Sok városi gyerek a mai napig elsem tudja képzelni, hogy a tyukok, madarak hogyan csinálják?
Hogyan erösitse meg a gyerek az istenben vetett hitét (bérmálás) amikor azt sem tudja hogy csinálják a tyukok?
A kakas az ébresztésért volt felelös, hogy tudja Péter hányszor kell megtagadnia Jézust reggelig.
Kedves Ernoe!
A gyerekek figyelmét egy magasabb szintű összefüggés rendszerre irányítják a hit kapcsán.Nem azt elemzik,hogy a kakasnak van-e csökevényes pénisze,vagy csak kloákája.

Bizonyos állati jelenségek mind a mai napig fehér foltot képviselnek a tudomány területén.
Az elkötelezett ateisták szerintem nem is foglalkoznak velük,vagy reagálás képpen elsütnek egy jól sikerült poént...

Költői kérdés: Te is elkötelezett ateista vagy?
...........................
Szeretnék most néhány érdekes
tudományos megfigyelést bemásolni a "Megmagyarázhatatlan" oldalról:
"Az esetleírások egy része Joseph Banks Rhine gyûjteményébõl származnak, aki az USA-beli Duke Egyetemen kutatta az állati parajelenségeket (animal psi = anpsi) és megpróbálta ezáltal az emberi fiziológiás mûködést jobban megérteni. Félezernél több esetleírást gyûjtött össze és laboratóriumi kísérletek ezreit végezte el, melyeknél az
érzékeken túli érzékelés bizonyítható volt.
Hazatalálás nagy távolságból
Bizonyára mindenki hallott már olyan állatokról - fõleg kutyákról és macskákról -, melyek olykor hatalmas távolságokból is képesek hazatalálni. Talán sokan tudnak mondani hasonlót közvetlen környezetükbõl is.
A "hogyan?"-ra azonban a mai napig nincs válasz. A Guiness rekordok könyvébe is bekerülnek ezek az állatok, és ezáltal világhírûvé válnak. Hasonlóan egy Bobby nevû kutyához, melynek gazdái oregoni otthonuktól 2000 km-re nyitottak vendéglõt. A kutya eleinte különösen viselkedett, majd útnak eredt. Mintegy 1600 km-t tett meg spirálisan távolodva attól a helytõl ahol hagyták,
majd nyílegyenesbe vette az irányt és hat hónap alatt felkutatta gazdáit.
Útközben gyakran befogadták, de vadászott is. Átkelt a Sziklás-hegységen, befagyott tavakon és folyókon. Az éttermet bérlõ gazdái éppen pihentek, a társuk ismerte fel a kutyát - mélységes döbbenetére. A kutya útvonalát tökéletesen sikerült rekonstruálni, megtalálták azokat az embereket akik egy-egy éjszakára befogadták. Az állat - a kisebb-nagyobb szükséges kitérõket belekalkulálva -
mintegy 5000 kilométert kutyagolt.
A macskák sem rendelkeznek alárendelt szereppel gazdamegtalálás terén. 1952-ben egy Sugar nevû cicus állított fel rekordot. Gazdái Kaliforniából Oklahomába költöztek.
Ez több mint 2400 km-es távolság. A cicát otthagyták a szomszédnál, mert az állat rettegett a motorzúgástól. 14 hónappal késõbb amikor a gazdi, Mr Wood és a felesége, fejte a teheneket az istállóban, egy macska ugrott hirtelen a nyitott ablakon át Mrs Wood vállára. A cica igen jó egészségnek örvendett és az asszonyban fel sem merült, hogy a saját kedvenc háziállatáról lehet szó. Azt hitte, csak hasonlít hozzá. Még tréfálkoztak is az eset kapcsán. A döbbenet akkor érte õket, mikor a macska baloldali csípõcsontján megtalálták azt a deformitást, amivel az õ macskájuk rendelkezett.
