külön bankszámlára érkezik a fizunk.
bár 11 éve együtt vagyunk és csak mostanában érdeklődtünk a közös bankszla nyitás felől a bankban, de el sem tudnám képzelni a külön kasszát.
Pláne nem házasságban. Nekem ez valahol bizalmi kérdés, nem?

együtt ellenőrizzük a havi kiadásokat, együtt tervezzük a jövőt pénzügyileg is.
Igaz, a rezsi ktg-ek az én számlámról mennek, de a hitel és kisebb vásárlások a kedveseméről.
 

hangay13

Állandó Tag
Állandó Tag
Szerintem nem jó, ha egy kassza van.
Szükség van arra is, hogy legyen saját kezelésű pénzünk. Nem lehet mindent a közösen kezelt kasszából megoldani. Gondoljunk csak a névnapi, születésnapi, házassági évfordulóra, karácsonyra adott ajándékra.
Hogy nézne ki, hogy ha szólnék a páromnak, hogy adjon pénzt, vagy kiveszek a közös kasszából, hogy nőnapra vegyek neki virágot!
Van olyan ismerősöm, aki mindíg kunyerál egy-egy szál cigarettát, mert a közös kasszából nem vehet ki cigarettára pénzt. Olyan is, aki azért nem jön be soha egy sörre, mert nem kap rá pénzt, és nem akar mindíg potyázni.
 

manocska80

Állandó Tag
Állandó Tag
Nekem fura ez az egész. Szeretek én rendelkezni a dolgokkal, és én intézem(tem) a sok háztartási és egyéb ügyet. Magyarországon minden ilyet én csináltam és nekem volt számlám arra jött a párom fizuja is. Feleslegesnek tartottuk két számla fenntartását. Aztán elindult Angliába hogy szerencsét próbáljon, akkor közös kassza lett, hogy tudja használni a magyar számlát is ha angliában nem jól alakulnak a dolgok ne szoruljon meg. Azóta semmi változtatást nem tudtam egyedül intézni bank ügyekben, ez idegesítő volt. Most itt vagyunk Angliában. Neki van számlája és arra megy a fizetés. És most én kaptam kiegészítő kártyát ennek ellenére Ő intéz minden hivatalos pénzügyet. Szóval fordult a kocka. :) De nem bánom. Közös kassza mellett vagyok, hiszen közösen is költjük el. Mindent megbeszélve, még a karácsonyi ajándékot is. És nem kell a hirtelen meglepetéshez "kölcsönkérni" úgy is mindent kártyával rendezünk.
 

vadsziklmnn

Állandó Tag
Állandó Tag
Én a férjemmel közös kasszán voltunk,de a gyermekeim a párjukkal külön kasszán vannak.Házasság előtt mind a kettőjüknek számlára ment a fizetés és ezt a számlát mind a ketten megtartották.Közösen fizetik a költségeket,nyitottak egy közös számlát amin takarékoskodnak,arra került a nászajándékpénz és megegyeztek,hogy milyen összeget utalnak mind a ketten a közös számlára.Szerintem ez így nagyon jól van.Megbíznak egymásba,tudják,hogy ki mennyit keres,tehát ez én úgy gondolom nem jelent problémát egy házasságba.Én magam részéről helyeslem,bár én is így tettem volna,sok fölösleges vitától megkíméltem volna magamat.
 

hangay13

Állandó Tag
Állandó Tag
Én, mint az előző hozzászólásaimból kiderült, a korlátozott külön kassza híve vagyok.
Nálunk a gyerekeknek is volt külön kasszájuk, akkor is, amíkor nem volt önálló keresetük. Kaptak annyi pénzt, amennyi épp jutott a családi költségvetésből (ez nem volt túl sok), ennek felhasználásáról nem kellett beszámolni. Ha valami nagyobb kiadásuk volt (osztálykirándulás, tankönyv, színház, stb.) arra kérhettek kiegészítést, ha futotta, kaptak is. Ha mi is fontosnak tartottuk, ha nehéz volt is, kiszorítottuk. Meg kell tanúlni a gyerekeknek is az önálló gazdálkodást.
 

varguc

Állandó Tag
Állandó Tag
A közös kassza egy fiók volt, amelybe - elvileg mind a ketten beratuk a fizetésünket (még nem bankszámlára kaptuk, hanem készpénzben). Egy idő után meguntam, hogy mindig betettem a fizut, de a fiókban sosem találtam olyan pénzt, amit a párom helyezett ott el. Amikor ezt meguntam, többet én sem tettem a fiókba a pénzemet, és máris külön kasszán voltunk. A terhek megosztása így sem tökéletes, nekem jut minden olyan költség, amin nem igazán lehet spórolni: hiteltörlesztés és rezsi költségek.
 
Oldal tetejére