Pocaklakók, csecsemők, totyogók, kicsik és picik... 0-3 éves korig...

lili2007

Állandó Tag
Állandó Tag
nevelési módszerek
 

Csatolások

  • A_kisgyermek_nevelését_szabályozó_legfontosabb_dokumentumok.doc
    115 KB · Olvasás: 392
  • Allergizáló táplálékok[1].doc
    49.5 KB · Olvasás: 248
  • Mit adhatunk egyéves kor alatt a bölcsiben[1].doc
    45.5 KB · Olvasás: 316
  • nevelési módszerek.doc
    29.5 KB · Olvasás: 391
  • nevelési_módszerek.doc
    29.5 KB · Olvasás: 288

Ancsapancsa

Állandó Tag
Állandó Tag
Szobatisztaságra nevelés

Hoztam a témához egy jó kis cikket:

"A szobatisztaságra való szoktatás módszerei az évek során jelentősen megváltoztak. Az előző generációk nagyon korán kezdték, az sem volt ritka, hogy amint a gyermekük járni kezdett rögtön a bilire ültették, de olyan is akadt, aki még korábban megtette ezt. Az utóbbi évek javuló tendenciát mutatnak, bár sok szülőre még mindig komoly nyomás gyakorol a környezete.

Akár saját szülei és nagyszülei, vagy a szomszéd, akinek hasonló korú gyereke már szobatiszta, mintha a korai szobatisztaság valamilyen érdem lenne, vagy gyermekünk okosabb és boldogabb lenne tőle.
A kutatók azonosították azokat a szakaszokat amelyeken egy kisgyerek keresztülmegy, amíg kialakul nála a húgyhólyag és a belek irányításának képessége:

  • tudatosul, hogy nedves vagy piszkos a pelenkája vagy a ruhája – 15 hónapos kor körül,
  • felismeri, mikor pisil vagy kakil, megtanulja azokat a szavakat amelyekkel ezt jelezheti nekünk – 18 és 24 hónapos kor körül, egyeseknél még később,
  • előre szól, amikor mennie kell – két és fél – hároméves kor körül,
  • irányítani tudja a húgyhólyagját, és tud „várni” egy kis ideig – hároméves kor körül
Látható tehát, hogy a szobatisztaság valójában egy képesség, amelynek birtokában a gyerek már tud „visszatartani”, vagyis ellenőrizni, irányítani tudja bizonyos testi szükségleteit.

(dr. Ranschburg Jenő)​


Korai szoktatás

Ezek alapján valószínűleg mindenki számára nyilvánvalóvá vált, hogy egy éves kor alatt semmiképp sem beszélhetünk szobatisztaságról. Ebben a korban a csecsemő még alig vesz tudomást bélműködéséről, és a székletürítésben sem vesz részt akaratlagosan. Ha ilyen korai „szobatisztaságról” hallunk, tudhatjuk, hogy itt csupán a szülői megfigyelés eredményéről (?) van szó, vagyis arról, hogy a szülő ismerve gyereke bélműködését, sikeresen „elcsípi” a pillanatot. Természetesen, a többszöri azonos időben való bilire tevés eredményeként kialakulhat a gyerekben egy feltételes reflex (aminek eredményeként ilyenkor bilibe végzi a dolgát), de ezt még korántsem nevezhetjük tanulási folyamatnak, hisz távol áll a tudatos és akaratlagos szabályozástól.
admin_2885.jpg
Továbbá, ennek a látszateredményességnek a gyerekpszichológusok több kárt tulajdonítanak, mint amennyi hasznot, többek közt, egyesek szerint a túl korai szoktatás következményeként, ezek a gyerekek hajlamosabbak később a bepisilésre és bekakálásra.
Ugyanakkor a korai szoktatást általában két tendencia jellemzi: vagy a büntetés, és ezt követően a gyereknél fellépő félelem, szorongás, vagy pedig a „sikeres akciót” követő túláradó öröm. Természetesen a gyerek számára egyik sem érthető, hisz ebben a korban képtelen felfogni a saját szerepét a lejátszódó eseményekben (arról nem is beszélve, hogy még ha képes is lenne erre, fizikailag képtelen volna ellátni a feladatot, hisz ebben a korban még nem alakult ki a záróizmok akaratlagos beidegzése), így valójában úgy érzi, hogy tudatától és akaratától függetlenül büntetik, vagy jutalmazzák.
Mikor kezdhetjük?
A gyerekek 18-30 hónapos korukra egyre határozottabb jeleket mutatnak arra, hogy készek a szobatisztaság elsajátítására. Az a szülő, aki ez előtt a kor előtt kezdi el a „szoktatást”, egyáltalán nem biztos, hogy hamarabb eléri a célját, mint az, aki kivárja az erre alkalmas életkort.
A megfelelő időszak elérkezésére, több fontos jel is utal:

  • legalább 2 órán át száraz marad a pelenkája,
  • jól meghatározható időben kakil, és egyre inkább megnő testi éntudata, egyre jobban észleli is azt (a kakilás, pisilés folyamatát),
  • zavarja a piszkos pelenka és kéri, hogy lecseréljék,
  • érdeklődik a vécézés iránt, utánozza a felnőtteket ebben (is),
  • szeretne pelus helyett bugyit viselni, azaz akar szobatiszta lenni,
  • képes egyszerű utasítások végrehajtására,
  • kezdi maga is elrakni ruháit, játékait, megtanulni, hogy mindennek megvan a helye,
  • a „meg tudom csinálni” visszatérő szófordulatává válik, ami azt mutatja, hogy az önállósodás útjára lépett,
  • fizikailag fejlett, tehát tud járni és egyedül is le tud ülni a bilire,
  • eléri az értelmi fejlettség azon szintjén, amely lehetővé teszi számára, hogy a szülők egyszerű magyarázatából megérti mit is várnak el tőle. (Ameddig ez a képesség hiányzik, csupán „dresszúráról”, egy feltételes reflex kialakításról beszélünk, és nem a szó valódi értelmében vett szoktatásról.)
  • képes a záróizmok akaratlagos szabályozására, azaz késleltetni képes szükségletét, amíg elér a biliig, vécéig (ennek hiányában szintén csak feltételes reflexről beszélünk).
Szobatisztaságra szoktatás

Amint a felsorolt jelek nagy részét felfedezzük gyermekünk viselkedésében, a lehető legegyszerűbben, és legvilágosabban magyarázzuk el neki, mit is várunk el tőle. Ennek fontosságát szemlélteti egy három éves kisfiú esete, aki akkor lett egyik napról a másikra szobatiszta amikor világossá vált számára, hogy a bugyi meg a pelus között az a különbség, hogy a bugyiból kicsorog a pisi. Miután erre rájött, többet nem pisilt be, és egy héttel később már éjszakára se kellett a pelenka.
admin_2886.jpg
Természetesen ne várjunk csodát, ne számítsunk arra, hogy a mondandónk elhangzása után végleg levehetjük a gyerekről a pelust. A száraz és nedves napok váltakozása igencsak természetes a szoktatás időszakában. Ne keseredjünk el, ne szidjuk, ne büntessük érte.
Amikor előre szól, jelzi szükségletét, fejezzük ki elégedettségünket, de ez ne csapjon át ovációba, hisz azt a gyerekek könnyen észreveszik, és nagyon kevés kell ahhoz, hogy majd vegetatív funkcióival tartsa kordában az egész családot (legyen az szobatisztaság, evés vagy más).
A szobatisztaságra szoktatás folyamatát könnyebbé teszi, ha azt nyárra időzítjük, amikor a picik bugyiban, pelenka nélkül lehetnek (a megfázás veszélye nélkül), szembesülhetnek a pisi, kaki „eredetével”, megtapasztalhatják milyen az, ha végigcsorog a lábukon, így talán könnyebben felfogva a pelus és bugyi különbségét, azaz az akaratlagos szabályozás lényegét.
Éjszakai szobatisztaság
A legtöbb gyerek körülbelül három éves korára válik szobatisztává éjjel is. Bölcsen tesszük, ha adunk néhány hónapot gyermekünknek, hogy megerősödjön benne mindaz amit a napközbeni szobatisztaságról tanult. A lányoknak ez általában kicsivel korábban sikerül, mint a fiúknak, valamint a nyugodtabbaknak is az örökmozgókkal ellentétben.
Figyeljünk a következő jelekre:

  • Egy ideje rendszeresen száraz a pelenkája reggel ébredéskor. 2 és 4 éves kor között jelentősen megnő a hólyag kapacitása, így a gyermek az éjszaka folyamán nem pisil.
  • Éjszaka felébred mert szeretne pisilni. Vannak gyerekek akik észlelik, ha pisilniük kell, még akkor is ha alszanak és pelenkát viselnek. Ha ez történik érdemes végképp elhagyni a pelenkát.
  • Éjszaka leszedi magáról a pelenkát, és szívesebben lenne pelenka nélkül. A gyerekek legtöbbször tudják, mikor akarnak végképp búcsút inteni a pelenkának. Ha gyermekünk úgy érzi, készen áll erre és próbálkozni szeretne, ne akadályozzuk ebben.
Amint észleljük ezeket, világosan fogalmazzuk meg újra gyerekünknek, hogy mi az elvárásunk vele szemben, ez alkalommal az éjszakákra vonatkoztatva. A hólyag kapacitásának növekedése, a hólyag működésének érése, és az egyértelmű elvárásunk rendszerint elég is a cél eléréséhez. Természetesen ekkor sem büntetjük az esetleges baleseteket és együtt örülünk a gyerekkel a száraz éjszakák után.
Újra hangsúlyoznám, hogy a szobatisztaság kialakulása során számíthatunk visszaesésekre például kistestvér születésekor, betegség esetén, ha a gyerek valamiért nyugtalan, vagy kimerült, ha nagy veszteség érte a családot, de akár pozitív stressz, izgalom, így például egy utazás, nagyobb ünnep is előidézheti azt. Természetesen ilyenkor sem szidjuk, büntetjük meg a gyereket, hanem megnyugtatjuk, hogy hamarosan újra képes lesz uralni záróizmait éjszaka is. Ilyen balesetek egészen hétéves korig elfogadottak, azonban ha öt éves kor körül, után még mindig gyakoriak, érdemes jobban odafigyelni rá, szakemberhez fordulni.
Ne feledjük, hogy a szobatisztaság kialakulásának gyorsasága nincs összefüggésben a gyerek értelmi szintjével. Ahogy más készségek és képességek (járás, beszéd, stb.) kialakulása is egyénenként jelentős eltéréseket mutat, a szobatisztaság kialakulása is egyéni mintát követ, és nem az intelligencia függvénye.
Csősz Réka pszichológus"
 

Ancsapancsa

Állandó Tag
Állandó Tag
A szobatisztaságra nevelés előfeltételei

Ha szeretnéd behatárolni csemetéd fejlettségi szintjét, - hogy mennyire van felkészülve a bilire szoktatás elkezdéséhez - olvasd végig figyelmesen az alábbi feltétel-sort! Tartsuk szem előtt, hogy a korai kezdés nem jelenti azt, hogy hamarabb túl leszünk az egészen. Sokkal valószínűbb, hogy a megfelelő alapok nélküli, túl korai kezdés egy elnyújtott, kínlódásokkal teli folyamathoz vezet, viszont nem kell megvárni azt sem, hogy az összes alább felsorolt elem kipipálásra kerüljön.
A legfontosabb dolog, hogy a csemete fejlődése töretlenül az önállósodás irányába mutasson, és hogy megértse, miért járnak a felnőttek a WC-re.

Fizikai érettség jelei

□ Fejlett mozgáskoordináció. □ Ritkábban, egyszerre nagyobb mennyiségeket pisil.
□ Viszonylag rendszeres bélműködés (többnyire ugyanazon napszakban kakil).
□ Előfordulnak száraz időszakok, amikor legalább 3-4 óráig is képes visszatartani a vizeletét. Ez mutatja, hogy a hólyagja már elég fejlett a tervezett folyamathoz.

Szociális érettség jelei

□ Képes nyugodtan egyhelyben maradni 2-5 percig.
□ Kellemetlenül érzi magát nedves vagy kakis pelenkában.
□ Érdeklődést mutat mások WC-re járása, illetve a bili iránt (be akar menni hozzád a Wc-re, vagy kisgatyát, bugyit akar ő is viselni).
□ Fizikai, vagy verbális jelét adja, hogy kakil: nyögdécsel, leguggol, vagy esetleg közli veled ezt.
□ Jelét adja önállósodási vágyainak.
□ Büszke rá, amikor megdicsérjük, ha ügyesen megcsinált valamit.
□ Általában hajlandó együttműködni a tanulási folyamatban, nem negatív vagy visszautasító.

Mentális érettség jelei

□ Képes követni egyszerűbb utasításokat, mint pl. „menj oda a játékodért”.
□ Megérti, hogy a dolgokat a helyére kell tenni.
□ Felfogja a szükség fizikai jeleit, és azt képes neked jelezni - még ha csak utólag is.
 

Ancsapancsa

Állandó Tag
Állandó Tag
Tippek a szobatisztaságra neveléshez, bilire szoktatáshoz

A kicsit bilire szoktatni nem kéne, hogy nehéz feladat legyen. De mindenképpen felkészülést igényel a szülő és a gyerek részéről egyaránt. Adunk néhány tippet, hogyan lehet felkészülni a bilizés nagy fejlődési lépésére. Mindenki eldöntheti, mit fogad meg belőle, és mit nem - elsősorban saját gyermeke fejlődéséhez igazodjon!
bili_1.jpg

  • Válasszunk ki egy bili-napot. A bili-nap lesz az a nap, amikor a kisgyerekkel közösen elkezdjük a tanulást. Beszéljük meg a csemetével, hogy ez mikor történjen, karikázzuk be a naptárban a napot, és figyelmeztessük rá az apróságot.
  • Tegyük a magunk számára a legfontosabbá, hogy bilire szoktatjuk a gyermekünket. Csak akkor kezdjünk bele, ha kellő türelmet és energiát érzünk saját magunkban is, nemcsak a gyerek készült fel rá.
  • Nyugodt napokat tervezzünk a bilitréning indítására. Minden olyan időszak, amikor vendégeket várunk, sok munkánk van, vagy nyaralni megyünk, túlságosan zűrösnek bizonyulhat. A hosszú hétvégék, amikor otthon marad a család, ebből a szempontból ideálisak.
  • Beszéljük meg a kisgyerekkel, hogy bilit szeretne, vagy a rendes vécéhez kapható gyerekülőkét! Sok kisgyerek megrémül a vécétől, fél, hogy beleesik, aztán eltűnik a vízben. Nem kényelmes a vécé, ha nem ér le a lába a csemeténknek, és ráadásul bizonytalannak is érzi a helyzetét.
  • Jól válasszuk meg a szavainkat! Döntsük el, milyen szavakat fogunk használni a vizeletürítésre és a bélmozgásokra. Ne írjuk le úgy a "végterméket", mint "koszos", "csúnya", "bűzös". A negatív kifejezések szégyenérzetet okozhatnak a kisgyerekben. Tekintsük úgy a vizeletürítést és a székelést, mint egyszerű tevékenységeket.
  • Magyarázzuk el, hogyan kell végezni a dolgokat! Az elején mondjuk el csemeténknek, hogy a pisit és a kakit a bilibe kell juttatnia. Mondjuk el neki, hogy ha érzi, hogy jön, elég hosszú ideig vissza kell tartania ahhoz, hogy eljusson a biliig, üljön rá, és ott engedje el.
  • Beszéljünk az előnyökről! Meséljük el a kisgyereknek, hogy miért jó neki, ha megtanul bilizni: nincs több pelenkakiütés, nem kell pelenkacserével bíbelődnünk, és mindenekelőtt csodajó dolog tisztának és száraznak lenni. Beszéljünk a bilizésről úgy, mint fejlődésének fontos állomásáról.
  • Használjunk babákat, plüssfigurákat! Játsszuk el a babával, hogy elmegy ő is a bilire, magyarázzuk el, hogy "a baba bele fog pisilni a bilibe". Pelenkázzuk be a mackóját, majd "nőjön fel" a mackó is, és hordjon innentől bugyit. Csöpp és Potty ideális barátok lehetnek, akik egyben segítenek oldani a kisgyerekben lévő feszültséget.
  • Adjunk a gyereknek bilizős könyvet! Ahogy sok felnőtt, lehet, hogy sok gyerek is kedvét leli egy kis bilin való olvasgatásban - persze túlzásba nem szabad esni! Néhány bilizős könyv: A bili tudománya, Bilikönyv, Kakikönyv
guriga.jpg


  • Nyomjuk össze a vécépapír gurigát, ha totyogós gyermekünk előszeretettel tekeri le, miközben a vécén üldögél. Ha a gurigát szétlapítjuk, nem fog olyan gyorsan letekeredni a papír, így sok bosszúságtól kímélhetjük meg magunkat.
  • Ne használjunk motivációs eszközként édességet ("pisicukrot" vagy "kakicsokit")! Egyrészt nem tesz jót a gyerek egészségének a túlzásba vitt édesség, másrészt később nehéz lesz leszoktatni róla.
  • Adjunk a gyerekre olyan ruhát, amit könnyen le tud venni magáról, ha úgy érzi, sürgető dolga akadt. Így elkerülhetjük a kudarcok egy részét, különösen akkor, amikor még nem tudnak időben elindulni.
  • Mindig mosson kezet szappannal a kisgyerek, amikor feláll a biliről. Még akkor is, ha nem sikerült produkálnia. A megfelelő szoktatás felnőtt korában is elkíséri és hasznára lesz.
  • Vannak gyerekek, akik megijednek a vécé öblítés hangjától. Ha a mi gyerekünk is közéjük tartozik, húzzuk le a vécét akkor, amikor a gyerek nincs ott.
  • További tanácsokat is olvashat ebben a könyvben: Szobatisztaságra nevelés
 

Ancsapancsa

Állandó Tag
Állandó Tag
arckifejezések

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni! Képeket keresek különböző arckifejezésekről a kisfiamnak, mert nagyon érdeklődik és szerintem nagy hasznát vennénk! Nincs véletlenül valakinek néhány képe, mert sehol nem találok!

Előre is köszönöm!
03.jpg


Ilyenekre gondoltál?
 

Csatolások

  • 01.jpg
    01.jpg
    33 KB · Olvasás: 209
  • 02.jpg
    02.jpg
    35.3 KB · Olvasás: 167
  • 04.jpg
    04.jpg
    33.2 KB · Olvasás: 161
  • 07.jpg
    07.jpg
    22.6 KB · Olvasás: 157
  • 06.jpg
    06.jpg
    34.9 KB · Olvasás: 157
  • 05.jpg
    05.jpg
    35.1 KB · Olvasás: 159
  • 08.jpg
    08.jpg
    23 KB · Olvasás: 159
  • 09.jpg
    09.jpg
    38.6 KB · Olvasás: 159
  • 00.jpg
    00.jpg
    21.6 KB · Olvasás: 162

csipkebogyo

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni! Képeket keresek különböző arckifejezésekről a kisfiamnak, mert nagyon érdeklődik és szerintem nagy hasznát vennénk! Nincs véletlenül valakinek néhány képe, mert sehol nem találok!

Előre is köszönöm!

A társasjátékokhoz tettem fel egy kártyajátékot "arcjátékok" cimmel (#704)
 

Csatolások

  • 1.jpg
    1.jpg
    233.5 KB · Olvasás: 174

ewacska

Állandó Tag
Állandó Tag
Megjöttem itt vagyok, éppen körülnézek, S egy ismerős szempárt megismerni vélek.

Hívogató élmény, érzem, hogy közeleg, Segítsetek kérlek hadd menjek közelebb.

S egy halk szavú asszony meghallván a vágyam, Apa pocakjára odafektet lágyan.

Hogy míg átöleli piciny hasonmását, boldogan hallgassam szíve dalolását.

Meleg tenyerével simogatja bőröm, ha elszenderednék, most Ő lenne az őröm.

Megpihen a test és ünnepel a lélek, Gondolatban Anya festett ilyen képet.

Olyan jó így együtt feküdni az ágyban, Mama pocakjában ilyen álmot láttam.

Békés biztonságban indul földi létem, Hálásan köszönöm csendes születésem.

18597_beszed_harom_ho.jpg
 

WhiteMagic

Állandó Tag
Állandó Tag
Kérdés: fejfordítás...

Sziasztok!

Tudna nekem valaki valamit tanácsolni a következő dologban? A kisfiam most lesz 11 hetes. A fejét már a kezdetektől kezdve mindig inkább balra fordítja. Nem tudtam eddig elérni, hogy a jobboldalát is ugyanannyira szeresse, még mindig inkább balra fordul (például alvásnál is), ha lehet választani. Nincs ötlete valakinek, hogy hogyan tudnám nála ha lehet könnyedén elérni, hogy kedve legyen a másik oldalra is fordulni?
Köszi szépen a segítséget előre is!

Üdv,
WM
 

hard_cyclone

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

Tudna nekem valaki valamit tanácsolni a következő dologban? A kisfiam most lesz 11 hetes. A fejét már a kezdetektől kezdve mindig inkább balra fordítja. Nem tudtam eddig elérni, hogy a jobboldalát is ugyanannyira szeresse, még mindig inkább balra fordul (például alvásnál is), ha lehet választani. Nincs ötlete valakinek, hogy hogyan tudnám nála ha lehet könnyedén elérni, hogy kedve legyen a másik oldalra is fordulni?
Köszi szépen a segítséget előre is!

Üdv,
WM
Szia!

Az én kisfiam is ezt csinálta az elején, csak én kicsit később vettem észre. Én annyit ettem, hogy a gyerek fekhelyét megcseréltem. Onnantól kezdve az ágy másik felében aludt, így ha látni akart valakit, akkor kénytelen volt a másik irányba nézni. Valamint még annyit tettem, hogy leraktam a játszószőnyegére és a problémás oldalt direkt eltakartam egy pelenkával és én pedig a "jó" oldalon közelítettem hozzá. A pelenkás oldalt onnantól kezdve nem nézte, mert nem volt érdekes és persze a másik oldalról közelítettem hozzá.

Szoptatásnál még ennyit tettem meg, hogy fekve szoptattam és direk mindig így fektettem, hogy még csak véletlenül se tudja a felét a rossz oldalra fordítani a kis fejét. Tehát hogyha nekem jobbra akarta volna szopinál fordítani az irány miatt a fejét, akkor fejjel leffelé szoptattam és így máris a jó oldalra került a feje. Szerintem csak nappal tudsz ez ellen a gond ellen védekezni, mert éjszaka úgyis visszaforog és nem is érdemes mondjuk kitámasztani.
Azóta már forog össze -vissza, szóval egy rövid idő után megszokják szerintem.
 

WhiteMagic

Állandó Tag
Állandó Tag
Szia!

Az én kisfiam is ezt csinálta az elején, csak én kicsit később vettem észre. Én annyit ettem, hogy a gyerek fekhelyét megcseréltem. Onnantól kezdve az ágy másik felében aludt, így ha látni akart valakit, akkor kénytelen volt a másik irányba nézni. Valamint még annyit tettem, hogy leraktam a játszószőnyegére és a problémás oldalt direkt eltakartam egy pelenkával és én pedig a "jó" oldalon közelítettem hozzá. A pelenkás oldalt onnantól kezdve nem nézte, mert nem volt érdekes és persze a másik oldalról közelítettem hozzá.

Szoptatásnál még ennyit tettem meg, hogy fekve szoptattam és direk mindig így fektettem, hogy még csak véletlenül se tudja a felét a rossz oldalra fordítani a kis fejét. Tehát hogyha nekem jobbra akarta volna szopinál fordítani az irány miatt a fejét, akkor fejjel leffelé szoptattam és így máris a jó oldalra került a feje. Szerintem csak nappal tudsz ez ellen a gond ellen védekezni, mert éjszaka úgyis visszaforog és nem is érdemes mondjuk kitámasztani.
Azóta már forog össze -vissza, szóval egy rövid idő után megszokják szerintem.


Szia!

Köszönöm szépen az ötleteidet. Az ágyban már mi is megfordítottuk a fekhelyét, de nem hozott még sikert, bár csak 2 napja van úgy, remélem, hogy a zajok miatt majd errefelé fog kandikálni. :) Illetve a játszószőnyegen csak az egyik oldalra akasztottuk a csörgőket, de még így is sokat néz arra, ahol már nincs játék. Kipróbálok ezt a pelenkás módszert.
Neked mennyi idős volt a kisfiad, mikor ezt észrevetted? Mennyi idő alatt érted el ezekkel a mozzanatokkal a célod?

Köszi a segítséget.
WM
 

hard_cyclone

Állandó Tag
Állandó Tag
Szia!

Köszönöm szépen az ötleteidet. Az ágyban már mi is megfordítottuk a fekhelyét, de nem hozott még sikert, bár csak 2 napja van úgy, remélem, hogy a zajok miatt majd errefelé fog kandikálni. :) Illetve a játszószőnyegen csak az egyik oldalra akasztottuk a csörgőket, de még így is sokat néz arra, ahol már nincs játék. Kipróbálok ezt a pelenkás módszert.
Neked mennyi idős volt a kisfiad, mikor ezt észrevetted? Mennyi idő alatt érted el ezekkel a mozzanatokkal a célod?

Köszi a segítséget.
WM
Kicsit több, mint 3 hónapos asszem. Hát nekünk is kellett pár nap, talán egy hét is, de szépen megszokta, hogy más a helyzet. Nálunk a kiságyban nem volt nagyon gond, a szőnyegen eleinte én is úgy csináltam, hogy csak az egyik oldalra tettem csörgőket, de a kíváncsiság nagy úr és így jobbnak láttam ezt a pelenkás dolgot kipróbálni. A másik oldalra meg feltűnő színü textilt tettem és azt nézegette.

Persze azért, ha tehette a megszokott oldalon volt a feje, de hát egy pici babát nem lehet erővel kényszeríteni semmire. :) Most már nincs rá szükség, kúszik, mászik, egyfolytában forog.
 

jukati

Állandó Tag
Állandó Tag
SZiasztok4
Az egyéves gyerekem éjszakai alvásával vannak problémáim.
Állandóan csak forgolódik körbe*körbe és csak sír!!
Egyszer adok neki enni.
De csak a fogolódás, síránkozás megy.
Tud valaki segíteni?
VAn valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata??
 

Krizsike

Állandó Tag
Állandó Tag
én erről az oldalról szoktam lesni, ha mondókázunk a fiammal.
Itt a szöveg mellett hanggal is megvannak a dalocskák, mondókák. nagy segítség ez nekem :)

[HIDE-THANKS]http://www.kerekito.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=2[/HIDE-THANKS]
 
Utoljára módosítva a moderátor által:

Krizsike

Állandó Tag
Állandó Tag
Sosem tudtam milyen lehet, ha az anyós bele akar szólni a gyereknevelésbe. Hát most ez van. Semmi nem tetszik neki.
Szerinte , mivel későn szültem (37év) emiatt elkapatom, elkényeztetem a 8 hónapos fiamat és meg fogom én ezt még bánni.
Szerinte nem kellene kivenni az ágyából, ha sír (éjjel nem is mindig teszem, de simogatom, cumit adok), illetve többet kellene járókában tartani, semmint a szőnyegen. Nem lesz szabad percem tőle. Szerintem irigyli, hogy annak idején ő egyedül volt (elhagyták) az ikrekkel, mi meg a párommal (fiával) ketten vagyunk a gyerekemre.

Ez törvényszerű, hogy az anyóssal összetűzésbe keveredünk????
A saját családommal miért nincs ilyen?
Nálatok mi a helyzet?
 

Mókus58

Állandó Tag
Állandó Tag
Sohasem szerettem ha valaki panaszkodott az anyósára mivel én is az vagyok mégpedig kétszeres.Azután rájöttem,hogy attól függ milyen az az anyós és milyen az a meny.Az én kapcsolatom a menyeimmel nagyon jó.Mindenben segítek nekik,többek között az unokák nevelésében is.Én is azt hiszem ,hogy a gyereket igenis fel kell venni ha sír ,babusgatni,dajkálgatni kell mert az érzelmi fejlődéséhez az kell ,hogy anya kezében biztonságban érezze magát.A fiatalabbik unokám sajnos beteg ,elmaradt a mozgásfejlődésben és már három éve küzdünk minden nap tornázunk és mi is nagyon sokat mászkálunk vele a szőnyegen amit imád.Krizsike,én is azt hiszem jól neveled a kisfiadt csak így tovább .egy - két év múlva úgy sem fogja már kérni a babusgatást és neked majd akkor hiányozni fog.Most kell kiélvezni!Kívánok nektek egészséget és kitartást!

Éppen most ébredt a kis aranyos megyek megreggeliztetni mert a menyem nincs itthon.Elment dolgozni.
 

Brigicó

Állandó Tag
Állandó Tag
Szobatisztaság

Sziasztok!
A kórházban meglepve hallottam, hogy az egyik anyuka, aki a második gyermekét szülte mesélte, hogy a kisfia már 6 hónaposan szobatiszta volt. Amikor elmeséltem anyunak, egyáltalán nem lepődött meg rajta, mert nővérem is, meg én is 7 hónaposan már szobatiszták voltunk. Ez azt jelentette, hogy mivel szólni egy ekkora gyermek nem tud, hogy dolga van, így pelenkázva voltunk persze, de csak pisiltünk bele (azt se mindig). Anya minden étkezéskor bilire tett minket, mikor már tudtunk ülni és azon ülve etetett meg minket. Pár alkalom után az étkezések vége produktummal zárult, azaz a nagydolog nem a pelenkába került. Ezután már egy lépés volt a teljes szobatisztaság elérése.
Hugom ellenben nem akart a bilibe produkálni. Ült rajta lelkesen, majd 10 perccel a bepelenkázás után jelezte, hogy tele a pelus.
Anya szerint ki kell figyelni, hogy érett e már a baba a próbálkozásra. Ha mégis elmaradna a siker, semmi gond, a baba mégsem érett a szobatisztaságra.
A kisfiam 8 hónapos és kb. 1 hónapja kivétel nélkül közvetlenül az evés után van széklete. Ez jó hír, mert mihelyst lehet, rakom bilire. Ha mégsem válik be, akkor majd később próbálkozom a dologgal.
Remélem, tudtam segíteni.
Brigi
 
Oldal tetejére