Ernoe - Itt lehet beszélgetni

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Ha a csoda szót a csodálatos szinonimájaként használod, akkor egyetértek.

Meg a Pheidasz szobra, meg ilyen lehetett Szemiramisz függőkertje, bár én inkább a kínai nagy falat tenném a priamisokkal egy vonalba - már csak méreteik miatt is (hát nem fura, hogy a fal nem tartozik a 7 csoda közé?)

Én meg azt vallom, hogy nem Volta, meg Galvani kizárólagos érdeme az egyenáram illetve annak vegyi hatásának a felfedezése, legfeljebb ők írták le tudományosan először a dolgot.
Ha az ókorban ismerték az iránytűt, miért ne ismerhették volna az egyenáram galvanizáló hatását?

Talán a fáraó és a papjai, de a rabszolgák?

Ez már megint pongyola megfogalmazás.
A CERN még sehol sem volt, amikor a 3o-es években megépítették az ENIAC-ot (az első csöves digitális számítógépet). A GPS annak köszönhetá, hogy az amik felszabadították 64 katonai műholdjuk jeleit a civilek számára.
Folytathatnám a sort.
Persze, ha ezzel azt kívántad kifejezni, hogy a katonai kutatások előbb-utóbb kijutnak a civil életbe, azzal én is egyet tudok érteni.

Álláspontom szerint ha a Fölset ma megpuszilná egy ugyanolyan méretű üstökös, mint a dínókat, mi ugyanúgy kihalnánk technikai fejlettség ide vagy oda. Még messze nem vagyunk olyan szinten...

Már megint pontatlan a megfogalmazás.
Az űrhajózás során felfedezett dolgok nélkül lennénk visszamaradottak. Bár a teflont épp most próbáljuk elfelejteni és lecserélni porcelánra....

Ami azt illeti már vagy 13o éve tudomány a meteorológia és kb 4 napot tudunk 5o% feletti pontossággal előre jelezni, még a hipi-szupi csodaszuperszámítógépekkel is.... És az aszály is létezik még Euróőában is, meg Amerikában is...
Persze nem kicsinylem le az eddigi eredményeket, de hisz már az ókori egyiptomiak is megfigyelték a Nílus áradását.

Szegény Puskás Tivadar biztos szeretett volna űrrepülni... Ettől függetlenül szerintem Neki köszönhetjük, hogy telefonálhatunk a világ bármely pontjára, már ahol van telefon.
Persze értem és elismerem a technológiai fejlődés mértékét, de attól, hogy műholdak álltak szolgálatba, csak több és esetleg jobb lett a telefonálás.

Ezt részben már kifejtettem, de amit eddig nem írtam le, hogy EZ a FEJLŐDÉS. Egy magasabb minőség, de ettől még létezett élet mobil és GPS nélkül is, sőt egész jól elvoltunk.

Ismét csak a fejlődés...
Az első számítógépek mechanikusak voltak, majd megjelentek a vákuumcsöves gépek, aztán a tranzisztoros, mazs az IC alapú rendszerek, de az elv - Neumann elve - nem változott azóta sem (na jó a neuron alapú hálókat most ne vegyük elő. Elmondható, hogy kb két generációnyi technológia mindig rendelkezésre áll már,mielőtt a hétköznapi életben elterjedne.
Az oroszok meg lehet kísérleteztek a Gallium-arsenid kristályokkal, de kék színű ledem már 3o évvel ez előtt is volt -igaz mindössze 1 db (nyilván az ára miatt). Igaz napelemem sajnos ma sincs.
Viszont orosz mikroprocesszorom a mai napig sincs.... Tartok tőle, hogy nem is lesz pedig 5 évet lenyomtam anno közöttük (ez most a dicsekvés helye, mert azért a repülőmérnöki diplomámat mégsem az ecserin szereztem:))
Nyilván közvetett kapcsolat kimutatható az orosz kutatás és a félvezetők fejlesztése között, de hogy ez mennyire domináns?

Tervek biztosan léteznek, de a logisztikai biztosításuk szerintem még sehol sem tart....
"A világ hét csodája" egy elnevezés, a csoda nem egy töllem vett jelzö. Bizony csodálatos.
-
Pontosabban ugy kéne mondani: "Az antik-világ hét csodája", mert mind a keresztény idöszámitás elött jött létre.
-
Használatos még az "Ujvilág hét csodájárol" is beszélni, ide tartozik:
1. A mexikoi Yucatan félszigeten levö Maya város Chichén Itzá, a városközpontban áll a Kukulcan piramis
2. A Kinai nagyfal
3. Rio de Janeiro szimboluma, a hegy tetején levö Jézusszobor, Cristo Redentor levö Maya piramis
4. A Romai Amphitheatrum Colosseum
5. A perui Inkák által épitett romváros Machu Picchu
6. A jordaniai szikla-város Petra.
7. Az indiai emlékpalota, Taj Mahal
-
Lehet, hogy a Bagdadi elemet galvanizálásra használták de egészen biztos nem világitásra, mind ahogy Däniken állitotta, a villanyvasalot is késöbb fedezték.
-
Az ujabb kutatások szerint a piramisépitök többsége nem rabszolga volt hanem jol fizetett szakember. Megtalálták a szálláshelyüket, még az étlap is megvan amit ettek.
-
Eröszakkal nem lehet valakiböl nagy teljesitményt kicsikarni. A Németek sokáig attol féltek, jönnek az oroszok és elveszik a Porschet, meg az összes high techet. Ez egy buta gondolat volt mert hova vinnék szervizbe?
-
Ez már megint pongyola megfogalmazás. A CERN még sehol sem volt, amikor a 3o-es években megépítették az ENIAC-ot (az első csöves digitális számítógépet). A GPS annak köszönhetá, hogy az amik felszabadították 64 katonai műholdjuk jeleit a civilek számára. Folytathatnám a sort. Persze, ha ezzel azt kívántad kifejezni, hogy a katonai kutatások előbb-utóbb kijutnak a civil életbe, azzal én is egyet tudok érteni.
-
A CERN egy orjási részecskegyorsito az elemirészecskék kutatásához itt a fizika alapvetö kérdéseire keresnek feleletet. A CERN 1954-ben lett alapitva, Magyarország 1992-töl tagja.
-
Egyébbként az internet www itt lett kifejlesztve, teljesen "illegálisan" az ott dolgozo kollegáktol, ha elcsipte volna öket valaki repültek volna.
-
A 30-as években csak elektroncsöves és relais-számitogépek voltak egy igen korlátolt feldolgozási sebességgel és memoriával. Ezenkivül minden uj fealadt megoldásához átkelett huzalozni (épiteni) a számitogépet.
-
Az alaptudományok kutatásának a következménye, hogy létre tudtunk hozni tranzisztort, a még kevesebb energiát fogyaszto FET-eket, integrált áramköröket stb. Erdemes magunkévá tenni, hogy számitogépek terveznek maguknál komplikáltabb számitogépeket. Egy ember soha nem lenne képes a sok összekötést fejben tartani, vagy egy otimális összekábelozást kigondolni.
-
Igen elöfordul, hogy valami a katonai kutatásbol kerül át a civil használatba de forditva méginkább megesik, még robbanoanyagnál is. Nobel civil célbol csinálta a nitroglicerint.
-
Álláspontom szerint ha a Földet ma megpuszilná egy ugyanolyan méretű üstökös, mint a dínókat, mi ugyanúgy kihalnánk technikai fejlettség ide vagy oda. Még messze nem vagyunk olyan szinten...
-
Ebben igazad van, de elötte még elbucsuzhatnánk az ismeröseinktöl telefonon. :)
-
Az idöjárásjelentés sokkal precizebb lett az ürhajozás ota. Lehet, hogy te ezt észre sem veszed.
Lenne egy házad Floridában aminek az ablakát, ajtaját bekéne deszkáznod a közelgö hurrykan miatt akkor másképp beszélnél.
-
És az aszály is létezik még Euróőában is, meg Amerikában is...
-
Nem a meteorologusok csinálják az idöjárást. Képzeld el hány repülögép lett volna veszélyez-tetve ha az Izlandi vulkánkitörés nem tudtuk volna kellöen jelezni?
-
Szegény Puskás Tivadar biztos szeretett volna űrrepülni... Ettől függetlenül szerintem Neki köszönhetjük, hogy telefonálhatunk a világ bármely pontjára, már ahol van telefon.
-
Ma már nincsenek telefonközpontok, ma már az üzenetek maguk keresik ki milyen uton jussanak el a fogadohoz. Szinte hihetetlen, hogy ehez a véletlent veszik igénybe nem egy "kisaszonyt", mind Puskás Tivadat idelyében.
-
Ezt részben már kifejtettem, de amit eddig nem írtam le, hogy EZ a FEJLŐDÉS. Egy magasabb minőség, de ettől még létezett élet mobil és GPS nélkül is, sőt egész jól elvoltunk.
-
Lehet, hogy te jol elvoltál GPS nélkül, én azota sok családi perpatvart megsporolok, korábban mindig elpasszoltam a kijáratokat. Azelött rengeteg térképet kelett nyomtatni a fák rovására, sok idö telt el amig végigtanulmányozta az emberr az utat, sok benzin ment pocsékba... én nem kivánom vissza azt a sötét középkort.
-
Viszont orosz mikroprocesszorom a mai napig sincs.... Tartok tőle, hogy nem is lesz pedig 5 évet lenyomtam anno közöttük
-
Igazi "high tech" fejlesztés csak internationális keretek között lehetséges. Egyetlen egy natio sem képes egyedül lépést tartani a számitástechnikával. Itt nyugaton akár milyen fejlesztö, vagy kutatointézetbe mész összetalálkozol a világ összes natiojával.
-
A tudás nemcsak a technikai fejlödés hanem a nemzetek összefogásának a biztositéka. Az oroszoknak sok behoznivalojuk van ezen a területen, ma rengetegen dolgoznak nyugaton és jo hirnevük van.
-
Az oroszok mind gyártok hátra vannak a kommerciális számitogép-produktokban de a fejlesztésben ott kevernek. En csak azt akartam mondani, hogy a politikai blokkok feloszlása elött a nyugat nagyon elöre volt a technologiával. Az oroszok azon törték a fejüket, hogyan tudnak egy tranzisztort megsporolni , a nyugat azon, hogy mit kezdjen a milliarddal amit képes egy chip-re vinni. Ennek a szimbiozusa hozta aztán a nagy megugrást.
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Igen, lehet hogy csak misztika, megoldatlan rejtély, de amíg tudományos magyarázat nincs rá, -mármint az ellenkezőjére- én a legendára voksolok.;)


