Hírek Eldőlt a választás, Magyar Péter kétharmaddal alakíthat kormányt, mutatjuk az adatokat

A megszerezhető szavazatok több mint 53 százalékát gyűjtötte be a Tisza Párt 83,17 százalékos feldolgozottságnál, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert. Így eldőlt, hogy Magyar Péter először alakíthat kormányt, ráadásul kétharmaddal.
Orbán Viktor tizenhat év kormányzás után leköszön a miniszterelnöki posztjáról, és Magyar Péter alakíthat kormányt.

Este 10 előtt 77,45 százalék volt a szavazatok országos feldolgozottsága, a listáké 68,89 százalék. Az állás szerint 138 mandátuma (43 listás, 95 egyéni) lenne a Tisza Pártnak, ami behozhatatlan előny, így eldőlt, hogy ők nyerik a 2026-os országgyűlési választást, és Magyar Péter alakíthat kormányt. A Fidesz–KDNP 54 mandátummal (43 listás, 11 egyéni) állt akkor, a Mi Hazánk Mozgalom pedig a parlamenti küszöb fölött 7 mandátummal.
83,17 százalékos feldolgozottságnál a listás állás:

  • Tisza Párt – 53,67 százalék
  • Fidesz-KDNP – 37,72 százalék
  • Mi Hazánk Mozgalom – 5,94 százalék
  • Demokratikus Koalíció – 1,18 százalék
  • Magyar Kétfarkú Kutya Párt – 0,82 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 87,82 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 44 listás, 94 egyéni, összesen 138
  • Fidesz-KDNP – 42 listás, 12 egyéni, összesen 54
  • Mi Hazánk – 7 listás

Orbán Viktor elismerte a vereségét​


„A választási eredmény még nem teljes, de számunkra fájdalmas és egyértelmű. A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem nekünk adták. A győztes pártnak gratuláltam. Nektek, önöknek köszönöm a rengeteg munkát. Soha ennyien és ennyit nem dolgoztunk egyetlen kampányban sem. Van is ennek látszatja, két és fél millió szavazót sikerült összegyűjtenünk, két és fél millió ember bízott bennünk a mai napon is” – fogalmazott Orbán Viktor a választás estéjén, egyúttal jelezve, hogy nem adják fel, ellenzékből folytatják.

A Tisza Párt az első adatoktól kezdve fölényesen vezetett​


A Nemzeti Választási Iroda folyamatosan közölte a pártok listás eredményét, 10,38 százalék feldolgozottságnál a Tisza Párt vezetett 49,43 százalékkal a Fidesz–KDNP (41,99 százalék), a Mi Hazánk Mozgalom (6,10 százalék), a Demokratikus Koalíció (1,15 százalék) és Magyar Kétfarkú Kutya Párt (0,73 százalék).

A parlamenti mandátumarány országosan 21,54 százalék feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 36 listás, 92 egyéni, összesen 128
  • Fidesz–KDNP – 49 listás, 13 egyéni, összesen 62
  • Mi Hazánk – 8 listás

Kétharmados többséggel vezetett a Tisza Párt 21 óra előtt​


A Tisza Párt már az első eredmények után közel állt a kétharmados többséghez, nem sokkal 21 óra előtt pedig már meg is volt ez az előny, 31,03 százalékos feldolgozottságnál a pártok listás eredménye a következő volt: Tisza Párt 51,98 százalék, Fidesz–KDNP 39,38 százalék, Mi Hazánk Mozgalom 6,07 százalék, Demokratikus Koalíció 1,18 százalék, Magyar Kétfarkú Kutya Párt 0,77 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 45,71 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 40 listás, 95 egyéni, összesen 135
  • Fidesz-KDNP – 46 listás, 11 egyéni, összesen 57
  • Mi Hazánk – 7 listás
Történelmi rekord született a részvételi adatok tekintetében
Az idei országgyűlési választás megdöntötte a részvételi rekordot, 18.30-ig az arra jogosultak 77,80 százaléka adta le szavazatát. Az eddigi csúcs a 2002-es második forduló 73,51 százaléka volt.

