Hírek Eldőlt a választás, Magyar Péter kétharmaddal alakíthat kormányt, mutatjuk az adatokat

A megszerezhető szavazatok több mint 53 százalékát gyűjtötte be a Tisza Párt 83,17 százalékos feldolgozottságnál, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert. Így eldőlt, hogy Magyar Péter először alakíthat kormányt, ráadásul kétharmaddal.
Orbán Viktor tizenhat év kormányzás után leköszön a miniszterelnöki posztjáról, és Magyar Péter alakíthat kormányt.

Este 10 előtt 77,45 százalék volt a szavazatok országos feldolgozottsága, a listáké 68,89 százalék. Az állás szerint 138 mandátuma (43 listás, 95 egyéni) lenne a Tisza Pártnak, ami behozhatatlan előny, így eldőlt, hogy ők nyerik a 2026-os országgyűlési választást, és Magyar Péter alakíthat kormányt. A Fidesz–KDNP 54 mandátummal (43 listás, 11 egyéni) állt akkor, a Mi Hazánk Mozgalom pedig a parlamenti küszöb fölött 7 mandátummal.
83,17 százalékos feldolgozottságnál a listás állás:

  • Tisza Párt – 53,67 százalék
  • Fidesz-KDNP – 37,72 százalék
  • Mi Hazánk Mozgalom – 5,94 százalék
  • Demokratikus Koalíció – 1,18 százalék
  • Magyar Kétfarkú Kutya Párt – 0,82 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 87,82 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 44 listás, 94 egyéni, összesen 138
  • Fidesz-KDNP – 42 listás, 12 egyéni, összesen 54
  • Mi Hazánk – 7 listás

Orbán Viktor elismerte a vereségét​


„A választási eredmény még nem teljes, de számunkra fájdalmas és egyértelmű. A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem nekünk adták. A győztes pártnak gratuláltam. Nektek, önöknek köszönöm a rengeteg munkát. Soha ennyien és ennyit nem dolgoztunk egyetlen kampányban sem. Van is ennek látszatja, két és fél millió szavazót sikerült összegyűjtenünk, két és fél millió ember bízott bennünk a mai napon is” – fogalmazott Orbán Viktor a választás estéjén, egyúttal jelezve, hogy nem adják fel, ellenzékből folytatják.

A Tisza Párt az első adatoktól kezdve fölényesen vezetett​


A Nemzeti Választási Iroda folyamatosan közölte a pártok listás eredményét, 10,38 százalék feldolgozottságnál a Tisza Párt vezetett 49,43 százalékkal a Fidesz–KDNP (41,99 százalék), a Mi Hazánk Mozgalom (6,10 százalék), a Demokratikus Koalíció (1,15 százalék) és Magyar Kétfarkú Kutya Párt (0,73 százalék).

A parlamenti mandátumarány országosan 21,54 százalék feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 36 listás, 92 egyéni, összesen 128
  • Fidesz–KDNP – 49 listás, 13 egyéni, összesen 62
  • Mi Hazánk – 8 listás

Kétharmados többséggel vezetett a Tisza Párt 21 óra előtt​


A Tisza Párt már az első eredmények után közel állt a kétharmados többséghez, nem sokkal 21 óra előtt pedig már meg is volt ez az előny, 31,03 százalékos feldolgozottságnál a pártok listás eredménye a következő volt: Tisza Párt 51,98 százalék, Fidesz–KDNP 39,38 százalék, Mi Hazánk Mozgalom 6,07 százalék, Demokratikus Koalíció 1,18 százalék, Magyar Kétfarkú Kutya Párt 0,77 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 45,71 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 40 listás, 95 egyéni, összesen 135
  • Fidesz-KDNP – 46 listás, 11 egyéni, összesen 57
  • Mi Hazánk – 7 listás
Történelmi rekord született a részvételi adatok tekintetében
Az idei országgyűlési választás megdöntötte a részvételi rekordot, 18.30-ig az arra jogosultak 77,80 százaléka adta le szavazatát. Az eddigi csúcs a 2002-es második forduló 73,51 százaléka volt.

