Hírek Kamala Harris

1. Kamala szanszkrit nyelven lótuszt jelent, és egyben a sokkarú, bőséget osztó Laksmi istennő másik neve.

2. Bár a hivatalos (aka PC) meghatározás szerint” afroamerikai”, pont afrikai van a legkevesebb benne: anyaja indiai tamil, apja jamaikai származású. Mindketten Amerikában jártak egyetemre, a kaliforniai Berkeley-n ismerkedtek meg. Anyja rákkutató, apja közgazdász, akik Kamala 7 éves korában elváltak.

3. Ő az USA történetének első női alelnöke, szintén az első színesbőrű alelnök, és az USA történetében a valaha legmagasabb hivatalt betöltött nő.

4. Politikatudományi-, közgazdász- és jogi diplomája van, mielőtt szenátor lett, jogászként dolgozott. Előbb San Franciscoban kerületi ügyész volt, majd Kalifornia állam főügyésze lett. San Francisco-i idejének első három évében 52-ről 67%-ra emelkedett a vádsikerességi mutató a kerületében. (Vagyis hogy hány vádemelésből lett elítélés.) Főügyész korában ismerkedett meg Beau Bidennel, az akkori alelnök, jelenllegi elnök fiával, aki akkor Delaware állam főügyésze volt - innen az ismeretség Joe Bidennel. Bár Beau addigra már meghalt, a barátság szerepet játszott abban is, jogy Joe Biden 2020-ban Harris kérte fel alelnök-jelöltnek.

5. A főügyészi kampányát Donald Trump 5000 dollárral támogatta. (Ez mai áron kb. 1.8 millió forint.)

6. Öt éve elindult a demokrata elnökjelöltségért, de még az előválasztásig sem jutott el, 2019 decemberében befejezte a kampányt. Fél évvel később kérte fel Biden alelnökjelöltnek. Alelnökként nem volt valami népszerű, ami azt illeti, többnyire még Bidennél is népszerűtlenebb volt. Egészen addig, amíg az vissza nem lépett az újbóli indulástól. Akkor viszont az addig kétségbeesetten pánikoló demokraták úgy megkönnyebbültek, hogy hirtelen beleszerettek, és ő (politikai értelemben) két nap alatt megszerezte a jelöltséget meg egy raklapnyi pénzadományt. (Nagyon sokat.)

7. Férje Doug Emhoff ügyvéd, 2014-ben házasodtak össze és együtt nevelik a pali első házasságából való két gyerekét. (A faszi akkora jazz-rajongó, hogy mindkét gyerekét egy-egy jazz-zenész után nevezte el: lánya Ella Fitzgerald miatt lett Ella Emhoff, a fia pedig Cole Porter után Cole Emhoff.)

8. Ő maga is szereti a jazzt, bakelit-lemezeket gyűjt, a jazzen kívül főleg R&B-t hallgat. Az első dal is, amit immár elnökjelöltként a kampányban felhasznált, Beyoncé egyik száma, a Freedom volt. Na de azért – U2 szál – januárban beugrott a férjével Vegasba az Achtung Baby 30 koncertre, ahol Bono üdvözölte őket. Kedvenc könyvei között említette egyszer a Papírsárkányok című regényt Khaled Hosseinitől, valamint Richard Wright: Meghajszolt vad, Amy Tan: A mennyei örömök klubja, Toni Morrison: Salamon-ének és C.S. Lewis Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény című könyvét.

9. Gyűjti a Converse cipőket, leginkább a klasszikus Chuck Taylor dorkókat.

10. A főzés a hobbija, állítólag egy időben a New York Times össze receptjét megfőzte. A San Francisco 49-ers amerikaifoci-csaptának drukkol. (Férje meg a másik kaliforniai csapatnak, a Los Angeles Rams-nek, ami okozott némi nehézséget, amikor két éve a két csapat egymással játszotta a konferenciadöntőt.)