Eddig még nem jutottam be egyetlen piramisba sem, (sajnos még a közelébe sem:()így nem tudok személyes tapasztalatot mondani az energiájáról, de hiszek az egyetemes univerzumban, az életerő energiában(vagy ahogy a tudós bácsi mondja, a nullponti energiában).:)
Kedves Oriana
-
Másképp nem is férünk hozzá ahoz a titokzatos energiához amiröl te beszélsz csak a hit utján. Ha valoban lenne akkor nem kéne hinni, akkor bizonyosság lenne.
-
Ami a piramisépitést illeti. Biztosithatlak itt nem kapnál hozzá épitési engedélyt, se vészkijárat, se tüzoltolétra nincs rajta. A kanalizácio is egy nagy probéma. Kéne külön nöi és férfi WC különben jön a szakszervezet... nem olyan egyszerü az eset.
 

Kyra_

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag
Kedves Kyra_
-
A tudosok egy több focipálya nagyságu részecskegyorsitot csináltak olyan összegért, hogy nemzetközi összefogás kelett a megteremtéséhez, csak azért, hogy a gravitátiorol (Higgs-Bozon) valamit kideritsenek.

Remek! Ennek rettenetesen örülünk!!!! Ez az emberiség legeslegnagyobb problémája, a Higgs-Bozon! De most már megvan, boldogan élhetünk, míg meg nem halunk! :dr_24:

Te meg beveszed, hogy a gravitációról csak így tudnak kideríteni valamit!

Komolyan mondom, az emberiség megérdemli a sorsát, ha "írástudóiból" is ilyen könnyedén csinálnak hülyét a Világ Urai. :mad:
 

