Hírek Véget ért Trump és Putyin alaszkai találkozója: ez vár a világra, ebben állapodtak meg

Magyar idő szerint éjfél után véget ért Dunald Trump és Vlagyimir Putyin orosz elnök tanácskozása. Trump szerint számos olyan kérdés volt, amiben egyetértettek, de néhány nagyobb kérdésben ugyan még nem jutottak dűlőre. Putyin pedig azt hangoztatta, hogy az ukrajnai rendezésnek tartós és hosszú távú jelleget kell hordoznia.

Magyar idő szerint éjfél után véget ért Dunald Trump és Vlagyimir Putyin orosz elnök tanácskozása az alaszkai Anchorage Elmendorf-Richardson katonai bázisán. A csaknem háromórás megbeszélésen a két elnök mellett amerikai részről Marco Rubio amerikai külügyminiszter és Steve Witkoff különmegbízott, orosz részről pedig Szergej Lavrov orosz külügyminiszter és Jurij Usakov, az orosz államfő külpolitikai tanácsadója volt jelen.

"Sikerült igazán jó előrelépést elérni" - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök orosz hivatali partnerével, Vlagyimir Putyinnal az ukrajnai rendezésről Alaszkában helyi idős szerint pénteken tartott csúcstalálkozóját követően rendezett közös sajtótájékoztatójukon.
Számos olyan kérdés volt, amiben egyetértettünk, sőt mondhatnám, a legtöbben. Néhány nagyobb kérdésben ugyan még nem jutottunk dűlőre, de némi előrelépést elértünk
- hangsúlyozta az amerikai elnök. Az amerikai elnök közölte, hogy hamarosan felhívja a NATO-t, az európai vezetőket és Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt is.



1755311554038.jpeg
 
Ami viszont tény, hogy az elso lepest megtettek!
Szerintem ennek orulnunk kellene, és nem fanyalogni!
Orbán szerint is biztosabb lett a világ.
Annak ellenére, hogy Putyin Bianko csekket kapott az ukránok irtására és további hódításra.
Trump már egy fegyverszünetet is értelmetlennek tartja, mert majd valamikor a jővőben Putyin úgy is
békét köt.
 
Orbán szerint is biztosabb lett a világ.
Annak ellenére, hogy Putyin Bianko csekket kapott az ukránok irtására és további hódításra.
Trump már egy fegyverszünetet is értelmetlennek tartja, mert majd valamikor a jővőben Putyin úgy is
békét köt.
Tudom.
Hasznaljuk a tipikujs magyar megoldast.
Verjunk agyon mindenkit aki mast gondol, fanyalogjunk, és szidjuk a megoldastkeresoket!
 
Magvas, tartalmas megállapodás jöhetett létre, ha a tervezett 6 óra helyet 3 óra után befejezték és mégcsak nem is ebédeltek együtt...
vegig neztem ELOBEN az elso percetol az utolsoig !!!
a tervezett egy ora tanacskozasbol 2es felora lett !!!
rament az ebedido
putyin sajtotajekoztatoja 13 perc volt trumpe 3 perc
aztan hazamentek a legenyek
putyin erdekes mondata leegyszeusitve
az europai orszagok NE ugassanak bele a megeggyezesbe
a ukran ficko terfelen a labda
vagy be all a sorba vagy ...

/egy szemelyes note : trump SENKINEK nem hagyja hogy veszelyeztesse a Nobel Bekedijat !!! a valosagalap alakul
ezt jolenne a ripacs tudomasara IS HOZNI !!! /

Magvas, tartalmas megállapodás
szerintem legalabb akkora erovel bir mint az 1987-es

Mihail Gorbachev & Ronald Reagan talalkozo

A Közepes Hatékonyságú Nukleáris Erőkről szóló Szerződés (INF-szerződés) az Egyesült Államok és a Szovjetunió (és utódállama, az Oroszországi Föderáció) között létrejött fegyverzetkorlátozási szerződés volt. Ronald Reagan amerikai elnök és Mihail Gorbacsov szovjet főtitkár 1987. december 8-án írta alá a szerződést.

