Magyar őstörténet

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

sztamas

Állandó Tag
Állandó Tag
Kincses Zoltán írása

Nem saját tollakkal ékeskedek, hanem idmásolom Kincses Zoltán írását:

S T O N E H A N G E

S T N H N G
I S T E N H A N G

Kik építették a Stonehenge-t?


<HR align=center width="100%" SIZE=2>

bszo2009 február 19
stonehenge-wallpaper-4.jpg
â01ENyelvében él a nemzet." â013 mondta az újkor legnagyobb magyarjának tartott gróf Széchenyi István. Hogy mennyire igaza volt, talán még ő maga sem tudta.

Ha a régi idők titkaira akarunk magyarázatokat találni, akkor mi, magyarok abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy elegendő saját nyelvünket egy kissé tüzetesebben megvizsgálni. A magyar nyelvről sokan és sokfélét állítottak már mind nálunk, mind külföldön, de egyvalamiben mindenki egyetértett, hogy a magyar egy különleges, meglehetősen bonyolult és titokzatos nyelv. Mind rendszerében, mind szemantikájában különbözik Európa és talán a világ jelenleg is beszélt nyelveitől.
Számtalan gondolat látott már napvilágot azzal kapcsolatosan, hogy a magyar melyik másik nyelvvel, nyelvcsaláddal állhat rokonságban, és ezek nagyrészt mind tévútnak mutatkoztak. Mi lehet ennek az oka? Talán az, hogy a legalapvetőbb feltevést senki nem vetette még papírra, hogy a magyar nyelv eredendően egyedülálló. No persze ez nem azt jelenti, hogy az évezredek során nem alakult, nem alakította a világ, és nem alakult át más nyelvekkel való találkozása során, hanem azt, hogy talán olyan idős, hogy egyetlen élő rokona sem maradt már. Véleményem szerint a magyar nyelv úgy viszonyul a többi európai nyelvhez, mint egy bölcs nagyapa a homokozóban szertelenül játszadozó gyerekekhez.
Persze ez az idős kor csalóka, hiszen a magyar nyelv megőrizte teljes erejét, rugalmasságát, kreativitását, és ezáltal olyan finom jelentéstartalombeli különbségek kifejezésére is képes, amelyre más nyelvek nem. Bátran állítom, hogy a magyar nyelv őrzi magában leginkább azt az ősnyelvet, amelyből talán az egész emberi civilizáció kiindult.
Pontosítanék a dolgon. Ma már senki sem kérdőjelezi meg azt a tényt, hogy létezett egy olyan prehisztorikus kultúra és civilizáció, amely olyan rejtett tudással rendelkezett, ami nagyrészt elveszett az utána következő civilizációk elől. Ez a titokzatos civilizáció építhette a piramisokat, ők tervezték Szemirámisz függőkertjét, és ők helyezték el a Stonehenge hatalmas köveit. Emellett olyan orvostudományi és csillagászati ismereteik voltak, amely szinte a mai ésszel is felfoghatatlan.
Ez a civilizáció valamikor a világot birtokolta, királyaik a négy égtáj királyainak tekinthették magukat. Érdekes módon a Biblia szerint is létezett ez a civilizáció Ábrahám népe előtt. Sőt Ábrahám is a tudását egy ilyen nagy királytól kapta, nevezett Melkhiezedektől. Tehát, ha hihetünk a Bibliának, akkor nem közvetlenül Istentől, hanem egy ún. istenkirálytól. Egyébként szintén a Biblia szerint az első nagy királyt Nimródnak (Ménrót) hívták, akit a magarság az ősének tart.
"Hunor, Magor két dalia, két egytestvér Ménrót fia."