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
"A világ hét csodája" egy elnevezés, a csoda nem egy töllem vett jelzö. Bizony csodálatos.
-
Pontosabban ugy kéne mondani: "Az antik-világ hét csodája", mert mind a keresztény idöszámitás elött jött létre.
-
Használatos még az "Ujvilág hét csodájárol" is beszélni, ide tartozik:
1. A mexikoi Yucatan félszigeten levö Maya város Chichén Itzá, a városközpontban áll a Kukulcan piramis
2. A Kinai nagyfal
3. Rio de Janeiro szimboluma, a hegy tetején levö Jézusszobor, Cristo Redentor levö Maya piramis
4. A Romai Amphitheatrum Colosseum
5. A perui Inkák által épitett romváros Machu Picchu
6. A jordaniai szikla-város Petra.
7. Az indiai emlékpalota, Taj Mahal
-
Lehet, hogy a Bagdadi elemet galvanizálásra használták de egészen biztos nem világitásra, mind ahogy Däniken állitotta, a villanyvasalot is késöbb fedezték.
-
Az ujabb kutatások szerint a piramisépitök többsége nem rabszolga volt hanem jol fizetett szakember. Megtalálták a szálláshelyüket, még az étlap is megvan amit ettek.
-
Eröszakkal nem lehet valakiböl nagy teljesitményt kicsikarni. A Németek sokáig attol féltek, jönnek az oroszok és elveszik a Porschet, meg az összes high techet. Ez egy buta gondolat volt mert hova vinnék szervizbe?
-
Volt szerencsém pár éve Kijevben megfordulni, ami igaz nem Oroszország, de mégis afféle. Meglepetéssel állapítottam meg, hogy nem csak több Mercedes, de a Porsche is több az utakon, mint Budapesten és mint megtudtam - szervizből is több van mint Budapesten. Pedig Kijev "csak 1,5x akkora mint Bp. képzelheted Moszkvát.
-
A CERN egy orjási részecskegyorsito az elemirészecskék kutatásához itt a fizika alapvetö kérdéseire keresnek feleletet. A CERN 1954-ben lett alapitva, Magyarország 1992-töl tagja.
-
Egyébbként az internet www itt lett kifejlesztve, teljesen "illegálisan" az ott dolgozo kollegáktol, ha elcsipte volna öket valaki repültek volna.
-
Én minden esetre úgy tudom, hogy az Internet őse az USA ARPANET hálózata, amit azért kezdtek el fejleszteni,(még a 6o-as években), hogy létrehozzanak egy szerver nélküli hálózatot, mert egy esetleges csapás esetén is szükség van "elektronikus információáramlásra". Ettől függetlenül nyilván a CERN-nen és más hasonló nagy kutatóközpontokban is folyhattak hasonló kutatások.
-
Az alaptudományok kutatásának a következménye, hogy létre tudtunk hozni tranzisztort, a még kevesebb energiát fogyaszto FET-eket, integrált áramköröket stb. Erdemes magunkévá tenni, hogy számitogépek terveznek maguknál komplikáltabb számitogépeket. Egy ember soha nem lenne képes a sok összekötést fejben tartani, vagy egy otimális összekábelozást kigondolni.
Most valóban így van, de 25 éve még a CAD/CAM technológia eléggé kezdetleges volt. És bizony én láttam felvételen, ahogy két japán mérnök egy szobányi méretű kapcsolási rajzon próbálta megtalálni egy processzor tervezési hibáját...
(nem félreértendő, az egy szem processzor, azaz az 1 IC belső kapcs. rajzát.)
-
Igen elöfordul, hogy valami a katonai kutatásbol kerül át a civil használatba de forditva méginkább megesik, még robbanoanyagnál is. Nobel civil célbol csinálta a nitroglicerint.
-
Való igaz, de Nobel idejében a kard még "szériafelszerelése" volt a katonáknak. Azóta inkább az első verzió a jellemző. Már csak abból kifolyólag is, hogy nekik van pénzük egyedi megoldások finanszírozására, amit később kereskedelmi forgalomba hozatalba valóra formálnak .
-
Ebben igazad van, de elötte még elbucsuzhatnánk az ismeröseinktöl telefonon. :)
-
Az idöjárásjelentés sokkal precizebb lett az ürhajozás ota. Lehet, hogy te ezt észre sem veszed.
Lenne egy házad Floridában aminek az ablakát, ajtaját bekéne deszkáznod a közelgö hurrykan miatt akkor másképp beszélnél.
-
De bizony, hogy észreveszem. Sőt egy időben puszta szórakozásból ellenőriztem, hogy 3-4 csatorna időjárás jelentése mennyire tér el egymástól még egy ilyen kis ország esetén is, mint M.o. Még ma, napjainkban is akár 2.5 fok eltérés is mutatkozik egy-egy prognózis kapcsán. Arról nem is szólva, hogy amikor még aktív voltam, a katonai meteorológiai jelentéseket is ellenőrizni tudtam, ami - már csak a repülés miatt is precíz kellett legyen. És a hőmérséklet csak egy tényező a szél, a légynyomás, meg a többi mellett.
Megjegyzem nincs egy éve, hogy országos hókáosz volt, ami ugyan nem hurrikán, de azzal ekvivalens katasztrófaértékű...
-
Nem a meteorologusok csinálják az idöjárást. Képzeld el hány repülögép lett volna veszélyez-tetve ha az Izlandi vulkánkitörés nem tudtuk volna kellöen jelezni?
-
Nos ha jól tudom ott a szálló por mennyisége volt veszélyes, amit bizony próbarepülésekkel ellenőriztek.
Ezzel persze nem akarom kisebbíteni a meteorológia érdemeit, de szerintem még messze nem egzakt tudomány.
-
Ma már nincsenek telefonközpontok, ma már az üzenetek maguk keresik ki milyen uton jussanak el a fogadohoz. Szinte hihetetlen, hogy ehez a véletlent veszik igénybe nem egy "kisaszonyt", mind Puskás Tivadat idelyében.
-
Nos ebben igencsak tévedsz. Humán központok nincsenek (egyébként még azok is léteznek néhány helyen), de automatikus útvonalválasztó központok igenis vannak, csak többnyire routereknek hívják őket és néha tényleg routerek is, mint a két skype router (Legalábbis mielőtt eladták a Microsoftnak MINDÖSSZE 2 router végezte az átirányításokat a több, mint 2oo millió felhasználó között. Igaz egyszerre akkor még 7-8 millió volt az épp aktív felhasználók száma, vagyis 3-4 millió kapcsolatot kellett kezelni.)
-
Lehet, hogy te jol elvoltál GPS nélkül, én azota sok családi perpatvart megsporolok, korábban mindig elpasszoltam a kijáratokat. Azelött rengeteg térképet kelett nyomtatni a fák rovására, sok idö telt el amig végigtanulmányozta az emberr az utat, sok benzin ment pocsékba... én nem kivánom vissza azt a sötét középkort.
-
Tehát te 2ooo-ig a sötét középkorban éltél:). Ugyanis akkor még alig, alig olt GPS még az USA-ban is....
-
Igazi "high tech" fejlesztés csak internationális keretek között lehetséges. Egyetlen egy natio sem képes egyedül lépést tartani a számitástechnikával. Itt nyugaton akár milyen fejlesztö, vagy kutatointézetbe mész összetalálkozol a világ összes natiojával.
-
Értem én, hogy mire célzol. Például még mindig az orosz atomtudósok a legjobbak a világon bizonyos téren, még akkor is, ha épp Franciaországban, vagy Svájcban dolgoznak.
A tudás nemcsak a technikai fejlödés hanem a nemzetek összefogásának a biztositéka. Az oroszoknak sok behoznivalojuk van ezen a területen, ma rengetegen dolgoznak nyugaton és jo hirnevük van.
-
Az oroszok mind gyártok hátra vannak a kommerciális számitogép-produktokban de a fejlesztésben ott kevernek. En csak azt akartam mondani, hogy a politikai blokkok feloszlása elött a nyugat nagyon elöre volt a technologiával. Az oroszok azon törték a fejüket, hogyan tudnak egy tranzisztort megsporolni , a nyugat azon, hogy mit kezdjen a milliarddal amit képes egy chip-re vinni. Ennek a szimbiozusa hozta aztán a nagy megugrást.
Épp a napokban hallgattam meg egy orosz tudós előadását, aki azon kesergett, hogy már a kínaiak is megelőzték őket mérföldekkel még a másolás terén is....
Megjegyzem én a nyugat óriási hibájának tartom, hogy Kínát a világ gyárává tették, mert, ha ez a gyár valamiért bezárna, vagy nem adná el a megtermelt áruit, akkor nagyon-nagyon sok ország kerülne krízishelyzetbe.
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Remek! Ennek rettenetesen örülünk!!!! Ez az emberiség legeslegnagyobb problémája, a Higgs-Bozon! De most már megvan, boldogan élhetünk, míg meg nem halunk! :dr_24:

Te meg beveszed, hogy a gravitációról csak így tudnak kideríteni valamit!

Komolyan mondom, az emberiség megérdemli a sorsát, ha "írástudóiból" is ilyen könnyedén csinálnak hülyét a Világ Urai. :mad:
Kedves Kyra_
-
Azon kivül, hogy a haladást probálod tagadni és gátolni mást nem veszek észre az irásaidban. ;)
-
Elmeséled nekünk, hogy a piramisépitök valamiféle "antigravitatiot" használtak a kövek cipelésénél és jobban tennék a mai kutatok ha erre koncsntrálnának.
-
Erre megemlitem, hogy igen is sok pénzt és eröfeszitést adunk ki az anyag alaptulajdon-ságainak a felkutatására, erre föl az sem tetszik neked.
-
Szerinted trombitát kéne fulyanak a kutatok mind a Tibeti szerzetesek, azok szerinted csak egyet fütyülnek és 250 kg-os kövek repkednek a levegöben. Tudod te mit beszélsz?
-
Te meg beveszed, hogy a gravitációról csak így tudnak kideríteni valamit!
-
Az összes alapvetö eröhöz (kölcsönhatáshoz) találtunk "közvetitö részecskét" csak a gravitatiohoz nem, hát ezért nagyon fontos volt utánanézni, hogy a modell amivel dolgozunk helyes vagy sem. Es megérte, megtaláltuk.
-
500px-Standard_Model_of_Elementary_Particles-de.svg.png

-
Igaz a kisérlet elött egy tömeghisztéria volt, hozzád hasonlo látnokok azt hirdették, hogy egy fekete lyuk fog képzödni és elnyeli a Földet, teljesen analog a bibliai képekhez.
-
Te meg beveszed, hogy a gravitációról csak így tudnak kideríteni valamit!
-
Igazán kiváncs lennék milyen utat ajánlasz a gravitátio-kutatására? Spirituálisat? Képzeljük azt, hogy tudunk repülni?
A telekinezist már letárgyaltuk, koncentrálhatsz ahogy akarsz, attol nem mozdul meg egyetlen test sem.
-
m1dy1qdw9nsg.jpg

-
A probléma nállad és a Csillagözönnél is az, hogy felcsiptek néhány szakkifejezést de fogalmatok sincs mit jelent az, hogyan müködik.
-
Több hozzászolásban megemlitettétek, hogy a piramisépitök "elektromosan feltöltötték a követ" használtak és ez papirgalacsnyihoz hasonloan felugrott a levegöbe mind a megdörzsölt müanyag-vonalzo esetében a bodzabél.
-
Akarod, hogy végiggondoljuk miért nem megy ez?
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Volt szerencsém pár éve Kijevben megfordulni, ami igaz nem Oroszország, de mégis afféle. Meglepetéssel állapítottam meg, hogy nem csak több Mercedes, de a Porsche is több az utakon, mint Budapesten és mint megtudtam - szervizből is több van mint Budapesten. Pedig Kijev "csak 1,5x akkora mint Bp. képzelheted Moszkvát.