Egyebirant folyt.kov. hétfőn a Fehér Házban
 
Utoljára módosítva:
Az Európai Tanács közös nyilatkozatot adott ki Emmanuel Macron francia elnök, Giorgia Meloni olasz miniszterelnök, Friedrich Merz német kancellár, Keir Starmer brit miniszterelnök, Alexander Stubb finn elnök, Donald Tusk lengyel kormányfő, António Costa, az Európai Tanács elnöke és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke aláírásával.
A vezetők üdvözölték Trump erőfeszítéseit a vérontás leállítására és az igazságos, tartós béke megteremtésére. Következő lépésként Zelenszkij bevonásával folytatnák a tárgyalásokat.

A nyilatkozat hangsúlyozta:


A nyilatkozat így folytatódik: „Támogatásunk Ukrajna mellett folytatódni fog. Elszántak vagyunk, hogy még többet tegyünk Ukrajna erejének megőrzéséért, hogy véget érjen a harc, és létrejöhessen egy igazságos, tartós béke.
Reagált a találkozóra Szijjártó Péter is:

„A világ egy biztonságosabb hely mindaddig, amíg van felsőszintű amerikai-orosz párbeszéd, ezért nagyrabecsülés illeti a két elnököt a csúcstalálkozó létrejöttéért” – írta
(ja ezt már TE is írtad .....)
Következő lépésként Zelenszkij bevonásával folytatnák a tárgyalásokat.
Ahol is minden tőlük telhetőt meg fognak tenni, hogy Z, még véletlenül se menjen bele egy megállapodásba.
 
vegig neztem ELOBEN az elso percetol az utolsoig !!!
a tervezett egy ora tanacskozasbol 2es felora lett !!!
rament az ebedido
putyin sajtotajekoztatoja 13 perc volt trumpe 3 perc
aztan hazamentek a legenyek
Akkor mondd már el légy szíves, hogy mi van a "tartalmas megbeszélés" mögött!
Mert az én fejemben kevés a káposzta lé, hogy megállapítsam.
Se tűzszünet, se Putyin számonkérése, se bármi kézzelfogható (azon kívül, hogy Putyin röhög a markába).
putyin erdekes mondata leegyszeusitve
az europai orszagok NE ugassanak bele a megeggyezesbe
Jogis. Végül is csak félmilliárd emberről van szó, akik érintettek.
a ukran ficko terfelen a labda
vagy be all a sorba vagy ...
Az ukrán fickó nem állhat be a sorba, mert holnap már nem ő az "ukrán fickó"
Ezt kéne megérteni.
Aki csak fél szemmel is nézi a szófiai U20 világbajnokságot, az láthatja, hogy amikor az ukránok az orosz (semleges zászló alatt de orosz) ellenféllel kerül össze, élet-halál harccaá változtatják a meccset pedig legfeljebb 20 évesek.
Ezt az oroszellenesseget 3 generáció alatt sem fogják levetkőzni. (Mondjuk a Balti Államok 80 év alatt sem vetkőzték le.)
Szóval nem Zelenszkij irányítja a népet, hanem fordítva, legalábbis ebben a kérdésben.
Amúgy a zöm nem igazán elégedett vele, de amíg a háború tart nem piszkálják.
/egy szemelyes note : trump SENKINEK nem hagyja hogy veszelyeztesse a Nobel Bekedijat !!! a valosagalap alakul
ezt jolenne a ripacs tudomasara IS HOZNI !!! /
Én úgy látom, hogy kezd az ukránokban tudatosulni, hogy Trumprá nem igazán számíthatnak, ezért próbálják az EU irányába terelni a támogatás kérést. Csak az EU nem igazán van felkészükve -meg 3 év után sem- a fegyver és lőszer gyártás növelésére.
Itt üt vissza, hogy több, mint két évtizede szarakodnak (legyen e az EU -nak saját közös hadserege vagy elég a NATO.
Ettől függetlenül az ukránok saját maguk is elkezdték a fegyvergyártást, de nyilván nekik sem megy máról holnapra
szerintem legalabb akkora erovel bir mint az 1987-es

Mihail Gorbachev & Ronald Reagan talalkozo
Azért Trump őt Teagenhez hasonlítani, legalábbis sertő Reagenre nézve.
A Közepes Hatékonyságú Nukleáris Erőkről szóló Szerződés (INF-szerződés) az Egyesült Államok és a Szovjetunió (és utódállama, az Oroszországi Föderáció) között létrejött fegyverzetkorlátozási szerződés volt. Ronald Reagan amerikai elnök és Mihail Gorbacsov szovjet főtitkár 1987. december 8-án írta alá a szerződést.