Ennek a kultúrának a nyomai megtalálhatók, felfedezhetők szerte a világon, de mai tudásunk szerint ez az ősbirodalom Indiától teljes Belső-Ázsián és Észak-Afrikán keresztül egészen a Kárpát-medencéig terjedt. Kárpát-medencét írtam. Nem véletlenül, mert egyre több kutatás mutatja ki, hogy az emberiség és az emberi civilizáció egyik legjelentősebb bölcsője a Kárpát-medence volt és annak közvetlen környezete. Elég csak a nemrég feltárt viszokói piramisokra gondolnunk, amelynek megtalálása az egész eddigi történetírást átformálhatja, és az özönvíz előtti időkbe repít minket vissza. A magyar nyelv véleményem szerint ehhez a fent említett rég elveszett kultúrához nyúlik vissza. Onnan gyökerezik, onnan táplálkozik, és onnan bontja ki virágos lombját időről időre.
Most idő és hely hiányában, másrészt az Önök türelmét kímélve csak egyetlen szó jelentését járnám körül, méghozzá a népünk nevét, a â01Emagyar" szót. A védikus kultúra, jelesül a Védák könyve azt írja, hogy az ő civilizációjuk felemelkedése előtt 11 nemzedéken, 300 éven keresztül a hunok uralkodtak rajtuk, és közöttük éltek a magok vagy magarok, akiknek a papjai a Naphoz imádkoztak, és szent állatuk a sólyom volt. (Ez utóbbi átöröklődött a hindu kultúrába is Garuda a szent madár képében) Jelzem, ma is él Indiában egy maghar nevű nép, aki teljesen elkülönül a többi indiai nemzetségtől, és olyan nevű nemzetségeik vannak, mint a Bihar vagy a Buda. De említhetném itt a Ramajánát is, szent eposzukat, amelyben egy olyan történetet láthatunk, amely kísértetiesen emlékeztet a csodaszarvast kergető Hunor és Magor testvérpár történetére.
De térjünk vissza a magyar, mag, magar szóra. A mag szónak van és volt egy másik hangalakja is, mégpediglen a â01Emad" hangalak, amelynek volt egy magas hangrendű megfelelője, méghozzá a â01Emed" vagy â01Eméd" forma. Méd egy nép neve (szerintem és mások szerint is a magyar nép másik neve, márcsak a szógyökből következtetve is) volt az ókorban, és Média a Kaszpi-tenger partján feküdt. Emlékezzünk csak, Attilát a médek (magyarok) királyának is tartották. A médekről az a hír járta, hogy vezetői rendkívül bölcsek voltak, és értettek a gyógyításhoz. Messze földről jártak hozzájuk a gyógyulást keresők. A világnyelv is megőrizte ezt a medicina, medikus szavakban. Tehát itt egy újabb dolgot tudhattunk meg a magyarokról, egyrészt a Naphoz imádkoztak, másrészt neves gyógyítók voltak.
A â01Emad" szó egyébként ott van egy másik szavunkban is, amely szintén a népnévhez csatolódik vissza, és némiképp magyarázatot ad a sólyom (turul) kultuszhoz, ez pedig a MAD-ár szavunk. A turul (kerecsenysólyom), a szent madár. Szépen rakódnak össze a mozai-kok.
De menjünk tovább. A suméroknál a â01Emad" vagy később a â01Emada" szó fényességet (napisten), bölcsességet jelentett. A sumérok részesei voltak annak a nagy civilizációnak, amit egységesen mostanában leginkább szkíta (szíta, szittya) kultúraként aposztrofálnak. Tehát ebben a nyelvben a â01Emada" szó a leghatalmasabb dolgot jelölte. Ezt a szót a későbbi sémita, zsidó kultúra is átvette, bár ezt nem jobbról balra, hanem balról jobbra olvasta, és így lett a â01Emada"-ból â01Eadam". Ádám, az első ember. Azért alakulgatnak a dolgok.