Én minden esetre úgy tudom, hogy az Internet őse az USA ARPANET hálózata, amit azért kezdtek el fejleszteni,(még a 6o-as években), hogy létrehozzanak egy szerver nélküli hálózatot, mert egy esetleges csapás esetén is szükség van "elektronikus információáramlásra". Ettől függetlenül nyilván a CERN-nen és más hasonló nagy kutatóközpontokban is folyhattak hasonló kutatások.

Most valóban így van, de 25 éve még a CAD/CAM technológia eléggé kezdetleges volt. És bizony én láttam felvételen, ahogy két japán mérnök egy szobányi méretű kapcsolási rajzon próbálta megtalálni egy processzor tervezési hibáját...
(nem félreértendő, az egy szem processzor, azaz az 1 IC belső kapcs. rajzát.)

Való igaz, de Nobel idejében a kard még "szériafelszerelése" volt a katonáknak. Azóta inkább az első verzió a jellemző. Már csak abból kifolyólag is, hogy nekik van pénzük egyedi megoldások finanszírozására, amit később kereskedelmi forgalomba hozatalba valóra formálnak .

De bizony, hogy észreveszem. Sőt egy időben puszta szórakozásból ellenőriztem, hogy 3-4 csatorna időjárás jelentése mennyire tér el egymástól még egy ilyen kis ország esetén is, mint M.o. Még ma, napjainkban is akár 2.5 fok eltérés is mutatkozik egy-egy prognózis kapcsán. Arról nem is szólva, hogy amikor még aktív voltam, a katonai meteorológiai jelentéseket is ellenőrizni tudtam, ami - már csak a repülés miatt is precíz kellett legyen. És a hőmérséklet csak egy tényező a szél, a légynyomás, meg a többi mellett.
Megjegyzem nincs egy éve, hogy országos hókáosz volt, ami ugyan nem hurrikán, de azzal ekvivalens katasztrófaértékű...

Nos ha jól tudom ott a szálló por mennyisége volt veszélyes, amit bizony próbarepülésekkel ellenőriztek.
Ezzel persze nem akarom kisebbíteni a meteorológia érdemeit, de szerintem még messze nem egzakt tudomány.

Nos ebben igencsak tévedsz. Humán központok nincsenek (egyébként még azok is léteznek néhány helyen), de automatikus útvonalválasztó központok igenis vannak, csak többnyire routereknek hívják őket és néha tényleg routerek is, mint a két skype router (Legalábbis mielőtt eladták a Microsoftnak MINDÖSSZE 2 router végezte az átirányításokat a több, mint 2oo millió felhasználó között. Igaz egyszerre akkor még 7-8 millió volt az épp aktív felhasználók száma, vagyis 3-4 millió kapcsolatot kellett kezelni.)

Tehát te 2ooo-ig a sötét középkorban éltél:). Ugyanis akkor még alig, alig olt GPS még az USA-ban is....

Értem én, hogy mire célzol. Például még mindig az orosz atomtudósok a legjobbak a világon bizonyos téren, még akkor is, ha épp Franciaországban, vagy Svájcban dolgoznak.

Épp a napokban hallgattam meg egy orosz tudós előadását, aki azon kesergett, hogy már a kínaiak is megelőzték őket mérföldekkel még a másolás terén is....
Megjegyzem én a nyugat óriási hibájának tartom, hogy Kínát a világ gyárává tették, mert, ha ez a gyár valamiért bezárna, vagy nem adná el a megtermelt áruit, akkor nagyon-nagyon sok ország kerülne krízishelyzetbe.
Az internet nem parancsra lett feltalálva, nem is egy aktus következménye. Erdemes lenne ezen elgondolkodni mindazoknak akik egy "intelligent designerben" hisznek. Az internet egy ragyogo példa a fejödésre, az evolutios algorithmusra. Ezt sem lenne rossz kitárgyalni.
-
A CERN szerepe az internet létrehozásában - ahogy az elsö hozzászolásomban megjegyeztem- a WWW-nek, a hyperlink-ekkel összekötött hálozatnak a létrehozatala volt. Erdemes belegondolni, hogy milyen gyor fejlödés tanui vagyunk, "világot átfogo hálozatrol" 1991-ota beszélünk és hol vagyunk most.
-
Ha már itt vagyunk megemliteném, hogy a kétszeri ürutas Charles Simonyi tizenévesen hagyta el az országunkat, minden szülöi exercirozás nélkül tanult, dolgozott, kutatott, fejlesztett és szorgalmas megérdemelt munkával, a saját pénzéböl ment a kozmoszba.
-
Ha jol emlékszem a számos gátat döntö programm melett még az ethernet-protokolnál is csinált valamit. A gyerekeimnek mindig a Simonyival példáloztam. :)
-
Amit a kreationista topikolvasoknak valoszinüleg nem fog tetszeni. Simonyi 1995-ben 1,5 millio pfund-ot adományozott az Oxfordi Egyetemnek egy tanszék létrehozására. A tanszék vezetésével, Simonyi kérésére, Richard Dawkins lett megbizva.
-
Az ürhajozással kapcsolatban érdemes megnevezni, hogy szegény országoknak is megéri(te) szateliteknek a használat, infrastruktura nélküli hatalmas országok másképp nem is tudnák az oktatást megvalositani. A szatelit-TV-n keresztül tanitottak sok országban,
-
Hogy az informatio-csere milyen fontos, mutatja menyire felvolt háborodva az NDK az elsö satelit-TV fellövése elött, Honecker rögtön bejelentette, hogy lelövi a mesterséges holdat ha felettük kezd TV-müsort sugározni.
-
A meterologia egészen biztos sokáig nem lesz exakt tudomány, ahogy mondod, de egy ilyen komplex rendszert talán nem is lehet leirni determinisztikusan.
-
Egy nagyon érdekes projekt van nekifutoban. Vándorlo állatok mozgását akarják szateliten keresztül megfigyelni és a mozgásukbol, viselkedésükböl kideriteni mi történik. A kutatok biztosak, hogy mondjuk az antilopok elöre tudnák jelezni a Vezuv kitörését stb.
-
Az állatok prima "biodetektorok", a vizmüvek már régota használ halat a viz tisztaságának az ellenörzésére....
-
Kina valoban egy gyorsan iparosodo ország, szinte már mindenben legelöl vannak. De ne felejtsük, hogy kina korábban is elörébb volt mind a világ más része, aztán körülvették magukat egy fallal, és lemaradtak.
-
Az europaiak azért mentek Amerikába mert rosszul ment nekik, a kinaiak egyszer eljöttek hajoval Afrikáig és azt mondták nem érdemes tovább menni mert ott fejletlenség van, vissza fordultak.
-
Afrika az a kontinens ahol az elkövetkezendö evtizedekben a legtöbb fog történni. Nagyon fontos lenne az oktatásban segiteni nekik, az átlagéletkor 16-17 év körül van. Egy soha nem látott állapot egy milliardos kontinensen.
 

