Einstein megrendítő levele kislányához

A Jeruzsálemi Héber Egyetem birtokában levő Albert Einstein Archívum körülbelül 55.000 dokumentumot tartalmaz, melynek teljes egészéről – emellett a szerzői jogról és képének használatáról – Einstein végrendeletében úgy rendelkezett, hogy az egyetem tulajdonába bocsájtja.

2012 márciusában az egyetem bejelentette, hogy az archívum teljes egészét digitalizálták és online elérhetővé tették mindenki számára – írja a Charon Institute honlapja.

A gyűjtemény tartalmazza több személyes jegyzetét, kutatási eredményeit, szerelmes leveleit, és általa soha nem látott lányának, Lieserlnek írt leveleit is. Az 1901-ben született Lieserl teljes neve és későbbi sorsa homályos, egyesek szerint korán meghalt, mások szerint pedig rokonai nevelték.

A levél:
“Amikor a relativitás elméletét indítványoztam, nagyon kevesen értettek csak meg, amit pedig most felfedek az emberiség előtt, az ugyancsak a világ félreértéseibe és előítéleteibe fog ütközni.

Kérlek, addig őrizd meg ezeket a leveleket, ameddig csak szükséges, évekig, évtizedekig, ameddig a társadalom eléggé fejlett nem lesz ahhoz, hogy el tudja fogadni azt, amit alább kifejtek.

Létezik egy rendkívüli erő, amelyre, legalábbis máig, a tudomány nem talált formális magyarázatot. Ez az az erő, amely mindent magába foglal és irányít, ami az Univerzum minden egyes jelensége mögött áll, és amit még nem azonosítottunk. Ez az Univerzális erő a szeretet.

Amikor a tudósok az Univerzum egyesítő elméletét megfogalmazták, megfeledkeztek a legerősebb láthatatlan erőről. A szeretet a fény, amely bevilágítja azokat, akik adják, és azokat, akik kapják. A szeretet gravitáció, mert az embereket egymáshoz vonzza. A szeretet erő, mert megsokszorozza a jót, és esélyt ad az emberiségnek arra, hogy ne pusztuljon bele saját vak önzőségébe. A szeretet kibontakozik és megnyilvánul. A szeretetért élünk és halunk meg. A szeretet Isten és Isten a szeretet.

Ez az erő mindent megmagyaráz és értelmet ad az életnek. Ez az a változó, amelyet túl sok ideje megtagadtunk, lehet, hogy azért, mert félünk a szeretettől, mert ez az Univerzum egyetlen energiája, amelyet az emberi lény még nem tanult meg kénye kedve szerint irányítani.

A szeretet leírására egy egyszerű helyettesítést alkottam meg, az egyik leghíresebb egyenletemben. Ha az helyett elfogadjuk azt, hogy a világot meggyógyító energia kifejezhető a szeretet és fénysebesség négyzetének szorzatával, akkor arra következtethetünk, hogy a szeretet a létező legerősebb erő, mert nincsenek határai.

albert-einstein.jpg


Az emberiség azon kudarca után, hogy irányította és felhasználta az Univerzum többi forrásait, amelyek végül ellene fordultak, igen sürgető lenne egy másfajta energiaforrásból töltekezni…

Ha azt akarjuk, hogy fajunk túléljen, ha fel akarjuk fedezni az élet értelmét, ha meg akarjuk menteni a világot annak minden tudatos élőlényével, akkor a szeretet az egyetlen válasz.

Talán nem vagyunk még készek szeretetbombát létrehozni, egy elég erős szerkezetet, ami elpusztíthatná a bolygót romboló gyűlöletet, hiúságot és kapzsiságot.

Mindezek ellenére, minden egyén magában hordoz egy kicsi, de erős szeretetgenerátort, amely energiája arra vár, hogy kiszabadítsák.

Amikor megtanuljuk felajánlani és elfogadni ezt az Univerzális energiát, drága Lieselr, akkor ki fogjuk tudni jelenteni, hogy a szeretet mindent legyőz, hogy bármit túlél, mert a szeretet az élet esszenciája.

Mélységesen bánom, hogy nem tudtam kifejezni mindazt, ami a szívemben van, ami egész életemben csendesen dobogott érted. Talán túl késő bocsánatot kérni, de mivel az idő relatív, szükségét érzem elmondani neked, hogy Szeretlek, és te juttattál el a végső válaszhoz!”

