Kedves Ivan!
A Kadarcs szerintem a kádár szóból eredhet, ami igen magas sámáni méltóság lehetett egykoron. Tehát a Kadarcs szakrális hely volt, ahol a kádár valamilyen vallási tevékenységet végzett. Hogyan lett foglalkozásnév (hordókészítő), ezen már elgondolkoztam. Ugye van még a bognár, ami szerintem szekérgyártó lehet. Attila temetéséről annyit, hogy nagy titokban tarthatták a sírhelyét az akkori szokások szerint. Úgy ahogyan Móra Ferenc a Láthatatlan ember című könyvében leírja. Valamint régészeti leletek is bizonyítják, hogy magasrangú szkíta vezetők lovaikkal, szolgáikkal, asszonyaikkal temetkeztek. Ugyanis uralkodójuk után önként mentek a halálba, hogy a túlvilágon is vele legyenek és őt szolgálják. ,,Előttem jársz és szolgám leszel a túlvilágon...!" Kérdés hogy mi történt Attila újdonsült feleségével: Krimhilda-Ildikóval, talán ő is követte a halálba? Egyes feltevések szerint ő ölte meg a nászéjszakán torkon szúrta egy tűvel, bár ennek a valóságtartalma már az előbbiek szerint sem nagy. Ugyanis ha követnie kellett a halálba, így nem igen tette volna. Minden esetre felöntött a garatra, s álmában spontán orrvérzés érte, amitől megfulladt. Ez az elfogadott verzió. Vannak bizonyos források ókori nagy királyok temetéséről. Először építettek a talajszint alatt egy palotát számtalan szobával. Ezek közül egyet kiválasztva, ide temették a padlózat alá hármas kopórsót. Tehát hogy melyik szoba az a sok közül: már csak a legbeavatottabb munkások tudhatták. Később azonban senki sem, mert a sír titkosítása érdekében mindenkit megöltek aki részt vett az építésben és információval rendelkezett. Persze mindent elárasztottak vízzel, vagyis már eleve folyóeltereléssel kezdték a munkálatokat a meder alatt. Persze a későbbiek során már senki sem tudhatta, hogy a folyó mely szakaszán, a meder mely részén van a föld alatti palota és annak melyik szobája rejti a koporsót. Ha így belegondolunk: bizony nehéz elképzelni, hogy az utódok ismerték a titkot. Ilyen értelemben Buda (Bleda) sírja sem lehet akármilyen és akármilyen helyen, nem beszélve Rugáról és Bendegúzról. Azonban ha a hun-magyar-avar kontínumban gondolkodunk Baján kagánnak is igen jelentős sírjának kell lennie valahol és Kurszánnak is. Persze Attila (flagium Dei)-é a legjelentősebb. Ehhez kétség nem fér. Mindenesetre úgy látom hogy te főleg az arvisúra adataira támaszkodsz. Én viszont úgy vagyok ezzel hogy nem vagyok biztos az arvisurák hitelességében. Épp ezért minden fellelhető forrást - már amihez hozzáférhetek - figyelembe veszek. Egyébként valóban túl sok a ,,véletlen" ahogyan írod is. Több kontinensen is beszélhették az ősi nyelvet, melynek már csak egyetlen nép a képviselője a magyar. Erre utal a Tamana-kutatás és sok más egyéb dokumentum. Már pedig akkor nem lehettünk ,,ázsiai vad barbár" horda, akik a környező népektől vették át szavaik nagy részét. Ugyanis annyira kulturálatlanok voltunk, hogy alig volt szókincsük a köröttünk lévő ,,dolgokra, fogalmakra és használati eszközökre". Úgy hogy van még kutatnivalónk és közzétenni, megvitatnivalónk...