Én is csak egyetérteni tudok hard_cyclone-val. Nekem OLFA készletem van, én is ajándékba kaptam, több, mint 10 éve! Nem használódott el. Tény, hogy a jobban használt helyeken, mint pl a 0 centi, aminél egyenesre vágom az anyagot a festék kicsit megkopott, de más baja nincsen. Egyébként forgatni kell a lapot, mindíg máshol vágni, nem szabad életlen körkéssel használni, mert az kárt tesz benne, és akkor tovább tart. Nekem a 43X58-as lapom van, és az nekem bőven elég. A foltvarró társaim, akik a noname lapokat vették, azt mondják, az szabályosan elporladt, illetve belevág a körkés, és szálkásítja az anyagot utána. Igaz, elég drága, de szerintem a minőség csak megéri. És az elmúlt 10 évben nem is változott az ára. Nekem anno a lap, vonalzó és körkés 9-10 ezer között volt. Úgy tudom, mostanában is ennyibe kerül. Persze, nem mindegy, hol veszi az ember. Az ára miatt érdemes szétnézni, akár a neten is.
Kedves Foltoskata!
Köszönöm Neked is a profi tanácsaidat. Előbb már írtam, hogy miért nem írtam Neked is.
Foltvarrósoktól hallottam, hogy elég a közepes méretű vágólap is, és a használatával kapcsolatban ugyanezeket mondták mint Te. Az árak miatt már nézelődtem és megvan a tuti beszerzési forrásom.
Mégegyszer köszönöm!
Üdv, Éva