Csak késõbb tudták meg a szomszédtól, hogy elutazásuk után három héttel Sugar különösen kezdett viselkedni, nem találta a helyét, aztán váratlanul eltûnt. Az állat útvonalát nem sikerült pontosan rekonstruálni, azt sem, mivel táplálkozott.
Mint ahogy a kérdést sem sikerült még megválaszolni senkinek: hogyan képes egy állat kilométerek ezreit megtenni teljesen ismeretlen tájon és ismeretlen körülmények között, hogy megtalálja a gazdáját? Mi az, ami vonzza az állatot? A gazda szeretete utáni vágy? Talán. Amíg más nem tud jobbat, ezt a magyarázatot kell elfogadni. A hogyan kérdése azonban továbbra is megválaszolatlan marad.
Folytak kísérletek más állatokkal, fõleg madarakkal és hihetetlen távolságokat vándorló tengeri állatokkal, sikerült is bizonyos tájékozódási lehetõségekre bukkanni (iránytû, örökölt útvonal, szagok, stb.),
az állatok gazdájuk iráni szeretet-serkentette vándorlásra még nem sikerült választ kapni. Talán nem is fog soha.
A veszély megérzése
Ezen belül több kategória is van attól függõen, hogy kire leselkedik veszély.
Az állatok képesek megérezni azt, ha gazdájuk bajban van, vagy egyáltalán, veszély leselkedik rá. Arra biztosan mindenki rendelkezik már tapasztalattal, hogy kedvenc kutyája, macskája még akkor is képes megérezni hazaérkeztét, ha azt a legváratlanabb idõpontban teszi. Az
esetek nagy része nem magyarázható egyszerûen csak azzal, hogy jó hallásuk lenne.
Talán a legkülönösebb eset Lord Carnavoné. Õ lépte át elõször Tutankhamen sírjának küszöbét 1922-ben. A felfedezés után négy hónappal beteljesedett a fáraó átka, és a Lordot utolérte a vég. Halála pillanatában egész Kairó váratlanul - és azóta is megmagyarázhatatlanul - teljes sötétségbe borult.
A tõle 5000 km-re levõ Highclere-ben a kutyája hirtelen felvonyított, majd az ablakon kiugorva halálra zúzta magát.
Nemcsak kutyák, macskák, hanem lovak és más fajta állatok is képesek gazdájuk iránt érzett gyászukba belepusztulni. Akármilyen jól is tartja õket új gazdájuk. Vajon mi lehet a magyarázat?
Az állatok képesek elõrejelezni földrengéseket, viharokat, szökõárakat, hajók vagy épületek pusztulását, vulkánkitöréseket, de - bombázásokat is.
A II. Világháború idején igen sok pontján a világnak figyelték rettegve az állatok viselkedésében bekövetkezett hirtelen változásokat, mint a bombázások elõjeleit.
Ha az állatok hátán felállt a szõr és igyekeztek minél jobban elbújni, akkor a lakosok is elindultak az óvóhelyek felé.
Dr Hans Bender, a Freiburgi Egyetem Parapszichológiai Tanszékének vezetõje. Õ figyelte meg a helyi parkban annak
a kacsának a viselkedését, mely a Szövetségesek legsúlyosabb bombázását jelezte elõre. A figyelmeztetését 15 percenként megismételte, így a lakosok ezrei még idejében az óvóhelyekre érhettek. A háború után Freiburg újjáépült, a kacsa pedig emlékmûvet kapott.
Megfigyelték, hogy a lerombolásra ítélt házakat a
robbanószerkezetek begyújtása elõtt néhány órával elhagyják az egerek, patkányok, csótányok. Egy 1940-ben megfigyelt eset alkalmával, egy lakott bérházból rendszeresen elvonult az összes egér - utána napokon belül meghalt valaki az épületben -, aztán visszatértek. Végleg távoztak, amikor az épületet lerombolásra ítélték." .................
Érdemes újragondolni: mi is az a
HIT?