Hírek Donald Trump állítja, nem ígért pénzügyi mentőövet Orbán Viktornak

Meglepő nyilatkozatot tett az amerikai elnök, Trump szerint nem ígért Orbánnak mentőcsomagot.

Orbán Viktor és delegációja még novemberben utazott Washingtonba, a találkozót követően pedig arról számolt be a miniszterelnök, hogy „épül az amerikai védőpajzs”, amely gazdasági stabilitást is biztosítana Magyarország számára.

A hírre a forint is jól reagált, Donald Trump Politicónak adott interjúja azonban megakaszthatja a pozitív folyamatot, miután az elnök azt nyilatkozta, hogy ígéretről nem volt szó:

„Nem, nem ígértem neki, bár kétségtelenül kérte” – fogalmazott a kérdés kapcsán Trump a The Conversation keddi különkiadásában.

Trump ugyan kitért a további fejtegetés alól, annyit elmondott, hogy szerinte Orbán „nagyon jó munkát” végzett a bevándorlás visszaszorításában, mondván „senkit nem enged be az országába”.

Mint később kiderült, a „védőpajzs” egyebek között egy rugalmas hitelkeretet jelenthetett volna, később pedig Lázár János némileg kibontotta a részleteket, mint írta:

„Spekulációs vagy politikai támadás esetén számíthatunk egy amerikai pénzügyi védőpajzsra! Jó reggelt, Brüsszel!”



1765329710482.jpeg
 
Ha már ennyi zsozsót kapsz, legyél inkább tudatos bank felhasználó.
Használd csak elektronikusan.
Valamennyit feltűnés nélkül visszaadhatsz belőle a drága miniszterelnök úrnak.
Én a korosztalyom többségével szemben nem a készpénzt támogatom.
Persze okosan.
Ahogy a nejem telójara fel tudtam tenni a saját bankkártyámat, meg is szüntettük az övét számlástol mindenestől. (Ha valakiben bizalmi kérdés vetődik fel, annak jelzem, hogy 43 éve közös a gazdalkodasunk. Korábban egy közös számlánk volt, de valami hülye rendelet miatt tovább nem lehetett "azonos jogú, külön külön rendelkező"-ként eljárni, ezért nyitni kellett neki egy külön számlát.).
Mellesleg én láttam, hogy hogyan lehet 3 nap alatt elvenni az emberektől a "párnacihában" tartott megtakarításaikat (1991, Szovjetunió).
 
Én a korosztalyom többségével szemben nem a készpénzt támogatom.
Persze okosan.
Ahogy a nejem telójara fel tudtam tenni a saját bankkártyámat, meg is szüntettük az övét számlástol mindenestől. (Ha valakiben bizalmi kérdés vetődik fel, annak jelzem, hogy 43 éve közös a gazdalkodasunk. Korábban egy közös számlánk volt, de valami hülye rendelet miatt tovább nem lehetett "azonos jogú, külön külön rendelkező"-ként eljárni, ezért nyitni kellett neki egy külön számlát.).
Mellesleg én láttam, hogy hogyan lehet 3 nap alatt elvenni az emberektől a "párnacihában" tartott megtakarításaikat (1991, Szovjetunió).
"Csak azt nem tudják elvenni, ami a fejedben van."
 
háborúellenes gyűlése után szombaton Mohácson folytatódott a Fidesz rendezvénysorozata. A korábbi megmozdulásokkal ellentétben azonban Magyar Péter és a Tisza nem jelent meg a helyszínen, az ellenzéki párt Budapesten, a Deák Ferenc téren tart demonstrációt.
( újrajátszani az 1526-os csatát. Úgy hallottam, Orbán Bazsi kivételével mind török akart lenni, ő meg csak egy fehér zászlót vitt magával.)
 
