Vendég
Mocsai Lajos: "Fantasztikus, hogy sikerült a kitűzött célt elérnünk."
2011. 01. 29. 05.25

<RIGHT>

Az olimpiai selejtezőt érő hetedik helyen végzett a magyar férfi kézilabda-válogatott a svédországi világbajnokságon, miután pénteken 31-28-ra legyőzte a lengyel csapatot.

A fontos összecsapás első félidejében a nyitó és a záró percek nagyon jól sikerültek a Mocsai-együttesnek, a 3-0-s és a 6-0-s sorozat között azonban a rivális már 14-10-re is vezetett.
A szünet után sem volt gond, a lengyelek összesítésben 14 percig nem találtak be. A folytatásban egészen a hajráig sikerült távol tartani az ellenfelet, amely ugyan a végén a sok emberelőnyének köszönhetően felzárkózott, de fordítani nem tudott.
Iváncsik Gergő összesen 11-szer volt eredményes.

A 7. helyért:
Magyarország-Lengyelország 31-28 (16-14)
----------------------------------------
gól: Iváncsik G. 11/7, Ilyés 6, Mocsai 6, Iváncsik T. 4, Császár 3, Lékai 1, illetve Jurecki 6, Zaremba 3, Bielecki 3, Jurkiewicz 3, Kuchczynski 3, Rosinski 2, Grabarczyk 2, Tluczynski 2, Jaszka 2, Jurasik 1, Tomczak 1

A biztos olimpiai selejtezőt érő hetedik hely volt a tét, míg a vesztesre még egy év "izgulás" várt.
Remekül kezdtek a magyarok, 3-0-ra elhúztak, a rivális csak 5:40 percnél talált be először Fazekasnak. Mocsai Tamás kiállítása alatt jött az egyenlítés, majd amikor Perezt is kiküldték, a 12. percben a lengyelek fordítottak 5-4-re. Innentől kezdve egy darabig a magyarok játszottak hátrányban, hiába volt esély az egyenlítésre, Szmal jól védett, ha pedig ő már nem tehetett semmit, a kapufa kisegítette.
A 21. percben 12-8 volt az állás a lengyeleknek, az ellenfél gyors támadásait nem igazán lehetett lefékezni ebben a szakaszban. Az erőből ekkor csak arra futotta, hogy ne legyen nagyobb a különbség. Sok volt a hiba, a rossz átadás, a pontatlan indítás, így esély sem kínálkozott a felzárkózásra.
A lengyelek szakvezetője 14-12-es vezetésüknél, három perccel a szünet előtt időt kért, mert támadásban megtorpantak. Az edzői intelmek nem hatottak, ráadásul Tkaczykot kiállították, majd a záró szakaszt a magyar együttes 6-0-ra (!) megnyerte.
A fordulást követően kapust cseréltek a lengyelek, Wyszomirski állt be, de Ilyés két bombájával nem tudott mit kezdeni. Fazekas ugyanakkor változatlanul sziporkázott, összesen 14 percig nem kapott gólt. Zubai kiállításakor sem apadt az előny (21-16).
Sokat cseréltek a lengyelek, hátha rálelnek a nyerő összeállításra. Jureckin nem múlott semmi, sorra dobta a gólokat.
Negyedórával a vége előtt 23-19 állt az eredményjelzőn. Grabarczyk és Ilyés is a kiállítás sorsára jutott, majd Fazekas lélektanilag fontos pillanatban ziccert fogott, míg Iváncsik Gergő rendre értékesítette a megítélt hétmétereseket.
Felváltva estek a találatok, aztán Mocsai átlövéseivel megint nagyobb lett a különbség (53. perc: 28-23). Schuch és Ilyés szinte egyszerre kapott kiállítást, így izgulni kellett a záró öt percben is. Ez volt az utolsó reménysugár a lengyeleknek, de Iváncsik G. a tizedik gólját is belőtte, mégpedig kettős emberhátrányban.
Mocsai sem úszta meg, 30-27-nél, két és fél perccel a vége előtt kiküldték a bírók. Ekkor Jurecki volt eredményes, a magyar szövetségi kapitány pedig időt kért.
A drámai végjátékot Iváncsik G. újabb értékesített büntetővel zárta le.
Mocsai Lajos szövetségi kapitány:
"Fantasztikus, hogy sikerült a kitűzött célt elérnünk. A lengyelek elleni meccset uraltuk, kilenc-tíz ember is tudott lendíteni a játékon. Jó volt a futóteljesítményünk, fizikálisan tudtunk a világsztárokból álló lengyel csapat fölé kerekedni. Nagyon nehéz két hét van mögöttünk, találkoztunk az elmúlt évek világbajnokaival, az olimpiai aranyérmessel többek között, és mégis ott lehetünk az olimpiai selejtezőben.

