Dk Gyurcsany Ferenc

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós

Gyurcsány Ferenc: Magyarországnak nem Gyurcsány-problémája van​

A sajtó egy része politikai értelemben meg akarja ölni, csak azért, mert ő Gyurcsány. Miniszterelnöki ambíciói most nincsenek, amennyiben pedig 2026-ban az a helyzet áll elő, hogy lesz összefogás, és a többség Magyar Pétert támogatná, akkor a DK „hosszan le fog ülni”, és dönt – mondta Gyurcsány Ferenc a Telexnek négy év után adott interjújában, amiből a legfontosabb állításokat ebben a cikkünkben szedtük össze.


A Demokratikus Koalíció elnöke szerint az a politikus meg fog bukni, aki őket és Orbán Viktort egyszerre akarja leváltani. Gyurcsány Ferenc a közel másfél órás interjúban beszélt a legutóbbi választásról, a DK sajtóhoz fűződő viszonyáról, saját szerepéről és a „határozottabban” megjelenő pártjáról.



Gyurcsány már az elején kijelentette: számukra az egyik fontos tanulság, hogy ami nem tisztességes, nem becsületes, annak neki kell menni. Hitt abban, hogy a teljesítmény delegitimálja a gyurcsányozós magatartást. „Az egyik tanulság, amit mi levontunk – jól vagy rosszul –, hogy egy frászt.” A pártelnök Dobrev Klára szereplését jónak tartja, azért ő volt az arca a pártnak, mert a jelöltet szerették volna megmutatni a választóknak. „Ez a szerep befejeződött, nincs semmilyen jelöltsége, a normál alaphelyzet áll elő: a párt elnöke vezeti a pártot.” Gyurcsány ezért a mostani „küzdelmes szakaszban” operatívabban vesz majd részt a DK életében, ígérte.

A sajtó nagy része rosszabb állapotban van, mint a DK​

Gyurcsány Ferenc arról beszélt, hogy mindenkinek lehet sajtója, ha arról pontosan lehet tudni, micsoda. „Ha önök kiteszik, hogy kik a támogatóik, akkor legitim, ha titkolják, akkor nem legitim” – fogalmazott. A politikus szerint saját sajtója a DK-nak nincs. Állítása szerint a Nyugati Fény nevű oldallal nincs kapcsolatuk, a főszerkesztővel az utóbbi egy évben nem találkozott, de a politikust nem zavarja, hogy van olyan szerkesztőség vagy főszerkesztő, aki az ő álláspontjukat képviseli. Ettől függetlenül nem szokta nézni, hogy mi jelenik meg ott, de máshol is csak címeket olvas.

Amikor a DK és a Fidesz sajtófelfogásának hasonlóságait vetettük fel neki, azt mondta, hogy a DK-t a Fidesszel, Gyurcsányt Orbánnal nem lehet egy lapon említeni. Ő „egy tisztességes, de messze nem tökéletes alkotmányos demokrata”, Orbán pedig „egy autoriter politikai gazember”.






„A magyar közélet rendkívül fertőzött.” A legnagyobb vitája a „magát függetlennek mondó” sajtóval, hogy politikai szerepet vállalnak. Szerinte ha egy lap „leplezetlen az egyik pártot támogatja, és leplezetlen a másikat öli, akkor ők (azaz a DK) felveszik a kesztyűt”. Az Indexről szerinte kijelenthető, hogy a kormány befolyása alatt áll, de azért ment oda először nyilatkozni a választás után, mert Rónai Egon műsorában partneri viszonyra számított. Ő mindenhova elmegy, ahol kérdeznek és nem vádolnak.