+ 1 Mától hivatalosan is ő a Demokrata Párt elnökjelöltje, miután az online szavazáson megkapta a jelöltté váláshoz szükséges szavazatokat. (Hivatalosan majd a Demokrata Nemzeti Konvenció fogja elnökjelöltté avatni augusztus 19-21 között.)
Persze támadni fogják majd azért, hogy nem a szokásos rendben választották jelöltté. De, lássuk be, senkinek sem lehet megtiltani, hogy visszalépjen (mi már csak tudjuk), vagy, horribile dictu, meghaljon (ami azt illeti, az elmúlt hetekben ugyebár ez is majdnem megtörtént). A jelöltté válása törvényes, bár valóban szokatlan.
Biden visszalépésével új kampány kezdődött, éy az új kampányban gyökeresen új helyzet áll elő: Trump, aki eddig arra építette a kampányát, hogy riválisa, Biden öreg és hülye, egy nála két évtizeddel fiatalabb jelölttel áll szemben, ő maga pedig a történelem legidősebb elnökjelöltje.
A demokraták az ügyész és az elítélt bűnöző, a puccsista és a szabadság harcaként fogják tálalni a küzdelmet.
Ha nyer, ő lesz a történelemben az első női elnök. De addig – bár csak 95 nap – még hosszú az út.

1722845795376.jpeg
 
Na szépen lassan azért kezdek választ kapni a kérdéseimre.
Először is: Obamával az volt a baj, hogy túl intelligens az amerikai választópolgárokhoz képest. Képes összetett mondatokban beszélni, megpróbálja gondolkodásra késztetni az embereket!! Hallatlan!
És nyilván ez a baj Harrissel is, az még hagyján, hogy egyetemet végzett (bocsánatos bűn, lásd Orbán, Deutsch vagy éppen Trump), de dolgozott is (!!!!) ráadásul a végzettségének megfelelően jogászként (!!!) amikor is kénytelen volt szellemi munkát végezni. Na, ez nem kell Samu bácsi fiainak-lányainak, akiknek nagyobb része még mindig azt hiszi, a világot 6 nap alatt teremtették úgy öt-hatezer éve.
Az Alapító Atyák szerintem most eltakarják a szemeiket.

Nem mintha Magyarhonban más lenne a helyzet, itt is az a nyerő, aki tőmondatokban, egyszerű, idióta szlogenekkel eteti a népet, lásd: guruló dollárok, soros, háborúpárti baloldal, brüsszeli bürokraták, sőt, a legletisztultabb "Folytatjuk!".
Igaza volt annak, aki azt mondta, az emberi intelligencia mennyisége állandó, független a populáció lélekszámától.
Orwell és Bradbury látta ezt, de ugyan ki hitt nekik akkoriban....
Az a nyerő, aki tőmondatokban, egyszerű, idióta szlogenekkel eteti a népet? Ha ez így lenne, bárki lehetne nyerő: mindössze hallgatnia kellene, mint a csuka (a nulla hosszúság a legrövidebb). Azután egyszerű = idióta? Ha ez így lenne, a legnagyobb elmék húszoldalas mondatokat fogalmaznának, márpedig én sosem csináltam ilyet :)

De a tréfát félretéve. Az intelligencia (probléma megoldó képesség) és a képzettség szintje csak igen lazán függ egymástól, a képzettség szakirányán kívül rendszerint független, sajnos. Hiába találták ki Bolognában az egyetemet, az egyetemes képzést, nagyon kevesen szereznek OTT egyetemes műveltséget. A sokirányú - vagyis egyetemes - műveltséget többnyire később, hosszú évek alatt, autodidakta módon szerzik meg a szerencsések.

OFF.

És hát legyünk őszinték, Magyarországon mindigis több volt az eszkimó, mint a fóka, több diplomás volt, mint amennyi kellett, ezért a kenyérféltésnek már évszázados hagyománya van. Ezért nem volt soha Magyarországon egyetem, legalábbis a bolognai értelemben. A mi hosszított idejű, "egyetem"-nek csúfolt főiskoláink között egy sincs, amelyiknek 1. mind a tíz - újabban már tizenkét - tudományos kara és 3 művészeti akadémiája meglenne; 2. a kampusza olyan kicsi lenne, hogy a 10-perces szünet alatt a két legtávolabbi pontja között is késés nélkül lehessen közlekedni; 3. az intézmény lehetővé tenné a karon/akadémián KÍVÜLI tantárgyak felvételét is.