De most kanyarodjunk vissza az eredeti kiindulási pontunkhoz, a â01Emag" hangalakhoz. Ebből a szótőből alakult ki a legtöbb mai nyelven ismert mágia, mágus szó. A mágus persze nem a mai pejoratív, hókuszpókusos, harrypotteres értelemben értendő, hanem egy olyan embert jelöl, aki birtokolja a természet erőit, és ezzel isteni bölcsességgel és néha bizony hatalommal is rendelkezik. Ők voltak a prehisztorikus kor Jedi lovagjai, és mégis valami többek. (Gyanítom, hogy George Lucas róluk mintázta a Jediket, ld. Örök vér című regényemet.) Tehát lássuk csak, mik kapcsolódnak ehhez az egyetlen â01Emagyar" szóhoz eddig? â013 1, Napisten, 2, az első ember, 3, szent madár, 4, gyógyító és 5, varázsló. Nem kevés!!!
De hogy jön ide a stonehenge? Itt le kell ugranunk a magyar szóról magáról, de nem feledve mindazt, amit eddig a kapcsán megtalálhattunk a magyarságról.
Létezhet az, hogy magyarok voltak a brit szigeteken? Miért ne lenne lehetséges. Nézzük meg először az ír és a skót ősvallást és hiedelmeket. Ők úgy tartják, hogy őseik vala-honnan Európából jöttek, egy nagy folyó partjáról. Ők voltak a Thuata thé Danann népe. Is-tennőjük Danu volt, a föld és a vizek istennője. A Danu kísértetiesen emlékeztet egy európai folyó nevére, ld. Danubius, Duna. Első nagy királyuk az Ezüstkarú Nuada volt, akinek birto-kában volt gyógyítás és a varázslás tudománya, és egy csodálatos fegyver. Erre a fegyverre még visszatérünk.
Irány délre, a Stonehenge-hez. A legújabb (2008-as) ásatások rádióizotópos vizsgálatai kimutatták, hogy a Stonehenge első köveit Kr.e. 2300-ban rakták le. Hogy miért fontos ez? Azért, mert a Stonehenge-től nem messzire, alig néhány kilométerre találtak 2002-ben egy sírt, amelyet szintén arra az időre datálnak. A sírban két férfi testét találták, valószínűleg apát és fiát. A sírban több mint száz aranytárgyat találtak, köztük kelyheket (magyarok), ami önmagában is egyedülálló. A testek mellett könyökvédőket találtak, ami arra mutat, hogy a két férfi reflexíjakat használt, mert ezek a könyökvédők védték meg a visszacsapódó idegtől a kezüket. Reflexíj 2300 évvel Krisztus előtt!!! (Nimród, a nagy vadász) Mi ez, ha nem a csodafegyver. A reflexíjak még Árpádék bevonulása idején is szuperfegyvernek számítottak, nemhogy 3 évezreddel korábban.
A sírban talált idősebb férfiről a jelenlegi tudás azt mondja, hogy ő lehetett a Stonehenge építtetője, vagy legalábbis igen sok köze volt a sziklacsoport megépítéshez. A sír gazdagsága pe-dig azt mutatta, hogy a tulajdonosa rendkívül magas rangú lehetett. A férfit a jelenlegi törté-nettudomány â01EAmesbury íjászként" emlegeti. A csontszerkezete alapján sokat ülhetett lovon, ami abban az időben különlegesnek számított, főleg a brit szigeteken. A fogazatát megvizsgálva pedig arra a következtetésre jutottak, hogy az â01Eíjász" minden valószínűség szerint fiatal éveit valahol az Alpok vagy más közép-európai hegység környékén töltötte. Vajh, mit zár be az Alpok és az a másik közép-európai hegység? Na nézd csak oda! Hát nem a Kárpát-medencét?! Már megint visszatalálunk a helyes ösvényre.
De térjünk vissza egy kicsit magához a Stonehenge-hez. A kutatók jelenlegi álláspontja sze-rint a sziklacsoport amellett, hogy a téli napfordulók idején nagy ünnepségek helyszíne volt, (Karácsony â013 kerecseny-turul), gyógyító helynek is számított, ahol hatalmas tudású mágusok gyakorolták az orvoslás tudományát. Rakjuk össze a dolgokat. A Stonehenge gyógyító hely, emellett hely, ahol a Napistenhez imádkozhattak, és egy Kárpát-medencéből származó lovas-íjász férfinek köze van az építéséhez. Ki kell mondanom? A Stonehenge-et a magyarok építették.