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
Az internet nem parancsra lett feltalálva, nem is egy aktus következménye. Erdemes lenne ezen elgondolkodni mindazoknak akik egy "intelligent designerben" hisznek. Az internet egy ragyogo példa a fejödésre, az evolutios algorithmusra. Ezt sem lenne rossz kitárgyalni.
-
A CERN szerepe az internet létrehozásában - ahogy az elsö hozzászolásomban megjegyeztem- a WWW-nek, a hyperlink-ekkel összekötött hálozatnak a létrehozatala volt. Erdemes belegondolni, hogy milyen gyor fejlödés tanui vagyunk, "világot átfogo hálozatrol" 1991-ota beszélünk és hol vagyunk most.
-
Így már OK, hogy a WWW köszönhető a CERN-nek., de maga a net akkor már több, mint 2o éve létezett.
Ha már itt vagyunk megemliteném, hogy a kétszeri ürutas Charles Simonyi tizenévesen hagyta el az országunkat, minden szülöi exercirozás nélkül tanult, dolgozott, kutatott, fejlesztett és szorgalmas megérdemelt munkával, a saját pénzéböl ment a kozmoszba.
-
Mindamellett, hogy minden tiszteletem Simonyinak, nekem az ilyen sztorikban mindig van valami kételytámasztó.
Azt még elfogadom, hogy megtanították a fiatal Simonyit programozni (bár az a 6o-as években még az egyetemeken is csak a kiváltságosok privilégiuma volt).
De az, hogy utána Dániába ment, majd Amerikába és elkezdte egyetemi tanulmányait...
Ha jol emlékszem a számos gátat döntö programm melett még az ethernet-protokolnál is csinált valamit. A gyerekeimnek mindig a Simonyival példáloztam. :)
-
Ha jól tudom ő terjesztette el az OOP-t, az objektum orientált programozást a Microsoft-nal, ami sok mindent forradalmasított.
Amit a kreationista topikolvasoknak valoszinüleg nem fog tetszeni. Simonyi 1995-ben 1,5 millio pfund-ot adományozott az Oxfordi Egyetemnek egy tanszék létrehozására. A tanszék vezetésével, Simonyi kérésére, Richard Dawkins lett megbizva.
-
Az ürhajozással kapcsolatban érdemes megnevezni, hogy szegény országoknak is megéri(te) szateliteknek a használat, infrastruktura nélküli hatalmas országok másképp nem is tudnák az oktatást megvalositani. A szatelit-TV-n keresztül tanitottak sok országban,
-
Hogy az informatio-csere milyen fontos, mutatja menyire felvolt háborodva az NDK az elsö satelit-TV fellövése elött, Honecker rögtön bejelentette, hogy lelövi a mesterséges holdat ha felettük kezd TV-müsort sugározni.
-
Nyilvánvalóan Honecker annyira volt képben a kérdéskört illetően, mint Ceausescuu az IC gyártás terén. (Amikor a első IC gyártósort elindították Romániában és a megnyitón a nagy vezér megkérdezte, hogy mekkora a gyártősor hatásfoka, a 36%-os választ hallva azt mondta: remélem jövőre 8o% felé nő a hatásfok. Aki nem tudná ezt valószínűleg soha nem is kehet elérni a technológia miatt.)
Megjegyzem akkoriban szerintem még az oroszoknak sem lett volna erre megfelelő rakétájuk.
A meterologia egészen biztos sokáig nem lesz exakt tudomány, ahogy mondod, de egy ilyen komplex rendszert talán nem is lehet leirni determinisztikusan.
-
Akkor viszont miért is várunk el pontos eredményeket tőle?
Egy nagyon érdekes projekt van nekifutoban. Vándorlo állatok mozgását akarják szateliten keresztül megfigyelni és a mozgásukbol, viselkedésükböl kideriteni mi történik. A kutatok biztosak, hogy mondjuk az antilopok elöre tudnák jelezni a Vezuv kitörését stb.
-
Az állatok prima "biodetektorok", a vizmüvek már régota használ halat a viz tisztaságának az ellenörzésére....
-
Kina valoban egy gyorsan iparosodo ország, szinte már mindenben legelöl vannak. De ne felejtsük, hogy kina korábban is elörébb volt mind a világ más része, aztán körülvették magukat egy fallal, és lemaradtak.
-
Az europaiak azért mentek Amerikába mert rosszul ment nekik, a kinaiak egyszer eljöttek hajoval Afrikáig és azt mondták nem érdemes tovább menni mert ott fejletlenség van, vissza fordultak.
-
Afrika az a kontinens ahol az elkövetkezendö evtizedekben a legtöbb fog történni. Nagyon fontos lenne az oktatásban segiteni nekik, az átlagéletkor 16-17 év körül van. Egy soha nem látott állapot egy milliardos kontinensen.
Afrika tényleg több támogatást érdemelne.
 

Oriana

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Oriana
-
Másképp nem is férünk hozzá ahoz a titokzatos energiához amiröl te beszélsz csak a hit utján. Ha valoban lenne akkor nem kéne hinni, akkor bizonyosság lenne.
Hit vagy bizonyosság? Mindegy, hogy minek nevezzük, a leghatalmasabb erő - a kudarc ellenszere- , mert minden lehetséges addig, amíg biztos vagy benne.:)
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Így már OK, hogy a WWW köszönhető a CERN-nek., de maga a net akkor már több, mint 2o éve létezett.

Mindamellett, hogy minden tiszteletem Simonyinak, nekem az ilyen sztorikban mindig van valami kételytámasztó.
Azt még elfogadom, hogy megtanították a fiatal Simonyit programozni (bár az a 6o-as években még az egyetemeken is csak a kiváltságosok privilégiuma volt).
De az, hogy utána Dániába ment, majd Amerikába és elkezdte egyetemi tanulmányait...

Ha jól tudom ő terjesztette el az OOP-t, az objektum orientált programozást a Microsoft-nal, ami sok mindent forradalmasított.

Nyilvánvalóan Honecker annyira volt képben a kérdéskört illetően, mint Ceausescuu az IC gyártás terén. (Amikor a első IC gyártósort elindították Romániában és a megnyitón a nagy vezér megkérdezte, hogy mekkora a gyártősor hatásfoka, a 36%-os választ hallva azt mondta: remélem jövőre 8o% felé nő a hatásfok. Aki nem tudná ezt valószínűleg soha nem is kehet elérni a technológia miatt.)
Megjegyzem akkoriban szerintem még az oroszoknak sem lett volna erre megfelelő rakétájuk.

Akkor viszont miért is várunk el pontos eredményeket tőle?