De már a vasárnap kora reggeli órákban számítani lehetett rá, hogy megdől a történelmi csúcs, ugyanis

az első, 7 órás részvételi adatok minden várakozást felülmúltak, a névjegyzékben szereplő 7 527 742 szavazó 3,46 százaléka adta le a szavazatát, összesen 260 556 fő járult az urnákhoz.

Összehasonlításképpen, a magas végső részvételt hozó, 2022-es országgyűlési választáson ez az arány 1,82 százalék (139 667 fő) volt ebben az időpontban – úgy, hogy akkor 8 215 304 fő volt jogosult a szavazásra, míg a 2018-as választásokon reggel 7 órakor a választók 2,24 százaléka szavazott le, akkor végül 70,22 százalékos részvétellel zárultak az urnák.

Végső eredmény csak április végén lesz​


Az országgyűlési választáson 199 képviselőt szavazunk be a parlamentbe, közülük 106-an egyéni jelöltként, míg 93 fő listáról jut be az országgyűlésbe. Ahhoz, hogy egy párt bejusson a parlamentbe, az érvényesen leadott szavazatok legalább öt százalékát kell megszereznie, különben fizetheti vissza az államnak a kampányra kapott központi támogatást.

Az egyéni választókerületben az a jelölt lesz országgyűlési képviselő, aki a legtöbb érvényes szavazatot kapta. A szavazatok, amelyek nem számítanak bele az egyéni mandátumszerzésbe, töredékszavazatnak minősülnek, ezeket az országos pártlistás mandátumok kiosztásánál veszik figyelembe.

Töredékszavazatnak minősül a vesztes jelöltek összes szavazata, valamint a győztes jelölt minden olyan szavazata is, amely már nem volt szükséges a mandátum megszerzéséhez, vagyis a második legtöbb szavazatot elérő jelölt eggyel növelt szavazatainak kivonása után fennmaradó szavazatszám.

Az országos listáról kiadható mandátumoknál figyelembe veszik az egyéni választókerületi töredékszavazatokat, valamint a pártlistára leadott voksokat.

A választás éjszakáján várhatóan előzetes eredményt közöl az NVI, de a választás jogi eredményét csak a külföldön leadott szavazatokat tartalmazó urnák hazaszállítása és a levélben leadott szavazatok megszámlálása után állapítják meg. Az egyéni választókerületek eredményét legkésőbb április 18-án, újraszámlálás esetén április 20-án, a választás országos listás eredményét pedig legkésőbb május 1-jén. A május 1-jei határidőt – mivel az munkaszüneti nap – a miniszter eltérő időpontban állapíthatja meg. Az új Országgyűlésnek legkésőbb május 12-ig kell megalakulnia.

A megszerezhető szavazatok több mint 53 százalékát gyűjtötte be a Tisza Párt 83,17 százalékos feldolgozottságnál, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert. Így eldőlt, hogy Magyar Péter először alakíthat kormányt, ráadásul kétharmaddal.

Orbán Viktor tizenhat év kormányzás után leköszön a miniszterelnöki posztjáról, és Magyar Péter alakíthat kormányt.

Este 10 előtt 77,45 százalék volt a szavazatok országos feldolgozottsága, a listáké 68,89 százalék. Az állás szerint 138 mandátuma (43 listás, 95 egyéni) lenne a Tisza Pártnak, ami behozhatatlan előny, így eldőlt, hogy ők nyerik a 2026-os országgyűlési választást, és Magyar Péter alakíthat kormányt. A Fidesz–KDNP 54 mandátummal (43 listás, 11 egyéni) állt akkor, a Mi Hazánk Mozgalom pedig a parlamenti küszöb fölött 7 mandátummal.
83,17 százalékos feldolgozottságnál a listás állás:

