Vizilabda

Bor1234

Állandó Tag
Állandó Tag
Bár ma nyilatkozott a Dénes, hogy mind a vb,mind a vodafone kupa megnyerését várja. A próféta szóljon belőle.

T

TH6777

Vendég
Szamarcidisz Kupa - Magyar győzelem a spanyolok ellen
2011. 06. 25. 07.07

<RIGHT>

A világbajnokságra készülő magyar vízilabda-válogatott háromgólos győzelmet aratott az ugyancsak vb-résztvevő spanyolok felett a Korfun zajló Szamarcidisz Kupa pénteki nyitónapján.

Szamarcidisz Kupa, 1. nap:
Magyarország-Spanyolország 8-5 (2-2, 2-2, 1-1, 3-0)

magyar góldobók: Biros 2, Varga Dénes 2, Varga Dániel 2, Hárai 1, Szivós 1

Kemény Dénes szövetségi kapitány együttese szombaton az oroszok, vasárnap pedig a rendező görögök ellen száll vízbe.

T

TH6777

Vendég
Vizes vb - Kemény Dénes csapatot hirdetett
2011. 06. 30. 06.41

<RIGHT>

Kihirdette a júliusi sanghaji világbajnokságra utazó 13 fős csapatát szerdán Kemény Dénes, az olimpiai bajnok magyar vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

A vlv.hu beszámolója szerint Vámos Márton, Baksa László, Bundschuh Erik és Török Béla marad ki az együttesből, előbbi ugyanakkor indulásig a csapattal marad, utóbbi három pedig az Universiadéra készülő főiskolás válogatotthoz csatlakozik. A hétvégén sorra kerülő Vodafone Kupán csak a vb-re utazók szállnak vízbe.
Kemény Dénes a vlv.hu-nak azt mondta, minél jobban akarnak szerepelni a sanghaji tornán, s a névsor véglegesítésekor a játékosok által mutatott teljesítmény mellett azt is mérlegelte, hogy melyik vízilabdázó szerepeltethető több poszton.
"Nem okozott nagy megrökönyödést, s úgy vettem észre, volt néhány játékos, aki fellélegzett" - válaszolta a keretből kimaradtak reakcióját firtató kérdésre a szövetségi kapitány.

A magyar csapat a 2008-as Európa-bajnok Montenegróval, a vb-második Spanyolországgal, valamint Kazahsztánnal játssza a csoportmérkőzéseket július 16. és 31. között sorra kerülő vb-n, amelynek első három helyezettje jogot szerez a jövő évi londoni olimpián való részvételre.

A magyar válogatott kerete:

kapusok: Nagy Viktor, Szécsi Zoltán

mezőnyjátékosok: Biros Péter, Hárai Balázs, Gór-Nagy Miklós, Hosnyánszky Norbert, Kiss Gergely, Madaras Norbert, Steinmetz Ádám, Szivós Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Varga II. Zsolt

T

TH6777

Vendég
Jenson Button meglátogatta a sanghaji világbajnokságra készülő magyar pólóválogatottat Budapesten!
2011. 06. 30.

<RIGHT>

Jenson Button a magyar vízilabda válogatott utolsó edzését látogatta meg a hétvégi Vodafone Kupa előtt, sőt jómaga is csatlakozott a tréninghez a Margitszigeti Hajós Alfréd Uszodában, ahol Kemény Dénessel a vízilabdás és a Forma1-es edzések közti párhuzamokról és hasonlóságokról is beszélgetett. Az edzést követően közös fotózáson vett részt a pólós fiúkkal, valamint azzal az öt szerencséssel, akiket a rendezvényre ellátogató ötszáz Vodafone Köszönet programos ügyfél közül sorsoltak ki.

