Hírek A Kúria harmadszor is megsemmisítette a szivárványos felvonulást betiltó BRFK-határozatot

A Kúria megsemmisítette a rendőrség azon határozatát, amelyben megtiltotta négy szervezet, köztük az Amnesty International Magyarország (AI) szombati szivárványos felvonulását, amelyen a gyülekezési szabadság kiüresítése elleni tiltakoznának.

Az Amnesty International kommunikációs vezetője, Demeter Áron korábban azt mondta, a rendőrség a Budapest Pride-ra hivatkozott a tiltás indoklásában, és arra, hogy a szervezetek nem bizonyították egyértelműen, hogy nem a Pride-ot szervezik, holott az Amnesty International szerint többször is jelezték, hogy a két eseménynek nincs köze egymáshoz.

A szervezetek ezért ismét a Kúriához fordultak.
A Kúria közleménye szerint korábban elutasították a szervezők 2025. június 28-ára az LMBTQI emberek jogegyenlőségéért bejelentett felvonulását megtiltó gyülekezési hatósági határozattal szemben előterjesztett keresetét. Ezt követően a szervezők ugyancsak június 28-ára, korábbi bejelentésükkel részben azonos útvonalra felvonulást jelentettek be, amelynek célját a gyülekezési szabadságuk kiüresítése elleni tiltakozásként határozták meg.

A gyülekezési hatóság, vagyis a rendőrség nem fogadta el a gyűlés bejelentett célját, a korábban megtiltott gyűlést és a Budapest Pride-ot előzményi gyűlésnek minősítette, ezért a felvonulás bejelentésben megjelölt helyszínen és időpontban való megtartását határozattal megtiltotta, megállapítva, hogy az sérti a gyermekek megfelelő testi, szellemi, erkölcsi fejlődéshez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz fűződő alapjogát.

Keresetükben a szervezők a rendőrség határozatának hatályon kívül helyezését és jogsértő következményeinek az elhárítását kérték, a határozat megalapozatlanságára és iratellenességére hivatkoztak. Kifejtették, hogy gyűlésük célja különbözik a korábban megtiltott bejelentéseiktől.
A Kúria június 27-én meghozott ítéletében a gyülekezési hatóság döntését megsemmisítette, és a rendőrséget új eljárásra kötelezte. Megállapította: a gyülekezési hatóság nem támasztotta alá, hogy a gyűlés az előzményi vagy más gyűléssel kapcsolatban áll. A rendőrségnek nem a szervezők Budapest Pride-tól vagy más gyűlésektől való elhatárolódását, hanem azt kell vizsgálnia, hogy az egyeztetést követően megalapozottan feltehető-e, a bejelentett gyűlés sérti a törvényben meghatározott tilalmat, vagy az ott tilalmazott tartalom lényegi elemét jeleníti-e meg.

A Kúria megállapította, önmagában a szervezők korábbi bejelentéseivel és a Budapest Pride rendezvénnyel való összehasonlításon túl a határozat nem tartalmaz kellő indokolást arra, hogy az adott rendezvény miért sérti, sértheti a gyermekek jogait, az indokolása pedig ellentmondásos és hiányos. A megalapozott tényállás hiányában a Kúria nem foglalhatott állást a gyűlés megtiltásának törvényességéről, ezért a határozatot megsemmisítette, és a rendőrséget új eljárásra kötelezte azzal, hogy tegyen eleget a tényállás-tisztázási és indokolási kötelezettségének.
A felvonulást az Amnesty International Magyarország, a Háttér Társaság, a Magyar Helsinki Bizottság és a Társaság a Szabadságjogokért szervezi. Eredetileg június 1-jén szerették volna megtartani, de a sorozatos elutasítások miatt az időpontot június 28-ára, a Pride felvonulás napjára helyezték át.

1751035120823.jpeg
 
Már régóta közismert, hogy a legnagyobb buktákat is el lehet adni győzelemként.
Nagyon magyarázkodik a lakájmédia.
Én láttam Zürich belvárosában 18 ezres tüntetést. Lézengés volt e tömeghez képest.

Bayer Zsolt: Ideje megmutatnunk az erőnket, és megvédeni a hazánkat..

Ez kinek a zsebéből lesz, és volt az ún. békemenetek fizetve?
 
Utoljára módosítva:
Egyébként orbán jól is kijöhetett volna az ügyből, ha elismeri, hogy veszített, és kihangsúlyozza, hogy Brüsszel rákényszerítette, hogy békén hagyja a Pride-ot. Mi nem akartuk, de muszáj volt engedni a nyomásnak.
Csakhogy az egója ezt nem engedné. Ő nem veszít. Sohasem.
 