  • Tisza Párt – 53,67 százalék
  • Fidesz-KDNP – 37,72 százalék
  • Mi Hazánk Mozgalom – 5,94 százalék
  • Demokratikus Koalíció – 1,18 százalék
  • Magyar Kétfarkú Kutya Párt – 0,82 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 87,82 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 44 listás, 94 egyéni, összesen 138
  • Fidesz-KDNP – 42 listás, 12 egyéni, összesen 54
  • Mi Hazánk – 7 listás

Orbán Viktor elismerte a vereségét​


„A választási eredmény még nem teljes, de számunkra fájdalmas és egyértelmű. A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem nekünk adták. A győztes pártnak gratuláltam. Nektek, önöknek köszönöm a rengeteg munkát. Soha ennyien és ennyit nem dolgoztunk egyetlen kampányban sem. Van is ennek látszatja, két és fél millió szavazót sikerült összegyűjtenünk, két és fél millió ember bízott bennünk a mai napon is” – fogalmazott Orbán Viktor a választás estéjén, egyúttal jelezve, hogy nem adják fel, ellenzékből folytatják.

A Tisza Párt az első adatoktól kezdve fölényesen vezetett​


A Nemzeti Választási Iroda folyamatosan közölte a pártok listás eredményét, 10,38 százalék feldolgozottságnál a Tisza Párt vezetett 49,43 százalékkal a Fidesz–KDNP (41,99 százalék), a Mi Hazánk Mozgalom (6,10 százalék), a Demokratikus Koalíció (1,15 százalék) és Magyar Kétfarkú Kutya Párt (0,73 százalék).

A parlamenti mandátumarány országosan 21,54 százalék feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 36 listás, 92 egyéni, összesen 128
  • Fidesz–KDNP – 49 listás, 13 egyéni, összesen 62
  • Mi Hazánk – 8 listás

Kétharmados többséggel vezetett a Tisza Párt 21 óra előtt​


A Tisza Párt már az első eredmények után közel állt a kétharmados többséghez, nem sokkal 21 óra előtt pedig már meg is volt ez az előny, 31,03 százalékos feldolgozottságnál a pártok listás eredménye a következő volt: Tisza Párt 51,98 százalék, Fidesz–KDNP 39,38 százalék, Mi Hazánk Mozgalom 6,07 százalék, Demokratikus Koalíció 1,18 százalék, Magyar Kétfarkú Kutya Párt 0,77 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 45,71 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 40 listás, 95 egyéni, összesen 135
  • Fidesz-KDNP – 46 listás, 11 egyéni, összesen 57
  • Mi Hazánk – 7 listás

Történelmi rekord született a részvételi adatok tekintetében​


Az idei országgyűlési választás megdöntötte a részvételi rekordot, 18.30-ig az arra jogosultak 77,80 százaléka adta le szavazatát. Az eddigi csúcs a 2002-es második forduló 73,51 százaléka volt.

De már a vasárnap kora reggeli órákban számítani lehetett rá, hogy megdől a történelmi csúcs, ugyanis

az első, 7 órás részvételi adatok minden várakozást felülmúltak, a névjegyzékben szereplő 7 527 742 szavazó 3,46 százaléka adta le a szavazatát, összesen 260 556 fő járult az urnákhoz.

Összehasonlításképpen, a magas végső részvételt hozó, 2022-es országgyűlési választáson ez az arány 1,82 százalék (139 667 fő) volt ebben az időpontban – úgy, hogy akkor 8 215 304 fő volt jogosult a szavazásra, míg a 2018-as választásokon reggel 7 órakor a választók 2,24 százaléka szavazott le, akkor végül 70,22 százalékos részvétellel zárultak az urnák.

Végső eredmény csak április végén lesz​


Az országgyűlési választáson 199 képviselőt szavazunk be a parlamentbe, közülük 106-an egyéni jelöltként, míg 93 fő listáról jut be az országgyűlésbe. Ahhoz, hogy egy párt bejusson a parlamentbe, az érvényesen leadott szavazatok legalább öt százalékát kell megszereznie, különben fizetheti vissza az államnak a kampányra kapott központi támogatást.