A következő feladat, azon túl, hogy az egy év múlva sorra kerülő Eb-re ki kell jutunk, hogy a 2012 áprilisi olimpiai kvalifikációs tornára ütőképes csapatot építsünk. Most a vb-n a maximumhoz közel, olykor azon túl tudtunk teljesíteni. Ez erre volt elég. Büszke vagyok rá, hogy egy ilyen morálú, és küzdeni képes csapatot vezethetek.

Női kézilabda NB I - Esélyesek győzelme
2011. 01. 28. 22.07

<RIGHT>​
A női kézilabda NB I pénteki játéknapján:

Szekszárd - DVSC-Korvex 23-40 (11-17)
Budapest Bank-Békéscsaba - ÉTV-Érd 35-26 (18-10)

Xlsport

aniko45

Állandó Tag
Állandó Tag
Remek győzelem volt !
Gratula a csapatnak és az edzőnek!
Reméljük szereznek még nekünk izgalmas és boldog perceket!

HAJRÁ MAGYAROK!!!!!!

Remélem Női és Férfi válogatottak szereznek még nekünk izgalmas és boldog perceket 2012 olimpián.

Hajrá Magyarok

aniko45

Állandó Tag
Állandó Tag
De igen,és nagyon örülök neki!A hetedik hely nem lebecsülendő ,különösen ha azt nézzük kiket utasítottunk magunk mögé!

gal3

Állandó Tag
Állandó Tag
Először is, sziasztok! (Mert új vagyok még itt.)

Nekem az tetszett ebben a 7. helyben, hogy majdnem úgy örült neki a csapat, mintha legalább is döntőbe jutottak volna.

Amúgy meg igenis nagy eredmény, mert egy nagyon átalakított és még csak formálódó csapatunk van. Bár még nincsenek igazán az élvonalban, de úgy tűnik jó úton haladnak és mint csapat már most is megállják a helyüket.

aniko45

Állandó Tag
Állandó Tag
Szia Gal!
Teljesen igazad van,de azért nem annyira új ez a csapat,a mag ott van !Természetesen vannak nagyon tehetséges fiatalok ,akikhez nagy reményeket fűz a vezetés!Reméljük hogy a 7.hely csak a kezdet!D!D!

T

TH6777

Vendég
Női kézilabda BL - Valcea-győzelem
2011. 02. 07. 04.02

<RIGHT>

A Valcea - a kispadon Kovács Pétert váltó Anja Andersen irányításával - egygólos győzelmet aratott hazai pályán vasárnap a Podgorica felett a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában.

szombaton játszották:

Dinamo Volgográd (orosz) - Győri Audi ETO KC 24-26!

<RIGHT>

Nagy László nem kíván a magyar férfi kézilabda-válogatottban szerepelni.

Erről az FC Barcelona világklasszis átlövője csütörtökön értesítette a magyar szövetséget (MKSZ), Sinka László elnököt, valamint az eddig vele tárgyaló testület tagjait.
"A február 15-i határidőt nem megvárva, a mai napon, február 10-én jelzem, hogy nem kívánok szerepelni a válogatottban! Üdvözlettel: Nagy László." - írta rövid üzenetében a játékos.
Nagy László közlését tudomásul véve az MKSZ lezártnak tekinti az ügyet.
A válogatott korábbi csapatkapitánya legutóbb 2009. június 21-én, a Szlovákiában 30-19-re megnyert Eb-selejtezőn lépett pályára a nemzeti együttesben, majd az azóta eltelt több mint másfél évben többféle indokkal távol maradt. Nagy három hónapja közölte: addig nem jön, amíg az általa felvetett gondok - például a sportolók napidíja és biztosítása körüli problémák - meg nem oldódnak. A barcelonai átlövő mellett kiálltak a társak, tárgyalást kezdeményeztek a szövetséggel, és rövid ideig arra is esély mutatkozott, hogy az átlövő vállalja a világbajnoki szereplést. Erre végül nem került sor, a szövetség által felkért testület nem tudott megegyezni vele. Az együttes aztán nélküle vívta ki az olimpiai selejtezőt érő hetedik helyet Svédországban.

A válogatott március 9-én és 13-án fontos Eb-selejtezőt vív. Előbb Szkopjéban, majd Veszprémben Macedónia lesz az ellenfél.

Amelyik csapat az összevetésben jobb lesz, minden bizonnyal az élen végez a selejtezőcsoportban, ennek nyomán pedig előnyösebb lesz számára a sorsolás a 2012-es, szerbiai Eb-re. Arról a tornáról szintén lehet majd olimpiai kvótát szerezni.
A kontinentális selejtezőn a magyarok tavaly októberben 26-17-re verték a vendég bosnyákokat, majd 31-19-re diadalmaskodtak Észtországban. A kvartettben egyértelműen a macedón gárda a Mocsai-csapat legfőbb riválisa.