Vagy de. Ha jól hallom, akkor 200 000 ft a bönti a részvételért, a kormánymédia szerint voltak 50 000-en, az másik oldal szerint több mint 100 000, de ennél nagyobb számokat is olvashatunk. Ez pár milliárd forint, vagy akár pár 10 milliárd is, amit vissza kellett adni a fővárosnak, azt most beszedik máshogy. De persze ez is csak egy értelmezése a dolgoknak. Már régóta közismert, hogy a legnagyobb buktákat is el lehet adni győzelemként.
Ott voltunk.
300-500 közé tenném, de közelebb a félmillióhoz, és nem túlzás.

Amikor elértünk (a tömeg kb. első harmadában vonulva) a Műegyetemhez, mi visszafordultunk, mert ennyi volt a penzum.
Gyalog, ugyanott vissza, át az Erzsébeten a metróhoz, és majd két órával később még szembe tömeg jött.

Klotild-palota oda (látszik, hogy a híd tömve van). 16:10-kor
1751452489467.png


Erzsébet visszafelé 18.00

1751452419411.png
 
Nagyon magyarázkodik a lakájmédia.
Én láttam Zürich belvárosában 18 ezres tüntetést. Lézengés volt e tömeghez képest.

Bayer Zsolt: Ideje megmutatnunk az erőnket, és megvédeni a hazánkat..

Ez kinek a zsebéből lesz, és volt az ún. békemenetek fizetve?
Bizony!

Ez adományokból valósult meg, szemben a Békemenettel.

1751453297141.png



A CÖF 2024-ben 1,2 milliárd forintot kapott "magánemberektől" és cégektől. Például a Szerencsejáték Zrt.-től (ezért nem is lottózunk évek óta, mert csak Orbánt szaporítja az is.)

1751453456827.png


Mi is van azzal a "külföldről kapott tiltott támogatással"?
 
Egyébként orbán jól is kijöhetett volna az ügyből, ha elismeri, hogy veszített, és kihangsúlyozza, hogy Brüsszel rákényszerítette, hogy békén hagyja a Pride-ot. Mi nem akartuk, de muszáj volt engedni a nyomásnak.
Csakhogy az egója ezt nem engedné. Ő nem veszít. Sohasem.
Akikkel az elmúlt napokban találkoztam, régi barátok, ismerősök, itt senki nem beszél sem a Prideról, sem Ukrajnáról.
Kivétel nélkül mind azt elszabadult árakra panaszkodik, és arra, hogy az ország nem működik!
Ezen pedig semmilyen nyilatkozat nem segít.
 
Vagy de. Ha jól hallom, akkor 200 000 ft a bönti a részvételért, a kormánymédia szerint voltak 50 000-en, az másik oldal szerint több mint 100 000, de ennél nagyobb számokat is olvashatunk. Ez pár milliárd forint, vagy akár pár 10 milliárd is, amit vissza kellett adni a fővárosnak, azt most beszedik máshogy. De persze ez is csak egy értelmezése a dolgoknak. Már régóta közismert, hogy a legnagyobb buktákat is el lehet adni győzelemként.
A jogászok szerint egy betiltott rendezvénynél a rendőrségnek fel kell szólítani a résztvevőket, hogy oszoljanak, ha nem teszik, oszlatni kell. Minthogy ez nem történt meg, elvileg nem büntethetnek/bírságolhatnak. A részvétel szabálysértésnek minősül. Ha bírságolnak - az arcfelismerők alapján -,, valószínűleg vissza kell fizetnie az államnak a beszedett összegeket. Más lehet a helyzet a szervezők esetében, akikkel előre közölték, hogy bűncselekményt követnek el. Őket felelősségre lehet vonni, szerintem. Ugyanakkor egy önkormányzati rendezvény nem tartozik a rendőrség hatáskörébe, nem vonatkoznak rá a tiltások. Ha voltak olyan felvonulók, akik közszeméremsértést követtek el, azok, szerintem felelősségre vonhatóak. De a drag queenek egy külön kategória. Ez egy "szórakoztató" műfaj. Nekem nem az ízlésem, de hát én a punkokat sem szerettem. Majd meglátjuk, mi lesz.
 
A jogászok szerint egy betiltott rendezvénynél a rendőrségnek fel kell szólítani a résztvevőket, hogy oszoljanak, ha nem teszik, oszlatni kell. Minthogy ez nem történt meg, elvileg nem büntethetnek/bírságolhatnak. A részvétel szabálysértésnek minősül. Ha bírságolnak - az arcfelismerők alapján -,, valószínűleg vissza kell fizetnie az államnak a beszedett összegeket. Más lehet a helyzet a szervezők esetében, akikkel előre közölték, hogy bűncselekményt követnek el. Őket felelősségre lehet vonni, szerintem. Ugyanakkor egy önkormányzati rendezvény nem tartozik a rendőrség hatáskörébe, nem vonatkoznak rá a tiltások. Ha voltak olyan felvonulók, akik közszeméremsértést követtek el, azok, szerintem felelősségre vonhatóak. De a drag queenek egy külön kategória. Ez egy "szórakoztató" műfaj. Nekem nem az ízlésem, de hát én a punkokat sem szerettem. Majd meglátjuk, mi lesz.
Jogászkodás sajna az egész. Amiben aztán addig csavarják a dolgot, amig az áldozat a bűnös és az elkövető az áldozat. Vagy fordítva.
 
"A jogászok szerint egy betiltott rendezvénynél a rendőrségnek fel kell szólítani a résztvevőket, hogy oszoljanak, ha nem teszik, oszlatni kell. Minthogy ez nem történt meg, elvileg nem büntethetnek/bírságolhatnak."

Ezt azert javitsuk ki.
Ilyen esetekben a rendori vezetok mérlegelésére van bizva a folytatás!
Ha a felszolitás után a tomeg nem oszlik azt kell merlegelni, hogy mi jelenti a nagyobb v eszelyt a kozb iztonsagra.
A tomeg tettei, vagy az esetleges rendori intezkedés!

A rendorseg nem nindzsa szervezet, aki nekiesik a tomegnek aztan ut vág!
A felvonulás alkalmaval szerintem abszolut korrektul jartak el ugy a felvonulok, mint az ellentuntetok esetében!
Elso és legfontosabb volt a szemeklyi biztonsag, az esetleges sérulések elkerulése!

De azt sem varhato el, hogy egy jogszabaly tudatos, szandekos megsértése buntetés nélkul marad!
Ilyen torveny nincs, hogy na jovan akkor...kiraboljak a bankot, a rendorok csak leggyintettek aztan a bunozo ezutan nem vonhato felelosegre!

Ami tény - szerintem - a rendorseg kulturaltan, a humanum és a jogszabalyok kozt okosan lavirozva járt el!
 
"A jogászok szerint egy betiltott rendezvénynél a rendőrségnek fel kell szólítani a résztvevőket, hogy oszoljanak, ha nem teszik, oszlatni kell. Minthogy ez nem történt meg, elvileg nem büntethetnek/bírságolhatnak."

Ezt azert javitsuk ki.
Ilyen esetekben a rendori vezetok mérlegelésére van bizva a folytatás!
Ha a felszolitás után a tomeg nem oszlik azt kell merlegelni, hogy mi jelenti a nagyobb v eszelyt a kozb iztonsagra.
A tomeg tettei, vagy az esetleges rendori intezkedés!

A rendorseg nem nindzsa szervezet, aki nekiesik a tomegnek aztan ut vág!
A felvonulás alkalmaval szerintem abszolut korrektul jartak el ugy a felvonulok, mint az ellentuntetok esetében!
Elso és legfontosabb volt a szemeklyi biztonsag, az esetleges sérulések elkerulése!

De azt sem varhato el, hogy egy jogszabaly tudatos, szandekos megsértése buntetés nélkul marad!
Ilyen torveny nincs, hogy na jovan akkor...kiraboljak a bankot, a rendorok csak leggyintettek aztan a bunozo ezutan nem vonhato felelosegre!

Ami tény - szerintem - a rendorseg kulturaltan, a humanum és a jogszabalyok kozt okosan lavirozva járt el!
Óvatos becslések szerint is legalább 100ezer ember vett részt. Ennyi embert egyenként beazonosítani ..... sok sikert hozzá.
Kérdés még az is, hogy a közvélemény hogyan reagálna rá? Olaj a tűzre?
 
Melitta, csak az anyósviccben bünteti meg a rendőr a mamát, a való életben nem így működik.
OFF
Erről nekem is eszembe jutott egy vicc, ha éppen nem ugyanaz.....
Megállít a rendőr egy kocsit.
- Kérem, önök az egymilliomodik autó, akik az új autóúton közlekednek, mégpedig szép szabályosan. Ebből az alkalomból, szeretnénk átnyújtani Önöknek a rendőrség ajándékát, félmillió forintos kártyát! Gratulálunk! Megkérdezhetem, mire fogják fordítani?
A kocsit vezető férfi:
- Végre beíratkozok egy tanfolyamra, és megszerzem a jogosítványt!
A felesége:
- Biztos úr, ne hallgasson rá, a férjem mindig hülyeségeket beszél amikor részeg!
Hátsó ülésről a nagymama:
- Ugye mondtam, hogy lopott kocsival nem jutunk messzire?!

BOCSÁNAT.
 
Egyébként orbán jól is kijöhetett volna az ügyből, ha elismeri, hogy veszített, és kihangsúlyozza, hogy Brüsszel rákényszerítette, hogy békén hagyja a Pride-ot. Mi nem akartuk, de muszáj volt engedni a nyomásnak.
Csakhogy az egója ezt nem engedné. Ő nem veszít. Sohasem.
Orbán csak egyet nem lát be : "Kis ember, hát itt a vége"
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,241
Üzenet
5,063,460
Tagok
631,140
Legújabb tagunk
Morci cica
Oldal tetejére