Ergo Magyarországon az egyetemes műveltséget megszerezni jóval nehezebb, mint másutt. Emiatt a "kiművelt fő" az kivételes eset és sokkal több kenyérféltő támadás éri a szerencsétlen ostobák részéről, mint nála műveltebb országokban.

ON.

Úgyhogy Kamala Harrisnak változtatni kell ... és még akkor sem biztos, hogy esélye lesz.
 
Az a nyerő, aki tőmondatokban, egyszerű, idióta szlogenekkel eteti a népet? Ha ez így lenne, bárki lehetne nyerő: mindössze hallgatnia kellene, mint a csuka (a nulla hosszúság a legrövidebb). Azután egyszerű = idióta? Ha ez így lenne, a legnagyobb elmék húszoldalas mondatokat fogalmaznának, márpedig én sosem csináltam ilyet :)

De a tréfát félretéve. Az intelligencia (probléma megoldó képesség) és a képzettség szintje csak igen lazán függ egymástól, a képzettség szakirányán kívül rendszerint független, sajnos. Hiába találták ki Bolognában az egyetemet, az egyetemes képzést, nagyon kevesen szereznek OTT egyetemes műveltséget. A sokirányú - vagyis egyetemes - műveltséget többnyire később, hosszú évek alatt, autodidakta módon szerzik meg a szerencsések.

OFF.

És hát legyünk őszinték, Magyarországon mindigis több volt az eszkimó, mint a fóka, több diplomás volt, mint amennyi kellett, ezért a kenyérféltésnek már évszázados hagyománya van. Ezért nem volt soha Magyarországon egyetem, legalábbis a bolognai értelemben. A mi hosszított idejű, "egyetem"-nek csúfolt főiskoláink között egy sincs, amelyiknek 1. mind a tíz - újabban már tizenkét - tudományos kara és 3 művészeti akadémiája meglenne; 2. a kampusza olyan kicsi lenne, hogy a 10-perces szünet alatt a két legtávolabbi pontja között is késés nélkül lehessen közlekedni; 3. az intézmény lehetővé tenné a karon/akadémián KÍVÜLI tantárgyak felvételét is.

Ergo Magyarországon az egyetemes műveltséget megszerezni jóval nehezebb, mint másutt. Emiatt a "kiművelt fő" az kivételes eset és sokkal több kenyérféltő támadás éri a szerencsétlen ostobák részéről, mint nála műveltebb országokban.

ON.

Úgyhogy Kamala Harrisnak változtatni kell ... és még akkor sem biztos, hogy esélye lesz.
Tulajdonképpen azt mondhatjuk, hogy a tudás leértékelődött a béka segge szintjére.
Az érvényesüléshez nem szükséges, kapcsolatok kellenek, vagy beáll influenszernek az ember (tiktokker!!), esetleg a fekete szférában boldogul.
Annak idején a gimiben egymásnak adogattuk az Önző gént, asszem Mo.-on még ki se adták akkor, a Kriterion adta ki Bukarestben MAGYARUL (hiszitek vagy sem). Óriási élmény volt, amikor a gimi biológia tantervében még nem nagyon szerették az evolúciós elméleteket. Ma? Pár hónapja jelent meg egy interjú Szathmáry Eörssel, amiben kerek-perec megmondta, az ötvenes évek környékére várja a civilizáció összeomlását, legalábbis a kezdetét, és szépen meg is indokolta.
Mi lett a visszhangja? Semmi.
Eleinte el se akartam hinni, ismerősöknek küldözgettem a cikket, de csak a vállát vonogatta mindenki, hányan jósoltak már világvégét....... De, mondom, ez alá van támasztva érvekkel, ez egy komoly tudósember!!! Na és?
Nemrég felajánlottam egy antikváriumnak a biológia (genetika, evolúció stb.) tárgyú könyveimet, 70 darabot. Nem kellett. 4 nagy antikváriumnál próbálkoztam, senkinek se kellett. Nem divat már ilyesmit olvasni - mondták.
A végén ajánlottak egy felvásárlót, és adott a 70 könyvért 20.000 forintot.
Ennyit ér ma a tudomány, a műveltség.