Kincses Zoltán
 

estfen

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Tamás!

Köszi a Kincses Zoltán írását.Jó volt olvasni,hogy a profik is kb.odajutnak a magyar nyelvű megfejtésekkel,mint ahová amatőrként jutottam a 375-ik hozzászólásban. A cikkben szó van Nimród,Ménrót-ról.Itt is van érdekes egybeesés a bibliai eseményekkel, ahol ő volt az aki Nemrót volt,nem lett megróva, mert még meg sem született.Az égen ő a nagy vadász az Orion,vagy ŐR eoN az idők őre,őR/e/ éGi HoN-nak.Az orion csillagképet hívják még a mennyek oszlopának is.Véletlen lenne a Ménrót-MeNy RúD.Megint segít a tájszólás MeéNy RoúT/D/.Szerintem érdemes lenne ápolgatnunk a tájnyelveinket is.

Üdv:István
 

apaa

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Estfen!
Sikerült el olvasni bár tán 10 éve is volt hogy naplót vezettem összevonásokkal, ugrasztással és 1-2 betü esetén az orkhonit használtam.

Czuczor-Fogarasi szófejtésről volt egy csatolmány az egyik könyv végén,magát az müvet 1885 körül adták ki ha jól tudom.
Van egy tőszószedettem annak pontositására,értelmezése okán keresem.

Szép napot mindenkinek!
 

estfen

Állandó Tag
Állandó Tag
Dr. Horkovics-Kováts János:Magyar szópárhuzamok

Dr.Horkovics írását a magyarnyelv és idegen nyelvek párhuzamairól elolvashatjátok az Édesanyanyelvünk topicba itt: 883
 

estfen

Állandó Tag
Állandó Tag
Fehér Mátyás Jenő:A „WALTHARIUS MANU FORTIS” Hősköltemény avar vonatkozásai

Fehér Mátyás Jenő




A „WALTHARIUS MANU FORTIS”


Hősköltemény avar vonatkozásai



Az „eltűnt” avarok hősi eposzairól, csatadalairól, népi énekeiről a VII. század első felében élt Theophylactos, görög „haditudósító” és történetíró emlékezik meg az avar történeti irodalom legjelentősebb forrásművének tekinthető Historia Oikumenike c. munkájában. Az „avarok énekei”-ről szóló, sajnos csak mindössze háromsoros megemlékezésében.[1] Szerinte az avaroknak szép, hősi énekeik, csatadalaik, valamint népies nótáik is voltak. Arról is tudósít, hogy ezeket az énekeket részint magános regösök, részint énekkarok dalolták tábortüzeknél, esti pihenő órák alatt a falvakban. Éneküket húros hangszerekkel kísérték, mialatt a hallgatóság időnként tapssal kísérte az énekek ütemét.[2] Köztudomású a mélységes gyűlölet Theophylactos részéről az avarok irányában és így kényszerű elismerése énekművészetükről hatványozott értékű.[3]
A tudósítást más helyütt Theophylactos kibővíti azzal, hogy az avarokat környező szláv népek ismerik ezeket az avar énekeket. Ez a híradás nagy jelentőségű az avarok szellemi hatásának felmérésében Európa szerte és miután a koraközépkori hősköltemények egész sora és szövevénye ilyen hatásokra vezethető vissza, a legújabban nagy lendülettel dolgozó avar-kutatás, amely főként régészeti anyaggal dolgozik, kiegészítendő a korábban ó-germánnak ítélt hun-avar szellemtörténeti kutatással is.[4]
 

