Kötés, horgolás 2022. jan. 10-től-2024 januar 04-g

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Sziasztok!
Kis segitseget szeretnek kerni, adott egy minta amit epp horgolok es valahogy nem stimmelnek a szamok. En ugyetlenkedem vagy ez a leiras is hibas? 13. Sortol mintha valami nem stimmelne :/

ugyanitt helyes Sverre doll leiras kerestetik, valaki szanjon meg vele, pls
Szia, szerintem nem rossz a minta, csak más a logikád, mint a szerzőnek. (Én az Aquariwool mintákkal járok rendszeresen így, pedig vásárolt minták :D )
Szóval a 13. sorban úgy jön ki a matek, hogy: sc (1), 1 sc - inc ( összesen 2 szem), aztán * 4 sc, 1 sc - Inc* ( a blokk összesen 6 szem) 3x (3x6=18), 3 sc (mindösszesen 24 szem).
Aztán lehet, hogy én tévedek. :)
Nekem elméletileg jó a Sverre mintám és ugyanez van benne.
 
Szia, szerintem nem rossz a minta, csak más a logikád, mint a szerzőnek. (Én az Aquariwool mintákkal járok rendszeresen így, pedig vásárolt minták :D )
Szóval a 13. sorban úgy jön ki a matek, hogy: sc (1), 1 sc - inc ( összesen 2 szem), aztán * 4 sc, 1 sc - Inc* ( a blokk összesen 6 szem) 3x (3x6=18), 3 sc (mindösszesen 24 szem).
Aztán lehet, hogy én tévedek. :)
Nekem elméletileg jó a Sverre mintám és ugyanez van benne.
Igen-igen, koszonom szepen! Megvilagosodtam idokozben, neked is nagyon koszi a segitseget. Ezentul figyelem ezeket. Mindig tanul valamit az ember, raadasul en nemreg kezdtem horgolni, igy minden is uj
A hajaval kuzdok, azt meg nem tudom ertelmezni, igy a vegere hagyom
 
Igen-igen, koszonom szepen! Megvilagosodtam idokozben, neked is nagyon koszi a segitseget. Ezentul figyelem ezeket. Mindig tanul valamit az ember, raadasul en nemreg kezdtem horgolni, igy minden is uj
A hajaval kuzdok, azt meg nem tudom ertelmezni, igy a vegere hagyom
Fog menni, csak egyszer kell rájönni :)
A haját először körbe körbe kell horgolni, ahogy nézem. A 2. sortól a szemeknek csak a hátsó részébe kell ölteni, nem az egészbe és a láncszemeket is bele kell számolni.
Utána viszont soronként halad a minta oda-vissza, de szintén a hátsó hurokba kell ölteni a szemeket és itt a láncszemeket nem kell beleszámolni.
A fürtöket meg külön kell elkészíteni és utólag ráhorgolni a "sapkára", mintha parókát csinálnál.
Egyébként meg én is úgy szoktam ezekkel dolgozni, hogy megyek a saját fejem után, csak hasonlítson, mint @Noia :)
Nézd meg a My Crochet wonders Emma babáját, az hasonló, csak van hozzá egy halom kép is. Feltöltöttem ide lejjebb #8135
 
Utoljára módosítva:
Szia! Nagyon koszi a jo mintat! Nagyon zavaro, hogy keringenek a rossz mintak. :( Esetleg van mas tole eredeti verzio? a friendy babakbol nincs veletlen jo minta? (Melanie-Sadie-lesia-leah,wendy es a tobbiek. Ugy latom amik itt fent vannak egyik sem jo :(
Szia. Honnan lehet tudni, hogy melyik nem jó? Még nem annyira vagyok benne jártas, hogy felismerjem. Inkabb rakerdezek, mintsem horgolas kozben deruljon ki, hogy melyik nem jo. Köszönöm a segítséget.
 
Szia. Honnan lehet tudni, hogy melyik nem jó? Még nem annyira vagyok benne jártas, hogy felismerjem. Inkabb rakerdezek, mintsem horgolas kozben deruljon ki, hogy melyik nem jo. Köszönöm a segítséget.
Szia! En se vagyok jartas, nemreg kezdtem (de beszippantott ) csak ahogy szamoltam a szemeket nem jott ki. De mint itt a segitoktol megtudtam a csillag a zarojelet helyettesíti (ami nekem nem esett le) es igy mar kijott a matek :) tegat nem a teljes sort kellett ismetelni pl haromszor, hanem csak a zarojeles reszt. Egyebkent sok kifejezes meg nekem sem vilagos, ilyenkor a
Youtube-n kutakodom.
 