De igazándiból nem a tudományos ismeretek hiányával van baj, azt lehetne pótolni, a mai embertömegnek a KÉPESSÉGEIVEL van baj. A mesterséges kiválasztódás - ami folyik - NEM IGÉNYLI a művelt embert, ezért a képességeit se részesíti előnyben. Nem boldogul jobban az okos ember, ezért nincs szükség azokra a képességekre (genotípus), amikre alapozva művelt emberré válhatna (fenotípus). Ennyi. Előny lett a butaság.
 
Utoljára módosítva:
Na szépen lassan azért kezdek választ kapni a kérdéseimre.
Először is: Obamával az volt a baj, hogy túl intelligens az amerikai választópolgárokhoz képest. Képes összetett mondatokban beszélni, megpróbálja gondolkodásra késztetni az embereket!! Hallatlan!
És nyilván ez a baj Harrissel is, az még hagyján, hogy egyetemet végzett (bocsánatos bűn, lásd Orbán, Deutsch vagy éppen Trump), de dolgozott is (!!!!) ráadásul a végzettségének megfelelően jogászként (!!!) amikor is kénytelen volt szellemi munkát végezni. Na, ez nem kell Samu bácsi fiainak-lányainak, akiknek nagyobb része még mindig azt hiszi, a világot 6 nap alatt teremtették úgy öt-hatezer éve.
Az Alapító Atyák szerintem most eltakarják a szemeiket.

Nem mintha Magyarhonban más lenne a helyzet, itt is az a nyerő, aki tőmondatokban, egyszerű, idióta szlogenekkel eteti a népet, lásd: guruló dollárok, soros, háborúpárti baloldal, brüsszeli bürokraták, sőt, a legletisztultabb "Folytatjuk!".
Igaza volt annak, aki azt mondta, az emberi intelligencia mennyisége állandó, független a populáció lélekszámától.
Orwell és Bradbury látta ezt, de ugyan ki hitt nekik akkoriban....

Foglalkoztunk mi itt már az Evolúciós topikban azzal, hogy a "Kreationismus" előretörésben van Amerikában és át akarja venni a hatalmat, ez Trump-pal meg is történt.

Az Amerikába bevándorlók többsége keresztény szektákhoz tartozók voltak akiket a katolicizmus, üldözött.
Nem akarom ismételten felsorolni a keresztény-terrorszervezeteket név szerint, vagy örült prédikátorokat akik lelkén hivök és hitetlenek ezrei száradnak.

Nem tudni, hogy Donald Trump elfogadja-e az evolúció elméletét, vagy kreacionista.

Egy 2007-es interjúban az evolúcióról alkotott véleményéről kérdezték, amire kitérő választ adott, és azt mondta, hogy „mindkét oldalra nyitott”.

A QAnon egy szélsőséges összeesküvés-elmélet, amely azt állítja, hogy Trump titokban harcol egy globális gyermekkereskedő sátánista elit ellen.
Trump többször is kérdésekre válaszolva elkerülte, hogy elítélje a QAnont.
2020-ban például, amikor megkérdezték tőle, hogy mit gondol a QAnonról, azt mondta:
„Nem tudok sokat róla, de hallottam, hogy nagyon támogatnak engem, ami jó dolog.”

Egy másik alkalommal azt mondta, hogy „hallottam, hogy ezek az emberek szeretik hazánkat.”
Trump követői között sok QAnon-hívő van, és gyakran megjelentek QAnon jelképekkel és üzenetekkel a kampányeseményein.
Trump hozzáállása, az összeesküvés-elmélet követőinek közvetett támogatása és az elmélet nyílt elítélésének hiánya miatt sokan úgy vélik, hogy politikai okokból kapcsolatot ápolt velük.