Varga Dénes, a hétvégén zajló Vodafone Kupa arca, Peking olimpiai bajnoka elmondta: „Nagy élmény volt találkozni a világ egyik leggyorsabb emberével, aki a saját területén ugyanúgy hétről hétre a legjobb teljesítményt próbálja nyújtani, ahogy mi is. Látszik rajta a profizmus és a küzdeni akarás, ami nekünk is állandó hajtóerőnk. Bízom benne, hogy a profizmusunkról már a hétvégi Vodafone kupán számot adhatunk, ahol reméljük, hogy teltház előtt bizonyíthatjuk be, hogy jól sikerült a felkészülési időszak!”
„Nem volt még rá példa, hogy egy technikai sportág világbajnoka látogatott volna el hozzánk a felkészülési időszak alatt. Megbeszéltük, összehasonlítottuk a vízilabdások és a pilóták által használt edzésmódszereket. Számomra az volt legérdekesebb, hogy melyek azok a gyakorlatok, amelyeket ő a leghasznosabbnak tart a koncentráció fejlesztése területén, ő pedig elsősorban az állóképesség és a robbanékonyság összehangolásáról érdeklődött. Bár most nem szállt vízbe, de úgy tudom, Jenson a triatlonos múltjának köszönhetően kiváló úszó. Nos, ha utánpótlás szűkében lennénk, meggondolnám, hogy Jensont is bevegyem a keretbe...” – tette hozzá Kemény Dénes, aki az amerikai Hírességek Csarnokában (Hall of Fame) áprilisban kapott helyet.
A Vodafone McLaren Mercedes csapat világbajnok pilótája az eseményen kézjegyével látott el egy Hajrá magyarok feliratú magyar zászlót, amelyet a júliusban Sanghajban megrendezendő VB-re utazó magyar szurkolóknak ajánlott fel.
Beck György, a Vodafone Magyarország elnök-vezérigazgatója és egyben a Magyar Vízilabda Szövetség társelnöke emlékül egy komplett vízilabda felszereléssel köszönte meg Jenson közreműködését.„Különleges együttműködésnek lehettünk ma szemtanúi: sokak szerint a sportág repertoár ellentétes pólusain álló versenysportokat sikerült meglepő módon közös nevezőre hoznunk. Ritka alkalom, amikor egy többszörös olimpiai bajnok pólócsapat és egy világbajnok autóversenyző közös edzéssel hívja fel a figyelmet a sport fontosságára.”

A fő program mellett Button a Vodafone székházában is látogatást tett, ahol több száz pirosba öltözött munkatárs magyar specialitásokból álló ebéddel várta a világhírű pilótát. A legfőbb meglepetés egy óriás, 7 méteres rétes volt, amelyet Jenson Button szeletelt fel.

T

TH6777

Vendég
Vodafone Kupa - Tornagyőzelem százszázalékos teljesítménnyel
2011. 07. 03. 14.48

<RIGHT>

A júliusi, sanghaji világbajnokságra készülő magyar válogatott százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a Margitszigeten rendezett Vodafone Kupa férfi vízilabdatornát, miután a vasárnapi zárómérkőzésen nyolc góllal jobbnak bizonyult az orosz csapatnál.

Eredmények:
3., utolsó nap:
Magyarország-Oroszország 14-6 (3-1, 4-2, 3-1, 4-2)
---------------------------------------------------
a magyar góldobók: Hárai 4, Varga Dániel, Varga II Zsolt, Madaras 2-2, Hosnyánszky, Szivós, Kiss, Steinmetz 1-1

Támadásban meglehetősen sok hibát hozott az első negyed mindkét oldalon, a védekezés ugyanakkor az olimpiai bajnoki címvédő magyarok és az oroszok részéről is jónak bizonyult, elsősorban a két kapus teljesítményének köszönhetően.
A második nyolc percben sokkal pontosabban fejezte be akcióit a magyar válogatott, s bár közben az ellenfélnek is sikerült kétszer bevennie az egyébként nagyszerűen védő Szécsi kapuját, a nagyszünetre megnyugtató előny birtokában vonulhatott a hazai gárda (7-3).
A folytatásban az oroszok körülményes, lassú támadásokat vezettek, ennek következtében – és a remek magyar védekezésnek is köszönhetően – csak egy gólt szereztek, míg Kemény Dénes szövetségi kapitány tanítványai ismét három találattal szórakoztatták a szurkolókat.
A mérkőzés képe az utolsó nyolc percre sem változott, így a magyar csapat látványos, könnyed játékkal, megérdemelten nyert nyolcgólos különbséggel a szebb napokat látott orosz együttes ellen.
A magyar válogatott összességében jó játékkal, a papírformának és a várakozásnak megfelelően magabiztosan nyerte meg a pénteken kezdődött tornát. A második helyet a görögök, a harmadikat pedig a németek szerezték meg, míg utolsóként - pont nélkül - az oroszok zártak.

<RIGHT>

Öt góllal kikapott a vendéglátó ausztráloktól a magyar női vízilabda-válogatott, amely Perth-ben edzőtáborozással összekötött barátságos meccsekkel készül a sanghaji vizes világbajnokság hétvégi nyitányára.