Afrika tényleg több támogatást érdemelne.
Nem ismerem Charles Simonyi életét a részleteiben de minden megnyilvánulás tölle amit eddig láttam, halottam egy szimpatikus, öszinte, szerény ember benyomását teszik rám. Nem beszélve kulcstechnologiákat aminek a megszületésében aktivan résztvett.
-
A számitástechnika a 60-as években - különösen software - egy mostoha, jobban mondva egy üldözött tudományág volt a Szovjetunioban söt itt Magyarországon is. Nem szokásom vallásos képviselöket dicsérni de egyszer egy mathematikai probléma miatt felkerestem egy piarista mathematika tanárt Budapesten, akinek már az 50-es években több kibernetikárol szolo könyve megjelent nyugaton. Egyszerü relaise, drotos számitogépekröl volt szo amivel jol lehetett a gyerekeket oktatni ebbe az irányba. Az magyar államot nem érdekelte, kénytelen volt nyugaton nyomtatni.
-
Sok év után összetalálkoztam egy volt álltalánosiskolás osztálytársammal, emlékeztünk egymásra mert nemcsak az én osztálytársam volt hanem az idösebb testvéreimmel is együtt üllt a padban, többször repetázott.
-
Melegen érdeklödött mi lett belöllem, nyilvánvaloan, hogy visszakérdezzek. Én egy kutatointézetben dolgoztam, belölle "civil-rendör" lett, ebben a minösitésben szolitott meg egy Györ felé menö vonaton, akkor még határsávi igazolvány kelett a továbbutazáshoz, ö volt a kontrolör.
-
"Es mit csináltok ott az intézetben? - kérdezte. "Ne érts félre, te egy rendes srác vagy de én a legszivesebben mindenkit aki ott dolgozik lelövöldözném!" nem tréfált, mert elmondta miért. "aki ott dolgozik az mind naplopo".
-
Ebben az idöben Charles Simonyi már régen lehuzta a következtetést, és bölcsen elment az országbol. Simonyi otthonrol nemcsak tárgyi tudást vitt magával hanem tökekvöképességet felelöségtudatot. Kamasz korban sok gyerek még az iskoláját sem akarja befejezni, ö meg szülök nélkül mennt egy szédületes karierhez vezetö uton. Le a kalappal elötte.
-
A német egyetemi könyvtárakban még a mai napig is méterszám állnak az apja által irott tankönyvek. A Mo.-on 50 forintért árult tankönyvek nyugaton 100-120 DM-be kerültek. Milyen jol ment nekünk. :(
-
Akkor viszont miért is várunk el pontos eredményeket tőle?
-
A meterologia a geologiai tudományokhoz tartozik az egyetemen, a feladata nemcsak az, hogy vigyünk esernyöt vagy sem. A meterologia athmoszféra-fizika, az atmoszpherában lezajlo kémiai folyamatok vizsgálata, az égi jelenségek megfigyelése.
-
Szép dolog, hogy a mysztikusok letünt kulturákra emlékeznek de idelye lenne következtetést is levonni belölle, miért tüntek el ezek a magas-kulturák? Mert hokusz-pokuszokkal foglalkoztak, mert istenektöl vártak segitséget. ;)
-
Ha piramisépités és emberálldozatok helyett tudománnyal foglalkoztak volna akkor nem haltak volna ki. A piramisépités rengeteg munkaeröt, ressource-t vett igénybe, ennek a tizedével csatornákat tudtak volna épiteni, vagy elvándorolni a szárazság elöl.
 

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
Ahogy írtam nem Simonyival van gondom, hanem az akkori rendszerben "csak úgy" nem lehetett nyugatra kijutni.
Megjegyzem még ma is furcsán néz az emberek többsége, ha a szekvencia/szelekció/iteráció fogalma szóba kerül, pedig ennél alapvetőbb lépések nem is léteznek az algoritmizálásban.
Ami meg azt illeti itthon talán nem értékelték kellőképpen a szoftvertudást, de a Szovjetunióban ez sem így volt (miként nálunk lenézték a Sci-fi-t, ott meg akadémiai kutatóintézet foglalkozott a paranormális kérdésekkel).
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Erdekes, hogy a legtöbb országban nem szégyen ha valaki nem ért a mathematikához fizikához. A televiziokban csak ugy hemzsegnek "prominens stárok" akik nyiltan bevalják: "Mathekbol mindig bukásra álltam".
-
Franciaországban, ha jol tudom nem igy van, ott a "dyscalculie" egy társadalmilag nem akceptált deficitet jelent. :(
-
Nem értem, hogy ha valaki azt állitja, a piramisköveket fellehetne tölteni elektromosan, hogy felugorjanak mind a papirgalacsnyi az ebonitrudra, az miért nem számol utána? Altalános iskola 8. osztálya elég lenne hozzá. De aki aludt volna az orán még az is meggyözheti magát odahaza a konyhában vagy ahol van, hogy az elképzelés realizálhato vagy sem. :(
 
Utoljára módosítva:

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Ahogy írtam nem Simonyival van gondom, hanem az akkori rendszerben "csak úgy" nem lehetett nyugatra kijutni.
Megjegyzem még ma is furcsán néz az emberek többsége, ha a szekvencia/szelekció/iteráció fogalma szóba kerül, pedig ennél alapvetőbb lépések nem is léteznek az algoritmizálásban.
Ami meg azt illeti itthon talán nem értékelték kellőképpen a szoftvertudást, de a Szovjetunióban ez sem így volt (miként nálunk lenézték a Sci-fi-t, ott meg akadémiai kutatóintézet foglalkozott a paranormális kérdésekkel).
Ahogy írtam nem Simonyival van gondom, hanem az akkori rendszerben "csak úgy" nem lehetett nyugatra kijutni.
-
Nem tudom, milyen trükkel hagyta magamögött a vasfüggönyt, de az apja karrierjének nem használt.
Neki de a világnak is egészen biztos megérte, otthon nem lett volna esélye enyire kibontakozni.
-

-
A számitástechnikát nem az édesapjátol tanulta, akkor még nem volt ilyen szak az egyetemen. Diákként éjjeliörösködött az egyetem területén és egy mérnök vezette be öt a programmozásba.
-
Sokáig gondolkodtam, hogy betegyem ezt a videot vagy sem. Az ez érzésem, hogy aki Dawkins-tol hagyja magát méltatni annak ma sem nöne babér Pannoniában. :)
-

Charles Simonyi's manifesto - University Oxford
 

Kyra_

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag
A probléma nállad és a Csillagözönnél is az, hogy felcsiptek néhány szakkifejezést de fogalmatok sincs mit jelent az, hogyan müködik.
-
Több hozzászolásban megemlitettétek, hogy a piramisépitök "elektromosan feltöltötték a követ" használtak és ez papirgalacsnyihoz hasonloan felugrott a levegöbe mind a megdörzsölt müanyag-vonalzo esetében a bodzabél.
-
Akarod, hogy végiggondoljuk miért nem megy ez?

Szerintem Csillagözönnél semmi probléma nincs, de nálam az a probléma, hogy akkor, amikor feltalálók laboratóriumait, lerombolják, őket megölik, a haláluk után minden iratot összegyűjtenek, örökre eltüntetik és egyébként is mindent, de mindent elkövetnek annak érdekében, hogy az emberek életét megnyomorító körülményekre kedvezően ható találmányokat soha ne lehessen megvalósítani, akkor iszonyú összegekbe kerülő (amelyeket a kormányok vesznek fel a bankoktól, de te és én és a többi szerencsétlen Eu-s állampolgár fogja kifizetni), felépítenek egy részecskegyorsítót Cernben, hogy legyen mivel lefoglalni a tudós agyakat. Már nehogy kitaláljanak valamit az elavult és a földi életet tönkretevő szénhidrogének és nukleáris energia hasznosítása helyett.

Ez az én bajom, de te csak tapsolj nyugodtan az ilyenekhez, meg a semmire sem jó Mars-kutatásokhoz. Lényeg, hogy jó sokba kerüljön és amíg az ilyen rajongók, mint te arra figyelnek, addig legalább nem kérdezik meg, hogy mi is van a Holddal?
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Szerintem Csillagözönnél semmi probléma nincs, de nálam az a probléma, hogy akkor, amikor feltalálók laboratóriumait, lerombolják, őket megölik, a haláluk után minden iratot összegyűjtenek, örökre eltüntetik és egyébként is mindent, de mindent elkövetnek annak érdekében, hogy az emberek életét megnyomorító körülményekre kedvezően ható találmányokat soha ne lehessen megvalósítani, akkor iszonyú összegekbe kerülő (amelyeket a kormányok vesznek fel a bankoktól, de te és én és a többi szerencsétlen Eu-s állampolgár fogja kifizetni), felépítenek egy részecskegyorsítót Cernben, hogy legyen mivel lefoglalni a tudós agyakat. Már nehogy kitaláljanak valamit az elavult és a földi életet tönkretevő szénhidrogének és nukleáris energia hasznosítása helyett.