Az egyéni választókerületben az a jelölt lesz országgyűlési képviselő, aki a legtöbb érvényes szavazatot kapta. A szavazatok, amelyek nem számítanak bele az egyéni mandátumszerzésbe, töredékszavazatnak minősülnek, ezeket az országos pártlistás mandátumok kiosztásánál veszik figyelembe.

Töredékszavazatnak minősül a vesztes jelöltek összes szavazata, valamint a győztes jelölt minden olyan szavazata is, amely már nem volt szükséges a mandátum megszerzéséhez, vagyis a második legtöbb szavazatot elérő jelölt eggyel növelt szavazatainak kivonása után fennmaradó szavazatszám.

Az országos listáról kiadható mandátumoknál figyelembe veszik az egyéni választókerületi töredékszavazatokat, valamint a pártlistára leadott voksokat.

A választás éjszakáján várhatóan előzetes eredményt közöl az NVI, de a választás jogi eredményét csak a külföldön leadott szavazatokat tartalmazó urnák hazaszállítása és a levélben leadott szavazatok megszámlálása után állapítják meg. Az egyéni választókerületek eredményét legkésőbb április 18-án, újraszámlálás esetén április 20-án, a választás országos listás eredményét pedig legkésőbb május 1-jén. A május 1-jei határidőt – mivel az munkaszüneti nap – a miniszter eltérő időpontban állapíthatja meg. Az új Országgyűlésnek legkésőbb május 12-ig kell megalakulnia.

1776026766286.png
 
VAn egy orszag, az USA amelyikben lehet akarmilyen a politika, a torvenyek stabilak!
A polgarok kicsit csodalkoznak neha hogy az ugyvedek mit ossze jatszanak a torvenyekkel, a polgari birosagok vontatottak, ugyan akkor visziont az alapok fixek!
A gazdasagrol tudjak, hogy az az orszag motorja, tehat beken hagyjak! A szerzodeses jog nagyon eros! A gazdasagi biraskodas ennek megfeleloen rendkivul gyors!
Ami europaban(és magyarorszagon foleg) evek kerdese, azt pl deleware gazdasagi birosagai nehany nap alatt eldontik, mert a gazdasagnak mukodnie kell!
Ez a lényeg.
Az USA alkotmánya baromi nehezen változtatható, ezért lehet a stabil jogrend alapja.
Ellentétben a jelenlegi magyarral.

A TISZA feladata ezt megváltoztatni, ezért kapta a 2/3-ot. Jogállamisági kérdés is, ami pénz az országnak. Ha osztjuk, megyénként 329 milliárdot tart vissza az EU emiatt.

" ... az állami-közhatalmi szervek létrehozására és működésére az állampolgárok meghatározó befolyást gyakorolhassanak és egyben arra, hogy az állampolgároknak az alkotmányban rögzített jogai a közhatalom visszaéléseivel szemben kellő védelemben részesüljenek"

Ha csak a pedagógusok sztrájkjogát nézzük, már sérültek az alapjogok. A meglévő alaptörvénynek is, a nemzetközi jognak is ellentmondott.
Hiába támadták meg Tóth Bertalan és még több mint 50 ellenzéki képviselő az alkotmánybíróságon, a csinovnyik SULYOK TAMÁS által vezetett alkotmánybíróság elutasította (azonban két különvéleménnyel - Schanda Balázs és Szabó Marcell alkotmánybírók a határozattal nem értettek egyet).

1782444014506.png


Orbánék eldöntötték mit akarnak, és visszaéltek az erőfölényükkel. Ez akkor is így volt, ha jogszabályt alkottak hozzá.

1782443383940.png


Az Orbánék által Alaptörvénynek nevezett akármi, Orbánék számára kedvező jogrendszer létrehozását támogatta.

Az USA alkotmánya nem engedi meg, hogy valaki személyes önkény kiépítéséhez használja az amerikai jogrendszert, bár Trump nagyon próbálkozik.