Donald Trump "szkeptikus" a klímaváltozással kapcsolatban, és elnöksége alatt több lépést is tett a környezetvédelmi szabályozások lazítása érdekében.
Elnöksége alatt kiléptette az Egyesült Államokat a párizsi klímaegyezményből, mondván, hogy az igazságtalan az amerikai gazdasággal szemben.
Továbbá, támogatta a fosszilis energiahordozók, például az olaj és a szén kitermelését, valamint csökkentette a környezetvédelmi előírásokat, amelyek korlátozták ezeknek az iparágaknak a működését.

Trump a választási kampánya alatt valójában a saját "problémáival", a hiúságával foglalkozik, hogy ki a legszebb, ö vagy Kamala, hogy kinek a gyűlését látogatta több ember...
Azt hangoztatja, hogy neki mint volt elnöknek, hivatalból joga van Harris-t személyesen sértegetni (sic)
 
Foglalkoztunk mi itt már az Evolúciós topikban azzal, hogy a "Kreationismus" előretörésben van Amerikában és át akarja venni a hatalmat, ez Trump-pal meg is történt.

Az Amerikába bevándorlók többsége keresztény szektákhoz tartozók voltak akiket a katolicizmus, üldözött.
Nem akarom ismételten felsorolni a keresztény-terrorszervezeteket név szerint, vagy örült prédikátorokat akik lelkén hivök és hitetlenek ezrei száradnak.

Nem tudni, hogy Donald Trump elfogadja-e az evolúció elméletét, vagy kreacionista.

Egy 2007-es interjúban az evolúcióról alkotott véleményéről kérdezték, amire kitérő választ adott, és azt mondta, hogy „mindkét oldalra nyitott”.

A QAnon egy szélsőséges összeesküvés-elmélet, amely azt állítja, hogy Trump titokban harcol egy globális gyermekkereskedő sátánista elit ellen.
Trump többször is kérdésekre válaszolva elkerülte, hogy elítélje a QAnont.
2020-ban például, amikor megkérdezték tőle, hogy mit gondol a QAnonról, azt mondta:
„Nem tudok sokat róla, de hallottam, hogy nagyon támogatnak engem, ami jó dolog.”

Egy másik alkalommal azt mondta, hogy „hallottam, hogy ezek az emberek szeretik hazánkat.”
Trump követői között sok QAnon-hívő van, és gyakran megjelentek QAnon jelképekkel és üzenetekkel a kampányeseményein.
Trump hozzáállása, az összeesküvés-elmélet követőinek közvetett támogatása és az elmélet nyílt elítélésének hiánya miatt sokan úgy vélik, hogy politikai okokból kapcsolatot ápolt velük.

Donald Trump "szkeptikus" a klímaváltozással kapcsolatban, és elnöksége alatt több lépést is tett a környezetvédelmi szabályozások lazítása érdekében.
Elnöksége alatt kiléptette az Egyesült Államokat a párizsi klímaegyezményből, mondván, hogy az igazságtalan az amerikai gazdasággal szemben.
Továbbá, támogatta a fosszilis energiahordozók, például az olaj és a szén kitermelését, valamint csökkentette a környezetvédelmi előírásokat, amelyek korlátozták ezeknek az iparágaknak a működését.

Trump a választási kampánya alatt valójában a saját "problémáival", a hiúságával foglalkozik, hogy ki a legszebb, ö vagy Kamala, hogy kinek a gyűlését látogatta több ember...
Azt hangoztatja, hogy neki mint volt elnöknek, hivatalból joga van Harris-t személyesen sértegetni (sic)
Mindig elfog a röhöghetnék, amikor azt olvasom, hogy valaki "szkeptikus a klímaváltozással szemben".
Olyan todományossan hangzik, pedig csak egyszerű butaság. De népszerű lehet vele bárki, csak ezt az egy félmondatot kell megtanulnia.
 