Ez az én bajom, de te csak tapsolj nyugodtan az ilyenekhez, meg a semmire sem jó Mars-kutatásokhoz. Lényeg, hogy jó sokba kerüljön és amíg az ilyen rajongók, mint te arra figyelnek, addig legalább nem kérdezik meg, hogy mi is van a Holddal?
Kedves Kyra_
-
Ne haragudj de gyerekes amit mondasz. Ez olyan mindha azt mondanám" Feltaláltam az örökmozgot de amire felébredtem eltünt. Elvitte valaki, pedig itt volt!"
-
A séma ahogy gondolkodol tipikus minden összeesküvéselméletre. En elhiszem neked, hogy az emberek pénzéhesek és megprobálnak pénzt kihuzni a másik ember zsebéböl. En is ilyen vagyok, a feleségem szerint sajnos nem.
-
Ehez viszont nem passzol, hogy állitolagos nagy találmányokat eldugnának. Ellenkezöleg az emberek még azt is megprobálják eladni ami egyáltalán nem müködik. Gondolj csak a sok ezoterikus firle-francra.
-
Talán megnézted Simonyi manifestátioját amit Dawkins olvasott fel. Nos Simonyi pont azért hozta létre ezt a tanszéket Oxfordban, hogy a közvélemény informálva legyen arrol amit a tudomány csinál.
-
Ne haragudj, hogy ezt nyiltan kimondom, neked fogalmad sincs mit csinálnak a CERN-ben. En is csak nagyon, nagyon halványan tudom, egyszerüen tul komplex ahoz, hogy mi akik nem foglalkozunk vele átlássák.
-
Te pont ugy beszélsz mind az anekdotában szereplö többszörösen bukott osztálytársam, aki felverekedte magát a kommunista idöben rendörré és a legszivesebben lelövöldözött volna minden kutatointézet dolgozot mert nem tudta felfogni mit csinálnak ott. "Nem szednek krumplit, nem csinálnak hütöszekrényt... hát akkor mi a szarral foglalkoznak?" Te is igy gondolkodsz.
-
Engem is bosszant, hogy reggelenként nekem kell a cukortatot feltöltenem, az az érzésem mindig nekem kell, a feleségem soha nem teszi. A WC-n is mindig akkor fogy el a papir amikor nekem van rá szükségem. Marhaság, mert megosztva történik ez, csak amikor van cukor a cukortartoba akkor nem gondolok rá. Egy tipikus magyaros sajátosság, hogy könyen álldozatnak érezzük magunkat. Ezt megerösiti a "balsors" amit a himnuszban éneklünk.
-
Ha ilyen érzése van az embernek utána kell számolni.
-
Néhány nappal ezelött arrol panaszkodtatok, hogy az EU megmérgezi a Magyarokat fluoral az ivovizben. Nos utánanéztem, hát egy egészen más képet kaptam. Az ivoviz pocsék, televan arsénnel, a falvaknak nincs pénzük mélyebb kutakat furni, az EU állitolag 100 millio eurot adott ennek a kijavitására, viztisztitok konténereket stb. Alig 80 éve 400 férfit öltek meg az asszonyok egy faluban arzénnel, (kettöt halálra és 28-at életfogytiglanira itélt a biroság). Ma nem kell arsént a növényvédöböl kivonni, ma elég ha a csapbol vett vizet néhányszor felforralod megvan a kellö koncentrátum.
-
Még egyetlen egy embert nem hallottam az elmul 20 év alatt arrol panaszkodni, "már megint segélyt kaptunk a szomszédos államoktol." Nem érdekes? :) Ez nem politika amit mondtam ez a viselkedés megvan más kisebb körökben is nemcsak egy államban.
-
Magátol érthetödö, hogy a tudományok nemcsak jot hanem hibákat is elkövetnek. Az öszes technikai vivmány mögött tudomány van, de nem szabad elfelejteni, hogy a korrektura is töllük jön.
-
Az atomerömüveket tudosok hozták létre, az atombombánál is ök segitettek. Atomerömüvet nem tudsz manapság europában épiteni, legalábbis ott ahol mindenki beleszolhat. Honnan tudná a Jozsi bácsi, hogy milyen következményei vannak a rádioaktiv sugárzásnak, meddig tart amig egy izotop lebomlik?
-
Nem onnan, hogy "kiszivárgott", hanem onnan, hogy az iskolában tanitják. A természet-tudományos oktatás sajnos elvan hanyagolva, ahogy emlitettem nem szégyen mathekot és fizikát nem tudni, fö, hogy ismerjük az ország határait Mátyás király korában...
-
En állandoan kapok linkeket és e-maileket volt osztálytársaktol akik borzasztoan felvannak háborodva a "gén-szenyezett kukorica" miatt ami nem egy évelö növeny (europában minden évben ujra kell ültetni mert a legenyhébb telet sem élné tul) ugyanakkor semmi kritus gondolat az atomerömü bövitéssel kapcsolatba ami evmilliokig sugárzo anyagokat produkál.
-
A géntechnika szerintük "elöre nem láthato rizikoval" jár. Egy riziko amit nem lehet elöre látni az nem riziko.
-
A gén az nem más mind cukor. Miért kell attol félni? A homöopatikus pirula, globuli is cukor, attol sem leszünk betegek. A rádioaktiv sugárzás következménye az elöre láthato de attol nem fél senki, az kormányprogram. :(

-
Kukoricát mindenki ültet, sokan félnek a konkurenciátol, atomerömüvel nem rendelkezik privát ember.
-
Szerinted a piramisépités megérné de a Marskutatás az nem. Mivel magyarázod? :)
 
Utoljára módosítva:

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
De ugye tudod, hogy ezek az "érvek" akkor szoktak előjönni, ha már a fejed kiürült? Sajnálatos....
Kedves Csillagözön
-
Vázold kérlek miként lehetne elektrosztatikusan feltöltött köveket odalebegtetni egy piramishoz? A töltésmegosztáshoz ugyananyi energia kell mind a kö felemeléséhez. Ez egy számtalanszor igazolt természeti törvény. Energia és töltést nem vész el.
-
Magyarázzad el miként müködik
amit mondtál, hogy tibeti szerzetesek egyszerü alpi-kürttel köveket lebegtetnek a levegöben? Hogy megy ez? Akkor visszavonom azt amit mondtam.
-
Egy tibeti szerzetes aki az élete legnagyobb részét a "nirvánában" a semmiben tölti, arra nem képes, hogy egy tál lencsét fözzön magának, koldul, az belefuj egy trombitába és 250 kg-os kövek elkezdenek lebegni? :( Hogy müködik ez?
-
Lavinát, köomlást, kilehet váltani ilyen modszerrel, ez nem kunszt de hogy egy kö odatáncoljon ahova akarom? Azt elkéne magyaráznod.
-
Ne sértödj meg de ti csak hajmeresztö dolgokat állitotok de nem probáltok igazolni semmit. Az nem bizonyitás ha egy hivö helyet kettöre hivatkozol. Oh, már két komában levö látott alagutat, biztos van benne valami.
-
En már többször felkináltam, hogy számoljunk közösen utána.
Biztos, vagyok benne, hogy a ti elöképzettségetek is elégséges a saját állitásaitoknak a megcáfolására. Miért nem használjátok amit tudtok?
 