Eredmény:
Ausztrália-Magyarország 14-9 (6-3, 3-5, 3-1, 2-0):(

Az ausztrál pólószövetség honlapjának beszámolója szerint a május végi, oroszországi Kirisi Kupán döntetlennel zárult mérkőzés után ezúttal az ausztrálok egyértelműen jobbak voltak a magyaroknál, akik az előkészületi összecsapás félidejéig tudták felvenni a versenyt a legutóbbi Világliga-sorozaton harmadikként végzett hazai együttessel.

A perth-i alkalmi tornán Merész András alakulata két további vb-résztvevővel is megmérkőzött már: előbb az új-zélandiakat verte 14-3-ra, majd a görögöket győzte le 14-13-ra.

A sanghaji világbajnokságon a magyar női válogatott az A betűjelű négyesben Kazahsztán legjobbjai ellen mutatkozik be budapesti idő szerint vasárnap hajnalban, majd kedden az Egyesült Államok, a csütörtöki csoportzárón pedig Hollandia csapata következik.

Polo

Nem tudom Kinekmi a véleménye az új polo csapatról,de nme hinném hogy a köv olimpián azaz 2012-ben sikerülne megint megnyerni az aranyat,de reméljük a dobogó illetve a döntő meg lesz.

T

TH6777

Vendég
Kezdetét vette a sanghaji világbajnokság !

Vizes vb- A női pólóválogatott kikapott a címvédő amerikaiaktól
2011. 07. 19. 15.05

<RIGHT>

A magyar női vízilabda-válogatott második csoportmérkőzésén kilenc góllal alulmaradt az Egyesült Államok címvédő együttesével szemben kedden, a sanghaji vizes világbajnokságon.

Eredmény, A csoport, 2. forduló:
Egyesült Államok-Magyarország 16-7 (3-2, 4-2, 5-3, 4-0)

a magyar góldobók: Szücs 3, Keszthelyi 2, Tóth, Bujka 1-1

Akcióból, majd emberelőnyből is betaláltak az amerikaiak a meccs elején, az első negyed közepén büntetőből Szücs Gabriella szépített, majd Keszthelyi Rita ejtett kiválóan (2-2). Egy újabb emberelőnyét azonban még az első szünet előtt gólra váltotta a rivális (3-2).
A második nyolc percben a háló helyett sokáig csak a kapufáig jutottak a csapatok, aztán a játékrész közepén 5 méteresből Keszthelyi egyenlített (3-3). Ötödik fórjukat elpuskázták, utána viszont az amerikaiak két szép centergólt is szereztek, a kettő között Szücs távoli bombája azonban erős is volt, és pontos is, viszont a világbajnok két hatalmas löketnek köszönhetően háromgólos előnnyel vonulhatott el a nagyszünetre (7-4).
Magyar szempontból hasonlóképpen rosszul indult a harmadik negyed is: ejtésből négyre nőtt a különbség, és bár Szücs villámgyorsan megfelelt, az ellenválasz sem késett (9-5). Tóth Ildikó húzásból csökkentett a differencián, de csak átmenetileg, mert a túloldalon egy átlövés, majd egy emberelőnyös támadás is célt ért (11-6). Fórból Bujka Barbara apasztott valamelyest a hátrányon, viszont a vb nagy esélyese büntetőből visszaállította a "jeles" különbséget (12-7).
A befejező negyedben már nem sikerült közelebb zárkózni, sőt az amerikaiak félgőzzel is újabb találatokat szereztek a szemmel láthatóan elkedvetlenedett magyarokkal szemben, végül 15-7-re győzött az Egyesült Államok gárdája.

A magyar csapat, amely nyitótalálkozóját 21-6-ra nyerte a kazahok ellen, csoportzáró meccsét a hollandokkal vívja csütörtökön, magyar idő szerint reggel 7:30 órától.

A tét a csoport második helye, ehhez Merész András csapatának nyernie kell az amerikaiakkal döntetlenre végzett németalföldiek ellen.

A négy csoportelső "helyből" a negyeddöntőbe jut, a csoportok másodikjai és harmadikjai keresztbe játszanak, s e párharcok győztesei kerülnek be a legjobb nyolc közé.