Az a nyerő, aki tőmondatokban, egyszerű, idióta szlogenekkel eteti a népet? Ha ez így lenne, bárki lehetne nyerő: mindössze hallgatnia kellene, mint a csuka (a nulla hosszúság a legrövidebb). Azután egyszerű = idióta? Ha ez így lenne, a legnagyobb elmék húszoldalas mondatokat fogalmaznának, márpedig én sosem csináltam ilyet :)

De a tréfát félretéve. Az intelligencia (probléma megoldó képesség) és a képzettség szintje csak igen lazán függ egymástól, a képzettség szakirányán kívül rendszerint független, sajnos. Hiába találták ki Bolognában az egyetemet, az egyetemes képzést, nagyon kevesen szereznek OTT egyetemes műveltséget. A sokirányú - vagyis egyetemes - műveltséget többnyire később, hosszú évek alatt, autodidakta módon szerzik meg a szerencsések.

OFF.

És hát legyünk őszinték, Magyarországon mindigis több volt az eszkimó, mint a fóka, több diplomás volt, mint amennyi kellett, ezért a kenyérféltésnek már évszázados hagyománya van. Ezért nem volt soha Magyarországon egyetem, legalábbis a bolognai értelemben. A mi hosszított idejű, "egyetem"-nek csúfolt főiskoláink között egy sincs, amelyiknek 1. mind a tíz - újabban már tizenkét - tudományos kara és 3 művészeti akadémiája meglenne; 2. a kampusza olyan kicsi lenne, hogy a 10-perces szünet alatt a két legtávolabbi pontja között is késés nélkül lehessen közlekedni; 3. az intézmény lehetővé tenné a karon/akadémián KÍVÜLI tantárgyak felvételét is.

Ergo Magyarországon az egyetemes műveltséget megszerezni jóval nehezebb, mint másutt. Emiatt a "kiművelt fő" az kivételes eset és sokkal több kenyérféltő támadás éri a szerencsétlen ostobák részéről, mint nála műveltebb országokban.

ON.

Úgyhogy Kamala Harrisnak változtatni kell ... és még akkor sem biztos, hogy esélye lesz.

A magyarországi oktatás abban különbözik, nyugat-európaitól, hogy autoritär, az egyetemistákat is "kisiskolásoknak" tekintik.
Ez valoszinü nem csak a kommunista időkre volt érvényes hanem most is, mert az "állambácsi" mondja meg mit és hogyan tanítsanak, az oktatás szabadságát elveszik.

Nyugaton gondolkodásra serkenti az iskola és az egyetem a diákokat, igaz ez csak a felsőoktatásban jár igazán eredménnyel.
Kezdetben én is csodálkoztam, hogy nyugaton annyi féle tanszék van, ma látom az eredményét, ma annyi féle foglalkozás van, hogy nem győzöm követni.

A politika nem várja el az aktivistáitól, hogy akadémikusok legyenek, jó példa erre
- a magyar származású Jóska Fischer volt német külügyminiszter,
- vagy az Europai Parlament volt elnöke Martin Schulz

Az Egyesült Államok eddigi 46 elnöke közül 34-nek volt egyetemi végzettsége, míg 12 nem szerzett diplomát.
Magyarországon a 20. század végégéig nem igen rendelkeztek a miniszterelnökök egyetemi végzettséggel.

A 10-11. században még nem volt általánosan elterjedt, hogy az uralkodók maguk irni és olvasni tudtak, erre általában írnokokat használtak.
Nincs konkrét történelmi bizonyíték arról, hogy Szent István, a Magyarország első királya írni és olvasni tudott volna.
István híres „Intelmei” (Imre herceghez írt tanításai) valószínűleg írnokok által lettek lejegyezve, de a tartalmuk alapján feltételezhető, hogy ő diktálta azokat.

Donald Trump-nak is jelentek meg könyvei a saját gondolatairól de ezeken csak mint coautor szerepel.

Gyorsan hozzáteszem, mielőtt magyarellenességgel vádol meg valaki.
Tény, hogy a magyar egyetemeken végzettek nagyon jó alaptudással rendelkeznek, ami segít nekik a technikailag, anyagilag gazdag és ideologiailag nem korlátolt nyugati világban eredményesnek lenniük. :)
 
Mindig elfog a röhöghetnék, amikor azt olvasom, hogy valaki "szkeptikus a klímaváltozással szemben".
Olyan todományossan hangzik, pedig csak egyszerű butaság. De népszerű lehet vele bárki, csak ezt az egy félmondatot kell megtanulnia.