Utoljára módosítva:

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
A "gén-szenyezett-kukorica" egy olyan csodálato magyar szo, hogy nem megy ki a fülemböl.
Apropo, "fül".
Már több éve, hogy irtam egyszer itt a forum egy szabadalomrol.
-
Egy feltalálo, akinek idö közben több találmánya van mind Edizonnak, felismerte, hogy a "fül-zsir-vizes oldata" egy kiválo növényvédö szer, mert megöli a levéltetveket és ugyanakkor ránk emberekre nézve nem káros, a permetezöszer akár itokaként is elfogyaszthato.
-
Ez azt jelenti, hogy nemcsak a kukorica termel mérget az ellenségei fékentartására hanem még a mi fülünk is ilyen fránya. Senki sem fél, attol, hogy a fülzsir esetleg egy pillangot is megmérgezhet, vagy fejfájást okozhat egy katica-bogárnak. :(
-
A "fülzsir" ize keserü, az anyag ragados, ráragad a tetvek potrohájára, elzárja a légzö-nyillásokat, a tetü könyörtelen fájdalmak között megfullad.
-
140px-Ohrenschmalz.jpg

-
A fülzsir-produkcio sajnos az EU országokban az elöirt tulzott tisztálkodás miatt nem kielégitö a gabonaföldek öntözésére de kisebb válalkozok számára elég mind pl. a szoba- és teraszi-növények védelmére. A fülzsir-tultengésnek genetikus okai is lehetnek.
-
Egy a patkányokon végzett hosszutávu tanulmány megállapitotta, hogy a patkányok egy része 2 év után mellrákot kapot. A halálosan beteg patkányokkal még egy év mulva is lehetett találkozni a presszekonferenciákon. Ugy néztek ki mind a Dolly Buster, de még éltek.
-
A tanulmányt késöbb visszavonták mert kiderült, hogy a patkányok még fütött lakásban, orvosi ellátás melett sem szoktak két évig élni.
-
Amikor ez a blamge kiderült a tanulmányt végzö intézet szégyenében elégette az összes adatot, csak az a több tizezer példány maradt meg amit a szaklapok kinyomtattak. Környezetvédök megvannak gyözödve, hogy az eredeti munka titoktartás miatt lett megsemmisitve. (Elnézés ez nem a fülzsirrol szolt.) :)
-
A fülzsirt korábban finom intarziás butorok fényesitésére is alkalmazták, ma környezetet szenyezö vegyszereket vannak forgalomban amik a limonádéba téve mérgezöek.
-
A vizsgálatok szerint az epe is megvédi a növényeinket a korokozoktol csak a legtöbb közüllünk nem fér hozzá. Az epekö koncentrált epesav, egy operatio után meglehet probálni felhigitani és pesticidként használni.
-
Olvasom továbbá, hogy az emberi test milyen csodálatos, nem kell eldobnunk belölle egy darabot sem. Amerikában ahol a fiugyerekek többsége körül van metélve, a hátramaradt börböl inzulint nyernek, vagy petri-csészében továbbtenyésztik és bör-inplantáltként használják a kozmetika-sebészetben. :(
 
Utoljára módosítva:

furrier.

Őstag
Kedves Csillagözön
-
Vázold kérlek miként lehetne elektrosztatikusan feltöltött köveket odalebegtetni egy piramishoz? A töltésmegosztáshoz ugyananyi energia kell mind a kö felemeléséhez. Ez egy számtalanszor igazolt természeti törvény. Energia és töltést nem vész el.
-
Magyarázzad el miként müködik
amit mondtál, hogy tibeti szerzetesek egyszerü alpi-kürttel köveket lebegtetnek a levegöben? Hogy megy ez? Akkor visszavonom azt amit mondtam.
-
Egy tibeti szerzetes aki az élete legnagyobb részét a "nirvánában" a semmiben tölti, arra nem képes, hogy egy tál lencsét fözzön magának, koldul, az belefuj egy trombitába és 250 kg-os kövek elkezdenek lebegni? :( Hogy müködik ez?
-
Lavinát, köomlást, kilehet váltani ilyen modszerrel, ez nem kunszt de hogy egy kö odatáncoljon ahova akarom? Azt elkéne magyaráznod.
-
Ne sértödj meg de ti csak hajmeresztö dolgokat állitotok de nem probáltok igazolni semmit. Az nem bizonyitás ha egy hivö helyet kettöre hivatkozol. Oh, már két komában levö látott alagutat, biztos van benne valami.
-
En már többször felkináltam, hogy számoljunk közösen utána.
Biztos, vagyok benne, hogy a ti elöképzettségetek is elégséges a saját állitásaitoknak a megcáfolására. Miért nem használjátok amit tudtok?
Anyag nem létezik, viszont te mindig abból indult ki hogy igen...Minden csak rezgés, és energia...
"Azon a napon, amikor a tudomány elkezdi tanulmányozni a nem fizikai jelenségeket,
az sokkal nagyobb előrelépést fog jelenteni egy évtized alatt, mint az összes előző század együttvéve."
- Nikola Tesla
 

furrier.

Őstag
A "gén-szenyezett-kukorica" egy olyan csodálato magyar szo, hogy nem megy ki a fülemböl.
Apropo, "fül".
Már több éve, hogy irtam egyszer itt a forum egy szabadalomrol.
-
Egy feltalálo, akinek idö közben több találmánya van mind Edizonnak, felismerte, hogy a "fül-zsir-vizes oldata" egy kiválo növényvédö szer, mert megöli a levéltetveket és ugyanakkor ránk emberekre nézve nem káros, a permetezöszer akár itokaként is elfogyaszthato.
-
Ez azt jelenti, hogy nemcsak a kukorica termel mérget az ellenségei fékentartására hanem még a mi fülünk is ilyen fránya. Senki sem fél, attol, hogy a fülzsir esetleg egy pillangot is megmérgezhet, vagy fejfájást okozhat egy katica-bogárnak. :(
-
A "fülzsir" ize keserü, az anyag ragados, ráragad a tetvek potrohájára, elzárja a légzö-nyillásokat, a tetü könyörtelen fájdalmak között megfullad.
-
140px-Ohrenschmalz.jpg

-
A fülzsir-produkcio sajnos az EU országokban az elöirt tulzott tisztálkodás miatt nem kielégitö a gabonaföldek öntözésére de kisebb válalkozok számára elég mind pl. a szoba- és teraszi-növények védelmére. A fülzsir-tultengésnek genetikus okai is lehetnek.
-
Egy a patkányokon végzett hosszutávu tanulmány megállapitotta, hogy a patkányok egy része 2 év után mellrákot kapot. A halálosan beteg patkányokkal még egy év mulva is lehetett találkozni a presszekonferenciákon. Ugy néztek ki mind a Dolly Buster, de még éltek.
-
A tanulmányt késöbb visszavonták mert kiderült, hogy a patkányok még fütött lakásban, orvosi ellátás melett sem szoktak két évig élni.
-
Amikor ez a blamge kiderült a tanulmányt végzö intézet szégyenében elégette az összes adatot, csak az a több tizezer példány maradt meg amit a szaklapok kinyomtattak. Környezetvédök megvannak gyözödve, hogy az eredeti munka titoktartás miatt lett megsemmisitve. (Elnézés ez nem a fülzsirrol szolt.) :)
-
A fülzsirt korábban finom intarziás butorok fényesitésére is alkalmazták, ma környezetet szenyezö vegyszereket vannak forgalomban amik a limonádéba téve mérgezöek.
-
A vizsgálatok szerint az epe is megvédi a növényeinket a korokozoktol csak a legtöbb közüllünk nem fér hozzá. Az epekö koncentrált epesav, egy operatio után meglehet probálni felhigitani és pesticidként használni.
-
Olvasom továbbá, hogy az emberi test milyen csodálatos, nem kell eldobnunk belölle egy darabot sem. Amerikában ahol a fiugyerekek többsége körül van metélve, a hátramaradt börböl inzulint nyernek, vagy petri-csészében továbbtenyésztik és bör-inplantáltként használják a kozmetika-sebészetben. :(
Amikről itt írsz, azok természetes dolgok, és nem természet-ellenesek...
Természetes dolog, hogy a jól megkonstruált emberi test, természetes úton próbál megszabadulni a bejutó mérgektől...!
Ezekre a kiválasztott mérgekre te azt akarod mondani, hogy az emberi test termeli, de ez nem igaz...
Az emberi test csak kiválasztja, és próbál tőle megszabadulni...
 
Oldal tetejére