Hírek Lefújták a tűzijátékot, kiderült miért marad el az augusztus 20-ai ünnepség fénypontja több magyar városban

Több nagyváros is közölte, hogy náluk nem lesz tűzijáték augusztus 20-án. Az okát is elárulták.

A Szent István Napi ünnepségsorozat záró aktusa Budapesten minden évben az augusztus 20-ai tűzijáték, ami idén sem marad el. A fővárosban nagyjából 11 milliárd forintot költenek az ünnepségsorozatra, amiből 3,6 milliárd csak a tűzijáték büdzséje.

Bár Budapesten csak akkor marad el az augusztus 20-ai ünnepség fénypontja, ha az időjárás kedvezőtlen fordulatot vesz, több nagyvárosban már évek óta nincs tűzijáték, és ebben az évben még több település csatlakozott ehhez.

A Ceglédi Önkormányzat korábban azt közölte, hogy idén már ők sem lőnek fel rakétákat; ennek nem pénzügyi okai vannak, sokkal inkább a közösségi akarat és technikai-logisztikai okok domináltak, ugyanis Cegléd jótékonysági és kulturális központja, valamint a kivitelező sem talált biztonságos helyszínt a budapestihez hasonló méretű rakétaindításra.

A miskolci városvezetés több ezer kisállat érdekében döntött úgy, hogy ők sem tartanak tűzijátékot, ugyanakkor ebben a nagyvárosban a fogyatékkal élő emberek védelme is fontos szempont volt. A 168.hu azt írja, hogy a visszajelzések alapján a lakosság támogatja ezt a döntést.
A lap hozzátette, hogy Esztergom és Győr belvárosában anyagi okok miatt marad el a tűzijáték, és azt a pénzt inkább másra fordítják.
A felsorolt településeken túl Gyöngyösön és Csömörön évek óta nincs tűzijáték, és a lista még így sem teljes. Az tapasztalható, hogy Magyarországon valóban egyre több település mond nemet az augusztus 20-ai tűzijátékra.

1755670000319.jpeg
 
.
(ez a probléma hogy alacsonyabb áron árusítják...)
Ezt a kozgazdaszok dömpingárnak szoktak nevezni.
A lényege, hogy marketing celbol az onkoltségi vagy beszerzési árnál olcsobban adjak a termeket ezzel sok vásárlot elcsalva a konkurenciatol.
A masik ok - ez a gyakoribb - amikor szinten onkoltsegi ár alatt értékesitenek, azzal a céllal, hogy ellehetetlenitsek a konkurenciát, aztan mikor egyedul maradnak a piacon behozzak az elmaradt hasznot .
Kiserojelenség a kartelmegallapodas nagy clégek kozott, amikor megegyeznek egy alacsony árban azert hogy a kicsiket letörjék, aztan amikor egyedul lesznek a piacon annyiert adjak amennyiert nem szegyenlik.

Mig a dompingarat eleg egyszeru bizonyitani egy kartellmegallapodast ha csak valaki nem fecseg tul sokat eleg nehezkes.

A konkret esetben a vásárlok becsalása, odacsábitása lehet a cél, amivel egy bibi van, nehez a vasarlot meggyozni arrol, hogy bar olcson vasarol, nem fog jol jarni, mert a cég más árucikkeken hozza be az árat
 
Ezt a kozgazdaszok dömpingárnak szoktak nevezni.
A lényege, hogy marketing celbol az onkoltségi vagy beszerzési árnál olcsobban adjak a termeket ezzel sok vásárlot elcsalva a konkurenciatol.
A masik ok - ez a gyakoribb - amikor szinten onkoltsegi ár alatt értékesitenek, azzal a céllal, hogy ellehetetlenitsek a konkurenciát, aztan mikor egyedul maradnak a piacon behozzak az elmaradt hasznot .
Kiserojelenség a kartelmegallapodas nagy clégek kozott, amikor megegyeznek egy alacsony árban azert hogy a kicsiket letörjék, aztan amikor egyedul lesznek a piacon annyiert adjak amennyiert nem szegyenlik.

Mig a dompingarat eleg egyszeru bizonyitani egy kartellmegallapodast ha csak valaki nem fecseg tul sokat eleg nehezkes.

A konkret esetben a vásárlok becsalása, odacsábitása lehet a cél, amivel egy bibi van, nehez a vasarlot meggyozni arrol, hogy bar olcson vasarol, nem fog jol jarni, mert a cég más árucikkeken hozza be az árat
Az ugye megvan, hogy a 42/2025 korm.rendelet szerint nem csak 10% a max árrés, de tilos önköltségi ár alatt értékesíteni (igaz nem mindent)?
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,241
Üzenet
5,063,619
Tagok
631,146
Legújabb tagunk
kallantyu
Oldal tetejére