Egyebirant folyt.kov. hétfőn a Fehér Házban
Ha megérjük, meglatjuk
 
Akkor mondd már el légy szíves, hogy mi van a "tartalmas megbeszélés" mögött!\
a sajtotajekoztaton frazisokat puffogtattak
es udvariassagi koroket futottak
Se tűzszünet, se Putyin számonkérése, se bármi kézzelfogható
erdemi eredmenyt nem kotottek senki orrara
gondolom a hetfoi fojt.kov. utan megtudja a vilag is
Jogis. Végül is csak félmilliárd emberről van szó, akik érintettek.
Europanak ideje folebredni a csipkerozsai alombol
magan velemeny --- nincs veszelyben az europai nep csak csak atkene latni a manipulalasukat

Az ukrán fickó nem állhat be a sorba,
pedig eppen pont most itt az ido
ez mar nem soop opera amiben ripacskodhat

Én úgy látom, hogy kezd az ukránokban tudatosulni, hogy Trumprá nem igazán számíthatnak, ezért próbálják az EU irányába terelni a támogatás kérést.
addig mig az ukran mast akar mint a lehetosege
addig hogy gondolhat tevoleges segitseget

Csak az EU nem igazán van felkészükve -meg 3 év után sem- a fegyver és lőszer gyártás növelésére.
az EU ebredjen es vedje meg a segget eddig vedte az allamok
most ideje lenne nagykoruva vallni
probalja hatha sikerul

Azért Trump őt Teagenhez hasonlítani, legalábbis sertő Reagenre nézve.
nos azt nyugtaztuk hogy Reagen volt a XX. szazad legnagyobb elnoke
hogy ezt a cimet nyeri-e trump a XXI. -ben ??? meglatjuk

Ha megérjük, meglatjuk
a vilag szeme hétfőn a Fehér Házban
 
Hán mennyié adod vissza nekünk Alaszkát Donaldick trumpet ? No persze az összes arannyal. Nem engedek a 67-ből.
MIERT IS TENNE ????
egy torvenyes adasvetel utan kerult az allamok tulajdonaba
megvette -kifizette -hasznalja a tulajdonaba kerult


Alaska_Purchase_(hi-res).jpg

The US$7.2 million check used to pay for Alaska
 
Utoljára módosítva:
a sajtotajekoztaton frazisokat puffogtattak
es udvariassagi koroket futottak

erdemi eredmenyt nem kotottek senki orrara
gondolom a hetfoi fojt.kov. utan megtudja a vilag is

Europanak ideje folebredni a csipkerozsai alombol
magan velemeny --- nincs veszelyben az europai nep csak csak atkene latni a manipulalasukat


pedig eppen pont most itt az ido
ez mar nem soop opera amiben ripacskodhat


addig mig az ukran mast akar mint a lehetosege
addig hogy gondolhat tevoleges segitseget


az EU ebredjen es vedje meg a segget eddig vedte az allamok
most ideje lenne nagykoruva vallni
probalja hatha sikerul


nos azt nyugtaztuk hogy Reagen volt a XX. szazad legnagyobb elnoke
hogy ezt a cimet nyeri-e trump a XXI. -ben ??? meglatjuk


a vilag szeme hétfőn a Fehér Házban
Ahoz képest, hogy a "szabadság és igazság" kontinensén élsz, nagyon gyorsan eladnád Ukrajnát és vele együtt Európát az oroszoknak.
 
a sajtotajekoztaton frazisokat puffogtattak
es udvariassagi koroket futottak
Akkor szerinted sem zárult "kimagasló" eredményekkel?
erdemi eredmenyt nem kotottek senki orrara
gondolom a hetfoi fojt.kov. utan megtudja a vilag is