Szia! En se vagyok jartas, nemreg kezdtem (de beszippantott ) csak ahogy szamoltam a szemeket nem jott ki. De mint itt a segitoktol megtudtam a csillag a zarojelet helyettesíti (ami nekem nem esett le) es igy mar kijott a matek :) tegat nem a teljes sort kellett ismetelni pl haromszor, hanem csak a zarojeles reszt. Egyebkent sok kifejezes meg nekem sem vilagos, ilyenkor a
Youtube-n kutakodom.
Itt keress!
https://www.fonaltunder.hu/horgolas...gyar-uk-us-crochet-terms-abbrevations-symbols :)

Töltsd le a horgolószótárt, nagy segítség kezdőknek! :)
 
Szia. Honnan lehet tudni, hogy melyik nem jó? Még nem annyira vagyok benne jártas, hogy felismerjem. Inkabb rakerdezek, mintsem horgolas kozben deruljon ki, hogy melyik nem jo. Köszönöm a segítséget.
Vannak fenn jó minták Aradiyatoys-tól, többek között én is megosztottam, hogy melyik a jó. Az a baj, hogy a matek, a szemszámok a rossz mintánál is kijönnek, de attól még a minta hibás, illetve nem az lesz a végeredmény, ami a fotón szerepel. Valaki írta, hogy nézd meg a minta méretét, ha viszonylag kicsi, akkor tuti nem jó. Amit én tapasztaltam Aradiyatoys-nál, az az, hogy a hibás mintáknál sokkal halványabbak a fotók, illetve én mindig a lábát nézem meg. A rossz mintánál a lába az összekapcsolás előtt 27 rp, a jó mintánál 17. Ha itt megszámolod a hozzá tartozó képet akkor ott látod, hogy a képen is 17 rp az utolsó kör a lábánál összekapcsolás előtt.
Egyszómintszáz a matek mindegyiknél kijön, a hibásnál és a jónál is, viszont a hibásnál nem kapod meg azt a formát amit szeretnél.
 
Vannak fenn jó minták Aradiyatoys-tól, többek között én is megosztottam, hogy melyik a jó. Az a baj, hogy a matek, a szemszámok a rossz mintánál is kijönnek, de attól még a minta hibás, illetve nem az lesz a végeredmény, ami a fotón szerepel. Valaki írta, hogy nézd meg a minta méretét, ha viszonylag kicsi, akkor tuti nem jó. Amit én tapasztaltam Aradiyatoys-nál, az az, hogy a hibás mintáknál sokkal halványabbak a fotók, illetve én mindig a lábát nézem meg. A rossz mintánál a lába az összekapcsolás előtt 27 rp, a jó mintánál 17. Ha itt megszámolod a hozzá tartozó képet akkor ott látod, hogy a képen is 17 rp az utolsó kör a lábánál összekapcsolás előtt.
Egyszómintszáz a matek mindegyiknél kijön, a hibásnál és a jónál is, viszont a hibásnál nem kapod meg azt a formát amit szeretnél.
Aradiatoysnal eszreveheto a hibas leiras mar ott, hogy nemelyik fonal szinkodja nem stimmel, es homalyosak a fotok is.
Mondjuk nem tudom ez mire jo a tervezonek, mert en mint kezdo meglatnek egy mintat jajj de szep , ez tetszik, meghorgolom…. Megveszed a fonalakat, mar a boltban beleutkozol hogy nem jo a szam, na sebaj veszunk hasonlot, aztan elekeszited es nem olyan mint a kepen… eszembe se jutna utana venni tole (mert honnan kellene tudnom laikuskent hogy az rossz) … pedig a konyve meg van, azutan nekem csalodas volt hogy nem stimmelt a minta. Kar hogy a Friendy babakat nem adja ki konyvben.
 
Aradiatoysnal eszreveheto a hibas leiras mar ott, hogy nemelyik fonal szinkodja nem stimmel, es homalyosak a fotok is.
Mondjuk nem tudom ez mire jo a tervezonek, mert en mint kezdo meglatnek egy mintat jajj de szep , ez tetszik, meghorgolom…. Megveszed a fonalakat, mar a boltban beleutkozol hogy nem jo a szam, na sebaj veszunk hasonlot, aztan elekeszited es nem olyan mint a kepen… eszembe se jutna utana venni tole (mert honnan kellene tudnom laikuskent hogy az rossz) … pedig a konyve meg van, azutan nekem csalodas volt hogy nem stimmelt a minta. Kar hogy a Friendy babakat nem adja ki konyvben.
Sztem ezzel a tervezo epp arra megy ra, h csak Tole vasarolj mintat es ne letoltsd. Ami valahol ertheto, rengeteg munkaja van benne. Ettol fuggetlenul en is toltok is le, vasarolok is es most mar eszben tartom, h Aradiya Toys-nal (es Greenfrog Crochet-nal is) figyelni kell.
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére