Hírek Tarjányi Péter a Ruszin-Szendi Romuluszról szóló bizottsági ülésről: Aki ma szakmailag másképp látja a világot, az holnap már „áruló”?

A biztonságpolitikai szakértő szerint a volt vezérkari főnök elleni vizsgálat nem a honvédelemről szól, hanem egy karaktergyilkossági kísérlet.

Elemezte a Ruszin-Szendi Romulusz ellen zajló vizsgálatról szóló honvédelmi bizottsági ülést Tarjányi Péter. Ahogy korábban írtunk róla, Kósa Lajos sajtótájékoztatón elmondta: Ruszin-Szendi vezérkari főnökként nem tartotta be a honvédelmi miniszter utasítását, nem képviselte a hivatalos magyar álláspontot az orosz–ukrán háborúval kapcsolatban, és nem követte a kormány „békepolitikáját”. A bizottság elnöke szerint ezért a honvédelmi miniszter jelentése messzemenőkig alátámasztott volt.

A biztonsági szakértő Facebook-posztjában pontokba szedve tisztázott néhány dolgot:
  1. Egy katonai vezető nem politikai szócső. A vezérkari főnök a hivatásos állomány tagja, nem pártkatona. A NATO fórumain a katonai szakmai álláspont megfogalmazása nem „politikai árulás”, hanem feladat.
  2. A „Szláva Ukrajini” köszöntés nem bűncselekmény. Diplomáciai kontextusban sok ország tisztel meg másokat a helyi szimbólumok elismerésével. Ez semmilyen nemzetbiztonsági veszélyt nem jelent.
  3. A parancsmegtagadás nem azonos a puccsal. Ha egy vezérkari főnök nem hajt végre egy utasítást, az lehet szolgálati vagy fegyelmi kérdés. De nem puccskísérlet. Nem árulás. ISMÉT MONDOM FEGYELMI KÉRDÉS!!!
  4. A bizottság ülésére az érintettet nem hívták meg. Ez súlyos eljárási hiba. A védekezés lehetőségének megtagadása minden demokratikus normát sért.
  5. A vád alapja jelenleg: politikai kommunikáció.
Tarjányi hozzáteszi: „Nem láttunk nyilvános dokumentumot. Nincs büntetőeljárás. Nincs bizonyíték kémkedésre. Csak sejtetés, kiszivárogtatás és politikai időzítés.”
„Ez az ügy nem a honvédelemről szól. Ez egy karaktergyilkossági kísérlet – egy szakemberrel szemben, aki más véleményt képviselt. És aki ma szakmailag másképp látja a világot, az holnap már „áruló”?”
„Ez veszélyes logika. A demokrácia nem így működik” – fejti ki véleményét a szakértő.

1749187086053.jpeg
 
Azt nem is említve, hogy 2 év elteltével ébrednek?
Akik most hazaárulóznak (egy szó), vajon jártak már életükben egyszer is egy NATO tanácskozáson?
Tudják, hogy ott jegyzőkönyv készül az elhangzottakról (hangfelvétel alapján).
Aztán minden résztvevő jelentést készít az őt delegalo szerv (jelen esetben HM) részére.
Ha ez utóbbiban nem is, de a NATO által megküldött jegyzőkönyv biztos tartalmazta az ominózus köszöntest.
Most vagy eddig senki sem olvasta el a jegyzőkönyvet, vagy eddig nem volt hazaárulás a "Slava Ukraini!".
Nekem RSzR nem szimpatikus, sőt az akkori tevékenysége kifejezetten nem tetszett (1800 főtiszt és tábornok lapátratétele), de ettől még nem áruló.
A Szolgálati Szabályzat konkrétan melyik pontját sértette meg?
Erről valahogy egy árva szó nem hangzik el a kormány részéről.
 
Azt nem is említve, hogy 2 év elteltével ébrednek?
Akik most hazaárulóznak (egy szó), vajon jártak már eletükben egyszer is egy NATO tanácskozáson?
Nekem RSzR nem szimpatikus, sőt az akkori tevékenysége kifejezetten nem tetszett (1800 főtiszt és tábornok lapátratétele), de ettől még nem áruló.
A Szolgálati Szabályzat konkrétan melyik pontját sértette meg?
Erről valahogy egy árva szó nem hangzik el a kormány reszeről.
Nem említik meg hogy mely pontot sértett meg?
Minek azt...
Nektek meg elkell hinni hiszen MI mondjuk.
Eddig is így volt nehogy már most kezdjetek el hisztizni.
 
"És aki ma szakmailag másképp látja a világot, az holnap már „áruló”?” Igen, a kormányzó párt szerint.
"Ez veszélyes logika." Nem, a kormányzó párt szerint.
"A demokrácia nem így működik.” Dehogynem, a kormányzó párt szerint.
;)
 
Nem említik meg hogy mely pontot sértett meg?
Minek azt...
Nektek meg elkell hinni hiszen MI mondjuk.
Eddig is így volt nehogy már most kezdjetek el hisztizni.
Nono!
Egy lépésre vagyunk attól, hogy a szomszéd feljelentsen, mert egyszer látta, hogy bérlet nélkül szálltál a buszra és nem vettél jegyet. Ami majdnem hazaárulás (egy szó).
 
"És aki ma szakmailag másképp látja a világot, az holnap már „áruló”?”"

Jó reggelt kivánok...
magyarországon teccik-e élni...????
Ez 2010 óta alapvető politikai szabály ebben az országban...
(De persze nem előzmények nélküli... évtizedekre, évszázadokra visszamenő hagyományai vannak a magyar közéletben...)
 
A példában bemutatott embernek is van (illetve most már csak volt) szavazó joga...ennek aztán lehet magyarázni ...
Egy elveszített fogadás miatt felgyújtotta a rajta lévő pólót egy jászsági nő, és mindezt élőben közvetítette a TikTok-on – . Az elveszített fogadás értelmében csak húsz másodperc eltelte után vehette volna le az égő pólót, ám addigra a lángok átterjedtek. A nőt égési sérülésekkel szállították kórházba, két műtéten is átesett, de a kórházban elkapoptt tüdőgyulladás miatt pár nappal ezelőtt meghalt.

A nagyjából három hete történt eset során a nő férje és két gyereke is a lakásban tartózkodott, a húsz másodperc letelte után a férfihez sietett segítségért az asszony.
Kifutva láttam, hogy ég a pólója és az volt a szerencse, hogy a mosogatóban volt egy fazék, amit többször megtöltve locsoltam le szegényt, édesanyám pedig tépte le róla a pólót, hogy nehogy visszagyulladjon. A fürdőben kapott egy hideg zuhanyt, közben pedig hívtam a mentőket.
– emlékezett vissza a férfi. Elmondta azt is, hogy elszállítása előtt a nőnek „még egy cigarettát is volt ereje elszívni”, ekkor tudtak utoljára kommunikálni vele.
(az ismerőseim nagy része is már csak a Tik-Tokról szerzi be az ismereteit Mint mondják ott röviden elmagyarázzák hogy mi hogyan működik....már elemzéseket nem olvasunk, nézünk mert ha eltelik három perc már meguntuk...)
 
Sajna a Tiktok már csak ilyen. Egy két perces videóban a "szakértő" megmondja mi a tuti, mindkét oldalt. Külön alműfaj, amikor valami fiatal lányok énekelte dalra (Orbán Viktor jól figyelj, most bukik a NER ...) Viktort előnytelen helyzetben mutogató videórészletek mennek.
Ja, hogy a témánál maradjunk. Szendit korábban nagyon nem csípte az ellenzéki média. Pl. mikor kinevezték egy hosszabb cikkben írogattak negatívumokat róla, pl. hogy honvédségi pénzből vett mini ágyúgolyókat, amit a misszióba kilátogató politikusoknak adott emlékként és stb. Aztán ezek a cikkek ma már nem lelhetők fel, vagy fizetős tartalomként elérhető vagy törölték, konkrétan a 444 emlékszem erre a cikkre.
 
Utoljára módosítva:
Sajna a Tiktok már csak ilyen. Egy két perces videóban a "szakértő" megmondja mi a tuti, mindkét oldalt. Külön alműfaj, amikor valami fiatal lányok énekelte dalra (Orbán Viktor jól figyelj, most bukik a NER ...) Viktort előnytelen helyzetben mutogató videórészletek mennek.
Ja, hogy a témánál maradjunk. Szendit korábban nagyon nem csípte az ellenzéki média. Pl. mikor kinevezték egy hosszabb cikkben írogattak negatívumokat róla, pl. hogy honvédségi pénzből vett mini ágyúgolyókat, amit a misszióba kilátogató politikusoknak adott emlékként és stb. Aztán ezek a cikkek ma már nem lelhetők fel, vagy fizetős tartalomként elérhető vagy törölték, konkrétan a 444 emlékszem erre a cikkre.
Persze lehet hogy elsőre a Tik-Tok-os hozzászólásom nem ide illőnek tünik de, ott is rengeteg a politikai támadás és gúnyolódás.
S lehet csodálkozni mikor egy némely embernek elgurul a gyógyszere
 
Azt nem is említve, hogy 2 év elteltével ébrednek?
Akik most hazaárulóznak (egy szó), vajon jártak már eletükben egyszer is egy NATO tanácskozáson?
Tudják, hogy ott jegyzőkönyv készül az elhangzottakról (hangfelvétel alapján).
Aztán minden résztvevő jelentést készít az ót delegalo szerv (jelen esetben HM( részére.
Ha ez utóbbiban nem is, de a NATO által megküldött jegyzőkönyv biztos tartalmazta az ominózus köszöntest.
Most vagy eddig senki sem olvasta el a jegyzőkönyvet, vagy eddig nem volt hazaárulás a "Slava Ukraini!".
Nekem RSzR nem szimpatikus, sőt az akkori tevékenysége kifejezetten nem tetszett (1800 főtiszt és tábornok lapátratétele), de ettől még nem áruló.
A Szolgálati Szabályzat konkrétan melyik pontját sértette meg?
Erről valahogy egy árva szó nem hangzik el a kormány részéről.
Melléfogás ez, mondom. A világon senki nem fog emiatt felháborodni. Kapkodnak mint Bernát a ménkűhöz.
Vége van, Kicsik!!!!
 
Melléfogás ez, mondom. A világon senki nem fog emiatt felháborodni. Kapkodnak mint Bernát a ménkűhöz. Vége van, Kicsik!!!!
Ahogy korábban már írtad, egyébként sem figyelsz semmire, ami az elkergetéses vakhitedet befolyásolná.

A fidesznek korábban se kellett valós ok a karaktergyilkosságokhoz.
Valószínűleg az általad nem kedvelteknél ez nem is érdekelt különösebben.

Egy valódi / nemcsak ímmel-ámmal kivitelezett / karaktergyilkosság segítené a tiszát,
mert csökkentené a gyanút, hogy MP csak egy NER Projekt.
 
Utoljára módosítva:
Azt nem is említve, hogy 2 év elteltével ébrednek?
Akik most hazaárulóznak (egy szó), vajon jártak már eletükben egyszer is egy NATO tanácskozáson?
Tudják, hogy ott jegyzőkönyv készül az elhangzottakról (hangfelvétel alapján).
Aztán minden résztvevő jelentést készít az ót delegalo szerv (jelen esetben HM( részére.
Ha ez utóbbiban nem is, de a NATO által megküldött jegyzőkönyv biztos tartalmazta az ominózus köszöntest.
Most vagy eddig senki sem olvasta el a jegyzőkönyvet, vagy eddig nem volt hazaárulás a "Slava Ukraini!".
Nekem RSzR nem szimpatikus, sőt az akkori tevékenysége kifejezetten nem tetszett (1800 főtiszt és tábornok lapátratétele), de ettől még nem áruló.
A Szolgálati Szabályzat konkrétan melyik pontját sértette meg?
Erről valahogy egy árva szó nem hangzik el a kormány részéről.
Nagyjából egyetértek veled. Egy ponton nem. A lapátratételre utasították, katonaként megtagadhatta volna a parancsot, akkor felmentik, vagy fegyelmit kap, de az ukázt mindenképp végrehajtják.
 
Nem említik meg hogy mely pontot sértett meg?
Minek azt...
Nektek meg elkell hinni hiszen MI mondjuk.
Eddig is így volt nehogy már most kezdjetek el hisztizni.
Egy klasszikust idézek /amikor a Direkt36 Orbán családi vagyonosodási filmjéről faggatták, mondta OV./ Az igazság az, amit én mondok. Saját fülemmel hallottam.
Nos, ez a FIDESZ, ez Orbán, ez a mai Magyarország.
 
Ahogy korábban már írtad, egyébként sem figyelsz semmire, ami az elkergetéses vakhitedet befolyásolná.

A fidesznek korábban se kellett valós ok a karaktergyilkosságokhoz.
Valószínűleg az általad nem kedvelteknél ez nem is érdekelt különösebben.

Egy valódi / nemcsak ímmel-ámmal kivitelezett / karaktergyilkosság segítené a tiszát,
mert csökkentené a gyanút, hogy MP csak egy NER Projekt.
Hát ez egy picinkét zavaros.
Te tulképpen kinek drukkolsz?
 
Nagyjából egyetértek veled. Egy ponton nem. A lapátratételre utasították, katonaként megtagadhatta volna a parancsot, akkor felmentik, vagy fegyelmit kap, de az ukázt mindenképp végrehajtják.
Az allomanytabla feltöltese "szakszemélyzettel" az ő feladata (volt). Visszautasithatta volna azzal, hogy nincsenek meg a parancs végrehajtásának feltételei, amit az elöljáró köteles biztosítani a végrehajtáshoz.
Leváltották volna, de azt így is megtették, viszont nem érhette volna jogos kritika az elküldött katonáktól.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Szomorúan olvasom, mi történt.
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,062,661
Tagok
631,107
Legújabb tagunk
meluhainter
Oldal tetejére