De már a vasárnap kora reggeli órákban számítani lehetett rá, hogy megdől a történelmi csúcs, ugyanis

az első, 7 órás részvételi adatok minden várakozást felülmúltak, a névjegyzékben szereplő 7 527 742 szavazó 3,46 százaléka adta le a szavazatát, összesen 260 556 fő járult az urnákhoz.

Összehasonlításképpen, a magas végső részvételt hozó, 2022-es országgyűlési választáson ez az arány 1,82 százalék (139 667 fő) volt ebben az időpontban – úgy, hogy akkor 8 215 304 fő volt jogosult a szavazásra, míg a 2018-as választásokon reggel 7 órakor a választók 2,24 százaléka szavazott le, akkor végül 70,22 százalékos részvétellel zárultak az urnák.

Végső eredmény csak április végén lesz​


Az országgyűlési választáson 199 képviselőt szavazunk be a parlamentbe, közülük 106-an egyéni jelöltként, míg 93 fő listáról jut be az országgyűlésbe. Ahhoz, hogy egy párt bejusson a parlamentbe, az érvényesen leadott szavazatok legalább öt százalékát kell megszereznie, különben fizetheti vissza az államnak a kampányra kapott központi támogatást.

Az egyéni választókerületben az a jelölt lesz országgyűlési képviselő, aki a legtöbb érvényes szavazatot kapta. A szavazatok, amelyek nem számítanak bele az egyéni mandátumszerzésbe, töredékszavazatnak minősülnek, ezeket az országos pártlistás mandátumok kiosztásánál veszik figyelembe.

Töredékszavazatnak minősül a vesztes jelöltek összes szavazata, valamint a győztes jelölt minden olyan szavazata is, amely már nem volt szükséges a mandátum megszerzéséhez, vagyis a második legtöbb szavazatot elérő jelölt eggyel növelt szavazatainak kivonása után fennmaradó szavazatszám.

Az országos listáról kiadható mandátumoknál figyelembe veszik az egyéni választókerületi töredékszavazatokat, valamint a pártlistára leadott voksokat.

A választás éjszakáján várhatóan előzetes eredményt közöl az NVI, de a választás jogi eredményét csak a külföldön leadott szavazatokat tartalmazó urnák hazaszállítása és a levélben leadott szavazatok megszámlálása után állapítják meg. Az egyéni választókerületek eredményét legkésőbb április 18-án, újraszámlálás esetén április 20-án, a választás országos listás eredményét pedig legkésőbb május 1-jén. A május 1-jei határidőt – mivel az munkaszüneti nap – a miniszter eltérő időpontban állapíthatja meg. Az új Országgyűlésnek legkésőbb május 12-ig kell megalakulnia.

A megszerezhető szavazatok több mint 53 százalékát gyűjtötte be a Tisza Párt 83,17 százalékos feldolgozottságnál, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert. Így eldőlt, hogy Magyar Péter először alakíthat kormányt, ráadásul kétharmaddal.

Orbán Viktor tizenhat év kormányzás után leköszön a miniszterelnöki posztjáról, és Magyar Péter alakíthat kormányt.

Este 10 előtt 77,45 százalék volt a szavazatok országos feldolgozottsága, a listáké 68,89 százalék. Az állás szerint 138 mandátuma (43 listás, 95 egyéni) lenne a Tisza Pártnak, ami behozhatatlan előny, így eldőlt, hogy ők nyerik a 2026-os országgyűlési választást, és Magyar Péter alakíthat kormányt. A Fidesz–KDNP 54 mandátummal (43 listás, 11 egyéni) állt akkor, a Mi Hazánk Mozgalom pedig a parlamenti küszöb fölött 7 mandátummal.
83,17 százalékos feldolgozottságnál a listás állás:

  • Tisza Párt – 53,67 százalék
  • Fidesz-KDNP – 37,72 százalék
  • Mi Hazánk Mozgalom – 5,94 százalék
  • Demokratikus Koalíció – 1,18 százalék
  • Magyar Kétfarkú Kutya Párt – 0,82 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 87,82 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 44 listás, 94 egyéni, összesen 138
  • Fidesz-KDNP – 42 listás, 12 egyéni, összesen 54
  • Mi Hazánk – 7 listás

Orbán Viktor elismerte a vereségét​


„A választási eredmény még nem teljes, de számunkra fájdalmas és egyértelmű. A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem nekünk adták. A győztes pártnak gratuláltam. Nektek, önöknek köszönöm a rengeteg munkát. Soha ennyien és ennyit nem dolgoztunk egyetlen kampányban sem. Van is ennek látszatja, két és fél millió szavazót sikerült összegyűjtenünk, két és fél millió ember bízott bennünk a mai napon is” – fogalmazott Orbán Viktor a választás estéjén, egyúttal jelezve, hogy nem adják fel, ellenzékből folytatják.

A Tisza Párt az első adatoktól kezdve fölényesen vezetett​


A Nemzeti Választási Iroda folyamatosan közölte a pártok listás eredményét, 10,38 százalék feldolgozottságnál a Tisza Párt vezetett 49,43 százalékkal a Fidesz–KDNP (41,99 százalék), a Mi Hazánk Mozgalom (6,10 százalék), a Demokratikus Koalíció (1,15 százalék) és Magyar Kétfarkú Kutya Párt (0,73 százalék).

A parlamenti mandátumarány országosan 21,54 százalék feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 36 listás, 92 egyéni, összesen 128
  • Fidesz–KDNP – 49 listás, 13 egyéni, összesen 62
  • Mi Hazánk – 8 listás

Kétharmados többséggel vezetett a Tisza Párt 21 óra előtt​


A Tisza Párt már az első eredmények után közel állt a kétharmados többséghez, nem sokkal 21 óra előtt pedig már meg is volt ez az előny, 31,03 százalékos feldolgozottságnál a pártok listás eredménye a következő volt: Tisza Párt 51,98 százalék, Fidesz–KDNP 39,38 százalék, Mi Hazánk Mozgalom 6,07 százalék, Demokratikus Koalíció 1,18 százalék, Magyar Kétfarkú Kutya Párt 0,77 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 45,71 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 40 listás, 95 egyéni, összesen 135
  • Fidesz-KDNP – 46 listás, 11 egyéni, összesen 57
  • Mi Hazánk – 7 listás

Történelmi rekord született a részvételi adatok tekintetében​


Az idei országgyűlési választás megdöntötte a részvételi rekordot, 18.30-ig az arra jogosultak 77,80 százaléka adta le szavazatát. Az eddigi csúcs a 2002-es második forduló 73,51 százaléka volt.

De már a vasárnap kora reggeli órákban számítani lehetett rá, hogy megdől a történelmi csúcs, ugyanis

az első, 7 órás részvételi adatok minden várakozást felülmúltak, a névjegyzékben szereplő 7 527 742 szavazó 3,46 százaléka adta le a szavazatát, összesen 260 556 fő járult az urnákhoz.

Összehasonlításképpen, a magas végső részvételt hozó, 2022-es országgyűlési választáson ez az arány 1,82 százalék (139 667 fő) volt ebben az időpontban – úgy, hogy akkor 8 215 304 fő volt jogosult a szavazásra, míg a 2018-as választásokon reggel 7 órakor a választók 2,24 százaléka szavazott le, akkor végül 70,22 százalékos részvétellel zárultak az urnák.

Végső eredmény csak április végén lesz​


Az országgyűlési választáson 199 képviselőt szavazunk be a parlamentbe, közülük 106-an egyéni jelöltként, míg 93 fő listáról jut be az országgyűlésbe. Ahhoz, hogy egy párt bejusson a parlamentbe, az érvényesen leadott szavazatok legalább öt százalékát kell megszereznie, különben fizetheti vissza az államnak a kampányra kapott központi támogatást.

Az egyéni választókerületben az a jelölt lesz országgyűlési képviselő, aki a legtöbb érvényes szavazatot kapta. A szavazatok, amelyek nem számítanak bele az egyéni mandátumszerzésbe, töredékszavazatnak minősülnek, ezeket az országos pártlistás mandátumok kiosztásánál veszik figyelembe.

Töredékszavazatnak minősül a vesztes jelöltek összes szavazata, valamint a győztes jelölt minden olyan szavazata is, amely már nem volt szükséges a mandátum megszerzéséhez, vagyis a második legtöbb szavazatot elérő jelölt eggyel növelt szavazatainak kivonása után fennmaradó szavazatszám.

Az országos listáról kiadható mandátumoknál figyelembe veszik az egyéni választókerületi töredékszavazatokat, valamint a pártlistára leadott voksokat.

A választás éjszakáján várhatóan előzetes eredményt közöl az NVI, de a választás jogi eredményét csak a külföldön leadott szavazatokat tartalmazó urnák hazaszállítása és a levélben leadott szavazatok megszámlálása után állapítják meg. Az egyéni választókerületek eredményét legkésőbb április 18-án, újraszámlálás esetén április 20-án, a választás országos listás eredményét pedig legkésőbb május 1-jén. A május 1-jei határidőt – mivel az munkaszüneti nap – a miniszter eltérő időpontban állapíthatja meg. Az új Országgyűlésnek legkésőbb május 12-ig kell megalakulnia.

1776026766286.png
 
VAn egy orszag, az USA amelyikben lehet akarmilyen a politika, a torvenyek stabilak!
A polgarok kicsit csodalkoznak neha hogy az ugyvedek mit ossze jatszanak a torvenyekkel, a polgari birosagok vontatottak, ugyan akkor visziont az alapok fixek!
A gazdasagrol tudjak, hogy az az orszag motorja, tehat beken hagyjak! A szerzodeses jog nagyon eros! A gazdasagi biraskodas ennek megfeleloen rendkivul gyors!
Ami europaban(és magyarorszagon foleg) evek kerdese, azt pl deleware gazdasagi birosagai nehany nap alatt eldontik, mert a gazdasagnak mukodnie kell!
Barátom, egy konszenzusos, széleskörű társadalmi egyeztetéssel elfogadott jogrend az tényleg alap lehetne.
De a fityesz összetákolt, toldozott-foldozott jogrendje? mint alap?
Ne nevettess, please
 
Feljelenti Eperjes Károlyt és Csák Jánost a Kolibri Színház igazgatója
Zalán állítása szerint a konfliktus gyökere az, hogy Eperjes Károly korábban havi 1,5 millió forintos tanácsadói díjat követelt tőle a színház költségvetéséből, majd miután ezt visszautasította, Eperjes több tanú előtt megfenyegette őt és családját. Zalán szerint a visszautasítást követően egy ellene irányuló, éveken át tartó karaktergyilkossági folyamat és „intézményi puccs” indult meg: a történtek hatására visszavonta pályázatát, a minisztérium pedig titkosított pályázattal Nagy Viktort nevezte ki igazgatónak, míg Eperjes művészeti tanácsadó lett.

A volt igazgató hangsúlyozza, hogy állítását közérdekű adatok is igazolják, hiszen az intézmény új vezetése később pontosan ekkora összegű szerződést kötött Eperjessel.
 
Barátom, egy konszenzusos, széleskörű társadalmi egyeztetéssel elfogadott jogrend az tényleg alap lehetne.
De a fityesz összetákolt, toldozott-foldozott jogrendje? mint alap?
Ne nevettess, please
"...ezt csinaljuk már ezer éve, ez a nekunk valo."
MAjd jonnek az uj Szamuely Tiborok meg kun belak és ők meg arra eskusznek.
De szep is lesz!
A lényeg hogy follyon a ver, és ránkl szavazzanak...
(én, meg Te meg as hozzank hasonlok meg holnap reggel ugyan ugy elmennek dolgozni, mert ez az egesz cirkusz ezen aslapszik)
 
"...ezt csinaljuk már ezer éve, ez a nekunk valo."
MAjd jonnek az uj Szamuely Tiborok meg kun belak és ők meg arra eskusznek.
De szep is lesz!
A lényeg hogy follyon a ver, és ránkl szavazzanak...
(én, meg Te meg as hozzank hasonlok meg holnap reggel ugyan ugy elmennek dolgozni, mert ez az egesz cirkusz ezen aslapszik)
Túl lengett az inga remélhetőleg lassan de, biztosan meg fog állapodni.
Mert azt is tervezik hogy megakadályozzák a 2/3 többség kialakulásait.
 
Feljelenti Eperjes Károlyt és Csák Jánost a Kolibri Színház igazgatója
Zalán állítása szerint a konfliktus gyökere az, hogy Eperjes Károly korábban havi 1,5 millió forintos tanácsadói díjat követelt tőle a színház költségvetéséből, majd miután ezt visszautasította, Eperjes több tanú előtt megfenyegette őt és családját. Zalán szerint a visszautasítást követően egy ellene irányuló, éveken át tartó karaktergyilkossági folyamat és „intézményi puccs” indult meg: a történtek hatására visszavonta pályázatát, a minisztérium pedig titkosított pályázattal Nagy Viktort nevezte ki igazgatónak, míg Eperjes művészeti tanácsadó lett.

A volt igazgató hangsúlyozza, hogy állítását közérdekű adatok is igazolják, hiszen az intézmény új vezetése később pontosan ekkora összegű szerződést kötött Eperjessel.
Az orbán rendszer romlottságát itt sem akarják látni a fidesz függők.
Nem akarják realizálni bukásuk okait az egész vonalon.
Nézz bele a Demokrata és a Magyar Nemzet-be.
Az Origó és főleg Orbán Viktor kedvence a Vadhajtások még ocsmány is
 
vasárnap egy férfi leszedte és a Dunába dobálta a hídra kihelyezett szivárványos zászlókat (azért voltak kint, mert itt fog elhaladni a menet szombaton a Budapest Pride felvonuláson). A fővárosi önkormányzat feljelentést tett és megígérték, hogy pár napon belül pótolják a zászlókat.
Novák Előd közölte, hogy kifizeti a zászlók leszedéséért járó bírságot. Június 24-én aztán a Mi Hazánk magyar zászlókat tűzött a hídra,
„Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon. Most pár kedves ember, ha jól értem, az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezi, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Kedves gesztus” – írja Karácsony Gergely főpolgármester,
(ez is létfontosságú egy hír....)
 
A Media1 információi szerint nagyságrendileg 55-57 munkavállalóját bocsátotta el a Megafon, az utolsó ott dolgozó munkaviszonya pedig pénteken szűnik meg. A választást követően először a folytatás mellett kardoskodtak, ám hamar megváltozott a szélirány, és ellentétessé vált a belső kommunikáció. Az irodákat is felszámolták, ráadásul a Patrióta kilátásai sem túl rózsásak.
Ugyan Bohár Dániel és Dukász Magor, a Digitális Szuverenitás Központ vezetője korábban azt kommunikálta, hogy erősebben térnek vissza, mégis tulajdonképpen ellehetetlenül a Megafon további működése, mivel az utolsó ott dolgozó munkaviszonya pénteken megszűnik –
˝De miért? Nem értem. Hiszen nem közpénzből működtek...˝
˝Az mennyire komoly, hogy a jelenlegi kormány mindezt hátradőlve nézi végig úgy, hogy a kisujjukat sem kell megmozgassák, hogy ez végre megtörténjen ˝
 
vasárnap egy férfi leszedte és a Dunába dobálta a hídra kihelyezett szivárványos zászlókat (azért voltak kint, mert itt fog elhaladni a menet szombaton a Budapest Pride felvonuláson). A fővárosi önkormányzat feljelentést tett és megígérték, hogy pár napon belül pótolják a zászlókat.
Novák Előd közölte, hogy kifizeti a zászlók leszedéséért járó bírságot. Június 24-én aztán a Mi Hazánk magyar zászlókat tűzött a hídra,
„Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon. Most pár kedves ember, ha jól értem, az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezi, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Kedves gesztus” – írja Karácsony Gergely főpolgármester,
(ez is létfontosságú egy hír....)
Viszont mar megjelent pár ember, aki a nemzeti lobogokat dobta a dunaba
 
Túl lengett az inga remélhetőleg lassan de, biztosan meg fog állapodni.
Mert azt is tervezik hogy megakadályozzák a 2/3 többség kialakulásait.
Nem most, hanem majd :)
Mivel az alaptorvenymodositasok csak 2/3-al mennek, igy be lehet betonozni as donteseiket :)
Vicc ez az egesz!
 
vasárnap egy férfi leszedte és a Dunába dobálta a hídra kihelyezett szivárványos zászlókat (azért voltak kint, mert itt fog elhaladni a menet szombaton a Budapest Pride felvonuláson). A fővárosi önkormányzat feljelentést tett és megígérték, hogy pár napon belül pótolják a zászlókat.
Novák Előd közölte, hogy kifizeti a zászlók leszedéséért járó bírságot. Június 24-én aztán a Mi Hazánk magyar zászlókat tűzött a hídra,
„Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon. Most pár kedves ember, ha jól értem, az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezi, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Kedves gesztus” – írja Karácsony Gergely főpolgármester,
(ez is létfontosságú egy hír....)
Egy olvasó reagálása az ügyről...
Nemrég coming uotoltam, hogy valójában homofób vagyok. Bevallom hogy undorodom a homoszexualitástól.
Ám ennek ellenére tiszteletben tartom őket, mint bármilyen kisebbséget, és úgy gondolom, hogy nem szabad senkit korlátozni a jogaiban.
De alapvetően nem foglalkozok velük, mint ahogy a többi kisebbséggel sem.
Nem érdekel a prájd, nem érdekel, hogy felvonulnak. Mint ahogy az sem érdekel, ha más kisebbségek vonulnak fel, hülye ruhákban.
Ha a Fidesz meg a Mihasznák nem hisztiznének állandóan, a magyarok nagy része azt se tudná, hogy van ilyen.
Tele van a hirfolyamom a fideszes és Mihasznákos rajongók prájdról szóló posztjaival. Ők osztanak meg női ruhákba bújt vonagló férfiakat. Náluk látok bőrbugyis szakállas faszikat.
Nem tudom, miért vonzódnak ezekhez a képekhez, videókhoz, de én eddig csak az általuk megosztott posztokban találkoztam ezekkel a képekkel.
És miközben egy egész országra kiterjedő hisztikampánnyal csapnak óriási reklámot, ők vannak a legjobban felháborodva, hogy reklámozzák a homoszexualitást.
Én még soha nem találkoztam olyannal, hogy egy meleg osztott volna meg valami ilyesmit. Mondjuk nem nagyon tudok róla, hogy lennének meleg ismerőseim.
Ezért szeretném figyelmeztetni a magyar náci és fasiszta honfitársaimat, hogy ha annyira utálják a melegeket, meg a prájdot, akkor ne reklámozzák. Engem például egyáltalán nem érdekel
 
vasárnap egy férfi leszedte és a Dunába dobálta a hídra kihelyezett szivárványos zászlókat (azért voltak kint, mert itt fog elhaladni a menet szombaton a Budapest Pride felvonuláson). A fővárosi önkormányzat feljelentést tett és megígérték, hogy pár napon belül pótolják a zászlókat.
Novák Előd közölte, hogy kifizeti a zászlók leszedéséért járó bírságot. Június 24-én aztán a Mi Hazánk magyar zászlókat tűzött a hídra,
„Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon. Most pár kedves ember, ha jól értem, az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezi, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Kedves gesztus” – írja Karácsony Gergely főpolgármester,
(ez is létfontosságú egy hír....)
Karácsonyt megsütötte a nap:)
 
vasárnap egy férfi leszedte és a Dunába dobálta a hídra kihelyezett szivárványos zászlókat (azért voltak kint, mert itt fog elhaladni a menet szombaton a Budapest Pride felvonuláson). A fővárosi önkormányzat feljelentést tett és megígérték, hogy pár napon belül pótolják a zászlókat.
Novák Előd közölte, hogy kifizeti a zászlók leszedéséért járó bírságot. Június 24-én aztán a Mi Hazánk magyar zászlókat tűzött a hídra,
„Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon. Most pár kedves ember, ha jól értem, az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezi, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Kedves gesztus” – írja Karácsony Gergely főpolgármester,
(ez is létfontosságú egy hír....)
Mert amit nem látok, az nincs...:D


Pride Zürich 20.06.2026

"A Pride alkalmából Zürich városa mintegy 135 szivárványos zászlót tűz ki a hivatalos városi zászlórudakra, többek között az önkormányzati épületeken, hidakon és a Bürkli gyaloghídon lévőkre. Ezenkívül a városi tanács döntése értelmében a városházát szivárványszínű kivilágításba helyezik, és queer szimbólumok díszítik majd a városképet."


Zürich szívébe a helyetek” – mondta az új polgármester, Raphael Golta a Pride kezdetén, mert lezáratta nekik a belváros főutcáját.

Elődje, a leszbikus Corine Mauch 16 évig volt a város polgármestere.

Mind ez a konzervatívnak elkönyvelt Svájcban.
 
Június 24-én aztán a Mi Hazánk magyar zászlókat tűzött a hídra,
„Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon.
A képi média kiegészítette:
Mások trikolórt is dobtak vízbe.
Bizony Karácsony csak annyit látott: majd a sokszínűség.
Igen ennél van kicsit több.
Én mondom: megjelenési (akciózási)lehetőséget ad Novákéknak.
Lett a még kicsit több: egyik fele felfele tette zászlót Másik fele le felé szedi
És ez már lakossági konfrontáció.
Ha nem tett volna semmit unalom lenne.
 
A gond az az, amikor az alapokkal kezd valaki jastszani!
Ha nincs szilarad alap amit min denki elfogad, az teret ad egy totalis anarchianak, amit ugyan nevezhetunk demokracianak is, de vegso soron a szart hivhatjuk diostortanak, attol meg budos marad!
A FIDESZ által elfogadott alaptörvényt csak a FIDESZ-es képviselők szavazták meg.
 
Mert amit nem látok, az nincs...:D


Pride Zürich 20.06.2026

"A Pride alkalmából Zürich városa mintegy 135 szivárványos zászlót tűz ki a hivatalos városi zászlórudakra, többek között az önkormányzati épületeken, hidakon és a Bürkli gyaloghídon lévőkre. Ezenkívül a városi tanács döntése értelmében a városházát szivárványszínű kivilágításba helyezik, és queer szimbólumok díszítik majd a városképet."


Zürich szívébe a helyetek” – mondta az új polgármester, Raphael Golta a Pride kezdetén, mert lezáratta nekik a belváros főutcáját.

Elődje, a leszbikus Corine Mauch 16 évig volt a város polgármestere.

Mind ez a konzervatívnak elkönyvelt Svájcban.
Remélem nincs semmii bajotok?.....
 
..és mi a neve?
Magyarorszag alkotmanya!

Aztan most jon egy uj banda és mást szavaz meg.
Az is magyarorszag alkotmanya.

Meglepo ha rohognek rajtunk?
Azt gondolom, hogyha a TISZA például a miniszterelnöki mandátum ügyében önmérsékletet gyakorol, akkor szerintem bízhatunk abban, hogy egyrészt tisztességes és társadalmilag elfogadott alkotmányunk lesz, másrészt eddig nem adtak okot arra, hogy esetleg mutyiznak ezzel, ahogy elődjeik tették. Bízzunk benne, hogy ez tényleg rendszerváltás.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,063,212
Tagok
631,122
Legújabb tagunk
Kaszalak
Oldal tetejére