Édesapád; Albert Einstein.

albert-einstein-rocking-fluffy-slippers.-c.-1950.jpg
 
Szeretet? Nem tudom mit gondolhatott szeretet alatt,,,,
A ruháim mindig tisztán, rendben legyenek; naponta háromszor kapjak enni a saját szobámban; Lemondasz arról, hogy otthon kelljen maradnom veled; bárhová el kell mennem vagy utaznom veled, (...) befejezed a velem folytatott beszélgetést, ha azt kérem; azonnal kimész a dolgozószobámból vagy a hálószobámból, ha azt kérem"- ezeket a feltételeket Albert Einstein szabta feleségének. A kétségbeesett Mileva Maric elfogadta őket, ám így sem tudta megmenteni a házasságát. Ugyanis ekkor a tudós valójában már unokatestvérével, Elsával tervezgette a jövőt, akivel 1919-ben házasodott össze
 
B
Legyek őszinte? Meggyőződésem, hogy az a levél (akár az eredeti, akár úgy hogy eredeti nem is létezik csak ez a digitalizált változat) egyszerűen HAMISÍTVÁNY.

Sokan visszaélnek az öreg nevével, rengetegszer megpróbálták „bebizonyítani”, hogy vallásos volt. Pedig nem. Benne van a saját készítésű önéletrajzában is.

Ettől még elhiszem hogy vágyoitt a szeretetre valamilyen formában, s képes is volt szeretetet adni. De semmi esetre se fejezhette ezt ki ilyen stílusban, nem jellemző rá. (Igen, olvastam a relativitáselméletről írt könyvét, ismerem a stílusát).

Különben is, hogyhogy sose látta a lányát ha annyira szerette? Nem utazhatott el hozzá? Vagy nem küldhetett volna neki pénzt arra hogy a lánya utazzon őhozzá? Ha mégse tette, nem lehetett olyan iszonyúan erős ama szeretet lobogása, hogy ilyen hosszan locsogjon róla általános homályosságokat.

Azt semmiképp se követte volna el hogy a szeretetet energiához hasonlítja, mert annál ő sokkal jobban tisztelte a fontos fizikai alapfogalmakat. Márpedig a szeretet egy ÉRZELEM, nem energia, nem részecske, nem mező...

Pfff... Szerintem megszületett egy újabb hoax. Urbanlegend.
 
Én(romantikus lélek lévén)eltudom képzelni, hogy az idősödő tudós ,számot vetve életével, ilyen levelet írt, állítólagos lányának.Mivel az emberi lélek a testtel együtt folyamatosan változik, sok mindenre csak későn, (gyakan elkésve)ébredünk rá.Miért ne történhetet volna ez meg Einsteinnel is?
 
Ez a szeretetről szóló levél, nagyon jó alátámasztása a manapság egyre inkább terjedő különböző gyülekezeteknek, melyek éppen a szeretetről prédikálnak, kihangsúlyozva, hogy nem szabad gyűlölni senkit, mindenkit szeretni kell. Különösen, hogy Einstein nevével fémjelzik, no és természetesen egy izraeli egyetemről.
Nem hinném, hogy valaki akár szeretettel, akár gyűlölettel gondolna a Földön élő valamelyik embertársára, akit még sose látott, hallani se hallott róla, sőt, azt sem tudja, hogy létezik.
Azon egyszerű oknál fogva, hogy a szeretet és a gyűlölet egyfajta érzelem, melyek nem gombnyomásra működnek, vagy éppen parancsszóra alakulnak ki az emberben : teszem azt, megparancsolom magamnak, hogy ma délután öt óráról szeretni vagy éppen gyűlölni fogom X Y-t.
Az érzelmeket mindenkor egy másik személy cselekedetei, vagy az általa közölt gondolatai, s nem utolsó sorban külső megnyilvánulások, az arcára kiülő egy-egy kifejezés, vagy a szemének villanása - mely sokat elárul, hogy alátámasztja vagy éppen cáfolja az általa éppen akkor mondottakat, álságosan örülve annak, hogy milyen könnyedén becsaphatott.
Abban sem vagyok biztos, hogy a manapság annyit emlegetett fajgyűlölet egyáltalán valóban gyűlölet-e?
Mert véleményem szerint, gyűlölni csak azt lehet, akit előtte szerettünk.
És minél jobban szerettük, annál jobban gyűlöljük.
Ha ellenérzést érzünk valamely népfaj iránt, az csak azért lehet, mert olyanok a cselekedeteik, más népfajokhoz való viszonyulásuk, melyek ezt váltják ki belőlünk.
De, mint már leírtam, ez ösztönös és nem biztos, hogy gyűlölet.
Lehet ez megvetés, talán még utálat is, de nem hinném, hogy gyűlölet lenne, hisz személy szerint nem ismertük vagy ismerjük a fajt alkotó egyes embereket, hogy előtte szeretetet érezhettünk volna irántuk.
De mint az elején mondtam, Einstein ezen lányához írt levele, igen jó alátámasztása a szeretetről regélő gyülekezeteknek.
Melynek valóságában teljesen kételkedem, mert ha egy fikarcnyit is szerette volna a lányát, akkor nem hagyja magára, hanem gondoskodik róla, törődik vele.
De mindent a cél érdekében, akár hamisítványok százait is.
 
Utoljára módosítva:
"A szeretet nem érzelem. A szeretet munka." - mondta Feldmár András.
És igaza van. Az a szeretet, ami nem nyilvánul meg tettekben, nem szeretet. Legfeljebb szentimentalizmus.
Kering a fészen egy másik idézet, nem tudom, kitől, de az biztos, hogy igaz: "Mindenkinek annyit érsz, amennyit tesz érted."

Egyébként a fenti levél szerintem is hoax.
 
"A szeretet nem érzelem. A szeretet munka." - mondta Feldmár András.
És igaza van. Az a szeretet, ami nem nyilvánul meg tettekben, nem szeretet. Legfeljebb szentimentalizmus.
Kering a fészen egy másik idézet, nem tudom, kitől, de az biztos, hogy igaz: "Mindenkinek annyit érsz, amennyit tesz érted."

Egyébként a fenti levél szerintem is hoax.

Egyértelmű, hogy az ember a szeretét tettekben fejezi ki.
De ha a szívében nincs meg ez a szeretet, nem érzi, akkor tettek se lesznek!

Úgyhogy Feldmár állítása igencsak hiányos!
 
"A szeretet nem érzelem. A szeretet munka." - mondta Feldmár András.
És igaza van. Az a szeretet, ami nem nyilvánul meg tettekben, nem szeretet. Legfeljebb szentimentalizmus.
Kering a fészen egy másik idézet, nem tudom, kitől, de az biztos, hogy igaz: "Mindenkinek annyit érsz, amennyit tesz érted."

Egyébként a fenti levél szerintem is hoax.

Azt gondolom, hogy ennek a levélnek az értéke nem abban van elsősorban, hogy ki írta, hanem hogy mit tartalmaz. Lényege, hogy a szeretet az egyetlen érzelem, amely teremt. Tehát a szeretet teremtő erő.

Minden további nélkül el tudom képzelni egy olyan gondolkodótól, mint amilyen Einstein volt, hogy ezen is sokat töprengett.

Hogy a lányával hogyan foglalkozott, vagy nem foglalkozott, az az ő keresztje. Lehet, hogy pontosan az vitte erre a gondolati síkra, melyben aztán megfogalmazta azt a tézisét, mely lehet, hogy fontosabb, mint a relativitás elmélet...../: Szerintem fontosabb, de ez csak az én véleményem....:/

Ha már a szeretetről van szó......

Pláton:

" Az ember nem olyan hatalmas, hogy mások felett ítélkezzen. (...) Véleményed persze lehet, de abban a pillanatban, amint valakit elítéltél, valójában magadat ítélted el. Ha bántasz valakit, magadat bántod, senki mást. A bántalom nyila előbb-utóbb visszapattan rád, így rendelték az istenek... Gondolj csak a szeretetre... Kinek szeretsz, amikor szeretsz? Másnak, vagy magadnak?"
 
Utoljára módosítva:
B
Az idézett Einstein-levél azt hiszem egy internetes hoax. A levélről tudni kell, hogy az Einstein-hagyaték jó ismerőinek állásfoglalása ezzel kapcsolatban a következő: "We found no reproduction of, or reference to, this alleged letter in print or online prior to its seemingly sudden appearance on the Internet in April 2015."
(A neten többen tartalmi és stiláris érvekkel is cáfolták a levél szerzőségét, összehasonlítva a valódi E. levelekkel.
Einstein lánya csak szerbül tudott, kicsit talán németül, de a "neki írott" levél csak angol verzióban létezik, a hálózaton és azt hiszem, mindössze alig fél éve. E. Istenről vallott gondolatairól magyarul lsd. [ link ]
(Ez persze nem jelent semmit abban a vonatkozásban, ha valaki a levélben megfogalmazottakkal egyetért vagy azokat szépnek és jónak találja.)

 
Egyértelmű, hogy az ember a szeretét tettekben fejezi ki.
De ha a szívében nincs meg ez a szeretet, nem érzi, akkor tettek se lesznek!
"Legtöbbször az érzésekből lesznek a cselekedetek, de olykor az elkezdett cselekedetekhez csatlakoznak az érzések. Vagy váltanak ki érzéseket." (Gyökössy)
Erről szól Gyökössy Endre egyik kis írása. És ez tényleg működik:

Gyökössy Endre: Recept
 
Szeretet? Nem tudom mit gondolhatott szeretet alatt,,,,
A ruháim mindig tisztán, rendben legyenek; naponta háromszor kapjak enni a saját szobámban; Lemondasz arról, hogy otthon kelljen maradnom veled; bárhová el kell mennem vagy utaznom veled, (...) befejezed a velem folytatott beszélgetést, ha azt kérem; azonnal kimész a dolgozószobámból vagy a hálószobámból, ha azt kérem"- ezeket a feltételeket Albert Einstein szabta feleségének. A kétségbeesett Mileva Maric elfogadta őket, ám így sem tudta megmenteni a házasságát. Ugyanis ekkor a tudós valójában már unokatestvérével, Elsával tervezgette a jövőt, akivel 1919-ben házasodott össze
Milevának sokat köszönhetett Einstein
Szeretet? Nem tudom mit gondolhatott szeretet alatt,,,,
A ruháim mindig tisztán, rendben legyenek; naponta háromszor kapjak enni a saját szobámban; Lemondasz arról, hogy otthon kelljen maradnom veled; bárhová el kell mennem vagy utaznom veled, (...) befejezed a velem folytatott beszélgetést, ha azt kérem; azonnal kimész a dolgozószobámból vagy a hálószobámból, ha azt kérem"- ezeket a feltételeket Albert Einstein szabta feleségének. A kétségbeesett Mileva Maric elfogadta őket, ám így sem tudta megmenteni a házasságát. Ugyanis ekkor a tudós valójában már unokatestvérével, Elsával tervezgette a jövőt, akivel 1919-ben házasodott össze
A. Einstein kapcsolata Milevával bonyolult ügy, neki köszönte meg a Relativitás elméletét, és a díjat is elküldte, amint tudom. Miért?
Mileva Bólyiakhoz fűződő tudásából merített gondolatokat, ahogyan egy sor más neves tudós is az ő tudásfájáról szedett gyümölcsöket. A. Einstein Milevát eldobta kislányával együtt, talán lelkiismeret furdalást érzett? Nem lenne meglepő?
A ZSENI KÜLÖNCSÉGÉVEL aligha magyarázható magatartása? egyik könyvemben használtam elgondolkodtató idézetét? amely keményszívűségére és önzésére vall? íme:
Szerénység után vágyakozom és
sokszor nyomaszt az érzés, hogy a
szükségesnél többet veszek igénybe
embertársaim nehéz munkájának
gyümölcseiből. Számtalanszor gondolok
arra, hogy külső és belső életem, ma is
élő, vagy már meghalt emberek
munkáján nyugszik, és igyekeznem kell
ugyanolyan mértékben adni, mint
amilyenben eddig kaptam.
Albert Einstein

A három lényeg:
INSTINKTUS/INTRIKUS:
Ösztön az élet,/ vágyadat hajtja tovább,/ titkait éled.
INTELLEKTUS:
Az én világol,/ a félhomályos elme,/ minden szegletén.
INTUICIÓ:
Árad a lélek:/ nő az örök igéret,/ a fény mezején.

Szent ez a véset
Zarathusztra
A múlt az a Múlt,/ a Jelen egy pillanat,/ minden a Jövő!
5
SZEPTEMBER 11
Mintha semmi volna, olyan az ég nekem,
Ím, féke vesztett már, ha megvakult egem –
Most rajtam ütnek áruló, bilincs szavak –
Úgy fájnak, szúrnak, mint az áldozati nap.
Mintha minden hamis volna,
Mint az árva, ködös hajnalok –
Hasadt az ég – a szürkeségben,
Ártatlan gyermek könny ragyog.
A nagy víz másik oldalán alászáll két, nagy madár,
A királynő, kinek kezében tűz lobog
És trónja vízből emelkedik –
Látja, amint két, ördögi torony leomlik.
Nostradamus: Jövendölések

éS VÉGÜL a hirosimai és Nagaszaki emberiség elleni bűntett egyik szellemi érintettje,íme:
 
"A szeretet nem érzelem. A szeretet munka." - mondta Feldmár András.
És igaza van. Az a szeretet, ami nem nyilvánul meg tettekben, nem szeretet. Legfeljebb szentimentalizmus.
Kering a fészen egy másik idézet, nem tudom, kitől, de az biztos, hogy igaz: "Mindenkinek annyit érsz, amennyit tesz érted."

Egyébként a fenti levél szerintem is hoax.
a szetetet ÖRÖM -nem munka - de,
ha szeretem viszem a szatyrát h mikor kisérem élveze velem a létet
megfélülöm mert hozzáérni ,törödni is jó
leviszem sétáni h lássam örülni játék közben
minden amit örömel teszek -boldogitó szetetet
 
A "szeretet" teremtő erejét a mai, modern tudomány is bizonyítja:

".........A szeretet frekvenciája sarkalatos lehet minden energiának és anyagnak a valóságba történő közvetítésében/sugárzásában a fizikai törvények szerint......."

A szeretet frekvenciájának a meghatározása

"........Az 528-at a Csoda hangjaként ismerjük, amely figyelemreméltó és rendkívüli változásokat hoz létre. Dr. Joseph Puleo a latin szótárakat és a Webster's Dictionary rejtett bejegyzéseinek felhasználásával elemezte ki a hang jelentését. A "Mi" hangot így jellemzik:

Rendkívüli esemény, amely felülír minden emberi erőt, vagy természetes energiát és isteni, vagy természetfeletti oknak nyilvánítható, kiváltképp Istennek......."





 
Einstein megrendítő levele kislányához szerintem hoax. A hír forrását keresve mindig csak a wordpress.com blog-lapra jut az ember (ami magát "Charon Institutnak" hívja). A Jeruztsálemi Héber Egyetem által készített digitalizált Einstein-archívumba nem mutat link sehonnan sem, (miért nem, ha egyszer ott lenne a levél?) - ezzel szemben a https://prezi.com/rzprnxgixvyp/charon-institute/ lapon megtudhatjuk, hogy a Charon Institut egy "Charon stabilizátor plazma generátort" fejlesztett ki, amellyel gyógyítani lehet. !!! Úgyhogy nem véletlen, hogy a "levél"-ben olvasható mondatok annyira nem-természettudományos hangvételűek - annyira nem fizikustól elvárható hasonlatokkal teliek... ez egy magyar műkreálmány-hoax ami a szeretet farhullámán él...
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

beamix wrote on Ajuda67's profile.
Szia,bocs de csak most csatlakoztam,hogyan tudok hozzájutni a fordításaidhoz ? Főképp a Kárpátok vampirjai sorozat 36,37.reszei érdekelnek. Előre is köszönöm az útbaigazítást
Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!
ametiszt99 wrote on boyocska's profile.
Szia,nem tudom,hogy megoldódott e a Bauer Barbara könyvvel kapcsolatban a problémád,de feltettem a könyvet ide:
Ne haragudj,de nem vettem észre hamarabb az üzenetedet:):)
ametiszt

Statisztikák

Témák
38,135
Üzenet
4,802,911
Tagok
615,774
Legújabb tagunk
Tina_39
Oldal tetejére