Vízilabda: Magyarország legyőzte Montenegrót a nyitányon
2011. 07. 19. 07.37

<RIGHT>

A magyar-montenegrói mérkőzéssel kezdetét vette a sanghaji világbajnokság az erős nem vonál is. Létfontosságú volt ez a találkozó, hiszen a magyar idő szerint hajnali mérkőzés eredménye rányomhatja a bélyegét az egész tornára.

Nem úgy, mint a Montenegró elleni nyitány, amelyen kissé álmosan kezdett a magyar válogatott. Pedrag Jokics már az első percben megszerezte a vezetést az övéinek, amit Varga Dániel "csak" az ötödik percben egalizált. Nem sokkal később Hosnyánszky találatával már vezettünk, de az első szünetig azonban fordítottak a montenegróiak. Sokáig pedig nem tudtuk ismét visszavenni az előnyt, mentünk az eredmény után. 2-3
A találkozó előtt kijelenthettük, hogy kínai világversenyen nem rossz előjel Montenegróval kezdeni, később pedig a spanyolokkal mérkőzni (most is játszunk velük a csoportban) - ugyanez volt ugyanis a leosztás a pekingi olimpián is. Ott egyébként döntetlennel startoltunk az akkor frissiben Eb-aranyérmes "hegyi szerbek" ellenében.
A mostani mérkőzés azonban kezdett olyan mederbe terelődni, hogy már annak is örültünk volna, ha egyenlít a magyar válogatott. A 9. percben Nikola Janovics góljával már kettővel vezettek a montenegróiak. A nagyszünetre azonban ismét feljött Kemény Dénes csapata: az ezúttal is remekül játszó Biros Péter és Varga Dénes kapásgóljával egalizáltunk. 5-5
Ekkor már körvonalazódott az a játékvezetői felfogás, ami többet engedett meg az egyik csapatnak, mint a másiknak.
A "kedvezményezettek" nem mi voltunk...
A harmadik negyed közepéig nagyon keményen, de rendre szabályosan védekezett mindkét csapat, a játékosok alig dolgoztak ki tiszta lövőhelyzetet. Hogy aztán Tulga játékvezető kissé megtámogassa ellenfelünket...
A török spori futószalagon kezdte szállítani a montenegróiaknak az emberelőnyöket: csak centerbe kellett eljuttatnia labdát Danilo Ivovicséknak, és máris fórba kerültek. A szembe szél ellen próbálkozó magyar csapat mindössze négy emberelőnyt kapott az első három negyedben, a montenegróiak 10-et!
Kétgólos hátrányban Biros zárkóztatta egyre a mieinket, de Ivovics - természetesen fórból szerzett - góljának köszönhetően 9-7-es hátrányban kellett nekivágnunk az utolsó játékrésznek.
Kemény Dénes csapata azonban szenzációs utolsó negyedet produkált, végre mi is elkezdtük kapni az emberelőnyöket (hogy a végső statisztikában azért ne tűnjenek annyira egyoldalúnak a számok), a kevés lehetőséget pedig kegyetlenül kihasználtuk.
Madaras és Gór-Nagy góljával egyenlítettünk, majd Biros találata már 10-9-es vezetést ért. Elöl hatásosak voltunk, miközben hátul sikerült megfékezni a montenegrói támadásokat. Két perc volt hátra, amikor Kiss Gergely hatalmasat csapott a levegőbe, miután megszerezte a magyar csapat tizenegyedik gólját. Ekkor azonban még nem dőlhettünk hátra, pláne úgy, hogy az egyenlítéshez szükséges két fórt "alanyi jogon" megkapta az ellenfél. A kettőből azonban csak egyet használtak ki: Magyarország 11-10-re legyőzte Montenegrót az első mérkőzésen.
Magyar nyílatkozatok:
Volt hit a csapatban! Biros Peti extra produkcióval rukkolt elő, de mindenki hozzátette a magáét a győzelemhez. Nehéz szülés volt, de megvan, és ez a lényeg" - emelte ki szenzációsan játszó csapattársának teljesítményér Hosnyánszky Norbert.
"Ez a siker még jobban összekovácsolhatja a társaságot! A végén mér kezdett bosszantani a bírói felfogás, talán ettől is ment úgy igazán a csapat az utolsó negyedben. A gólörömnél lehetett leginkább érezni, hogy a délelőtti időpont ellenére alaposan felpörögtünk. Addig sem mondanám, hogy álmosan játszottunk, inkább úgy fogalmaznék, tettük, amit tennünk kellett - a végén azonban igazán felkapcsoltunk. Ez kell majd minden meccsen, és akkor joggal nyújthatjuk a kezünket azért, amiért ideutaztunk" - vélekedett Biros Péter.

Férfi vízilabda-világbajnokság

A csoport:
Magyarország-Montenegro 11-10 (2-3, 3-2, 2-4, 4-1),

Oriental Sport Center, 1000 néző, Vezette: Naumov (orosz), Tulga (török)

Gólszerzők: Biros 4, Varga Dániel, Hosnyánszky, Varga Dénes, Steinmetz, Madaras, Gór-Nagy, Kiss G. 1-1, ill. Janovics, Ivovics 2-2, Brguljan, Radovics, Danilovics, Vukcsevics, Petrovics, Jokics 1-1

<RIGHT>

A magyar csapattal azonos csoportban levő holland válogatott az erőviszonyoknak megfelelően tíz góllal nyert Kazahsztán legjobbjai ellen kedden, a sanghaji vizes világbajnokság női vízilabdatornájának második fordulójában.

Eredmények (a vb honlapja szerint):

A csoport:
----------
Hollandia-Kazahsztán 13-3 (4-1, 3-1, 3-0, 3-1)
korábban:
Egyesült Államok-MAGYARORSZÁG 16-7 (3-2, 4-2, 5-3, 4-0)

----------
Kanada-Üzbegisztán 22-6 (6-2, 6-1, 7-1, 3-2)
Ausztrália - Új-Zéland 12-4 (3-0, 2-0, 4-2, 3-2)

----------
Oroszország-Spanyolország 18-8 (4-1, 4-3, 6-3, 4-1)
Görögország-Brazília 11-8 (3-2, 2-3, 3-1, 3-2)

----------
Olaszország - Dél-afrikai Köztársaság 18-2 (4-2, 5-0, 5-0, 4-0)
Kína-Kuba 19-6 (6-2, 4-0, 5-2, 4-2)

Az állás:
1. Kína 4 (41-11),
2. Olaszország 4 (30-6),
3. Kuba 0 (10-31),
4. Dél-afrikai Köztársaság 0 (7-40)

A csoportelsők egyenesen a negyeddöntőbe jutnak, a csoportmásodikok a harmadikokkal játszanak a nyolc közé kerülésért.

T

TH6777

Vendég
Vizes vb - A szerbek és a horvátok is hét góllal győztek
2011. 07. 20. 11.00

<RIGHT>

címvédő szerbek és a végső győzelemre szintén esélyes horvátok is magabiztosan nyertek a férfi vízilabdatorna második csoportfordulójában szerdán, a sanghaji vizes világbajnokságon.

Szerbia csapata a korábban vele gyakorta szoros mérkőzést játszó románokat - akiknek Kovács István személyében magyar szövetségi kapitányuk van - ezúttal nagyon simán verte hét góllal, s ugyanekkora különbséggel diadalmaskodott Horvátország együttese a kanadaiak fölött.

B csoport:
Szerbia-Románia 12-5 (3-1, 3-1, 3-1, 3-2)

később:
Ausztrália-Kína
C csoport:
Horvátország-Kanada 11-4 (3-1, 3-3, 3-0, 2-0)
Japán-Brazília 13-11 (2-4, 4-2, 3-1, 4-4)

D csoport:
Németország - Dél-afrikai Köztársaság 16-8 (3-2, 4-2, 4-1, 5-3)

később:
Egyesült Államok-Olaszország

A magyarok csoportjában, az A betűjelű négyesben 12:20 órától rendezik a Spanyolország-Montenegró mérkőzést.

13:40-től a Magyarország-Kazahsztán összecsapást.

T

TH6777

Vendég
Kiütéssel folytatta vb-szereplését a Kemény-csapat

2011.07.20 17.00​

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-5-re győzte le Kazahsztánt a sanghaji világbajnokság csoportküzdelmeinek második fordulójában.

Az első negyed elején Biros Péter ötméterest hibázott, de nem sokkal később Varga Dénes remek passza után javított, és vezetést szerzett a magyar válogatottnak. A túloldalon gyors támadás végén Nagy Viktor bravúrjaira volt szükség, ám Ukumanov végül mégis kiegyenlített. Kemény Dénes csapata azonban könnyedén növelte előnyét, Kiss Gergő, majd Madaras Norbert vette be a kazah kaput. A negyed hajrájában Varga Dénes büntetőt értékesített, 4-1-es magyar előnnyel tértek először pihenőre a csapatok.​

A második játékrészben nőtt a differencia, Madaras egy kijátszott akció végén, míg Hosnyánszky egy szép ellentámadás után zörgette meg az ellenfél hálóját. Hosnyánszky továbbra is eredményes volt, Kiss passzát követően nagy erővel bombázott a kazah kapuba. Ezután Szívós iratkozott fel a góllövők listájára, találatával 8-1-re alakult az állás. A nagyszünet után kicsit visszafogottabban játszott a magyar alakulat, megszületett a második kazah gól, de a mieink Hárai révén gyorsan válaszoltak. Varga Dénes is újra eredményes volt, de Zsiljajev is lendületbe jött. A magyar válogatott nem törte magát, így a harmadik negyedben csak egy góllal nőtt a különbség.​

A záró játékrészben Varga Dénes klasszismegoldással szerezte a 12. magyar gólt, a félpályán túlról, pattintva talált a kazah kapuba. Akszenov szép mozdulattal kerülte ki védője blokkját, találatával lett 12-4 az állás. Varga Dániel és Madaras gólja után Biros duplázott a hajrában, de a kazahok még szépíteni tudtak az eredményen, a vége 16-5.​

A csoport másik meccsén Montenegró legyőzte Spanyolországot.

Spanyolország–Montenegró 7–9 (1–3, 1–2, 2–1, 3–3)

Közel a bravúrhoz, iksz a hollandok ellen

A magyar női vízilabda-válogatott 9-9-es döntetlent játszott Hollandiával a sanghaji világbajnokságon, így csoportjában a harmadik lett.

A magyar válogatottnak nagyon fontos volt a hollandok elleni találkozó, hiszen egyrészt megmutathatta, hogy fel tud állni az amerikaiaktól kapott pofon után, másrészt elérhette, hogy a folytatásban könnyebb legyen a dolga.
Jól jött nekünk az is, hogy a meccs előtt a görögök legyőzték az olasz válogatottat, így egy esetleges győzelem után Új-Zéland és Görögország várhat a válogatottra. Ellenkező esetben az ausztrálok következnének.

Kasó remek védése volt az első lényeges momentum az Egyesült Államokkal 7-7-es döntetlent elérő hollandok ellen, majd három elhibázott támadás következett mindkét oldalon.
Keszthelyi Rita emberelőnyös góljával megszereztük a vezetést (1-0), de Van Belkum hamar egyenlített (1-1), majd át is vették a vezetést a németalföldiek Cabout révén. Sajnos emberelőnyös góllal Van Belkum már kétgólosra növelte az előnyt (1-3), észhez kellett térni.
A második negyed egy kihasználatlan magyar emberelőnyös helyzettel indult (Keszthelyi lőtt a kapusba), majd aztán mindenki mindent elhibázott, így nem született gól a szakaszban.
Sajnos Van Belkum nagy meccset játszik, övé volt a negyedik holland találat (1-4), majd Bujka szépített. Emberelőnybe kerültünk a negyed derekán, és felzárkóztunk Tóth góljával 4-3-ra, de nem sokáig tartott az öröm, mert Cabout átejtette Kasót, miután a bírók egy kontrát fújtak a mieink ellen, és már nem értünk vissza a védekezéshez (3-5). Újabb holland gól (3-6), majd Bujka szépített Drávucz remek passza után.
Remekül kezdődött a negyedik negyed, ugyanis egyenlítettünk. Előbb Szücs, majd Drávucz Rita következett (6-6), ekkor megcsillant a remény a bravúrra. Jött azonban a negyedik gólját szerző Cabout (6-7), és egy holland emberelőny, igaz, ezt nem tudták kihasználni. Mi is kaptunk egy fórt, Merész András szövetségi kapitány pedig időt kért.
Bujka Barbara újabb gólja ismét döntetlent eredményezett (7-7), sőt, jött Szücs, aki hatalmas gólt ragasztott a holland kapuba, 1-0 után ismét nálunk az előny (8-7). Megkapták a hollandok az emberelőnyt, Van Belkum pedig felzárkózott Cabout-hoz, és belőtte negyedik gólját.
Sajnos, Bujka kiállítása után Hakhverdian betalált, pedig éppen lejárt a támadóidő, bosszantó volt (8-9). Ugyanez a szituáció fordult elő a másik oldalon is, Keszthelyi egyenlített másfél perccel a vége előtt (9-9).

A végén témadhattunk a győzelemért, de Drávucz a blokkba lőtte a labdát, így maradt a 9-9-es döntetlen.

Ezzel csoportunk harmadik helyén végeztünk, és készülhetünk a bombaerős Ausztrália ellen.

T

TH6777

Vendég
Vizes vb - A szerbek is veretlenül nyerték a csoportjukat
2011. 07. 22. 19.00

<RIGHT>

A magyarhoz hasonlóan a szerb válogatott is hibátlan teljesítménnyel zárta a sanghaji vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának csoportküzdelmeit, miután pénteken három góllal legyőzte az ausztrál csapatot.

A csoport:
-----------
MAGYARORSZÁG-Spanyolország 12-11 (5-5, 4-3, 2-1, 1-2)
Montenegró-Kazahsztán 16-5 (5-2, 5-0, 2-0, 4-3)

A végeredmény:
1. Magyarország 6 pont,:cool:kiss
2. Montenegró 4,
3. Spanyolország 2,

B csoport:
-----------
Szerbia-Ausztrália 12-9 (5-3, 2-1, 3-2, 2-3)

-----------
Kanada-Brazília 13-9 (2-1, 4-1, 4-3, 3-4)
Horvátország-Japán 18-7 (6-1, 3-1, 4-2, 5-3)

1. Horvátország 6,
2. Kanada 4,
3. Japán 2,
4. Brazília 0

D csoport:
-----------
Egyesült Államok - Dél-afrikai Köztársaság 20-3 (5-0, 4-1, 5-0, 6-2)
Olaszország-Németország 7-6 (2-3, 1-2, 2-1, 2-0)

1. Olaszország 6,
2. Németország 4,
3. Egyesült Államok 2,
4. Dél-afrikai Köztársaság 0

A csoportelsők a negyeddöntőbe jutottak, a csoportmásodikok a harmadikokkal játszanak a nyolc közé kerülésért.

<RIGHT>

A magyar női vízilabda-válogatott szombaton kikapott Ausztráliától, így nem jutott be a negyeddöntőbe a sanghaji vizes világbajnokságon.

Merész András együttese, mely csoportharmadikként került nyolcaddöntőbe, a folytatásban a 9-12. helyért játszhat. Hétfőn Spanyolország, vagy Kína lesz az ellenfele.

Eredmény, nyolcaddöntő:
Ausztrália-Magyarország 10-9 (3-2, 2-2, 3-1, 2-4)
-------------------------------------------------
a magyar góldobók: Drávucz, Bujka, Szücs, Keszthelyi 2-2, Poszkoli 1

Gyors gólváltással kezdődött a meccs, Webster találatára Bujka válaszolt. Ezt követően mindkét oldalon a védekezés dominált, az ausztrálok azonban a szakasz hajrájára kétgólos előnyhöz jutottak. Nagy gondot jelentett, hogy felállt védelem ellen hatástalanul játszott a magyar csapat, mely ugyanakkor hátul többnyire jól állta az ausztrál rohamokat, Drávucz emeberelőnyös góljával pedig csak egygólos hátrányban ment a rövid pihenőre.

A második szakasz első fele jól sikerült Bujkáéknak, a kemény, eredményes védekezések után kétszer is sikerült szépen lefordulni a riválisról, így előbb Keszthelyi egyenlített, majd egy kétségbeesett ausztrál szabálytalankodás után Szücs büntetőből a vezetést is megszerezte. Az előny látszólag a magyarokat zavarta meg, az ausztrálok így a félidőig - a tarthatatlan Webster és Gynther révén - fordítottak.

A hosszú szünet sem segített a Merész-csapatnak, mely a harmadik negyedet tompán játszotta végig. Az ausztrál csapat tagjai lényegesen erősebbnek tűntek Drávuczéknál, akik támadásaik nagy részét lövés nélkül fejezték be. Az első félidő szoros csatája a periódus hajrájára egyoldalú küzdelemmé vált, miután a magyarok már nem csupán elöl, de saját kapujuk előtt sem játszottak jól, így 8-4-re is vezetett már Ausztrália, mely Bujka gólja ellenére is kényelmes, 8-5-ös előnyről kezdhette az utolsó szakaszt.

A negyedik játékrészben nem tudott csodát tenni a magyar együttes, hiába próbált meg mindent, s játszott elöl lényegesen jobban mint korábban. A negyed közepén Szücs újabb büntetője után még felcsillant a remény az egyenlítésre, ám 9-7-es ausztrál vezetésnél Webster újra megvillant, s ezt követően csapata magabiztosan tartotta előnyét, csak az utolsó percben vált figyelmetlenebbé, ami már csak a felzárkózásra volt elég a magyaroknak.

T

TH6777

Vendég
Vizes vb - Spanyolországgal játszik a magyar csapat hétfőn
2011. 07. 23. 17.31

<RIGHT>

A magyarokat legyőző ausztrálok mellett a holland, az orosz és a kínai válogatott jutott be szombaton a legjobb nyolc közé a sanghaji vizes világbajnokság női vízilabdatornáján, melynek hétfői napján Merész András együttese Spanyolországgal csap össze a 9-12. helyért kiírt helyosztón.

Eredmények a viadal honlapja alapján:

a negyeddöntőbe jutásért:

Hollandia - Új-Zéland 14-6 (6-2, 2-0, 3-3, 3-1)
Oroszország-Kuba 26-4 (5-1, 8-0, 6-1, 7-2)
Kína-Spanyolország 15-6 (7-2, 2-1, 3-2, 3-1)
Ausztrália-MAGYARORSZÁG 10-9 (3-2, 2-2, 3-1, 2-4)

a 13-16. helyért:
Kazahsztán-Üzbegisztán 14-13 (4-2, 2-4, 4-2, 4-5)
Brazília - Dél-afrikai Köztársaság 10-9 (3-2, 3-1, 2-2, 2-4)

Sanghaj, 2011. július 25., hétfő

A magyar női vízilabda-válogatott négy góllal nyert a spanyolok legjobbbjaival szemben a sanghaji vizes világbajnokság hétfői versenynapján, a 9-12. helyért rendezett összecsapáson.

Eredmény, a 9-12. helyért:
Magyarország-Spanyolország 17-13 (5-3, 5-3, 4-3, 3-4)
-----------------------------------------------------
a magyar góldobók: Bujka 5, Keszthelyi 4, Drávucz 3, Szücs 2, Czigány, Takács, Antal 1-1

Az ausztráloktól elszenvedett szombati vereség után a hétfői meccsnek az volt a tétje, hogy a kilencedik vagy a 11. pozícióért folytathatja tovább Merész András együttese a kínai vb-n. Az alsóházi randevú korábban beillett volna komolyabb Európa-bajnoki tétmeccsnek is - jelesül 2010-ben éppen ez a két gárda vívott meg Belgrádban az Eb 5. helyéért, s akkor a magyar gárda győzött -, Sanghajban azonban két, ezúttal alulteljesítő válogatott szállt vízbe egymás ellen.
A vezetést a nyitónegyed legelején a spanyolok szerezték meg, de aztán egykettőre fordított a magyar csapat 2-1-re. A folytatásban is potyogtak a gólok, nyolc is esett az első szünetig, magyar szempontból 5-3-as megoszlásban.
A második nyolc perc Drávucz Rita nagy pillanataival indult: a csapatkapitány másodszor, majd harmadszor is betalált pompás lövésekkel, s 7-3-ra elhúzott a magyar együttes. Bár az ibériaiak 7-5-re, később 8-6-ra is visszazárkóztak, a nagyszünetre 10-6-os magyar vezetésnél vonulhattak el a csapatok.
A spanyolok előtt 10-7-nél még egyszer megcsillant a remény, hogy szorosabbá tehetik a mérkőzést, de előbb Keszthelyi Rita (12-7), majd az összesen ötször is eredményes Bujka Barbara duplájának köszönhetően meglépett, és tetemesre növelte a különbséget a Merész-csapat (14-9).
A zárónegyedben - mivel gyakorlatilag már eldőlt a meccs - izgalommentes, és kevésbé fegyelmezett játék zajlott a vízben, a vége pedig nagyon sima 17-13-as diadal lett.

"A két, hasonlóképpen fiatal csapat közül az egyik biztos, hogy ott lesz a londoni olimpián, bízom benne, hogy a miénk lesz az" - összegzett Merész András szövetségi kapitány.

Győzelme nyomán a magyar válogatott az új-zélandiakat 11-10-re verő kubai nemzeti csapattal száll medencébe a 9. helyért.