Europanak ideje folebredni a csipkerozsai alombol
magan velemeny --- nincs veszelyben az europai nep csak csak atkene latni a manipulalasukat
Szerintem amíg lesz politika, addig lesz manipuláció is. Csak fejlettség kérdése, hogy az adott egyed észrevegye.
Nem véletlen, hogy az olyan diktátorok mint Putyin vagy Orbán, az elsők között az oktatást teszik tönkre, holott a nemzetüknek pont ezzel ártanak a legtöbbet.
pedig eppen pont most itt az ido
ez mar nem soop opera amiben ripacskodhat
Azért ne felejtsük el, hogy ez a "ripacs" jogász vegzettségű és gondolkodás nélkül hagyta, hogy Kolomojszkijt (aki a hatalomra juttatta a "nép szolgája" sorozattal) börtönbe zárják (jogerősen (és nem adott kegyelmet neki, pedig megtehette volna.
Vannak elhibázott döntesei, de jelenleg szerintem nincs is olyan formátumú személy az ukrán politikában, akinek átadhatja a gyeplőt, kivéve talán Zaluzsnijt vagy Budanovot, de ők mindketten egyenruhások (vagy voltak).
addig mig az ukran mast akar mint a lehetosege
addig hogy gondolhat tevoleges segitseget
Ezt kb megválaszoltak a lengyelek és a balti államok.
Ha Ukrajna elvész jön(nek) a következő(k).
Már nem csak Szolovjov és társai ugranak az állami tvben, de Medvegyevtől Bortnyikovig sokan a politikai vezetésből is, miszerint Parizstol Londonig, sôt New Yorkig nincs megállás.
Nem mellesleg Zelenszkij csak a magyar kormány narrativájában "követelőzik". Máshol csak kér.
Ez kb. ugyanolyan hazugság, mint a plakát, ahol Von der Leyen és Weber mellett Ott van Zelenszkij és a szöveg, hogy ne hagyjuk, hogy ők döntsenek a a fejün felett.
(Zelenszkij nem eu tag, hogyan dönthet EU s kérdésekben?)
Mindjárt megkeresem. Csatolom
az EU ebredjen es vedje meg a segget eddig vedte az allamok
most ideje lenne nagykoruva vallni
probalja hatha sikerul
Egyetértek!
Igaz akkor ugrott a fegyverbiznisz az USA -nak, mert van Európanak leopárdja, hozzá, eurofightere, gripene, augusztája, gepárdja, ugrokodos radioja..., amit továbbfejleszthet az USA analóg megvásárlása helyett.
nos azt nyugtaztuk hogy Reagen volt a XX. szazad legnagyobb elnoke
hogy ezt a cimet nyeri-e trump a XXI. -ben ??? meglatjuk
Meglepődnék, vagy inkább elszomorítana, ha ez így lenne.
a vilag szeme hétfőn a Fehér Házban
Csak lássunk is valamit.
 

Csatolások

  • 8B5zmQwRJ7gk132mms.jpeg
    8B5zmQwRJ7gk132mms.jpeg
    1,023.2 KB · Olvasás: 33
Ahoz képest, hogy a "szabadság és igazság" kontinensén élsz, nagyon gyorsan eladnád Ukrajnát és vele együtt Európát az oroszoknak.
Ukrajna már rég el lett adva.
Miért is kapja a sok pénzt, és támogatást? Nem az Ukránok miatt, hanem elsősorban azért, hogy amíg csak lehet, megvédje a befektetéseket. Hogy közben gyengíti az oroszokat, az csak hab a tortán.
 
Ukrajna már rég el lett adva.
Miért is kapja a sok pénzt, és támogatást? Nem az Ukránok miatt, hanem elsősorban azért, hogy amíg csak lehet, megvédje a befektetéseket. Hogy közben gyengíti az oroszokat, az csak hab a tortán.
Ahhoz képest, hogy nemrég még azt harsogták, hogy az USA vette meg a fél országot, Trump nem nagyon erólködik megvédeni a befektetéseiket.
Persze lehet, hogy időközben eladták azt Eritreának vagy Bangladesnek...
De ha így is lenne, miért is baj ez?
Putyin fel Szibériát bérbeadta a kínaiaknak 49-99 évre, ami ugyanez pepitában.
(Földet Ukrajnában sem vehet külföldi.)
 
Valami kimasradt a mondatbol ami fontos, és félrevezető!
Ez maganszemelyekre vonatkozik!

A teljes mondat igy hangzana: Földet Ukrajnában sem vehet külföldi maganszemely
Akkor pontositsunk!
Mezőgazdasági földterületet CSAK és kizárólag ukrán jogi és magánszemély vehet Ukrajnában.
Ipari vagy lakóingatlanhoz tartozó földet vehet külföldi, de csak szigorú szabályok mellett.
 
A 10 legnagyobb cég által birtokolt terület Ukrajnában

#TársaságTerület (ha)Ország, ahol regisztrálták
1Kernel Holding S.A.582 062Luxemburg
2UkrLandFarming403 370Ciprus
3MHP S.E.360 238Ciprus
4TNA Corporate Solutions LLC295 624USA
5NCH Capital290 749USA
6Astarta Holding N.V.264 270Hollandia
7Industrial Milk Company (IMC) S.A.218 138Luxemburg
8PIF Saudi228 654Szaúd-Arábia
9Agroton Public Limited120 000Ciprus
10Nibulon82 500Ukrajna
Összesen2 845 605
2.táblázat

A Kernel holding 10 legnagyobb részvénytulajdonosa

#RészvénytulajdonosOrszág, ahol regisztrálták%
1Namsen Ltd. (owned by founder Andrii Verevskyi)Ciprus42,62
2Cascade Investment FundKajmán- szigetek 5,42
3Kopernik Global Investors LLCUSA3,2
4Heptagon Capital LLPNagy-Britannia 1,9
5Vanguard Group Inc.USA1,87
6Dimensional Fund Advisors LPUSA1,66
7Norges Bank Investment ManagementNorvégia 1,24
8NN Investment Partners Holdings N.V.Hollandia 1,18
9GAMMA PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.Lengyelország 0,95
10Grantham Mayo Van Otterloo & Co. LLCUSA0,93
 
Magyaran:
A politikaban és hasonlo ostobasagokban talan letezik olyan, amit leirtal, de a gazdasag kicsit más!
Egy reszvenytarsasag részvényeinek a birtoklasara nem lehet jogszabalyt késziteni.

Alapitok egy rt-t valahol, aminek aztan a tozsdei bevezetéskor a reszvenyeit amerikai, olasz spanyol vagy barmi más nácio beli veszi meg.
Jogszabalyt sértek?
Nem!
Viszont ha az ellenorzo packett a kezemben van ki gyakorolja a tulajdonosi jogokat?
Elvileg egy rt aminek ha én vagyok a fo reszvenyese, akkor kvázi én.
 
A pontossaghoz az is hozzatartozik - utana neztem kicsit részletesebben - hogy 2014-ben feloldotta ukrajna a fold eladasara és privatizalasara hozott moratoriumot a nyugati pénzintezetek kovetelésére!
2014!
Nem mond neked valamit ez a datum?
 
az ukrán földtörvény

Az ukrán földtörvény 2025-ben

Ukrajnában a mezőgazdasági földek kereskedelme 2021. július 1-jén indult újra, megszüntetve a több mint 20 éves eladási moratóriumot. A földtörvény jelenleg az alábbi fő szabályokat tartalmazza:

### Földvásárlás jogi feltételei
- **2021–2023:** Csak ukrán magánszemélyek vásárolhattak földet, legfeljebb 100 hektárig.
- **2024-től:** Ukrán jogi személyek (cégek) is jogot szerezhetnek, maximum 10 000 hektáros területen, de ezek nem lehetnek közvetlenül vagy közvetve külföldi tulajdonban[1][2][3][4].
- **Külföldi cégek, magánszemélyek:** Továbbra sem vásárolhatnak mezőgazdasági földet, ezek csak jövőbeli népszavazás eredményeként kaphatnának erre jogot. Jelenleg csak ukrán állampolgárok és ukrán tulajdonú cégek jogosultak a földszerzésre[1][4].