estfen

Állandó Tag
Állandó Tag
Magyar Adorján:A NIBELUNG-ÉNEK MAGYAR EREDETE

Ezt a nagyon érdekes kis tanulmányt kár lett volna a feledés homályába temetni nemcsak azért, mert a kb. 200 esztendő óta fel-felbukkanó irodalmi kérdéshez szól megfontolásra érdemesen hozzá, amidőn azt egészen más oldalról világítja meg, mint a többi, vele foglalkozó írók, hanem azért is, mert olyan történeti tények feltárását teszi szükségessé, amelyek mellett megjegyzés nélkül haladt tovább a történet-irodalom.
Magyar Adorján megállapításai általában helyesnek látszanak és különösen erőteljesek, ahol a Nibelung-Ének története egyik írójának, Jiriczek professzornak a munkáját boncolja. Nincsen ezekben semmi, aminek ellentmondhatnánk, mert az utalások pontosak és a levont következtetések konzekvensek.
 

estfen

Állandó Tag
Állandó Tag
Nógrády Mihály:Geluból Gyalú lett

Nógrády Mihály:Geluból Gyalú lett (Szándékos ferdítés vagy hanyag fordítás?) Megnézhetitek itt: 887
 

estfen

Állandó Tag
Állandó Tag
Marton Veronika: A Nibelung-ének

A múlt század közepe óta tudatosan terjesztik, hogy a magyarságnak nem voltak a honfoglalás előtt keletkezett és magával hozott mondái, és minden hun történet, a székelyek Csaba-várása külföldi krónikákból, kéziratokból került hozzánk. Attila hun király históriáját legelőször német papok ismertették meg a magyar nemzettel, ők írták a hun mondát, ők a Nibelung-éneket, mondta Hunfalvy, alias Hunsdorfer Pál. A magyarországi nyelvészek, irodalomtudósok közül számosan csatlakoztak ehhez az elmélethez, annak ellenére, hogy voltak magyarok is, németek is, akik a hun-magyar rokonságot hirdették. Arany János a Buda halála c. eposzában állít emléket a hun hősöknek. Mégpedig a magyar hagyományok alapján. Sokakkal együtt a hagyományok becsét, krónikáink tudósításait nem nézte le. Nem tartotta mesének a magyar eredetmondát, és nem a krónikaírók fantáziájának tudta be a hun-magyar folytonosságot.
Aligha tudják ma már, hogy a Nibelung-ének, a németek nemzeti eposza az IX. században magyar földön született. Géza fejedelem udvarában magyar regősök énekelték a magyar udvari népnek, német hittérítő papoknak, lovagoknak.
 

sanee78

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok! Hallotátok azt , hogy magyar földön a Pilisben van a Föld szívcsakrája (lsd. Budhista, indiai vallás gyakorlója is ide jött feltöltödni. ) És mint sejtjük itt állt is egy templom. Itt erre sajna nincs pénz a Pilisben lévő "Fehérvár" kutatatásait támogatni. Vajon mir? De amatör színten hétvégenkén alagut rendszert deritik, de mivel több helyen be van omolva nagyon lassan megy , ahol is az árpádkori sirok lehetnek többek közt , de még talán attila sirja is... (Régen úgy 30-éve , akkor azt csinálták , hogy elhordták a Pilisben telált leleteket rá meg nyaralókat épitetek)...és minekünk azt tanitották az iskolába, hogy finugor nyelvcsalád és Atila semmi információt....), Igaz-e az , hogy a CNN -en látható volt az egyik hirbe Atila sirja, hogy felbecsülhetetlen érték, megtalálták stb? A lényeg fehérvár nem székesfehérvár, mint ahogy azt hiszik...És Atilának nem csak birodalma volt , hanem a földön ,én úgy tudom , akkor polus váltás volt és ő koordinálta, csillapitota...Na de visszatérve az Atila sira, ha igaz miért vitték el? mi magyarok miért nem tudtunk róla? ...ez törvényeink szerint a magyar államé...
 