Női kézilabda európai kupák - A magyar pályák előnye
2011. 02. 10. 16.09

<RIGHT>

Három magyar csapat összesen négy hazai mérkőzést játszik a hétvégén az európai kézilabdakupákban.

A Bajnokok Ligája középdöntőjében a Győri Audi ETO KC sokat érő volgográdi győzelemmel kezdett, most egyenesen kötelező győznie a vendég német Leipzig ellen két ok miatt is. Egyrészt az elődöntős álmokat szövögető Görbiczék nem engedhetnek meg hazai botlást a kvartett papíron leggyengébb együttese ellen, ugyanakkor a lipcseieknél is sok válogatott játékos szerepel, és a két nemzeti együttes júniusban világbajnoki selejtezőt játszik egymás ellen, és üzenetértékű lenne egy könnyed győri diadal.
A KEK nyolcaddöntőjében az FTC-Rail Cargo Hungaria 34-33-ra kapott ki az előző két BL-kiírást megnyerő Viborg otthonában, de az eredmény becsapós lehet: ha Zácsikék netán azt hiszik, hogy könnyedén ledolgozható az egygólos hátrány, s nem kell megfeszülni a továbbjutást érő győzelemért, az ilyen hozzáállás a dánok esélyét növeli.
Az EHF Kupában a Syma-Vác kétszer is vendégül látja az esélyesebb norvég Byasent, hivatalosan a szombati fellépés lesz az "idegenbeli". A Duna-parti gárdának nem lesz könnyű dolga, mert a rivális roppant erős.

A magyar csapatok hétvégi programja:
szombat:

Női EHF Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Byasen (norvég) - Syma Vác, Vác 18 ó

Női KEK, nyolcaddöntő, visszavágó:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Viborg (dán) 18 ó (az első mérkőzésen: 33-34)

vasárnap:
Női BL, közpdöntő, II. csoport, 2. forduló:
Győri Audi ETO KC - HC Leipzig (német) 18:15 ó

Az állás:
1. Győr és Larvik (norvég) 2-2 pont (26-24), 3. Leipzig és Dinamo Volgograd (orosz) 0-0 (24-26)

Női EHF Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:
Syma Vác - Byasen (norvég) 18 ó

Xlsport

aniko45

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!Na most aztán kitettek magukért a kézislányaink,szép vasárnapot szereztek a szurkolóiknak!A Vác remekül hajrázott,a Győr hozta az elvárt formáját!Csak így tovább!HAJRÁ MAGYAROK!!!!!!

lujcsi80

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
En is nagyonszeretem a kezilabdat. Szerencsere a ferfi kezivb-t meg tudtam nezni, mert pont Mo-on voltam abban az idoben.
En csak gratulalni tudok a csapatnak, es nem csak azert szep ez az eredmeny mert mogottuk nagy kezi nemzetek vegeztek, hanem azert mert csak a legjobbak eloztek meg oket .

T

TH6777

Vendég
2012-es női kézilabda Eb - A második kalapban a magyarok

<RIGHT>

A magyar női kézilabda-válogatott a második kalapba kapott besorolást a 2012-es hollandiai Európa-bajnokság selejtezőinek sorsolásán.

A kontinentális szövetség (EHF) csütörtökön tette közzé, hogy Mátéfi Eszter szövetségi kapitány együttese a horvát, a montenegrói, az ukrán, a macedón, az osztrák és a szerb alakulattal került azonos szintre.
A selejtezőn hét kvartettbe osztják be az indulókat, és minden csoportból az első két helyezett jut ki az Eb-re.

A sorsolásra 2011. április 27-én, Leekben kerül sor. Az Eb-nek 2012. december 4. és 16. között Hollandia ad otthont, a viadalon a rendező, valamint a címvédő norvég válogatott már biztosan ott lesz.

A kalapok:

1. kalap: Oroszország, Románia, Spanyolország, Franciaország, Dánia, Svédország, Németország

2. kalap: MAGYARORSZÁG, Horvátország, Montenegró, Ukrajna, Macedónia, Ausztria, Szerbia

3. kalap: Fehéroroszország, Szlovákia, Portugália, Izland, Szlovénia, Törökország, Lengyelország

<RIGHT>

Az első félidőben szenzációs formában játszó Győri Audi ETO KC 25-16-ra nyert szombaton legnagyobb ellenfelének, a norvég Larviknak az otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében.

Így szinte biztos, hogy Görbiczék megnyerik a csoportjukat, és kedvezményezettek lesznek az elődöntőben.