### Földforgalom és piaci információk
- A földpiac jelentősen élénkült, 2025 első félévében közel 340 000 adásvételi szerződés született, és 8 milliárd hrivnya értékben cserélt gazdát az ukrán föld[1].
- A földtörvény célja a spekuláció elleni védelem, a föld helyben tartása és az agrárium fejlesztése[5].

### Speciális szabályok és adminisztráció
- Földvásárláshoz igazolni kell a pénzügyi forrásokat, nem vásárolhat földet, akit szankciókkal sújtanak vagy bizonytalan a tulajdonosi háttere (például terrorszervezetekhez kötődik)[4].
- Az állami földekkel kapcsolatos eljárások, regisztrációk a 2025-ös jogszabály-módosításokkal tovább egyszerűsödtek, szigorúbb ellenőrzésekkel és átláthatósággal[6][7].

### Területi korlátok
- Magánszemélyek max. 100 ha birtokolhatnak.
- Jogi személyek (cégek) max. 10 000 ha-t vásárolhatnak[2].

### Változások, trendek
- Gyakori, hogy a nagy agrárcégek Ukrajnában jelentős területeket birtokolnak, de ezek hivatalosan ukrán jogi személyek formájában működnek.
- A földpiaci könnyítések mellett az osztatlan közös tulajdon megszüntetése is egyszerűsödött[8].

**Összefoglalva:** A mai ukrán földtörvény alapvetően az ukrán állampolgárok és hazai cégek tulajdonszerzését engedi, külföldiek és külföldi cégek továbbra is ki vannak zárva a mezőgazdasági földvásárlásból, szigorú nyilvántartási és ellenőrzési rendszer mellett[1][2][3][6][5][8][7][4].

Hivatkozások:
[1] Kié lesz végül az ukrán föld? Erre most mindenki kíváncsi - Agroinform https://www.agroinform.hu/gazdasag/...an-fold-erre-most-mindenki-kivancsi-83681-001
[2] Amerikai óriáscégek vásárolják fel az ukrajnai termőterületeket https://agrotrend.hu/hireink/amerikai-oriascegek-vasaroljak-fel-az-ukrajnai-termoteruleteket/
[3] Kiknek a kezében vannak az ukrán termőföldek? - Agro Napló https://www.agronaplo.hu/agrarhirek/20230515/kiknek-a-kezeben-vannak-az-ukran-termofoldek-29392
[4] A termőföld adásvételéről - Kárpátalja https://karpataljalap.net/2021/08/30/termofold-adasvetelerol
[5] Földvásárlás 2025-ben: Ki, hogyan és mennyit szerezhet? https://www.agroinform.hu/gazdasag/foldvasarlas-2025-ben-ki-hogyan-es-mennyit-szerezhet-82982-001
[6] [PDF] Land Market Review Ukraine https://kse.ua/wp-content/uploads/2025/06/dodatok-6.pdf
[7] Registration of property rights in 2025: new legal requirements and ... https://strategicadvocacy.com.ua/en...new-legal-requirements-and-practical-aspects/
[8] Így változik a Földforgalmi törvény 2025 januártól – 1. rész | AGROKÉP https://agrokep.vg.hu/kozelet/igy-valtozik-a-foldforgalmi-torveny-2025-januartol-1-resz-41082/
[9] Jöhet az ukrán áru? Napokon belül itt az új megállapodás az EU-val https://www.agrarszektor.hu/agrarpe...-belul-itt-az-uj-megallapodas-az-eu-val-56312
[10] Amit az ukrán mezőgazdaságról tudni kell - Mezőhír https://mezohir.hu/2025/03/18/agrar-amit-az-ukran-mezogazdasagrol-tudni-kell/
az ukrán fóldtörvény szama

Az ukrán földtörvény hivatalos száma:

- **552-IX számú törvény** – „A mezőgazdasági földek forgalmáról szóló törvény” (Law of Ukraine "On the Conditions of Circulation of Agricultural Land"), amelyet a Verhovna Rada 2020. március 31-én fogadott el és Zelenszkij elnök 2020. április 28-án írt alá[1][2].