Teljesen érhetőek és jogosak a tüntetések. Csak az elvárásokkal van baj. Nem tudom ki mit fogyaszt, hogy azt várja a választás előtt fél évvel feloszlik a parlament és stb.
Másrészt megoldás sem hangzik el az ügyre. A NERnek van felelősége az ügyben, de nem lehet minden állami alkalmazottat igaszságszérummal teletömve hazugságvizsgálatra küldeni, hogy nem csinált e valami erkölcstelent vagy törvénytelent. Egy kormányváltáskor az állami apparátus felső és kisebb részben a középvezetői rétegben hoz új embereket. Persze vannak kilengések, de az alsóbb szinteken elméletben az számít, hogy mennyire kompetens az emberke, nem a párthűség.
 
Én a korosztalyom többségével szemben nem a készpénzt támogatom.
Persze okosan.
Ahogy a nejem telójara fel tudtam tenni a saját bankkártyámat, meg is szüntettük az övét számlástol mindenestől. (Ha valakiben bizalmi kérdés vetődik fel, annak jelzem, hogy 43 éve közös a gazdalkodasunk. Korábban egy közös számlánk volt, de valami hülye rendelet miatt tovább nem lehetett "azonos jogú, külön külön rendelkező"-ként eljárni, ezért nyitni kellett neki egy külön számlát.).
Mellesleg én láttam, hogy hogyan lehet 3 nap alatt elvenni az emberektől a "párnacihában" tartott megtakarításaikat (1991, Szovjetunió).
Sajnos egyre jobban közelítünk a Hálózat csapdájában c. filmhez, amikor csak pár kattintás és oda az életed, mintha nem is lettél volna. Ha jól emlékszem a kanadai kamionos tűntetéseknél volt, hogy teljesen zárolták a tűntetők számláját, majd mivel ezért nem tudta fizetni a törlesztőt bukta a kamiont és stb. az emberke.
Talán Schiffer Andrásnak van igaza, hogy a liberális demokrácia legnagyobb ellensége önmagának az a progresszív szárnya, ami antidemokratikus megoldásokkal akarja megmenteni a demokráciát. :(
 
Sajnos egyre jobban közelítünk a Hálózat csapdájában c. filmhez, amikor csak pár kattintás és oda az életed, mintha nem is lettél volna.
A bankolás teljesen biztonságos némi óvatossággal.
Nem kötelező minden címgyűjtő álnyerereményjátékra jelentkezni.
A közösségi médiában se kötelező minden adatot önként közhírré tenni.
Ha valamit töredék áron adnak, esetleg nyerés esete forog fenn,
már csak a kártyaadatokat kell megadni, de ízben, az legyen egy kicsit gyanús.
Okos ember nyilvános wifin nem bankol.
Nem a csaló álbiztonsági appot kell letölteni, hanem a valódit.
Kétfaktoros azonosítás.
Virtuális bankkártya.
. . .
 
Utoljára módosítva:
A bankolás teljesen biztonságos némi óvatossággal.
Nem kötelező minden címgyűjtő álnyerereményjátékra jelentkezni.
A közösségi médiában se kötelező minden adatot önként közhírré tenni.
Ha valamit töredék áron adnak, esetleg nyerés esete forog fenn,
már csak a kártyaadatokat kell megadni, de ízben, az legyen egy kicsit gyanús.
Okos ember nyilvános wifin nem bankol.
Nem a csaló álbiztonsági appot kell letölteni, hanem a valódit.
Kétfaktoros azonosítás.
. . .
Ez igaz, de ha állambácsi leszól, hogy akkor zárolva van, semmit sem ér hogy mennyire tartod be a banki biztonsági szabályokat.
 
Nem valószínű, hogy VI. senkiként a bankszámlámon levő
hatalmas kis összegre fájna állambácsi foga.
Egyes politikusok egyerűbb hétvégén is elbulizzák a féléves nyugdíjamat.
AZt csak hiszed. Valamiért azt hiszik az emberek, rosszabb már nem lehet. Messze vagyunk a rossztól, amikor nincs mit veszteni. Éppen most olvastam Ceglédi ezzel kapcsolatos írását és egyet értek vele, hogy bárki is nyer jövőre, akkor is rosszabb lesz mint most. A fidesz majf leszámol azokkal akiknek bűnei fel vannak írva, de MP is leszámol majd azokkal akik esetleg beszólhatnak neki, tehát a jelenleg óelenzéki sajtó és értelmeségi köröknek is kalap kabát lesz jó eséllyel nem csak a pártoknak.
 
Teljesen érhetőek és jogosak a tüntetések. Csak az elvárásokkal van baj. Nem tudom ki mit fogyaszt, hogy azt várja a választás előtt fél évvel feloszlik a parlament és stb.
Másrészt megoldás sem hangzik el az ügyre. A NERnek van felelősége az ügyben, de nem lehet minden állami alkalmazottat igaszságszérummal teletömve hazugságvizsgálatra küldeni, hogy nem csinált e valami erkölcstelent vagy törvénytelent. Egy kormányváltáskor az állami apparátus felső és kisebb részben a középvezetői rétegben hoz új embereket. Persze vannak kilengések, de az alsóbb szinteken elméletben az számít, hogy mennyire kompetens az emberke, nem a párthűség.
Hm. Akkor a Külügyminisztérium lenne a kivétel, ami erősiti az általad mondottakat?
Sajnos egyre jobban közelítünk a Hálózat csapdájában c. filmhez, amikor csak pár kattintás és oda az életed, mintha nem is lettél volna. Ha jól emlékszem a kanadai kamionos tűntetéseknél volt, hogy teljesen zárolták a tűntetők számláját, majd mivel ezért nem tudta fizetni a törlesztőt bukta a kamiont és stb. az emberke.
Talán Schiffer Andrásnak van igaza, hogy a liberális demokrácia legnagyobb ellensége önmagának az a progresszív szárnya, ami antidemokratikus megoldásokkal akarja megmenteni a demokráciát. :(
Azért a Sandra Bullock felé film még ma is messze van a valóságtól, nemhogy 20 éve.
Ez igaz, de ha állambácsi leszól, hogy akkor zárolva van, semmit sem ér hogy mennyire tartod be a banki biztonsági szabályokat.
Ha jól választod a bankod, Állam bácsi csak nyomozati bírói végzés formájában tud "leszólni".
Amíg az OTP-hez elég egy ügyész, egy nyugati tulajdonú bank bírói végzés nélkül nem mozdul. Egy külföldi bank meg szolidan mosolyogva közli, majd, ha az Interpolon keresztül megkeresik, megnézik a dolog jogi hátteret és talán lépnek.
Vajon Recsölék miért is mentek a tengeren túlra?
 
Remélem nem Demjén dala miatt írtad! :)
(A léggömb könnyű gázzal van tele.
Úgymint néha egyik-masikunk feje...)
Nem, dehogyis! Gyerekkoromban szinte naponta hallottam, és amikor a lányom megszületett, én is igyekeztem minden nap a fejébe vésni. Szerencsére Ő sokkal okosabb nálam, és az első perctől elhitte, hogy abból a porfészekből, amibe beleszületett, csak a tudás emelheti fel.
 
Sajnos egyre jobban közelítünk a Hálózat csapdájában c. filmhez, amikor csak pár kattintás és oda az életed, mintha nem is lettél volna. Ha jól emlékszem a kanadai kamionos tűntetéseknél volt, hogy teljesen zárolták a tűntetők számláját, majd mivel ezért nem tudta fizetni a törlesztőt bukta a kamiont és stb. az emberke.
Talán Schiffer Andrásnak van igaza, hogy a liberális demokrácia legnagyobb ellensége önmagának az a progresszív szárnya, ami antidemokratikus megoldásokkal akarja megmenteni a demokráciát. :(
Nem a kamion volt a visszatartó erő, hanem az, hogy a zárolt számla mellett még a gyerekeit sem tudta etetni, és megfenyegették hogy elveszik tőle. (ez a demonstráció a covid leszálló ágában volt, amelyik sofőr nem oltatta be magát, az nem léphette át az amerikai-kanadai határt)
Ez a figyelmeztetés szólt a többinek is, aki a lázadás gondolatával kacérkodott, hogy milyen következményekkel jár az egész családjára nézve, de különösen a gyerekeire, ha nem kussol.
 
Azért a Sandra Bullock felé film még ma is messze van a valóságtól, nemhogy 20 éve.
Ébresztő, Csipkerózsika, ez már nagyon is a jelen, és már Magyarországon sem ismeretlen a személyazonosság lopás!

H. Anita besétált egy kormányablakba, azt mondta, elvesztette az iratait, majd bediktálta valaki más adatait. Az így igényelt, új személyivel pedig kifosztotta az áldozat bankszámláját.
Aztán ugyanezt megcsinálta még másik hat emberrel.


Ha jól választod a bankod, Állam bácsi csak nyomozati bírói végzés formájában tud "leszólni".
Amíg az OTP-hez elég egy ügyész, egy nyugati tulajdonú bank bírói végzés nélkül nem mozdul. Egy külföldi bank meg szolidan mosolyogva közli, majd, ha az Interpolon keresztül megkeresik, megnézik a dolog jogi hátteret és talán lépnek.
Vajon Recsölék miért is mentek a tengeren túlra?
 
"
Azért a Sandra Bullock felé film még ma is messze van a valóságtól, nemhogy 20 éve.
Ébresztő, Csipkerózsika, ez már nagyon is a jelen, és már Magyarországon sem ismeretlen a személyazonosság lopás!"

Nono, az a Sandra Bullock-film nem erről szól, hogy valaki kiadta magát neked (és attól te még ugyanaz maradtál) hanem arról, hogy kvázi az államhatalom a naaagy központi rendszerben átírta minden adatodat, úgy hogy te nem Casalomai József vagy, hanem Lópici Gáspár. Aki egy körözött bűnöző speciel, úgyhogy mindenki téged üldöz.
Ilyen azért még most sincs, mert azért még manapság is tudnál te is prezentálni egy csomó iratot, egy csomó családi képet, egy csomó érettségi tablót, ahol a te fotód van, illetve tudnál keresni x olyan embert, aki tanusíthatná, hogy te vagy Casalomai József, ismer téged már az általános iskola óta... stb.
 
"

Ébresztő, Csipkerózsika, ez már nagyon is a jelen, és már Magyarországon sem ismeretlen a személyazonosság lopás!"

Nono, az a Sandra Bullock-film nem erről szól, hogy valaki kiadta magát neked (és attól te még ugyanaz maradtál) hanem arról, hogy kvázi az államhatalom a naaagy központi rendszerben átírta minden adatodat, úgy hogy te nem Casalomai József vagy, hanem Lópici Gáspár. Aki egy körözött bűnöző speciel, úgyhogy mindenki téged üldöz.
Ilyen azért még most sincs, mert azért még manapság is tudnál te is prezentálni egy csomó iratot, egy csomó családi képet, egy csomó érettségi tablót, ahol a te fotód van, illetve tudnál keresni x olyan embert, aki tanusíthatná, hogy te vagy Casalomai József, ismer téged már az általános iskola óta... stb.
Igen, de az állam ha akar el tud lehetetleníteni és évek is bele tudnak telni míg a bíróság neked ad igazat.
Addigra meg már neked annyi...lehet magyarázkodnod
 
Persze nem mindenkire igaz, de terjed a HO. Amerikában is nem egy Észak Korai ügynök bukott le cégeknél, akik hamos személyazonossággal dolgoztak kémkedési céllal multiknál. Hisz csak egy vagy több körös teams megbeszélésen kellett átjutniuk, meg kellett egy amerikai kapcsolattartó, aki kezeli a postafiókot, amire jött a céges gép és stb.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,241
Üzenet
5,063,464
Tagok
631,140
Legújabb tagunk
Morci cica
Oldal tetejére