Női BL, középdöntő, II. csoport, 3. forduló:

Larvik (norvég) – Győri Audi ETO KC 16-25 (7-17)
------------------------------------------------

A kvartett két hibátlan együttese csapott össze, s a találkozó azért is volt roppant fontos, mert gyaníthatóan az egymás elleni két csoportmeccsen dől el az első hely sorsa.
A bátran, erőt sugárzóan játszó győriek góljaira eleinte mindig érkezett válasz, ám 2-2 után 2-5 lett az állás. Az ETO norvég világklasszis kapusa, Lunde-Haraldsen remekelt, és honfitársait valósággal megbabonázta.
A 11. percben – újabb Lunde-bravúrt és Amorim-találatot követően – 7-2-es ETO-vezetésnél az állva hagyott, olimpiai, világ- és Európa-bajnokokkal megerősített Larvik időt kért.
Így sem tért azonban magához, mert a Győr "atomkézilabdát" játszott, minden poszton hibátlan teljesítményt nyújtott. A 18. percben már 10-3 volt az állás a magyarok javára, a hazaiak nem hittek a szemüknek, de 13-3-nál sem... A szünetre is megmaradt a hihetetlennek tűnő kétszámjegyű különbség.
A folytatásban sem kellett izgulnia a győrieknek, és bár az iram már nem volt a korábbiakhoz mérhető, érződött, hogy az ETO-t nem lehet megtörni.
A 40. percben 19-11 lett az állás, és ugyan a támadójáték akadozott - negyedóráig nem esett győri gól (!) –, a védekezés ezt kiegyensúlyozta. A hazaiak szinte mindent megpróbáltak, de ezen az estén semmi esélyük sem volt.
A mostani nagyarányú idegenbeli siker azt jelenti, hogy a Győr a középdöntő félidejében csoportgyőztesnek tekinthető, és ha nem szenved váratlan vereséget, akkor kedvezményezett lesz az elődöntőben.

A csoport másik mérkőzésén:
Dinamo Volgográd (orosz) – HC Leipzig (német) 25-22 (12-7)

Az állás:

1. Győr 6 pont
2. Larvik 4
3. Volgográd 2
4. Leipzig 0

A kvartettből az első két helyezett jut az elődöntőbe.
A Győr legközelebb március 6-án, Lipcsében lép pályára

Férfi kézilabda NB I - Hazai sikerek
2011. 02. 20. 08.00

<RIGHT>

A Csurgó az Orosházát, a Mezőkövesd pedig a Dunaferrt verte hazai pályán a Budapest Bank férfi kézilabdaliga szombati játéknapján.

Eredmények:
Csurgó-Orosháza 34-24 (17-11)
Mezőkövesd-Dunaferr 24-23 (12-12)

Női kézilabda NB I - Meglepő fehérvári siker
2011. 02. 20. 07.00

<RIGHT>

A fehérvári Alcoa meglepetésre legyőzte a vendég Debrecent a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Eredmények:
Alcoa FKC-RightPhone - DVSC-Korvex 34-30 (20-16)
Siófok - Veszprém-Barabás 30-33 (13-14)
Újbuda - Budapest Bank-Békéscsaba 24-29 (7-16)

Xlsport

T

TH6777

Vendég
BL-nyolcaddöntő a tét a Pick Szeged kéziseinek

Fontos mérkőzés előtt áll a Pick Szeged férfikézilabda-csapata a Bajnokok Ligájában: amennyiben az együttes szombaton 18 órától legyőzi a spanyol Valladolidot, bejutna a legrangosabb kupaküzdelem nyolcaddöntőjébe. A másik magyar csapat, a bajnok MKB Veszprém a nagy rivális dán Kolding otthonában vendégeskedik.

</BEVEZETO>

A Szeged eddig ötször találkozott a BL-ben a Valladoliddal, de győzni még sohasem sikerült: két döntetlen (tavaly idegenben 35-35, míg 2007-ben 25-25) mellett háromszor is kikapott a magyar fél (2007-ben Spanyolországban 25-24, 2009/2010-ben Szegeden 30-23, és tavaly októberben idegenben 26-23 a Valladolid javára).
A Valladolid csapatában két szerbiai játékos, Davor Eutura és Marko Krivokapia szerepel. A Szeged elleni meccsről a zentai születésű Krivokapia nyilatkozott a Magyar Szónak:
"Csütörtökön három órás edzésünk volt, amelyből 75 perc a szegediek eddigi találkozóira és azoknak az elemzésére ment el. Nekünk fontos lesz a szombati mérkőzés, mivel a hét közepén az orosz Csehovszki Medvegyi vereséget szenvedett Svájcban, s így, ha legyőzzük a Pick Szegedet, akkor matematikailag még van esélyünk az első hely megszerzésére. A célunk, hogy mindkét hátralevő mérkőzésünket, a szegedit és az utolsó fordulóban saját közönségünk előtt a Kadetten Schaffhausen ellenit is megnyerjük" - nyilatkozta a Magyar Szónak Marko Krivokapic, a spanyolok szerb válogatott játékosa.​