Kulcsfontosságú tartalmakat és tulajdonszerzési szabályokat ez a jogszabály rögzíti, a földpiac megnyitását, korlátozásait és a tulajdonosi lehetőségeket is ebben találod.

Hivatkozások:
[1] President signed the law on the circulation of agricultural ... https://www.president.gov.ua/en/new...kon-shodo-obigu-zemel-silskogospodarsko-60901
[2] Land for Ukrainians or the story of a moratorium https://www.promoteukraine.org/land-for-ukrainians-or-the-story-of-a-moratorium/
[3] Ukrán termőföldek: most már a tulajdont is megszerezhetik a ... https://agrokep.vg.hu/kozelet/kulfo...lajdont-is-megszerezhetik-a-nagy-cegek-32785/
[4] Kinek a kezében van az ukrán termőföld? https://makronom.eu/2023/07/18/kinek-a-kezeben-van-ukran-termofold/
[5] Kiknek a kezében vannak az ukrán termőföldek? https://www.agronaplo.hu/agrarhirek/20230515/kiknek-a-kezeben-vannak-az-ukran-termofoldek-29392
[6] Nem vásároltak fel 17 millió hektárnyi ukrán termőföldet ... https://tenykerdes.afp.com/doc.afp.com.32KR3UN
[7] Nem vásároltak amerikai multik akkora földet Ukrajnában, ... https://lakmusz.hu/2022/08/04/nem-v...ajnaban-mint-olaszorszag-teljes-termoterulete
[8] [PDF] Ukraine's agricultural land sales market during the Russian war ... https://www.apd-ukraine.de/fileadmin/user_upload/followup_3_eng_fin.pdf
[9] Ki birtokol, ki vesz most termőföldet Ukrajnában, és miért? https://agraragazat.hu/hir/agrar-te...igarcha-olajosmagvak-huvelyesek-mezogazdasag/
[10] Real Estate Law | Ukraine | Global Corporate Real Estate Guide https://resourcehub.bakermckenzie.c...ast-and-africa/ukraine/topics/real-estate-law
[11] 7 Laws of Ukraine were adopted in 2023 on the proposal ... https://www.rada.gov.ua/en/news/News/245377.html
 
A 10 legnagyobb cég által birtokolt terület Ukrajnában

#TársaságTerület (ha)Ország, ahol regisztrálták
1Kernel Holding S.A.582 062Luxemburg
2UkrLandFarming403 370Ciprus
3MHP S.E.360 238Ciprus
4TNA Corporate Solutions LLC295 624USA
5NCH Capital290 749USA
6Astarta Holding N.V.264 270Hollandia
7Industrial Milk Company (IMC) S.A.218 138Luxemburg
8PIF Saudi228 654Szaúd-Arábia
9Agroton Public Limited120 000Ciprus
10Nibulon82 500Ukrajna
Összesen2 845 605
2.táblázat

A Kernel holding 10 legnagyobb részvénytulajdonosa

#RészvénytulajdonosOrszág, ahol regisztrálták%
1Namsen Ltd. (owned by founder Andrii Verevskyi)Ciprus42,62
2Cascade Investment FundKajmán- szigetek 5,42
3Kopernik Global Investors LLCUSA3,2
4Heptagon Capital LLPNagy-Britannia 1,9
5Vanguard Group Inc.USA1,87
6Dimensional Fund Advisors LPUSA1,66
7Norges Bank Investment ManagementNorvégia 1,24
8NN Investment Partners Holdings N.V.Hollandia 1,18
9GAMMA PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.Lengyelország 0,95
10Grantham Mayo Van Otterloo & Co. LLCUSA0,93
Megnéztem az elsőt, tovább nem is mentem. A Kernel holding, bár luxemburgi, de egy ukrán a többsegi tulajdonos..
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Szomorúan olvasom, mi történt.
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,062,677
Tagok
631,108
Legújabb tagunk
Hudorka
Oldal tetejére