A "szkeptikus" szót humorosan használtam.

Egy Pázmány Péter Katolikus egyetemet végzett lánnyal beszélgettem néhány évvel ezelőtt, és ö is "szkeptikus" volt az evolúciót illetően. :)
Azt mondta, hogy az "evolúció még nem bizonyított" Még jó, hogy nem természettudományos szakon végzett - ök még imádkoztak az előadások elött.
 
A "szkeptikus" szót humorosan használtam.

Egy Pázmány Péter Katolikus egyetemet végzett lánnyal beszélgettem néhány évvel ezelőtt, és ö is "szkeptikus" volt az evolúciót illetően. :)
Azt mondta, hogy az "evolúció még nem bizonyított" Még jó, hogy nem természettudományos szakon végzett - ök még imádkoztak az előadások elött.
A szkeptikus szó, ebben az összefüggésben, tényleg vicces.
Az evolúciót meg hogyan lehet bizonyítani?Ez olyan, mintha azt mondanám valakinek: bizonyítsd be a napsütést! vagy bizonyítsd be az íróasztalt!
 
A szkeptikus szó, ebben az összefüggésben, tényleg vicces.
Az evolúciót meg hogyan lehet bizonyítani?Ez olyan, mintha azt mondanám valakinek: bizonyítsd be a napsütést! vagy bizonyítsd be az íróasztalt!
Teljes mértékben igazad van, az evolúció egy tény, amit nem lehet tagadni mert megfigyelhető.

Hétköznapi szóhasználatban evolúció alatt a fajok fokozatos változását értjük generációról generációra, amely a természetes szelekció, mutációk és a genetikai öröklődés révén történik.

Trump és Orbán ugy tesznek mintha létezne egy földönkívüli, aki az élőlényeket, beleértve az embert, etnikumokat (fajok) és nemek szerint sakkfiguraként helyezte volna a földre.

Hogyan lehet egy országot ilyen vallásos fundamentalista felfogással irányitani? Egy lépés és lekörözik Iránt és ott vagyunk a sötét középkorban.
 
Utoljára módosítva:
Teljes mértékben igazad van, az evolúció egy tény, amit nem lehet tagadni mert megfigyelhető.

Hétköznapi szóhasználatban evolúció alatt a fajok fokozatos változását értjük generációról generációra, amely a természetes szelekció, mutációk és a genetikai öröklődés révén történik.

Trump és Orbán ugy tesznek mintha létezne egy földönkívüli, aki az élőlényeket, beleértve az embert, etnikumokat (fajok) és nemek szerint sakkfiguraként helyezte volna a földre.

Hogyan lehet egy országot ilyen vallásos fundamentalista felfogással irányitani? Egy lépés és lekörözik Iránt és ott vagyunk a sötét középkorban.
Egy lépés? Már nem is kell!
A feudalizmus itt van a nyakunkon.
Mi volt akkoriban?
A nemesség adómentes volt - ma talán nem?
A "nem nemesek" ki voltak zárva a közéletből és az oktatásból.
Az egyházak adómentesek voltak, ellenben ők szedhettek külön adókat maguknak.
A nők..... hány nő van most a magyar kormányban? Meg van mondva, mi a dolguk: szülni oszt jónapot.
 
Teljes mértékben igazad van, az evolúció egy tény, amit nem lehet tagadni mert megfigyelhető.

Hétköznapi szóhasználatban evolúció alatt a fajok fokozatos változását értjük generációról generációra, amely a természetes szelekció, mutációk és a genetikai öröklődés révén történik.

Trump és Orbán ugy tesznek mintha létezne egy földönkívüli, aki az élőlényeket, beleértve az embert, etnikumokat (fajok) és nemek szerint sakkfiguraként helyezte volna a földre.

Hogyan lehet egy országot ilyen vallásos fundamentalista felfogással irányitani? Egy lépés és lekörözik Iránt és ott vagyunk a sötét középkorban.
(Emlékszel, hogyan nevezte Orbán Karikó Katalint: az az asszonyság...)
 
