Hírek Több mint 8 millió magyar jogosult a szavazásra, megmozdul az ország

Nincs kampánycsend, de vannak szabályok, melyeket be kell tartani a szavazás időtartama alatt. Az esetleges visszaélések kapcsán pedig szakértő adott tanácsot.

A nemzeti választási iroda adatai alapján 8 millió 114 ezer 688 választópolgár jogosult arra, hogy leadja szavazatát holnap az országgyűlési választásokon. Ugyan kampánycsend nincsen, de a szavazás idején a szavazóköri helyiségekben, a szavazókörök épületében és azok 150 méteres körzetében tilos lesz bármifajta kampánytevékenységet folytatni.

„Ezek az utolsó napok, itt már nagyon nagyon kevés dolog dől el, ennek a választásnak az utolsó ilyen nagy hulláma, amikor az emberek elgondolkoztak azon hogy hogyan szavazzanak, az a húsvéti családi ebéd volt” – fogalmazott Somogyi Zoltán.


„Lezárult az a nagyon intenzív szakasz, amikor nagy mennyiségben lehet az embereket meggyőzni, átállítani, most már ennek a hatása minimális, bármi is történik” – tette hozzá a politikai elemző, aki arról is beszélt, hogy a pártok mozgósítása a választások napján csúcsosodik ki.

Bódi Mátyás választási szakértő híradónknak elmondta: nagyon sok bejelentést kapnak olyanoktól, akiket azzal zsarolnak, hogy szavazzanak egy konkrét pártra, és az erről szóló fényképet küldjék el a munkaadójuknak.

„Ha van olyan választó, aki például kényszer hatása alatt áll, akkor azt tudom mondani hogy fényképezzék le a szavazólapot, majd ezt követően rontsák el a szavazatot, ikszeljenek be egy másik pártot, és nyugodtan kérhetnek új szavazólapot” – mondta. A szakértő egyúttal felhívta a figyelmet, hogy mindenki csak lepecsételt szavazólapot vegyen át.

„Az egyetlen egy dolog fontos hogy a körön belül két egymást metsző vonal keresztezze egymást, hogy ezt milyen formációban, milyen kiterjedéssel teszik meg az lényegtelen.” Hozzátette, a szavazóhelyiségben, annak épületében és az épület 150 méteres körzetében senki sem folytathat semmiféle kampánytevékenységet, agitációt sem.

Aki ilyen cselekményt tapasztal a szavazás során, annak azt tanácsolják, hogy hívjon rendőrt, ha bizonyítékokkal is rendelkezik, akkor tegyen feljelentést.​



1775979066559.png
 
Ne ijesztgess!
Az viszont tényleg igaz, hogy mindent letaroltak, igaz az a számítás, hogy többet ártottak ennek a kis országnak, mint a mindenféle vészek, dúlások, járások stb..
 
1776085394615.png
2025 júliusában a Fidesz bevetette a Harcosok órája című műsort, amiben a közmédiától leigazolt Németh Balázs szóvivő a kormánypártok politikusait és holdudvarát „kérdezgette”
Az adásfolyam azóta megszakítás és érdeklődés nélkül zajlott hónapokon át, majd október elején, amikortól nem lehetett már fizetett politikai hirdetésben reklámozni, a műsor a nézői 96%-át elvesztette,
a műsort pedig egy idő után átnevezték Igazság órájára - de az igazságot nyomokban is alig tartalmazó beszélgetések azért továbbra is ugyanabból a megszólalói körből kerültek ki, Szijjártó Pétertől Kocsis Mátéig, Bayer Zsolttól Takács Péterig,
Április 12-én, az országgyűlési választások napján ráadásul különadás is volt: fél órát kapott Orbán Viktor, hogy egy utolsó rohamra buzdítsa híveit.

Na és április 13-án, amikor a nap még Lázár János szerint is felkelt, vajon volt adás? Nem, nem volt.
mivel töltötte a ma reggelt a Németh Balázs? Nem tudjuk.
csak kapott egy pihenőnapot a hosszú választási éjszaka után, és kedd reggeltől folytatódik a senki által nem nézett műsorfolyam. Meglátjuk.


Müller Anna
TISZA
60,81%
36 335 szavazat


Németh Balázs
FIDESZ-KDNP
27,67%
16 533 szavazat
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss üzenetek

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,241
Üzenet
5,063,602
Tagok
631,144
Legújabb tagunk
Ini98
Oldal tetejére