siriusB

Állandó Tag
Állandó Tag
A beszédes magyar nyelv

Mit mondtak a külföldiek a magyar nyelvről?
- Jakob Grimm meseíró (XIX. század), aki egyben az első német tudományos
nyelvtan megalkotója is volt, mondta :
“a magyar nyelv logikus és tökéletes felépítése felülmúl minden más nyelvet”.
- N. Erbersberg bécsi tudós (XIX. század):
“Olyan a magyar nyelv szerkezete, mintha nyelvészek gyülekezete alkotta volna, hogy
meglegyen benne minden szabályosság, tömörség, összhang és világosság.”
- George Bernard Shaw drámaíró (az amerikai CBC-nek adott interjújában
sokkal bővebben kifejtve) mondta:
“Bátran kijelenthetem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lehetett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az ér*zelmek titkos rezdüléseit.”
- Grover S. Krantz amerikai kutató:
“A magyar nyelv ősisége Magyarországon /…/ meglepő: úgy találom, hogy átmeneti kőkori nyelv,
megelőzte az újkőkor kezdetét /…/ az összes helyben maradó nyelv közül a magyar a legrégebbi.”
- Ove Berglund svéd orvos és műfordító:
“Ma már, hogy van fogalmam a nyelv struktúrájáról, az a véleményem: a magyar nyelv az emberi logika
csúcsterméke.”
 

Piroska49

Állandó Tag
Állandó Tag
Idézet Tácsi Istvántól

"5. Mégis, a világ és a magyar tudósok képesek lehetnek-e befogadni azt a tudományos alapon megfejtett állításomat, hogy legalábbis az indoeurópai kultúra területének az õsnemzete maga a hunmagyar (Hungary) nemzet, ebbõl kifolyólag õk az Atlantisz õsnépe, továbbá a Szfinx építõi é....."

Látszik,hogy nem ismeri az Arvisurát, az atlantiszi nép nem éppen a magyarok őse.
Iván nem is tudom mit mondana erre.
 

sztamas

Állandó Tag
Állandó Tag
Idézet Tácsi Istvántól

"5. Mégis, a világ és a magyar tudósok képesek lehetnek-e befogadni azt a tudományos alapon megfejtett állításomat, hogy legalábbis az indoeurópai kultúra területének az &otilde;snemzete maga a hunmagyar (Hungary) nemzet, ebb&otilde;l kifolyólag &otilde;k az Atlantisz &otilde;snépe, továbbá a Szfinx épít&otilde;i é....."

Látszik,hogy nem ismeri az Arvisurát, az atlantiszi nép nem éppen a magyarok őse.
Iván nem is tudom mit mondana erre.

Vagy talán mégis? Amelyik atlantiszi népről az Arvisura ír, az szerintem az atlantiszi ősnép kultúráját már nyomokban sem hordozta. Valakitől - talán Bakos Attilától - azt hallottam, hogy Atlantiszon élt egy nagyon ősi, magas kultúrájú nép. Elmondása szerint - már ahogy az elsősorban sumér és egyiptomi források leírják - ez a nép ugyanazzal a szellemiséggel rendelkezett, mint a mi őseink. Aztán rájuk telepedett egy nagy tudást hozdozó nép. Ők a Marsról telepedtek át, miután saját bolygólyukat már tönkretették. Ebből az látszik, hogy a tudás és a kultúra nem édestestvérek. Természetesen az ősnép erősen fogyatkozni kezdett. Amikor már híre sem volt, akkor döntött úgy a Teremtő, hogy a szigetnek el kell sűllyedni. Na innen kezdi az Arvisúra leírni. Persze nem vagyok meggyőződve arról, hogy Tácsi István erre az ősnépre gondol.
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére