Kötés, horgolás 2024. január 05-től

De mindkettőt hivatali eljárással lehet kimondatni. Ezt megtették a Walt Disney figurákkal, a Harry Potterékkel (még a nevet sem használhatták a táborok elnevezésével sem), vagy. Mostani divatőrülettel, a Labubukkal is. Nem a horgolási technikáról, trükkökről szól ez, hanem a megjelenített figurákról.
Nem! A szerzői jog a létrehozással keletkezik. A szerzői jogot nem kell kimondatni.
A szellemi tulajdonvédelem sem ennyire egyszerű!
Van külön szerzői jogról szóló magyar és Európai Uniós s egyéb jogszabály is.
Nagyon sok a tévedés mindkettőtök kijelentéseiben.
 
Utoljára módosítva:
Tudtad, hogy a szerzői jog és a szellemi tulajdon nem ugyanaz? A horgolás trükkjei, technikái, inkább az utóbbiba sorolhatók.
Tanultam. Te? EU-s gyakorlati és elméleti tapasztalattal írok, szakmai tényeket, de nem akarlak meggyőzni! :)
Javaslom azonban: konkrét kérdéseiddel szakértőkhöz, számlával és szakmai múlttal rendelkező szabadalmi irodához fordulj, mert olyan nagy tévedéseket állítasz, s megint cinikusan, hogyha mindez üzleti okokból foglalkoztat, akkor a piacra lépésed előtt ez kritikus pont lesz.

Az iparjogvédelmi és szellemi tulajdonvédelmi tudásmegosztást részemről bezárom. Nem tisztem megindokolni, sem ellenetek érvelni.

Egy szabadalmi ügyvivő szakmai tanácsot komoly óradíjas összegekért ad, akihez fordultok, vállalja a kijelentéseit. Horgolós webshopok oldalain is vannak kiírva nagyon nagy butaságok!
A neten való keresgélés és a fórumokon való kijelentések nagyon sok tévútra visznek, ez is egy szakma, nem lehet a szaktudást kiváltani eská.
Villanyszerelőt olyat hívsz aki végzett szakember.
 
Ez csak a saját véleményem. A minták készítőit nagyon tisztelem, ezért nyomaszt, amiért én nem tudok érte rendesen fizetni. De azért tegyünk már különbséget a minták között is. Van olyan, amiben látványosan sok munka van, és van olyan, amit egy-két horgolás után szinte bárki össze tud "dobni". Az olyanokért pénzt kérni nem igazán etikus. Szerintem. Ide teszek példának egy képet a legújabb felhozatalból (amiért folyamatosan hálás vagyok Szöllős Ágnesnek). Szerencsére nem kell tudnom, hogy melyik minta mennyire van árazva, de szerintem a hógolyót (én) inkább ingyenes mintaként tenném ki, már csak vevőcsalogatásként is. De ez csak egy példa.
 

Csatolások

  • IMG_20251211_103759.jpg
    IMG_20251211_103759.jpg
    1.7 MB · Olvasás: 189
Ez csak a saját véleményem. A minták készítőit nagyon tisztelem, ezért nyomaszt, amiért én nem tudok érte rendesen fizetni. De azért tegyünk már különbséget a minták között is. Van olyan, amiben látványosan sok munka van, és van olyan, amit egy-két horgolás után szinte bárki össze tud "dobni". Az olyanokért pénzt kérni nem igazán etikus. Szerintem. Ide teszek példának egy képet a legújabb felhozatalból (amiért folyamatosan hálás vagyok Szöllős Ágnesnek). Szerencsére nem kell tudnom, hogy melyik minta mennyire van árazva, de szerintem a hógolyót (én) inkább ingyenes mintaként tenném ki, már csak vevőcsalogatásként is. De ez csak egy példa.
Mivel mindig lesznek kezdők, a hógolyó mintáját is megveszik, nem a golyó horgolása miatt, hanem azért, mert benne van a cukiság. Én már csak a saját fejem után horgolok, kb. 3 év gyakorlat kell ahhoz, hogy kialakuljon az egyéni stílus. Vannak trükkjeim, amit másoktól nem láttam, szinte mindent egybe horgolok, mert szebb lesz a végeredmény. Nem készítek leírásokat, bár volt próbálkozás, de nekem nem okoz örömöt, és nincs késztetésem, hogy tudásom másokkal megosszam. Ja, és nem vagyok a mindenféle jogokban gyakorlott, és nem akarok senkivel sem vitatkozni, hogy azt bizony én találtam ki! :dr_31:
 
Ez nem az a minta. De azért köszi.
Én is pont most kerestem rá és ezt találtam (remélem sikerül linkelem, még nem csináltam ilyet :))
 
Én is pont most kerestem rá és ezt találtam (remélem sikerül linkelem, még nem csináltam ilyet :))
Ez sem az. Ez zsenilia amit én feltettem képet az pamut fonallal van horgolva. Meg áll nem ül. De azér köszi.
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Ennek a karácsonyi manónak / gnome-nak keresem a mintaleírását angolul vagy magyarul. Mufficorn mintának tűnik, de nem találtam sehol a pontos verziót.
Ha valakinek megvan PDF-ben és feltölti nagyon megköszönném!
(Bármilyen nyelv jó, akár angol is.)
#fenyőmanó
Meghorgoltam, a ti és a ChatGPT segítségével. Ilyenek lettek:
És a horgolásminta. Ha valaki hibát talál benne, elnézést, ez az első.
 

Csatolások

  • 1765476399424.jpeg
    1765476399424.jpeg
    1 MB · Olvasás: 626
  • fenyőmanó A Chat GPT támogatásával.pdf
    545.4 KB · Olvasás: 60
Utoljára módosítva a moderátor által:
Oldal tetejére