Azt gondolom, az akkori korlátozások felpörgették az akkori - 2022-es - választáson még nem, de a 2026-oson már szavazni tudó fiatalokat.
Orbánék 2022-ig óvatosan a fű alatt, de 2022-től a nyílt jogtiprás kormánya voltak.

1782443291872.png
 
Jé megérkezett a Kunhalmi
üzenetemet törölték
Mos egy pillanatra A Demokratikus Koalícióra vetnénk vigyázó szemeinket
Már hiányolom hogy történjen valami:
Varju Lászlót választotta elnökévé a DK
Amit én nem tartok nagy ötletnek
Egyenes ember,nincs rafináltsága politikához.
És koros kicsit
1782489003774.png

Elnökválasztásra azért került sor, mert a választás éjszakáján Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció teljes elnöksége lemondott tisztségéről.
A párt elnökét a teljes párttagság választja online pártszavazáson, amelyen valamennyi szavazati joggal bíró párttag részt vehet. Ezt 2026. június 3-a és 7-e között rendezték.

Az elnökválasztáson eredetileg két jelölt indult, de Bakk István a pártszavazás alatt visszalépett a jelöltségtől.
Én támogatom, Mert jobb a Tisztességes de nem politikusi rafináltságú
Biztos nem volt más, ki merte volna vállalni.
Mit érnének a kelekótya alu-sisakos Varga Zoltánnal?
Ez is apolitikus.
1782489386488.png
 
Utoljára módosítva:
Fideszesek vigyázat.

Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője szerint.
az EU akkor se mondana semmit ha ez a nárcisztikus,
elmebeteg, pszichopata MP a Dunába löveti a fideszes
politikusokat.

Demokrata-kör 2026.06.25
 
Fideszesek vigyázat.

Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője szerint.
az EU akkor se mondana semmit ha ez a nárcisztikus,
elmebeteg, pszichopata MP a Dunába löveti a fideszes
politikusokat.

Demokrata-kör 2026.06.25
Tudom, hogy az új kormánynak rengeteg a dolga, és van prioritás is a világon. Remélem, a hőségriadó meg a hűségriadó egyaránt erősíti az orvosok képzésének fontosságát, különösen a pszichiátria területén.
 
A régi ellenzék tagjai előszeretettel kampányoltak azzal a Tisza ellen, hogy Fidesz2.0.
Ezzel próbálták a szavazókat meggyőzni, hogy ők a múlt, a jelen és a jövő is.
Láthatjuk, hogy mekkora sikerrel.
Nem tudhatjuk Orange Blossom és Hasta Manana
Épp melyik ellenzék vagy nem is ellenzék tagjai de ők használták Tisza ellenes érvként...
6,447 és
#10,010
Az a gyanúm egyik sem
Hasta Dk-nak tűnt
Hogy miért utálta Magyart nem tudom...
Orange általánosan ellenezte...
Ez a Fidesz 2.0.
Nem jelenti azt amit írtál.
Csak annyit amit tudtunk: A Fidesz elhagyók csoportját is megcélozta Magyar Igen és ez sikerült is.
Ebben az esetben is butaság, ettől még nem másik Fidesz.
 
Utoljára módosítva:
Fideszesek vigyázat.

Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője szerint.
az EU akkor se mondana semmit ha ez a nárcisztikus,
elmebeteg, pszichopata MP a Dunába löveti a fideszes
politikusokat.

Demokrata-kör 2026.06.25
És még ők tiltakoznak az újságírás és közbeszéd lezüllesztése miatt.
Igen elöl-járnak a rombolásban.
 
A Fidesz elhagyók csoportját is megcélozta Magyar Igen és ez sikerült is.
Abban nincs semmi kivetnivaló, hogy volt fideszesek is a tiszára szavaztak. MP is volt fideszes, a politikus társai és az új vezetők között is sokan azok. Jelenleg is a fidesz módszereit alkalmazzák. Remélhetőleg jóval kevesebb lopással. A fidesz 2.0 innen ered. Ha valami úgy néz ki, úgy jár és úgy hápog, mint egy kacsa, akkor az kacsa.
 