„Engem bántsanak akkor, ha butaságot csinálok. Csak azért, mert Gyurcsány vagyok, ne, csak azért, mert politikus vagyok, ne.”
Szerinte ebből a magyar nyilvánosság egy része sportot űz. Azt nem kifogásolja, hogy a sajtó ellenőrizze a pártokat, de „nem lehet náci szöveget írni, a másik emberi méltóságát sérteni” – utalt a 444.hu, a párt által már korábban is vitatott véleménycikkére, ami után „politikai ellenfélnek” jelölték meg a portált. A lap Gyurcsány állítása szerint azon dolgozik, hogy őt „eltakarítsa”, ezért joggal kezelik politikai ellenfélként. A 444 szerinte velük kapcsolatban szisztematikusan hazudik. Hozzátette: ott is vannak kiváló írások, a 444-előfizetését sem mondta le. „De közben azt éreztem, hogy ezek a csávók politikai értelemben meg akarnak ölni” – mondta.

„A magyar sajtó ma nem hazudik kevesebbet, mint a politika világa, a magyar sajtó minősége nem jobb, mint a sokat szidott ellenzéki pártok.” Szerinte a magyar független sajtó nagyobb része rosszabb állapotban van, mint jelenleg a DK.

„Ne azzal foglalkozzon, hogy én miért csinálom”​

„A felelősségvállalás, az nem a lemondás szinonimája” – válaszolta a pártelnök arra a kérdésre, hogy a június 9-i választás után, amin a DK az MSZP-vel és a Párbeszéddel összefogva is csak 8 százalékot ért el, mérlegelték-e, hogy távoznia kellene, vagy a háttérbe vonulnia. „A felelősségvállalás szembenézés, hogy követtél-e el hibát, volt-e olyan tévedésed, amelyet most a szemedre kell hányni. Ezt kell megvitatni.”

A vezető legvégső felelősségének azt tartja, hogy jobb legyen a közössége. „Azt kell ilyenkor megnézni, hogy a vezető távozása után rosszabb lesz a helyzet, vagy segíti ezzel a közösséget.” Ahhoz pedig, hogy marad-e a vezető, egyedül saját magának és a közösségének van köze. Gyanítja, azt senki nem vitatja, hogy a Demokratikus Koalíciónak mint politikai közösségnek a dolga az, hogy magát megszervezze.

„Őszintén szólva a választónak van lehetősége mást választani, szabad a pálya, maga ne azzal foglalkozzon, hogy én miért csinálom, csinálja maga is”
– üzente Gyurcsány Ferenc azoknak, akik szerint neki vissza kéne vonulnia.

Gyurcsány szerint a Demokratikus Koalíció kapcsolata a szövetségeseivel „kollegiális”, de érdemi tárgyalás sem a Párbeszéddel, sem az MSZP-vel nem volt. A Karácsony Gergellyel való szövetség fontos elemének tartja, hogy mindketten azt gondolják: a kormány árt az országnak. Gyurcsány arról beszélt, hogy Karácsonynak most az a dolga, hogy úgy szervezzen többséget, hogy a közgyűlésben a képviselők többsége nem azonos az ő politikai irányzatával. Ezt a megbízást fontosabbnak tartja, mint bármilyen pártos megállapodást.

A politikus azt mondta, anélkül a habitus nélkül, amit ők és a választóik képviselnek, többséget szerezni nem lehet. „Az ellenzéki politikai tömörülés vagy annak vezetője, amelyik úgy gondolja, hogy ezt a politikai irányzatot, amit mi képviselünk, ki tudja iktatni, és egyszerre tudja legyőzni Orbánt is, az meg fog bukni” – mondta. Állítja: az a Tisza Párt, aminek vezetője Orbán nézeteit osztja Európa-ügyben és jogállami kérdésekben is, az nem tudja egyesíteni az Orbánnal szemben álló ellenzéket. Gyurcsány Ferenc azt lehetetlen vállalkozásnak tartja, hogy egyetlen közös nagy ellenzéki pártot hozzanak létre.

„A sok hazugság egyike, hogy miattam van a kétharmad”​

Gyurcsány Ferenc szerint a korábbi választásokon csak néhány jelöltnek kellett volna visszalépnie, és nem lett volna kétharmad. 2018-ért például felelősnek tartja az LMP akkori társelnökeit, Szél Bernadettet és Hadházy Ákost, de felelősnek tartja Baranyi Krisztinát is, a Jobbik pedig szerinte elhitte, hogy „bármit megtehet”.

„Itt mindig ott volt a kétharmad megszüntetésének az esélye, és egyikben sem Gyurcsány játszotta a főszerepet. A sok hazugság egyike, hogy miattam van a sok kétharmad.”
Szerinte Magyarországnak nem Gyurcsány-problémája van, hanem Orbán-problémája, és azok is a problémái, akik gyurcsányoznak. Szerinte az ellenzéki választóknak túl kell lépniük azon, hogy várják a csodát. „Vegyék komolyan, ez a maguk országa.”

A pártelnök szerint dráma előtt állnak: Orbánnal szemben annyi szavazó van, mint mellette, „ha az ellenzéki nem érti meg, hogy nincs más útja, mint a teljes körű, jóhiszemű, bizalmi együttműködés, akkor bajban vagyunk”. Orbánnak szerinte érdeke, hogy az ellenzéki oldalon legalább két tömörülés legyen. Álláspontja szerint annak az elfogadása, hogy mindegy, kit fogad el az ellenzék vezetőjének, azt jelenti, hogy a „haza már érdektelen”.

„Mindegy, hogy ki? Mindegy, hogy milyen programmal? Mindegy, hogy ki ő, és honnan jön? Mi van a hátterében?” – kérdezte Magyar Péterrel kapcsolatban. Gyurcsány megérti Magyar szavazóit, de a tömegpszichológia azt mondja: a hosszú időre magára hagyott tömeg egy idő után önpusztító reakcióra is hajlamos, és azt állítja, hogy a tömeg döntése most szerinte nem azt a célt szolgálja, amit el szeretne érni. Elismeri, hogy a szavazó jóhiszeműen cselekszik, de a következmény az önpusztítás. „Mindenki azt hiszi, hogy jól cselekszik, de a végeredmény a nemzeti közösség létezésének veszélyeztetése.” A kérdésünkre azt is hozzátette, hogy Orbán Viktor is „biztos meg van győződve arról, hogy jót akar”, de „higgyék el, hogy Gyurcsány is jót akar”.

A politikus arról is beszélt Magyar Péterrel kapcsolatban, hogy amennyiben előáll egy olyan helyzet, hogy valaki le akarja diktálni, hogy ki legyen 2026-ban a 106 képviselő, akkor nagy a baj. „Ne adja az úr, hogy egy ilyen formáció győzhessen, mert akkor csöbörből vödörbe, és még nagyobb csalódás jön.” Hozzátette: ha valaki Magyar habitusával közel kerülhet a kormányzáshoz, az drámát jelent.

„Most nincsenek miniszterelnöki ambícióim”​

A saját jövőjéről, hogy meddig folytatná még aktívan, Gyurcsány Ferenc azt mondta: sokszor felmerült, hogy abbahagyja, de pokolian szereti csinálni, amit csinál, nem kell olyan kompromisszumot kötnie, amiben nem hisz.

„Én szerintem pokolian jól szolgálom a hazámat ezzel a közösséggel, pokolian jó hazafiak vagyunk”
– mondta. Szerinte ők az igazi reménységei azoknak, akik egy erős, föderális Európát szeretnének.

A politizálást „alkotmányos önértéknek” tartja egy demokráciában, épp ezért azt kell mondani mindenkinek, hogy „milyen jó, hogy csinálják”. Annak örül, hogy Magyar politizálni kezdett, de annak nem, hogy ilyen eredménye van. Azt nem tudja, hogy a DK-nak lesz-e miniszterelnök-jelöltje 2026-ban, de abban bízik, ha lesz együttműködés, akkor az erősebb szavát figyelembe véve találnak valakit.

Amennyiben 2026-ban az a szavazói akarat, hogy Magyar Péter legyen a miniszterelnök-jelölt, akkor Gyurcsány szerint a DK „hosszan le fog ülni”, és dönt. Most nincs olyan ok, ami miatt kizárhatná a Tisza alelnökének jelöltségét. „Eddig nem bizonyította alkalmasságát, ez még rá vár.”

Gyurcsány Ferenc elmondta, hogy ő nem azért van tizenöt éve defenzív pozícióban, mert szeretne miniszterelnök lenni: „nekem most nincsenek miniszterelnöki ambícióim”, szerinte korábban sem azért lett az, mert a „sors vagy a teremtő” így akarta. De azért hozzátette: sok, általa sem kívánt véletlen persze még bármit előállíthat. „Engedjék ezt el, hagyják ezt a görcsöt, hogy állandóan minden a DK és Gyurcsány körül van.”
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
A sok hazugság egyike, hogy miattam van a sok kétharmad.”
(nem , nem Miattad az első 2/3 lett onnantól már öngerjesztő lett a folyamat, ez olyan mint egy lavína elég egy hógolyó a hegyoldalra és mikor elindul nem lehet megfékezni és akkor sem a hegyoldalt hibáztassuk hogy miért nem lassította le ......)
 

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós

Gyurcsány Ferenc


Ellenzéki stratégiák,
avagy a kötőszavak ereje
Pár nappal ezelőtt azt írtam, hogy a sikeres ütközet nem elég a sikeres csatához, győztes csatából nem következik a győztes hadjárat, ez utóbbi pedig nem garantálja háború megnyerését.
Majd azt állítottam, hogy amíg bizonyos ellenzéki stratégiai dilemmákra nincs közös válasz, addig bármely sikeresen megvívott csata sem visz feltétlenül közelebb a végső győzelemhez.
Az egyik legszorítóbb kérdés, hogy miként álljon fel az ellenzék a 2026-os választásokra. Ma abban már senki nem kételkedik, hogy egységes ellenzéki ajánlat, fellépés kell, de ennek az egységnek egyik összetevője súlyos vita tárgya: ez egyetlen ellenzéki pártot jelent, vagy több párt választási szövetségét?
Először egy gyakorlati megjegyzést teszek. Amikor a Demokratikus Koalíció nem is olyan régen arra törekedett, hogy legnagyobb ellenzéki párttá válva politikai centruma legyen több ellenzéki párt együttes fellépésének, akkor ezt sokan ellenszenvvel fogadták.
Ismert megjegyzések következnek:
„Mi értelme ennek, ilyen módon nem lesz több szavazója az ellenzéknek, csak másként osztjuk fel a tortát!?”
„Amit a DK művel, az politikai kannibalizmus.”
A nyilvános hangoskodók ezekkel a mondatokkal azt mondták, hogy nem értnek egyet azzal, hogy az egyik ellenzéki párt, nevezetesen a DK, a többinél nagyobb befolyásra törekszik, ugyanis a kritikusok szerint ez veszélyezteti az ellenzék kikerülhetetlen sokszínűségét, ilyen módon a sikerét. A tényszerűség és a politikai kódfejtés szolgálatában jegyezzük meg, hogy ugyanezen hangoskodók nagyobb hányada most nem talál kivetnivalót abban, sőt, egyenesen támogatja azt, hogy egy másik ellenzéki(?) párt, a Tisza nem egyszerűen nagyobb akar lenni a többinél, hanem azt kívánja, hogy egyetlen szereplőként létezzen ezen az oldalon.
Na, ezek után nézzük meg, hogy mi a mi álláspontunk!
Az alkotmányos demokrácia és az önkény rendszerét egyetlen kötőszó különbözteti meg. Egy apró viszonyszó a különbség, egy olyan kicsinyke szó, amelynek nincs fogalmi tartalma, amely nem toldalékolható, amely nem lehet mondatrész.
Nem csigázom tovább a kíváncsiságukat.
A demokrácia kötőszava az ÉS, az önkényé a VAGY.
A demokrácia lényege, hogy önjogán létezik minden egyes alkotmányos álláspont, mi több, ezek önértéket képviselnek, ezeket és ezek képviselőit az ÉS kötőszó köti össze. Minden megférünk a demokrácia ragyogó Napja alatt. A demokrácia éppen attól nehéz, azért körülményesen szabályozott rendszer, mert az együttműködés embert próbáló feladat, de az a történelmi tapasztalat, hogy hosszú távon demokratikus körülmények között jobb az élet, ezért vigyázni kell rá, és ez utóbbihoz, ahhoz, hogy ne lehessen megcsúfítani, kijátszani, elvenni, ahhoz kell rengeteg szabály. A demokrácia az alkotmányos nézeteket és szereplőket az ÉS kötőszóval köti össze és így formálja a nagyobb politikai közösséget.
Az önkény egyszerű: én VAGY te. Mert csak én vagyok, ezért nem kell sok szabály, azt teszek, amit akarok. Nem kell garancia. Valójában te se kellesz, csak annyiban, hogy legyen ki felett uralkodni. A közösség nem annak tagjaiból, kisebb szabad csoportjaiból önkéntesen jön létre, azt az önkény akarata teremti és formálja. Nincs köztetek kapocs, nem kell semmilyen kötelék, szükségtelen az azt leíró kötőszó, az ÉS, mert csak egy kérdés van: te VAGY én.
Két ellenzéki stratégia verseng most egymással.
A Tisza stratégiája, hogy VAGY ő, VAGY semmi nem változik.
A DK stratégiája, hogy demokraták: baloldaliak ÉS zöldek ÉS szabadelvűek ÉS konzervatívok együttműködése kell ahhoz, hogy minden megváltozzon.
Magyar Péter azt mondja: VAGY ő, VAGY senki.
Mi azt mondjuk: te is kellesz, ÉS te is kellesz, ÉS te is.
Magyar egypárti ellenzéket akar, mi az együttműködő, szabadon szerveződő, felelős ellenzék sikerében hiszünk. Mert ilyen országot akarunk.
A VAGY a kizáró választói viszony kötőszava.
Az ÉS olyan kapcsolatos viszonyszó, amely az egymásmellettiségre, az egymásrautaltságra utal.
Mindez még látszatra se a szófajok nyelvtanáról szól.
 

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
GYURCSÁNY FERENC:
Magyar áruló,
ez következik tegnapi szövegünkből, ami a küzdelem erkölcséről szólt.
Magyar valószínűleg nem érti, hogy miért nem lehet soha az Orbánnal szembeni világ vezetője. És még mielőtt agytörzsi reflexből bárki csak annyit tudna erre válaszolni, hogy szerinte én se, azt megnyugtathatom, az erről szóló, változó minőségű, mára könyvtárnyi terjedelmű irodalmat már olvastam, nem hiszem, hogy tudnának nekem ebben újat mondani, ráadásul, már most szólok, ez nem válasz arra, ami az alábbiakban következik.
Magyar áruló. Annak a köztársaságnak az elárulója, ami nekünk az életünk.
Mi nem szeretjük se az árulást, se az árulókat.
Hogy már megtért?
Nem hiszem.
Magyar rendes keresztény embernek tekinti, mi több, hirdeti magát.
Akkor használjuk azt a mércét, azt a nyelvet, amit ért, akkor is, ha az - ebben az esetben - csak illusztráció!
A keresztény világ legismertebb megtérése a keresztényüldöző farizeus Saulé (görög alakja: Saulus), aki „gyűlölettől lihegve” Damaszkuszba indult, hogy összeszedje a keresztényeket és bíróság elé állítsa őket, de az úton egy látomásban találkozott Jézussal, melynek hatására buzgó keresztény lett. Az életét megrázó élménytől elvesztette szeme világát, melyet csak később, megkeresztelkedését követően nyert vissza. A damaszkuszi úton így lett Saulból Pál (Paulus). Ugyanakkor ezt követően is hosszú időbe telt, mire a keresztények elhitték Saul megtérését. Az elfogadásnak, a befogadásnak egyetlen feltétele volt: mindent bevallani.
A kereszténység és a többi ábrahámi vallás megtérésnek hívja ezt a mély belső átalakulást, a valódi ráébredést, a metoniát.
A megtérésnek állomásai vannak, köztük például a bűnbánat, a megalázkodás, az elkövetett hibák, tévedések, bűnök őszinte megvallása. Magyar adós a bűnbánattal és a bűnvallomással.
Miért kellene elhinni egy árulónak, hogy minket nem fog elárulni, ha nem tudjuk, hogy hogyan és miért talált ránk? Miért kellene bíznunk abban, hogy aki eddig üldözött bennünket, az csak azért, mert azt mondja, mostanra ő is a korábbi szövetségesei, azaz a mi üldözőink ellenfele lett?
Természetesen lehet jönni, hiszen Pál is jött. Sőt, Pál végül apostol is lett, bár csak a tizenharmadik, és nem hitte egy percre se, hogy Péter, az akkori, a korai egyház vezetőjének helyére pályázhat. Ehelyett a legnehezebb munkát végezte, a nem zsidók, a pogányok térítését.
Ami meg Pétert illeti: az a Péter kőszikla (petra) volt, ez meg egy marék kavics, rosszabb esetben egy játékvödörnyi homok. Az persze kétségtelen, hogy ez utóbbiakra is szükség van. A maguk helyén.
Á, hogy azt akarom sugallni, hogy én lennék az a bizonyos szikla?
Ó, nem. Én Ferenc vagyok, egy pápai fiú.
Magyarból sok minden lehet.
Egy valami nem.
Nem lesz a mi vezetőnk.
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag

Gyurcsány Ferenc ellen nem indul etikai eljárás a DK-ban, az őt bepanaszoló tagságát felfüggesztik​

A párt sajtóosztálya közölte, Leel-Őssy Gábor ellen jelenleg is etikai eljárás folyik, a Bizottság pedig kezdeményezte, hogy a jogerős döntésig a párttagságát függesszék fel.
Amikor elindult ellene az eljárás, azt követelte, Gyurcsány is legyen ott a meghallgatáson. A Bizottság a meghallgatása után azt javasolta, zárják ki a pártból.
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Vadai Ágnes és Sebián-Petrovszki László meglátogatták Polt Péter legfelsőbb ügyész hivatalát, hogy személyesen kérdezzék őt többek között arról, ki rendelte meg Kiss László óbudai polgármester „megbuktatását”, azonban a legfelsőbb ügyész nem fogadta a Demokratikus Koalíció politikusait.
A Legfelsőbb Ügyészségen arról tájékoztatták Vadai Ágnest és Sebián-Petrovszki Lászlót, hogy az országgyűlési törvénynek megfelelően a találkozót nem közvetíthetik élőben a közösségi médiában. „A kamera nem kapott időpontot” – közölték a két politikussal.
Azt ígérték, hogy addig nem hagyják el az ügyészséget, amíg nem találkoznak Polt Péterrel. „Itt fogunk állni 24 vagy 48 órán át, egyszer csak kijön a legfelsőbb ügyész úr” – közölték. „Készek vagyunk itt állni örök időkig” – tették hozzá.
(na erre még visszatérünk)
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Vadai Ágnes és Sebián-Petrovszki László meglátogatták Polt Péter legfelsőbb ügyész hivatalát, hogy személyesen kérdezzék őt többek között arról, ki rendelte meg Kiss László óbudai polgármester „megbuktatását”, azonban a legfelsőbb ügyész nem fogadta a Demokratikus Koalíció politikusait.
A Legfelsőbb Ügyészségen arról tájékoztatták Vadai Ágnest és Sebián-Petrovszki Lászlót, hogy az országgyűlési törvénynek megfelelően a találkozót nem közvetíthetik élőben a közösségi médiában. „A kamera nem kapott időpontot” – közölték a két politikussal.
Azt ígérték, hogy addig nem hagyják el az ügyészséget, amíg nem találkoznak Polt Péterrel. „Itt fogunk állni 24 vagy 48 órán át, egyszer csak kijön a legfelsőbb ügyész úr” – közölték. „Készek vagyunk itt állni örök időkig” – tették hozzá.
(na erre még visszatérünk)
Még mindig ott állnak?
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem csak politizál.
Írtam egy regényt, és bár tudom, hogy elég nagyképűen hangzik, mégis mondom, szerintem egészen jót:)) Na jó, akik eddig olvasták, család, barátok, a kiadó emberei, ők is ezt mondják
A könyvet nem a saját neve alatt, hanem Kate Vargha szerzői álnevet használva írta – mint írja posztjában, édesanyja nevéből képzett név ez. Azt mondja, a A kereszt halála után se Gyurcsánynak, se Kate Varghának nem lesz egyhamar új könyve.
Gyurcsány Ferenc női álnéven írt krimit
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Most nyilatkozott
Gyurcsány azt mondta, „repressziónak hívják nagyon elegánsan, csak hogy ne is értsék az emberek, azt a nyomást, elnyomást, amit a hatalom művel másokkal szemben. Ez egy represszív hatalom”.
A DK elnöke szerint egymás után bünteti meg a kormány az ellenzéki képviselőket, kiirtandó fajnak nevezi őket, „és ha kell, a bíróság elé citálja„ őket. Példának hozta fel Varju Lászlót és Fekete-Győr Andrást, akit a napokban jogerősen felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek, mert 2018-ban füstgyertyával tiltakozott a rabszolgatörvény-ellenes tüntetéseken a hatalom ellen.
„»Nyavalyás ellenzékiek mit ugrálnak itt? Majd megtanítjuk nekik, hogy hol lakik az Úristen, az édesanyjuk térde kalácsát!« Gondolják a hatalmon lévők, a kövéri gondolat, erkölcsfilozófia hívei, és nemcsak gondolják, de gyakorolják is” – kezdte legújabb videóját Gyurcsány Ferenc,
(késő....nagyon késő annyira alábecsülte a fidesz hatalmát még a rendszerváltási politikai közegben hitt .....és ott is maradt. )
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag

Gyurcsány Ferenc ellen nem indul etikai eljárás a DK-ban, az őt bepanaszoló tagságát felfüggesztik​

A párt sajtóosztálya közölte, Leel-Őssy Gábor ellen jelenleg is etikai eljárás folyik, a Bizottság pedig kezdeményezte, hogy a jogerős döntésig a párttagságát függesszék fel.
Amikor elindult ellene az eljárás, azt követelte, Gyurcsány is legyen ott a meghallgatáson. A Bizottság a meghallgatása után azt javasolta, zárják ki a pártból.
Másodfokú, jogerős döntésével kizárta a Demokratikus Koalíció Békés megyei politikusát, Leel-Őssy Gábort
Egyébként korábban Leel-Őssy is kezdeményezett etikai eljárást. Azzal vádolta Gyurcsány Ferencet, hogy az alapszabály megsértésével lehetetlenítette el a párt Békés megyei szervezetét. A párt etikai bizottsága azonban nem fogadta be Leel-Őssy beadványát.
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag

Gyurcsány Ferenc: Ezek az akarnok gyerekek, mint Orbán, előbb-utóbb megbuknak​

A Demokratikus Koalíció elnöke szerint „ezek az akarnok gyerekek, mint Orbán”, előbb-utóbb mindannyian megbuknak, mivel az emberi természet azt diktálja, hogy normalitásnak, egyensúlynak, azaz valamilyen típusú harmóniának kell lennie a világban.
( na jó de, most várjunk 100 évig??
 

alcsút

Állandó Tag
Állandó Tag

Gyurcsány Ferenc: Ezek az akarnok gyerekek, mint Orbán, előbb-utóbb megbuknak​

A Demokratikus Koalíció elnöke szerint „ezek az akarnok gyerekek, mint Orbán”, előbb-utóbb mindannyian megbuknak, mivel az emberi természet azt diktálja, hogy normalitásnak, egyensúlynak, azaz valamilyen típusú harmóniának kell lennie a világban.
( na jó de, most várjunk 100 évig??
Mondott egy semmit de igaz:Előbb-utóbb mindennek vége lesz
Már Murphy is mondott ilyet. "Ami elromolhat az el is romlik"

"nem értik, hogy a túl nagy hatalom az előbb-utóbb ennek a hatalomnak a sírásójává válik."(önmagának)
Nem nőhetnek tovább ezt mutatták a történelmi példák.Belső problémák miatt összeomlottak.És jöttek a külsők is.
 
Oldal tetejére