Nem.

A kettő nem zárja ki egymást, inkább kiegészíti. Ld. pl. az Aki szelet vet című Spencer Tracy filmet.
A Gran Canyon parköreinek tilos a turistáknak megmondani, hogy a "szurdok-ot" a Colorado folyó hozta létre, valoszinü 17 millió év alatt,
mert az nem passzol a vallásos emberek világnézetében, akik szerint a Föld 6000 esztendös és a Grand Canyon a vízözön bizonyitéka.

Természetesen mindenki abban hisz amiben akar, de aki a realitással és az emberek többségével nincs konsensus-ban azt ne tegyük meg álam-elnöknek.
 
Arra gondolsz, hogy az Úr megadta a kezdeti feltételeket, aztán a lovak közé vetette a gyeplőt?
(imádom azt a filmet, Tracy óriási színész volt)
Hát ... én ezt természetesnek vettem, de volt benne egy nagyon érdekes dolog, az "1 nap" hosszúsága. Amíg nem volt Nap, milyen hosszú volt 1 nap? Talán 24 óra? Vagy több, akár 24 milliárd óra? Mert végül is ezzel nyerte meg az esküdteket. (Tudom, ez aztán tényleg nem illik az evolúcióba, hiszen az Élet akkor még nem volt sehol, de nekem ez tetszett a legjobban.)

"... az Úr megadta a kezdeti feltételeket ..." Na igen, de hol? Hát a szénkultúrában! Ugyanis a periódusos rendszer elemei között létezik más, a szénhez hasonló tulajdonságú elem is, a szilícium. Éppen úgy léteznek visszafordítható reakciói is. Azonban nagy különbség, hogy a reakciói lassabbak! Lehet, hogy az egész (földi) szénkultúra nem más, mint az egyik szilíciumkultúra modellkísérlete a saját jövőjének a megismerése céljából ...
 
A Gran Canyon parköreinek tilos a turistáknak megmondani, hogy a "szurdok-ot" a Colorado folyó hozta létre, valoszinü 17 millió év alatt,
mert az nem passzol a vallásos emberek világnézetében, akik szerint a Föld 6000 esztendös és a Grand Canyon a vízözön bizonyitéka.

Természetesen mindenki abban hisz amiben akar, de aki a realitással és az emberek többségével nincs konsensus-ban azt ne tegyük meg álam-elnöknek.
Elképesztő mennyi hülyeséget vagy képes összehordani! Az általad parkőröknek nevezett emberek között dolgozik egy magyar származású fiatalember is. Bár Ő több nyelven beszélő idegenvezető barátnőméket Ő kísérte végig egy Grand Canyon-i túrán, és most kapaszkodj meg de erősen! Egyetlen egyszer sem hivatkozott vallásokra a Canyon kialakulásáról! Sőt, még a vízözönre sem hivatkozott!
 
Hát ... én ezt természetesnek vettem, de volt benne egy nagyon érdekes dolog, az "1 nap" hosszúsága. Amíg nem volt Nap, milyen hosszú volt 1 nap? Talán 24 óra? Vagy több, akár 24 milliárd óra? Mert végül is ezzel nyerte meg az esküdteket. (Tudom, ez aztán tényleg nem illik az evolúcióba, hiszen az Élet akkor még nem volt sehol, de nekem ez tetszett a legjobban.)

"... az Úr megadta a kezdeti feltételeket ..." Na igen, de hol? Hát a szénkultúrában! Ugyanis a periódusos rendszer elemei között létezik más, a szénhez hasonló tulajdonságú elem is, a szilícium. Éppen úgy léteznek visszafordítható reakciói is. Azonban nagy különbség, hogy a reakciói lassabbak! Lehet, hogy az egész (földi) szénkultúra nem más, mint az egyik szilíciumkultúra modellkísérlete a saját jövőjének a megismerése céljából ...
Óvatosan, met Baradlay figyel!!!!
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Szomorúan olvasom, mi történt.
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,062,873
Tagok
631,113
Legújabb tagunk
Tbeat
Oldal tetejére