. MP is volt fideszes, a politikus társai és az új vezetők között is sokan azok. Jelenleg is a fidesz módszereit alkalmazzák.
Innen indult kijelentésem Magyar Péter sokban A Fidesz módszereire hasonlítót tesz
Ám Casaloma nem értette
Tiltakozott
Én nem tiltakozom
De ettől nem Fidesz 2.0
Amennyiben a politika gyakorlás és média használatban nyilvánul meg.
Közel sem úgy, ahogy most fejedben forog.
Csupán kicsi részletekben hasonlít vagy emlékeztet.
Hogy tudjad is miről beszéltem konkrétan
A hőségkezelésnél mentek fel a tetőre
Mint Miniszterelnök aki igen gondos az ország sorsában.
Hőségriadó: Magyar Péter látja el a védelmi tevékenység vezetését
(ezt hasonlítottam az operatív törzsre)
Említve Müller Cecíliát is
Ez színház az amiben hasonlítottam az Orbáni módszerekre.(emlékeztet)
Ettől még nem Fidesz 2.0
Ez egy színház a politikától, a megnyugtatást szolgálja.(fontos pont)
Ugyanakkor Magyar Péter ténylegesen is tett
Sürgős klímafejlesztéseket rendelt el Magyar Péter a kórházakban
Idén több mint 3,6 milliárd forintos javítási és fejlesztési programot indít a kormány több tucat kórházban és rendelőintézetben – jelentette be csütörtök délelőtt Magyar Péter egy Facebook-videóban. A miniszterelnök arról a beruházásról osztott meg új részleteket, amellyel az egészségügyi intézmények klímáit igyekeznek fejleszteni, szerinte azonnali intézkedésre van szükség.
 
hasonlítottam az Orbáni módszerekre.(emlékeztet)
Ez is átvett stílus és módszer:

„Elrendeltem a teljes kórházi hűtési rendszer soron kívül felülvizsgálatát, utasítottam az érintett szervezeteket a legsürgetőbb beruházások megindítására” – mondta Magyar, hozzátéve, hogy a műtők, az intenzív osztályok, a sürgősségi ellátás, a diagnosztikai központok és a steril terek elsőbbséget kell, hogy élvezzenek minden fejlesztésben.
Csak a stílus: Én csináltam elrendeltem
Azt a célt is szolgálja a gondoskodtam én rólatok
Félő ez az út vezethet személyi ünnepeltetéshez
Majd jöhet az ima.

De még nem kiáltok riadót, amíg ténylegesen is tesz.
Az önbizalom és narcisztikusság nélkül nem is győzhetett volna.
Nem is lehetett volna végigcsinálni a kormányválást.
Innen még várakozunk, mi lesz tovább.
 
Utoljára módosítva:
Ez is átvett stílus és módszer:


Csak a stílus: Én csináltam elrendeltem
Egy miniszter, pláne miniszterelnök, akár egy katonai parancsnok, utasít. Felkérni, legfeljebb azokat fogja, akikre a hatásköre nem terjed ki.
De egy miniszterelnöknek.... mindenkire kiterjedő, ha néha közvetve is.
Azt a célt is szolgálja a gondoskodtam én rólatok
Pontosan!
A megszólított össze tudja írni.
Ha azt kapja utasítás a, hogy javítással meg, csereltesse ki, akkor már jöhetne a válasz, hogy hol a költségvetési fedezet.,.
Félő ez az út vezethet személyi ünnepeltetéshez
Majd jöhet az ima.
Én meg nem láttam őt "most jönni a templomból" és a születésnapján sem tartották ünnepi misét tudtommal.
De még nem kiáltok riadót, amíg ténylegesen is tesz.
Az önbizalom és narcisztikusság nélkül nem is győzhetett volna.
Nem is lehetett volna végigcsinálni a kormányválást.
Innen még várakozunk, mi lesz tovább.
Egyelőre a 100 napból az ⅓-a meg hátravan.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,241
Üzenet
5,063,530
Tagok
631,141
Legújabb tagunk
Yondaime
Oldal tetejére